Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90501) Hunork válasza Alastair' (#90494) üzenetére


Hunork
veterán

Az idő múlásával fog hamarabb elfogyni, és leginkább DX12 -re hegyezett játékoknál. Az NV is jól tudja ezt, nem véletlen, hogy sokkal több VGA megjelenést prezentálnak. Számos tesztben látható, hogy a min fps DX12-es játékoknál az RX esetében most is magasabb. Erre értettem, hogy 1060 esetében szerintem (mivel árban nagyon hasonlók) egy RX480 időtállóbb megoldás. (szvsz)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#90502) Balion


Balion
senior tag

Azon gondolkodom, hogy egy erősebb 1060 3gb éri meg jobban, vagy egy gyengébb rx 470 4gb.
Igaz, hogy a 4gb kell magas beállításokkal, de úgy meg lehet, hogy a 470 nem bírja az ütemet, 60 fps-t tartani.
1060 meg bírná a magasabb beállításokat, úgy viszont nem elég a 3gb.
Nagyon nem tudom melyik felé billen a mérleg.
470-en lejjebb kell venni a grafból, hogy meg legyen a 60 fps sok címben, viszont akkor lehet, hogy nem is foglal a játék többet 3gb-nál. Akkor lehet jobban járok egy atomstabil 60 fps-el az 1060 esetében.
Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#90503) Pokskill válasza Hunork (#90501) üzenetére


Pokskill
tag

Most nézem talán a legoptimálissabb választás az I3 6100 mellé a GTX 1050Ti.
50-alatt megkapni, újonnan és ráver a gtx 960-ra :R

[ Szerkesztve ]

"Sosem az erősek, mindig a kitartóak műveltek nagy dolgokat."

(#90504) Comes válasza Csupingo (#90498) üzenetére


Comes
tag

Köszönöm a válaszod :)

ASUS ROG 850W - ASUS Crosshair VIII Dark Hero - Ryzen 9 5950X - 128GB Kingston 3200Mhz DDR4 RAM -ASUS TUF RTX 4080 16GB

(#90505) Hunork válasza Pokskill (#90503) üzenetére


Hunork
veterán

Jó ötlet! A ráverés :D minimális, de nyilván újabb technológia, még kevesebb tdp. Jól ellesz az i3 mellett.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#90506) Pokskill válasza Hunork (#90505) üzenetére


Pokskill
tag

Hát igen, meg csak fullHDban játszom, arra meg elég azt írják :R

"Sosem az erősek, mindig a kitartóak műveltek nagy dolgokat."

(#90507) Imre921 válasza Pokskill (#90499) üzenetére


Imre921
tag

Én 40ér adtam el itt a 4gigás asus Strix 960asomat tokkal vonóval garival. De csak mer gyorsan kellett a pénz. El is vitték mint a cukrot :DDD

Amúgy pedig ja, a nagy monológom közepette elkerülte a figyelmem hogy bizony az ár/érték arány sem egy elhanyagolható szempont, igazad van :)
Végül is mehet az 1060, aztán majd később felépattintasz egy i5öt. Főleg hogy az esetedbe nem vga-t kell majd cserélni ha nagyon köhög a game :D Overkill, de hát majd cserélsz procit is gondolom.

Közbe látom már 1050Ti is játszik :DDD Na de az is mennyi újonnan...na jó, mind1, döntsd el XDD

[ Szerkesztve ]

(#90508) Alastair' válasza Hunork (#90501) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Amióta Radeont vettél nagyon jövőbe látó lettél.
Szerencsére én nem féltem ennyire az nvidiát. A dx12 miatt sem.
Valahogy én pont az AMD jövőjét látom elég ingoványosnak. Rendbe kell még ott tenni az új szériát. Az RX480 nem lett elég erős, hiányoznak még a csúcs vga-k.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#90509) Hunork válasza Alastair' (#90508) üzenetére


