Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52551) Sub-S válasza Crabface (#52550) üzenetére


Sub-S
senior tag

Színváltós mikor lesz? ;]

(#52552) Bazs-


Bazs-
tag

Sziasztok,

Lehet még valahol kapni ASRock J5040-ITX alaplapot ? Vagy mit tudnátok ajánlani alternatívának ?
OMV futna rajta. J1900-t váltana, ami úgy tűnik megadta magát.

Köszi

(#52553) PROTRON válasza Bazs- (#52552) üzenetére


PROTRON
addikt

Sok sikert, alapvetően a globális csiphiányra fognak mindent, a peremigényeket kiszolgáló egységekbe nem jutnak alkatrészek, pl a hasonló teljesítményű Odroid H2+ (erősebb proci ,dual 2,5G lan) is out of stock 4 hónapja...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#52554) Rick4 válasza Bazs- (#52552) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem 50 ezerért abszolút nem versenyképes, Asrock Q1900-hoz képest, amiket apróban néha 15-18-ért adnak, meg főleg nem, ha most kellene vegyek ilyesmit, akkor egy ASROCK H510M-ITX/AC lenne 32 ezerért, és egy intel pentium gold 6400 25-ért, kb 50%-kal jobb, árban kb ugyanaz, alulfeszelni, visszavenni ezt is lehet, és akkor még a 1151-es lapokat használtan meg se nézted, ott szerintem 25-ből összeáll a lap+ proci.
Fogyasztésban évi kb 800-1000Ft-tal lenne több, szóval egyszerűen a J5040-es ennyiért nem éri meg.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#52555) hoffman_ válasza Rick4 (#52554) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Asrock Q1900-hoz képest, amiket apróban néha 15-18-ért adnak

én bontásból visszaszámolva 10e körül szereztem, egy baj van vele: már előre átkozom a napot, amikor esetleg elszáll szegény, 3-4 éves használtan vettem és igazi fehér holló az aprón.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#52556) Rick4 válasza hoffman_ (#52555) üzenetére


Rick4
félisten

Pontosítok, most is van, igaz már jegelve, de 18-ért van fent 2X6GB DDR3 notirammal, ami ugye a 10 fölötti rész, tehát tényleg 10.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#52557) AxBattler válasza Rick4 (#52554) üzenetére


AxBattler
félisten

Így van... sajnos. :(

Megoldásra kb. ugyanezt írtam volna: belépő ITX lap + kisfogyis proci + valami olcsóbb LP, vagy passzív AC hűtő (Akasa K25, AC Alpine 12 LP, 12 Passive, stb.).

Alternatívának ott az Asrock DeskMini palettája: 50k HUF körül lap+táp+ház+hűtő, az azért nem rossz, ha kompromisszumot tud kötni a júzer.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#52558) PROTRON válasza Rick4 (#52554) üzenetére


PROTRON
addikt

Sajnos tapasztalatból írom hogy a globális válság részeként érthetetlen okokból de a 1151-es procik használt árai is irgalmatlan elszálltak.
30 de inkább 35k egy olyan belépő lap+cpu amit nem fogsz folyamatosan átkozni. Óvatosan, mert sok a valójában nem valós, vagy egyenesen lopott tételt a HA-n.
Persze vannak olyan, nagy mennyiségben használt piacon ténykedők akik tényleg 10k/db-ért megveszik, így ha 15-ért eladja már akkor is nyer, de nem ez a jellemző jelenleg, mert őket is lefosztották. :D

Szerk azthittem ez a Q1900 és DC dugaszos.

Egyébként egyetértek, szintén tapasztalatból írom hogy otthoni serverként sincs akkora különbség hogy megérje 50k-ért az integrált procis alaplap szemben egy rendes itx konfiggal.

Ha tényleg a valós, 35k körüli értéken lehetne 5040-est, az "M" verziót szerezni újonnan garival, akkor jó vétel lenne.

