Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-22 13:50:59

LOGOUT.hu

A TOPIK CSAK A HARDVERAPRÓ.HU-S KÁROSULTAK RÉSZÉRE VAN!
Ha csalás történt, akkor elsőként a Hardverapro.hu-s hirdetésben megtalálható "Jelentem" gombot használd, ez itt nem "ügyfélszolgálat", csak egy topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) d.tiborz válasza KEndre (#2800) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Köszönöm.
Az összeg (30k) miatt elindítják az eljárást?
Rákérdeztem a bankomban is, lehet-e tenni valamit, ott azt a választ kaptam, hogy ha elindítják a visszautalási eljárást, de az ellenszámla tulajdonosa elutasítja, akkor semmi sem fog történni. Ez valóban így van?

(#2802) Graphics válasza d.tiborz (#2801) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát ha másképp lenne, akkor már iparág épült volna köré ....

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2803) d.tiborz válasza d.tiborz (#2801) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Update: feljelentés beküldése után beidultak a hatóság malmai, az emberke ellen több városban van eljárás folyamatban.

(#2805) RoyalPredato


RoyalPredato
csendes tag

Ez az arc, Sz. Balázs engem is betalált egy Ulefone Power 5 mobillal kapcsolatban. :DD
Én szeretek játszani az olyan nyomorékokkal, akik ilyen pitiben tolják.
Na most, van egy Gránit bankos számlaszáma: 121*****-*****677
Erre kérte az utalást. 20e + 1190 foxpost ára. Belementem a játékba, bár láttam a sok piros zászlót. ^

Na most, amit én tudok.
1: CIB banknál van a 'játszós' számlám. 30 napon belül kis indokkal visszaigényelhetem az összeget, eddig nem volt probléma az eljárással amikor pl külföldi webshop/ebay nem teljesített, de még DHL törvény-ellenes vám+vámkezelésénél is.
2: Egyidejűleg feljelentési nyilatkozatot is tehetek, amit a bank továbbít a hatóságok alosztályának.
3: Gránit bankot is felkerestem felsőbb osztályon. Na most jön a móka, amit a CIB is ajánlott, új joszabályok és eljárási protokollok alapján; Egy felől, a gazdasági csalást elkövetők számlaszámát zárolják.
Ha a pénzt utalások után "X" időn belül kiveszi vagy áthelyezi, azt fedezet-elvonásként kezelik.
Harmadrészt a legjobb; A Bank vissza-közvetíti az összeget, kárát a hivatalosan, okiratok alapján szerződött felé közvetíti. Na most ha az nem tesz eleget, nem lehet inkasszózni, 8 napon belül büntis díj, utána már behajtó felé közvetítik a tartozását (kb mint p0vident gyökerek), és onnan indul az igazi szopacsroller :C
Jön a sok szép plusz költség, kis adminisztrációs ráhagyással, aztán inkasszó hivatalosan, fizetésre, tulajdonra, stb. De ez már az illető baja.
A bank addig rég kárpótolt :K

U.i:: Ha valami infó nem megengedett, kérem a modikat, venzúrázzák nyugodtan. :R

- kivettem a személyes adatokat - essexboy

[ Módosította: essexboy ]

A kanalakat a menzáról lopom... Műanyag tálcákról. Lehet ezért haragszanak rám a konyhásnénik. De nem tehetek róla, ha a menzás spenótra gondolok, a kanalak maguktól elgörbülnek O.o

(#2807) LuckyL válasza RoyalPredato (#2805) üzenetére


LuckyL
őstag

átutalást NEM lehet visszahívni a címzett beleegyezése nélkül
szerintem te kevered a bankkártyás fizetéssel

cryptot minden termékemért elfogadom

(#2808) RoyalPredato


RoyalPredato
csendes tag

De, lehet, már csináltam párszor sajnos.

A kanalakat a menzáról lopom... Műanyag tálcákról. Lehet ezért haragszanak rám a konyhásnénik. De nem tehetek róla, ha a menzás spenótra gondolok, a kanalak maguktól elgörbülnek O.o

(#2809) janeszgol válasza RoyalPredato (#2808) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez én sem hiszem el. Kizárt!

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#2810) Czmorek válasza RoyalPredato (#2808) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Ez ebay buyer protection-ra hasonlít.

