Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-22 13:50:59

LOGOUT.hu

A TOPIK CSAK A HARDVERAPRÓ.HU-S KÁROSULTAK RÉSZÉRE VAN!
Ha csalás történt, akkor elsőként a Hardverapro.hu-s hirdetésben megtalálható "Jelentem" gombot használd, ez itt nem "ügyfélszolgálat", csak egy topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) raziel01 válasza Jorus (#1200) üzenetére


raziel01
veterán

Saját névvel nyit számlaszámot de a neten a vevőnek kamu nevet ad meg.
Utalásnál ha neten utalsz akkor tök mindegy milyen nevet írsz be úgyis megfogja kapni az eladó a pénzt. A számlaszám a lényeg. Van akár 5-6 számlaszámuk is és ahhoz kitalálnak 20 nevet mondjuk és azzal folyamatosan csalnak.

Megoldás, hogy nem utaltok előre ilyen értékelés nélküli oldalakon.

(#1202) Jorus válasza raziel01 (#1201) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen, ezt tudom, úgy értettem, hogy ha a bank kiadja az adatokat a rendőrségi eljárás során, akkor ott kell lennie valami adatnak, hogy milyen névvel (vagy milyen névre szóló okmánnyal) nyitották az adott számlát.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1203) Thusor válasza raziel01 (#1201) üzenetére


Thusor
őstag

Én úgy tudtam eddig ha az utalásnál nem stimmel a név a számlaszámhoz akkor a bank visszautasítja az utalást.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1204) raziel01 válasza Thusor (#1203) üzenetére


raziel01
veterán

Sajnos nem. Totál nem is ellenőrzi a rendszer a nevet.

(#1205) angclung válasza raziel01 (#1204) üzenetére


angclung
csendes tag

Az világos, hogy a bank nem adja meg a számlaszámhoz tartozó nevet, mert ez személyes adatnak, és így banktitoknak minősül. De ha valaki eleve tud egy nevet, és az elvileg hozzá tartozó számlaszámot, akkor a bank egy nagyobb utalás előtt talán annyit elárul, hogy az adott számlaszám az illető nevén van-e. Ez szerintem ugyanis már nem sért személyiségi jogokat, hiszen itt pusztán egy igen-nem állításról van szó, ami nem közöl a tulajdonosról semmiféle személyes adatot. Vagyis legfeljebb annyit, hogy a megadott név nem egyezik.
Nem vagyok jogász, csak a józan ész alapján gondolom így. (Mindez persze legfeljebb egy előzetes ellenőrzéshez lehet segítség.)

[ Szerkesztve ]

(#1206) PHM válasza angclung (#1205) üzenetére


PHM
addikt

Én így szoktam csinálni, személyes befizetésnél működik a dolog.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#1207) Jorus válasza angclung (#1205) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen, személyesen működik a dolog, de többen használnak netbankot, minthogy elmenjenek egy bankfiókba, és ott nincs ilyen lehetőség az ellenőrzésre.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1208) angclung válasza Jorus (#1207) üzenetére


angclung
csendes tag

Sajnos egy ismeretlennek történő előre utalás mindenképp kockázatos dolog. Ezt tudomásul kell venni, és mérlegelni, hogy megéri-e. Szerintem igen kétséges, mert noha van pár lehetőség, amivel lehet csökkenteni a kockázatot (pl. ilyen a név ellenőrzése is személyes befizetés esetén) egy esetleges átverést követően nagyon kevés jogi eszköz van visszaszerezni a pénzt.

A leghatékonyabb szerintem, ha a közös adatok (pl. számlaszám vagy esetleg név) alapján a megkárosítottak összefognak, és közös feljelentést tesznek, mert az ilyen ügyeket már komolyabban veszi a hatóság.

