Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22251) shteer válasza velizare (#22248) üzenetére


shteer
titán

gyakorlatilag emeltek 100Mhz-et és nem csináltak semmit a kupak alatt

ide ma ért a 4770S, este pattintom be a big shuriken2 alá

..szerintem jónak tűnik

(#22252) Pista0001 válasza shteer (#22251) üzenetére


Pista0001
addikt

maga a kupak változott, alacsonyabb lett, hogy jobban passzoljon, és állítólag a paszta is más.

(#22253) velizare válasza shteer (#22251) üzenetére


velizare
nagyúr

azért vettem haswell refresht, mert azt írták rá, hogy ez már új pasztával jön.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#22254) shteer válasza Pista0001 (#22252) üzenetére


shteer
titán

igen, az állítólagos dolgokat én is olvastam ;)

..szerintem jónak tűnik

(#22255) maláj válasza shteer (#22254) üzenetére


maláj
őstag

én pedig megvárom amíg ezt többen megerősítik aztán kezdődhet a mini ITX gamer gép építése :K

szerk: addig + gyűjtjük a pénzt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22256) shteer válasza maláj (#22255) üzenetére


shteer
titán

Vagy cafoljak ;]

Itt most osszeall kb - persze csak szerenyen :)
4770S, GTX760 megvan, erkezoben 2x8GB ram meg a modularis SFX tap

..szerintem jónak tűnik

(#22257) velizare válasza shteer (#22256) üzenetére


velizare
nagyúr

1.125V a core VID-je a 4790nek, így már valamivel érthetőbb a hőmérséklet.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#22258) radi8tor válasza maláj (#22255) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gyűjtsed még, aztán vegyél Broadwell-t DDR4-el. :D

⭐ Stella

(#22259) maláj válasza radi8tor (#22258) üzenetére


maláj
őstag

azt is fogok nefélj :DDD
de most 1 másik projekt élvez prioritást (félig-meddig mini ITX ;])

(#22260) velizare válasza maláj (#22259) üzenetére


velizare
nagyúr

nekem ezután nas projekt jön, de én itt befejeztem a diy megoldásokat. olcsóbbra jövök ki, ha bentmaradok túlórázni, és megveszem a kész cuccot a boltban. :DDD

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#22261) maláj válasza velizare (#22260) üzenetére


maláj
őstag

a backup NAS is folyamatban van :DDD

(#22262) Mattanyahu


Mattanyahu
tag

na ma megjött az új videokártyám, végülis a gainward gtx 750 ti golden sample mellett döntöttem :)

a ház a héten, a táp 2 hét múlva várható, szóval szerelős képek majd akkor lesznek

The right man in the wrong place can make all the difference in the world

(#22263) velizare


velizare
nagyúr

végülis összeszedtem minden bátorságom, és vettem este egy scytche kotetsut. 30fok idle. terhelés alatt még nem néztem, most másolgatok.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#22264) velizare


velizare
nagyúr

drágaságom (bocs a gyenge képekért)

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#22265) Hanok


Hanok
senior tag

Sziasztok!

Idő és kedv hiányában megszbadulok a jelenlegi játékos konfigomtól (lásd profilom). De mivel több szempontból sem tudom elhagyni a pc-t ezért egy egy itx-es rendszeren töröm a fejem.
A fő cél minnél több maradványpénz megtartása a jelenlegi konfigból, másik oldalról pedig egy netezős, mediaszerveres megoldás, amin néh lenne még egy kis játék de semmiképpen sem nagy gép igényű.

Az első felvetésem: megmarad a proci, ram a jelenlegi konfigból, alá egy itx-es lap,ház. mellé egy olcsóbb vga (r7 240/250)
Második felvetésem: FM2+-os itx-es rendszer. Itt ugye a még meg nem jelent A10 7600-as ami elsődlegesen a problémát okozza, plusz ugye a memória vásárlással is el lehet szállni.. Ami jelenleg kapható az meg mind 95W-os

A ház/táp kérdéssel is kicsit hadilábon állok hogy mit lenne érdemes. SFX vagy esetleg paneltápban gondolkodni. 100-130W fölé nem szeretnék menni, és ugye az lenne a ideálisabb ha idle módban (a gép nagy részét ebben töltené) nagyon keveset fogyasztana.

