Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#172001) Grave_444 válasza TeeJay (#171999) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Az a baj tapasztalatok alapján még a jónak számító Gaming X is csak úgy ajánlott, ha már egy hozzáértő újrapasztázta. Gyárilag általában akár 10 fokkal melegebb lehet, illetve a hűtése 800-1000 fordulattal jobban teker.
Vásárlás előtt kérj egy terhelt GPU-Z képet, arról kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#172002) Zimmi91


Zimmi91
addikt

Srácok, 6600XT win10 64bithez, ki milyen drivert használ? Legújabbat vagy van ami stabilabb annál?!

" Just remember Manchester is RED! "

(#172003) palfitom válasza Zimmi91 (#172002) üzenetére


palfitom
félisten

AMD Navi Radeon™ RX 6xxx sorozat

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#172004) palfitom válasza zsotty4 (#172000) üzenetére


palfitom
félisten

"zajt leszámítva" - A felhasználók szempontjából ez egy nagyon lényeges szempont.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#172005) koko52 válasza palfitom (#172004) üzenetére


koko52
veterán

User függő. Kérdezz meg egy 8-10 gépház ventis emberkét, hallja-e a vga-t?! Vagy egy olcsóbb vízpumpás géptulajt. Vagy a fülessel játszókat, vagy a hangfalról üvöltve játszókat. Vagy a hangos táp mellett játszókat. Kevés felhasználónak a van a gép a füle mellett. Csak nagy divat ez a pár dB hajhászás. Kicsit olyan már mint a 200 vs 220 FPS.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#172006) Meggyi001 válasza koko52 (#172005) üzenetére

Jaja. Nálam a 4 db 12 centis áthúzó venti hangtalan. A gpu-ét meg nem hallom, ha játszok, mert füles, de tudom jól, hogy nem zavar engem, pedig van kisebb hangja.

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#172007) palfitom válasza koko52 (#172005) üzenetére


palfitom
félisten

Akárhány venti van, be lehet normálisan állítani a teljes rendszert.
A "fülessel", és "hangfalról üvöltve játszók" tekintetében igazad van, szóval pontosítok:
A felhasználók jó részének szempontjából ez egy nagyon lényeges szempont.
Én minden gépet tök csendben (csendes környezetben) adok át, és igencsak örülnek a tulajok amikor alig hallanak működési zajt, szóval a tapasztalataim szerint sokakat érdekel.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#172008) PuMbA válasza hahakocka (#171994) üzenetére


PuMbA
titán

Unreal Engine 5.1-gyel nincs különösebb szerződésük, NVIDIA-n is hasonlóan jól fut, de ugye elhozta azt ez a motor (elsőként pár hónapja a Fortnite-ba), hogy a konzolokon vagy egy közép kategóriás PC-n egy RTX3060-nal vagy egy sima RX6700-zal 1080p-1440p felbontáson DLSS és FSR nélkül 60fps-sel van RT (konzolokon eddig is ekkora felbontásokból skáláztak 4K-re) :) Ilyen sebesség mellett pedig megvan az a szint, hogy minden játékba ez alap lesz. Végre szintlépés lesz a grafikában, amire régóta vártunk. A mostani RT ennek az előszele volt.

[ Szerkesztve ]

(#172009) zsotty4 válasza PuMbA (#172008) üzenetére


zsotty4
tag

Én megvallom őszintén, ha a hardver RT helyett industry-wide trend lesz a lumenes és hasonló (vélhetően csőben lévő) tech használata, iszonyat jót fogok röhögni az RTX vélhető leépülésén. Próbáltam jómagam is a fortniteot az új RTvel, és kegyetlen szépen néz ki, egy mezei 1080al.

(#172010) CJ4567 válasza hahakocka (#171994) üzenetére


CJ4567
veterán

A Forspoken is AMD által sponzorált játék, pedig jobban teljesítenek benne az NV kártyái. :) Sokat a sponzoráció nem jelent, voltak már AMD sponzorált játékok, ahol az NV teljesített jobban, de voltak már NV által sponzorált játékok is, ahol jobban teljesítettek az AMD kártyák.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#172011) zsotty4 válasza CJ4567 (#172010) üzenetére


zsotty4
tag

A legutóbbi érdekesség, a COD MW2, amin szponzorálás hiányának ellenére is valamiért bucira bassza az AMD az nvidiát.

