Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-22 13:50:59

LOGOUT.hu

A TOPIK CSAK A HARDVERAPRÓ.HU-S KÁROSULTAK RÉSZÉRE VAN!
Ha csalás történt, akkor elsőként a Hardverapro.hu-s hirdetésben megtalálható "Jelentem" gombot használd, ez itt nem "ügyfélszolgálat", csak egy topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) üszök válasza Jeanne d'Arc (#1750) üzenetére


üszök
őstag

Itt is róla van szó.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#1752) Revoltek


Revoltek
aktív tag

Srácok, eladtam postán a Nokia Lumia 930-am, pénteken adtam fel DPD futárra, majd ma megérkezett. Arra panaszkodott a vevő, hogy nem kapcsol be, csak az alsó kapacitív gombok világítanak, a készülék nagyon hideg volt és fél óráig töltötte. Nálam tökéletesen üzemelt a telefon. Visszaállítottam gyári beállításra, majd kikapcsoltam a készüléket, ezután beraktam a saját dobozába majd azt egy nagyobb dobozba két hungarocell lap közé. Esélye nem volt a telefondoboznak a mozdulásra. Mit lehet ilyenkor tenni??

Most én honnan tudjam, hogy ő nem csinált-e valamit a telefonnal? Vagy hogy egyáltalán igazat beszél és nem lenyúlni akarja a telefont azzal, hogy visszautalom a vételárat.

[ Szerkesztve ]

(#1753) Timyyy


Timyyy
őstag

Ha át lettem verve, és az eladónak csak a számlaszáma meg a neve van meg, azzal mire megyek egy feljelentésnél? Email telszám nem elérhető amiket megadott, a regisztrációját törölte...

(#1754) lafaty80 válasza Timyyy (#1753) üzenetére


lafaty80
őstag

Van itt egy topic, ide tudod jelenteni a dolgot, illetve rákeresni a számlaszámra vagy névre, hátha valaki már belefutott.

Engem mikor átvertek itt, ezeket megtettem, próbáltam minél több adatot megadni, és ketten is jelentkeztek, hogy információkkal segítsenek privátban. Jelenleg is várom a feljelentésemmel kapcsolatos fejleményeket.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#1756) hermanyi


hermanyi
őstag

Szendrövári Ügyben kaptam ma levelet Kalocsárol jött másnak is vagy csak nekem ?

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#1757) darnyi válasza hermanyi (#1756) üzenetére


darnyi
tag

Nekem is jött. Szerintem mindenki kapott aki az ügyben érintett.

(#1758) zolc válasza hermanyi (#1756) üzenetére


zolc
újonc

Nekem is jott, mar tobb is. Legutobb ki is hallgattak az uggyel kapcsolatban. Azota varom a fejlemenyeket.

(#1759) bismillah válasza bismillah (#1659) üzenetére


bismillah
csendes tag

Üdv

Kovács Ferenc 11773085 - 00356538
nevü csalót a biróság 1 év 7 hónap börtönre ítélte. :C :C

(#1760) KEndre válasza bismillah (#1759) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Bravóóóó! Ez jó hír.

Ami nem igazán jó, hogy két év után lett ítélet. Lassú az igazságszolgáltatás.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#1761) cob134


cob134
újonc

Engem is átvert! Mit lehetne tenni?

(#1762) Fustmilan


Fustmilan
újonc

Srácok valaki küld nekem egy Hardveraprós admint / moderatort? FONTOS

A Jelentés gombot használd a hardvearprón.

[ Módosította: Kalandor ]

Milán

(#1765) Etnevel22


Etnevel22
újonc

Üdv winston_92 nevű felhasználótól vettem egy xbox 360 slim gépet sajnos elég nagy barom voltam és előre utaltam a csomag nem érkezett és biztos ,hogy nem is fog viszont tudom kinek küldtem a pénzt és meg is van a személy mi lenne ilyenkor a teendő?önbíráskodjak?:D mert ha rendőrséghez fordulok akkor meg úgyse csinálnak semmit

[ Szerkesztve ]

(#1766) shteer válasza Etnevel22 (#1765) üzenetére


shteer
titán

Feljelentést tehetsz.

