Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90751) Csupingo válasza flikenflaken (#90745) üzenetére


Csupingo
veterán

Itt egy zotac teszt. Engem annyira nem győzött meg. Jól néz ki a kártya, de a hőfok és a hang lehetne jobb is szerintem. Az asus dual nem állítja le a ventilátorokat, ha jól tudom. Maradt az msi armor, az egész jó kártya.

Biztos, hogy az msi armor -ra gondolsz, mert a múltkor még a sima változat volt a listádban. Az se olyan jó, akkor már a zotac.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#90753) Hunork válasza Alastair' (#90749) üzenetére


Hunork
veterán

Hali! Na, megvolt a full teszt: [link]
Remélem, benne van a jó átlagban :K

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#90754) vyce21


vyce21
tag

Sziasztok,

1060 ból mennyire ajánlott ez a model:
https://edigital.hu/nvidia/asus-nvidia-dual-gtx-1060-6gb-gddr5-videokartya-dual-gtx1060-o6g-p445532

Illetve Rx 480 ból a következő:
https://edigital.hu/amd/asus-amd-strix-rx-480-8gb-gddr5-videokartya-strix-rx480-o8g-gaming-p463064

Mivel árban ugyan annyi, szerintetek melyik éri meg jobban?

(#90755) bobalazs válasza zzola (#90744) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Egy ventis. Két lapos hőcső van benne ami nagy előny, hatékony a hűtése.
Játékokban 1960 Mhz köré boostol és azt tartja is.
69-76 °C között ingázik max terhelésen, hangja nincs, kb a tápom hangszintjét adja, tehát nem hallom ki a gépből.

(#90756) zzola válasza bobalazs (#90755) üzenetére


zzola
félisten

Köszi.

(#90757) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Melyik vga kártya a legerősebb ezek közül? (AutoCAD a fő irány, nem a játék)
asus gtx950 2GB
giga gtx960 2GB
inno 3d GTX1050 3GB
asus gtx1050 Ti 4GB
rx 460 4GB
r7 370 4GB
r9 380 2GB
r9 380 4GB
rx 470 4GB
r9 380x 4GB
köszi

(#90758) geri802 válasza tpeter77 (#90757) üzenetére


geri802
csendes tag

rx 470 4GB,r9 380x 4GB,asus gtx1050 Ti 4GB,r9 380 4GB,r9 380 2GB,giga gtx960 2GB,inno 3d GTX1050 2GB,asus gtx950 2GB-rx 460 4GB egál,r7 370 4GB.Kb igy lehet.

(#90759) Pokskill


Pokskill
tag

Üdv. Érdeklődnék , hogy adott esetben egy sima alap Inno 3D és egy Msi gaming 1060 között mennyi különbség lehet?
Mert 20.000 ft az árkülönbség és ha mondjuk csak kb 10 fps átlagba nem adok ki annyival többet érte.
Meg még annyi, hogy a sima Inno 1060-at is lehetséges húzni?
Előre is köszi :R

"Sosem az erősek, mindig a kitartóak műveltek nagy dolgokat."

(#90760) Badtor


Badtor
tag

Sziasztok!
Két kártya közül kellene választanom és ehhez kérném a segítségeteket.
SAPPHIRE 11260-02-20G RX 480 4GB GDDR5 NITRO 78 473 Ft
GIGABYTE GV-N1060WF2OC-3GD GeForce GTX 1060 3GB GDDR5 69 693 Ft

Ti melyiket választanátok,ha az árakat is figyelembe vesszük? :)
Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#90761) Csupingo válasza Pokskill (#90759) üzenetére


Csupingo
veterán

Teljesítményben nincs különbség adott gpu, de eltérő márkák között. Esetleg ha az egyik gyári oc változat a másik pedig nem, valamint mondjuk az egyiknek sokkal jobb a hűtése, akkor lehet kb. játékokban 2-3 fps. Valószínűleg az inno3d kicsit melegebb (pl. +3-6°C) és kicsit jobban hallani a ventilátorait. Láttam pár tulaj véleményét, senki se mondta zavaróan hangosnak az inno3d-t se. Mivel konkrétan az msi gaminget említetted, ami mostanában az egyik legjobb hűtés, ahhoz képest tényleg lehet pár fok eltérés és némileg magasabb zaj, de nem vállalhatatlan szerintem a másik sem.

