Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92001) default.


default.
őstag

Sziasztok!

1-2 hete ajánlottátok nekem a GTX 750 TI-t, amit egyébként meg is vettem, de most valaki ajánlotta a GTX 580-at, ami tesztek szerint jóval erősebb kártya, és árban még olcsóbb is (használt cuccokról van szó), mint a 750TI, igaz, a fogyasztása sokkal nagyobb. Csak szeretném tudni, miért mégis a 750-et ajánlottátok. Fogyasztása miatt? Vagy problémás az 580? :)
Köszönöm előre is!
Üdv

(#92002) Hannibhál válasza default. (#92001) üzenetére


Hannibhál
őstag

A 750ti gyengébb de sokkal kevesebbet fogyaszt,modernebb és van 2gb vramja nemcsak 1,5 :)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#92003) Speed® válasza default. (#92001) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

~4Xes fogyasztás, minimális + erő GPU oldalon kevesebb vRAMmal, ill. driveresen is nagyon el van már felejtve..ráadásul ki tudja mikor döglik meg. Értelemszerűen nem ajánlott megoldás a 750TI ellenében..akkor már inkább valami Kepler, GTX760 is kapható többnyire 25 körül.

(#92004) Zewa


Zewa
senior tag

Sziasztok!

- Letérdelt a HD 6970-es videokártyám, (5év aktív használat után) és keresek a helyére egy másikat.
- i5 650 + 8GB RAM P7P55 + Chieftec GPA-500S
- FHD-ban szeretném használni, FHD filmezésre és némi játékra, bár tudom, ez erősen kompromisszumukat követel.
- 50e forint a keret
- Újban gondolkodom de a garanciális használt is játszik.

Köszönöm.

:R

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#92005) droti25 válasza robertosz91 (#91998) üzenetére


droti25
őstag

És ahogy látom bele sem férne a sharkoon Vaya házba

(#92006) detroitrw válasza _drk (#92000) üzenetére


detroitrw
addikt

az csak egy példa ha nem látod ;)
nem az a lényeg benne hogy ténylegesen mennyire esik vissza hanem hogy egy idő után teljesen elértéktelenedik és sokat bukik rajta

sajnos pc-be csak úgy lehet hosszútávra gondolkodni, hogy folyamatosan cseréled a cuccokat hogy minimalizáld a bukás mértékét és hogy a csere időszaka ne akkor következzen be amikor már nem szolgál ki az adott eszköz ...

és talán a vga a legérzékenyebb ezen a téren

és azért is kérdeztem hogy nála mit jelent az hogy hosszútávra ... mert nem mindegy hogy pc léptékbe vagy emberibe nézzük ;)

[ Szerkesztve ]

(#92007) Speed® válasza Zewa (#92004) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem sok kompromisszumra kényszerülsz, ha erősítesz proci fronton is egy kis ráfordítással. Az i5-650 valójában i3 ugye (2C/4T+TC), ehelyett egy i5-7x0 kellene, 10 körül meg lehet csípni (nem nagy kiadás, miután eladod a 650et), 4GHz körüli OCval már elég fürge, mehetne mellé egy 380/960/4G kaliber kártya kéz alól, esetleg 1050TI, ha friss megoldásra vágysz. Amíg le nem cseréled a platformot, ezzel ellennél.

(#92008) fogirobi


fogirobi
senior tag

Ebben valaki tud segíteni?

(#92009) Speed® válasza fogirobi (#92008) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Táp elég, proci viszont karcsú lenne hozzá szvsz. Éreznél fejlődést minFPS tekintetében, de platformot kellene válts alatta, hogy kifussa magát rendesen.

