Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91001) tippm86 válasza solfilo (#90999) üzenetére


tippm86
tag

Köszönöm a segítséget,már ketten mondtátok az RX 460 4GB-t, úgy hogy az lesz.

[ Szerkesztve ]

(#91002) Balion válasza gyuribácsi88 (#91000) üzenetére


Balion
senior tag

Hello, nekem az van (1060 3gb). A mostani játékokat kiszolgálja ultra vagy annál kicsit alacsonyabb grafikai beállításokkal. Olyan játéknál mint a forza horizon 3 pl be tud telni, de ott viszont egyébként sincs meg a 60 fps-em, szóval így is úgy is vissza kell venni a részletességből.
FH3-on kívül nekem mindenre elég.
Jó kis videó, itt 5:25 után van egy kis rész, ahol beesik az fps a vram miatt. Nyilván itt is kicsit vissza véve a maximális beállításokból, rendben lesz.

[ Szerkesztve ]

(#91003) falijja válasza Balion (#91002) üzenetére


falijja
őstag

Nekem 980-al ami kb a 6gb-s 1060 al egy erős, annál is betudott telni a 4gb is pl TR vagy bo3 alatt.

(#91004) Balion válasza falijja (#91003) üzenetére


Balion
senior tag

Szerencsére legtöbbször az olyan beállítások mellett, ahol a kártya tudja az atomstabil 60 fps-t (és ez nem minden játékban jelent ultra magas beállításokat), általában elegendő a 3gb vram, mivel egy két beállítás lejjebb vétele, ami segít tartani az fps-t, könnyít is a vram-on, persze vannak kivételek, mint ahogy a TR-t is említetted, meg ahogy a videoban is látszik.

[ Szerkesztve ]

(#91005) fagy53 válasza tippm86 (#91001) üzenetére


fagy53
nagyúr

A harmadik meg azt mondja, hogy a 1050-nel jobban járnál.
DX11-ben nagyon megveri a 460-at, DX12-ben átlagosan egál vagy jobb, de ez még egy ingoványos terület most a kezdeteknél vagyunk.
Várhatóan nő a vmem igény de ez a felbontástól és a beállításoktól is függ. Nem írtad milyen felbontásban játszol, pedig ez a proci adatoknál is fontosabb infó. Ezek a kártyák már ma is vmem-töl függetlenül belépő szintű VGA-k, ami azt jelenti, FHD esetén a médium és high között egyensúlyoznak ezért idétlen a tesztek ultra beállítása, mert láthatóan kevéssé játszható FPS-szel fut mindkét kártya.
A jövőt illetően várható, hogy mire a 460 4GB beéri a 1050 2GB kártyát mindkettő GPU számolási kapacitása kevés lesz a folytatáshoz és úgyis kártyát kell cserélni.
A mai és az elmúlt évek játékaihoz egyértelműen GTX1050 2GB a befutó...

(#91006) Chereiose válasza fagy53 (#91005) üzenetére


Chereiose
addikt

+1.

(#91007) Alastair' válasza fagy53 (#91005) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ezért is kedvellek már régóta kedves "öreg" barátom, mert mindig olyan szépen el tudod magyarázni amire gondolok. :R

Alister from Hell

(#91008) Csupingo válasza Alastair' (#91007) üzenetére


Csupingo
veterán

Ugyan, ugyan. Friss főnöki utasítás. :)

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#91009) gyuribácsi88 válasza Balion (#91002) üzenetére

Szia, köszi a választ, nem vagyok grafika őrölt, szóval ha egy fh3 médiumon (de stabilan 60fps-el) elfut, az már nekem megfelel. Mondjuk inkább a single player játékok érdekelnek, multizni konzolon szoktam.

De ahogy nézem a két kártyát különböző tesztekben, az 1060 több helyzetben mutatkozik jobbnak, szóval úgy néz ki ő lesz a befutó. Már csak azt nem értem hogy mikor a zsír új 63K boltból, akkor az apró-n mik ezek a 60K-s árak a használt kártyákért :D

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#91010) Alastair' válasza Csupingo (#91008) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Persze-persze. :D Az ok, hogy a 1060-ra necces a 3 giga vram, de egy RX460 4 giga rammal sem lesz gyorsabb, mert ha felrakom a textúrát olyan minőségre leesik az fps 20-ra, és akkor aztán lehet tolni 4 giga rammal. :D A 1060 meg tolja 100 fps-el 3 gigával.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#91011) Csupingo válasza Alastair' (#91010) üzenetére


Csupingo
veterán

Gondoltam pontot teszek a vita végére. :DDD Amúgy az új cod-dal már sikerült ilyet produkálnom.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#91012) Balion válasza Csupingo (#91011) üzenetére


Balion
senior tag

Stabil 60 fps megvolt?

