Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22051) GNKING


GNKING
tag

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni.
Építeni szeretnék egy itx-s rendszert, net-re, letölteni és játszadozni minél kevesebb fogyasztással.
Sok mindent nézegettem. Intel vonalon 1155/50 I3/I5 35W és valami tápcsati nélküli amd vga kellene. AMD-t nagyon nem nézegettem még, de nem vagyok semmi jónak az elrontója. 100000Ft a keret rá és használt, de garis alkatrészeket nézegettem.
Ami kellene: lap, cpu, vga és ház.
Ami van: 2*8GB 1600Mhz cl9 ram, 180W-os piko psu+180W 12v adapter, 2x1TB 3,5" - 1x1TB 2,5" - 256GB 2,5" SSD.
Jó lenne ha mind beleférne valami jó szellőző házba.
Megoldható?

Előre is köszönöm.

Normális vagyok a hangok is megmondták!

(#22052) maláj válasza GNKING (#22051) üzenetére


maláj
őstag

CM110 ház ~ 12k
kabini-s lap ~ 10k
Athlon 5350 cpu ~ 15k
vga-t majd mondanak a kollégák bár ez a motyó nem a játékra van kihegyezve :DDD

(#22053) Mercutio_ válasza maláj (#22052) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szerintem neki valami erősebb cucc kell, nem véletlenül írt dVGA-t :N

GNKING: Jelenleg tápcsati nélküli vga-ból a nvidia GTX 750/750 Ti lényegesen erősebb, mint az AMD-s HD7750 GDDR5 (ez a legnagyobb ATI/AMD amihez nem kell külön táp)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22054) anytime


anytime
őstag

Sziasztok!

Szerintetek a mostani konfigomnak (jovore VGA csere -780-ra), van jobban szellozo mITX alternativaja a Prodigy-nel? Tudom, a Prodigy, nem igazan mITX ;]

Koszi,
A

(#22055) HookR


HookR
addikt

Lian Li PC-Q07N - [link]
- A táp végre felül van, nem a proci 'felett'.
- 3.5"-es HDD-k az alaplap mögött, az alaplapi tálca túloldalán.

Ha jól számolom ez már a 17. újdonsült mini-ITX ház az elmúlt 8 nap alatt, ami bekerült a látómezőbe. Idén igazán nem lehet panasz a felhozatalra.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#22056) Zull válasza HookR (#22055) üzenetére


Zull
senior tag

Valóban, komoly átalakuláson megy keresztül a PC-s piac (nagyon helyes, ideje volt).
Én már csak arra várok hogy valaki lemásolja rendesen a valve referencia steambox házának dizájnját. És bár a silverstone a belső elrendezést "lemásolta" (raven), csomó kompromisszumot hoztak, emiatt meg 2x akkora lett térfogatban mint kellene :(

Számomra most a legvonzóbb a Chieftech BT-04B (aki lemaradt: [link]) kérdés hogy hogyan lehet bele VGA-t rakni, mert bár az MSI ITX-re méretezett GTX 760-ja meg R9 270x-e tök kényelmesen belefér, de a tápcsati el van forgatva rajtuk, és nem tudom be lehet-e rendesen dugni majd, nekem erős kételyeim vannak :F

[ Szerkesztve ]

(#22057) zodo válasza Zull (#22056) üzenetére


zodo
nagyúr

Low profile kártyák közt kell keresgélni.

Képek / adatlapok alapján, úgy vélem hogy még tápcsati nélkül sem fér be a kártya.
Ház 135 mm míg az említett kártyák 120 mm.

(#22058) Mercutio_ válasza zodo (#22057) üzenetére


Mercutio_
félisten

GTX 750 - böl még mindig nem kapni itthon LP-t?
Mert a HD7750.... :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22059) zodo válasza Mercutio_ (#22058) üzenetére


zodo
nagyúr

Az az igazság hogy csak fél szemmel követem a topikot, néha-néha beleolvasok.
Rákeresve, nem találtam csak rövid nyákos típusokat.

(#22060) #16939776 válasza anytime (#22054) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szerintem sokkal jobban szellőző házat nem fogsz lelni. Főleg nem mITX-ben :DDD

(#22056) Zull : a képek alapján túllóg a kinézett vga a pci-bracket síkján, nem fog beleférni.

