Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-22 13:50:59

LOGOUT.hu

A TOPIK CSAK A HARDVERAPRÓ.HU-S KÁROSULTAK RÉSZÉRE VAN!
Ha csalás történt, akkor elsőként a Hardverapro.hu-s hirdetésben megtalálható "Jelentem" gombot használd, ez itt nem "ügyfélszolgálat", csak egy topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Kramer615


Kramer615
újonc

Sziasztok!

Van egy eladó akivel iszonyatosan körülményes kommunikálni.
Hétfőn ráírtam, hogy mennyi lenne a postaköltség.
Tegnap reggel válaszolt, visszaírtam, hogy rendben, 10 órára rá elküldte az utalási adatait.
Egy órára rá vettem észre, utaltam neki majd elküldtem a szükséges adatokat.
Visszaír, hogy jaaaaj valaki közben szólt, hogy egyben elviszi az összes meghirdetett cuccát, sorry visszautalja majd a pénzt.
Késő este bekérte a számlaszámom hogy akkor holnap (ma) visszautalja.
Ennek örömére ma fél 10kor ráírtam, hogy mi a tosz van, egy órája visszaírt, hogy jaj sokan írtak és véletlenül az én üzenetemet törölte, küldjem már el megint az adataimat.

Én vagyok a valóságtól elrugaszkodott, hogy szerintem egyből vissza kellett volna utalnia a pénzem?
Csak pozitív értékelése van, de a napos válaszaival a sírba tesz.
Ti hogy járnátok el ebben az esetben, mennyi ideig várnátok a jelentéssel?

Köszönöm!

(#3002) koby11h válasza Kramer615 (#3001) üzenetére


koby11h
aktív tag

Azonnal utalhatta volna vissza, bárhol látható, hogy az utalás honnan érkezett, nem is kellett volna elkérnie. De vannak ilyen körülményes emberek, csak nyugi...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#3003) CapodiCapo


CapodiCapo
újonc

Üdv sajnos nem vagyunk egyformák én is jártam már hasonló képpen csak az érem másik oldalán és nekem kellett könyörögni hogy kapjak egy számlaszámot hogy vissza tudjam utalni neki az összeget. De a kérdésedre válaszolva én mindenképpen várnék 1-2 napot mert ha a jelentem gombot használod ők is ezt fogják javasolni.

(#3004) Kramer615


Kramer615
újonc

Reggel öntudatra ébredt és írt, hogy most fog utalni.
Persze azóta eltelt 3 óra és semmi...
Ami még zavar, hogy továbbra is aktív a hirdetés.

(#3005) Ferenczi Áko válasza Kramer615 (#3004) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Én a hardverapro.hu-n töltött idő alatt kettő ilyenbe futottam bele, mindegyik szerencsejáték függő volt/lett.. Napokig használták a pénzemet/más pénzét mire vissza lett utalva.. Utólag derült ki minden.. Ugyan ez volt. Amíg kellett a pénz addig nagyon kedves és kommunikatív volt az illető, miután utaltam, már csak foghegyről válaszolt.. Nagyjából 1 hét után kaptam vissza a pénzemet, sűrű hazudozások közepette.. El tud menni az ember esze a tippmixtől, meg az ilyen online fogadásos dolgoktól :(

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#3006) Kramer615 válasza Ferenczi Áko (#3005) üzenetére


Kramer615
újonc

Valamiért zsigerből nekem is szerencsejáték vagy kábszi ugrott be...
Az egy hét alatt felhoztad, hogy jogi útra tereled az ügyet?
Jelentetted a hirdetésüket az oldalon?

[ Szerkesztve ]

(#3007) dokiph válasza dokiph (#3000) üzenetére


dokiph
csendes tag

Végül minden rendben volt! Idézőjelesen "kihúztam harapófogóval" az úriemberből, hogy nehéz napjai voltak, a munkahely, a posta rendszere is szórakozott vele, stb... Kissé nehezen kommunikált (ritkán üzent/válaszolt nekem), de a barátságos hangnem sikeresnek bizonyult és megjött a megrendelt termék.
Köszönöm a tanácsaitokat ! Hála ! :) :R

Szívesen! Köszönöm!