A Forspoken pedig egy AMD szponzorált játék, ahol konkrétan a jelenleg legnagyobb számban piacon szereplő ( ez mondjuk szomorú, de hagyjuk az utóbbi 6 évet) RX 4xx 5xxas kártyákkal el sem indul a játék :DD

[ Szerkesztve ]

(#172012) PuMbA válasza zsotty4 (#172009) üzenetére


PuMbA
titán

Hardware RT maradni fog szerintem, csak átalakul :) Fortnite-ba ha jól láttam, akkor egy RTX3060 hardware RT-vel közel ugyanannyi fps-t hoz azonos beállításon, mint szoftverrel, de a víz, tükör tükröződések minősége jobb. Viszont van pár kis dolog, ami meg szoftver RT-vel lehetséges csak.

[ Szerkesztve ]

(#172013) zsotty4 válasza PuMbA (#172012) üzenetére


zsotty4
tag

Maradhat, de a piac már többször bebizonyította, hogy nem érdeklik a 99% megoldások ha a 90%os megoldások negyed annyiba kerülnek. Ha nincs kellőképp széleskörü piaci bevezetettség, mindegy hogy jobban néz ki, le fogják szarni a játékkészítők is, kivéve ha fizet nekik a nagy N.

A jelenlegi állás szerint, még az is hosszú évek kérdése, hogy az átlag PC gamer akár egy 3080 szintjét megközelítő RT képességű videokártyát birtokoljon a gépében. Pillanatnyilag a szutyok 1650 a legnépszerübb. és még a 3060nak sem sikerült leütnie a trónról. Ilyen környezetben, hülye lenne az a fejlesztő aki nem a lument vagy valami alternatíváját választja majd, kivéve ha valami tech demo jellegü cutting edge látványvilágot akar elérni (Cyberpunk, Metro, stb)

Folyamatosan nő az RT játékok száma, de az olyan releasek mint a legutóbbi Hogwarts Legacy is bizonyítja, továbbra is körülbelül a 14. hely környékén szerepel a devek prio listáján mikor látványvilágot terveznek.

[ Szerkesztve ]

(#172014) milamber válasza kolopele (#171995) üzenetére


milamber
csendes tag

Köszi a válaszokat Phantom GS lett végül; részemről a hang annyira nem lényeges, az esetek 90%ban fülessel megyek - azt a plusz esetenként minimum 40-50 ezret meg biztzos hogy nem éri meg a részemről.
Pl. volt olyan szériás 970-em ami elvileg cicergett ami egyesek szerint a világ legszörnyűbb dolga de engem még füles nélkül sem zavart.

(#172015) kolopele válasza TeeJay (#171997) üzenetére


kolopele
nagyúr

Dehogy ajánlott, ahogy palfitom kolléga is írta, én az újabb kártyáikra céloztam, vagy mondjuk úgy, a 2xxx szériától számítva. Az 1660 Ti Tuf egy el....tt hűtésű kártya :)
milamber: A Phantom az jó kártya volt eddig is, nekem a Gainward és Palit kártyák esetén inkább a venti kezelés volt idegesítő, mert egyrészt lehetett hallani amikor elindultak, másrészt meg ahogy bekapcsoltak, máris kikapcsoltak. Majd látod nálad hogyan fog működni már az újabb szériánál, de ha zavaró lenne, ott a manuális beállítás lehetősége, hogy játék közben ne kapcsoljon ki, ez jobb az élettartam szempontjából is. Aztán ha már nem terheled, két katt és máris gyárin fog menni, szépen leállnak.

[ Szerkesztve ]

(#172016) PuMbA válasza zsotty4 (#172013) üzenetére


PuMbA
titán

A Hogwarts Legacy-t 6 éve kezdték fejleszteni. 2017-ben még tényleg nem volt prio a listán :) Egy 1-2 éve elkezdett játéknál viszont már ott van, csak hát ezekre még várni kell 2-3 évet. Az általános elterjedésre ekkor lehet számítani, tehát 2025-26-ban. Jelenleg az előszelet látjuk.

[ Szerkesztve ]

(#172017) LoJoCi


LoJoCi
csendes tag

Sziasztok!

A jelenlegi videókártyámat szeretném cserélni, mert elajándékozom a jelenlegit (GeForce 2060 6GB). Eddig is elég volt a teljesítménye, de ha már veszek, akkor kicsit erősebbet vennék.