Én a fenti Odroid H2+-al versenyeztettem az árat...azt decemberben netto 119 dodóért hirdették, + szállítás, + a kettőra áfa ....57k huf lett volna a legalacsonyabb értéken, de nincs rajta sok PCie slot és ebben nincs benne a ram, a procija 4 magos celerony.
De idleben 5W alatt eszik+ veszteség.
Ehhez képest használt piacról mAtx lap, proci, 2x4gb legolcsóbb rammal 40, meg egy 2,5G lan kártya boltból nettó 10k, szal 50k tápegység nélkül.
Ez idleben 20-35W között eszik konnektorból.
1.000W kerül Bp-n 36,3 forintba.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#52559) Rick4 válasza PROTRON (#52558) üzenetére


Rick4
félisten

Q1900B lap az nem DC-s, de van Q1900DC, az viszont már az. Szerintem nem ér annyival többet, nincs 3 ezres egy 180W-os picopsu.

Van itthon Q1900B lapom 8GB ram társaságában egy 2TB-os vinyóra backupol a fő szerveremről, minden nap hajnali 2:00-2:15-ig van csak bekapcsolva, így az sincs agyonhasználva, viszont ahhoz képest, hogy 20-22-ért vettem újonnan, elég korrekt, még egy netezős asztali gépnek is elmegy, és tényleg nem kell rá borda, ez nem a megsülős fajta....

A fő szerverben egy i7-6700 szalad, jellemzően folyamatos 0% kihasználtsággal, 16GB RAM társaságában, egy 6TB-os vinyóval a házban, és érzésre a kettő között alig van eltérés, holott amúgy nagységrendekkel másabb kategória az i7-es gép, és annyira meggyőző a kis Q1900-as, hogy gondoltam is már szokszor, eladom, és a Q1900-as lesz a fő szerver, de annyira nem vagyok kisegítve az árával, úgyhogy marad így, ha az asztali gépekkel lenne valami, csak előhúzom, és lehet használni....

Valóban nem nagyon van alternatíva újban, szépen elszálltak az itx árak is, de használtban nem ezt látom, i3-6100 15K, az i7-6700 40-50K, ez is kevesebb, mint egy éve, mikor nekem ez szerver lett jó másfél éve, akkor is 55-60K körül mentek, most meg megy lejjeb, szerintem ez így renden van.

Bár ezt a lopott dolgot nem vágom, hogy derül ki ilyesmi, gondolom a terméken nem látszik, áron alul meg nem igazán van fent semmi, nem is nagyon szoktam olyan dolgot venni, amiben benne lehet, hogy lopott. :D Épp tegnap vettem egy 240-es sandisk SSD-t, 4988Ft volt, szerintem nem volt lopott. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#52560) Bazs- válasza Rick4 (#52559) üzenetére


Bazs-
tag

Köszi mindenkinek a választ.
Egy Fractal 304-es házban volt az egész, amihez van egy csendes táp is. Szóval csak alaplap+proci+memória (bár a mostani lehet elég) kellene, ami minél halkabb.
Ehhez milyen procit ajánlotok, ami azért elmegy passzív hűtéssel? Házban lévő ventilátor persze alacsony fordulaton menne.
Nézegessek a használt piacon?
Félvezető hiányra sajnos mindent rá lehet fogni, ez sok területen tapasztalom.

Köszi

(#52561) PROTRON válasza Rick4 (#52559) üzenetére


PROTRON
addikt

Az az ssd tuti nem volt lopott. :D

Egyébként én azt láttam hogy 15-ért nem valósak az ajánlatok, inkább 20k, aztán alaplapból is néha kapni 10-ért, de sokszor azoknak a csipkészletével rengeteg a nyűg, inkább a 15k-s kategóriában van az igazi megbízható belépő kategória 1151-ből amit már beraksz homeserver alá.
Az egyik használt piacos kajmárral beszéltem, ő szerinte a 6100-asok 6-8k érnek valójában hisz csak 2 magos, szal örül az extra profitnak. :D

Nekem végül 8100, 4 magos lett, 22ért...

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#52562) Rick4 válasza Rick4 (#52559) üzenetére


Rick4
félisten

Közben nézelődtem, ez áfával, szállítással kézben van 73$-ból, azaz jelen árfolyamon 22600Ft-ból, és 7-8%kal erősebb egy j1900-as procinál, ha most kellene összeraknom valamit, lehet ezt választanám. [link] Ja, és dc bemenet, tehát picopsu se kell.