(#3009) t_richard95


t_richard95
csendes újonc

Sziasztok!
Tegnap vásároltam egy GPU-t egy tagtól, abszolút megbízhatónak tűnt, ahogy láttam nagyon aktív volt a fórumokon is, tehát nem féltem előre utalni neki, mondván mi rossz történhet. :(((
Most nézem, hogy a fiókja hardveraprón véglegesen fel van függesztve, a csomagról csak annyit, hogy ma vagy holnap feladja (tegnap ezt írta). Nyilván a neve, bankszámlaszáma megvan, van miért aggódnom? :W

(#3010) arc82 válasza t_richard95 (#3009) üzenetére


arc82
tag

Sztem van.Ma hajnalba engem is lehúztak egy gpu árával.

[ Szerkesztve ]

Üdv

(#3011) totyino77


totyino77
tag

sziasztok úgy néz ki engem is lehúztak 184000ft 2db videokártya lett volna , egy gtx1080 és egy rtx3070, egyiknek az árát 2023 02 03 a másikét 02 06 dikán utaltam neki azután el is tűnt de többeket is átvert ... ő lenne az a tag aki lehúzott [link] , szszám ést tellefon megvan probáltam hivni de kivan kapcsolva, volt pár tag akivel már üzletelt de csak kis összegben , van pár pozitiv értékelése és megvette a prémium tagságot rafkós nagyon, az a kérdésem szerintetek mit lehet tenni ilyen estben feljelentésen kivűl van még valami lehetőség köszi :R

Mindíg jelezz vissza ha kell, ha nem ez a korrekt !!! totyino77 felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! + a mostani!

(#3012) Kalandor válasza totyino77 (#3011) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Csak a feljelentés van, de mihamarabb.

(#3014) kokoistvan válasza totyino77 (#3011) üzenetére


kokoistvan
csendes tag

Sziasztok!

Engem egy 8tb winyó árával húzott le! https://hardverapro.hu/tag/vikka85.html

(#3015) Kalandor válasza kokoistvan (#3014) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Te is tegyél feljelentést az ügyben!

(#3016) totyino77


totyino77
tag

Akit átvert Vikka85 tag az nyugodtan jelentse fel én ma reggel meg is tettem, sőt még a bankoknál is jelezze saját és a Vikka85 bankjánál is ami CIB bank :R

Mindíg jelezz vissza ha kell, ha nem ez a korrekt !!! totyino77 felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! + a mostani!

(#3017) inferno88 válasza totyino77 (#3016) üzenetére


inferno88
őstag

Szia!

Szintén Vikka85. Tudjuk valahogy kapcsolni az ügyeket vagy a hatóságok meg tudják ezt maguktól is oldani?

Semper fi!

(#3018) inferno88 válasza kokoistvan (#3014) üzenetére


inferno88
őstag

Akkor enyém a másik vinyó :DDD

Semper fi!

(#3019) KEndre válasza inferno88 (#3017) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Igen, már kapcsoltuk a bejelentéseket a rendőrség felé. Összevont lesz az eljárás.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#3020) DanteHix válasza totyino77 (#3016) üzenetére


DanteHix
tag

Sziasztok!
Szinten vikka85, egy vinyo ara :(

## 5.15 The Angels Have Gone ##

(#3021) totyino77 válasza DanteHix (#3020) üzenetére


totyino77
tag

Feljelenteni, és a bankoknál is jelezni a történtekről :R

Mindíg jelezz vissza ha kell, ha nem ez a korrekt !!! totyino77 felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! + a mostani!

(#3024) Dini109 válasza totyino77 (#3011) üzenetére


Dini109
újonc

Sziasztok!

Szintén Vikka85, szintén egy vinyó ára :(

(#3025) PROHARDVER!


PROHARDVER!

(#3026) simicska


simicska
tag

Sziasztok!

Előre utaltam egy ssd árát Vadász Sanyi nevű felhasználónak de végül csomag nem jött, a felhasználó meg felszívódott.

Jelentettem, de a jelentésre nem tudok válaszolni, nincs ilyen lehetőség.

Egyébként ha jelzem a bankja felé, hogy megkárosított, van rá esély, hogy visszakapom a pénzem?

Köszi! :R

(#3027) zolee1984 válasza simicska (#3026) üzenetére


zolee1984
senior tag

Mikor utaltál?
Ha válaszoltak a jelentésre akkor a válasz alján elvileg tudsz kattintani, hogy tudj írni

[ Szerkesztve ]

üdv Zoli

(#3028) farmat


farmat
csendes tag

Sziasztok!

Patrik 19-el soha ne üzleteljetek! Nekem csak egy 3000 Ft-os Nadrág volt a tanulópénz amit bár feladott elvileg elveszett a postán ami nem az ő hibája de utána a biztosítási díjat megkapta azóta persze felszívódott és mi az isten pont mind a 6 db hirdetését levetette hogy ne tudjam jelenteni.