..szerintem jónak tűnik

(#1767) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

Sziasztok! Erkel27 nevű felhasználót ma reggelre kitiltották, rendeltem tőle cpu-t, előreutalással, ezekszerint azt már nem kapom meg. Rendőrségi feljelentés az egyetlen út? Esetleg valakit még átvert? Név, számlaszám van.... köszi a segítséget!

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#1768) raziel01 válasza Jakuskacsa (#1767) üzenetére


raziel01
veterán

Ezért lett kitiltva

De miért hisztek a mesékben? Senkinek nem esik le, hogy ami túl jó ár az átverés?
Rendőrségi feljelentést kell tenni és még úgyse biztos hogy elkapják. De azon kívül mást nem tudsz tenni.

[ Szerkesztve ]

(#1769) Faterkam válasza Jakuskacsa (#1767) üzenetére


Faterkam
addikt

Utólag már tudom nem segít... De komolyan, 14 napos újoncnak előre utalni? :F Ez csak nekem meredek? :U

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#1770) Jakuskacsa válasza Faterkam (#1769) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

TUdom... nem kell még ostorozni, én voltam a hülye, de gyülnek nálam az emberek, másokat is behúzott sajnos, nem vagyok egyedül. Személyiről is van kép... bár szerintem az nem segít...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#1771) ztsoft


ztsoft
őstag

Sziasztok!

Boldog új évet mindenkinek!

Lehet én is áldozat lettem, igaz nem itt az oldalon (jófogás), de lehet, hogy már volt itt is. Az lenne a kérdésem, hogy kinek küldhetném el a megszerzett adatokat ellenőrzés céljából?

Az ügyemről annyit, hogy egy tiltott telefon volt a vásárlás célja, kaptam képet róla, persze azonnal ellenőriztem a Google-ban, nem adott ki találatot (valószínű nem onnan szerezte). Eddig ott tartunk, hogy a telefonja kicsöng, de nem veszi fel, nem válaszol az SMS-re, sem a jófogáson keresztül küldött üzenetre. A számlaszám amit adott nem az övé, hanem az egyik barátjaé. Ha minden igaz Facebook-on meg is találtam Őket.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#1772) bismillah válasza ztsoft (#1771) üzenetére


bismillah
csendes tag

A TOPIC CSAK A HARDVERAPRÓ.HU-S KÁROSULTAK RÉSZÉRE VAN!

(#1773) ztsoft válasza bismillah (#1772) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Mint írtam is, csak egyeztetés céljából írtam ide, hátha itt is megfordult az illető. Már megkaptam, amit akartam, köszi.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#1774) Kalos7


Kalos7
tag

Szeretném feljelenteni papp Rajmund-ot
Megegyeztem vele és elküldtem a pénzt, ahogy eddig mindenki másnál is probléma nélkül.
De már 2 héte nem jellentkezik és azótta se jött meg.

Kihez lehet ilyenkor fordulni? :(((
Számlaszám és a név, ami hozzá van meg van.

(#1775) chester91 válasza Kalos7 (#1774) üzenetére


chester91
senior tag

Szia!

Mivel címet nem tudsz, ha jól értem, így ilyen esetben a felszólítást megtenni nem tudod "hivatalos" úton. Rendőrségen feljelentést teszel elsősorban. Ha e-mail címét esetleg tudod, akkor e-mailben, ha nem, akkor sms, vagy adott esetben itt HA-n teljesítési határidőt tűzöl neki (15 napon belül), valamint felhívod a figyelmét arra, hogy ha és amennyibe ez időn belül nem kapsz hitelt érdemlő igazolást a csomag feladásáról, vagy az nem érkezik meg az ígért állapotban, úgy jogi lépéseket teszel, ami ilyen esetben egy feljelentés megtétele a rendőrségen. Ők kikérik a banktól az adatokat, majd tanúként ki fogják hallgatni a bankszámla tulajdonosát. Innentől pedig majd rajta múlik, hogy csak felebaráti szeretetből segített egy barátjának, hogy tudja fogadni az utalásokat, vagy ő a tényleges elkövetője. Neked is meg kell tenni a tanúvallomást, rendőrség bekéri majd a bizonyítékot, és ez alapján lefolytatják a nyomozati eljárást.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#1776) Kalos7 válasza chester91 (#1775) üzenetére


