Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-22 13:50:59

LOGOUT.hu

A TOPIK CSAK A HARDVERAPRÓ.HU-S KÁROSULTAK RÉSZÉRE VAN!
Ha csalás történt, akkor elsőként a Hardverapro.hu-s hirdetésben megtalálható "Jelentem" gombot használd, ez itt nem "ügyfélszolgálat", csak egy topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2759) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Sziasztok,

vettem volt BRAINN nevű tagtól egy CPU-t, elutaltam 21k-t a vételárra meg postára, majd vártam pár napot és nem jött a proci, úgyhogy írtam neki, hogy mi van? Azt állította, hogy kovidos és hogy karanténba került emiatt nem tudta feladni és visszautalja a pénzt.

Az utalás meg is történt, csak 21 ezer helyett 20 ezret kaptam vissza. Jeleztem, hogy ez így nem fasza, azóta belépett de a pénz hiányzó része nem került visszautalásra. :((

Nem lehetne kicsit megpresszionálni az accountját (hirdetési jog megvonás?), hogy jobb belátásra bírjuk?

(#2762) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok! Ti mennyit szoktatok várni HA-s vásárlás esetén előre utalás után, hogy adja fel az eladó a csomagot mielőtt jelentitek a dolgot?

Múlthét szerdán utaltam 2 játékért, egy olyan eladónak akinek 120 pozitív értékelése van itt és 0 negatívja. Azt ígérte másnap feladja. Nem sikerült. Utána következő napot ígért. Az sem sikerült. Azóta meg nem reagál az üzeneteimre :U Tehát lassan 1 hete utaltam és még nem adta fel a csomagot.

(#2763) Golden9 válasza tboy93 (#2762) üzenetére


Golden9
addikt

Szia!

Szerintem ha nem előre utaltál volna, ennyi már akkor is elég a seggberugdosáshoz így meg főleg. Lehet hogy miatta nem vásároltál máshol, ahol meg mostanra elfogyott.

[ Szeretkezve ]

(#2764) BiP válasza Golden9 (#2763) üzenetére


BiP
nagyúr

Seggberugdosáshoz lehet, hogy elég, de ha nem utal előre, és a csomag sem indul el, akkor nem jön létre üzlet, és így a hardveraprón emiatt számonkérés sem lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#2765) Kalandor válasza Golden9 (#2763) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha 2-3 munkanapig nem reagál (és nem is adja fel), jobb ha jelented.

(#2766) VinoRosso válasza VinoRosso (#2759) üzenetére


VinoRosso
veterán

Szomorúan konstatáltam, hogy nem történt semmi. Ezek szerint 1000 Ft-tal csak úgy le lehet húzni ezen az oldalon bárkit mindenféle következmények nélkül?

(#2767) Kalandor válasza VinoRosso (#2766) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kérlek, hogy a hirdetést jelentsd (van benne egy Jelentem gomb).

(#2768) tboy93 válasza BiP (#2764) üzenetére


tboy93
nagyúr

és így a hardveraprón emiatt számonkérés sem lehetséges

Ezt nem értem pontosan. Az üzlet abban a pillanatban létrejött, amikor kifizettem az árut. A teljesítés nem történt meg az eladó részéről.

[ Szerkesztve ]

(#2769) BiP válasza tboy93 (#2768) üzenetére


BiP
nagyúr

Golden9 felvetésére reagáltam, hogy " ha nem utaltál volna előre stbstb"

(#2770) ttamas


ttamas
tag

Sziasztok, Ph-n vásároltam hibásnak mondott 1060 6gb kártyát, utólag kiderült kamu kártya volt, eladó nem veszi fel a telefont, a hirdetést törölte: https://hardverapro.hu/apro/hibas_1060_6gb/hsz_1-50.html a link.
A hirdetést nekem ki tudná visszaállítani - elvileg egy évig megőrzésre kerül törlés után is, vagy tegyem meg előbb a feljelentést ?