Van neki 2 szeirntem kamu értékelése de tök mindegy, aki ide téved láthatja és amúgy is beleraktam aláírásomba hogy ő ne nagyon értékesíthessen ezen a felületen többet.

Persze ilyen könnyen nem adom fel ami elérhetőségen lehet gyűröm őt. Vigyázzatok, 10-en x év után is lehet fent mocskos ember!!

https://hardverapro.hu/tag/patrik_19.html

(#3029) domperke válasza farmat (#3028) üzenetére


domperke
HARDVERAPRÓD

Tisztelt tag! Elég lesz 1 fórumon jelezni nem kell mindenhova és mindenhol ezt beírni.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#3030) simicska válasza zolee1984 (#3027) üzenetére


simicska
tag

13 napja jelezte, hogy megkapta az utalást:

Szia.Megjött az összeg.Köszi.
A mai nap feladom az ssd-t a megadott cimre.
Mivel hétvége van várhatóan kedd környékén érkezik meg.
Elsöbbségivel küldöm,ajánlottan ez kb 2 munkanap szokott lenni.

5 napja jelentettem. A jelentésre kapott válasznál nincs válaszolási lehetőség sehol. :F

(#3031) domperke válasza simicska (#3030) üzenetére


domperke
HARDVERAPRÓD

Tisztelt Felhasználó!

Sajnáljuk, ami történt, mi már kitiltottuk őt.

Ha nem rendezi a helyzetet, akkor rendőrségi feljelentést lehet tenni ellene a rendőrségen. Ehhez segítséget itt is találhat: [link] (egy segítő topikot pedig itt: [link]).
Mindenképpen érdemes feljelentést tenni a csalók ellen, mert nekünk is jelezték már többen, hogy visszakapták a pénzt.

Viszont fontos elmondanunk, hogy adatokat mi csak a hatóságoknak adhatunk ki, az ön számára semmilyen körülmények között sem!

Köszönjük megértését!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#3032) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Üdv,

egy kis off arról, hogy mennyire éri meg átverni másokat:

most jött az ítélet egy korábbi feljelentésemből a dynamic_is nevű taggal szemben. Kb 80k körüli összeget lopott 3 tagtól, kapott 90 nap elzárást meg kb fél millás pénzbüntetést.

Valóban megérte... bár szerintem nem hatja meg az elkövetőt, tipikus pszichopatának tűnik. Havi fél milla felett keres és ilyeneket csinál, a vallomásában is olyanokat kamillázott ami kacagtató. Sokadik accountja volt a ph-n is, előzőleg 100 feletti csalássorozattal, ezen kívül más csalások sikkasztások, többszörösen büntetett...

Tanulság: mindenki tegyen feljelentést akit a legkisebb kár ér, mert 3 károsultnál már foglalkoznak az üggyel és kb 2 év alatt van is kézzel fogható eredménye.

(#3033) farmat válasza domperke (#3029) üzenetére


farmat
csendes tag

Köszönöm közben tisztáztuk az illetővel, részemről innentől tárgytalan a dolog. :R

(#3034) totyino77 válasza VinoRosso (#3032) üzenetére


totyino77
tag

Annyit még tudsz mondani hogy a károsultak visszakapják a lovéjukat vagy bukta?

Mindíg jelezz vissza ha kell, ha nem ez a korrekt !!! totyino77 felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! + a mostani!

(#3035) jovás válasza VinoRosso (#3032) üzenetére


jovás
aktív tag

Te viszakaptad a pénzedet? Mert általában ha elkapják a csalót leültetik hogy a műanyag lakat is rárohad, kifizettetik a perköltséget is, de a tényleges károsultak már lóf@szt se kapnak. :(((

(#3036) CapodiCapo válasza jovás (#3035) üzenetére


CapodiCapo
újonc

Üdv nekem is volt ilyen ügyem 45k ról szólt a történet 2 év után visszakaptam nem csak a 45 de két éves jegybanki kamattal együtt szerintem megéri csak idő türelem pénz és egy jó büntetőperes ügyvéd kell hozzá

(#3037) VinoRosso válasza totyino77 (#3034) üzenetére


VinoRosso
veterán

Én visszakaptam és egy másik tag is, de a harmadik még nem. Viszont az elítélt tett ígéretet, hogy visszafizeti. Általában visszafizetik, főleg ha kis összeg, mert enyhítő körülmény.