(#90760) Badtor: Abu85 azt mondta, hogy a jövőben egyre több játék fog úgy kijönni, hogy a memóriaméretnek megfelelően lehet a grafikai beállításokat változtatni. A játék pl. nem fogja a maximális beállításokat engedni egy 3-4 GB-os kártyával. Ezért inkább a 8 GB-ost javasolnám.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#90762) Csupingo válasza Badtor (#90760) üzenetére


Csupingo
veterán

Közbe elolvastam a kérdést is. :DDD Ennek tükrében talán egy 8 GB-os 470 se lenne rossz választás.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#90763) sakal83 válasza Badtor (#90760) üzenetére


sakal83
addikt

kettő között a gtx1060, ha az árakat figyelembe vesszük

(#90764) Pokskill válasza Csupingo (#90761) üzenetére


Pokskill
tag

Köszi szépen:)

Még egy kérdés, ha esetleg ezt a kártyát venném meg:
EVGA 04G-P4-6253-KR GeForce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5 PCIE

Ugye ez gyárilag emelt órajelű.
Ez gyakorlatban kb mennyi fps különbséget jelent a gyári referenciaértékeken futó kártyával szemben átlagban egy játéknál szerintetek?

meg ugye ez nem táp csatis, ez nem jár teljesítményromlással a tápcsatlakozós verziókhoz képest ugye?
Ezer köszönet :R

"Sosem az erősek, mindig a kitartóak műveltek nagy dolgokat."

(#90765) Csupingo válasza Pokskill (#90764) üzenetére


Csupingo
veterán

Ez egy 75 W tdp-vel rendelkező kártya. Nem igazán kell rá plusz tápcsatlakozó. Azoknak jöhet jól, akik minden MHz-et ki szeretnének sajtolni a kártyából, mert akkor megnő a fogyasztás is. Viszont már a 9xx -es szériánál, és a mostani 1xxx -nél se igazán számít még az se, ha rommá húzod a kártyát, mert a boost miatt a kártya magától is emeli az órajeleket. Max. ezeknél játékonként 5-10 fps nyerhető, tehát nincs sok értelme. Csak feleslegesen kínzod a kártyát, ami hangosabb és melegebb lesz. A gyári oc kb. 2-4 fps-t jelenthet, annak sincs nagy jelentősége. Te magad is tudsz 2 kattintással olyan órajelet beállítani bármelyik kártyán.

Itt tuningoltak egy 1050 ti-t. Átlag 4-5 fps-t hozott.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#90766) Gigi01 válasza sakal83 (#90722) üzenetére


Gigi01
őstag

Értem,lehet inkább egy gtx1060 6Gb-ot célzok meg.

(#90767) sakal83 válasza Gigi01 (#90766) üzenetére


sakal83
addikt

Vegyél egy olcsobb felpassziv 6gbost. De 90 fölé ne Menj vele.

(#90768) Gigi01 válasza sakal83 (#90767) üzenetére


Gigi01
őstag

Nem,olcsóbban akarom megúszni,persze gagyit nem akarok. :)
Pl. melyikeket nézzem?Lehet nem most,picit később veszem,vagy amikor jó árban látom.

(#90769) Balion válasza Pokskill (#90759) üzenetére


Balion
senior tag

Inno3d 1060 3gb-om van, játékban nem tud 80 fok fölé menni, és csendes is marad.
(1 ventis, compact). Mindezt úgy, hogy leírás szerint húztam is. (250Mhz cpu, 1000mhz memory)
Nincs semmiféle speckó hűtés a házban, a procin is gyári.
De tudom még fokozni, a gép egy szekrényben van, aminek csak a hátulja nyitott, elől rácsukom az ajtót :)
Nem kell félni az inno3d-től.