(#2771) domperke válasza ttamas (#2770) üzenetére


domperke
HARDVERAPRÓD

Tegye meg a feljelentést az kért adatokat a hatóságnak adjuk ki.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#2772) domperke válasza VinoRosso (#2766) üzenetére


domperke
HARDVERAPRÓD

Elnézést de elsiklottunk felette.A jelentését feldolgoztuk kapott figyelmeztetést.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#2773) VinoRosso válasza domperke (#2772) üzenetére


VinoRosso
veterán

:R

(#2774) Graphics válasza Wyll (#2731) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok!

Becsatlakozok én is ugyanezen fórumtag kapcsán. Street681

Én SSD-t, illetve processzort vettem volna tőle.

10 db SSD-je volt, mondtam igazából mindegy mennyit küld, helye lenne, háziszerverbe is elfér.

Mondtam, hogy utalok bármi... Napokkal később reakció, hogy már X-Y fórumtag elvitte a procikat is...

Mondom akkor mi van, arra még reagált, aztán a szembesítésre, hogy itt mindenkit hülyére vesz a Hardveraprón már nem...

Abszolút semmi helye itt, nulla üzleti érzékkel kezeli az egészet... Hogy csaló-e, nem tudom, de nah...

Kellemetlen és felesleges perceket okozott nekem is, hasonlóan, mint itt már pár fórumtagnak, én még volt akinek linkeltem is, hát égett is a pofám, hogy mint utólag kiderült csak kuponokkal szerzett magának értékelést, meg sok esetben ugyanazon tag 5-6x értékelte, valószínűleg valami cimbora...

Szóval nálam is "elrúgta a pöttyöst"...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2775) VinoRosso válasza domperke (#2772) üzenetére


VinoRosso
veterán

Sziasztok,

jelentettem, majd kaptam egy választ, hogy ha 8 napon belül nem jelentkezik akkor válaszoljak a jelentésbeli hozzászólásra. Válaszolni nem tudtam, mert sehol nem volt válasz gomb, úgyhogy jelentettem újra, de valahogy nem jutott el a moderátorokig, hogy mit kéne tenni.

Ezért ide írok, hátha lesz előrelépés.

(#2776) domperke válasza VinoRosso (#2775) üzenetére


domperke
HARDVERAPRÓD

Szia de eljutott csak még nem dolgoztuk fel.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#2777) snooker92


snooker92
csendes tag

Sziasztok!

Én csak érdeklődni szeretnék. Vásároltam egy terméket egy hardverapro-s sráctól, viszont időközben kitiltották a fórumról és velem is gyanúsan viselkedik (nem küldte el a terméket lassan egy hónapja, hiába konzultáltunk már többször is telefonon és email-ben). Van lehetőség egy admin részéről, hogy megkeressen engem, és elmondja, miért került az account-ja kitiltásra?
Köszönöm előre is a segítséget!

Üdv,

Csabi

(#2778) Kalandor válasza snooker92 (#2777) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szia, ez van belinkelve minden kitiltott adatlapjára: [link]

(#2779) darál0w válasza darál0w (#2714) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

még mindig semmi...se belépés, telefon még mindig foglaltat jelez...

01.25. a vásárlás időpontja, 01.27-én tűnt el...nem tudom mi lehet vele, de 19000 ft-ért feljelentés semmit nem ér...rendőrség az ilyet le se sz@rja...

hogy lehetne megtudni mi történt vele?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#2780) KEndre válasza darál0w (#2779) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Írtam választ priviben.
Üdv:
KEndre
PROHARDVER

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#2781) Winzsolt válasza VinoRosso (#2759) üzenetére


Winzsolt
aktív tag

Ugyan így jártam a taggal, én 02.07-én vettem meg tőle ugyan azt a procit 21200Ft-ot utaltam neki aznap. Én is kaptam a kovidos szöveget. Egyelőre se proci se pénz nem jött vissza. Pedig néhány napja már elkérte a bankszámla számomat.
Most utaljak neki még 100ezret, hogy legyen értelme feljelenteni?! :F

[ Szerkesztve ]

(#2783) Vibostyok


Vibostyok
csendes tag

Sziasztok!
Csatlakozom én is a csoporthoz.
Tettem fel 1 hirdetést hogy keresek egy Zidoo Z9X médialejátszó.
Írtak is rá. TetraPak fórum társ friss újonc hogy neki van 1 eladó előre utalás után.Hát el utaltam neki 20000 Ft-t. Mondanom sem kell hogy már a 4. Napja nem érkezett semmi.
Nem a pénzem követelem vissza csak jelentem hogy ha valaki venne tőle valamit ne tegye.