Kalos7
tag

PH vezetőségnek írtak és ők jogosnak itélték a panaszomat és intézkednek.
Ha nem lesz eredmény akkor az következzik amit írtál, hogy rendőrség. :R

(#1777) chester91 válasza Kalos7 (#1776) üzenetére


chester91
senior tag

Rendben, sok sikert. Ha bármiben tudok segíteni, keress nyugodtan akár itt, akár privátban!

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#1778) Kalos7 válasza chester91 (#1777) üzenetére


Kalos7
tag

Mindenképpen szólni fogok és köszi eddig is mindent. :R

(#1779) kisnaci35


kisnaci35
újonc

Sziasztok!

A konzolszervize.hu webáruház ellen ma tettem feljelenést! Még 2015. dec. 10-én rendeltem tőlük egy xbox játékot. PS3-hoz valót küldtek ki. Visszapostáztam nekik még 2015. dec 18-án meg is kapták. Jan. 4-én felhívtak telefonon, hogy elutalták a pénzt, amit azóta nem kaptam meg.14.890 ft-ról van szó! Többször hívtam őket telefonon, tegnap már a rendelésem sem akarták megtalálni..

Ennyit a hivatalos weboldalakról!

weboldaluk: http://www.konzolokszervize.hu/
címük: 1067 Budapest, Hunyadi tér 3.

(#1780) Kalos7 válasza Kalos7 (#1774) üzenetére


Kalos7
tag

Időközben megoldodott a problémám és a féreg azon nyomban feladta postán elsőbbségivel és müködik is rendesen a kártya.
De egyáltalán nem volt tisztességes és becsületes sem. :((
Mert elutaltam a pénzt és írta, hogy megérkezett és fel is adja.
De 7 nap után se jött meg így ráírtam, hogy mégis mi a helyzet.
Majd 1 teljes hét után vissza ír, hogy "El nézést a kelemetlenségért vala milyen ok miatt nem tudtam válaszolni a mai nap folyamán fel lesz adva a csomag még 1x el nézést valami hibát írt amikor üzenetet akartam írni".
(Noha többször is bevolt jelentkezve, mert lehetett látni)
Előtte persze jól megfenyegettem és a vezetőség is ráírt.
De nagyon szánalmas ez a szőveg és sántitt az egész.
Szerintem az ilyet kikelle tiltani, mert kitudja nem-e csinált ilyet másokkal is. :(

(#1781) chester91 válasza Kalos7 (#1780) üzenetére


chester91
senior tag

Örülök, hogy megoldódott :)

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#1782) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Üdv.

Eladtam a napokba egy Monitort. Elküldtem, jól becsomagolva, 3 körbetekerve bubis fóliába,dobozba kitömve ujságpapírral stb, tehát normálisan adtam fel.

Ma írt, hogy zsákmacska az egész, mer h folt van a monitoron. Én itthon megnéztem, teljesen müködött, semmi folt nem volt rajta, család tagok is látták a szemük láttára.

Ilyenkor mi van? Képet nem küldött még.

(#1783) chester91 válasza zeus_2k14 (#1782) üzenetére


chester91
senior tag

Szia!

Használt cikk esetében is él a kellékszavatosság intézménye, így ha valóban él a hiba, úgy abban az esetben elállhat a "szerződéstől", árleszállítást kérhet, vagy a termék kijavítását, kicserélését.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#1784) thomasa válasza chester91 (#1783) üzenetére


thomasa
senior tag

Csak nem magánszemélyek között.