[ Szerkesztve ]

(#22061) kisza25 válasza Mercutio_ (#22058) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

parancsolj

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#22062) Mercutio_ válasza kisza25 (#22061) üzenetére


Mercutio_
félisten

:DD :R már csak egy isk 310-150 kellene occón, de még aprón is csak ritkán és sokért van :O

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22063) #16939776 válasza Mercutio_ (#22062) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nem olyan régen volt fönn egy. 26-ról indult, és 18 körül ált meg. Azt nem tudom hogy elvitték-e

Megtaláltam! Egy pü-t megér:[link]

300-as :B

[ Szerkesztve ]

(#22064) kisza25 válasza Mercutio_ (#22062) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nem akarlak elszomorítani, de ez igaz, hogy lowprofil, de 2 slot magas, nem tudom, hogy elférne-e:


Duracellm...: mondjuk 26 újan

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#22065) Mercutio_ válasza kisza25 (#22064) üzenetére


Mercutio_
félisten

Affene, ezt benéztem :B

Akkor még kitalálom az Asus - t lecseréljem-e a zotacra a kisebb mérete miatt a Realan E - D3 - ban :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22066) HookR válasza Mercutio_ (#22058) üzenetére


HookR
addikt

LP kivitelben GTX750 TI-t 2GB GDDR5 memóriával pedig itt rendelhetsz: [link]
(A KFA2 jelölésében a "Ti OC" az alacsony profilú - [link])

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#22067) Mercutio_ válasza HookR (#22066) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ti-ért sokallom a +10k felárat :B nekem a "sima" 750 teljesítménye is tökéletes A8 3820 apu után.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22068) HookR válasza Mercutio_ (#22067) üzenetére


HookR
addikt

Igen, a teljesítmény/ár aránya jobb a simának.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#22069) HookR


HookR
addikt

ID-Cooling SFX T60 és ID-Cooling Silencer ITX képek - xtremehardware.com

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#22070) kisza25 válasza Mercutio_ (#22067) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az a ti is 2slot magas, nem ér meg 10eFt-ot +ban, a 750 húzva hozza a teljesítményét, bár igaz, hogy a ti az 2GB-os ;]
te amúgy gyakrabban cserélsz VGA-t, mint más alsógatyát:P
én szintén zenész :B

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#22071) Mercutio_ válasza kisza25 (#22070) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha egyszer nincs időm beépíteni minek álljon itt a polcon? :) (és veszítse az értékét)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22072) painkillerx


painkillerx
tag

Hello, egyszer már kérdeztem itt, most kicsit probaltam szimulálni a képen a helyzetet:
KÉP

Mennyire lennének rosszak a zárt oldalak egy gamer gépnek? Tudna jól hűteni, szellőzni? (750 ti/i5 - de lehet 760)

(#22073) flashpointer válasza painkillerx (#22072) üzenetére


flashpointer
őstag

Dekopírfûrésszel rá lehet menni az asztalra :)

(#22074) anytime válasza painkillerx (#22072) üzenetére


anytime
őstag

Szerintem itt azert elegge megszorul(hat) a levego.

(#22075) viperabácsi válasza anytime (#22074) üzenetére


viperabácsi
addikt

Én eltolnám a polcban , úgy hogy a videókártya oldalán nagyobb hely legyen . Biztosítanám a hosszirányú (hátrafelé) szellőzést , és futtatnék pár tesztet , hogy hogyan alakulnak a hőfokok.Szerintem nincs azzal a hellyel semmi gond.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#22076) burny válasza painkillerx (#22072) üzenetére


burny
aktív tag

Egész egyszerüen elfordítani?
'Usb-s' oldal sarkát odafordítani az asztal sarkához. A másik oldalon van a vga (ugye?) ott bőven betudja szívni a levegőt és a másik oldalon pedig ki is tudja fújni.
(házat nem ismerem, feltételezem mindkét oldalán van szellőzés nem csak a tetején)

[ Módosította: radi8tor ]

(#22078) burny válasza burny (#22076) üzenetére


burny
aktív tag

(#22079) painkillerx válasza burny (#22078) üzenetére


painkillerx
tag

Köszi a válaszokat, ez a ferde megoldás jó lehet. Az MSI-nek is van ilyen háza ahol alul van a VGA és alá van támasztva elöl. Nem rég láttam itt PHn az egyik tesztben.

Majd ha valamikor meglesz, küldök képeket és teszteket :)

(#22080) tlac


tlac
nagyúr

Ez az összeállítás szerintetek jó lehet hűtés szempontjából?

