Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74451) tibaimp válasza Lokii (#74450) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nekem még volt így kinéző konfigom (az se "ma" volt): [link]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#74452) tibaimp válasza Seraph 16 (#74447) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A NAS ezeket támogatja? Mert ebben a TB méretben, már az összes HDD He töltetű, de 7200-as, ezek is. Más típus nem jöhet szóba? Például Toshiba MGxx, WD Purple PRO? Ezek is elég halkak már ebben a méretben és a Toshiba MGxx igen jó áron szokott lenni!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#74453) Djuree válasza tibaimp (#74446) üzenetére


Djuree
félisten

:K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#74454) Seraph 16 válasza tibaimp (#74452) üzenetére


Seraph 16
őstag

A WD Red plus-t igen, az Ironwolfnál nem pont ez a típusszám van, a Toshiba MG szériáját sajnos nem írják, a WD Purple pro széria megintcsak nincs feltüntetve. Akkor el is dőlt?
[link]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#74455) tibaimp válasza Seraph 16 (#74454) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Egy telefont, vagy e-mail-t lehet megérne a hazai support felé! Vagy akkor WD Red Plus! Mondjuk az is a halk HDD-k közé tartozik, csak ekkora kapacitásban jóval drágább, mint például a Toshiba MGxx.
Illetve itt van pár itteni tapasztalat: Red Plus: [link] , Toshiba MG: [link]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#74456) Rick4 válasza tibaimp (#74452) üzenetére


Rick4
félisten

Furcsa ez a vinyóghangon rugózás, ekkora méretben nem annyira otthoni felhasználóknak készülnek a vinyók, sok más olyan paraméter van, ami döntő szempont kell legyen, és a vinyóhang a vételben elvileg semmilyen szerepet se játszhatna, ha a vinyó a megfelelő eszközbe lenne beszerelve, és az eszköz a megfelelő helyre, emberi fülektől, hálószobától jó távol lenne elhelyezve.

Sokkal inkább döntenék egy gyors, stabil, olcsóbb vinyó mellett, ha hangosabb is, mint egy lassú, halk, és drágább mellett.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#74457) tibaimp válasza Rick4 (#74456) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ezt megint embere válogatja, kinek mi! Illetve nem teljesen értek egyet. Nekem nincs NAS-on, a gépben van a 16TB-os Toshiba és volt a sok HDD korábban, amiket szép lassan SSD-re cseréltem, és így már csak 2 darab HDD van a gépben, és igen is fontos az, hogy maga a gép se legyen hangos, aminek része a HDD is.
Itt inkább az a gond szerintem, hogy sokan összekeverik a HDD hangját az általa keltett rezonancia okozta hanggal, ami simán csak vagy rossz beszerelés, vagy rossz ház eredménye.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#74458) Seraph 16 válasza tibaimp (#74455) üzenetére


Seraph 16
őstag

Köszi szépen a segítséget, utánanézek!

#74456 Rick4
Sajnos amiket a "ha" után írtál, nem kivitelezhetőek. Egy egyébként csendes nappilaban tudom elhelyezni, a laptopnak gyakorlatilag nincs hangja, így egyáltalán nem mindegy a zajszint. Azon is gondolkodom, hogy inkább a hálóba szerelem be, és éjszakára kikapcsolom, így legalább napközben nem hallom. A NAS-nak 2x1Gbps lan csatlakozása van, így szerintem nem a HDD lesz sebességben a szűk keresztmetszet.

[ Szerkesztve ]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#74459) Rick4 válasza tibaimp (#74457) üzenetére


Rick4
félisten

Az asztali gépes dolognak ehhez nincs köze, az nyilván más tészta, de a legutóbbi kérdező is nasba akart vásárolni, az előtte lévő is, és ezen megy a rugózás.