Általános felhasználás, programozás és játékra használnám Full HD felbontásban, 2 monitor lesz rákötve ( [Dell P2419H] )
MOBO: Asus TUF GAMING B550-PLUS
CPU: AMD Ryzen 5 3600X
RAM: G.Skill Ripjaws V 2x16GB DDR4 3200Mhz
PSU: Seasonic Focus GX 650W
CASE: NZXT Midi H510i
Keret: 200.000 Ft

Segítségeteket kérném, hogy mit lenne érdemes vennem, 6650XT-vel szemezek. Mindenképpen új kártyát szeretnék venni

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#172018) PuMbA válasza LoJoCi (#172017) üzenetére


PuMbA
titán

6700XT, Alzában 190 ezer :)

[ Szerkesztve ]

(#172019) kolopele válasza LoJoCi (#172017) üzenetére


kolopele
nagyúr

3060 Ti, találsz 200k alatt már többfélét is, de azért én szétnéznék a helyedben az aprón is, ki lehet fogni újat jó áron olykor garanciával.

[ Szerkesztve ]

(#172021) Kroni1 válasza Mortel (#172020) üzenetére


Kroni1
veterán

Az nV-t hájpolják, mert a korábbi generációknál az AMD a béka segge alatt volt minden szempontból hozzájuk képest. Az ismerőseim nagyrésze is csodálkozik, mikor a 6600-6800 közti AMD karikat ajánlom nekik, mondván hogy rohadt jól is fogyasztanak, olcsóbbak is némileg az nv oldali ellenfeleknél.

Mondjuk sztem sokan nem bíznak a használtban, néhányan az áresések okán most kivárnak, hátha további esés várható, ezért sem kapkodják el, pedig jó kis kártya ennyiért.

(#172024) Csaber válasza LoJoCi (#172017) üzenetére


Csaber
senior tag

Senki sem ajánlotta de megnéztem újonnan még belefér az Alzán a ASUS ROG STRIX Radeon RX 6750 XT O12G GAMING

(#172025) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok!

Behúztam ma 170k-ért Alzáról egy Sapphire 6700 XT-t. Felbontott volt, egyéb hibáját nem írták. Kell aggódnom valami miatt? Valaki vásárolt már felbontott VGA-t? Bányászatra használhatták vagy ez a típus nem bányász kártya?

[ Szerkesztve ]

(#172026) palfitom válasza _NCT (#172025) üzenetére


palfitom
félisten

Felbontott egyenlő használt! És gondolom teljes, 36 hó garit kaptál hozzá.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#172027) Horvi válasza _NCT (#172025) üzenetére


Horvi
őstag

Az általában visszáru szokott lenni a felbontott szóval nem bányász vagy ilyesmi nyugi.

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#172028) _NCT válasza palfitom (#172026) üzenetére


_NCT
őstag

Igen, teljes garis.


Horvi:

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#172029) palfitom válasza _NCT (#172028) üzenetére


palfitom
félisten

Nem használt.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#172030) Árpád77


Árpád77
friss újonc

Üdv!
A segítségeteket szeretném kérni, mivel a Hogwarts Legacy-vel eljött a pillanat, hogy már nagyon nem elég a ASUS GeForce DUAL GTX 1060 OC 3GB 192bit kártyám.
1920x1080 p-ben játszom és egy Intel Core i5-8600K 3.6GHz proci, ASUS TUF Z370-PRO GAMING alaplapban van a gépben.
Ehhez és hogy a játék minimum high-on fusson milyen videókártyát ajánlotok olyan 200 k és inkább alatt?
Esetleg egy RTX 3060 vagy Arc A770?
Talán egy óvatos proci fejlesztés is belefér ha muszáj.
Előre is köszönöm a segítő hozzászólásokat.

(#172031) LoJoCi válasza Csaber (#172024) üzenetére


LoJoCi
csendes tag

Köszi szépen!
Akkor ezt be is rendelem, csak annyi kérdésem lenne, hogy a tápom elég hozzá? (Seasonic Focus GX 650W), mert 750W-ot írnak ajánlottnak.

(#172032) Kis Samurai válasza LoJoCi (#172031) üzenetére


Kis Samurai
tag

Ugyan ilyen tápom van és 3070ti megy vele szépen, hiba nélkül, adatlapomon lévő konfiggal. Szerintem ne aggódj! :R

[ Szerkesztve ]

Nincs nálam toll, sorry...