(#1785) zöldfülű válasza zeus_2k14 (#1782) üzenetére


zöldfülű
csendes tag

Használt termékek esetében nincs garancia, kivéve, ha az eladó azt külön feltüntette. Használt termékek esetében tehát jótállás nincs, csak szavatosság, ami azt jelenti, hogy a terméknek az eladás idején jónak, azaz használhatónak kell lennie ( azaz nem lehet rossz, nem lehet rendeltetésszerűen nem használható termék) Kisebb foltok stb, nem tartoznak ez utóbbi körébe. A szavatosság használt termék esetében tehát azt jelenti, hogy jónak= rendeltetésszerűen használhatónak kell lenni az eladás pillanatában, ugyanakkor ezt úgy értelmezve, hogy korának megfelelő állapotban. Ugyanakkor ha a termék mégsem jó, a vevő átvette azt, akkor élhet a szavatosság intézményével, azonban ebben az esetben a vevőre terhelődik a kötelezettség, hogy bizonyítsa azt, hogy a termék már az átvételekor hibás, azaz rossz volt. ( nem foltos, vagy más szépséghibás, hanem rendeltetésszerűen nem használható) Ezt általában bevizsgálással tudja megtenni aminek minden bizonnyal elég borsos ára van. Nem beszélve arról, hogy ha jogait érvényesíteni akarja ez utóbbi esetben, akkor az eljárást is neki kell megindítania pl ami további plusz pénzeket jelent. Emiatt nagyon rizikós használt terméket venni, pláne magánszemélytől... de még üzlettől is, kivéve ha az üzlet ad rá külön garanciát. Magánszemély is adhat garanciát a termékre, ezt a törvény nem zárja ki, de érvényesítése, vagy az érvényesítésének kikényszerítési ismét csak a vevőt terheli, ha az eladó nem akarja azt biztosítani, ami szintén további nehézségekbe ütközhet. Természetesen a garancia ekkor nem azt jelenti mint a szavatosság esetében, hogy az eladás pillanatában jónak kellett lennie a terméknek, hanem az adott garancia időtartamáig.

[ Szerkesztve ]

"Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

(#1786) thomasa


thomasa
senior tag

Írjon már ide, akit itt a hardveraprón megkárosítottak, és rendőrségi feljelentés/bírósági tárgyalás stb. után valaha pénzt kapott már vissza. Csak kíváncsi vagyok létezik-e ilyen, van-e remény. Tehát olyan írjon, aki tényleg kapott vissza, ne olyan aki hallott róla, hogy a haverja/ismerőse kapott vissza.

(#1787) zöldfülű válasza thomasa (#1786) üzenetére


zöldfülű
csendes tag

A bírósági tárgyalásnak nem igazán az a célja, hogy a károsult visszakapja a pénzt, bár ilyen eredménye is lehet ( enyhébb büntetésért cserébe az elkövető még a büntetőeljárás során megtéríti az általa okozott kárt = enyhítő körülmény = enyhébb büntetés). A büntető eljárásnak az a célja, hogy az elkövetőt felelősségre vonják ( büntetést, börtönt stb kapjon) Büntető eljárás épp azért nem tér ki a károsultaknak okozott kártérítésre, mert azt a polgári eljárásos részre bízza. Ha ugyanis születik már egy elmarasztaló ítélet egy bűncselekmény során, akkor már nem kell azt vizsgálni, illetve bebizonyítani, hogy az illető követte-e el a cselekményt, hanem a polgári per egyből kitérhet a kár megtérítésre kötelezésre. Tehát ez egy második lépcső.

Nemrégiben olvastam, hogy valakit elítéltek, ergo ott már indítható az illető ellen polgári eljárás a kár megtérítésére. Kérdés az, hogy van-e vagyontárgy a nevén, amiből tudják fedezni majd a károsultak kártérítését. Mert ugye ez is szükséges ahhoz, hogy a kár megtérülhessen.