PROTON: 6-8K-ért semmi sincs, annyiért soha nem is volt semmi normális, 5-6 éve se, még régebben se.. Ez a 4-5 éves procit fillérekért trend amúgy sok sok éve még működödött, mikor a következő évekbeli processzorok annyira erősek voltak, hogy rengetegen cseréltek, manapság már alig van eltérés, i7-6700 --->> i7-7700 kb 10% plusz, minek cseréljen bárki is?

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#52563) Thom7 válasza Seep (#52480) üzenetére


Thom7
csendes tag

Megjött, összeraktam :)
Nagyon bejön, de azért majd meg kell mókolni, kábelezés se fix emiatt.
Én mATX lapot és ATX tápot raktam bele, emiatt a táp fölé nem fér be a 2. silentwings3, de majd a táp konzolját lejjebb szerelem valahogy és tuti lesz :))
Az alaplap pedig leér a ház aljáig és az alul lévő power meg resetgomb csatik miatt az alsó 2 venti is épphogy de befért.
Alul és felül is ki szeretném maxolni a ventiket, ezért nincs hova rakni a HDD-t :DDD táp áthelyezése után annak is csinálok valahova helyet.

(#52564) PROTRON válasza Rick4 (#52562) üzenetére


PROTRON
addikt

Ezt nem saját kútfejemből nyaltam ki a szememen keresztül. :D
Elmondta a kajmár, hogy a 6100-nak mennyi a használt piaci értéke....volt mielőtt a bányászok fel nem srófolták az árakat...
A vele egyidős celeron meg pentiumokat is 4-5K-ért dobták utánad 2020 decemberében, ezt speciel 100%-ban tudom.
Ezeknek a 6th genes dolgoknak ennyi az értéke ezen nincs mit szépíteni, neki is évente több száz vevője szokott lenni, szinte ebből él, tudja miről beszél.
Ez nem fillérbaszás, ezt hívjuk racionalitásnak. Ha ezt ki akarod kezdeni, akkor az 5040-ről sem állíthatod hogy túlárazott.

És mielőtt még kötözködnének, nem ráfogom a bányászokra, egyszerűen bányász gépbe nem kell i7 meg i9-es proci, elég egy 6100-as is.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#52565) #25954560 válasza Thom7 (#52563) üzenetére


#25954560
törölt tag

jo lett. sokat lehet sporolni az itx+sfx kombohoz kepest arban.

(#52566) AxBattler válasza Thom7 (#52563) üzenetére


AxBattler
félisten

Faja lett, grats hozzá!
Mondjuk ilyenekbe inkább 2 RAM slot-os AM4 lapokat képzelek el, APU-val.

#52565 &rew
Normális SFX táp már kapható normális áron, szvsz inkább a lap a szűk keresztmetszet.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#52567) Seep válasza Thom7 (#52563) üzenetére


Seep
senior tag

Szuper lett. :R Elő lap alá nem fér be a hdd? Kábelezést hogy oldod majd?

(#52568) Rick4 válasza PROTRON (#52564) üzenetére


Rick4
félisten

Értem én, hogy neked mások mondták, én viszont 15 éve figyelem a piacot. :D
És a régi i3-asok is elég sokáig kitartottak, mert jól dolgoztak asztali gépekben, egy 6-os szériás i3 most is elég otthonra levelezni, filmezni, bányász lapokba meg ritkán kerül i3, ha a G szériás sima pentium is tökéletesen elég rá.
De persze mindig mindennek annyi az ára, amennyit hajlandóak kifizetni érte.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#52569) PROTRON válasza Rick4 (#52568) üzenetére


PROTRON
addikt

Értem én hogy Te 15 éve figyeled a piacot, de ebből mennyi időn át voltál aktív nagymennyiségben kereskedő? Mert addig ebben a kérdésben egészen konkrétan 0-val több a tapasztalatod mint casual vásárló nálam. :)

Mert tavaly, amikor 6-7th genes procit kerestem fél éven át ÉN is figyeltem(azaz pontosan azt csináltam amit Te) a 6.th genes piacot és bizonyíthatóan a celeronyok 4, a pentiumok 5-6, az i3-6100-asok 6-8, max ha valakinek nagyon kellett 10-ért mentek.

A nagyobb, 6400-6500 procikra már igaz amit írsz, ott el is fogadtam a piac árazását és ebből kifolyólag a véleményedet, de a fentiekre nem. Pedig én is figyeltem végül 7500T-t vettem.