[ Szerkesztve ]

(#1209) akos1990 válasza SL------ (#1195) üzenetére


akos1990
újonc

Na meg találtam az ürgét a Németh Tiborost sajnos nem személyesen de ugyan úgy akartam venni telót tőle persze másik felhasználó néven volt fent de a számlaszám ugyan az ott tartok bementem a rendőrségre persze nem tudnak így se tenni még semmit de ez már nem szabálysértés hanem csoportos bűncselekmény itt az emailom sebi25@freemail.hu ide kérném aki feljelentette annak a documentumnak a számát én is elküldöm az enyémet amire lehet hivatkozni és megkezdik a nyomozást.Ha nem van egy ismerősöm az ügyészségen kicsit magasabb beosztásba ott már tuti foglalkoznak vele :D

(#1210) Hintalow válasza angclung (#1205) üzenetére


Hintalow
senior tag

Utalásnál, akár netbankban, akár ügyintézőnél adod meg, nem ellenőriz nevet, pont a banktitok miatt, a neveket nem osztják meg a bankok egymás között (nem vizsgálja a giro rendszer), ha a szlaszám jó, úgyis odamegy.
Nem is ez a fő gond, ahogy tapasztaltam, az ilyen átverős eseteknél ha minden adatot is tudnak, általában ott akad el a dolog, hogy max a szerveik eladásából lehetne pénzt behajtani rajtuk, jellemzően nem nagykorú, dolgozó, saját néven ingatlannal, vagyontárgyakkal rendelkező egyének csinálják.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#1211) akos1990 válasza Hintalow (#1210) üzenetére


akos1990
újonc

Valamennyi pénzt mindenféle képen persze időtől függ látni fognak a sértettek mert már a feljelentéstől számítottan automatikusan indítják a polgári peres eljárást , banki adatot akkor adnak ki ha el indítják a feljelentés,nyomozást és ha az utalásoknál szerepelnek azok a nevek akik feljelentették ezzel a bankszámlaszámmal . Én amikor személyesen bankban utalok mondom a bankszámlaszámot és a nevet pl Kiss J akkor visszakérdez a néni hogy biztos Kiss j-nek szeretném utalni mert a számlaszámon Nagy p szerepel .Ja és az emailcímemre jöhet a feljelentés okiratszáma amire tudok hivatkozni akit Németh Tiborné K&H számlaszámos átrázott

(#1212) Hintalow válasza akos1990 (#1211) üzenetére


Hintalow
senior tag

Ami példát írsz, az biztos más bankba menő utalás? nem befizetésre gondolsz pénztárban? mert két külön dolog.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#1213) Jorus válasza Hintalow (#1210) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha az adott számla fiókjában fizetsz be pénzt a számlára, akkor ellenőrzik a nevet, de legalábbis visszakérdeznek, hogy biztos jó-e a név, mert a számla más nevére szól. A netbankos utalás, vagy sima utalás az más kérdés, ott csak a számlaszám számít.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1214) trainspottin


trainspottin
újonc

Sziasztok! Engem is átvert valaki az olx-en. Egy telefon árát utaltam el előre egy abaqoos számlára, mint utólag kiderült ez névtelen. Szerintetek van értelme feljelentést tenni? Semmit sem tudok az illetőről, a számlaszám a POD CEE kft. számlaszáma. 20e Ft-ról van szó... :W

(#1215) angclung válasza trainspottin (#1214) üzenetére


angclung
csendes tag

Azt gondolom, hogy van értelme. Igaz, hogy az összeg miatt az ügyben egyelőre csak szabálysértési eljárás várható, de az is valami. Ráadásul ha a számla valóban az említett cégé, akkor a nyomozáshoz ez már egy jó kiindulópont.

Már többször leírtam, de talán nem árt hangsúlyozni, hogy a feljelentés ingyenes, és email-ben is megtehető!

(#1216) trainspottin válasza angclung (#1215) üzenetére


trainspottin
újonc

nem, az abaqoos üzemeltetője a pod cee kft...