Alapból gond, hogy a gyártók is különcként kezelik azt, aki esetleg csillapítaná a vinyózajt, webshopokban sincsenek szem előtt a zajcsillapító elemek, de még egy porszűrő készlet is ritka, ellenben 50 féle villogó ventit, csövet,szalagot lehet mindenhol kapni. :D
Szóval valamiért nyűg tartani ilyen eszközöket, nyűg a kompatibilitás, nem akar velük senki se igazán foglalkozni, holott 2024-ben már alapból lehetne egy 10mm-rel nagyobb vinyókeret mindenben, amiben alapértelmezetten négy gumibogyóra fügeszted fel a vinyót, nem direktben csavarozol.
Nekem is hetekig tartott, mire megtaláltam a tökéletes megoldást, a dolgok egy része 3D nyomtatott, a másik részének köze sincs a pc iparhoz, aztán mégis megoldottam velük, hogy eltüntessem a kis szerverem házáról a rezonanciát, pedig az nem mellettem működik, mégis zavart, hogy rezonál.

Seraph 16: Van egy csomó jó eszköz, ami nem zajos, de egyetlen gyártó sincs felkészülve a technikailag rossz elhelyezésre, érthető, hogy neked, meg sok más embernek nincs külön dedfikált szerverszobája, utólag nehéz a kamrába- wc-be lankábelt vezetni, nyilván éthető, hogy emiatt nem vésel újra mindent. Én azért még egy powerline, vagy két routerből álló vezeték nélküli mesh hálóval próbálkoznék, kamra, wc a legkisebb lakásban is van, 230V aljzat biztosan van bennük, egy fej fölötti polc nem nagy költség, ha ez az én problémám lenne, én addig mennék, amíg ezt meg nem tudom oldani, én se csípem, ha a fülem mellett zörög valami.
De sajnos korlátoknak ütközik az ember, mikor egy ilyen hiányosságot akar helyrerakni, nem alakult ki egyszerűen az a vonal, hogy némán dolgozzanak az ilyen eszközök.
Jaja, egy ilyen vinyó simán ír- olvas 170MB/s fölött, szóval valóban nem ezen fog múlni.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#74460) tibaimp válasza Rick4 (#74459) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ja, hogy NAS-ban értendő hang problémára írtad. Igen, az más tészta valóban.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#74461) Seraph 16 válasza Rick4 (#74459) üzenetére


Seraph 16
őstag

Köszi, ezt a mesh routeres megoldást megnézem! Egyébként nevetni fogsz, a wc-ben nincs konnektor, csak ha tetetünk be egyet, és kamra sincs, viszont a konyhabútorba lehet, hogy el lehetne így dugni, és csak messzebb lenne, illetve fojtana le a zajból. Sajnos jelenleg nem olyan egyszerű ez...

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#74462) Lokii


Lokii
aktív tag

X/N300 sima illetve pro között mi a különbség? Persze utána nézek , csak a személyes tapasztalat vagy ismerőstöl Info azért az más . Kanadai embernek 8 TBos X300 Gamingre Pl Tökjó, rokonának 4 tbos is elvileg. Hazai tapasztalatot meg én tudok majd adni ha megveszem valamelyiker

Seagate elnevezéseket és számokat át tanulmányozom majd , mert WD és Toshiba nem ködös már , csak ugye black nem éri meg , míg P300 cmr 3 TB 29-31, x300 4 TB 128 MB cache 39-44 és 256 pufferes n300 48-52 szóval mondhatni "arányos". Pl Gaming , programok , kép tárolás felhasználás.Míg black aranyárban van. Kíváncsi vagyok Seagatenel ezek hogy vannak :F

És ja van a használt piac csak drágulás miatt érdemes újat venni talán mert használt piacon talán kevésbé lehet majd érezni ennek a hatását,bár Seagate , és WD is azonnal emelt :C

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#74463) Rick4 válasza Seraph 16 (#74461) üzenetére