(#92010) detroitrw válasza fogirobi (#92008) üzenetére


detroitrw
addikt

Ha fejleszteni akarsz akkor a 1060-as hozna

i5 2500 feat 1060: :))
teszt, teszt
sok teszt ;]

(#92011) bedohazi


bedohazi
aktív tag

Sziasztok,

Szeretnék váltani notebookról asztali gépre. Sokat használnám naponta, legfőképpen Comsol, Matlab, Zemax,
esetleg valamilyen CAD, szóval leginkább fizikai számolások, szimulációk, tervezés. Egyelőre nem ebből keresem a kenyerem és nem is lenne rá most annyi pénzem, hogy nagyon-nagyon brutál konfigot vegyek kimondottan erre való firepro vagy quaddro kártyával, és valószínű, hogy meg sem érné, mert későbbiekben ha ilyen munkahelyen fogok dolgozni ott lesz megfelelő gép vagy lesz nagyobb keretem rá.

A milyen asztali gépet vegyek topicban a következő konfig született meg:

i7-6700
msi b150m mortar vagy asrock b150m pro4
2x8GB ddr4 corsair lpx
be quiet pure rock cpu cooler
WD blue ezex 1TB
240GB kingston fury vagy komolyabb samsung 850 pro
corsair 200R vagy 300R
fsp hyper m 500W vagy corsair rmx 550
vga: itt azt mondák, hogy ha nem komoly a szint, akkor egy gtx 1050 ti 4GB jó lehet, egyébként quaddro kártya, de arról már lemondtam, ahogy fentebb is írtam.

Azóta sokat gondolkodtam és nem tudom, hogy ezekre a célokra egyéltalán megéri-e egy gtx 1050 4 gb, vagy egy jobb rx 470 8gb, meg az i7 melett egy ilyen kártyával már kifutnék a keretből is.
Az is kérdésem, hogy mi érné meg jobban: ez a i7 es proci (ebbe is van integrált GPU) és majd pl fél év mulva mikor lesz rá keret venni bele egy videokártyát, vagy vegyek egy i5 6600-at most és egy olcsóbb házat pl, amin annyit spórlok, hogy már most is szinte belefér egy videokártya. Szóval a kérdésem az, hogy ezekre a célokra szükséges-e egy i7 és egy jó videokértya együtt, vagy elég lesz az i7 vga nélkül egyelőre, vagy pedig legyen egy i5 és vga is?
Köszönöm.

(#92012) malibu


malibu
tag

Sziasztok!

Vettem 1050ti kártyát. Mindent felraktam, de szabványos grafikus vezérlőnek érzékeli és kiírt egyszer valami hibát.Sajnos bezártam és nem jelenik meg újból. Valami amd kompatibilitási dolog volt.
3D mark minden effektre azt írta az elején, hogy nem támogatott, szóval nincs felismerve a kártyám. Eddig csak ati kártyáim voltak. Érdemes a régi kártya illesztőprogramját eltávolítani? Gondoltam nem ütközik, mert egész más gyártó.

(#92013) Gaboman válasza malibu (#92012) üzenetére


Gaboman
nagyúr

A legelső dolog az lett volna mielőtt kiveszed az ATi kártyádat a gépből teljesen letakarítod a szoftvereket alóla.
Utána lehet belerakni a másik kártyát és telepíteni.
Így összeakadás lehet és azért nem érzékeli a kártyádat.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#92014) Speed® válasza malibu (#92012) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nyilván le kell vakarni mindent előtte..nem is tudom, hogy gondoltad..
Uninstall, ha már nem megy rendesen, DDU, aztán mehet fel a driver.
Ha meg nagyon összekutyultad és nem segít, mehet fel egy friss OS.

(#92015) Chereiose


Chereiose
addikt

1050 Ti-ért mennyit érdemes kiadni max? :U félpasszívokat nézem, legolcsóbb gyártó ezek közül a giga, de ott is a legolcsóbb 57K, ennyiért meg még kicsit hozzárakok és rx 470 van...

(#92016) GODx válasza malibu (#92012) üzenetére


GODx
tag

És nem villódzik a kép? Hogy kb fél percenként elfeketedik aztán visszajön?