Hunork
veterán

Nem lettem jövőbe látó :D
Régebben is volt ATI/Radeon kártyám. :K
És a megoldásaik mindig is örömmel töltöttek el. Volt hogy csak azért nem váltottam, mert kényelmesebb volt NV-NV kártyát cserélgetni.
És most is azt vallom, hogy ha nem az NV szerzi meg a 3dfx összes fejlesztését, kész cuccait, akkor most nem itt tartanánk. Nagyon egyenlőtlen a VGA piac, amit az NV ki is használ. AMD meg igyekszik, de nem tud annyi pénzt "tolni" a fejlesztőkbe, mint az NV. Csak példa a Mantle remek megvalósítása, és aztán hogy hogy nem, mindenki a DX felé ment (nyilván nem NV sugallatra). Most itt a Vulkan, és biztos vagyok benne, hogy ugyanúgy elvérzik, mint a Mantle. Amit én nagyon sajnálok. Mert így marad a választás, hogy NV vagy NV. És nem olcsón, mert azért a fejlesztőknek küldött "adományt" valahogy be kell hozni... De ez már politika.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#90510) #70516736 válasza Hunork (#90509) üzenetére


#70516736
törölt tag

De ugyan itt tartanánk csak más lenne a piacvezető neve

(#90511) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Én mindig csak jót nevetek ezen az Nvidia/Amd ellentéten 😁Volt már mindenféle kártyám,egyikel sem volt gondom.Most egy R7 250X 1 Gb van,nem mai,nem csúcskártya SŐT.De eltekintve az extra igényektől(4K,fullon minden,stb)és egyéb marhaságoktól (pl picit tőbb fogyasztás) abszolút jó mind a két gyártó.Most komolyan,plusz 30 watt többletfogyasztás,meg 5 fokkal melegebb,meg 3 fps-el több.Hát akinek ez a legnagyobb gondja az örűljön neki,mint majom a farkának😜

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#90512) Hunork válasza Pécsi gyerek (#90511) üzenetére


Hunork
veterán

Nem volt itt ellentét. :U Csak beszélgettünk. Arra amúgy is külön topik van. :K Nekem mindkettőtől volt VGA-m, sőt, még S3 is volt, meg egy Maxtor. (ha már elkötelezett vagyok, akkor CPU terén, egy kivétellel csak Intel volt. És az az egy is Cyrix volt! :D )

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#90513) lacus83 válasza Alastair' (#90508) üzenetére


lacus83
senior tag

Azért az a megcsonkolt 1060 ami a gépedben ketyeg az sem lett elég erős meg csúcs sem
Amd 470/480 kiröhögik a csonkolt 1060ad.
Picit gondolkozz mielőtt nagy arccal megmondod a tutit.
480 amugy sem csúcs kategóriába ment.

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#90514) =HG= válasza lacus83 (#90513) üzenetére


=HG=
addikt

A megcsonkolt 1060 árban a 470-el van egy szinten, és tulajdon képen erőben is..Sőt a 470 egy hangyányit gyengébb is... A 480 pedig a 6Gb-os 1060 árszintje... Így teljes az összehasonlítás.... :K Ha nem hiszed: [link] Ja és ha összehasonlítunk, akkor a GTX jóval kevesebbet fogyaszt... :U

[ Szerkesztve ]

(#90515) Balion válasza =HG= (#90514) üzenetére


Balion
senior tag

téves hsz :(((
amúgy egyetértek :D

[ Szerkesztve ]

(#90516) johnywalker válasza Balion (#90515) üzenetére


johnywalker
őstag

Ne haragudj, de ezen a táblázaton a 3Gb-os és 6Gigás Gtx 1060 összehasonlítása látható... A nekik megfelelő architektuális képességek szerint, bár ez összehasonlítási alapként sem jó.

[ Szerkesztve ]

(#90517) Balion válasza johnywalker (#90516) üzenetére


Balion
senior tag

Ok, benéztem, a videoban nem volt egyértelmű a váltás az összehasonlítások között. Számomra :D

(#90518) johnywalker válasza Balion (#90517) üzenetére


johnywalker
őstag

Jahh? Hát akkor ez csak egy szubjebtív vélemény sem...Nemhogy fórum javaslati hsz!
Dehát biztos van itt aki rajtam kivül is figyel... :DD

[ Szerkesztve ]

(#90519) lacus83 válasza =HG= (#90514) üzenetére


lacus83
senior tag

Biztos találok a youtubeon én is olyat amin pont nem ez látszik.
Én egy grafikont látok meg egy videobejátszást.Nem többet és nem kevesebbet.
Kb a linkelt video semmit sem jelent.