[ Szerkesztve ]

(#90770) sakal83 válasza Gigi01 (#90768) üzenetére


sakal83
addikt

A legolcsóbb a giga windforce szokott lenni. Az egy korrekt vga.

(#90771) sarkany01


sarkany01
tag

Sziasztok. Abban kérném a segítségeteket, hogy egy konfigot szeretnék összerakni. A keretem nagyjabol 80-100 ezer lenne. Tápegységem viszont van.(chieftec 550w) Szoval videokártya,processzor,ram, alaplap és ház kéne esetleg merevlemez. Lehetőleg pcxről szeretném rendelni. Ebben kérném segítségeteket. Előre is köszönöm.

(#90772) Csupingo válasza sarkany01 (#90771) üzenetére


Csupingo
veterán

Milyen evárásaid lennének? Játék lesz? Milyen felbontáson, milyen beállításokkal? Használt alkatrész is lehet?
Elég e egy amd apu vagy videókártya is kéne? Itt segítenek összerakni a gépet, aztán ha maradt némi pénz, akkor kitalálunk bele egy vga-t. :)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#90773) sarkany01 válasza Csupingo (#90772) üzenetére


sarkany01
tag

Köszi. igazából 1-2 mai játék fusson rajta, de nem fogom az őrületbe kergetni a játékokkal.

(#90774) ot93


ot93
senior tag

Üdv, már eldöntöttem, hogy sapphire rx460 4 gb-t veszek, de az érdekelne még, hogy várható-e valamikor a közeljövőben akció/árcsökkenés? gondolok itt az ünnepekre vagy ft erősödés :D stb. vagy az ünnepekkor inkább felmennek az árak? tehát érdemes-e még várnom a vétellel? mert úgy lett volna, hogy most a hd7770 eladom, de az utolsó pillanatban kiderült, hogy az integrált vga nem működik... :W

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#90775) Pokskill válasza Balion (#90769) üzenetére


Pokskill
tag

Köszi szépen mindenkinek! :R

"Sosem az erősek, mindig a kitartóak műveltek nagy dolgokat."

(#90776) vyce21 válasza vyce21 (#90754) üzenetére


vyce21
tag

Illetve egy FX 8350 es processzor kitudja hajtani ezeket a kártyákat?

(#90777) Csupingo válasza vyce21 (#90776) üzenetére


Csupingo
veterán

A proci az esetek nagyrészében elég lesz szerintem. Asus dual talán az asus egyik legegyszerűbb kártyája, nem állítja le a ventilátorokat. Talán még az 1060 topikban sincs senkinek. Oda is bekérdezhetsz azért. Az idők szavára hallgatva és az okosabbakra, pl. Abu85-re, azt mondanám, hogy a 8 GB-os rx 480 jobb lehet. A strix már egész jó változat.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#90778) _Gudella


_Gudella
senior tag

Sziasztok!
Jó ideje csak az Intel i7 4770K processzorba integrált GPU-val használom a gépem, mivel semmilyen 3D-s dolgot nem szoktam futtatni rajta (givéve a Google Earth-t néha).

Viszont közben egyre több olyan programmal dolgozok, amik használnák a GPU-t a futásuk gyorsítására (Adobe Premiere Pro, Phase One Capture One..), úgyhogy úgy döntöttem veszek egy jó videokártyát.

Leginkább a GTX 1070 és 1080 kártyákat nézegetem.
Amiről nem nagyon találtam sehol rendes összehasonlítást az az, hogy mennyi a kártyák teljesítményfelvétele idle-ben. Ez nagyon érdekelne, mert sokszor a nap nagy részében csak be van kapcsolva a gépem, de semmi komoly munka nem történik rajta, szeretném ha ilyenkor nem emelkedne meg nagyon a fogyasztás. Mikor ki van használva a kártya teljesítménye számításokra, olyankor nem érdekel mennyit fogyaszt. Jelenleg a gépem 32 watt-ot vesz fel konnektorból idle-ben.
A kártyák idle fogyasztásáról sok cikkben amit néztem nem esik szó, vagy több helyen ellentmondásos információkat találok. Például a Tom's Hardware tesztekben (ott azt hiszem a referencia kártyákat tesztelték) az jött ki nekik, hogy a GTX 10-es kártyákból a pont az 1080 fogyasztja a legkevesebbet idle-ben, a Prohardver tesztek meg ennek az ellenkezőjét mutatják (viszont itt más kialakítású kártyákat teszteltek)