(#1217) angclung válasza Hintalow (#1210) üzenetére


angclung
csendes tag

Abban egyetértek, hogy az ilyeneknél általában se ingatlan, se gépjármű, se munkahely, se pénz a bankszámlán. Se semmilyen foglalható ingóság. De ettől függetlenül van a behajtásnak egy polgári útja. Fizetési meghagyás, aztán végrehajtási eljárás. Ha ez első körben nem sikeres, ismételhető akármeddig. És előbb-utóbb talán lesz valamije az illetőnek. Vagy megunja, hogy a végrehajtó évekig a nyakára jár.
(Persze, nyilván vannak kivételek.)

[ Szerkesztve ]

(#1218) akos1990


akos1990
újonc

Mindenféle képen fel kell jelenteni és még egyszer ha valakit átvert még Németh Tiborné K&H bank 10404955-86766870-55661005 számlaszámmal és feljelentette sebi25@freemail.hu ra a feljelentés okiratának a számát köszi

(#1219) canonka válasza SL------ (#1195) üzenetére


canonka
csendes tag

Ezt kaptam ma:
"Én Németh Tibor Szilveszter szül 1972.11.04 szig 749627KA an Szalai Mária 8800 Nagykanizsa Zemplén Győző utca 7/a szám alatti lakos a mai napon eladtam egy apple iphone 4s 32gb eredeti hibátlan telefon készüléket dobozában számlás garanciával tartozékaival 2 részleti fizetéssel 44.000ft vételárért XXXXXXXXXXXXX alatti lakosnak a készüléket reggel postázom a vételár felét feladáskor utalja át feleségem számlaszámára másik felét a készülék megérkezését tesztelését követően számlaszám Németh Tiborné K&H bank 10404955-86766870-55661005"

Ha valós a cím, akkor meg lehetne találni, esetleg ...

(#1220) canonka válasza canonka (#1219) üzenetére


canonka
csendes tag

http://olx.hu/hirdetesek/hirdeto/tFGT/

itt hirdet szilveszter néven

(#1221) canonka válasza canonka (#1219) üzenetére


canonka
csendes tag

Ezt mailben írta a süketje, de szerencsére nem lett vásárlás belőle, mert megtaláltunk benneteket.
:C Köszi, hogy vagytok!

06 30 5016119

A telefonszáma és ő telefonál rád többször, neki fontos az eladás, pedig - állítólag - húszan állnak sorban a telefonért, de ő rendes és csak neked adja el. :W

[ Szerkesztve ]

(#1222) SL------


SL------
újonc

ejj ez a tibor de aktiv, hát nem fél ? :-) a bankaszámlához: tuti hogy a számlatulajdonos ez a németh tiborné, ugyanis amikor én befizettem a szaros pénzt, akkor csak diktáltam a nőnek a számot, mire visszakérdezett hogy németh tiborné e. Ettől kicsit mondjuk nyugodtabb lettem, illetve közben megkértem a barinőm is hogy hívja fel hogy megvan e még a telkó, de dörzsölt kis mocsok ez, neki már aztmondta eladta, úgyhogy feltettem a számlájára. Annyit még tudni kell, hogy kapcsolatban vagyok a XI kerületi kap egyik nyomozójával, úgyhogy figyelmébe is ajánlottam ezt a topicot, ebből már lehet tud dolgozni.

(#1223) akos1990 válasza SL------ (#1222) üzenetére


akos1990
újonc

Remélem feljelentetted és küldöd az okirat számát mert csütörtökön megyek egy ügyész ismerősömhöz és ő tesz róla hogy ez elég hamar el legyen intézve

(#1224) canonka válasza SL------ (#1222) üzenetére


canonka
csendes tag

A poén, hogy megírtuk neki nem kell a teló, csak ha láttuk a két szemünkkel, nem válaszolt, de másnap reggel már csörgött, hogy most megy feladni, ugye utaltuk már a pénzt és tudni akarta melyik bankból utaljuk. Szóban is elmondtuk, amit leírtunk, erre már nem is válaszolt, gondolom megsértődött :( Ez nem gyütt össze, de látom, gyorsan akarta megszedni magát, májusban szerkesztette az olx profilját. pedig olllyan cép volt az az arany almás tecsi ;)

(#1225) canonka


canonka
csendes tag

Ez volt előző nap is a leggyanúsabb, ő telefonálgat egy olyan telefon ügyében, amiért - állítólag - sorban állnak a kérők ....

