Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85001) Hunork válasza Reorx (#84996) üzenetére


Hunork
veterán

Türelmedtől függ :)
Itt egy angol bemutató: 1060 bemutato
Én mondjuk R9-et vennék :D DE ugyebár többet eszik áramot, viszont a Vulkan-t neki találták ki, a DX12 is jól esik neki. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#85002) Nerazim válasza solfilo (#84988) üzenetére


Nerazim
őstag

Rendben úgy lesz, köszi a segítséget.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#85003) Hunork válasza Reorx (#84996) üzenetére


Hunork
veterán

Majd a Mortar B150 tapasztalatokat leírhatod pár szóban. :K Meg hogy milyen VGA került bele végül. Köszi! :R

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#85004) holozis_HUN válasza Hunork (#85001) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Vulkan támogatás miben előnyös?

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#85005) Hunork válasza holozis_HUN (#85004) üzenetére


Hunork
veterán

Állat gyors lesz a játék. Lásd DOOM. Nézd meg a tesztemet, nagyon látványos a változás. Amúgy a Vulkan a Mantle alapjaira épül, erről van szó a cikkben is, és link is van egy angol oldalhoz, és a Mantle ugye AMD fejlesztés volt.

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#85006) holozis_HUN válasza Hunork (#85005) üzenetére


holozis_HUN
veterán

El tudod linkelni azt a teszted? Szóval szerinted érdemes AMD kártyát venni ez miatt és nem nVidiát? HOl kell aktiválni ezt a Vulkan-t? Nekem HD 7770 van, és van valami Vulkan a programok között. Illetve nVidia is támogatja, nem?

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#85007) Hunork válasza holozis_HUN (#85006) üzenetére


Hunork
veterán

HOHOHO! :D Én olyat le nem írok, hogy ezért érdemes venni AMD-t, mert aztán kapni fogok. :))
A Vulkan a VGA driver-be van bele kódolva. Aztán játékmenüből kiválasztani. Olyan, mint a BF4 esetében választani lehetett, hogy DirectX vagy Mantle.

Ja, a teszt

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#85008) solfilo válasza Hunork (#85007) üzenetére


solfilo
veterán

Nem a vulcan miatt gyorsul a Doom-ban ennyit az AMD, hanem a konzolos függvények pc-re hozása miatt. Azon játékokban, ahol ezeket használni fogják, szépen gyorsulnak majd a GCN-ek. Ez pedig nincs a Vulcanhoz kötve, DX12 alatt is lehet majd ilyen játék elvileg. :)

solfilo

(#85009) Hunork válasza solfilo (#85008) üzenetére


Hunork
veterán

Igen, utána olvastam én is, de a lényeg ettől még az, hogy a Vulkan, ami a Driver-be épül, az dobja meg a teljesítményt a konzoloktól "lopott" eljárásokkal. Meg majd a DX12 is. DE ebben azt hiszem, a Khronos jobban fog muzsikálni. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#85010) HardverLord


HardverLord
csendes tag

hello! nos a r9 290-et nem tudom majd bedugni a monitoromba mert a moncsimon csak dsub van :( Más vgat kell keresnem. Segítség kellene mit vegyek ami nagyon erős vga és árban ugyan ennyi mint használtan egy 290 és be is tudjam dugni a monitoromba nv vagy amd mindegy csak bivaly legyen!

(#85011) B.Á.L.!.N.T válasza HardverLord (#85010) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Átalakító is létezik... Nem is értem ezért miért kéne másik vga-t venni.

(#85012) HardverLord válasza B.Á.L.!.N.T (#85011) üzenetére


HardverLord
csendes tag

állítolag a 290venen dvi-d van amit analog dsubbá nem lehet vagyis lehet valami baromi drága alakítóval csak átalakítani

(#85013) B.Á.L.!.N.T válasza HardverLord (#85012) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Azigen, hát ilyet se hallottam még. Mennyi egy ilyen átalakító ? Mondjuk ilyen kérdéssel nem sűrűn jönnek ide ;)

(#85014) Vkrj


Vkrj
újonc

Sziasztok.
Mivel ezen a fronton eléggé tudatlan vagyok ezért pár héttel ezelőtt itt kértem tanácsot videókártya vásárláshoz. Gtx 750 ti -t ajánlottatok, viszont most, hogy ténylegesen le akarom adni a rendelést ezért ismét hozzátok fordulnék :)