Üdv

Beatrix.

[ Szerkesztve ]

"Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

(#1788) angclung válasza zöldfülű (#1787) üzenetére


angclung
csendes tag

Még annyit hozzátennék, hogy a polgári peres eljárást bizonyos esetekben helyettesítheti a közjegyzőnél kezdeményezhető fizetési meghagyásos eljárás. Ez egy sokkal egyszerűbb valami, nem szükséges hozzá ügyvéd, bírósági per, s csak minimális illetéke van, ugyanakkor az ennek kapcsán születő határozat felér a bírósági döntéssel. A fő probléma azonban sok esetben az, hogy hiába a határozat, vagy bírósági döntés, a követelést rövid távon nem lehet behajtani, mert az illetőnek hivatalosan nincs semmilyen vagyontárgya, tulajdona, illetve jövedelme.

[ Szerkesztve ]

(#1789) Eladó445


Eladó445
tag

segítség minden egyes károsultnak: [link]

https://bit.ly/2AJ3lz6

(#1790) thomasa válasza angclung (#1788) üzenetére


thomasa
senior tag

Tehát ha jól értem, azon kívül, hogy meghurcolják az elkövetőt, ha nincs vagyona, akkor nem juthatsz a pénzedhez akár a hozzátartozóitól sem.

(#1791) zöldfülű válasza thomasa (#1790) üzenetére


zöldfülű
csendes tag

Igen, ha nincs vagyona, akkor nem tudják rajta behajtani. Azonban ez nem annyira egyszerű, mert a követelés nem évül el (leglábbis a végrehajtók feladata, hogy ne hagyják elévülni, így akár egy ilyen követelés élhet és kamatozhat akár 10-15 -20 évig is, gyakorlatilag addig amíg nem hagyják elévülni. Ergo ha egyszer lesz a nevén vagyontárgy vagy lesz jövedelme, akkor behajthatóvá válik a követelés kamatostul.

"Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

(#1792) angclung válasza zöldfülű (#1791) üzenetére


angclung
csendes tag

Ez így van, vagyis a lényeg, hogy semmiképp nem szabad hagyni elévülni a jogos követelést. Csakhogy az a gond, hogy míg régebben ehhez elég volt 5 évente írni az illetőnek egy írásbeli felszólítást, - tekintve, hogy minden felszólítást követően újra kezdődött az elévülési idő - most ez megváltozott annyiban, hogy már nem elég csak simán írni az adósnak egy felszólító levelet, hanem legalább 5 évente végrehajtást is kell kérni. Ennek viszont már nem kis illetéke van. És ez az illeték hiába terhelhető utólag elvileg az adósra, ezt mindenkor a végrehajtást kérőnek kell megelőlegezni, és csak akkor kapja vissza az ember, ha az adósságot is sikerült behajtani.

Szóval ez a helyzet, de őszintén szólva én sem értem, hogy egyáltalán miért évül el egy tartozás (pláne, ha közjegyzői határozat vagy bírósági döntés is van róla), és a törvény miért nehezíti ilyen módon a jogos követelés behajtását.

Ami pedig a kamatot illeti, az is röhej, mert csak a mindenkori jegybanki alapkamatot lehet kérni, ami jelenleg gyakorlatilag konvergál a 0 % felé. Hogy ilyen esetekben mért nem lehet a normáltól eltérően magasabb kamatot kérni, az is rejtély.

[ Szerkesztve ]

(#1793) Bubi15


Bubi15
csendes tag

Sziasztok!

Ma tettünk feljelentést [badabezz] felhasználó ellen, mert az árút az előre elutalt összegért cserébe, többszöri felszólítás ellenében se tette meg és ezekre már nem is válaszolt.
PH-ról már kitiltották, sajnos már csak az üzletkötés után. Ha valakinek szintén akadt vele problémája kérem jelenkezzen.

