Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111001) solfilo válasza Albigator (#110997) üzenetére


solfilo
veterán

Ezek inkább zöldek szerintem, FC5 kivételével tán, de nem mondom tutira, nem figyelem már egy ideje. :)

solfilo

(#111003) FollowTheORI válasza vesir (#110998) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem nyúlnék hozzá ehhez a géphez, hanem komplett gépcserével majd mindent cserélnék egyben, amikor összegyűlt rá elég pénz... még +100-200 ezer.

De egyébként is valszeg előbb cserélnék ebben a gépben alaplapot meg procit. :)
Ha adhatok ilyen tanácsot.

Persze, ha mindenképp kell bele most valami, és nem fogadod meg a tanácsot, akkor 1070 vagy 1070Ti a legjobb vétel.
Meg vegyél +8GB ramot is mindenképp...

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#111004) SunMount3r válasza SunMount3r (#110996) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

És a 6GB VRAM is kell hozzá amúgy?

(#111005) Shadowduet


Shadowduet
tag

Sziasztok!

Lehet-e azt valahonnan tudni, hogy egy 3D-t bányászásra használtak? Ismerősöm akar venni egy használt kártyát, és gyanúsan olcsó, jó lenne nem megszívni vele. Köszönöm előre is a válaszokat!

(#111006) Dezse18


Dezse18
csendes tag

Üdv, egy kérdés Ryzen3 2200g processzorhoz melyik kártya lenne jóbb ?
1: Gtx 1050 2Gb
2: Gtx 1050Ti 4Gb
A 2 kártya között nagy különbség van játéknál? :D

(#111007) solfilo válasza Dezse18 (#111006) üzenetére


solfilo
veterán

A GTX 1050Ti és igen, érezhető különbség van a két kártya között.

solfilo

(#111008) Dezse18 válasza solfilo (#111007) üzenetére


Dezse18
csendes tag

Köszi :R

(#111009) Albigator válasza solfilo (#111001) üzenetére


Albigator
őstag

Nem csak a Far Cry, a Pugb is jobb egy kicsivel az 580-on. A Gta V-ben az 1060 a nyerő picivel. Fifát nem találtam de az nem olyan gépigényes játék úgyhogy mindegy. De ezek olyan kis különbségek, hogy nekem nem annyira ezek a szempontok. Inkább az időtállóság, tartósság, megbízhatóság, driverek.

A hasonlóan jó hűtés alatt mit értesz? Mert az AMD-nél 3 ventiset néztem ki, az Nvidianál csak 2 ventiset.

[ Szerkesztve ]

(#111010) kolopele válasza Shadowduet (#111005) üzenetére


kolopele
nagyúr

A bányász kártyáknak igazából az az ismertető jele amikor az eladó árul több kártyát is egyszerre és nem kereskedő. Más nem igazán, kivéve ha odaírja hogy bányászott is. A másik általában a számla, szokott vagy tíz kártya is szerepelni rajta ha nem több.

[ Szerkesztve ]

(#111011) solfilo válasza Albigator (#111009) üzenetére


solfilo
veterán

DX12 és Vulcan kicsit az RX felé billent, fogyasztás meg a GTX felé. Driverek terén AMD szépen feljött, szóval ez nem különösebben szempont sztem.
A döntést végül neked kell meghozni, egyikkel sem lősz bakot. :)

Jó hűtéshez írj konkrét típusokat, s ha valaki ismeri, majd megírja, jó e. Vagy kérdezheted a kártyák topikjában is.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#111012) Shadowduet válasza kolopele (#111010) üzenetére


Shadowduet
tag

Semmi mással nem lehet megnézni ezt a dolgot? Nincs valami beépített memória ami naplózza az üzemidőt vagy bármit ezekben az alkatrészekben?

[ Szerkesztve ]

(#111013) Albigator válasza solfilo (#111011) üzenetére


Albigator
őstag

AMD:
[link]

Nvidia:
[link]

most ez érdekes hogy csak 82 ezer a rufusznál

(#111014) freeknight


freeknight
őstag

Sziasztok!