(#172033) PuMbA


PuMbA
titán

Kezdődik: Hogwarts Legacy, GPU Benchmark: Obsoleting The RTX 3080 10GB Az RTX3060 12GB gyorsabb 1080p-ben a 3070 Ti-nél a VRAM miatt :)

[ Szerkesztve ]

(#172034) MasterDeeJay válasza PuMbA (#172033) üzenetére

Szerintem azt javítják majd, furcsa lenne hogy már most nem lenne elég sima fullhd-ra 10Gb vram.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#172035) Mortel válasza Árpád77 (#172030) üzenetére


Mortel
senior tag

Szia!

Ment pü.

Üdv:

M

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#172036) PuMbA válasza MasterDeeJay (#172034) üzenetére


PuMbA
titán

Nincs mit javítani szerintem. Az RT ebben a formában sok VRAM-ot igényel komplex jeleneteknél. Ugye Cyberpunk-ban nincs millió fűszál, mint itt és az RT távolság is limitálva van, ezért nem eszik annyi VRAM-ot :) RT nélkül tökéletesen fut a játék 8-10GB VRAM-mal is.

[ Szerkesztve ]

(#172037) MasterDeeJay válasza PuMbA (#172036) üzenetére

Akkor végülis visszavéve pár dolgot nem fog beesni ennyire az fps RT-vel sem.
Mondjuk én nem vagyok az ultra max grafika híve (egyedüli kivétel skyrim amit szétmoddoltam), de többségébe a játékokat egyedileg állítgatom be ahogy nekem tetszik.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#172038) PuMbA válasza MasterDeeJay (#172037) üzenetére


PuMbA
titán

"Akkor végülis visszavéve pár dolgot nem fog beesni ennyire az fps RT-vel sem."

Tesztekből az látszik, hogy plusz 4GB VRAM-ot eszik az RT bekapcsolása, szóval itt nem pár dolgot kell visszavenned egy 8GB-os kártyán, hanem annyira kell visszavenned, hogy 4GB VRAM-ba beleférj. Ez low textúrákat jelent körülbelül, ami meg annyira csúnya, hogy inkább az RT-t érdemes kikapcsolni :) Így visszamenőleg örülök, hogy bíztam a megérzéseimben és a sima RTX3060-at vettem RT-re a 12GB miatt és nem a 3060Ti-t, mert én RT-vel játszok mindent.

[ Szerkesztve ]

(#172039) , válasza _NCT (#172025) üzenetére


,
addikt

Alzánál a "felbontott" az lehet bármi, akár új is, akár használt, vagy javított is, szó szerint bármi. Ugyanaz, mint Emagnál az újracsomagolt. Szintén kaphatsz 0 perces terméket is, de akár használt, javított terméket is. Csak a szerencsén múlik. (Persze Alzánál van 3 külön kategória a nem új termékekre, felbontott, újszerű, használt, de ennek semmi jelentősége, mivel általában nem a megfelelő kategóriába sorolják be a termékeket...)

(#172040) _NCT válasza , (#172039) üzenetére


_NCT
őstag

Köszi szépen, meglátjuk szerencsém lesz-e a webshop lottón :D Ha nem, ott a 14 napos elállás. Igazából vettem már mindkét általad megjelölt helyen felbontottat, konkrétan semmi bajuk a mai napig, pedig már több éves termékek.

(#172041) koko52 válasza PuMbA (#172033) üzenetére


koko52
veterán

Melyiket kell nézni?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#172042) kolopele válasza PuMbA (#172038) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nálad az RT amolyan fóbia kicsit? Inkább lebutítanád a grafikát is miatta ha kell? Azért valljuk be, egy sima 3060 nem egy erőbajnok. Szerintem te menekülnél a monitor elől (vagy a tv elől), ha eléd tennének mondjuk egy N64 - et :) Én pl. a mai napig szoktam rajta Zeldázni, Banjo - val játszani, és kifejezetten tudom élvezni attól, hogy a PC - m milyen. Nem kell mindig túlzásokba esni azért :)

[ Szerkesztve ]

(#172043) Create. válasza PuMbA (#172033) üzenetére


Create.
Topikgazda

És gyakorlatilag mindkettővel játszhatatlan fhd ultra + rt. Nem igazán van itt semmi látnivaló.