Rick4
félisten

De lámpa van, kívül lámpakapcsoló is van, és onnan már van 230V is, az oda behúzott plusz szállal már felvittél a lámpa mellé egy konnektort, és kapcsolható lesz ismét a lámpa, csináltunk már ilyet, nem nagy ügy, paneleknél kiemelt konnektorok vannak, olcsó, 1000-1200 forintos ársávban, könnyen beszerezhető dolog, és ezeket utólag, a festés megsértése nélkül könnyű bekötni, plusz egy praktikeres lebegő polc, amire felfér még 20 tekercs wc papír, pár ezres, mondjuk 5K.
Eléred kézzel, de sosincs útban, a csukott ajtó miatt nem hallasz belőle semmit, az a légköbméter, plusz a napi 8x-i kinyitás pont elég légcsere lesz, két router helyett egyszerűbb és olcsóbb egy powerline adapter páros, ami 15K, a kapccsolóval, polccal együtt is megáll 25-ből.
Messze ez a legolcsóbb meogldás. De természetesen csak egy ötlet, én így csinálnám.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#74464) Seraph 16 válasza Rick4 (#74463) üzenetére


Seraph 16
őstag

Jól hangzik. Ez a Power line adapter nem viszi át a jelet a szomszédhoz?

Akkor csak utánamegyek ennek a Toshiba MG szériának, mert elsőre szimpatikus. 20TB-ssel nagyon sokáig meg leszek, azt gondolom, és az már tényleg nem sokkal drágább a 12TB-s WD RED Plus-nál.

[ Szerkesztve ]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#74465) Rick4 válasza Seraph 16 (#74464) üzenetére


Rick4
félisten

Nem, ez nem wifis cucc, az elmondásod alapján lakásod van, ahol a wifi egész biztosan nagyon telített, így két router között vezeték nélküli kapcsaolaton se fog olyan sebességgel menni az adat, ami elvárható, ezért jobb powerline, ráadásul a powerline a két routerhet képest fele áron megvan. Ez két kis konnektorba dugható éjjeli iránylámpa szerű- méretű cucc, beugod őket a konnektorba, egyikbe bedugod a router/ telekomos- digis- vodás eszköz oldali lan kábelt, azonos hálózaton bedugod a másikat is a konnektorba, ott is bedugod a lan kábelt, bedugod a másik végét a nasba, és vezetékes kapcsolatot csinál a kettő között a falban lévő villanyvezeték segítségével.
Pl ez ennyiért jó, 1Gbit sebességet ígér. [link]

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#74466) tibaimp válasza Seraph 16 (#74464) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Mindenképp megér egy kis utánajárást, mert a WD ebben a TB tartományban nagyon drága!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#74467) Rick4 válasza tibaimp (#74466) üzenetére


Rick4
félisten

Találtam egy ilyen adatbázist, nem tűnik rossznak, ezek szerint legalább azt nem kell kutatni, smr-be sikerül-e nyúlni vagy sikerül cmr-t venni, mert ez mint cmr.
[link]

pl a MG08ACA16TE 112 ezer újonnan, miközben egy red pro ugyancsak 16TB méretben 157 ezer, és ugyanúgy 2.5 millió óra, 550TB/év, 5 év garit adnak rá.
[link]

Mondjuk néztem az árakat, ipon szokás szerint egy vicc, a toshiba 130K 1 év garival, firstshopnál meg ugyanaz 1400 forinttal drágább, de 60 hónapot írnak rá...

