Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91101) mcs válasza ZrogNV (#91099) üzenetére


mcs
veterán

(#91102) Balion


Balion
senior tag

Sokszor ajánlom a 1060 3gb-ot, mert nekem is az van, de attól még érdemes ezt látni :D

[ Szerkesztve ]

(#91103) Mika1227 válasza a2d2 (#91095) üzenetére


Mika1227
őstag

:C :DDD Szerintem ismerős ez másoknak is! :K

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#91104) Chereiose


Chereiose
addikt

Tanácstalan lettem kicsit ismét. Ugye mondtam, hogy 1060-at fogok venni, de kicsit bizonytalan lettem, mert itt fórumon is ekézik a 3GB ram miatt, mondván kevés. Másik lehetőség ugye a 1050 Ti, azzal jobban járnék pénzügyileg is :U Meg annyit nem játszom PC-n, hogy feltétlenül kellene a 1060, tehát pl. GTA V-öt viszi szépen a 1050 is gondolom.

(#91105) TechN7ne válasza Chereiose (#91104) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

470 is viszi szépen ,és még a képe is szebb... :)

(#91106) Chereiose válasza TechN7ne (#91105) üzenetére


Chereiose
addikt

470-et nem akarok annyira, és a 1060 is ugyanannyiba kerül. Viszont ha már rászánok azért több mint 50-et, lehet nem kéne 15 ezren spórolnom mert 1060 már jóval jobb kártya, csak nem tudom tényleg ekkora baj-e a 3GB ram, mint amennyire megy a vita róla.

(#91107) TechN7ne válasza Chereiose (#91106) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ezt a butaságot meg honnan vetted hogy joval jobb? :N
Még véletlen sem ,főleg nem a 3gb os,vicc!

(#91108) _drk válasza Chereiose (#91104) üzenetére


_drk
őstag

Most nem is egyszerű az egész, árak össze vissza mennek. Nincs is igazán jó döntés, mert lehúzás az egész! :D

1050-el az a baj hogy jövőre már észre veszed hogy nem az igazi utána meg már csere kell.
1050 TI hasonló, csak +10k-ért az 1060 már sokkal jobb! De ugye az is átbaszás. mert oda nem volt semmije az Nvidianak ezért megvágták a 6gb-ost. És 60k felett kiadni egy 3 gigás kártyára... Pláne hogy most minden már 4gb-os, a nagyobb kártyák már 8gb-osak tehát inkább erre fog épülni a jövőben a biznisz.

Most még elég a 3Gb ha már most megjelent játékokkal akarsz sokat játszani akkor fasza. De jövőre vajon mi lesz, mivel senki nem jós így nem tudni elég lesz-e.

[ Szerkesztve ]

(#91109) Chereiose válasza _drk (#91108) üzenetére


Chereiose
addikt

Ezaz, egy elég gyenge középkategóriás 1050 TI-ért kiadni 53-55 ezret túlzásnak érzem, akkor már inkább fizetek 70K körül egy minőségibbre, de 1060-ból a 3GB-os ára is kúszik fel 75 ezerre, és 3GB RAM kicsit ijesztőnek hangzik. Marad az RX 470, ami 4GB-os és 70K alatt kapni bőven jó gyártótól. Ott is félpasszívak a nevesebb gyártóké? Kicsit beleásom magam a 470 tesztekbe is, egy dolog amitől tartok, hogy hangosabb kártya mint egy gtx. :U

Amúgy épp ezért már azon gondolkodom, hogy veszek 40K-ért egy 2 gigás 1050-et aztán majd később meglátjuk mi lesz, de most már mindenképp kéne valami a gépembe....

[ Szerkesztve ]

(#91110) Chereiose válasza TechN7ne (#91105) üzenetére


Chereiose
addikt

A viszi szépen azért túlzás a GTA V-re, agyon veri a 1060 :U [link]

(#91111) TechN7ne válasza Chereiose (#91110) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nem akarlak meggyőzni ,vegyél 1060 at... :R

(#91112) bobalazs válasza TechN7ne (#91111) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Egál, maradjunk ennyibe, néztem a 470et jó kártya, de a 3gbos 1060is jó kártya. Lesz kb 2-3 játék ami nem ultrán fog menni hanem very highon, ez van most.