MSI B350M BAZOOKA, Ryzen 3600 @ 4.1GHz, Manli GTX 1050, Logi G703, XTRFY NiP Large, Soundmagic E10, Tesoro Durandal Blue --- CsakANyersAim

(#92017) Gaboman válasza Chereiose (#92015) üzenetére


Gaboman
nagyúr

52-53-ért van már új 1050Ti, az aprón meg 48-49-ért pár hetet használtak!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#92018) Chereiose válasza Gaboman (#92017) üzenetére


Chereiose
addikt

De az a legalapabb Inno3D gondolom, ami 53K. Nézegettem aprót de nem nagyon találtam 48-ért használtan :U
És ha úgy nézzük, akkor tud annyival többet a 4 gigás 1050 Ti mint a sima 1050, hogy megérjen +10K Ft-ot?

(#92019) default. válasza Hannibhál (#92002) üzenetére


default.
őstag

Rendben, értem. :)
Köszönöm a választ!

Speed(R): Köszönöm a válaszod.

(#92020) Gaboman válasza Chereiose (#92018) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Most ezeket találtam:
49 ezerért.
50 ezerért.

1050 vs 1050Ti ez alapján eltudod dönteni neked megéri e.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#92021) Alastair' válasza Chereiose (#92018) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Itt van egy 960, 40-ért. Ez a 1050 és a 1050Ti között van, ennyiért talán még megéri.

Alister from Hell

(#92022) Chereiose válasza Gaboman (#92020) üzenetére


Chereiose
addikt

Videó alapján 5-10 FPS-el többet tud a Ti, e tekintetben végül is megérhet +10K-t. Viszont amiket linkeltél azok nem félpasszívak sajnos, igaz a jó gigák meg Ti-ben meg 57 ezrek.... :F

(#92023) SirRasor


SirRasor
őstag

Mi a rák van? 6GB-os 1060-as ára ~30%-al emelkedett másfél hónap alatt. Ez normális?

Make Love not war!

(#92024) szimi57 válasza Chereiose (#92015) üzenetére


szimi57
őstag

A Ti és a sima között a leglényegesebb különgség a VRAM 4 ill. 2 GB. Ha nem ez a fő szempont akkor érdemes erre ránézni.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#92025) Chereiose válasza szimi57 (#92024) üzenetére


Chereiose
addikt

Hát nem tudom, full hd-n játszanék, igaz nem olyan nagy textúrákkal és nem a legmodernebb játékokkal. (gta v, black ops 3,) Meg akkor már inkább az inno3d, arról van tapasztalat, 1-2 komment is, talán ennyit megér a +2K rá. Mondjuk az is igaz, hogy attól még, hogy félpasszív a gigabyte nem biztos ér +ezreket.

(#92026) Csupingo válasza Chereiose (#92025) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán 2-3 hét múlva kezdenek majd visszacsökkenni az árak. 52 körül szokott már lenni értelmesebb 1050 ti-is. Szerintem érdemes kicsit várni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#92027) Gaboman válasza Chereiose (#92022) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nem olvastam milyen tápod és rendszered van de, ha elbírná akkor 52 helyett biztos hogy 55-ért vennék egy garanciális R9 290-et.
Sokkal nagyobb teljesítmény, részletes grafika mellett is FullHD-ban tudnál játszani.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#92028) Chereiose válasza Csupingo (#92026) üzenetére


Chereiose
addikt

Talán igen, egy 2 hetet várok még aztán veszek valamit.

Gaboman: Táp: be quiet pure power l8 500w, ram 16gb, proci i5 6500. Régi amd-t nem szeretnék venni.

(#92029) taresz2 válasza johnywalker (#91970) üzenetére


taresz2
csendes tag

Az általam ajánlott kártya olcsó és a gyártó spec szerint 4096x20160@24-et tud HDMI 1.4a-val.
Valójában kiválasztható a 4096x2016@60 is, de 30Hz-en sem látok különbséget. lehet csak 30Hz-en megy, de teljesen sima minden.
a kártya tökéletesen alkalmas autocad, solid works (3D komolyabb összeállítások mellett is ok), 4K filmek használatára.
nem igaz, ahogy sokan írták, hogy szellemképesek a filmek, és hogy rángat, szaggat az egér 30Hz-en.
a 24" után azt mondtam hogy nem használok kisebb monitort, most már 43" alá nem megyek CAD munkára.
bár office-ra nem nélkülözhetetlen, de könnyebb hogy nem kell 2 monitor, vagy állandóan alt+tab-ozni.
mai játékra persze hogy nem jó, de ki is hangsúlyoztam, hogy nem arra kell.
szerettem volna tanácsot kérni, mielőtt megveszem, de értelemeset nem kaptam, így megkockáztattam, és bevált, majd leírtam a tapasztalatom, hogy más nyugodtam költse másra a pénzét, ha nem komoly grafikájú játékot akar játszani, mert biztos hogy sok olcsóbb játékkal tökéletes.