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#74468) tibaimp válasza Rick4 (#74467) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Így van! Az Enterprise kategóriában, kifejezetten a nagyobb TB tartományban, igen jó áron van a Toshiba MGxx és a Seagate EXOS, és semmivel nem tud kevesebbet, mint a hasonló WD, ahogy írod is!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#74469) Rick4 válasza tibaimp (#74468) üzenetére


Rick4
félisten

Sőt, most nézem, 16TB 3.5" vinyók árazása elég érdekes, talán így öszeszedettebb

Seagate 111K ugyanúgy 2.5M óra [link]
Toshiba 131K 2.5M óra/ 550TB/év [link]
WD red pro 157K 2.5M óra/ 550TB/év

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#74470) tibaimp válasza Rick4 (#74469) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Annyi, hogy az EXOS-t hangos(abbnak) tartják itt [link] , [link] , és mivel Seraph 16-nál is fontos volt a zajszint, így azt nem ajánlottam.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#74471) Rick4 válasza tibaimp (#74470) üzenetére


Rick4
félisten

Pedig azért a 20K különbségért pont meg tudja finanszírozni a powerline cuccokat, és a wc konnektorosítást, így csak 5K-t kell beletennie egy lebegő polcba, és messzel, csukot ajtó mögött lesz a fülétől éjjel a nas, azaz egy huszárvágással minden probléma megoldva, pláne hogy van, akit még egy toshiba hangja is zavarhat, ezt nem tudjuk, így lehet azzal se lenne előrébb.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#74472) Usstom válasza Rick4 (#74471) üzenetére


Usstom
csendes tag

Azért azok a powerline cuccok nem szoktak kiadni még 1Gbitet se, 2 konnektor egymás mellett szokott kb 300Mbitet.

(#74473) Rick4 válasza Usstom (#74472) üzenetére


Rick4
félisten

Nem én írtam, hogy 1Gbit, hanem ők, szóval ezt ne nekem írd, hanem nekik.
Amennyiben a linkelt darab nem tudná az elvárt sebességet, 14 napon belül jelezni kell, hogy a vásárló eláll a szerződéstől, vissza kell küldeni, keresni kell másikat, vagy marad a router páros mesh hálózatban. Megoldás lesz, csak még nem tudjuk, melyik hozza majd az elvárható stabilitást és sebességet az adott lakásban, az adott falak árnyékolásának, és a környező routerek sugárzásának fényében.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#74474) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Nagyon köszi Srácok!
Első körben írtam a Synology-nak, hogy megy-e a 20TB-s enterprise eszközökkel, ha igen, akkor valszeg Toshiba irányba megyek tovább, és elsőre elég lesz két HDD is, a többit meg majd azután eldől...

[ Szerkesztve ]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#74475) Rick4 válasza Seraph 16 (#74474) üzenetére


Rick4
félisten

A neten több helyen látni hozzászólásokat ugyerre a kérdésre, hogy 20TB-ossal használják, azaz megy.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#74476) tibaimp válasza Seraph 16 (#74474) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Majd írd meg, hogy mi lett a vége, ha kérhetem!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#74477) Patice válasza Seraph 16 (#74474) üzenetére


Patice
nagyúr

Nálam Seagate Exos X18 18TB-os példányok hibátlanul mennek egy DS923+as Syno NAS-ban.
Szerintem a 20 TB sem akadály az újabbaknak, plána az enterprise vonalasok.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#74478) Devsey


Devsey
tag

Na akkor elmesélem én is mi lett a vége:
Alapból ugyebár vettem 18TB Ironwolf Pro-t
CrystaldiskMark test alatt SEQ1M-nél nagyobb kattanások, már az nem a normális kategória
RND4K alatt a kattanásokhoz jött 1 olyan hang, mintha 2 tárcsa folyamatosan surlódna, elviselhetetlen, kb méhkas kategória

Sokat olvasgattam, vaciláltam a 18TB Purple Pro és a 12TB Red Plus között, végül amíg találtam a Purple-re néhány túl hangos negatív kritikát, addig a Red Plusra semmit, így az lett a következő rendelésem
Szinte teljesen csendben van (főleg az Ironwolf Pro-hoz képest :D)
SEQ1M alatt meg se szólalt
RND4K alatt minimális régi HDD cirip hang, sztem aludni is tudnék mellette