Fekvő gépházas htpc-be keresek low profile, 1 slotos vga-t.

1. Pontos konfigurációd leírása (processzor, táp stb.) - /vagy hivatkozz az adatlapodra/
i3 2100, 4 GB DDR3 ram, tápot nem tudom, gondolom valami Lenovo OEM Acbel, nagyon kis
teljesítményű lehet, max 250-300 watt

2. Milyen felbontás mellett szeretnéd használni?
1080p max

3. Milyen célra szeretnéd használni a kártyát? (játék, filmnézés, munka?)
filmnézés, youtube kompromisszum és akadásmentes futtatása

4. Mennyi pénzt szánsz rá?
20ezer forint (azt se bánom, ha 15k körül van, legyen minél olcsóbb)

5. Új vagy használt kártyában gondolkodsz?
Ennyi pénzért természetesen csakis használt

Ami bonyolítja a dolgot: legyen rajta egy hdmi kimenet (vagy hangot kivinni képes DVI), és monitor okán egy VGA kimenet (itt se baj, ha dvi, de csakis dvi-i, amit tudok használni passzív átalakítóval)

[ Szerkesztve ]

(#111015) solfilo válasza Albigator (#111013) üzenetére


solfilo
veterán

82ért csapj le rá szerintem. Amúgy a Strix jobb hűtés elvileg, igaz a GTX-en annyira nem számít, mert kevesebbet eszik.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#111016) kolopele válasza Shadowduet (#111012) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem tudok róla.

(#111017) Albigator válasza solfilo (#111015) üzenetére


Albigator
őstag

Lecsaptam :D
Csak az a gond egybe akartam gépet venni, így nekem kell majd beszereljem. Azért csak nem olyan bonyolult remélem mint egy processzornál.
De ennyi pénzért nagyon jó, csak remélem nem mondják vissza ahogy szokták, mert lehet hiba volt a rendszerbe. Sajna gyakran van ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#111018) kolopele válasza Albigator (#111013) üzenetére


kolopele
nagyúr

Egy helyen van ennyiért, ott is csak rendelésre. Próbáld meg, de bizonytalan. Ha sikerülne, akkor egy tanács: valószínűleg alapon nem állítja le a ventiket, erre van gyári bios az Asus honlapján. Terheléskor kicsit hangosabb mint a Strix, de ez nem mindenkit zavar.

[ Szerkesztve ]

(#111019) Albigator válasza kolopele (#111018) üzenetére


Albigator
őstag

Tényleg azt nem is néztem hogy rendelésre van, 1-3 munkanap. Lehet ebből nem lesz semmi?!
De köszi a tanácsot. Ahogy solfilo-nak is, hátha összejön.

(#111020) kolopele válasza Albigator (#111019) üzenetére


kolopele
nagyúr

Legyen szerencséd :) Új kártya a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#111021) snecy20 válasza Albigator (#111013) üzenetére


snecy20
veterán

Ez 82-ért nem lesz elvihető.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#111022) Albigator válasza kolopele (#111020) üzenetére


Albigator
őstag

Köszi remélem.

(111021) snecy20:

Honnan tudod? Rufusszal van valami tapasztalatod?

Én is csak reménykedem, de figyelem az Ryzen 7 / 5 2***(X) -es topicot is, ahol nemrégiben sikerült 2600X árban venni 2700X-et sok embernek. 100 ezer helyett volt 70ezer kb.

[ Szerkesztve ]

(#111023) snecy20 válasza Albigator (#111022) üzenetére


snecy20
veterán

Nem, csak arról van szó, amikor a piac 99%-a 100k++-ért ad egy kártyát, akkor minimum érdekes az, ha egy bolt 20-25%-kkal olcsóbban kínálja ugyanazt. Szerintem az egy 3GB-os kártya lesz és csak elírás, de majd kiderül.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#111024) Albigator válasza snecy20 (#111023) üzenetére


Albigator
őstag

Persze hogy érdekes, de mondom ebben a hónapban pont volt egy hasonló csak nem a rufusz, hanem a bestmarktnál azt hiszem. A sok fórumozó is csak csodálkozott mikor kézhez kapták a 2700 X-et annyi pénzért.