(#1226) akos1990 válasza canonka (#1225) üzenetére


akos1990
újonc

Én most nem is találom a hirdetéseit :( pedig szívesen felhínám

(#1227) trainspottin


trainspottin
újonc

---
Téves riasztás, nem volt csalás, megkaptam a telefont! Üdv :C

[ Szerkesztve ]

(#1228) balazsgabor7


balazsgabor7
újonc

Sziasztok! Engem is levett a fasszopó közel 40 ronggyal. Ez a számlaszáma: 10404955-86766870-55661005
Telefonszámai amin beszéltünk: 306514318, 305016119 bár gondolom megveszi a lidl-ben és az ügylet bonyolítása után össze is töri. Küld kamu adásvételit, majd behízelgi magát az aljas kis köcsög Viber-en, elkezd cseverészni tök ismeretlenül erről-arról. A postaköltséget is elengedi, csak utald már a pénzt. Utána meg hívogathatod mint a barom, hogy hol a csomag, ki se cseng, mire Viber-en volt pofája azt írni, hogy Budapesten elkeveredett a logisztikai központban, mikor elvileg Nagykanizsáról Veszprémbe rendeltem a motyót. A telefonban (amíg felvette) mindvégig egy középkorú értlemesnek tűnő ember látszatát kelti, de levelezéseiből süt, hogy egy fiatalabb helyesen írni nem tudó taknyos, tehát szerintem nem egyedül műveli. Hihetetlen milyen mocskos patkány jellem...
A legszomorúbb az egészben, hogy a rendőrségen csak szabálysértésként kezelik, de 3 eset után elkezdenek nyomozni. Állítóag nem is értékhatár van, hanem hogy hány rendben követte el. Egyébként szerintem cigányok, azoknak nincs veszteni valójuk, mert papíron semmi sincs a nevükön, de tuti nem kiskorú mert határozottan idősebb hangja volt a telefonban. Ahogy látom már többen írtátok, hogy veletek is elbánt, ezért kérem írjátok le ide a feljelentéseitek ügyszámát és ha van rá mód menjetek be és írassátok hozzá a feljelentéseitekhez a többiekét is, mert 1 helyen fognak csak nyomozást indítani utánuk. Enyém: 19010/9618/2014. id.
Mellettem pont egy ugyanilyen OLX-es átverés áldozatai vallottak, ők 74-et buktak :(

(#1229) Rendo84 válasza balazsgabor7 (#1228) üzenetére


Rendo84
senior tag

3-an már vagytok is.
[link], [link]
Jó nyomozást. ;)

(#1230) kali válasza balazsgabor7 (#1228) üzenetére


kali
legenda

szia,

értékhatár is van, 50 e ft a szabálysértési értékhatár, esetedben is erről van szó, és a szabálysértési eljárás lefolytatására az eljárás alá vont személy lakóhelye szerinti szabálysértési hatóság illetékes, a rendőrség annyiban érintett, hogy bizonyos nyomozati cselekményeket így is elvégeznek, ha arra szükség van, és a szabálysértési hatóság nem rendelkezik megfelelő jogkörrel.
azért fontos, hogy hány esetben követte el az elkövető a szabálysértést, mert vannak minősítő körülmények - például üzletszerűen elkövetve -, amely esetén már bűncselekmény miatt történik a nyomozás, mert több/sok esetről van szó, ami miatt rendszeres haszonszerzés van képben, így hiába történik mindegyik szabálysértés 50 e ft alatti összegre, a minősítő körülmény miatt már bűncselekmény miatt fog nyomozni a rendőrség.
ilyen esetekben tényleg az a legjobb, ha összefognak a sértettek, és egy mederbe terelik az ügyeket.