Nem ,nem hiszek neked.Ismeretségi körben van mindkettő.Azt hiszem amit látok,és láttam amit láttam.
A 3GB már kevés fullra ,de majdnem mindegy is mert ahol a 3GB ram elfogy,ott már a gpu is kevés.
A 3GB 1060 egy paraszt vakítás lett,pont olyan mint annak idején a 2GB 960.
Részemről ennyi.

Radeon fronton a 470 és a 480 is jól sikerült kártya lett.
Azt a minimális fogyasztást 1060 javára meg ki nem tossza le,ezzel vágtok ti NVsek mindig vissza,de ugye pár éve a kutyát se zavarta hogy az NV is zabál meg melegszik.
Ez a fogyasztás téma annyira unalmas már,volt amikor NV alá is 750es tápokat vettünk.
De persze nektek biztos baromi jó hogy egyeduralomra tör az NV árban is.
Frankó lesz csak egy cégcsoport kártyáit majd megvenni horror áron ha AMDnek lezajlik élete filmje.

Azt felejtjük el nagyon hogy PC játékipar tökét tapossa a konzol piac.
Konzol pedig Only AMD.

Ha akart volna már AMD ezzel rég vissza élhetett volna és feküdne az NV piac.De ugyan az kinek lenne jó?
Konzol portolásokkal lassan vissza vág AMD de maradjunk annyiban egyik kutya másik eb,

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#90520) Hunork válasza lacus83 (#90519) üzenetére


Hunork
veterán

:R :R Nagyon rendben van, amit írtál!
Fogyasztás: olyan mértékről és összegekről beszélünk / beszélnek sokan, ami azért már tényleg elhanyagolható. Főleg, hogy az 500W táp szinte mindenkinek megvan, és talán az R9 x90(x) kivételével mindegyiknek elég.
Most is állítom, hogy az NV a jelenre gyúr tömegpiacot tekintve, míg az AMD előrébb tekint. És már nem mindig hatja meg a kinek a legerősebb GPU feeling. Az az NV címe, ez rendben is van. Biztosra veszem, hogy majd lesz a 480 felett is VGA, talán a Zen megjelenéséve fog bemutatkozni, ki tudja...

MöBalázs: sosem szabad egy táblázatot nézegetni. Vannak szakszerű oldalak, vagy öt-hat, plusz videó tesztek. Ha van már 5-8 teszt, cikk, bemutató, akkor le lehet szűrni a lényeget. (főleg, hogy szinte mindegyik egy i7 K CPU-val tesztel...)

Fentiek: szvsz.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#90521) Pokskill válasza Imre921 (#90507) üzenetére


Pokskill
tag

Hát 47-be van most a legolcsóbb neten, az egész baráti :D

"Sosem az erősek, mindig a kitartóak műveltek nagy dolgokat."

(#90522) Hunork válasza Pokskill (#90521) üzenetére


Hunork
veterán

Gondolom az Inno3D terméke. :K Annyiért baráti vételnek tűnik! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#90523) Alastair' válasza Pécsi gyerek (#90511) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nincs ellentét.
Viszont én mindkét oldalról szoktam ajánlani, egyszerre, majd a kérdező eldönti neki melyik kell. Csak nV-t szinte soha nem ajánlok, semmilyen fan-ság nem fűt. 6 évig csak Radeont vettem, viszont most pont a zöldeket éreztem jobbnak. Én azért nem veszek vga-t, hogy 3 év múlva majd jaj de jó lesz. Most legyen jó.