(#92030) Gaboman válasza Chereiose (#92028) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ezt te tudod, de az a régi AMD ebben az árkategóriában a legjobb, fogyasztás van, de teljesítmény is mellette.
Nekem sajnos nagyon proci limitem lenne azért nem váltok rá.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#92031) Chereiose válasza Gaboman (#92030) üzenetére


Chereiose
addikt

Akkor sem tartom valószínűnek. Egyébként ez melyik geforce-nak felelne meg?

(#92032) johnywalker válasza taresz2 (#92029) üzenetére


johnywalker
őstag

Ami tény: a 4096x2016@60 az a Hdmi 2.0 privilégiuma (DPort kihagyva most).Az 1.4verzió bármily dicsérő szavak ellenére sem fogja sosem tudni.
Ez egy hihetetlen jó Vga, főleg Intel G3420 procival AutoCad-re.Más egyebet nem tudok mondani... ;]
Ha lehetséges persze én is a minimumot szoktam ajánlani, de filmlejátszáson kívül másra mégse tenném ezt...

[ Szerkesztve ]

(#92033) Gaboman válasza Chereiose (#92031) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#92034) Chereiose válasza Gaboman (#92033) üzenetére


Chereiose
addikt

Nem rossz. Aprón amúgy van 63-ért rx 470 giga g1 gaming is bontatlanul, de annyim valószínűleg nem lesz VGA-ra, bár lehet jobban megérné gyűjtenem egy kicsit még, hisz az majdnem gtx 970 szint. :U

(#92035) Gaboman válasza Chereiose (#92034) üzenetére


Gaboman
nagyúr

50-55 ezerért igencsak jobb alternatíva mint az RX 470.
Kedvezőbb ár nagyobb teljesítmény, igaz több fogyasztás bár nálam annyira az nem számít.

RX 480 vs R9 290

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#92036) Speed® válasza Gaboman (#92035) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Dehogy jobb alternatíva..öreg kazán, ha olyan hűtéssel akarod megszerezni, amivel használható és még garit is szeretnél, az meg nem ennyi lesz. Kifejezetten nem ajánlanám egy 470 ellenében, pedig volt belőle TriXem, ami elég jónak volt mondható típuson belül.

(#92037) B.Á.L.!.N.T válasza SirRasor (#92023) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

A boltoknak biztos.. tudod nekik ez természetes, én is csak néztem h megint hogy megugrott az ára.

(#92038) Gaboman válasza Speed® (#92036) üzenetére


Gaboman
nagyúr

MSI Gaming volt eladó 2.5 év garanciával 55 ezerért.
Van most is 2DB R9290-DC2OC-4GD5 55 ezerért 2.5 év garanciával.
Ezek hűtése jó is, mindegy, mindenki azt vesz ami neki színpatikusabb, számomra jobb alternatíva, gyorsabb, olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#92039) Speed® válasza Gaboman (#92038) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Problémás DCII kivitelt látok 58ért jelenleg csak garisan itt nálunk, többi ref vagy nonref nongari..miközben ~60k egy 470, ami minden téren pozitívabb. Én nem erőltetném érdemei ellenére a Hawaii megoldásokat ennyiért.

(#92040) dominicheft


dominicheft
csendes tag

Sziasztok!

Leszeretném cserélni a jelenlegi konfigomat. Mivel monitort is szeretnék cserélni aminek a felbontása 2560×1080 lenne az érdekelne. Milyen videókártyára lenne szükség ahoz hogy maximum beállítások mellett bírja a mostani játékokat? Elég lenne rá a gtx 1070 vagy inkább a gtx 1080. Még arra gondoltam, hogy várok majd és a gtx 20xx szériából válasszak videókártyát?
Előre is köszönöm a válaszaitokat.