(#91113) TechN7ne válasza bobalazs (#91112) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

3gb os kártya 2016 ban ,annyi pénzért?
Rendben!

(#91114) bobalazs válasza TechN7ne (#91113) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Neked van? Akkor miből indulsz ki?
Faszán visz mindent? Igen! Akkor mi a probléma? Az hogy nem jövőálló? Miért mi az?

(#91115) TechN7ne válasza bobalazs (#91114) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

"nem jövőálló"

Megválaszoltad.... :R

[ Szerkesztve ]

(#91116) asphalt válasza Bosco01 (#91074) üzenetére


asphalt
csendes tag

Nem tudom biztosra, de lehet vettek ott összesen 4 lapot és egy elromlott, vagy 8/2. Nekem Asrock b150m pro4 van, semmi baj vele. Ez is lehet egy jó alternatíva.

(#91117) Chereiose válasza TechN7ne (#91115) üzenetére


Chereiose
addikt

Szerintem nincs ilyen, hogy "jövőálló". Úgyis lesznek mindig újabb kártyák, ha meg annyira akarja az ember, akkor úgyis le is fogja cserélni mindig a jobbra, ha az anyagi helyzete lehetővé teszi. Én sem örökre veszek kártyát, hanem mostanra, ez alapján pedig talán jobb lesz a 1060. Viszont sokan írják ezt a "mikro laggot", ami nem tudom mennyire jön elő a 1060-nál. :U

(#91118) mcs válasza bobalazs (#91112) üzenetére


mcs
veterán

Jól el lett cseszve a mostani sweet spot generáció. A 3 gigás 1060 aggasztó, hogy jövőre hogyan állja a sarat, az RX 470 pedig DX10/11ben sokkal lassabb.

(#91119) bobalazs válasza Chereiose (#91117) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Szerintem állja a sarat.

(#91120) TechN7ne válasza bobalazs (#91119) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Egy 3gb os kártyán eleve nem lehet rakni max. grafikai beallitasokra a GTA 5-öt ,nem fér bele.... :)
3gb már most nem elég sok játék alá FHD n ,nem hogy a jövőben.

Am én is majdnem 3gb os 1060 at vettem ,de szerencsére jobban döntöttem ,isten kiraly a 470 ,főleg az MSI Gaming példánya.

[ Szerkesztve ]

(#91121) B.Á.L.!.N.T


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Látom még mindig sokan túlparázzátok ezt a vram dolgot ..

A ratyi 2 gigás 670-em is állja a sarat,nem rég passzoltam el havernak.
Fullhd-ra elég még egy 2 gigás kari is, elég ha a textúrát leveszitek, ha meg valaki nem tud ennyi áldozatot hozni akkor parázzon csak..

A 6 gigás 1060-on az FC Primal megzabált 5,5 gigát full grafon.
Gtx 670-el is szépen elment, csak közepesre kellett szedni a textúrakat, még egy enyhe élsimítást is bírt.

(#91122) TechN7ne válasza B.Á.L.!.N.T (#91121) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Attol függ hogy mivel játszol ....

(#91123) Gigi01 válasza B.Á.L.!.N.T (#91121) üzenetére


Gigi01
őstag

Mégis lecserélted? :)

(#91124) B.Á.L.!.N.T válasza Gigi01 (#91123) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Persze ;) Mivel elégge fűtött, és volt is hangja szépen. Igaz meg is volt tépve a szája. De úgy voltam vele h egy 1060 alighanem fele akkora fogyasztásbol legalább dupla akkora fps-t hoz.
Nem a vram volt a legfőbb probléma.Kis kompromisszum mindig belefért. ;)