(#2785) Kalandor válasza Vibostyok (#2783) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kérlek, hogy a saját hirdetésedet jelentsd (ott a Jelentés gomb benne) és ott írd le mi történt.

(#2786) sanchoTHEcri


sanchoTHEcri
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Amit meg szeretnék osztani veletek az Hvaprós „üzlet”. Kár ugyan nem ért, csak közepes erejű bosszúság, amennyiben mégsem illene ide, kérem a moderátorokat, hogy minden lelki válság nélkül töröljék.

Jó sok éve vagyok itt, nem túl sok pozitívval. Saját cuccot szoktam eladni és saját részre is vásárolok. Igazából negatív élményem itt nem volt. A vén hülye kategóriába tartozom (50+). Néha amikor létrejön a személyes találkozás, szoktam látni a szemekben „Jézus ereje, ez komolyan gondolja, hogy gépet fog összerakni!?” És amikor küldöm az üzenetet, hogy minden rendben ment, a neten keresztül is hallom a megkönnyebbült sóhajt.

Na, jó az eset: Egy alsó kategóriás videokártyát árulok. Munka közben is néztem az üzeneteimet (buszt vezetek, de természetesen nem vezetés közben). Jött is az érdeklődő. (Sok éves tagság, kevés pozitív, szóval bizalomgerjesztő). Válaszoltam neki, telefonszámmal. Hívott is, mindjárt jött volna a cuccért. Mondtam neki, hogy most nem lehet, mert dolgozom. Erre csodálkozva kérdezte, hogy akkor hogy a fenébe tudok netezni?! Első jel. Én meg csak vigyorogtam magamban. Poén volt, pillanatnyi zavar, nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget. Sürgősen kellett neki a kártya, mert mint mondta villódzik a monitora. Kicsit pislogtam és nekikezdtem a kérdésnek: Biztos benne, hogy a vga rossz és nem esetleg a monitor vagy… Itt belém fojtotta szót és határozottan mondta: Egész biztos, hogy a vga a rossz! Második jel, ezt sem vettem komolyan. Olyan sürgős volt neki, hogy még aznap, munka után, este 10-re jött érte. Egy nálam is idősebb ember (bagoly mondja verébnek…) Harmadik jel. Szabadkozott az időpont miatt, de nekem ezzel semmi gondom nem volt. A szokásom szerint köszöntem el tőle: Rakja össze, amint lehet és írjon nekem, hogy ha minden ok és akkor van lezárva az üzlet. Azt mondta, egy óra múlva jön az üzenet. Nem jött. Másnap telefon bekapcsol, 4 nem fogadott hívás. Hívom én. „A kártya rossz”. Egy hangot sem akadékoskodtam, nem kérdeztem a hibajelenséget, ugyan az-e mint a saját kártyájával stb. Nem győzködtem, hogy saját kezűleg vettem ki egy működő gépből. Teljesen mindegy, mert mindenképpen visszaveszem. Csak azt mondtam, hogy vagy most 1 órán belül hozza vissza, vagy holnap, de azt csak éjjel tudom pontosítani, mert akkor tudom meg (tartalék voltam, amiből bármi lehet). Mondtam, hogy hajnali 1-kor már nem hívom, hanem küldök SMS-t az időről és akkor jöhet. Küldtem az SMS-t. Reggel (délelőtt) kapcsolom a telefont. Nem fogadott hívások, de máris csörög: Ijedten kérdezi, hogy mikor jöhet? Mondom küldtem az SMS-t. Azt mondja „Nem tudom, hol lehet azt megnézni!”. No komment! Negyedik jel. Visszahozta a kártyát, OEM volt, doboz és minden nélkül, de beletettem egy antisztatikus zacskóba. Apróság, de természetesen már pőrén érkezett vissza.