(#91013) Csupingo válasza Balion (#91012) üzenetére


Csupingo
veterán

Azt sose monitoroztam még, de szépen futott. A max. közelében voltak a beállítások, 1600x900-as felbontáson.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#91014) Balion válasza Csupingo (#91013) üzenetére


Balion
senior tag

Csak azért, mert én úgy vettem észre, hogy olyan beállításokkal, ahol stabilan megvan a 60, nemigen telik be a 3gb.

(#91015) Csupingo válasza Balion (#91014) üzenetére


Csupingo
veterán

Az lehet, hogy ha annyira leveszem, hogy fix 60 legyen, akkor kevesebb memória kéne. A tomb raider-nél szintén 900p-ben 2,5 GB fogyott. Ott néha meg lehetett a 60 fps, mert időnként tört a kép.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#91016) solfilo válasza Alastair' (#91010) üzenetére


solfilo
veterán

Nem arról van szó, hogy a 4GB-os RX 460 gyorsabb lenne a 3GB-os GTX 1060-nál, hanem hogy a 4GB-os RX 460-on magasabbra lehet tenni a textúrabeállítást, mint a 2GB-oson, miközben sebességdifi alig lesz köztük. Azaz a játék szebb lesz így, miközben a sebesség érdemben nem változik.

solfilo

(#91017) Hannibhál válasza solfilo (#91016) üzenetére


Hannibhál
őstag

na erről csinálok is gyorsan egy tesztet:)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#91018) Chereiose válasza gyuribácsi88 (#91009) üzenetére


Chereiose
addikt

Melyik 1060 kerül 63K-ba?

(#91019) detroitrw válasza Chereiose (#91018) üzenetére


detroitrw
addikt

Inno3D - GTX1060 3GB DDR5 Compact X1 - N1060-2DDN-L5GN
de nem elérhető :DDD

[ Szerkesztve ]

(#91020) gyenesmartin válasza Chereiose (#91018) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Ez.
Én is nézegetem, mert elég jó árban van, ráadásul 3 év garanciát adnak rá. Annyira rossz csak nem lehet.

(#91021) gyuribácsi88 válasza Chereiose (#91018) üzenetére

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#91022) fagy53 válasza solfilo (#91016) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ha a 2GB alatt az 1050-re gondolsz, akkor a DX12-es játékoknál most ez a helyzet valóban, de tapasztalhattad már, hogy sok esetben lehet úgy manipulálni a beállításokat, hogy a látvány alig változik, a sebesség meg nő.
Kellene egy olyan teszt ahol medium vagy high beállításokkal játszható FPS tartományban mérnének össze k videókártyákat, különös tekintettel a vmem méretére, pl. a 35-65k ártartományból szemezgetve.
A 40 FPS alatt vergődő túlterhelt kártyák nem életszerűek, ezért a tesztekből nehéz komolyabb következtetéseket levonni, így pl a vmem méret hatásait sem.

(#91023) Chereiose válasza gyuribácsi88 (#91021) üzenetére


Chereiose
addikt

Háát, és ez a Manli milyen lehet? :U

(#91024) Chereiose válasza Chereiose (#91023) üzenetére


Chereiose
addikt

Tesztben írják, hogy hangos és nem túl hatékony, inkább ezt nem venném. Ha 1060 lesz nálam, akkor azért minimum a Giga windforce.

(#91025) csipikooo válasza Chereiose (#91023) üzenetére


csipikooo
tag

Helló. Bf1 és hasonló mostani játékokra 7970 jó lehet még? Használt vgat keresek olcsón fx 8350 v i7 2600 mellé.

Privátra illik válaszolni!

(#91026) =HG= válasza csipikooo (#91025) üzenetére


=HG=
addikt

igen

(#91027) Csupingo válasza csipikooo (#91025) üzenetére


Csupingo
veterán

Az még jó lehet, igen. 30 körül van gtx 770 is. Néha találni garanciális gtx 950-et is. Igaz ezek kicsit lassabbak, bár a 950-en a garancia miatt el lehetne gondolkodni. R9 280x is van 30 körül. A 7970-nek egész jó ár/teljesítmény aránya van, csak nem lehet tudni, hogy mikor megy tönkre.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#91028) csipikooo válasza Csupingo (#91027) üzenetére


csipikooo
tag

Ettől félek h bedöglene. De a 770 is elszállhat

Privátra illik válaszolni!