Mindenesetre kaptam rendelés fogadásos és rendelés visszaigazolós emailt is. De ez még nem jelent semmit, ugye? Ha meg a 3 gigásat akarják eladni nekem akkor azt mondom nem kérem....
Most nézem a kisebbik 3 GB-os változat még drágább is náluk, 85 ezer... Hajaj.

[ Szerkesztve ]

(#111025) Albigator válasza Albigator (#111024) üzenetére


Albigator
őstag

Közben el is tűnt a 6 GB-os változat.

(#111026) snecy20 válasza Albigator (#111025) üzenetére


snecy20
veterán

Pedig ezen az áron vettem volna vagy nyolcat. ;] :DDD

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#111027) Albigator válasza snecy20 (#111026) üzenetére


Albigator
őstag

Ha összejön azért elgondolkodnék h cserélném-e az 1070 Ti-odra :-D :-D

(#111028) Zicokuka válasza vesir (#110998) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Zöödet,na de legyen 1070-től felfele,200-ba azért már belefér a 1080-is.

(#111029) Zicokuka válasza freeknight (#111014) üzenetére


Zicokuka
senior tag

A GTX1030-akon már sztem DVI-d van minden,de abból akad szépen LP-s verzió,ám picit 20 felett tanyáznak,vagy pedig még használtan egy 750(ti) lehet a nyerő,ezeken még sztem "sima" dvi van.Ám egy vga-to hdmi adapter kb 2000 Ft (lehet kapni a nagybóótókba is(,én is úgy használtam amíg nem vettem másik monitort.)

(#111030) huntenseN


huntenseN
tag

Sziasztok!
Beszereztem egy RX 570-es kártyát, amin 1db 8pin és 1db 6pin csatlakozó van.
Sajnos a moduláris Be Quiet tápom PCI-E kábeleit elkevertem valahova, nem lesznek meg..
Találtam ilyen Delock Sata - 6pin és 2x molex - 8pin átalakítókat..
Mennyire biztonságosak ezek? Használhatom ezeket?
Köszi.

(#111031) kolopele válasza huntenseN (#111030) üzenetére


kolopele
nagyúr

Kizárólag a saját kábeleit dugd a tápba mert gallyra vághatod az egészet. Nézz körül a táp honlapján én onnan rendelj kábeleket. Nem lehet össze-vissza dugdosni ezeket, fontos hol vannak a kábeleken az érintkezők.

(#111032) Speed® válasza kolopele (#111031) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ő SATA/MOLEX átalakítókra gondolt, azokat használhatja, ha egyébként a táp elég erős az adott ágon.
Gyártói kábel beszerzése nehézkes sajnos.

(#111033) jokeph válasza Speed® (#111032) üzenetére


jokeph
nagyúr

+1. :K

(#111031) kolopele:

Ami igazán veszélyes, az a más moduláris táp kábele, mert nem biztos hogy egyezik a bekötésük, na azt max. alapos kimérés után merném használni, a molex/sata átalakitók teljesen biztonságosak, én is használok molex to 8 pin pci-e átalakitót, mert a VX450-en csak 6 pin pci-e van, az R9 380-am meg 1 db 8 pin pci-e segédtápot igényel. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#111034) kolopele válasza Speed® (#111032) üzenetére


kolopele
nagyúr

Oké, félreértettem valóban, nem voltam elég figyelmes olvasás közben. Még él emlékeimben egy cimbora aki bedugta egy másfajta tápnak a kábelét a moduláris tápjába és annyi lett neki.

jokeph : Félreértés volt, másra gondoltam hirtelen.