(#1231) Corsair90


Corsair90
tag

Sziasztok.

Én is keresek segítséget, csoportos feljelentéshez.
Engem 13.000 Ft-al vertek át április 10-én, az OLX-en.
A csaló számlaszáma: Erste bank 11600006-00000000-65599721
Neve: Lakatos Ferenc
Tel. szám amit megadott: 06705436052
Rendőrségen a feljelentést megtettem, bármilyen segítséget szívesen fogadnák. :R

[ Szerkesztve ]

(#1232) baluka6


baluka6
aktív tag

Sziasztok

"mazin" felhasználóval kapcsolatban lenne problémám. Elutaltam neki egy telefon vételárát, 81 ezer forintot, amit még nem sikerült megkapni. A probléma az lenne, hogy ma reggelre véglegesen kitiltották az oldalról, így nem tudom Őt elérni. Mit tudok ilyen esetben tenni? Esetleg egy moderátor tudna segíteni, hogy mi volt a kitiltás oka?
Ha ma esti nem jön a futár, akkor feljelentést teszek, valamint meg van a bankba befizetett összegről a szelvény, amin szerepel számlaszáma és a neve is. Amikor fizettem, akkor a hölgy megerősítette, hogy az illető, Szendrővári Tibor nevén van a számlaszám.
Amivel nem számolt az emberem, az az, hogy a családban van rendőrségi dolgozó, így nem lesz nehézség megkeresni a lakcímét.
Ha valakinek van valami ötlete, kérem segítsen! :R

Szerk: az ki aradt, hogy azért mertem előre utalni, mert több mint 2 ezer napja volt beregisztrálva. gondoltam, hogy akkor megbízható, de már erre se lehet adni. :(

[ Szerkesztve ]

(#1233) PHM válasza baluka6 (#1232) üzenetére


PHM
addikt

Az a gyanúm, hogy egy feltört accountot használt a csaló:[link]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#1234) baluka6 válasza PHM (#1233) üzenetére


baluka6
aktív tag

Szóval akkor füst az egész?Magán úton van értelme elkezdeni intézni a dolgot?

(#1235) darnyi válasza baluka6 (#1232) üzenetére


darnyi
tag

Én leszek a másik aki feljelentem, bár nekem "csak" 40000 Ft-om bánja. De jövő héten megyek a yardra. Gyanítom még többen is leszünk. Én is voltam olyan hülye, hogy előre utaljak. De jobban utána nézve már volt előélete.
http://mobilarena.hu/tema/akikkel_jo_vigyazni_uzleteles_soran/hsz_10361-10380.html
Bár ha feltört acc, nem ő lesz az emberünk.

(#1236) baluka6 válasza darnyi (#1235) üzenetére


baluka6
aktív tag

Remélem sikerül valamit kiderítenem számlaszám és név alapján.
Neked is ez a név és számlaszám:
Szendrővári Tibor
11773085-00379302

(#1237) darnyi válasza baluka6 (#1236) üzenetére


darnyi
tag

írtam privátot, de igen ő az.

(#1238) Rendo84


Rendo84
senior tag

Egy kis segítség esetleg, ha még nem néztél utána.
1085 Budapest, József körút 36. alatti fiókban vezetett lakossági forintszámla, amire utaltál.

baluka6: google segített. :)

[ Szerkesztve ]

(#1239) baluka6 válasza Rendo84 (#1238) üzenetére


baluka6
aktív tag

Ez szerintem fog segíteni, köszönöm!
Honnan sikerült ezt megtudni? ha nem vagyok túl indiszkrét... :R