Alister from Hell

(#90524) Hunork válasza Alastair' (#90523) üzenetére


Hunork
veterán

Hát azért pont tegnap egy 1050Ti mellett érveltem valakinek én is. Én sem vagyok fan. :N Jelentem! :D
De két ugyanolyan, vagy hasonló (~5-7k) árban lévő kártya esetén mindenképpen megemlítem mindkét oldalt. :K
(sajnos a gyártó-függés itt, és máshol is erőteljes egy vagy két irányba, lásd akár alaplapos topik... VGA esetén inkább egy ugyebár...)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#90525) =HG= válasza lacus83 (#90519) üzenetére


=HG=
addikt

Tehát szerinted nem érdekes a teszt, mert találsz olyat, ami az ellenkezőjét mutatja..(rajta! ) Nem érdekes a fogyasztás, mert mindenkinek erős tápja van..Nem érdekes, hogy mennyi az ára...
És egyébként is, nem érdekel amit más mond, mert te úgy gondolod, ahogy....
Akkor most ki az, aki elfogult ?
Szerinted 3 Gb nem elég FHD-ra, mert úgy gondolod...Meg addigra elfogy a GPU is... Mi köze egymásnak ehez? Attól még, mert elfogy a memória, a GPU lehet még bőven elég..Bár nyilván visszafogja a teljesítményt...

Annyira meg ne legyél ostoba, hogy ha AMD annyira jó lenne egy üzleti fronton (konzol), akkor nem használná ki a legnagyobb konkurenciával szemben, mert annyira jó fej, hogy megkegyelmez Intel bácsiéknak !

[ Szerkesztve ]

(#90526) Balion válasza =HG= (#90525) üzenetére


Balion
senior tag

Pont volt egy ilyen kérdésem tegnap, de arra senki nem válaszolt, csak jöttek az offtopik hsz-ek, hogy melyik a jobb, ha gyengébb 470-et veszek, de 4gb rammal, vagy erősebb 1060-at, de 3gb-al. Én úgy érzem, hogy hiába a 4gb, ha a játék, ami 3 gb felett eszik, megfogja a 470-et.
A 1060-nak jobban állna a 4gb, mert erősebb, és bírná azt a részletességet is jobban, ami 3gb felett eszik, de sajnos nincs neki több. Objektíven, ti melyiket választanátok?
Nem egy videotesztet néztem a két kártya viszonyáról, mindegyikől lejött, hogy a 1060 átlagban egy olyan 10 fps-el jobb eredményt produkál, mint a 470, még a Digitalfoundry tesztjéből is ez jön le. Ott veszi át minimálisan a vezetést a 470, ahol nagyritkán elfogy a 1060 VRAM-ja.

[ Szerkesztve ]

(#90527) Hunork válasza =HG= (#90525) üzenetére


Hunork
veterán

Na, hát, megy itt a diskurzus. :)
Annyi, hogy a fogyasztás szerintem is el lett misztifikálva. Aki korábban épített PC-t, vagy akár most, úgyis az 500-600W kategóriát célozta/célozza meg. És ezek az egy GPU-s rendszerek esetében elegendőek simán. Ennek van még egy ésszerű oka is, a tápegységek hatásfokában keresendő, nagyon nem baj a plusz erő, a hatásfok így lesz a legjobb. Én nem szeretem, ha ki van centizve (nem is kedvelem, ha ilyen ajánlások mennek pontosan wattra belőve)

Konzol: utolsó bekezdésedet nem igazán értem. Valóban AMD fölény van, ez nem vitás, a PS4 az AMD 8 magos Jaguar processzorát használja, és a Liverpool GPU-t, sőt, a Xbox One szintén a 8 magos AMD CPU-t használja, ugyanazt, mint a PS4, és az AMD Durango GPU-ját. A különbség GPU szinten az, hogy a PS4 DDR5, a One meg DDR3 memóriát használ videó szinten.
Pedig elmondhatjuk, hogy azért az Xbox erőteljesen Intelhez köthető (lenne) inkább. Mégis AMD szerződésük van...

Egy szép cikket lehetne az okokról írni, hogy asztali PC fronton miért nem sikerült akkora nyomást elérnie az AMD-nek, aminek csak egyik oka, hogy az NV-val ellentétben csak saját tervezéssel dolgoztak mindig, másik oka a kevesebb szabd tőke (reklám), kisebb gyártóüzemek, és a túl széles termékpaletta. Értve ez alatt, hogy míg konzolon és PC területen is helyt kellett állniuk, ugyanakkor más területre is nyitottak, fejlesztettek, lásd CPU, alaplap, SSD...stb. Az NV azért a legnagyobb jóindulattal is inkább videokártya tervező-gyártó, nem annyira tág a spektrumuk, mint a vetélytársnak. És azért ezek tükrében el kell ismerni, hogy így könnyebb fejleszteni, jövőt építeni. Az már más kérdés, hogy a termékeikkel elég agresszív árpolitikát követnek, hatalmasat kaszálnak, de mint látható a statisztikák alapján, még így is folyamatos a fölény.