ÉS azért vesznek bányászgépbe i3-ast, mert elfogytak az általad is írt minimálisan elegendő celerony és pentiumok. Mert azokat a még korábban ébredő bányászok felvásárolták. :D
Nem írtam hogy kell, hanem hogy szükség...emiatt ment most fel az i3-asok ára, nem pedig azért mert 15-20at érne.
Gondolom nem tudsz róla, de Te most azt magyarázod, hogy a 6-7-th genes használt piaci belépő konfigok ugyanannyit érnek mint az 1200-as belépők ÚJONNAN boltból, garanciával. ;)
Mert csak hogy értsd 6100-ast egyes nyerészkedők még most is 18-22k között árulják használt piacon és a megfogalmazásod: "Ez a 4-5 éves procit fillérekért trend"---- szerint ezzel semmi baj...újonnan garival a pentium G6405, ami teljesítményben ugyanazt tudja na az kerül netto 19k-ba. :D

Sőt, most nézem HA-N van g6500, gari nélkül 16k, másik hozzád hasonlóan gondolkodó meg a G6400-at árulja 24k-ért, igaz mellékeli a garit, ami nem az én nevemre szól és ebből voltak egyeseknek problémái adott kereskedőnél. Ehhez képest újonnan boltból 24,5K, úgy hogy biztosan tudom hogy ne barmolta szét előttem senki behelyezéskor, vagy ha igen akkor biztosan 100% hogy tudom érvényesíteni a garanciát.

Én azt imádom hogy "Ez a 10-20 éve még ment eljárás, hogy a 4-5 éves leharcolt agyonhasznált és a kezelési előírásokat nem betartó használt piaci műszaki termékeket ugyanannyiért akarják adni mint amikor ők vették boltban, sőt még drágábban, mert ez az ő levegőjüket szívta és különben is annyit ér mint a legújabb bolti termék...és még meg is akarják magyarázni."

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#52570) flashpointer


flashpointer
őstag

letezik nem flexibilis 90 fokos 8 pines csatlakozo VGA-ra? Ilyen minten a kepen de csak 180 fokosat talaltam de az nem segitene, vagy egy rovid flexibiliset de az meg csunya:

(#52571) PROTRON válasza flashpointer (#52570) üzenetére


PROTRON
addikt

EVGA-nak van olyanja ami a vga mellett elvezeti vizszintben, jobb lenne ha inkább beraknál a beépítési környeztről fotót hátha tudunk ütletelni.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#52572) flashpointer válasza PROTRON (#52571) üzenetére


flashpointer
őstag

aha azt ismerem, persze elol sincs hely, nr200ba kene valami igenyes megoldas az extra magas kartyakhoz.Mukodik most is de nem tetszik hogy az oldallapjaval kell rafesziteni a kabelt. Ugyanez a feszegetos tema a psu kabeleinel is...

[ Szerkesztve ]

(#52573) Qkackca válasza flashpointer (#52570) üzenetére


Qkackca
őstag

Evga Powerlink?

vagy hosszabb felxibilisebb [link]
Jártál már itt?

Ez mondjuk randább, de hátha ilyet keresel [link]

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#52574) Rick4 válasza PROTRON (#52569) üzenetére


Rick4
félisten

Elhangzott a kulcsszó. Mi lényege van a mennyiségnek? Itt nézted félre, te 100-at adsz- veszel, vagy leglaábbis ezekkel az árakkal kalkulálsz, én egyet, az nem ugyanaz, mivel engem a végfelhasználói, és az egydarabos piaci ár érdekel, minden más hidegen hagy. Az pedig pontosan megfelel az előzőkeben leírtaknak. Nem csak hogy magamnak, meg másoknak rakosgatok össze gépet, de azon túl, hogy ezt- azt rendszeresen csereberélek, napi szinten benézek ide- oda hátha van valami akciós, egyedi árazású, sürgőse eladó tétel.