Kövi rendelés Purple lett volna, de az így valószínűleg elmarad, így nincs azzal összehasonlítási alapom, de jelenleg inkább vennék 2db 12TB Red Plus-t, mint 1db 20TB bármit...
Szólok, ha problémássá válna, a megnövekvő adatmennyiség alatt

[ Szerkesztve ]

(#74479) tibaimp válasza Devsey (#74478) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Kösz a visszajelzést!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#74480) Lokii válasza Devsey (#74478) üzenetére


Lokii
aktív tag

Hát 2x12 tb redundancia miatt se rossz , 1x20 tbnal nagyobb a kockázat. Ezért fogok 3-4 tb környékén vásárolni , ott még simán jobban megéri a hdd, 4 TBos vagy akár 1 TBos SSD aránytalanul drágább mint a 2es , és ez SSD olcsóságban is így tavaly volt ahogy láttam.
(Bár lehetne 3 TBos SSD is mint hiánypótló méret, minthogy volt 320, 750 , 1,5 TBos HDDK is)

Így akár később lehet 2 TBos SSDvel eléggé komoly cache 4 TBos hdd kombót csinálni később ha úgy lesz + bírja az írást adott SSD. De mivel 2 TB az SSD , HDD 3-4 így nem is kell sokszor írást végezni, azt nem tudom hogy redundáns-e (magyar rokon szó nem jut eszembe sajnos)vagy a SSD+hdd cache olyan mint egy Raid 0 vagy jbod? :F

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#74481) Seraph 16 válasza Seraph 16 (#74474) üzenetére


Seraph 16
őstag

Megjött a válasz, de nem mondtak sok újdonságot, összegezve:

Ha nem szerepel a listán, az azt jelenti, hogy nem tesztelték vagy nem javasolják a használatát.
Javasolják a listáról választani.
Csak akkor nyújtanak műszaki támogatást, ha a listáról választok.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#74482) tibaimp válasza Seraph 16 (#74481) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez a "nesze semmi fogd meg jól" válasz! Tipikus....
Megkérdezheted itt, hátha tudja valaki: Synology NAS

Esetleg egy próba, és ha nem megfelelő, a 14 napos elállással élsz, és veszel egyet a listáról.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#74483) Rick4 válasza Seraph 16 (#74481) üzenetére


Rick4
félisten

Marhaság. Kb olyan, mint az alaplapoknál a ram támogatási lista, ha kedvük van, bővítik, ha ninc skedvük, akkor nem, és ez a kisebbik baj. Mivel syno vinyók is kaphatók, hülyék lennének más vinyóit ingyen felpakolni a listára, ahol ugyanabban a litában minden paraméterben megegyező vinyót fogsz látni jóval olcsóbban.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#74484) naja válasza MaxxDamage (#74150) üzenetére


naja
aktív tag

KB-os? Már az Amigához 50MB-os volt...

(#74485) OrLiX


OrLiX
tag

Sziasztok!

Egy Synology DS218play-ben szeretnék HDD-ket cserélni, mert lassan kevés lesz a 2x4Tb WD RED (WD40EFRX) amik Synology Hybrid Raid (SHR) kötetben üzemelnek.

WD Purple Pro 12Tb HDD-ket szemeltem ki, mert 10Tb fölött halkabbak.
Főként adatmentésre használom, bár egy kis torrent is fut rajta.

Na a gondom az, hogy elbizonytalanodtam, hogy jó lesz a WD Purple Pro RAID-ben.

Mit gondoltok, vehetem nyugodtan, vagy maradjak WD Red Plus-nél, kisebb kapacitással?

Köszi!

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ.

(#74486) Patice válasza OrLiX (#74485) üzenetére


Patice
nagyúr

Veheted nyugodtan, RAID-ben is jók lesznek.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#74487) Grillo


Grillo
senior tag

Sziasztok!