(#91029) Csupingo válasza csipikooo (#91028) üzenetére


Csupingo
veterán

Igen, de azért megemlítettem, mert az is hasonló áron van. Ilyen árban már biztosabb kicsit lassabb, de garanciális kártyát választani.

(#91030) csipikooo: az se olyan rossz kártya, de a 7970-nél 10-15 fps-sel lassabb lehet játékonként.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#91030) csipikooo válasza Csupingo (#91029) üzenetére


csipikooo
tag

Csak ugye fontos lenne h erős legyen és egy gtx 950 elég gyenge szerintem

Privátra illik válaszolni!

(#91031) Cuszkó


Cuszkó
újonc

Sziasztok!

Gtx1060 vagy 1070?

Most tervezek nulláról felépíteni egy gépet alapvetően játékra, céláram 300 ezer forint, azonban az 1070-sel meglehetősen túllőném a keretet és erősen gondolkodok rajta, hogy megéri-e az a plusz 40 ezer forint (ár-érték arányban)?
Tudnátok ebben valami építő jellegűt javasolni tapasztalataitok alapján? Valamint melyik márkát/típust ajánlanátok ezekből?

Az eddigi konfig:

CPU: Intel i5-6500
Alaplap: MSI B150M Mortar
RAM: 16GB (2x8GB) HyperX Fury DDR4 2133MHz
SSD: HyperX Fury 240GB
HDD: WD Blue 1TB WD10EZEX
Ház: Cooler Master N300
Táp: FSP Hexa+ 500W

Előre is nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat!
ui: ha az eddigi konfigban valami nagyon böki valakinek a szemét azt is szívesen veszem ha megosztja velem

(#91032) Hannibhál válasza Cuszkó (#91031) üzenetére


Hannibhál
őstag

szerintem gtx 1060, mert néhol azzal is már cpu-limitbe ütköznél, nem hogy a gtx 1070el(főleg ha fullhd a cél) szóval inkább gtx 1060 s azt a plusz 40et inkább procira költeném ha mindenképpen akarsz pluszba költeni

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#91033) Cuszkó válasza Hannibhál (#91032) üzenetére


Cuszkó
újonc

i7-es processzorra gondolsz, vagy i5-ön belül magasabb?
Illetve a gtx 1060-as ból mondjuk egy MSI Armor 6 gb, vagy esetleg más javasolnak hozzáértő berkekben?

(#91034) sakal83 válasza Cuszkó (#91031) üzenetére


sakal83
addikt

Vegyed meg a legolcsobb felpassziv gtx1060at vagy 90k alatt egy msi rx480at 8gbot. Annyiert szerintem az rx Jo ar. Tobbert illetve mast ne vegyél rx480bol.
A vinyotlecserelnem wd purlpere.

Gtx1070 sok lenne a cpunak.

Ez 89kert jo [link]

90k felett NE vegyél gtx1060at

[ Szerkesztve ]

(#91035) Hannibhál válasza Cuszkó (#91033) üzenetére


Hannibhál
őstag

igen i7-6700 re gondoltam, fhd-n már az 1060as mellett is van értelme

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#91036) _Atesz


_Atesz
addikt

Sziasztok.

Inno3D 1050Ti Twin X2 -vel személyes tapasztalat: nincs ventilátor szabályzás. Csak 2 venti vezeték van. Persze akinek nem a csend az elsődleges, annak nem számít, de azért ez elég pofátlan, jó ár ide, vagy oda, tekintve alig melegszik a kártya és 2 ventis a jószág.
Gondoltam leírom, VGA ajánlásnál jó, ha tudtok róla.

(#91037) Csupingo válasza _Atesz (#91036) üzenetére


Csupingo
veterán

Köszi szépen! Akkor nem elég halk?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#91038) _Atesz válasza Csupingo (#91037) üzenetére


_Atesz
addikt

Szívesen, semmiképp sem nevezhető halknak. Szerencsére olyan usernek kellett összeépítenem, akinek nem annyira számít, hogy hangos. Persze nem üvöltően hangos, nem ad ki idegesítő cicergést, sípolást, egyszerűen csak úgy megy alap terhelésen is a 2 venti, mint másik kártyánál szokott menni egy erős közepes terhelésnél.
Akinek eleve hangosabb a ház hűtése, vagy nem annyira érdekli a csend, annak a jó ára miatt ajánlható kategória. Én még 48,5K-ért vettem, jelenlegi ára már nem annyira kedvező, 56k körül van.
Mivel a 1050Ti finoman szólva nem egy kazán, így inkább egy 1 ventis, de szabályozott fordulatú jószág lehet jobb választás, jelenleg 56k körül már valszeg lehet ilyeneket kapni.