Mindvégig egydarabos, hardveraprós- jófogásos eladó tételekről beszéltünk, szó sem volt nagytételes, egyedi árazásos árakról.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#52575) PROTRON válasza Rick4 (#52574) üzenetére


PROTRON
addikt

Igen, elhangzott a kulcsszó. Mi a lényege a mennyiségnek a végfelhasználói árhoz? A végfelhasználót nem érdekli hogy az eladó 100 db-ot árul, vagy 1 db-ot. Erről egy szó sem volt.
Arról írtam hogy aki évente 100db-ot ad el, az látja a piaci folyamatokat hozzád képest, aki meg megveszed első józsikától a túlárazottat mert épp kellett egy általad épített konfigba és emiatt napi szinten azt látod hogy a bányászok miatt felment valaminek az ára ideiglenese, meg hogy úristen, már 2 hónapja nem lehetett olcsóbban kapni.
Egy kereskedő éveken át látja hogy mennyiért tudta eladni a terméket, nagyobb a rálátása nálad. Nem azért mondta mert tőlem vásárolt volna. Egyszerűen ezeknek ennyi az értékük. 15k esetén már jobban megéri újabb generációt keresni.

De én innentől hanyagolom ezt a beszélgetést, 3x leírtam a lényeget, de nem akarod belátni hogy a racionális vásárlás az nem egyenlő fillérba.ással és egyáltalán nem elítélendő, ellenben a túlárazás és annak megmagyarázása, majd másikat "A" hibásnak titulálni (nem Te, de sokan csinálják) na az igen.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#52576) #25954560 válasza AxBattler (#52566) üzenetére


#25954560
törölt tag

ertem miert irod, akkor atfogalmazom a sajatomat: ugyanazt a szintet olcsobban lehet megkapni meg mindig atx-ben :) teljesen igazad van, ha egy kicsit tobb kompromisszumra vagy hajlando, siman ugyanannyiert van sfx tap is. ha viszont pl 400-450W kozotti gold (es esetleg modularis) tapokat hasonlitjuk ossze, eleg egyertelmu h az atx-ek alacsonyabb arrol indulnak. 600W-nal meg nagyobb kulonbseget latok.
marpedig minel kisebb hazikot akarok berendezni, nekem annal fontosabb h feleslegesen ne melegitse semmi, csak ezert hajtok a gold v jobb minositesre.
ha viszont valami apu-rol lenne szo, akkor en is megeledgednek bronzzal.

nagyonoff: 'szerviz' tapnak egy enermax revolution 85+ -om van, ami mindent is elvisz es oreg, de minosegi. azt a szinten meg ma is csak horror aron lehet beszerezni :)

(#52577) AxBattler válasza #25954560 (#52576) üzenetére


AxBattler
félisten

Corsair SF450 450W 80+ Gold (félpasszív, 7 év gari, full moduláris) - 32k HUF
Ennél szvsz nem sokkal olcsóbbak a hasonló, de ATX méretű tápok...

Corsair CX Series CX450M 450W Bronze (5 év gari, félmodu) - 22k HUF
be quiet! Pure Power 11 CM 500W Gold (BN297, félmodu) - 28k HUF
be quiet! Straight Power 11 450W Gold (BN280, full modu, 5 év gari) - 34k HUF

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#52578) Rick4 válasza PROTRON (#52575) üzenetére


Rick4
félisten

Mi lenne, mégis? :D Leírtam, ezek szerint feleslegesen, mert nem olvasod amire válaszolsz! :D
Te mennyiért veszel 100db-ot, én mennyiért veszek egy darabot? Azonos az ár? Nem! A piacon éppen akkor fellelhető árak attól, hogy én nem vettem meg másik 99-et, még láthatóak, és minden nap láthatóak, szóval az, hogy a 100db-ból én csak egyet veszek meg, nem zárja ki, hogy ne látnám a másik 99 eladott termék árát, a mennyiségi éltérés, és az ebből fakadó ár meg teljesen más tészta! Leírtam, olvashattad, nem egyszer felnézek, és sürgősen kell, hanem folyamatosan felnézek, gyakorllatilag naponta, ennek ellenére belemagyarázod, hogy az elsó Józsikától vásárolok! No comment!
Szó sincs ilyemsiről, mindössze ennyit értettél meg, és erre építed a hibás érvelésedet! Építsed, de nekem ezzel nem sikerült megmagyaráznod semmit sem! :D
Részemről szintén befejezve, parttalan a vita, plusz szerintem a topicot is felesleges ezzel terhelni a továbbiakban.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#52579) #25954560 válasza AxBattler (#52577) üzenetére