[ Szerkesztve ]

(#111035) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Biztonságosak ezek, bár legrosszabb esetben szimplán nem megy. Nálam is több átalakító szolgál, na mert a vganak 2 kell, na meg a Bitfenix kuckomba felülre nem ėr el normálisan a sata csati. Elėg kevés hibalehetősėg is van ezeknél, bár a nagyon filléres átalakítók kerülendők.

(#111036) Tamagocsi123


Tamagocsi123
tag

Sziasztok. A Manli márka mennyire ajánlott?

Felhasználónak - 114 pozitív 0 negatív értékelése van az oldalon.

(#111037) Zicokuka válasza Tamagocsi123 (#111036) üzenetére


Zicokuka
senior tag

1060-am volt belőle, azontúl hogy picit hangos volt semmi panaszom nem volt rá. Nyugodtan veheted, referenciát követi, de ami volt dupla ventis változatom annak emeltėk az órajelėt.

(#111038) Tamagocsi123


Tamagocsi123
tag

Köszönöm ez dupla ventis.

Felhasználónak - 114 pozitív 0 negatív értékelése van az oldalon.

(#111039) Zicokuka válasza Tamagocsi123 (#111038) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Annyi mėg hogy nem fėlpasszív, tehát mindig megy a venti. De lehet csak nálam volt valamiėrt hangosabb, vagy max az ember vezėrli Afterburnerel a hűtėsėt. Gondolom most is olcsóbb mint mondjuk Zotac, Msi, Gigabyte stb...

(#111040) kolopele válasza Zicokuka (#111039) üzenetére


kolopele
nagyúr

Amelyik kártyának alapon forognak a ventijei azt nem tudod levinni nullára, csak a gyári idle felett tudod változtatni.
Ezért probléma az ha egy kártyának nem állnak le alapon, főleg ha olyan mint anno a Giga Gaming 970, ami 1800 rpm - el forgott alapból, mondhatni szörnyű volt. Ugyanez a 980 - as már csak 900 - al, az már nem volt probléma.
Öncélúlag meg mókolni a kártya biosában, hát..............Az Asus ezért adott ki egy biost a dual - hoz, és az leállítja immáron alapon a ventiket.

[ Szerkesztve ]

(#111041) Albigator


Albigator
őstag

Sziasztok! Tudjátok berendeltem tegnap egy Asus nVidia GF GTX1060 DUAL 6 GB-os kártyát a rufusztól 82 ezerért. (Azóta viszont visszarakták az árát 113 ezerre...) Írtam nekik emailt is és azt mondták hogy holnapra várják a kártyát hogy megérkezzen.
Szerintetek mostmár biztosnak néz ki akkor a dolog?
Találtam egyébként egy másik VGA-t is viszonylag jó áron ami még raktáron is van. Érdemes azzal is bepróbálkozni, max ha összejön mind2 akkor indoklás nélkül elállhatok 14 napon belül a vásárlástól? Csak ki kell fizessem őket, utána meg van 14 napom hogy eldöntsem mi legyen?

[ Szerkesztve ]

(#111042) Gh00st válasza Albigator (#111041) üzenetére


Gh00st
tag

Én most vettem monitort 178k helyett 142k-ért és rendben át tudtam venni(3 év gar, sértetlen csomag, csak más a beszállító...ennyi). Jelenleg ismét elérhető 195k-ért :D

Berendelheted, de nem vagy köteles kifizetni vagy átvenni. Ez csak rendelés, nem kell semmilyen 14 nap, ha megjön az első, akkor emailben lemondod.

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#111043) Albigator válasza Gh00st (#111042) üzenetére


Albigator
őstag

Értem köszi. Nem akarok feleslegesen azért variálni. De ha hnap megérkezik a VGA hozzájuk és az én rendelésem 82 ezerről szól, a bolt nem adhatja nekem a mostani áráért, ami 113 ezer, ugye? Kötelessége a rendelésben szereplő árért akkor eladnia, nem? De ha mégse érkezik meg hozzájuk a kártya, akkor mi van?