Hogy az ember egy igazi, hmm, dilettáns volt, aki mindig biztos a dolgában, vagy egy ravaszdi, aki csak teszt, miatt akarta ideiglenesen a kártyámat, azt nem tudom.
Mit kellett volna másképp csinálnom? Nem tudom.
Tanulság: nincs.

[ Szerkesztve ]

(#2787) Kalandor válasza sanchoTHEcri (#2786) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Minden lehet, igen, az is hogy asszisztáltál egy ingyenes hibakereséshez.

(#2788) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Hirdetek egy nast amire jelentkezett is egy vevő de megkért jegelem neki e hónap 15-ig. Kicsit ódzkodtam tőle, hogy két hétig jeleljem de megtettem mert azt mondta biztos 100%, hogy megveszi. Közben írtam neki, hogy csak minimum 20 pozitív értékeléssel rendelkező vevőnek adom fel utánvéttel és az alatt csak előre utalással (előtte szó sem volt utánvétes feladásról csak gondoltam biztos ami biztos megírom neki) . Kb 1 hétig nem válaszolt (pedig lépett be és tuti látta az üzenetet) és ma meg megfenyegetett, hogy jelent engem mert, hogy biztosan csaló vagyok! 42 pozitív értékelésem van és 0 negatív nagyon nem vagyok csaló! Eleve nem értem, hogy ha nem felel meg neki az előre utalás akkor miért nem írta, hogy úgy nem veszi meg és kész. Egyből fenyeget! Mit tegyek? Jelentsem én? Nem találom azt a topikot ahol jelenteni lehetne. A privát üzeneteket fényképeztem és ha kell elolvashatják. Senkivel nem volt eddig problémám és kicsit rosszul esik, hogy egyből fenyegetnek. Köszönöm előre is a tanácsot!

(#2789) domperke válasza Imi1981 (#2788) üzenetére


domperke
HARDVERAPRÓD

Szia ilyen dolog okán hiába jelent nem fog semmi történni.Viszont neked sincs okod jelenteni őt.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#2790) Imi1981 válasza domperke (#2789) üzenetére


Imi1981
veterán

Köszönöm! Akkor nem csinálok semmit. Csak kicsit tanácstalan vagyok ilyenkor mert még sose volt ilyen.

(#2791) BiP válasza Imi1981 (#2790) üzenetére


BiP
nagyúr

Normálisan megírod neki, hogy nem vagy csaló, küldesz fényképet a termékről, stb.stb.(pl. Hsz üzenetváltás a háttérben, hogy valóban friss a kép).
Ha semmiképp nem hajlik az utánvétre, akkor 2 lehetőség van:
1. Elutalja előre az utánvét költségét, és akkor nem buksz rajta, de neki se kell a teljes árat. Így ő sem bukik sokat, és megerősítheti a vételi szándékát.
2. Ha nagyon makacs, és hajthatatlan, esetleg továbbra is fura a hangneme, akkor egyszerűen nem kötsz vele üzletet, és békében elváltok.

A lényeg, hogy végig higgadtan, normális hangnemben válaszolj, próbáljátok úgy megbeszélni, közös megoldást találnii.
Ha nem sikerül, nem kötelez semmi, hogy neki add el.

(#2792) Imi1981 válasza BiP (#2791) üzenetére


Imi1981
veterán

Normálisan válaszoltam neki és a hirdetésben lévő képek frissek. Hirdetés előtt csináltam őket. Ezt az utánvét díjat ha előre utalja megírom neki hátha. Bár miután megfenyegetett nem szívesen adom már el neki. Még meggondolom inkább. Köszönöm mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

(#2793) inf3rno válasza Imi1981 (#2792) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én keresnék másik vevőt. Ha már az elején ezzel nyit, akkor ott baj van a fejben, és később is csak probléma lesz vele. Jegelni se kötelező neki, hiába ígér bármit. Ez üzlet, és két hét alatt lehet, hogy sokan elvitték volna mások is akár előre utalással.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#2794) BiP válasza Imi1981 (#2792) üzenetére


BiP
nagyúr

hirdetésben lévő képek frissek. Hirdetés előtt csináltam őket.
Én elhiszem, de egy paranoiásabb, félősebb vevő kételkedhet. Ezért gondoltam, hogy ha csalást szimatol, könnyen tudod igazolni magad újra (nem csak szóban, mert azt úgysem hinné el).