Na, végére értem, csak gondoltam, ezeket leírom.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#90528) =HG= válasza Hunork (#90524) üzenetére


=HG=
addikt

A konzol frontos megjegyzésre reagáltam csak..
"Ha akart volna már AMD ezzel rég vissza élhetett volna és feküdne az NV piac"
Azért ez nem úgy megy, hogy az egyik gyártó megkegyelmez a másiknak.....Ugyan már!...
Az, hogy ott mi a helyzet, az nem PC vga kérdés.....

Visszatérve a 470 vs 1060-ra..A két kártya annyira egyforma teljesítményt hoz, hogy szerintem nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy melyik a jobb...De akkor ne állítsuk már az egyikről, hogy megeszi a másikat!!!
Mindenki azt választja, amelyik neki szimpatikusabb...

(#90529) Balion válasza =HG= (#90528) üzenetére


Balion
senior tag

Na én aztán abszolút nem vagyok elfogult egyik irányába sem, mert nincs velük tapasztalatom. De én nem tudom ti milyen teszteket néztek, ahol azt látjátok, hogy a két kártya teljesítménye egyforma :D

(#90530) Hunork válasza Balion (#90526) üzenetére


Hunork
veterán

Szerintem már mások is írták, hogy ha 1060, akkor a 6GB a jó választás, az már más kérdés, hogy így nyilván drágább. A GPU-memória viszonya miatt sosem lesz belőle 4GB verzió, csak 3 vagy 6.
Amúgy én is néztem ezeket a videókat, ha már említetted, és szerintem a 6GB verziónál lehet azt mondani, hogy átlagosan 12 fps a plusz az 1060 javára (vagy nem tudok számolni), míg DX12 játékok alatt vagy semmi, vagy a 470 vezet. Utóbbi esetben a 3GB verzió is elmarad a 470 mögött. Én erre értettem, hogy a jövő a DX12 képes játékoké.

(vagy alternatíva lehet a választás a nem gyenge Sapphire Nitro+ RX 470 8GB és a GTX 1060 6GB között is, bár akkor már miért ne RX 480 :K , de erről már valóban kérd ki az ilyen kártya tulajok személyes tapasztalatairól a véleményüket.

=HG=: én biztos nem állítottam, hogy megeszi ez vagy az a másikat! :N :U

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#90531) Balion válasza Hunork (#90530) üzenetére


Balion
senior tag

Köszönöm a válaszod!
Én ezt a tesztet tartom valamire, de persze ezt támasztja alá a többi video is.
Itt azért nagyon sűrűn megvan a 10-15 fps plusz a 1060 3gb javára.

(#90532) Balion válasza Balion (#90531) üzenetére


Balion
senior tag

Emlékszem, amikor 750 Ti-nél kerestem jobb kártyát, 950, meg 960-akat néztem, amik azért jóval drágábbak voltak, de tesztekben kb ilyen különbségeket produkáltak egymáshoz képest. 950 jobb volt 10-15 fps-el, mint a 750 ti, a 960 meg a 950-nél. Mégis árban azért elég nagy volt a difi a 3 kártya között. Most itt van a 470 meg a 1060 3gb, amiknél az látszi, hogy a 1060 legtöbbször 10 fps-el jobb értékeket hoz, csakhogy egy árban van a két kártya. Nem értem miért nem egyértelműen jobb a 1060. És itt most abszolút nem AMD-ről, meg Nvidiáról beszélek, abszolút nem érdekel, hogy zöld, vagy piros a control palelje a windowsban, vagy, hogy piros, vagy zöld matricát kapok, úgysem ragasztgatok sehová matricákat :D

[ Szerkesztve ]