Kicsit komplex a dolog de bármelyik részhez elfogadnám az építő jellegű ötleteket. Viszonylag própáltam tájékozódni de egy kis megerősítés nem ártana...:D

(#22266) AxBattler válasza Hanok (#22265) üzenetére


AxBattler
félisten

Én meghagynám az i3-as procit + memót, és ha majd kell, akkor egy kisebb GT740-et, GTX750-et vennék mellé.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#22267) Goose-T válasza Hanok (#22265) üzenetére


Goose-T
veterán

Sok maradványpénzre ne számíts, az ITX nem az olcsóságról szól. :P

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#22268) Hanok válasza Goose-T (#22267) üzenetére


Hanok
senior tag

Nem gamer itx-et akarok...:D Számításaim szerint a diszkrét vga-s i3-al is meg kell maradnia 60-70-k nak.
Az amd-s megoldás ránézésre drágábbnak tűnik nekem, viszont arra meg azért hajlok mert van a lehetőség egy kaveri hybrid cf-re. Ugye ott ha nem használod ki lekapcsol a vga, elvileg idle fogyiban talán jobb lehet mint az i3-as megoldás..

(#22269) AxBattler válasza Goose-T (#22267) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát, ha eladja a Radeon-t + házat + tápot, akkor abból kijön egy itx lap + ház + táp + némi maradék zseton.

Elfelejtettem, hogy szvsz érdemes apróról venni egy PS/2-SFX táp adaptert; ilyen kis házban még akkor is előny az SFX táp, ha egyébként elférne benne egy normál darab.

(#22268) Hanok
Idle jobb az i3-as rendszer.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#22270) Hanok válasza AxBattler (#22269) üzenetére


Hanok
senior tag

Még úgy is hogy ha diszkrét vga van mellette? Kár hogy intel-el nem lehet az megcsinálni hogy alaplapi vga-kimenetről megy a gép és amíg nem kell nagyobb kraft addig lekapcsolja a diszkrétet... Grave444 kolléga sg-05-ösével szemezem jelenleg, viszont nem látom értelmét egy 300w-os tápnak az i3 mellé, még úgy sem ha egy 50-60W-os vga-t mellérakok..

(#22271) flashpointer válasza Hanok (#22268) üzenetére


flashpointer
őstag

Szerintem azt is nézd hogy 95w-ra mekkora brutál hűtő kell, főleg ha nem akarsz mellette megsüketülni, míg egy i3 +r7 240/250 (ami paszívban is elmegy házhűtéssel) lényegesen halkabb és kisebb lehet

(#22272) Mercutio_ válasza Hanok (#22270) üzenetére


Mercutio_
félisten

A mai kisebb vga - k elég kevéssel beérek idle /w7 desktop /böngészés /film alatt :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22273) AxBattler válasza Hanok (#22270) üzenetére


AxBattler
félisten

Már hogyne kapcsolná le a diszkrétet?
Akárcsak a notebook-oknál, itt is működik a kapcsolás, lásd Optimus (Intel mellé én egyébként inkább nvidia-t vennék, az Optimus szerintem biztosabban működik ilyen szempontból).

Tudom, hogy soknak tűnik a 300W, a paneltáppal, meg a picopsu-val viszont mindig sakkozni kell, hogy elbírja-e a kinézett hardvert?
jaja1981 fórumtárs árul jó kis sfx FSP-ket aprón, én is most fogok venni egyet tőle!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#22274) Grave_444 válasza velizare (#22264) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ez milyen ház? :) HAF Stacker 915R talán?

[ Szerkesztve ]

(#22275) velizare válasza Grave_444 (#22274) üzenetére


velizare
nagyúr

915F. a táp a ház elejében van (F mint front), ergo elférnek bármilyen batár hűtő is, cserébe nincsen hdd bracket, mert a táp került a helyére, és elfér egy végtelen hosszú vga is. a képen nem látszik jól, de a táp mellett még bőven van hely 1 vganak, tehát egymás után beférne kettő a képen lévő 280x dc2tből.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#22276) Grave_444 válasza velizare (#22275) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Jaa nem tudtam, hogy F változat is van, de képek alapján gyanús volt.. ;]

Jó kis ház, de ITX-nek szerintem túl nagy. Most SG05-ről váltok Node 304-re nálam már az a határ.

