Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22501) PyroS válasza shteer (#22500) üzenetére


PyroS
senior tag

Az igaz :) Csak a teljesítmény egy picit más :D.

(#22502) #16939776 válasza PyroS (#22497) üzenetére


#16939776
törölt tag

Jaaa.
Az idle hőmérséklettel nem tudsz mit csinálni, a kis csíkszélesség miatti hatalmas szívargóáram fűt, és a kupak és a mag közötti termikus kapcsolat is sokkal x@r@bb.

Engem is frusztrált amikor q9650->2500K váltottam és rendes vízhűtés ellenére is szokatlanul magas értékeket láttam.

Lehet alulfeszelni a cpu-t ha a lapod biosa engedi.

[ Szerkesztve ]

(#22503) PyroS válasza #16939776 (#22502) üzenetére


PyroS
senior tag

Szerintem tudja de majd átnézem és tesztelgetem. :R

[ Szerkesztve ]

(#22504) rover45


rover45
senior tag

Amennyiben nem egy el a jelenlegi áron a konfigom (Antec ISK-100, i3-3225, 8Gb Corsair, Asus P8H77-I, Noctua NH-L9i) ti mit tennétek a helyemben? Árat csökkentenétek? Vagy elkezdenétek gondolkozni, h mire lehetne otthon használni? Vagy üljek csak rajta, hátha majd elmegy?
Hála Istennek nem kenyérre kell az ára, csak rossz látni, hogy hetek óta nem volt bekapcsolva és áll egy asztalon :(

(#22505) flashpointer válasza rover45 (#22504) üzenetére


flashpointer
őstag

Jó kis konfig, külön-külön árulhatod a jobb esélyekért, de nem most van a gépvásárlások szezonja .
Vagy ha roppant kedvező árat kínálsz akkor tuti elmegy, én sem szoktam ülni az alkatrészeken, inkább eladom kicsit olcsóbban és nem kell vele foglalkozni, aztán jöhet a következő projekt.

(#22506) #16939776 válasza rover45 (#22504) üzenetére


#16939776
törölt tag

A házat, hűtőt, memóriát megtartanám. Ezekért úgy sem fogod megkapni a bolti árának 70%-át sem, és később még jól jöhetnek.
A többit nézd meg mennyiért vesztegetik aprón és 500Ft-al olcsóbban rakd fel, 1000% hogy elviszik.

[ Szerkesztve ]

(#22507) Patice válasza Patice (#22407) üzenetére


Patice
nagyúr

Pár adat érdekesség képen:

Fogyasztást mértem tegnap egy Lidl-is olcsó fogyasztás mérővel, konnektorból felvett teljesítményt:
Induláskor 60-75W között ugrál, néh a 60 alá is esik. Idle: 42-44W

Hőmérsékletek: Eddig csak HW infóval néztem meg külön + UEFI-ben. A vinyók a legalacsonyabb venti fordulat szám mellett 34-36 fokosak voltak, de akkor elég meleg volt a szobában is (25-27 fok). Tetszett, hogy utána alegnaygobbra állítva lehúzta 30 fok körülire őket. Proci alapjáraton 35-38 fokos, terhelve még nem néztem, de nagyon csendes lett. :K

A kábeleket majd még rendezem + szerzek majd be röviebb SATA kábeleket + kikerül az egyik melegebb, rezonálós Samsung vinyó, ami miatt nagyon halk morgás azért hallható.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22508) rover45 válasza #16939776 (#22506) üzenetére


rover45
senior tag

Nem rossz ötlet, kifogom próbálni!
Köszönöm :R

(#22509) Steve1207


Steve1207
veterán

Szép kis gépeket dobáltatok össze :) A végén még elkap a hév és megint muszáj lesz egy ITX-et összedobnom, csorog a nyálam :DDD :R

.