(#1794) bismillah válasza bismillah (#1759) üzenetére


bismillah
csendes tag

Üdv
Kovács Ferenc 11773085 - 00356538
nevü csalót a biróság 1 év 7 hónap börtönre ítélte.
Mintár irtam és ma pénz is jött, holnap átveszem.
Amugy engen 60 al hizott le kíváncsi vagyok mennyit kapok gondolom nem mind.😂
Lényeg a lényeg a srácot a kancigányok kezelésbe veszik és még valamennyi lové is jön.
😁

(#1795) ISari válasza lck01 (#918) üzenetére


ISari
tag

Úgy látom nem ma kezdte.
Engem is lehúzott Ignéczi Zoltán.
A Facebook-on is lehet olvasni róla.a történet ugyanaz szinte mindig:
Keresel valamit, jelzi, hogy neki van. Még alkudozik is, nem adja annyiért, de aztán rábólint.
Nyerőnek gondolod magad és ettől óvatlan leszel. Utalsz, de csak ígéreteket kapsz.
15 ezres tanulság. :W
Holnap irány a rendőrség.
Remélem csattan a bilincs előbb utóbb.

Az élő kamu hirdetései:
- Apróhirdetés ingyen . hu
- Hardver bazár 1.
- Hardver bazár 2.
- Hardver bazár 3.

Jelzem az oldalakon a feljelentés után, hogy nem teljesen kerek a dolog.
Tanuljatok más kárán és soha ne utaljatok előre! :))

A borosta nem szúr, csak tudni kell a megfelelő oldalára születni .................. :) A66->A68->A11->A68M>A80->A86->PF400CL->PF451CL->PF500KL + Zenwatch2

(#1796) steeweegee válasza bismillah (#1794) üzenetére


steeweegee
csendes tag

Szia ne haragudj de épp üzletelni akarok egy kovács ferrenc nevű ürgével ugye a 2 nem ugyan az?

Skype-on beszélünk de minden áron előre utalást szorgalmaz!
Videókártyát vennék tőle.
Remélem a 2 nem ugyan az

(#1797) ISari válasza steeweegee (#1796) üzenetére


ISari
tag

Szia, ezt sajnos nem tudom megmondani. én nem láttam az illetőt, csak telefonon beszéltünk.
Ha nagyon olcsó, akkor szinte biztos, hogy lehúzás. Van egy ismerősöm,,aki videó kártyákat javít Van munkája rendesen. Én nem vennék kipróbálás nélkül ilyent.

Ha nem tudod személesen átvenni, bizonyosodj meg róla, hogy a termék tényleg létezik. A Skpe video hívás szerintem megteszi. Kérj számla, vagy garancia papír másolatot ez újabb bizonyíték lehet.
A jófogás háztól-házig szolgáltatás elég jól működik. Felveszik az eladónál és leteszik a vevőnél. Szerintem rá lehet venni a GLS futárt, hogy előtte kibontsd. Ha tégla van benne, vagy semmi, akkor megköszönöd és visszaküldeted vele. Ha megérkezett, persze még akkor is lehet rossz.

Az előre utalás és az utánvét is rizikós szerintem. én egyiket sem javaslom.

Az átverés ellen csak egy orvosság van, ha megnézed, kipróbálod és ha minden rendben, csak akkor veszed meg.

Én nem bizonyosodtam meg róla, hogy van mit eladnia. Elég rafinált volt a feltételezett tettes. Keményen alkudozott, ő hívott először, végén huzakodva elfogadta a dolgot. Aztán utaltam a vételárat és nem történt semmi. Egy hét után hívtam. elindult a hazudozás. Ez már gyanús lett. Nem tudott semmi bizonyítékot küldeni, pedig háromszor is megígérte. Még rá is kérdezett, hogy megkaptam-e a képet.
Ekkor rákerestem a névre meg a telefonszámra. 2014 óta van bejegyzés róla hasonló témákban. Még a szöveg is ugyanaz: dolgozom, fél 4-re ér be a buszom négyig van posta, bemegyek és megkérdezem. Persze utána nem vette fel a telefont.