A többieknek:
Nem a csaló szamlájáról kapod vissza a pénzed.
Maga a pénz intézet kárpótol a sajátjából, majd behajtja azt a csalótól kamatostól.
Ebay-en jártam már így, még csak nem is paypal-al fizettem, s az ebay elutalt nekem annyit amennyit én a csalónak.

(#2811) lafaty80 válasza janeszgol (#2809) üzenetére


lafaty80
őstag

Szerintem ez bank függő lehet. K&H esetében minden ilyen esetben panaszt kell benyújtani, de pl. bármit is választ ki az ügyfél ott lesz a kérdés: "mi a javaslatod a megoldásra?", ami azért fura tud lenni "hibás vagy elmaradt telejesítés esetén" :D
RoyalPredato ha mindenhol így lenne, és erre nagy betűkkel nem hívják fel az ügyfelek figyelmét, akkor az gáz (ha minden f*s egyéb csalásról megy folyamatosan a kör email), márpedig nagyközönség előtt szerintem nem köztudott ez... (sajnos). A "kis indok" k&h esetében azért elég pontos adatok megadását igényli, az hogy "nem küldte el" szerintem nem elég indok. Mert mondjuk ha egyszer kapnék egy ilyen értesítést, úgy hogy semmit sem adtam el... csak mert valaki meg akar szívatni, fájna... meg hát bank sem hatóság, hogy nyomozgasson hogy kinek van igaza ilyenkor.

[ Szerkesztve ]

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#2812) RoyalPredato válasza lafaty80 (#2811) üzenetére


RoyalPredato
csendes tag

Történtek kedvező jogszabály változások, főleg a COVID-os csalók miatt.
Én CIB-nél jártam sikerrel mindig, amikor probléma merült föl.

Ez olyan "marked" dolog, az űrlappal egyrészt bizonyítékot is kell benyújtani (lehet beszélgetés screenshotok, tracking number, nem fogadott hívások, bármi ami segíthet), másrészt aláírásoddal a "tudomásul veszem,...törvényesen járok el" rész is érvényesül, ahol előhúzhatnak, ha csalni akarsz.
Lényeg, 2-3 bejelentés alapján idehaza természetes személyt már felkeresnek az ügyben, kivizsgálják az ügyet (ami btw egy el nem küldött csomag esetén tök egyértelmű, ha összeg jött, főleg megnevezéssel, stb , és az illetőt inkasszózzák, vagy akár behajtást is kérvényezhetnek, ha X időn belül (jellemzően 3 hónap) nem teljesül az inkasszó. Akkor viszont felmerülnek az egyéb költségek elég durván. :DD

Addig pedig az alapból kárpótolják a feljelentő felet. ;)

A kanalakat a menzáról lopom... Műanyag tálcákról. Lehet ezért haragszanak rám a konyhásnénik. De nem tehetek róla, ha a menzás spenótra gondolok, a kanalak maguktól elgörbülnek O.o

(#2813) lafaty80 válasza RoyalPredato (#2812) üzenetére


lafaty80
őstag

Érdekes világ ez. Annó áldozat voltam egy ügyben, kiderült visszaeső emberke, második körben már 120 feletti átverttel is elszórakozott évekig.... sőt én a mai napig nem láttam összeget vissza belőle, pedig megvolt, elkapták, bevallotta, de mindig tovább vitte az ügyet. Elsőfok-másodfok-kúria... és ott meg már nem tudtam semmit az ügyről, mert tájékoztatást nem kaptam, érdeklődni nem lehetett...pff, valahol kering az éterben a 10e-em :D
De ha legközelebb bemegyek a bankba, rákérdezek erre, hogy itt mi a helyzet.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#2817) Erikkk26


Erikkk26
tag

Sziasztok!
Egy vevő az este folyamán rámírt egy taggal kapcsolatban hogy én vettem-e tőle korábban valamit mert hogy ő 5 napja már hogy utalt neki de semmi hír a csomagja felől és 3 napja választ sem kap. Mivel én az eladóval annyiban maradtam hogy köszönöm de mégsem kell amit hirdet mert nálam is 48 óra után válaszolt csak a leveleimre, addigra pedig már megoldottam másik kézből, így most az a kérdés, a vevő aki hozzámfordult kérdésével segítségért, amit én kaptam az eladótól e-mailt és telefonszámot, azt/azokat megadhatom neki vagy ebből származhat nekem bármiféle hátrányom?