Ezt néztem ki:
[link]
(Erdélyben élek, ezért ez a webshop a legkézenfekvőbb)

Ebbe a masinába kéne:
- Táp: Sirtec High Power 400W, ATX 2.3
- Lap: ASRock B85M-HDS, Socket 1150
- CPU: Intel Pentium Dual Core G3220, 3000MHz, Haswell, 3MB
- Memória: Kingmax 4GB, DDR3, 1600MHz
- GPU: Gainward GeForce GT240 512MB DDR5 (ezt szeretném cserélni ugyebár)

Mi a véleményetek, lesz-e vele problémám kompatibilitás szempontjából, megrendelhetem vagy inkább gondolkozzak valami másban?

(#85015) HardverLord válasza B.Á.L.!.N.T (#85013) üzenetére


HardverLord
csendes tag

Nem tudom mennyi lehet az átalakító! Nekem is meglepő és egyben szomorú volt ezzel szembesülni hogy létezik ilyen, de milyen vga-t vegyek????

(#85016) Csupingo válasza HardverLord (#85015) üzenetére


Csupingo
veterán

Mi a vga pontos típusa? A monitor típusa? Lehet, hogy monitort kénne venned és akkor a közeljövőben már nem lennének ilyen gondjaid.
Pl. egy hdmi -> d-sub átalakító, ha ilyen csatlakozód van.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#85017) Silious


Silious
tag

Sziasztok!
Az elkövetkezendő 2 évben szeretnék majd venni egy 2K de inkább 4K monitort. Játékra egyáltalán nem használnám, csak munkaeszköz lenne,(táblázat, képszerkesztés, web böngészés stb.) Apránként fejleszteném a gépet, és most lett a soros a videó kártya. Szerintetek érdemesebb most egy gyengébb kártyát venni: Gigabyte GV-N730D5-2GI GeForce GT730 2Gb DDR5 PCIE, és majd a monitor után ha gyengélkedik egy erősebbet, vagy vegyek már most egy erősebb kártyát?: Gigabyte OC DDR5 GV-N75TOC-2GL 750GTX Ti 2Gb DDR5 PCIE (kártyát mindenféleképpen kell vennem, csak nvidia)

(#85018) HardverLord válasza Csupingo (#85016) üzenetére


HardverLord
csendes tag

Ref r9 290 még nincs meg . és acer X203H a monitor. nem akarok mostanában moncsit váltani.
Érdekes ez az átalakító mert úgy hallottam régen hogy Hdmi - dsub nem működik

(#85019) Csupingo válasza HardverLord (#85018) üzenetére


Csupingo
veterán

4 válaszadóból 3-nál működik. :DDD Esetleg egy közeli boltból kéne venned, megbeszélve, ha nem jó, már hozod is vissza. Sajna az amd előszeretettel rak dvi-d csatlakozókat a kártyájára. Bezzeg szinte az összes nvidia-n van dvi-i amihez adnak is 500 Ft-os átalakítót.
Ha még nem vetted meg a kártyát, én a helyedben mást választanék. Persze csak ha nem 10000 Ft-ért adják.

(#85020) HardverLord : amd-ből akkor már r9 390. Mert újabb, hűvösebb, csendesebb.
Bár szintén szép fogyasztása van (275 W tdp). Inkább nvidia-t javasolnék. Régebbről gtx 980, vagy ami a legjobb lenne szerintem, egy gtx 1060. Csak 120 W a tdp-je. Könnyű normális hűtővel hangtalanul tartani.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#85020) HardverLord válasza Csupingo (#85019) üzenetére


HardverLord
csendes tag

Mi lenne a másik vga amit te választanál a 290 helyett? És miért azt amit?

(#85021) holozis_HUN válasza HardverLord (#85018) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Elvileg kell valami spéci átalakító, ami digitálisból analógot csinál (jel), amihez külön áramforrás is kell.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#85022) HardverLord válasza holozis_HUN (#85021) üzenetére


HardverLord
csendes tag

akkor amit csupingo linkelt az nem lesz jó???