(#22510) rover45 válasza Steve1207 (#22509) üzenetére


rover45
senior tag

Akad eladó bőven :D

(#22511) Mercutio_ válasza rover45 (#22510) üzenetére


Mercutio_
félisten

Sok is ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22512) btudos válasza Steve1207 (#22509) üzenetére


btudos
veterán

Nem Te vagy az egyetlen, én egy ideje agyalok rajta, hogy belevágok egy ITX project-be (alapjáraton inkább notebookokban vagyok otthon), és lesem a topikot, meg a szebbnél szebb megoldásokat, de még döntésig nem jutottam, mert mindig jön valami, ami beindítja újra a fogaskerekeket, hogy az esetleg jobb megoldás lehetne. :D

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#22513) #25954560 válasza btudos (#22512) üzenetére


#25954560
törölt tag

'es mit hoztal nekunk, Pedro, amigo mio?' :DDD
en most az AM1-es konfigokkal szemezek, mert bongeszni, filmezni (altalanossagban) eleg lenne, szepre kicsire meg lehet csinalni, adott esetben egy atlagos mITX kuckoba pedig be lehet tomni egy csomo meghajtoval, mert a hutesen es a tapon lehet sporolni sok helyet.

(#22514) btudos válasza #25954560 (#22513) üzenetére


btudos
veterán

Az a baj, két notebook meg egy (felesleges) mATX asztali mellé nehezen szánom rá magam, hogy összedobjak még egy ITX konfigot, amit egyáltalán nem biztos, hogy használni is fogok. :D Meg nem tudom, hogy csak multimédiára koncentráljak (ez esetben nyilvánvalóan Kabini lenne a nyerő) vagy néha azért játszanék is, amihez meg egy Pentium/i3+dGPU megoldás lenne jó. Szóval vannak itt kérdések, de majd egyszer rászánom magam, hogy lépjek is az ügyben.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#22515) kisza25 válasza rover45 (#22504) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

most kapnak fizetéseket, ha nem jelentkeznek rá az elkövetkezendő 10napban akkor drágán adod:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#22516) rover45 válasza kisza25 (#22515) üzenetére


rover45
senior tag

Tegnap írt egy srác innét PH!ról, hogy kell neki. Leprivátoztuk délután, hogy átviszem komppal Tihanyban, onnét ő átvisz autóval Füredre, kipróbáljuk és visszahoz a révhez. Így is történt, szóval gyakorlatilag pár óra telt el a jelentkezés és az átadás között. Úgy érzem hatalmas mákom volt és a srácot elnézve, hála az égnek, jó helyre került :)

(#22517) Renok


Renok
senior tag

Sziasztok,
Remélem ez a megfelelő topic a kérdésemhez.
HTPC-t építenék, a következő alkatrészeket néztem ki, rendben van-e ez így?
Előre is köszönöm a véleményeket, meglátásokat.

AMD Athlon 5350 2.05GHz AM1 BOX
ASROCK AM1B-ITX alaplap (Kérdés: nem tudom van értelme a drágább ASRock AM1H-ITX-nek ehelyett?)
4GB 1600MHz DDR3 RAM Kingston HyperX Blu Edition CL9
Thermaltake Element Qi 200W VL520B1N2E fekete számítógép ház (Kérdés: a proci a gyári hűtővel befér a ház tápja alá?)
1TB WD 3.5" SATA-III 64MB cache 7200rpm Red NAS winchester (Kérdés: SSD-nek van értelme a vinyó mellé ilyen gépbe?)

A távirányító vs wireless bill+egér kombón még agyalunk párommal.
Később elképzelhető, hogy Blu-Ray olvasóval bővíteném ezt a gépet.

(#22518) AxBattler válasza Renok (#22517) üzenetére


AxBattler
félisten

1, Szerintem ha nem akarod kimondottan notitáppal üzemeltetni a gépet, akkor érdemesebb az olcsóbb alaplapot venni - én azt választanám.

2, Én hanyagolnám azt a TT-házat, inkább vadásznék egy ITX-es CM Elite-et apróról, meg egy jobb 300W-os tápot. Az APU gyár hűtője abban tuti elfér.

3, Nyilván dob a rendszer sebességén, de ha most szűkös a keret, és türelmesebb típus vagy, akkor szvsz ráérsz később beruházni egy SSD-re.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#22519) Renok válasza AxBattler (#22518) üzenetére


Renok
senior tag

1. Rendben, köszi.
2. Azért erre gondoltam, mert ennek passzív a tápja, és örülnék neki, ha nem lenne 15cm-nél magasabb a ház. Melyik CM Elite-re gondoltál amúgy? Van olyan táp, ami nagyon csendes a 300W-osak közül?
3. Az árba talán beleférne egy 64Gb-os SSD (mondjuk ha a ház meg a táp drágul, akkor nem :) ), csak nem tudom melyiket érdemes venni.