Cubitek Mini-Cube
nVidia GTX Titan
1 db SSD
1 db 3TB WD Red
Asus Z97I-PLUS
Thermalright TRUE Spirit 120M(BW)
Core i5 4690K vagy i7 4790K

1. Ami a problémám, hogy nem vagyok benne biztos, hogy az alaplap tápáramkörén lévő bordától elfér-e a cpu hűtőn lévő ventilátor, ugyanis az kicsit lelóg a lamellákról.

2. A másik dolog, a ház. Csak az alján tud egy kis levegőt beszívni (120mm), meg hátul van még egy 92mm-es hely kifele. A táppal nincs gond, az el van a zárt világában. Talán a videokártyával sem lesz gond, mert az alul közvetlenül kap friss levegőt. Viszont mivel nagyon hosszú a kártya, ezért eléggé elzárja a levegő útját a felső résztől. Egy szemléltető kép, hogy mire gondolok. Szerintetek fog kapni elég levegőt az alaplap, cpu?

Találtam egy képet, ahol szimulálják a levegő áramlását, de nem derül ki, hogy milyen hardverekkel teszteltek.

3. Bár a vinyó 5400rpm-es, de ebben a házban nem fog semmi levegőt kapni, bírni fogja?

[ Szerkesztve ]

(#22081) shteer válasza tlac (#22080) üzenetére


shteer
titán

Ebbe a házba befér a titan? Be :)

A red jól elvan 4x fokon is, azzal nem lesz gond

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#22082) velizare válasza tlac (#22080) üzenetére


velizare
nagyúr

ha nagyon aggódsz a vinyón lévő adataidért, veszel egy aktív külső usb 3.0-ás házat neki, vagy kikuázol egy egyelemezes nast apróról.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#22083) tlac válasza velizare (#22082) üzenetére


tlac
nagyúr

ennyire azért nem aggódok :D

(#22084) velizare válasza tlac (#22083) üzenetére


velizare
nagyúr

pedig az bírja a legkevésbé a meleget.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#22085) #16939776 válasza tlac (#22080) üzenetére


#16939776
törölt tag

Legalább 35-40CFM levegőre van szüksége a vga-nak terhelt(@85C°) állapotban.
+táp +szellőztető venti légszállítása.
Elég bika venti kell, ami behúzza ezt a mennyiséget azon a perforáción.
A 92mm-es ventit is kergetni kell valamennyire, mert a vga-d a meleg egy részét a bracket mellett engedi el.

Készülj fel hogy dolgozni kell a házon, legalább a ventiket akadályozó sűrű szitát ki kell nyesni.

[ Szerkesztve ]

(#22086) rover45 válasza Mercutio_ (#22043) üzenetére


rover45
senior tag

Napi 9 órát megy 3-4 weboldallal, egy DOS-os készletnyilvántartóval, meg a szokásos víruskereső, teamviewer. Nagyjából ennyi :)

(#22087) tlac válasza #16939776 (#22085) üzenetére


tlac
nagyúr

az engem is zavar, hogy nem méhsejtrácsos... hirtelen nem találtam tesztet, hogy ez mennyit számítana

A 92mm-es ventit is kergetni kell valamennyire, mert a vga-d a meleg egy részét a bracket mellett engedi el.

arra lyukra gondolsz a sli-s érintkezők mellett?

(#22088) #16939776 válasza tlac (#22087) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szerintem nélküle fele venti fordulat kellhet, ugyan ahhoz a légszállításhoz a zajról nem is beszélve.

"arra lyukra gondolsz a sli-s érintkezők mellett?"
igen.

[ Szerkesztve ]

(#22089) flashpointer


flashpointer
őstag

Paneltáp vagy picoPSU esetén a termékekben lehet olyan minőségi különbség mint egy codegen-FSP(vagy bármi márkásabb) tápnál? Mert olvastam hogy pl egy itx házzal együtt járó paneltáp kinyírt 2 alaplapot mire kiderült melyik alkatrész a ludas. + még egy gyors: élettartam-melegedés szempontból van különbség picopsu és paneltáp között? Próbáltam infót szerezni ezekkel kapcsolatban pl. hogy a picopsu nagyon jó hatásfokkal dolgozik és ebből kifolyólag szinte nem is melegszik de nem találtam kielégítő összehasonlítást vagy leírást

(#22090) #16939776 válasza flashpointer (#22089) üzenetére


#16939776
törölt tag

Van minőségbeli különbség, az ár mutatja a differenciát.
A legjobb a melegedés és megbízhatóság szempontjából a fix 12V bemenetű "igazi" Pico Psu, mert csak az 5V és 3,3V konverziójánál keletkező hőtől melegedhet, és az 5V ST-by része sem melegszik. És nem is ciripel mint a "Wide-range"-s tápok
Üzem közben kell neki légáramlat, de egy körbe-fújó gyári cpu hűtő is elég.