(#90533) Hunork válasza Balion (#90531) üzenetére


Hunork
veterán

Gondolom a Digitalfoundry-ra gondolsz. Hát nem tudom, én most leültem, minden játéknál kijegyzeteltem 4 mérést, és nekem a 3GB verzióval 6-8 fps jött ki átlagban, úgy, hogy a Hitman esetében a 470 messze elhúz. De ez meg természetes, mindig lesz egy-két olyan játék, mely nagyon eltérő sebességgel fut a két architektúrán, ez benne van a pakliban. És ahány teszt, annyi tesztgép, annyi eredmény.
(Cimborám Sapphire fan, mindig tőlük volt kártyája, megvette a 470 8GB változatát, és teljesen más eredményeket kap a saját gépén, mint a tesztekben - jobbakat -, pedig i5-4690 van a VGA mellett)

Tényleg nem lehet jót mondani, te döntöd el, melyik a szimpatikusabb. Egyikkel sem lősz mellé, ha szabad így fogalmazni, mindkettő esetében folyamatos játékot fogsz kapni FHD felbontáson.

Mondjuk én jobban szeretem az olyan teszteket, ahol pl a FRAPS programmal szépen kimérnek mindent, és látható a minimum fps is, mert azért az határozza meg, hogy milyen "lassulásra" lehet számítani az adott GPU-val.

De most is azt mondom, hogy ha már 1060, akkor a 6GB verzió az ajánlott. Számos játék van, amelynek kell a 3-4 GB, de akár a több vga memória.

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#90534) Balion válasza Hunork (#90533) üzenetére


Balion
senior tag

Na, köszönöm, bíztam benne, hogy kapok normális véleményt, és részedről meg is kaptam :)
Hát igen, a minimum fps nekem is többet számít, majd most neki állok olyan teszteket keresni, ahol jobban meglátszik ez a része.
Szeretném én a 6gb-osat, de most maximum ennyim lenne kártyára, de tényleg maximum, és a legjobb döntést szeretném majd meghozni.
Amúgy mik azok a beállítások, amik a legjobban eszik a Vramot? Hajlandó vagyok beáldozni az ultra presetet :)

(#90535) Alastair' válasza Balion (#90532) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Mikor bedöglött a HD7870-esem, hirtelen kezdtem el keresni az utódját. Nagyjából volt bennem egy kép, hogy melyiket akarom. Ha akkor lett volna már 50 környékén 1050Ti, minden bizonnyal azt vettem volna, de így maradt a 1060 3GB vs RX470. Átnéztem jópár tesztet, majd úgy döntöttem, hogy nekem most a 1060 kell.
Mindamellett, hogy nagyon tetszik, mert brutál gyors, ez a vram őrület messze túl van lihegve, több olyan bosszantó apróságtól is megszabadultam, amivel eddig nem tudtam mit kezdeni. A 40-es led HDMI.ről megy és jópár játékot egyszerűen nem tudtam kirakni teli képpel. Akármit trükköztem a Catalystba, Crimsonba, egyszerűen nem váltott teli képre, csak ablakban futott. A hang a hdmi-in vagy átváltott, vagy nem, sokszor nekem kellett átállítani ha a monitorról a tv-re váltottam. Biztos tudnék még pár ilyen kis bosszantó szarságot, amik most az nv-vel eltüntek az életemből, és hangsúlyozom, hogy bő 6 éve csak Radeont használtam, a 1060 előtt az utolsó nv kártáym a GTS450 volt.
Egyetlen másodpercre sem bántam meg a GTX1060 3GB-ot, csak virul a szám, hogy a 7870 után micsoda power van benne.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#90536) Hunork válasza Balion (#90534) üzenetére


Hunork
veterán

Teljesen egyetértek, hogy a legjobb döntést szeretnéd meghozni. Én csak tájékozódom, akár az 1060 topikban is, és ott is általános vélemény, hogy a 3GB kis visszalépés, hiszen sokan pl. GTX960 4GB-ről váltanának, váltottak, és azért már na. A kérdés, hogy milyen időtávra tervezel? Ezt is vedd figyelembe a vásárláskor.