#25954560
törölt tag

igaz.
csak nem modularisban van sokkal olcsobb: Bitfenix Formula Gold 450W - 21k

[ Szerkesztve ]

(#52580) Thom7 válasza Seep (#52567) üzenetére


Thom7
csendes tag

Köszi!
Előlap elé király lenne ha beférne, majd ki is próbálom, ha mégsem akkor a táp alatti részre gondolnám, vagy a Fuma mögé a hátfalra? :D a sok lyukból csak passzol egy kettő a HDD-hez.
Hát a kábelezést meg... összedugok mindent amit kell, a maradékot meg összekötöm úgyszint a táp alá. Úgysem látni a belsőt, csak ha szét van kapva, így ott elmegy egy kupac kábel :DDD

(#52581) Seep válasza Thom7 (#52580) üzenetére


Seep
senior tag

Most mertem 24mm hely van az elolap alatt. Szerintem befer.

(#52582) AxBattler válasza #25954560 (#52579) üzenetére


AxBattler
félisten

Mondjuk ezt a modellt k* jól összedobta a Corsair. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#52583) Ispy


Ispy
veterán

Erősen elgondolkodtam egy upgraden, a z270 és az i5 7500 helyett egy b560 és 10400 lenne.

Van itt olyan bátor, aki már meg merte venni az MSI MPG B560I-t? Z-s lapot most nem vennék, eddig is felesleges volt a nem K-s procihoz, csak hát ez tetszett annó. :D

Vagy hát lehetne még talán egy K-s procit vadászni ebbe a lapba, csak akkor meg a cryorig H7 fog elhasalni, hogy lehűtse.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#52584) AxBattler


AxBattler
félisten

Chieftec BS-10B-300 - gyári oldal
A korábbi ezüstszürke modellt, úgy tűnik felváltja a csontfekete változat - nem rossz elgondolás szerintem. A kompakt mATX / ITX ház korábbi jó tulajdonságai megmaradnak, a tető- / oldalpanel nagy részét elfoglaló rácsra azért igazán tervezhettek volna valami porszűrőt.


Immár itthon is kaphatóak 6-12 hónap garanciával az Inter-Tech pico tápjai.
Számomra a 200W jelölésű az igazán érdekes: ez a gyári letölthető brossúrája alapján már 11k HUF-ért már valóban tudja a 10A-t a 12V-on, csak találjon hozzá az ember normális külső adaptert, normális áron. Ráadásul 4x SATA + 2x MOLEX tápcsatival etethetjük a gépünk tartozékait.

Egyetlen kérdéses pont az alkatrészeinek a minősége... lehet jobban megéri egy CHIEFTEC CDP-120ITX, ami valszeg' csak 7A-t tud 12V-on, de a 18k HUF-os áráért legalább adnak hozzá külső kockát és 2 év garit.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#52585) Ispy válasza Ispy (#52583) üzenetére


Ispy
veterán

Látom senki. :)

Mindegy, inkább a MPG 460I lesz, 25k-val olcsóbb és semmi extrát nem tud az 560-as lap, amire szükségem lenne.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#52586) AxBattler válasza Ispy (#52585) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát nemtom', én most az ASRock s1200 lapokat nézegetem, és nem sok előnyét látom a B560-nak, H510-hez képest:
- PCIE Gen4-et tud Gen3 helyett, de nekem már az utóbbi is előrelépés lenne SATA3-as SSD után;
- 4600MHz-re tudja OC-zni a DDR4-es RAM-okat, de a memóriaárakat elnézve nekem a bézik 3200Mhz-es clock is bőven sok lenne.
- VRM borda is teljesen okés a kisebbik lapon, főleg vmi rálógó HTPC hűtővel;
- van rajta pluszban "1 x Front Panel Type C USB 3.2 Gen1 Header", ami nem rossz, csak nincs olyan eszközöm, ami kihasználná, és a jövőben nem is tervezek - bőven elég (lenne már végre :U ), ha vmi kihasználja(-ná :W ) a teljes USB3 sávszélt.
H510M-ITX/ac
B560M-ITX/ac

Az egyetlen, ami még tetszene, az a B460TM-ITX, 35k HUF alatt teljesen jó ajánlat, csak sajna egy HDMI-n sem tudja a 4K@60Hz-et. Ebből a szempontból jobb lenne egy GA-IMB410TN, de azt idehaza nem találom.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#52587) Ispy válasza AxBattler (#52586) üzenetére


Ispy
veterán

Ez igaz, ha pusztán a praktikusság a szempont, de nekem a b-s jobban tetszik, ez pedig elég ultimate érv. :D

És akkorra difi nincs árban. Ja és van wifi is benne, amit nem is tudom használtam-e valaha a z270-en, de hátha egyszer majd kell. :P ;]

Meg nem tudom itx esetében mennyire igaz, de gaming esetében a b-s deszkákat szokták ajánlani a h-sal szemben, a jobb hűtés miatt.