[ Szerkesztve ]

(#92041) Gaboman válasza Speed® (#92039) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Mindegyik 55 ezer forint!
50 ezer, el is vitték gyorsan.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#92042) Chereiose válasza Gaboman (#92041) üzenetére


Chereiose
addikt

Viszont biztosan hangosabbak egy 1050-nél vagy 470-nél, nálam meg fontos a zajszint.

(#92043) Speed® válasza Gaboman (#92041) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

~55 vs. 60 egy újabb architektúráért ennyi difi szerintem semmi..hovatovább, kezdetben szempont volt a csendes üzem, ezekkel az meg nincs ugye..szerintem engedd el :) Még a 470 is necces, bár tény, van abból is olyan, ami halk..de akkor már inkább mindent összevetve 1060/3G, az biztosan halkabb üzemre fogható a jobb fogyasztása okán.

dominicheft
2560x1080at már egy 1060/6G is kiszolgál kényelmesen, 1070 csak ha jó áron lenne és hosszútávra tervezel vagy 60++Hz/FPS panel kimaxolása a terv, esetleg GSync. 1080 totál felesleges..

[ Szerkesztve ]

(#92044) johnywalker válasza Speed® (#92039) üzenetére


johnywalker
őstag

+1 Speed(R)-nek.
Ha van hasonló teljesítmény kisebb fogyasztással, újonnan...akkor minek erőltetni.

Chereiose: Lehet megvárod az új generációt? :))

[ Szerkesztve ]

(#92045) Gaboman válasza Chereiose (#92042) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Benézel a topikjába, van sok tulaj és megkérdezed tőlük, nagyon segítőkészek, van olyan akinek volt RX470 is kérdezzél tőlük.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#92046) Chereiose válasza Gaboman (#92045) üzenetére


Chereiose
addikt

:R

(#92047) dominicheft válasza Speed® (#92043) üzenetére


dominicheft
csendes tag

Köszi a választ. Akkor majd valószínűleg egy gtx 1070-et fogok venni. :)

(#92048) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Sziasztok!
Az alabbi konfiggal rendelkezem:
i5 4560 proci
8 GB DDR3 RAM
HDD 1 TB 5400-as
vga amd R9 270x sapphire
FSP RAID 550-es tap.

Battlefield 1ezek, idonkent (foleg, ha gyors teruletvaltas van pl repulovel megyek at a tajon) megall a gep gondolkodni, konkretan lefagy a jatek egy jo 10 mpre es utana megy minden rendesen. Ez ha gyakrabban fordul elo akkor bazi idegesito.
Erre rajon pluszban h idonkent egyes jatekokban a kartya meghulyul es nem tudom a szakszot de szetesnek a formak es a vegtelenbe huz lapokat... Meg neha eszrevettem mostanaban h pottyok jelennek meg a fekete hattereken, szal a veget jarja sztem a kartya.
a kerdesem annyibol nem offtopic, hogy amenyiben a vga csere segit a problemamon es ez az okozoja melyik vgat lenne erdemes valasztani a 1050 vs 470 vs 1060 (3gb) kozul amelyiket ki is hajtana a proci es a konfig tobbi resze?

Elore is koszi! A keret... Hat az egyelore nincs de a 1060 3GB fole nem mennek (~72K)

Thx!

(Nvidia fele hajlok a halkabb kartya es a kisebb fogyasztas miatt)

(#92049) Hunork


Hunork
veterán

Üdv!
Egy Intel Xeon E5 1620 mellé melyik az értelmesebb választás? RX 470-8GB vagy RX480-4GB (utóbbiban nem hagyna szuflát?)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#92050) johnywalker válasza Hunork (#92049) üzenetére


johnywalker
őstag

Ez a quad xeon proci simán hozza egy újabb (de alapabb) i5 erejét.Rx 480-ig simán rakhatsz alá bármilyen Vga-at, sőt én a komolyabb 1060-ig elmennék!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.