[ Szerkesztve ]

(#22520) AxBattler válasza Renok (#22519) üzenetére


AxBattler
félisten

1, Nincs mit.
2, Elite 120, 130. Tápos topik.
3, SSD topik.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#22521) Polllen válasza Renok (#22519) üzenetére


Polllen
nagyúr

A cm-k inkább 20-25+ cm-esek, mint 15. :N

Ha belső slim ODD is kell és ne legyen magasabb 15 cm-nél nagyon leszűkül a kör. Az ár meg az egekbe szökik. :(

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#22522) AxBattler válasza Polllen (#22521) üzenetére


AxBattler
félisten

Az igaz, esetleg valami HTPC-házat kellene nézni.
Silverstone Milo ML03?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#22523) Renok válasza Polllen (#22521) üzenetére


Renok
senior tag

Thermaltake Element Qi-ba elvileg teljes méretű ODD is belefér, azért is néztem azt. Azt Te sem ajánlod?
Visszaolvastam a topicban, többnyire meg voltak elégedve vele az emberek.
Ez a CM nem tűnik annyira HTPC alapnak, nekem fontos lenne az is, hogy max a vinyót halljam mikor ez a gép megy.

(#22524) Polllen válasza Renok (#22523) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem lehet rossz, az sfx táp sztem nem lesz halk benne.

A silverstone-k jók, csak az áruk a cm-khez képest drága.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#22525) Renok válasza Polllen (#22524) üzenetére


Renok
senior tag

Az a Silverstone valóban drága sajnos, annyit nem költenék rá.

(#22526) Steve1207 válasza Renok (#22517) üzenetére


Steve1207
veterán

A végéhez: szerintem fölös a távirányító, bármikor szereztem sose használtam, de egy wire bill és egérrel nagyon jól elvoltam vele. Ha irányító kell akkor mindenhol van legalább egy okosteló, arra egy szimpatikus remote control app és megvan oldva :)

.

(#22527) Renok válasza Steve1207 (#22526) üzenetére


Renok
senior tag

Köszönöm szépen! :R

Közben találtam egy ilyen házat: INWIN BP671
Ebben nincsenek az alaplap fölé lógó alkatrészek.
Erről vélemény, tapasztalat vkinek?

(#22528) Polllen válasza Renok (#22527) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ennyiért van új - táp nélküli - silverstone ML05 meg használtan ML06 kb.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#22530) Renok válasza Polllen (#22528) üzenetére


Renok
senior tag

Igen, táp nélküli. Ha ehhez még hozzá jön egy 10-15e forintos táp, az már húzós.

(#22531) Pista0001 válasza Renok (#22517) üzenetére


Pista0001
addikt

Ha XBMC lesz rajta, azzal mindegyik MCE (Microsoft Media Center) kompatibilis távirányító jó hozzá. Nagyon jól kezelhető vele alapból is, de kis "buherálással" mindegyik funkcióra rávehető. Bővebben a HTPC topikban, illetve Logouton találhatsz infót.

Szerk.: Bár valóban van egy nagyon jó app (Yatse), amivel wifin keresztül nagyon jól kezelhető az XBMC.

[ Szerkesztve ]

(#22533) Viktor77


Viktor77
titán

Hi all!

Mini-ITX konfigot tervezek összerakni.

Proci: Athlon 5350 (egyetlen játéknak kell rajta tűrhetően menni 1366-ban, a WoW-nak, van róla valakinek eredménye?)
Hűtő: Valami nagyon-nagyon halk kéne, ami passzol a lentebb ismertetett házba. Olcsón.
Lap: Hozzávaló Asrock lap, nincs különösebb igény, csak a HDMI, ahogy látom, ez 10K-son is van.
Memória: Semmi extra, elöször 4 giga, késöbb bővítve 8-ra. Ha ennyi van a gépben, mennyit adhatok a VGA-nak, illetve, mennyit érdemes?

És itt jön a kérdés.
Valamu faja ház kéne, book típusú, álló, külső táppal, és normális szellőzéssel, olyan 10-15K között (inkább olcsóbban).