(#85023) solfilo válasza Hunork (#85009) üzenetére


solfilo
veterán

A spéci konzolos függvény és az hogy DX12/Vulcan, két külön dolog. Bizonyos dolgok elvileg még DX11 alatt is működnének ha használná valaki.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#85024) Csupingo válasza HardverLord (#85022) üzenetére


Csupingo
veterán

Sokféle van. Pl. 1., 2.. Talán ezek jók lennének. (Gondolom mind aktív átalakító, mert digitális jelből csinál analógot.) A boltba kéne kipróbálni, vagy érdeklődni az eladónál, hogy szoktak e működni. :)

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#85025) HardverLord válasza Csupingo (#85019) üzenetére


HardverLord
csendes tag

a felsorolt kártyák minde jóval drágábbak!

(#85026) Csupingo válasza HardverLord (#85025) üzenetére


Csupingo
veterán

Mivel nem mondtál árat, se azt, hogy használt legyen, vagy új, ezért írtam pár picit erősebb kártyát. De ha megmondod milyen felbontásra kell és részletezed az elvárásaidat, akkor biztos tudnak itt használhatót javasolni, azért van ez a topik. Csak ezt a ref. 290-et nem ajánlanám annyira. Kis túlzással 80-90 °C-os porszívó. Lehet, több bosszúságot okozna, mint pozitív élményt.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#85027) HardverLord válasza Csupingo (#85026) üzenetére


HardverLord
csendes tag

de mondtam hogy 290 ven helyett kéne árban is megegyező . használtan. 1600*900 de fullhd vehetjük mivel majd váltok de most még nem olyan 40-50 közt és bitang legyen a vga :) nv v ati mindegy! :R a 80-90 fok nem vész bírják! és a régi 6970ek is ugyan olyanok voltak máig mennek a refek is!

[ Szerkesztve ]

(#85028) gamer187


gamer187
tag

Üdv ismét!

Kinéztem már egy 4GB GTX960-at viszont most kicsit gondolkozóba estem megint.

Mert ilyen drága kártyánál már úgy vagyok vele hogy minimum 1 de inkább 2 éven belül nem szeretnék se kártyát se processzort cserélni a gépezetben.

Az új célpont most egy GTX970 4GB és egy GTX1060 6GB. Árban a 960hoz képest nagy az ugrás a 970ig viszont a 970től már kb 15k-ra van az 1060 ezért érdekelne hogy tényleg annyival jobb a 960-hoz képest mint az ára is mutatja?

Megjegyzem nem akarok ultra beállításokat, csak annyit hogy egy 40" tv-n normálisan fussanak a játékok 1920x1080p-ben. Ezért érdekel hogy esetemben elég egy 960 4GB vagy inkább ruházzak be egy 1060ra.
Fontos hogy 1-2 éven belül nem akarok kártyát cserélni!

FSP Hexa 500watt elbírná az 1060at egy i5 6500 mellett?

Előre is köszi!

(#85029) Csupingo válasza gamer187 (#85028) üzenetére


Csupingo
veterán

Hosszabb távra az 1060 jobb. Jóval gyorsabb is. A táp bőven elbírja, 120 W a tdp-je, mint a 960-nak.

(#85027) HardverLord : a 290-nél gyorsabb kártyát nem találni szerintem 50 alatt. Amik egész jók: gtx 770, gtx 960 4 GB (ez 50-55 körül van). Hd 7970 (bár mostanában elég sok halálozott el a fórumozóknál), r9 380.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#85030) HardverLord válasza Csupingo (#85029) üzenetére


HardverLord
csendes tag

Hát játékokban a 290 odaver a 380nak szerintem

(#85031) forguet válasza gamer187 (#85028) üzenetére


forguet
senior tag

Helyedben nem zárnám ki a Sapphire RX480 4GB nitrot sem...elméletileg 80k körül kell érkezzen és elég acélosnak tűnik a tesztek alapján.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#85032) schwartz


schwartz
addikt

Sziasztok

CAD/CAM gurukat kerdeznem milyen VGA-t valasszak az exocad DentalCad -hez? Sajnos csak CUDA-t tamogat.
Erdemes lenne beruhazni valamilyen Quadro-ba ?
FP32 vagy FP64 teljesitmeny a lenyeg?
Uj vagyok CAD/CAM teren, nemreg lett kiepitve a rendszer (gepek/scanner stb + a szoft). kb 30perces szimulacios idok vannak (komplexitastol fuggoen) egy GTX960-on, ezt szeretnem par percre leszoritani.
Titan, Titan Black, Titan Z, ami eddig felmerult mint upgrade.
Elore is koszonom a segitseget.