(#111044) freeknight válasza Zicokuka (#111029) üzenetére


freeknight
őstag

Köszi, 1030 lesz, abból van passzív hűtésű, és low profile is. 750 ti már kicsit régi és nincs olyan aprón, ami kéne nekem.

Albigator: már miért lenne kötelességük annyiért szállítani? Nem kell ennek ekkora feneket kerítened, ha megjön 82k-ért, akkor örülsz, ha 113k lesz a számlán, akkor nem veszed át, és írsz nekik egy emailt, hogy ha nem képesek annyiért adni amennyiért ígérték, nem tartasz rá igényt.

[ Szerkesztve ]

(#111045) kolopele válasza Albigator (#111043) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ha utánvéttel fizeted akkor átveszed ha 82, ha 113 meg nem. Még az lehet esetleg gond amikor a csomagot kibontod és a 3GB - os lesz benne........Mondjuk az elállási jogoddal akkor is élhetsz.

(#111046) Albigator válasza freeknight (#111044) üzenetére


Albigator
őstag

Kérdés volt nem állítás...
Igen valóban túltolom egy kicsit ezt a dolgot, én most még nem is vettem volna videokártyát mert egy helyen (ipon vagy pcx) rakatom majd össze az egész leendő gépemet és ez úgy mond terven kívüli ez a rendelés, mert olyan "olcsó" volt (ez kéne legyen amúgy az alapára 2 év után az ilyen kártyáknak de hát ez van sajna), hogy nem hagyhattam így ki. Ha végig magas lett volna az ára a terméknek, akkor nincs mit tenni meg kell venni annyiért de így, hogy adódik egy ilyen lehetőség, amit ha nem használnék ki szarul érezném magam hogy lemaradtam az "akcióról".
Így hát berendeltem egy másikat is: ROG STRIX-GTX1060-6G-GAMING 92k-ért.
Aztán ha egyik összejön akkor örülök, hanem, az már nem rajtam múlt, mert én mindent megtettem.

[ Szerkesztve ]

(#111047) Zicokuka válasza freeknight (#111044) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Ennél régebbi LP-s karik nem tudom hogy birkóznak meg pl, 4k videókkal.De a 1030 keveset eszik,cserébe még játékra is alkalmas,ha netán arra is sor kerülne.

(#111048) Albigator válasza kolopele (#111045) üzenetére


Albigator
őstag

Utánvéttel lesz, postán veszem majd át. Igen az lenne a legnagyobb szívás ha 3 GB-os lenne, mert 1: ki kéne először fizessem és 2: csak otthon derülne ki mikor kibontanám és az addigi boldogságom el is múlna egy csapásra. Az elállással meg természetesen élnék.

Kicsit off: solfilo mondta, hogy ugye nem az alaplapon szereplő procihoz nézem, mert az még az 1030-asra se elég. A tápom jelenleg LC-Power Office Series LC420H-12 V1.3 420W-as. Ha kiakarnám próbálni a gépemben, vajon mi történne?

[ Szerkesztve ]

(#111049) Albigator válasza Albigator (#111046) üzenetére


Albigator
őstag

Most még azon gondolkodom, hogy a netalán véletlen mind2 összejönne akkor melyiket lenen érdemes megtartani?
1: DUAL-GTX1060-6G
2: ROG STRIX-GTX1060-6G-GAMING

Megéri hosszútávon a 10k felárat a Strix a +1 venti miatt? Az Rgb nem nagyon izgat.

[ Szerkesztve ]

(#111050) kolopele válasza Albigator (#111049) üzenetére


kolopele
nagyúr

A STRIX hűtése halkabb, talán ennyi. Egy kipróbálás erejéig bekötheted a tápra, de tovább nagyon ne, LC Power gondolom tudod milyen kategória. Mondjuk nincs is rajta VGA csatlakozó, anélkül meg kell hozzá átalakító.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.