Van valakinek ötlete, hogy merre keresgéljek, ha olyan kártyát szeretnék, ami a lehető legkevesebbet fogyasztja alapjáraton, és terhelve is viszonylag halk marad?
(mondjuk úgy vettem észre, hogy zaj szempontjából elég jók ezek a kártyák, a legtöbbre azt írják, hogy 60 fokig egyáltalán nem indul el a ventilátor, és utána sem túl hangosak)

Az is érdekelne még, hogy be lehet-e úgy állítani a rendszer-t (Windows 7-et használok), hogy a megjelenítés továbbra is az Intel GPU-ról menjen, és a videokártya csak a számításokat csinálja?

Köszönöm előre is a tippeket

(#90779) vyce21 válasza Csupingo (#90777) üzenetére


vyce21
tag

Utána olvasgattam, tényleg nem nagyon találni semmit az Asus Dual-ról, így minden kép felejtős!
Ha még is GTX 1060 lenne belőle akkor csak is ez a 2 modell jöhet szóba:
Asus nVidia Strix GTX 1060 6GB - 115 490 Ft
MSI nVidia GTX 1060 6GB ARMOR - 107 990 Ft

De mivel így már nincs egy árban az RX 480-al(99 990), (igaz nem sokkal drágábbak) így szerintem marad.
Igaz maximum FullHD-ban lesz használva, de valóban hosszú távra tervezek vele.

Szívesen meghallgatok még véleményeket, még rá lehet beszélni az 1060-ra is. :DD :DDD

(#90780) Hunork válasza vyce21 (#90779) üzenetére


Hunork
veterán

Ebből a kettőből én az MSI-t venném.
A 480/1060 kérdés szinte mindennapos. Egyik játékban az egyik, másik játékban a másik jobb pár fps-el. DX12 alatt az RX erősebb. De elmondható, hogy FHD alatt bármelyik jó választás. Kérdés, milyen idősávra tervezel? Ha hosszabb távra, én az RX480-at venném a nagyobb videó memória, és a valamivel erősebb DX12 támogatás miatt.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#90781) Csupingo válasza vyce21 (#90779) üzenetére


Csupingo
veterán

Ezek igen magas árak. Hol láttál ennyiért kártyákat? Pl. msi armor.
Ez a giga wf se rossz kártya. Figyelni kell folyamatosan, mert sokszor 4-5 ezret is változik az ár. Nem tudom, hogy a karácsony milyen irányba fog bekavarni.
Ha csak az a két modell jöhet szóba, akkor azt mondanám, hogy várjál, mert annyit nem ér meg az 1060 mikor kapható volt már 85-88 körül is.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#90782) Ajbars


Ajbars
csendes tag

Hali érdekelne szerintetek melyik jobb ?
Inno3D GeForce GTX 1060 3GB Compact
XFX RX-470P4LFB6 RX 470 4GB

(#90783) Balion válasza Ajbars (#90782) üzenetére


Balion
senior tag

1060 picit erősebb, de a 3gb-nak súrolni fogják a tetejét a modern játékok. Nekem az inno3d 1060 3gb van, feljebb írtam róla véleményt :)

(#90784) vyce21 válasza Csupingo (#90781) üzenetére


vyce21
tag

Extreme digitalnál.
Tudom ott elég drága minden, de ott tudom meg venni áruhitelre.
Alapból hosszú távra tervezem a vételt (min 3 év). Ezért gondoltam, hogy vagy egy gtx 1060 6gb vagy egy RX 480 8gb.
Csak nem tudom melyik gyártó által készített kártya ajánlott melyik nem.