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#85033) zsolt200 válasza schwartz (#85032) üzenetére


zsolt200
tag

Hello! Szerintetek megéri várni egy 4gb-os rx 480-ra vagy vegyek most egy használt gtx 970-et? 75ezrem van rá. Játékra kell.

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/id/zsolt100/

(#85034) VirsLee válasza zsolt200 (#85033) üzenetére


VirsLee
őstag

Attól függ mennyire időre tervezed, ha mondjuk fél-egy évre, akkor vedd a 970-t, ha szeretnéd legalább 2-3 évig használni, akkor garancia és dx12/vulcan miatt várj még egy picit és vedd meg a 480-t :)

(#85035) zsolt200 válasza VirsLee (#85034) üzenetére


zsolt200
tag

De mennyit? :'D Már 1 hete vga nélkül vagyok, az rx 480 4gb-ról meg semmi biztos nincs hogy ekkor és ekkor fogják árulni itthon.

http://steamcommunity.com/id/zsolt100/

(#85036) gamer187


gamer187
tag

Az engem is érdekelne hogy az RX 480 8GB mikor vásárolható meg itthon?
Nem találtam róla konkrét infót, dátumot csak pár 1 hónapja közzétett bejegyzést hogy pár hetet kell várni..
Nincs is még dátum?
Olvastam hogy az RX 480 256-bit 8GB, a GTX 1060 192-bit 6GB. Itt melyik lehet a jobb választás?
Az RX 480 elsőre jobbnak tűnik, de azt írták a GTX 1060 kifoghat rajta a Pascal miatt.

[ Szerkesztve ]

(#85037) forguet válasza gamer187 (#85036) üzenetére


forguet
senior tag

A 1060-480 kérdés inkább már személyes preferencia kérdése...van fent millió összehasonlító teszt a neten.
1060 kicsit (5-8%) erősebb DX11-ben, kevesebbet fogyaszt, és elérhető itthon. Cserébe drágább.

rx480 dx12-ben pariban van a 1060-nal, Vulkannal nagyot domborít, illetve olcsóbb is...viszont várni kell a custom karikra...

Én pl már 3 hónapja VGA nélkül vagyok, de ha már eddig nem vettem 970-et, kivárom azt a Sapphire 480 Nitro 4GB-t...

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#85038) VirsLee válasza zsolt200 (#85035) üzenetére


VirsLee
őstag

Az én kártyámat is hétfőn viszik el, úgyhogy csatlakozok hozzád a sorban és én is várok türelemmel :)
Mondjuk én egyelőre inkább az RX470 4GB modellre várok, mert szerintem FullHD felbontáson bőven elég lesz nekem az is az i5-6600 mellé :)
Egyébként sincs fent jó áron szabad 970 az aprón, úgyhogy igazból a Te szempontodból is mindegy, gondoltam én is 60-65e forint körül 970-re vagy 50-55e körül 290-re, de nem jutottam egyikkel se előbbre, többet pedig több éves, alig garanciás kártyáért nem szeretnék adni. Nálam ki fogja húzni a garanciaidő végéig az új RX, ezért hajlandó vagyok többletet fizetni a 970, 290 használt árához képest. RX470 max. 65e, RX480 4GB max. 80e

(#85039) Superhun


Superhun
addikt

Sziasztok!

Újonnan melyik az a videokártya 20k alatt, ami még low-medium grafos játékra megfelel full hd felbontásban?

Én ezt néztem ki.

Köszi!

(#85040) bobalazs válasza Superhun (#85039) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hát jobbat én se láttam ott. De fullhd-ra nagyon kevés lesz az.
HD-re elég lenne. 31-2 körül van 750 ti, azzal már lehetne játszani.

(#85041) sirszevenap


sirszevenap
őstag

Egy Asus gtx 760 DCU II oc 2gb vállalható 30 ezerért? Még helyben is lenne. FullHD-ba szeretnék játszani közel max beállításokon. Azt meg nem tudom mikor jönne ki a lépés a drágább 960-ra. Max eladom és később veszek. Csak a kérdés, hogy mellényúlok e vele...

Bankkártyával? Hát persze!