(#3038) d.tiborz


d.tiborz
aktív tag

Nekem is volt lassan 1 éve egy 30k értékű lehúzásom, feljelentés után összevonták az ügyemet egy másikkal, ott 150k volt a kárérték.
Infó még semmi, ezek szerint várhatok kb még egy évet, hátha visszakapom(kapjuk) a pénzt.

(#3039) jovás válasza CapodiCapo (#3036) üzenetére


jovás
aktív tag

Nekem is 45 ropi + 2 posta a károm, akkor reménykedtek. Mennyi egy jó büntetőperes ügyvéd? 45 + áfa? :DDD

(#3040) zolee1984 válasza jovás (#3039) üzenetére


zolee1984
senior tag

Neked minek ügyvéd?
Az ügyészség intézi a büntetőpert.
Feljelentetted a rendőrségen?

[ Szerkesztve ]

üdv Zoli

(#3041) jovás válasza zolee1984 (#3040) üzenetére


jovás
aktív tag

Akitől kérdeztem, Ő írta az ügyvédet. ;)
A bankomtól várom még az adatokat a feljelentéshez.

(#3042) arc82


arc82
tag

Az érdekelne hátha valaki tud erre választ.Egy átverés után zároltak egy számlát pénzzel együtt.Nyilván a károsultak pénze rajta van még.Tettesről semmi hír.Ilyenkor mi lesz a pénz sorsa mirre lehet számítani.

[ Szerkesztve ]

Üdv

(#3043) KEndre válasza arc82 (#3042) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Az jó hír. Ha van feljelentés, a pénz meglesz. Persze ha nem ment át azonnal bitcoinba...

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#3044) zolee1984 válasza jovás (#3041) üzenetére


zolee1984
senior tag

Feljelentéshez elég a neve meg a számlaszáma.
A rendőrség a többit kikéri a nyomozás során

üdv Zoli

(#3045) CapodiCapo válasza jovás (#3041) üzenetére


CapodiCapo
újonc

Üdv 25 tárgyalásonként

(#3046) JozsBiker


JozsBiker
aktív tag

Sziasztok !

Engem nem károsítottak meg ( még :-) ), csak szeretnék elébe menni a problémáknak. Ritkán adok-veszek ( csak mikor a gyerkőcöm kinövi az épp aktuális konfigurációt :-) ). Most van egy használt AMD processzor amit szeretnék eladni, és nem tudom hogyan érdemes.

Ha vállalok rá garanciát és esetleg az új tulaj a beépítés során elizéli, szépen visszaküldi nekem hogy ez a proci bizony sz*r, küldjem vissza a pénzét. ( Volt már régebben egy ilyen esetem egy alaplappal, de mivel nem volt túl nagy értékű lenyeltem a békát. )

Ha nem vállalok rá garanciát akkor meg ugye gyanús vagyok, hogy biztos hibás procit árulok, így csökkentem az eladási esélyeimet.

Egyáltalán, előre utalással vagy utánvéttel szokás árulni ? Köszi.

(#3048) Kalandor válasza JozsBiker (#3046) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az átvétel után működnie kell a terméknek, de persze külsérelmi nyom nem jelenhet meg rajta ha probléma adódott.

A legjobb átvétel a személyes :)

(#3049) JozsBiker válasza Kalandor (#3048) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

Oké, csak ugye egy processzor tipikusan olyan amit még a személyes átvételkor sem nagyon tudok garantálni hogy működik, hiszen nagyon bonyodalmas lenne szétrámolni amiatt egy gépet hogy bele tudjam tenni és megmutatni.
A másik hogy sérülékeny is, megveszi valaki és mondjuk beépítéskor statikusan fel van töltődve és véletlenül hozzá ér a lábaihoz már kampó is. Úgy, hogy esetleg nem is tudatosul benne hogy "rosszat tett". Bekapcsolja és persze nem működik, aztán természetesen reklamál.
Mondjuk én sem látok jó megoldást azon kívül, hogy mindenki bízik a szerencséjében ...

(#3050) Hyper84


Hyper84
csendes tag

Sziasztok!

A napokban "laaczko" nevű felhasználó több mint 5 embert károsított meg, VGA-k árusításával, majd aztán az előre utalás után eltűnt. Engem 70k-val de van olyan fórumtárs akit 180k-val húzott le. 3-man már tettünk feljelentést, aki esetleg még szintén károsult és nem volt a rendőrségen az tegye meg! Köszi

Üdv, Csabi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.