(#172044) PuMbA válasza Create. (#172043) üzenetére


PuMbA
titán

30-40fps között játszható, konzolokon sokan játszanak így :) 3070 Ti-n beesik 20fps-re, az már úgy nem pálya, mert a nagy beesések rossz játékélményt adnak.

kolopele: Pont, hogy nem menekülnék. Ha már kifizettem 120k-t egy VGA-ra, akkor nem akarok olyan grafikát nézni, amit már láttam ezerszer. Az RT megadja azt a wow faktort, ami azt mondatja velem, hogy ezért már megérte kiadni 120k-t.

[ Szerkesztve ]

(#172045) PuMbA válasza PuMbA (#172044) üzenetére


PuMbA
titán

Mondhatjuk úgy, hogy én a pénzemért talán irreálisan sokat várok el. Nem vennék több százezerért VGA-t, hogy aztán ne kapcsoljam be rajta az RT-t és nézzem a valóságtól nagyobb mértékben elrugaszkodott árnyékokat és fényhatásokat. Nekem semmi bajom a gyengébb grafikával, de akkor nem is költenék ennyit VGA-ra. Ha csak 60k-m lenne egy VGA-ra és olyan VGA-m lenne, akkor elfogadnám, hogy nincs RT.

[ Szerkesztve ]

(#172046) koko52 válasza PuMbA (#172044) üzenetére


koko52
veterán

"30-40fps között játszható," - :DDD neked. Szóval ezért nem találtam mit kell nézni.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#172047) Create. válasza PuMbA (#172044) üzenetére


Create.
Topikgazda

Lövésem nincs, hogy mekkora az open world ebben a játékban, de gyanítom nem lehet kicsi. Ők teszteltek egy-egy pályarészen maximum 10percet (és ezzel már lehet sokat mondtam), ahol minimum 29, átlag 38fps volt. Én ebből azért nem azt vonnám le, hogy ennél rosszabb/jobb sehol sem lesz (ami szerintem kevés egyébként, itt már a gsync-freesync se tud segíteni). Persze érdekesnek, érdekes, hogy a 8gb ram már kevés tud lenni fhd rt-vel, de őszintén erre lehetett számítani azért.

Ami nagyobb gond, ha igazak a leakek pl az nvidia 4060ti-ről, hogy kevesebb a cuda benne, mint a 3060 ti-ben és még emellé a 256 sávszél is lemegy 128-ra. Mert akkor azok a kártyák még ki se jöttek, de már elavultak lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#172048) PuMbA válasza koko52 (#172046) üzenetére


PuMbA
titán

Jaja. Emlékszel, hogy mondtam, hogy az igényeim nekem nem hatalmasak (ezért nem vettem RTX3080-at, pedig szerencsére lenne miből), de minden egyes forintomért elvárom a lehető legszebb látványt olyan sebességgel, ami még játszható :) 30 fps a PS3 és PS4 érában végig a maximum volt, tízmilliók játszottak így játékokat, így az átlag 40 fps nekem bőven elég, ha a minimum 30 alá nem megy. A kártya 100%-át akarom használni, ha ott van az RT egység, akkor ne malmozzon.

[ Szerkesztve ]

(#172049) kolopele válasza PuMbA (#172045) üzenetére


kolopele
nagyúr

Értelek én, de 120k - ért ma már szerintem nem kell csodákat várni, ez már alapnak mondható. A csúcskategóriás VGA - k esetében meg azt kell eldöntenie mindenkinek (főleg 4k - n), hogy magas grafika, vagy very low, plusz RT, DLSS on. Nyilván ha FHD mellett használ az ember egy 4090 - et ott már lehet az RT - vel és a grafikával komolyabban variálni, csak éppen ki vesz oda ilyen kártyát? Az meg köztudott rólam, hogy nem vagyok egy fps huszár, legyen 60 vagy afelett valamivel, de 30 - 40 fps egy PC - n élvezhetően.....Nem is tudom.

[ Szerkesztve ]

(#172050) koko52 válasza PuMbA (#172045) üzenetére


koko52
veterán

Ha már irreális: sajnos igen, elég szar a helyzet. Ha FullHD+ ultra+RT és 60FPS és nem akarsz butítíni DLSS-el akkor 3080.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.