[ Szerkesztve ]

(#22277) Mercutio_ válasza Grave_444 (#22276) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én meg egy Realan E - D5-öt szeretnék olcsón, de ez már majdnem off :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22278) tlac válasza Mercutio_ (#22272) üzenetére


tlac
nagyúr

nem csak a kicsik, akár a nagyok is
GTX Titan, 10W

[ Szerkesztve ]

(#22279) agent_k válasza Mercutio_ (#22272) üzenetére


agent_k
őstag

Milyen kártya lehet a j1800 beépítettjénél erősebb? Nem játékra, csak kis processzor tehermentesítés céljából? És mennyi lehet így a fogyasztás? A mostani fogyasztásom 1 RED-del, 16-17W.

(#22280) radi8tor válasza agent_k (#22279) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ne tedd fel több topicban a kérdésedet. :R

⭐ Stella

(#22281) Hanok válasza AxBattler (#22273) üzenetére


Hanok
senior tag

Köszönöm az info-t Nvidia oldalon mostanában eléggé elbutultam, nem is olvastam arról hogy ez nem csak laptokoban van. Így már abszolút körvonalazódik a dolog...

(#22271) flashpointer: Igen elgondolkodtató, bár én a 65W-osra gondoltam, ami konfigolható 45W-ra is, igaz ezt még nem lehet kapni.. :DDD Szóval olyan mintha nem is lenne. Amúgy létezik ilyen kis házba olyan hűtő amivel az i3 55W-ja elmegy passzívan is akár? Én leragadtam a big shurikennél de nekem az látszólag nem lenne elég...

(#22272) Mercutio_ :R Ránézek már ezekre a fogyikra.

(#22282) velizare válasza Grave_444 (#22276) üzenetére


velizare
nagyúr

játékra való gépet akartam, szóval cél volt, hogy beférjenek a nagyméretű videokarik is, minden hozományukkal (atx táp). hogy belefér a batárnagy borda is, az már csak bónusz.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#22283) Grave_444 válasza velizare (#22282) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Az általam kiszemelt házba is befér nagy borda és hosszú vga, ha megfelelő tápot választ az ember. :)

(#22284) Mercutio_ válasza agent_k (#22279) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nemtom, de értelme nem sok és alsó hangon 2-3x lesz a fogyi terhelés alatt.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22285) ShinjiNo


ShinjiNo
tag

Sziasztok!
Egy Cooler Master Elite 130 as házba, max milyen magas CPU hűtőt tehetek?
Válaszotok előre is köszönöm! :R

(#22286) flashpointer válasza ShinjiNo (#22285) üzenetére


flashpointer
őstag

However, despite the lower volume, build quality is still excellent and there's actually just as much room for CPU coolers and graphics cards, which are still limited to 65mm/2.5inch and 343mm/13.5in respectively.

Valószínűleg még +10mm koppon, szóval +-2mm még belemehet :)
Szóval ha már magasságban csak ilyen alacsony megy bele, alaplapot úgy érdemes választani hogy széltében elférjen valami elfogadható.

(#22287) AxBattler válasza ShinjiNo (#22285) üzenetére


AxBattler
félisten

Tudomásom szerint 65mm-est.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#22288) ShinjiNo válasza flashpointer (#22286) üzenetére


ShinjiNo
tag

Lapnak őt szemeltem ki, szerinted okés lehet?Illetve ő hűtene.

(#22289) flashpointer válasza ShinjiNo (#22288) üzenetére


flashpointer
őstag

Ha nem akarsz beletenni dVGA kártyát akkor oké, de ha igen akkor nem lesz jó mert beleér a hűtő.
Van 2-3 fajta elrendezés, megnézel párat és már egyből látod a különbséget
szerk: pl ennek nagyon a szélen van

ez meg kb középen

[ Szerkesztve ]

(#22290) Grave_444 válasza ShinjiNo (#22288) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Az intel lefogatót kicsit meg tudod hajlítani kézzel, úgy elfér a vga, amúgy beleér.
Jobb lenne olyan lapot venned, ahol nincs közvetlen a pci-e sín fölött a proci.
Ez például olcsóbb is.