(#85042) holozis_HUN válasza sirszevenap (#85041) üzenetére


holozis_HUN
veterán

30 ezerért szerintem jó. Ennyiért 750 TI megy. De Fulll HD max grafikához kevés lesz. Maga a kártya is és a VRAM is. 970 jó lenne max beállításokhoz, 960 lehet kevés lesz az újabb játékoknál.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#85043) Pécsi gyerek válasza holozis_HUN (#85042) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Hát basszus,gta 4 ben néztem tegnap minden maxon egy 1 gb os hd 6770-en 978 mb memória foglalt úgy hogy a láthatóságot lekellett vennem 50 %-ra,és ez még csak 1360×768 felbontás 😨

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#85044) erik365


erik365
aktív tag

Sziasztok!
R7 370 - ből melyik verziót érdemes venni? Hűtés szempontjából?
A Nitro verzióknak milyen a hűtésük?

Magyarország katonái, Tudtok-e még talpra állni?"

(#85045) giornalista


giornalista
senior tag

http://www.szamitogepteszt.hu/gtx1060-vs-gtx970-erdemes-e-cserelni/

azért ez egy elég lehangoló teszt. alig vagy semmivel sem erősebb, mint a GTX 970, miközben érezhetően drágább, és csak 2 gb-nyi extra memróiája van. újabb ide vagy oda.

jó lenne, ha jönnének az RX 480-ak végre, mert akkor lejjebb menne a 1060 ára is, de jelen helyzetben szerintem 90 ezer fölött nem igazán életképes ez a kártya (1060). 1440p a maximum, amire középtávon képes lehet, a 4K-t épp csak viszi. a 1070 viszont alig 30 ezerrel drágább nála (119 - 153 ezer per pillanat), az viszont egy "teljes értékű" kártya. sokkal jobb ár/érték arányú kártya a 1060-hoz képest, ami brutálisan van árazva.

(#85046) solfilo válasza erik365 (#85044) üzenetére


solfilo
veterán

A Nitro-ról jókat szoktak mondani. Esetleg kérdezd meg az R7 370 tulajokat, melyik hűtés a ajánlott. De a helyedben nem vennék R7 370-et, hamarosan érkezik az RX 460, kb hasonló teljesítménnyel, kevesebb fogyasztással.

solfilo

(#85047) sirszevenap


sirszevenap
őstag

Ezekről az Asus GTX 960 Turbokról mi a vélemény?

Bankkártyával? Hát persze!

(#85048) lacus83 válasza sirszevenap (#85047) üzenetére


lacus83
senior tag

Hangos,zajos Refhez hasonló hűtés.
Max pár ezressel többért kapsz ajánlot darabokat akár 4GBvel,és az már nem árt.Pl Gigabyte Wf2 Oc,Msi Gaming,vagy Evga Sc.

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#85049) sirszevenap válasza lacus83 (#85048) üzenetére


sirszevenap
őstag

Látom, persze. Most van is fent egy 53-ért. Az vonzó.

Bankkártyával? Hát persze!

(#85050) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Sziasztok!

Úgy döntöttem nemvárok tovább az "új" csírkékre..sem a zöld sem a piros oldalon.

Konfigom röviden...
Lapom és procim..: Maximus VI Formula + i5 4690K 4,5ghz-en
Hűtő ha lényeges lehet, bár nemhiszem hogy korlátozza az első Pci-E slotot... CoolerMaster V10
Memóriám magasbordás, Corsair Dominator Platinum 2x8Gb
Házam egy In Win 707, tehát elfog férni a hosszú kártya is:D

Használt kártyát szeretnék vásárolni, a kikötés 4gb vram megléte... voltak 3gigás kártyáim..igen kevesek voltak Fullhd max beállításra, az egyetlen amit nem használok a részletességben az "AAA" szűrők...illetve a "Vsync", ezen opciókon kívül mindent szeretek maxra állítani.

Ami fontos hogy nemszeretnék sok újabb, esetleg hasznos fícsört bukni esetleges 4gigához elegendő gpu erőt biztosítő gtx770ekkel vagy társaival.
Itt gondolok arra h a Vucan-t pl melyik szériás kártyák tudják már használni?

Felhasználás 80%-ban játék.

A lélektani/fizikai korlát is a 60e forintot súrolja, efeletti kártya max 1-2ezres + befektetésével még belefér.
Remélem minden lényegesebb adat levázolásra került.

Nagyon szépen köszönöm előre is! :R

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.