A normális hangnemre meg úgy értettem, hogy biztosan normálisan válaszoltál, csak ezután se hagyd magad felhúzni, akkor se, ha hülye. Ha szimplán csak félősebb, akkor ebből még lehet valami, ha tényleg továbbra is agresszív, vagy vádaskodó, akkor hagyd meg ebben a tudatában.

(#2795) Imi1981


Imi1981
veterán

Szerintem elengedem. A hirdetést már nem jegelem reggel óta. Majd megveszi más. Csak az utolsó üzenete volt fenyegető előtte normális volt csak nagyon lassan ment a kommunikáció. Általában ha írtam ő 1-2-3 nap múlva válaszolt. Úgy döntöttem nem ajánlom fel neki, hogy előre utalja az utánvét összegét és úgy postázom neki utánvéttel mert nem érdemli meg . Ha normális lett volna az utolsó üzenete akkor felajánlottam volna. Megbízható vevő és eladó vagyok aki több mint 10 éve regisztráltam ide és aktív is vagyok. Úgyhogy inkább lezárom. Köszönöm a segítőkész válaszokat! :R

(#2796) , válasza Imi1981 (#2788) üzenetére


,
addikt

Félretenni bárkinek bármit csak foglaló fizetését követően szabad. Anélkül csak üres ígérgetés az egész, nem kell vele foglalkozni. Régebben én is szoktam félrerakni dolgokat ilyen ígérgetőknek, de 100-ból 100-szor nem jelentkezett aztán az illető, szóval onnantól kezdve csak úgy tudom komolyan venni az illetőt, ha lefoglalózza x összeggel a terméket.

Ha fenyegetőzik, akkor meg eleve nincs miről beszélni. Te vagy az eladó, te döntöd el, hogy mit, mennyiért és milyen módon adsz el. Ha nem felel meg neki, akkor le is út, fel is út!

(#2797) PROHARDVER!


PROHARDVER!

Akkor ezt a témát kibeszéltétek több postot ez okán NEM kérünk.

(#2799) d.tiborz


d.tiborz
aktív tag

Sziasztok,
Leírom, hogyan jártam.
(Ez annyiból tartozik ide, hogy itteni tagról van szó, látta az adataimat)
Feltettem ide egy hirdetést, amiben alaplapot keresek.
Jelentkezett egy illető ( Szentesi Sándor Balázs néven ), de nem privátban, hanem közvetlenül e-mail-ban.
Küldött képeket a kézben tartott alaplapról, megegyeztünk az árban, FoxPost automatába kérve a szállítást.
Adott számlaszámot, hozzá tartozó (?) nevet.
És persze elutaltam az összeget. :W
Két nap után sem történt semmi, sokáig dolgozik.
Másnap az volt a válasz, hogy rossz az automata, viszi egy másikba.
Kértem vissza a pénzt, nyugtatott, hogy úton van a csomag, meg fogom kapni.
Utána az Ukrán határnál van, jótékonykodik. (itt már röhögtem).
Ügyvédi felszólításra sem reagál, eltűnt a ködben.
Tanulság: beszoptam. :O

(#2800) KEndre


KEndre
HÁZIGAZDA

Ha van bankszámla számod, minél előbb tegyél feljelentést. Minél előbb, annál több esélyed van.
Feljelentéskor kérni kell, hogy a jegyzőkönyvbe rögzítsék, hogy a büntetőeljárás folyamán kártérítésre is igényt tartasz.
A feljelentést online is meg lehet tenni: http://www.police.hu/ugyintezes-dokumentumok/hu!ugyintezes!elektronikus-ugyintezes!bunugyi-szakterulet!bunugyi-ugyintezes-buncselekmenyekre-0
Normál ügymenet: https://logout.hu/cikk/rendorsegi_feljelentes/nyomtatobarat/teljes.html

[ Szerkesztve ]

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.