(#22291) ShinjiNo válasza Grave_444 (#22290) üzenetére


ShinjiNo
tag

A lappal már nem annyira, de a hűtővel még tudok variálni...
Ez alapján tudnátok olyan hűtőt ajánlani, max 12.000Ft ig, ami hozza a fenti szintjét, de nem akadályozná a VGA t? :R

(#22292) AxBattler válasza ShinjiNo (#22291) üzenetére


AxBattler
félisten

Problémás: a Big Shuriken 120mm-es, és ugyanezt a szintet szintén csak egy 120mm-es tudná hozni, ami megint takarná a csatikat. Előbb kellett volna tervezni.

Az alap Scythe Shuriken elég jó kompromisszum lehet, én is azon gondolkodok.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#22293) Grave_444 válasza ShinjiNo (#22291) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Akkor megismétlem magam.

"Az intel lefogatót kicsit meg tudod hajlítani kézzel, úgy elfér a vga, amúgy beleér."

Nekem volt Scythe Shuriken Rev. B hűtőm és gond nélkül ment, ettől semmi baja nem lesz.

(#22294) flashpointer válasza ShinjiNo (#22291) üzenetére


flashpointer
őstag

Ha ennyit rászánsz biztos találsz valami megfelelőt, ennyiért elég jó asszimetrikus hűtők vannak amivel nem lesz gondod, pl a rajintek pallas, (140-es venti :D ) vagy valami hasonló felépítésű, volt valami cikk a prohardveren ahol össze lettek pont ezek a típusok gyűjtve egy itx építéssel kapcsolatban (pont a vga belelógás gyanánt), mondjuk azóta már jelent meg pár pl thermaltake vagy a deepcoolnak is van a gabriel , csak ez még elég új és lehet kevés lesz róla a review

(#22295) ShinjiNo


ShinjiNo
tag

rajintek pallas.. jesszus. Ez gyönyörű :)
Árban nem is szalad el a scythe shuriken 2 től...
Ezzel akkor gond nélkül tervezhetek a fentebb írt MSI B85I lapra?
Más komponenst nem zavarna a 14cm ével? :)

(#22296) shteer válasza ShinjiNo (#22295) üzenetére


shteer
titán

Nekem BigShuriken2 van 14-es Thermalright ventivel, minden elfer

..szerintem jónak tűnik

(#22297) mrbig25 válasza shteer (#22296) üzenetére


mrbig25
őstag

De a Te lapodon távolabb van a CPU foglalat a PCI-e síntől, mint az általa kinézett MSI B85I-n.

...

(#22298) shteer válasza mrbig25 (#22297) üzenetére


shteer
titán

Az lehet :)

..szerintem jónak tűnik

(#22299) flashpointer


flashpointer
őstag

Elfér csak LowProfile RAM kell alá. De azért 1-2 tesztet a hasonló ventikről nem árthat elolvasni vétel előtt, lehet hogy akad jobb, habár ekkora méretben és elrendezésben azért nem olyan sok kapható típus van

(#22300) HookR válasza ShinjiNo (#22295) üzenetére


HookR
addikt

12e Ft környékén a Raijintek Pallas mellett/helyett a Thermalright AXP-200 Muscle (a sima AXP-200 jóárasított, fekete-fehér változata) lenne még jó választás (pláne, hogy olcsóbb egy ezressel), ám mindkettő magasabb 65mm-nél (egyik 68, másik 73mm).

A listából talán az alábbiakat említeném meg, amelyek tesztjére érdemes rákeresni:
- Prolimatech Samuel 17
- Xigmatek Janus
- Thermalright AXP-100
- Gelid SlimHero
- Deepcool Gamer Storm Gabriel

Bár a kiszemelt MSI B85I CPU-foglalata PCI-E sín közeli elrendezésű, ezen belül azon alaplapok közé tartozik, ahol relatíve nagyobb távolság van a kettő között, ezért a fentebbi aszimmetrikus hűtők kényelmesen elférnek. A flashpointer által említett low-profile memória alatt meg a sima közönséges, hűtőlemezes memóriát kell érteni, amin nincs extra magas burjánzó hűtőborda (A képen a középső).

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.