(#91039) _Atesz válasza _Atesz (#91038) üzenetére


_Atesz
addikt

A következő linken jól látszik az 1 ventisnél a 2 pin-es csatlakozása a ventinek: link
Kép:
A 2 ventis modellnél nem találok olyan képet, ahol jól látszana, itt egy picit azért látszik: link

[ Szerkesztve ]

(#91040) Csupingo válasza _Atesz (#91039) üzenetére


Csupingo
veterán

Erre a mini zotac-ra lennék kiváncsi. Most 50-ért vesztegetik. Próbáltad pl. msi ab-vel állítani a fordulatszámot?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#91041) _Atesz válasza Csupingo (#91040) üzenetére


_Atesz
addikt

A legfrissebb gyári illesztőt raktam fel hozzá az NVidia oldaláról, nem állítottam semmit sem.
Nem ismerem az MSI ab-t. Lehet BIOS moddal is lejjebb lehetne venni a venti fordulatot, de mivel egyáltalán nincs szabályzás, ezért lehet onnan se lehet állítani. Mindenesetre gyárilag is állíthatták volna lejjebb (kaphatna alacsonyabb feszültséget a ventilátor), tekintve furmark alatt se ment 5 perc terhelés után sem 47 fok fölé.
Ha minden igaz nemsokára lesz szerencsém egy Manli 1 ventis 1050Ti-hoz, szintén nem az enyém lesz, ha érdekel Titeket, beszámolok majd, annak van-e ventilátor szabályzása.
Különös, hogy manapság ilyenről kell értekezni, hogy a kedves gyár belerakja-e ezt az űrtechnológiát a deszkájába.. :D

Szerk: az a Zotac jónak tűnik, 50k még rendben van ár/érték tekintetében egy 1050Ti-nál.

[ Szerkesztve ]

(#91042) Csupingo válasza _Atesz (#91041) üzenetére


Csupingo
veterán

Igen, ez elég ciki 2016 végén. Huhh, állítólag a manli még inkább fapados. Az rendben van, hogy nincs aktuális fordulatszám visszajelzés, de pl. a feszültség változtatásával is lehetne szabályozni a fordulatszámot, mint a régebbi kártyákon. A manli is érdekel minket, örülnénk annak a beszámolónak is. Mondjuk tényleg alig melegednek már ezek a kártyák, akár félgőzzel némán is pöröghetnének a ventilátorok. Nem muszáj 48 fokon tartani. :)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#91043) _Atesz válasza Csupingo (#91042) üzenetére


_Atesz
addikt

A Manli-t még 47,5k-ért sikerült beszerválni, elvileg pár napon belül sor kerül a beépítésre (nem tőlem függ), majd jelzek mik a tapasztalatok.
Mitől még rosszabb amúgy? Van ennél még lejjebb? :D

(#91044) Csupingo válasza _Atesz (#91043) üzenetére


Csupingo
veterán

Ennél nem biztos, hogy sokkal rosszabb. Eddig gondoltam így, míg nem meséltél a jelenlegi inno-ról. Egy bátor fórumtárs már tesztelt egy 970 manli-t.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#91045) _Atesz válasza Csupingo (#91044) üzenetére


_Atesz
addikt

Tényleg nem túl bizalomgerjesztő, főleg a kommentek alatta. Na majd meglátjuk. 3 év garancia van arra a Manli 1050ti-ra, tehát ha gáz lesz majd azzal, akkor az úgyis ki fog jönni 3 év alatt.

Mindenesetre öcsémnek épp ma rendeltem egy 1060 3GB-os modellt, nem tettem ki kockázatnak, neki ment egy MSI.. :) Pedig lett volna Manli Gallardo kb. 7-8k-val olcsóbban.