Szóval abból kiindulva, hogy atx és matx esetében a b-s ajánlottabb, ezért gondoltam rá.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#52588) AxBattler válasza Ispy (#52587) üzenetére


AxBattler
félisten

nekem a b-s jobban tetszik, ez pedig elég ultimate érv.
Nem tudom megcáfolni. :DDD

gaming esetében a b-s deszkákat szokták ajánlani a h-sal szemben, a jobb hűtés miatt.
Mutass már egy ilyen ajánlást, szívesen megnézném a kollégát.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#52589) Ispy válasza AxBattler (#52588) üzenetére


Ispy
veterán

Fáradj át a milyen gépet vegyek totyikba.

De annó amikor 3 vagy 4 éve vettem a z270-et, akkor sem a h-s lapok voltak az ajánlottak nagy terhelésre (aka játék).

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#52590) AxBattler válasza Ispy (#52589) üzenetére


AxBattler
félisten

Passz, nem tudom, hogy nagy tehelésre mi ajánlott.

Viszont az új generációs AMD APU-k most sem fogják megváltani a világot, szerintem DDR5-ig jobban megéri egy passzív GT1030: Ryzen 5 5600G APU Review & Benchmarks

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#52591) Rick4 válasza AxBattler (#52590) üzenetére


Rick4
félisten

A B- H- Z lapok között kb a felszereltség, slot szám, io dolgok száma az eltérés. Az alapok, mint stabilitás, tök ugyanaz. Az meg, hogy 2 helyett 4 memslot, vagy 12 helyett 14 usb port van, keveseknél fontos paraméter....

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#52592) AxBattler válasza Rick4 (#52591) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, de alapvetően nem én voltam erre kíváncsi. :B

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#52593) Rick4 válasza AxBattler (#52592) üzenetére


Rick4
félisten

Persze, de válaszoltál másnak, hogy nem tudod, én meg megválaszoltam. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#52594) HookR


HookR
addikt

OCPC Vittoria képek (csak 6db a hatvanegy-néhány közül) - facebook.com / ocpcgaming.com
- DAN A4-SFX klón

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#52595) AxBattler


AxBattler
félisten

Hazai ITX árak...

Jonsplus BO100 - 82k HUF
Silverstone sst-sg15 - 70k HUF
Raijintek OPHION 7L - 37-40k HUF
Raijintek Pan Slim - 80k HUF
Zalman M2 Mini - 36k HUF

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#52596) Crabface válasza AxBattler (#52595) üzenetére


Crabface
senior tag

És én még azt hittem a "limitált" nr200p volt drága... :Y

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#52597) Ispy


Ispy
veterán

[link]

Ezek szerint a b460 nem tudja majd kihajtani a 3000-es ramokat. Szóval marad a b560.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#52598) Ispy válasza Ispy (#52597) üzenetére


Ispy
veterán

Kivéve, ha 11 gen procit veszek, mert akkor elég a b460 is. Jáj, de bonyolult. :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#52599) hoffman_ válasza AxBattler (#52595) üzenetére


hoffman_
nagyúr

mondjuk az az SG15 70k-ért jó vicc, még keresem a nevetést mondjuk, az SG13 aprón 13-ért meg újszerűen, ez meg ugyanaz, lol :D
a Raijintek árak ehhez képest kutyafüle.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#52600) AxBattler válasza hoffman_ (#52599) üzenetére


AxBattler
félisten

Nekem a Zalman M2 szimpi, csak kár, hogy az ablakokat nem lehet közvetlenül a kasztnira csavarozni, hanem csak arra a távtartóra.

#52601 hoffman_
Dettó, ez a vonal nekem sem a szívem csücske, de Zalmanék most betaláltak.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.