Kéne bővítenem a belső tárhelyem, mert megtelltem, alapvetően PC, benne 2 SSD, 2 HDD, utóbbiból vagy menne egy nagyobb valamelyik helyére, vagy betuszkolok még egyet.
2 2TB-s van eddig. Cél alapvetően a tárolás, úgyhogy az 5400 rpm elég.
Nézegettem a fórumot, kínálatot, alapvetően WD párti vagyok, de ha jobbat ajánlatok, vagy olcsóbbat, azt is megköszönöm.
Jól gondolom, hogy a célomnak megfelel egy 4TB-os WD Red Plus (WD40EFPX). Vagy inkább másik típus/márka? Köszi!

(#74488) tibaimp válasza Grillo (#74487) üzenetére


tibaimp
nagyúr

4TB-os méret kellene?
Mert akkor szóba jöhet még a WD Purple, Seagate Ironwolf, és a WD Red Plus, ahogy írtad is. Ezek mind 3 év garos, CMR HDD-k. A WD Purple általában olcsóbb, és halkabb a többitől.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#74489) Rick4 válasza tibaimp (#74488) üzenetére


Rick4
félisten

Asztali gépbe jó az smr is, de szerintem vakvágány, úgyhogy én is kerülném. Mivel gondolom lakóhelyiségben van a gépház, egy purple tuti választás, csendes is, gyors is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#74490) Grillo válasza Rick4 (#74489) üzenetére


Grillo
senior tag

Köszi mindkettőtöknek!

(#74491) tibaimp válasza Rick4 (#74489) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én tuti nem fogok ajánlani SMR-es HDD-t senkinek, mivel pár 1000Ft-ért pluszba kapja a CMR-t +1 év gart (az SMR-es HDD-k 2 év garosak, nem véletlenül...)
Ha valaki még olcsón akar HDD-t venni, vagy csak a 2,5 col jöhet szóba, az más tészta, de akkor leírom neki ezt, és a választást rá hagyom!

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#74492) Rick4 válasza tibaimp (#74491) üzenetére


Rick4
félisten

Ezért is írtam, hogy vakvágány, de technikailag abba jó lenne.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#74493) tibaimp válasza Rick4 (#74492) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ja, látom, OK. Félre olvastam.... :B

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#74494) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Érdekes: [30 TB-ot meghaladó HDD-ket demonstrál a Toshiba]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#74495) Plaguee


Plaguee
tag

Sziasztok!
Szeretnék segitséget kérni tőletek abban,hogy egy meglévő egy kamera rendszerhez szeretnék venni egy új HDD-t.
Nem tudja esetleg valaki, hogy az alábbi tipus már formázva lehet megvenni a boltból:
https://www.toshiba-storage.com/products/s300-surveillance-hard-drive-2020/
Sajnos a hivatalos honlapon nem találtam erről semmit és a Support sem válaszol.
Előre is köszönöm a válaszokat
Üdv

(#74496) Rowon válasza tibaimp (#74494) üzenetére


Rowon
veterán

Pont az előbb néztem ezt a cikket. Brutál!

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#74497) Lauda válasza tibaimp (#74494) üzenetére


Lauda
félisten

Olvastam én is délután. Érdekes, ezek is smr hdd-k lesznek. Úgy tűnik, másként nem tudják megugrani a lécet.

(#74498) tibaimp válasza Lauda (#74497) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én a 11 darab tányéron akadtam fel! Az komoly...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#74499) tibaimp válasza Plaguee (#74495) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én nem hallottam még olyat, hogy a boltból rendesen inicializást + formázott HDD lehetne venni! Azt a vevőnek kell elvégeznie egy PC-re kötve.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#74500) Rick4 válasza Plaguee (#74495) üzenetére


Rick4
félisten

Biztosan nem lehet ilyet venni, az az üzembe helyezés első lépése, viszont a kamerarendszer felvevője majd elvégzi a formázást, s a neki megfelelő formátumra formázza, miután beraktad..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.