A játékok grafikai beállításaiban ezek a legerősebbek, bár itt is igaz, ahány játék, annyi beállítás: antialiasing, motoin blur, post process, ambient occlusion, lighting, water.
És a grafikus motor is megszabja. Példának okáért a Cryengine olyan, hogy a maximumról átállt pár effektet az ember, és szinte semmi látványbeli változás mellett magasabb fps, és alacsonyabb hőmérsékletű GPU érhető el.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#90537) solfilo válasza Balion (#90534) üzenetére


solfilo
veterán

Épp most olvastam egy érdekeset a VRAM mizériára. Szerintem is jobb volna a 6GB-os GTX-et venni, ha futja persze.

(#90535) _Alister: még szép, hogy micsoda power, a HD7870 kb egy RX 460 szintje csak ma már. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#90538) Balion válasza Hunork (#90536) üzenetére


Balion
senior tag

Ez igaz, én is észre vettem, hogy sok újabb játéknál hiába veszek le grafikai beállításokat rosszabb minőségre, a látvány nem sínyli meg annyira, mint amennyivel jobban fut tőle.

(#90535) _Alister_ Hát igen, nem minden az fps :)

(#90537) solfilo: köszi, érdekes info. Sajna nem futja 6gb-ra, még a 3-asra se egyelőre :)

(#90539) Alastair' válasza Balion (#90538) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ha a 1060 3GB se jön össze vegyél egy 1050Ti 4GB-ot. FHD-ra az is elég bőven.

Alister from Hell

(#90540) Balion válasza Alastair' (#90539) üzenetére


Balion
senior tag

Hááát, azért ott már csak 10ezer a különbség árban, fps-ben viszont majdnem a 1060 fele. Ott már megkérdőjeleződne bennem az ár/érték arány, és azt nem akarom :D

[ Szerkesztve ]

(#90541) Balion válasza Balion (#90540) üzenetére


Balion
senior tag

Ja, ahogy az első hsz a video alatt is mondja, 60-70%os teljesítményt hoz egy 470 is a 1050-hez képest, és árban már tényleg nagyon össze értek.

[ Szerkesztve ]

(#90542) bardati válasza Balion (#90541) üzenetére


bardati
tag

az Nvidia tartósabb, és a 60-as megéri az árát úgyhogy inkább összeizzadnám azt a 10-es differenciát.. :K

Bardati

(#90543) Warton válasza Warton (#90465) üzenetére


Warton
őstag

Erre valaki? :(

(#90544) solfilo válasza bardati (#90542) üzenetére


solfilo
veterán

Most már minden topikban ezzel jössz? :DDD

(#90465) Warton:
Ezek jönnek szóba újonnan a keretből: RX 460, GTX 1050 és GTX 1050Ti. Első kettő kb egy kutya, utóbbi erősebb náluk, drágább is.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#90545) Balion válasza Warton (#90543) üzenetére


Balion
senior tag

Hello, pont most beszélünk a témáról :)
Ha nagyon az 50 max, akkor jó lehet a 1050 Ti

(#90546) smc válasza bardati (#90542) üzenetére


smc
addikt

Mit értesz az alatt, hogy tartósabb?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#90547) solfilo válasza smc (#90546) üzenetére


solfilo
veterán

Bár nem engem kérdeztél:

Keress rá a hsz-eire itt, vagy a vs topikban és megtudod. ;)

Az esetleges válaszok nem zavarják. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#90548) Balion válasza bardati (#90542) üzenetére


Balion
senior tag

Köszi! :R
Hogy tartósabb e, nem tudom (a 3gb miatt), de a mostani játékokhoz biztosan többet adna, fényévekkel.

[ Szerkesztve ]

(#90549) smokiii1


smokiii1
aktív tag

Sziasztok!
Gigabyte 280-at érdemes lenne cserélni valamire 70 ezer alatt? Főleg BF1\Titanfall 2-höz kellene.
I5 4460, 16 gb ram, fsp hexa 500w mellé.
Csak új kártya kellene.

(#90550) solfilo válasza smokiii1 (#90549) üzenetére


solfilo
veterán

RX 470-re érdemes volna szerintem. Vagy GTX 1060 3GB, de a viszonylag kevés VRAM miatt inkább az RX-et venném.

solfilo

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.