Ha van valami hiba az elképzelésben, szóljatok, nagyon nem vagyok képben.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#22534) Mercutio_ válasza Viktor77 (#22533) üzenetére


Mercutio_
félisten

AM1 topicban találsz eredményeket, talán WoW infó is akad.

Az integrált tápos alaplap 6k-val drágább, de jobb a felszereltsége, és elég hozzá apróról lőni egy notitápot, vagy boltban venni FSP-t, aztán ha elég 1 SSD/HDD mellé mehet az egész egy Chieftec IX01B házba. Külön hűtő nem kell, a procihoz adott gyári is néma.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22535) shteer válasza Viktor77 (#22533) üzenetére


shteer
titán

a scythe big shuriken 2 revB nekem bevált hűtés szempontjából, ajánlom neked is

..szerintem jónak tűnik

(#22536) #25954560 válasza shteer (#22535) üzenetére


#25954560
törölt tag

kabinire?

(#22537) radi8tor válasza Viktor77 (#22533) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha ennyi van a gépben, mennyit adhatok a VGA-nak, illetve, mennyit érdemes?
512MB-ot adj neki minimum azon a felbontáson szerintem.

A többire válaszoltak. :)

⭐ Stella

(#22538) robcsekwow


robcsekwow
tag

Szevasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, egy ilyen CPU hűtő (LGA775 foglalatú papíron ), használható 1155-s foglalatra?

(#22539) shteer válasza robcsekwow (#22538) üzenetére


shteer
titán

nem

milyen? ;]

..szerintem jónak tűnik

(#22540) flashpointer válasza robcsekwow (#22538) üzenetére


flashpointer
őstag

Csak sufnituninggal megy rá, a 1155-nél a lefogató szélesebb pár mm-el

(#22541) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Tudtok olyan elrendezésű ITX-házat mondani, mint az Obsidian 250D, csak kisebb méretben?
Nagyon tetszik, de nem tervezek bele HD7970-et, sem Scythe Mugen-t, szóval nekem túl tágas a kicsike.
Árban is olyan max. 20-25k-körül lenne jó...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#22542) F34R válasza AxBattler (#22541) üzenetére


F34R
nagyúr

ettol kissebet nem igen talasz. masabb nem ilyen elredezesu valoban pottom a lian li q02

(#22543) robcsekwow válasza flashpointer (#22540) üzenetére


robcsekwow
tag

Sufnituning alatt mit értesz? A lefogatót kell megszabni?

(#22544) AxBattler válasza F34R (#22542) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi!
Lian Li-től a Q11-et néztem még, de az meg olyan steril, a 250D izgibb.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#22545) flashpointer válasza robcsekwow (#22543) üzenetére


flashpointer
őstag

igen, szélesíteni kell a lábait.
1155 méretei:

775

Más:
Valakinek van már tapasztalata ezzel a pakkal kapcsolatban? Többször láttam ajánlani ezt a weboldalt, az adapteren találtam: itx ház táppal
Valami celeron vagy pentium menne bele alap hűtővel meg egy ssd-vel és ennyi, pont elférne a magassága ahogy nézem.
De nem túl bizalomgerjesztő mert 15k házzal táppal, máshol meg csak a paneltáp ennyi kb.

(#22546) imibogyo válasza flashpointer (#22545) üzenetére


imibogyo
veterán

(#22547) HookR válasza AxBattler (#22541) üzenetére


HookR
addikt

Mármint hogy a táp alul legyen? Például: Lian-Li PC-Q33

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#22548) AxBattler válasza HookR (#22547) üzenetére


AxBattler
félisten

Az nem lenne rossz méret, de drága, és nem lehet bele ODD-t tenni - igaz, utóbbi feltételt nem említettem.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#22549) HookR válasza AxBattler (#22548) üzenetére


HookR
addikt

Ha a PC-Q11 is szóba jött, akkor esetleg: PC-Q27

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#22550) AxBattler válasza HookR (#22549) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, de ennek meg a hűtésével, ill. a tárolókapacitásával nem vagyok megelégedve (HDD). Ha Lian Li, akkor a Q11 jönne szóba.

Cubitek Mini Ice-ot láttam még, de az sem kisebb, csak mások az arányai....

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.