(#91125) NOKA32 válasza B.Á.L.!.N.T (#91121) üzenetére


NOKA32
aktív tag

Sziasztok.
Mit ajánlanátok FullHD felbontásra,ami majdnem mindentmaxon visz stabil 40-50fps el. (Tudom hogy játék függő, de maradjon meg a stabil fps akár high beállításokon, a mai játékok nagy része low vagy high beállítást nyújt csak.)

i3-6100 egyenlőre stock órajelen de 4.5ghz igis húzhatom ettől független 4.2 nél megállnék ha lehet, szóval ehhez mérten kellene vga.
fogyasztás lényegtelen,VR nem kell,a 2gb vram minimum, illetve a márka is lényegtelen.
Néztem gtx970 et de ez eléggé merész lenne, illetve max fél évre kellene amíg nem tudom összerakni a "végső" konfigot.Addig használnám olyan címekre mint, Tifanfall 2,Dishonored 2(itt mehet lejjebb a grafika halom hogy nem lett egy vga barát game) Paragon, aszaszin kridek,illetve rengetek friss játék,amelyeknek kevés a gtx660.A keret 40 ezer de ez már eléggé max, kezdjük 35 nél, ha pedig 40 ért van valami tényleg best buy akkor engedek.Természetesen használt,némi garanciával.
Köszönöm. :R :R

(#91126) Chereiose válasza TechN7ne (#91120) üzenetére


Chereiose
addikt

Én sem aggódom túl annyira azért ezt a RAM kérdést, én igényeimnek úgyis jó lenne.
Egyébként a Te RX 470-ed is félpasszív? Néztem a gigabyteokat, 70K alatt mennek a G1 gaming változatok is, ami szerintem jó ár. Vajon azoknak a hűtése milyen lehet? Elég fontos szempont nálam, hogy mennyire zajos a cucc.

(#91127) Hunork válasza B.Á.L.!.N.T (#91121) üzenetére


Hunork
veterán

Teljesen jogos, nekem a GTX660 is remekül elvolt, igaz, kötni kellett kompromisszumokat. De az is látható, elég csak visszanézni, hogy már tavaly a 4GB volt a folyamatosan hirdetett ige. És igen, ha maxra tolja az ember, akkor zabál is rendesen a videó memóriából, most Titanfall 2-t nyomok single kampány, és majdnem 6 GB, amit beszív. :K

szerk: anno a DOOM3-at 1024-ben, mediumon toltam FX5600-al, és jól esett :D ;]

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#91128) B.Á.L.!.N.T válasza Hunork (#91127) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Ennyi ;)

(#91129) TechN7ne válasza Chereiose (#91126) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Kártya hangját még nem hallottam miota meg vettem ,fél passzív ezek mind...

Hunork Igen ,az 1gb os 7850 is az egyik kedvencem volt. :W

[ Szerkesztve ]

(#91130) Pécsi gyerek válasza BUZZLGHTYR (#91100) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Ha nincs pénzed i5/i7 re akkor örűlj a xeonnak.Amúgy amit szoktak ajánlani max az a hd 7850/70 vagy új rx 460, vagy gtx 750 ti.

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#91131) Hunork válasza TechN7ne (#91129) üzenetére


Hunork
veterán

Régi szép idők... hogy örültem az S3 Savage-nak, azzal toltam először OpenGL-ben a Quake 2-őt. :D :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#91132) BUZZLGHTYR válasza Pécsi gyerek (#91130) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

lehet tudnék szerezni egy gtx670et olcsón, gtx460éshd6970 beszámítással, akkor felejtsem el?

(#91133) Chereiose válasza TechN7ne (#91129) üzenetére


Chereiose
addikt

Az korrekt akkor.