Kérj telefonszámot, amin elérhető. keress rá. Ha találsz gyanús hirdetéseket, akkor felejtsd el az egészet. én a kedves elkövető számát megtaláltam a hardver bazáron és máshol is. Video kártyákat és processzorokat hirdetett az új ár feléért. azt írta, hogy új, garanciális... Kamu az egész.

Ha az okozott kár összege kisebb,mint 50 000 akkor szabálysértés. Ha nagyobb, akkor bűncselekmény. Ha kisebb, mint 50 000 Ft, de több, mint háromszor követi el (vagy legalább 3x? nem emlékszem) akkor is bűncselekmény, mert üzletszerűnek minősül. Ezt mondta az őrnagy hölgy, aki felvette a feljelentésem.

Spórolni akartam, de most már nagyon drága lesz az a dokkoló.
Lehet, hogy inkább nem veszek, mert mindig ez a lehúzás jutna eszembe róla, ha ránézek.

A borosta nem szúr, csak tudni kell a megfelelő oldalára születni .................. :) A66->A68->A11->A68M>A80->A86->PF400CL->PF451CL->PF500KL + Zenwatch2

(#1798) printpro


printpro
csendes tag

Üdv,

Sajnos összeszaladtam egy pszichopatával hardveraprón.
Helyben való alapos kipróbálás és alkudozás után kifizette majd elvitte az általam árult (legjobb tudásom szerint tökéletesen működő) monitort.
Később viszont úgy döntött neki mégsem tetszik és visszahozza.
Sem a hírdetésben, sem személysen nem ígértem visszavásárlást / garanciát, tekintve hogy 3 egy éves termékről van szó. Illetve kipróbálni is volt lehetősége és élt is vele.
Minősíthetetlen hangnemben közölte velem a véleményét, káromkodott, fenyegetőzött rendőrséggel, perrel.
Kezdetben még hajlottam volna is a pénz visszafizetésére, de mostmár találkozni sem (akarok) merek vele.
Semmiféle szerződés, vagy bármilyen írásos megállapodás nem készült.
Tud-e tenni bármilyen jogi lépést / feljelentést?

(#1799) zöldfülű válasza printpro (#1798) üzenetére


zöldfülű
csendes tag

Ha nem vállaltál rá külön garanciát, és átadáskor jó volt a termék, akkor nem visszakozhat, mert csak új termék esetében van visszavásárlási kötelezettség 8 ( vagy 14 napon belül)
Annyit tehet, hogy bevizsgáltatja a terméket, hogyha szakszervíz megállapítja, hogy a hiba már átadáskor is benne volt a termékben, akkor köteles vagy visszafizetni az árat. Más esetben az adásvétel az átvétellel és fizetéssel érvényesen létrejött.

Jogi lépés, feljelentés? Feljelentés csak bűncselekmény esetében vagy szabálysértés esetében lehetséges, ezt egy sima adásvétel nem alapozza meg. Bűncselekmény csak rosszhiszeműség esetén áll fenn ( csalás = valakit anyagi haszonszerzés végett tévedésbe ejt vagy tévedésben tart = azaz pl átveszi a pénzt, úgy, hogy tudja nem akarja vagy nem tudja a vásárolt dolgot elküldeni stb)

Jogi lépés? Max polgári pert tud indítani de csak akkor ha a fentebb írtak megvalósulnak( azaz bebizonyítja, hogy a termék hibája már az átadáskor is megvolt) Ez esetben ha nem akarnád visszafizetni a termék vételárát, akkor fizetési meghagyást kezdeményezhet, vagy bírósághoz fordulhat igényének érvényesítése érdekében.

Beatrix

[ Szerkesztve ]

"Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

(#1800) thomasa válasza printpro (#1798) üzenetére


thomasa
senior tag

Jó lenne tudni a másik fél verzióját is, csak a korrektség miatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.