60-70W-ig(@12V) merem ajánlani, fölötte a paneltápok között kell körülnézni.

[ Szerkesztve ]

(#22091) tlac válasza #16939776 (#22088) üzenetére


tlac
nagyúr

na csak sikerült tesztet találnom
a méhsejtrácsoson a levegő 92%-a jut át, a sima lyukacsoson pedig 89%-a
szerintem ez elfogadható

[ Szerkesztve ]

(#22092) HookR


HookR
addikt

Raidmax alu ház - [kép1] / [kép2] / [kép3] / xfastest.com
- Egyelőre név nélkül.

================================================

Jonsbo letisztult alu kocka - itocp.com (Utolsó 4 kép)
- Egyelőre név nélkül, illetve a Mini-ITX mivolta is kérdéses.

================================================

(#22089) flashpointer: A "picoPSU" valójában kifejezetten a mini-box.com-on kapható külön táphosszabbító-kábelt nem igénylő DC-DC tápok (fantázia/tulajdon/márka?)neve. Ha úgy vesszük, azok is (kis méretű, közvetlen az alaplap tápcsatlakozójába dugható) paneltápok. Aztán persze onnan is lehet közelíteni a kérdést, hogyha eléggé elterjed a "picoPSU" kifejezés, mint gyűjtőfogalom a DC-DC tápok ezen változatára, akkor felesleges ezen rugózni. Igazából a mondandóm lényege csak annyi lenne, hogy a picoPSU nem keverendő az egyéb forrásból beszerezhető, hasonló kialakítású és nevű, de általában olcsóbb 'másolatokkal', főleg, ami a megbízhatóságot illeti. A mini-box.com-on megvehetővel már van kellő tapasztalat ahhoz, hogy nyugodt szívvel lehessen ajánlani (Hazai garanciával itthon is kapható).

================================================

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#22093) tlac válasza tlac (#22080) üzenetére


tlac
nagyúr

esetleg valakinek ötlet az 1. kérdésemre?
a 2.-ra is jöhet még reakció, az alaplap és proci szempontjából :)

(#22094) shteer válasza HookR (#22092) üzenetére


shteer
titán

ez melyik jonsbo? W1

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#22095) HookR válasza shteer (#22094) üzenetére


HookR
addikt

Igen a W1. Hazai beszerezhetőség - [link]

========================================

(#22080) tlac: "1. Ami a problémám, hogy nem vagyok benne biztos, hogy az alaplap tápáramkörén lévő bordától elfér-e a cpu hűtőn lévő ventilátor, ugyanis az kicsit lelóg a lamellákról."
Bár nem találtam igazán jó szögből készült nagy felbontású képeket, a szubjektív benyomásom az, hogy jó eséllyel nem lesz gond. Illetve ha mégis, csak a ventilátort kell valamilyen módon feljebb rögzítened (Pl. gyorskötegelővel, befőttes gumival, általad hajtogatott fémpálcával...).

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#22096) rover45 válasza HookR (#22092) üzenetére


rover45
senior tag

Ez a Raidmax nagyon tetszik!

(#22097) #16939776 válasza tlac (#22091) üzenetére


#16939776
törölt tag

A mini cube hátulja kisebb százalékban van perforálva, mint az általad linkelt tesztben szereplő "mesh".
Kb.: 50 vs. 80% de ekkora különbségen nem fogunk összeveszni.

(#22098) shteer válasza HookR (#22095) üzenetére


shteer
titán

Ra is fanyalodnek ha nem lenne az FT03m :)

..szerintem jónak tűnik

(#22099) xtevo válasza HookR (#22095) üzenetére


xtevo
őstag

Ez a W1 beteg jól néz ki... :B Olyan marcona, olyan minimál... Csak az a baj, hogy mITX méretben egy full passzív konfig nem működne annyira... :DDD

(#22100) Mattanyahu


Mattanyahu
tag

in-win 901 teszt @bit-tech
szépnek szép, de otthonra nem kéne

amd kabini teszt vol. 2 @anandtech
intel nuc d54250wykh teszt @anandtech

The right man in the wrong place can make all the difference in the world

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.