(#1240) raziel01 válasza baluka6 (#1239) üzenetére


raziel01
veterán

(#1241) baluka6 válasza raziel01 (#1240) üzenetére


baluka6
aktív tag

Köszönöm szépen! :R

(#1242) akos1990


akos1990
újonc

Sziasztok aki ahova utalt annyit tud még tenni hogy egy reklamációs jegyzőkönyvet csináltat úgy hogy ahonnan utalt bemegy és kell mondani hogy véletlenül rossz számlaszámra utaltad a pénzt sz ügyfél szeretné hogy az összeg vissza utalása megtörténne, és szeretné az ügyfél adatait

(#1243) baluka6 válasza akos1990 (#1242) üzenetére


baluka6
aktív tag

És ez így mennyire működő dolog?

(#1244) darnyi válasza akos1990 (#1242) üzenetére


darnyi
tag

ha jól tudom a bank nem döntheti el, hogy ez téves volt, vagy nem. Ilyenkor kér a bank az illetőtől egy nyilatkozatot, amiben elismeri, hogy nem ő lehetett a jogosult és hozzájárul a pénz visszautalásához. sztem nem fogja visszautalni..

[ Szerkesztve ]

(#1245) baluka6 válasza darnyi (#1244) üzenetére


baluka6
aktív tag

Nyilván, hülye lenne ekkora összeget vissza utalni, nem ezért csalta ki tőlünk

(#1246) szabibabi válasza canonka (#1219) üzenetére


szabibabi
újonc

Heló engem is átvert ez a pondró. :W Én egy ps4 et szerettem volna venni tőle 50000 ft-ért elvileg neki szüksége volt a pénzre hisz "megyek külföldre dolgozni" Nem akartunk ebbe belemenni ezért mondtuk h adja fel postára és küldje el a bizonylatot. De ezt csak halogatta. Azt mondta h feladta és csak 30000 ft-ot kellett neki utalni és ha megérkezik a cucc akkor a többit. Azóta fel sem veszi a telefont sem! Nekem a következő adatokat adta meg: Név: Németh Tibor Szilveszter
Lakhely: Nagyatád zrínyi út 19
szig: 138639Ka
Számlaszám: Németh Tiborné K&H bank:10404955-86766870-55661005
Facebookon találtam rájuk illő alakokat: https://www.facebook.com/nemethtibort?fref=ts
Remélem lesz az ügyből valami hisz engem 30000ft-tól fosztottak meg!!!!!! :F :F :F

(#1247) szabibabi válasza canonka (#1224) üzenetére


szabibabi
újonc

Sőt találtam egy nagyon rá valló személyt az olx-en más névvel! http://olx.hu/hirdetes/iphone-4s-32gb-fuggetlen-ID2c2vn.html?requestFromAd=1

(#1248) angclung válasza szabibabi (#1246) üzenetére


angclung
csendes tag

Amint látom, elég gyorsan változik ennek az "úriembernek" úgy a lakhelye, mint a személyi száma. Egyszer Nagykanizsa, utána meg Nagyatád ... A számlát meg Keszthelyen nyitották. Hm... Mindenesetre úgy látom, már elég sok fát tett a tűzre ahhoz, hogy a rendőrség a számlaszám alapján is fülön csípje.

[ Szerkesztve ]

(#1249) Rendo84 válasza angclung (#1248) üzenetére


Rendo84
senior tag

Az ilyen csalókat pedig nem nehéz kiszűrni.
Kérni kell tőle lakcím kártya fényképet, mellette a termékével, telefonszámot, számlaszámot névvel és néhány kereszt kérdést kell feltenni. Személyes találkozót kell kezdeményezni.
Általában a kép homályos szokott lenni, vagy nem is akarnak küldeni, esetleg valamilyen mesét állítanak be, hogy baj van a családban stb., valamint próbálnak hárítani a kérdésekkel kapcsolatban.

(#1250) canonka válasza akos1990 (#1226) üzenetére


canonka
csendes tag

Már nincs fenn, kitiltották.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.