(#91046) a2d2 válasza Cuszkó (#91031) üzenetére


a2d2
addikt

Ha nem vetted még meg az alaplapot akkor ne ilyent vegyél.
Illetve úgy mondom inkább hogy ilyen 300e-es géphez nem ilyen lap dukál, ne ezen spórolj.
Eleve B-s chipset nem ajánlott otthonra, H-sat és Z-set nézegess.
Én is most vettem 8 év után új gépet és nagyon utánanéztem előtte.
Ebben a mortal-ban kapásból gyenge az integrált hang és csak mini m2-es kártya rakható bele (pl wifi modul), pedig m2 lesz a jövőben az új SSD foglalat.
Én ezt vettem: [link]
Ennek van egy M-es változata is, először azt néztem ki, de végül úgy döntöttem hogy jó lesz a teljes méretű ATX úgy is akkora házam van.
Eszemben sincs tuningolni, azért vettem a Z-s alaplapot hogy ki tudjam használni a magasabb órajelű DDR4-eket, mert azokból meg időtállóság miatt nem akartam 2133-asokat venni.

Szóval én helyedben komolyabb alaplapot vennék amire lehet később építkezni és inkább "csak" egy 1060-ast.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#91047) bardati válasza Denee (#90910) üzenetére


bardati
tag

szerintem ebben az árfekvésben bátran bíztatlak a GTX 780ti-re, mindent visz fullon, sokkal erősebb mint egy GTX 970 vagy egy 1050, 1060. És nem azért mondom mert pont van egy ilyenem eladó, hanem mert nekem mindent vitt, GTX 980ti-re nem is volt értelme lecserélni, most GTX 1080-am van, de ár/értékben a 780ti nagyon cool :K

Bardati

(#91048) bardati válasza a2d2 (#91046) üzenetére


bardati
tag

Jó nagyon ez a lap amit említesz, de a VGA kárára nem érdemes drágább lapot venni, ebben nem értek egyet, inkább a VGA-ra érdemes fordítani meg a procira

Bardati

(#91049) a2d2 válasza bardati (#91047) üzenetére


a2d2
addikt

Hát eszerint egy kategória az 1060-al: [link]
És azért nagyon nem mindegy hogy Kepler vs Pascal.
250 W TDP vs 120 W TDP. Gyakorlatilag fele annyi a fogyasztása az 1060-nak, kisebb csíkszélesség, kevesebb hő, halkabb hűtés, ...
Ha hozzáteszed még hogy kapsz 3 év garit meg esetleg játékot az 1060 mellé akkor nagyon le kell vinni az árát a 780-nak hogy kapós legyen.
Én úgyanígy vagyok egy szinttel lejjebb. 560 Ti-m van, nagyon erős a maga nemében, 18-ért árulom, de inkább vettek helyette 30-ért egy gyengébb R7 360-at mert az újabb technológia meg garis.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#91050) a2d2 válasza bardati (#91048) üzenetére


a2d2
addikt

Én meg úgy vagyok vele hogy jó táp és jó alaplap, ezekre lehet építeni.

Most cseréltem le egy akkoriban nagyon menő DS3-as lapot Core2Duo E6550-el. Idáig megúsztam hogy csak a VGA-kat cseréltem pár évente a rendszerben. Most viszont a legutóbbi cserénél 6850 -> 560 Ti már belefutottam rendesen a CPU limitbe és csak kicsit hozott az új kártya.

Most megvettem ezt a Z170 extreme 4-et, bele egy I7 6700-ast meg egy corsair tápot. Hozzá 1db 8Gb-os DDR4-et kezdésnek. Ezt is elosztottam novemberi és decemberi fizetések között. Januárban meg jöhet egy 1050 Ti, később meg még egy 8 Gigás memóriamodul.

Na a lényeg hogy ezzel a lappal és procival + 2-3 memóriahellyel neki tudok vágni a következő 8 évnek szerintem.

Persze régebben más volt a helyzet, most már 3 gyerekes családapa vagyok és máshova megy a pénz. Régen képes voltam 333-as celeront lecserélni 360-asra mert abban jobb volt a tuningpotenciál :DDD

Szóval most már igyekszem okosabban csinálni a dolgokat, semmi vízhűtés meg tuning meg ilyen baromságok.

Ja még annyit hogy az extreme 4 is úgy fért bele a keretbe hogy eladtam egy 10-esért az Asus Xonar DX-et, viszont arra figyeltem hogy az új lapon mindenképp az újabb Realtek ALC1150-es chip legyen.
És azt kell hogy mondjam hogy nagyon szépen szól. Sennheiser HD555-el hallgatom és nagyon vájtfülűnek kell lenni hogy érezze az ember a különbséget.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.