Más: 1060-ból a 6GB-os verzió megéri a felárat? Gondolom FPS-ben többet nem tud, de ha már ennyire kritikus az a 3GB akkor lehet érdemes lenne befektetni most rá. Ahhoz képest, hogy 1050 Ti volt tervben, lassan 100K felé haladok :D

(#91134) FiweGioe válasza holozis_HUN (#91098) üzenetére


FiweGioe
újonc

Rendben, köszi! :)

(#91135) TechN7ne válasza Chereiose (#91133) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Félve lehet itt a fórumon saját véleményt nyílvánítani ,könnyen elfogultnak itélnek ,probálok a saját tapasztalataim felé hajlani. Az amd visszamenőleg időtállobb volt általában ,olyan dolgokat is építettek pluszként ,amit a napjainkban több belyen is megtalálhatunk ,nem sporoltak le az alapveto dolgokat a pénzünkért ,pl. min. 256bit et ,több memoriát ,fejletebb DX támogatást legalább a középmezönyben. A lényeg ,hogy nem annyira sporolnak a gyártásnál ,mint a konkurens.
Sok régi kártyás példát is feltudnék hozni ,de jelenleg a közép/alsó szinten is vannak jó megoldások a használt piacon nagyon baráti áron (HD7950/7970/280/280X).

Az Nvidia ban mindig is volt szufla ,teljesen kényelmesen megbirkozik bármilyen játékkal ,de sajnos hamarabb is elavul ,nincs bennük meg az a "plusz" ,amit a jövőben is feltudnánk használni ,gyakrabban újat kell venni ,legalábbis a középmezőnyben egy jó ideje.
1060 jelenleg egy jó kártya ,de 2év után nem lepne meg ha egy RX jobban pörögne ,sőt vlhol biztos is vagyok ,de természetesen játék függő is a dolog.

Senkit sem szeretnék befolyásolni ,mind csak saját meglátás és vélemény ,helyesirásért meg bocsessz ,telorol pötyögök.

:R

[ Szerkesztve ]

(#91136) Chereiose válasza TechN7ne (#91135) üzenetére


Chereiose
addikt

Van igazság abban amit mondasz, de nekem a jelenlegi teljesítmény a mérvadó, most meg azért a legtöbb címben jobb a 1060. lletve mindig is GTX kártyáim voltak, igen ez elfogultság, most is olyat szeretnék :)

(#91137) solfilo válasza TechN7ne (#91135) üzenetére


solfilo
veterán

Pont a napokban linkelt valaki egy az RX 480 és a GTX 1060 megjelenése után fél évvel újramért tesztet. Fél év alatt is változott a két kártya viszonya, ide betettem az összesítést, a teszt abban a hsz-ben van, amire válaszoltam.
Az RX 480 felzárkózott DX11-ben a GTX 1060-hoz, s lehelettel növelte a távolságot DX12-ben.

mod: fórumtárs ki is mentette az eredményeket egy áttekinthetőbb formába, erre tessék: [link] :C

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#91138) johnywalker válasza TechN7ne (#91135) üzenetére


johnywalker
őstag

A topik címe "milyen videókártyát".S ezt mindenki csak szűken játékra korlátozza, pedig lehet többféle felhasználási célja is.Az hogy az nVidia kisebb fogyasztással hozza ugyanazt a játékteljesítményt, sokszor az az oka hogy kisebb sáv(bit)szélességű memóriavezérlőt alkalmaz az optimálisnál, vagy akár kevesebb memóriát rak a Vga-ra.Ezek részegységek egy videókártyánál a fogyasztás nagyobb részét is jelenthetik.Így szebb fogyasztási adatokat könnyebb produkálni.

[ Szerkesztve ]

(#91139) Kingcold


Kingcold
aktív tag

Sziasztok!

Ha lassacskán kevesleném a A10 7870K IGP jét, milyen VGA t ajánlanátok, ennyi CPU erő mellé?
Mind a zöld mind a vörös frontról?
Általános, csupán single játékra kellene...

Válaszotok előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#91140) holozis_HUN válasza Kingcold (#91139) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Ha jól tudom lehet Crossfire-ba kötni AMD kártyával... Bár nem biztos. Azaz IGP + dedikált AMD kártya.