[ Szerkesztve ]

(#2818) inf3rno válasza Erikkk26 (#2817) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem ekkora mennyiségben még magáncélú adatkezelésnek számít, úgyhogy átadhatod.

Buliban hasznos! =]

(#2819) Erikkk26 válasza inf3rno (#2818) üzenetére


Erikkk26
tag

Rendben, köszi!

(#2820) davidsone


davidsone
addikt

Sziasztok! Piti dolog de 1000Ft-ot utaltam [KenjiHUN55] felhasználónak a hirdetett ps4 pro-ra h feladja, nem történt meg hazudozott össze vissza csak azért írok h mást ne rántson le ezzel a hirdetéssel és töröljétek

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#2821) domperke válasza davidsone (#2820) üzenetére


domperke
HARDVERAPRÓD

Kap egy figyelmeztetést és megvontam a hirdetési jogát is.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#2822) davidsone válasza domperke (#2821) üzenetére


davidsone
addikt

Köszi! :R

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#2823) Fushi


Fushi
csendes újonc

Sziasztok!

Két kérdésem lenne hozzátok. Az egyik, hogy xxxxx-ről (nevet kivettem! KEndre) van-e valakinek rossz tapasztalata.
Sajnos a mai nap folyamán vettem tőle egy Samsung Galaxy Buds Pro-t, ami az eddigi jelek alapján nem eredeti. Erre vonatkozna a másik kérdésem. Szerintetek a hamis eredetre elegendőek-e ezek a bizonyítékok?:
-a füles nem csatlakozik a samsung saját wearable appjához
-a füles tokján a szériaszám nem egyezik a dobozon lévővel
-a kidolgozásban megvizsgálva vannak apróbb, de észrevehető különbségek (pl.: a gumiharangból hiányzik a szűrő, egy led nem világít ott, ahol kéne, a tok kidolgozása nem matt stb)
-A doboz kinézete és tartalma eltér az eredetitől (pl.:feliratok, jelek térnek el a dobozon, a papírok eltérőek, a gumiharangokhoz nincs külön doboz)(Ezeket unboxing videók alapján vettem észre)

Ezeket a bizonyítékokat hoztam fel neki is, amikre azt reagálta, hogy ő nem vállal garanciát, amit a hirdetésben is jelzett. Ezen kívül hozzátette, hogy erre a helyszínen kellett volna fényt derítenem, mivel így azt is feltételezheti, hogy én cseréltem ki a fülhallgatót hamisra, ami abszurdum.

Szerk.: Illetve azt állítja, hogy a samsung nem adott neki papírt a fülsesről, mivel egy promócióban, a telefonhoz kötve kapta.

Előre is köszönöm a segítségeteket,
Fushi

[ Módosította: KEndre ]

(#2824) LuckyL válasza Fushi (#2823) üzenetére


LuckyL
őstag

ha ajándékba adta a samsung arról is szokott lenni papír
esetleg az jutott eszmbe hogy lehetséges hogy eredeti, csak kinai lokalizált verzió, ilyen mint itt az aliexpresses linken
és ezért nem akar a maygar telefonhoz csatlakozni

[link]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#2825) Fushi válasza LuckyL (#2824) üzenetére


Fushi
csendes újonc

De ha magyar kereskedőtől kapta ajándékba, akkor csak nem kínai belpiacosat adnak neki. Illetve nem volt feltüntetve sem.
Vagy ezt lehet valahogy csekkolni?

[ Szerkesztve ]

(#2826) janeszgol válasza Fushi (#2825) üzenetére


janeszgol
félisten

A serial numberbe tudsz kapaszkodni. Kérdezd meg a gyártó magyar képviseletétől.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#2827) Fushi válasza janeszgol (#2826) üzenetére


Fushi
csendes újonc

Elvileg léteznek ezek a sn-ek, de nem egyeznek meg.
Mondjuk kitalált kódokkal pl a dobozon a tok sorozatszámaként xyz van írva, a tokra viszont qwe.

(#2828) KEndre válasza Fushi (#2823) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Egyrészt az eladó nevét vedd ki mindaddig, míg 100 százalékban nem vagy biztos, hogy hamis a cucc.
Másodszor: az eladó is jobban járna, ha visszavenné a terméket, mert ha a rendőrség állapítja meg a hamisságot, könnyen ráhúzhatják a csalás vétségét, az meg nem ér meg ennyit...
Fushi, tegyél bejelentést a hirdetésnél, a moderátorok intézkedni fognak.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#2829) Fushi válasza KEndre (#2828) üzenetére


Fushi
csendes újonc

És mi lenne a jó lépés innen az én oldalamról?