Mondjuk nem értem miért nincs olyan, hogy IGP + VGA párosítás... Mai IGP-k egyre erősebbek, szerintem simán lehetne rájuk bízni pár feladatot, pl fizikát az számolja, vagy mondjuk az alap textúrákat az IGP rajzolja, és a maradékot meg a VGA, vagy a render distance-ben segítene a procinak ilyenek... Szerintem tök jó megoldás lenne, le lehetne venni a terhet a prociról/kártyáról minimálisan. Ha már úgy sincs kühasználva VGA mellett... Nekem tetszene.

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#91141) bobalazs válasza TechN7ne (#91135) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem tudom a 256bitet miért hoztad fel példának, mikor emlékszem hosszú idő után beláttad hogy 128 biten is hozta azt a teljesítményt a 960 amit a 380 hozott 256on.
Ez egyébként nem róható fel plusznak, ők ilyenre tervezték a gput.
Három év múlva, ha lehet ilyet jósolni, a kártyák többsége megy a levesbe, azt tippelem, a HBM2 memóriára ha ráfekszenek, illetve ha kiforr, de ez már off.

(#91142) XmoD


XmoD
aktív tag

Üdv Topiclakók,

1, maximum másfél slot széles félmagas (LP) kártyából jelenleg mi a magyar piacon elérhető maximum ? :)

(#91143) solfilo válasza Kingcold (#91139) üzenetére


solfilo
veterán

Egy RX 460, GTX 1050-et vennék a helyedben, amelyik szimpibb. Olcsóbban nem nagyon érik meg a kártyák az árukat, ez esetben inkább a hardveraprón keresgélnék.

(#91140) holozis_HUN: majd ha egyszer a fejlesztők kihasználják a DX12 adta lehetőségeket, akkor talán. De nem fogadnék rá, hogy így lesz. Jelenleg meg csak egy R7 250 rakható melléjük max, dual graphicsban, de nem érdemes, mert gyakran bugos, lagolhat, sok játékban nem is megy, etc. Csak néha hoz olyan eredményt, amit az ember elvárna, szóval kerülendő az ilyesmi jelenleg. :)

solfilo

(#91144) Csupingo válasza XmoD (#91142) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha jól tudom, rx 460-ból van 1 slotos, 1050 ti-ből 2 slotos lp. Hogy kapni lehet e nálunk már, azt még nem tudom. 1,5 slot-nál nem lehet szélesebb? 1 slotos régebbi kártyák vannak, az erősebbek inkább 2 slotot foglalnak. Szerintem idővel lesznek az 1050 (ti)-ből ilyen kártyák.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#91145) =HG= válasza holozis_HUN (#91140) üzenetére


=HG=
addikt

Van ilyen "Virtu MVP"-nek hívják, de nem vált be....

(#91146) Csupingo válasza holozis_HUN (#91140) üzenetére


Csupingo
veterán

Eddig ennyit sikerült összehozni. Talán jelenleg megint nem erőltetik annyira.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#91147) XmoD válasza Csupingo (#91144) üzenetére


XmoD
aktív tag

Antec ISK 310 a szerencsés ház itt látszik a hely ahova bármi is befér :U

(#91148) Csupingo válasza XmoD (#91147) üzenetére


Csupingo
veterán

Jól látom, hogy nem látom? :) Az alsó szélén talán? Az olyan 1 slot inkább. A legerősebb kéne? Amúgy szerintem, ha egy csupasz 1050-re tudnád fujatni a levegőt, az elég lenne már a kártyának.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#91149) Pécsi gyerek válasza BUZZLGHTYR (#91132) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Ha neked megéri a csere akkor cserélj.Az hogy egy erősebb kártyát raksz a gépbe,és nem mindig tudja a procid "kihajtani" az nem egy oltári nagy baj 😀Még így is javúl valamelyest a géped.Persze gtx 1080- at oltári nagy baromság egy ilyen proci mellé rakni :DDD

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#91150) Csupingo válasza Kingcold (#91139) üzenetére


Csupingo
veterán

Szerintem gtx 1050 ti, vagy max. rx 470.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.