(#2830) LuckyL válasza Fushi (#2825) üzenetére


LuckyL
őstag

valami nem igaz az biztos
ha maygar kereskedőtől kapta, akkor lenne akár egy 1 ft-os számla róla

cryptot minden termékemért elfogadom

(#2831) KEndre válasza Fushi (#2829) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Ha tettél panaszt a Hardveraprón, szólni fognak az eladónak, hogy rendezze veled a dolgot, ha ez nem jön össze egy hét alatt, feljelentést tehetsz. A feljelentést online is megteheted.

[link]

[ Szerkesztve ]

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#2832) Fushi válasza LuckyL (#2830) üzenetére


Fushi
csendes újonc

Állítja, hogy magyarországon vette, de nem mutat róla érvényes számlát/garijegyet személyiségi jogokra hivatkozva. Illetve azt állítja, hogy Mo-n nem adnak az ajándékról számlát.

KEndre tettem. Remélem lesz foganatja.

[ Szerkesztve ]

(#2833) domperke válasza Fushi (#2832) üzenetére


domperke
HARDVERAPRÓD

KApott figyelmeztetést,hogy rendezze.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#2834) Fushi válasza domperke (#2833) üzenetére


Fushi
csendes újonc

Köszönjük szépen a közbenjárást :R

(#2835) patomi válasza LuckyL (#2824) üzenetére


patomi
őstag

Nem lennék biztos benne, hogy eredeti ott bármelyik is a linkeden. Nagyon jó boltot lehet csinálni nem? 15-ért megveszed, majd 30-ért elpasszolod. Aztán mellé a duma, hogy "ajándék" volt teló mellé ér kész is minden. Sok fülest vettem alin mind ment hazai telefonnal. Viszont a hamis samu füles nem fog a gyári szoftverrel "wearable" kommunikálni. Tehát egyértelműen hamis az a füles sajnos.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#2836) Fushi válasza patomi (#2835) üzenetére


Fushi
csendes újonc

26 volt az eredeti ár. Ezután a jelentés után alkuban 22-t ajánlott arrra hivatkozva, hogy nem tudhatja, hogy nem e én cseréltem hamisra. Egy másik kolléga 24-ért árul hasonló fülhallgatót, így ennyit kértem tőle. Szerintetek hiba volt?

(#2837) Golden9 válasza Fushi (#2836) üzenetére


Golden9
addikt

Ha nem te cserélted ki, akkor IGEN. :W :(( :O

De ha te csináltad, akkor meg ügyes voltál. ;]

[ Szeretkezve ]

(#2838) Fushi válasza Golden9 (#2837) üzenetére


Fushi
csendes újonc

Az a baj, hogy tartok attól, hogy ha a rendőrségre bíznám, akkor borzasztó sokáig tartana. Pláne ha bíróságra jut. Ha nem adja meg, akkor ettől függetlenül megteszem a kellő lépéseket, de ezt a 26k-t már úgyis erre szántam. Ha a végén úgy jövök ki belőle, hogy tényleg megkapom, amit eredetileg venni szerettem volna, én megelégszem. Vagy milyen negatív vonzata lehet ennek (azon felül hogy nyilván 2k-t még így is bezsebel a rossz cuccal) ?

(#2839) janeszgol válasza patomi (#2835) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem biztos, hogy hamis. A Facebook Android csoportban irta valaki, hogy a kinai piacra szant fules sem megy EU-s telefonnal.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#2840) LuckyL válasza patomi (#2835) üzenetére


LuckyL
őstag

nem tudom hogy eredeti-e, de írja is hogy régió alapján dől el hogy kommunikál-e az appal

#2838Fushi
okkal tartasz ettől, a rendőrség 99% hogy nem fog ezzel foglalkozni, ez sima polgári ügy

cryptot minden termékemért elfogadom

(#2841) patomi válasza Fushi (#2836) üzenetére


patomi
őstag

Te nem hibáztál, számomra egyértelmű, hogy behúzot.

#2840 LuckyL
Ha, így lenne, akkor is tájékoztatni kell a vevőt erről. Az app nélkül kevés dolog elérhető. De volt nekem is alis "erdeti" buds live-om, meg itthon vett is van. Tudtam, hogy kamu lesz az alis, csak kíváncsi voltam. Még a feliratok is egyeztek, néhány apró fizikai részlet amiben különböznek. Neten is sok összehasonlítás található.
#2839 janeszgol
Az eredeti ott is drága.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#2842) Golden9 válasza Fushi (#2823) üzenetére


Golden9
addikt

"a samsung nem adott neki papírt a fülsesről, mivel egy promócióban, a telefonhoz kötve kapta."

Vajon mit csinálna, ha megírnád neki, hogy az ő állításai alapján feljelented a rendőrségen, és az Nav-nál a Samsungot, amiért számla nélkül hamis termékeket forgalmaz, és a bizonyítékokhoz csatolod az privát levelezéseteket. :F

Lehet, hogy ezt mindenképp meg kellene tenned, had boldogítsák egymást. :B ;]

[ Szerkesztve ]

[ Szeretkezve ]

(#2843) KEndre


KEndre
HÁZIGAZDA

Én elfogadnám az ajánlatát, nem mennék bele egy minimum egy éves jogi hercehurcába. Egyébként az eladó is olvassa szerintem az itteni hozzászólásokat...

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#2844) BiP válasza Golden9 (#2837) üzenetére


BiP
nagyúr

Én elfogadnám a 24et. 2k bukóval ki tudsz szállni a dologból, megspórolva csomó herce-hurcát.

(#2845) Fushi válasza BiP (#2844) üzenetére


Fushi
csendes újonc

Frissítés: megegyezés szerint megkaptam a 24-et. Az eladó ígéretet tett arra, hogy felderíti, hogy kerülhetett hozzá hamisítvány. Ehhez biztosítottam neki az általam talált bizonyítékokat. (Tudom, naivitás ezt elhinni, de megadom mindennek az esélyt)

Köszönöm mindenkinek a segítségét / tanácsát,
Fushi

(#2846) BiP válasza Fushi (#2845) üzenetére


BiP
nagyúr

Reméljük tényleg így van, és nem csak kamuzott.
Leírásod szerint mindkét dolognak van némi valószínűsége.
1. hogy végig kamuzott, és így tudott legolcsóbban menekülni a dologból, mielőtt komolyabb ügy lenne belőle. Majd eladja másnak.
2. őt is megdöbbentette a dolog, és a végére szeretne járni.
Mondjuk én sem biztos, hogy felismernék egy jó hamisítványt.

Elsőnek sajnos nagyobb a valószínűsége, hiszen van némi ellentmondás a 'promóban kaptam, de nincs róla számla' résznél.

(#2847) Lewzke


Lewzke
őstag

Sziasztok, ugyan engem nem vertek át, de egy felhasználó a hirdetésemre arcátlan taktikához folyamodott: először is adott egy ajánlatot a meghirdetett ár alatt, ami rendben van, nem vagyok köteles elfogadni, eddig ez tiszta üzleti dolog. De mivel nem fogadtam el egyből, egy másik felhasználónévvel (sokkal újabb profillal) szinte egy percen belül a következő üzenetével együtt, írt egy még egy annál is kisebb ajánlatot, remélve azzal, hogy elfogadom a nagyobbat. Számomra egyértelmű, hogy mindkettő felhasználó mögött ugyanaz a személy áll, mert a stílus is ugyanaz, de ilyen taktikát még nem tapasztaltam vásárlóktól. Hol és hogyan lehet ezt jelenteni? Ilyen taktikázós emberek más módszereket is hajlamosak használni...

[ Szerkesztve ]

(#2848) janeszgol válasza Lewzke (#2847) üzenetére


janeszgol
félisten

Jelented a két felhasználót, hogy szerinted ugyan az, de mivel privátot csak mindkét fél beleegyezésével lehet megosztani, így patthelyzet.
Eladóként a te döntésed, hogy kinek, mennyiért, milyen formában (fizetés, posta) adod el a terméked. Tiltsd le és kész.

Mondjuk nem túl okos emberke lehet, ha még csak a gyanúra sem figyel. A buta eladónál csak a buta vevő a rosszabb.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#2849) Kalandor válasza Lewzke (#2847) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha van hirdetése, jelentsd azt, ha nincs, jelentsd a sajátodat.

(#2850) BiP válasza janeszgol (#2848) üzenetére


BiP
nagyúr

duplareg miatt amúgyis lehet tiltatni. És ehhez privátok sem kellenek szerintem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.