[ Szerkesztve ]

(#90785) Csupingo válasza vyce21 (#90784) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha nem idegenkedsz az amd-től, akkor kerek 100-ért inkább az. Melyik változat pontosan?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#90786) flikenflaken válasza Badtor (#90760) üzenetére


flikenflaken
tag

83k körül vannak új gtx 1060 6gb-osak is ha még érdekel.

(#90787) thebigK válasza vyce21 (#90784) üzenetére


thebigK
addikt

Iponnal is van aruhitel.

“Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.”

(#90788) vyce21 válasza Csupingo (#90785) üzenetére


vyce21
tag

Nem idegenkedem. Jelenleg egy HD 7850 em van, előtte is csak radeon volt igazából.

Ő lenne a kiszemelt áldozat: [link]

thebigK: Komolyan? Na ezt nem tudom, meg nézem akkor.

[ Szerkesztve ]

(#90789) PioDVD


PioDVD
senior tag

Üdv!
Van (fiamnak van) egy Dell asztali gépe, OptiFlex 790, i5-2400 procival. Eddig nem volt benne vga-kártya, eljött az ideje.
Kinéztem a gtx-750 ti-t, ami árban belefér és valamelyest szól a jövőnek is. (A mostani semmihez képest legalábbis.) Kiderült, hogy az alaplap csak max. 20 w-os vga-t támogat, a gt-710 a maximum, az meg enyhén szólva nem túl combos, alig jobb, mint a prociba integrált. Szétnéztem, alaplapcsere szóba jöhet-e, de használtan is 20-30 e a procihoz való alaplap, akkor meg már inkább egy újat vennék, alig drágábban. De akkor kellene procit cserélni, így már lassan gépcserénél tartunk... (Az öreg i5-össel pariban lévő mostani procik kezdődnek kb. 40 e-nél, bár annyira nem néztem utána.)

Most ajánlotta egy ismerős egy ugyanilyen gépben lévő gtx-550 ti kártyáját. 10 e ft, olcsó is lenne, de megnéztem és annak a max. fogyasztása 119 w. És akkor eljutottam oda, hogy ha az elmegy az alaplapban, akkor a max. 60 w-ot fogyasztó 750 ti-nek is jónak kell lennie.

Vélemény? Mennyire kőbe vésett az alaplapnál megadott max. fogyasztás? Külföldi fórumon annyit láttam, hogy valaki írta, nála megy az áhított kombó, de csak saját felelősségre meri ajánlani.

(#90790) szabog4


szabog4
aktív tag

Üdv mindenkinek!

http://hardverapro.hu/apro/gigabyte_geforce_gtx_1070_windforce_oc_8gb_gddr5_256bit/

Jó vétel lenne ez (személyesen eltudok menni érte.) vagy inkább várjak egy másik gyártó kártyájára? (Pl. MSI) ...netán inkább 1080?
3D-s modellezésre lenne használva 70%-ban, a többi adobe termékcsalád és játék.

Nem tudom megéri-e kifizetni azt az árkülönbséget, ami az 1070 és a 80 között van valamint nem elhanyagolandó a fenti linken lévő kártya ára...vagy tévedek? :F
1080ba több a Cuda core, ami tudtommal a nekem nagyon jól jön és fontos is.

Segítségeteket előre is köszönöm.

HUN_Thorpedo

(#90791) Pécsi gyerek válasza PioDVD (#90789) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Én még nem is hallottam ilyenről hogy egy alaplap csak 20 wattos videókártyát támogat :Y Amit találtam róla én ott nem látom ezt a vga watt limitet.Biztos hogy ez így van?

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#90792) =HG= válasza PioDVD (#90789) üzenetére


=HG=
addikt

Kérdésedre annyira nem egyszerű a válasz..A technikai adatok alapján koránt sem biztos, hogy hosszútávon működőképes lenne a 750Ti-vel...
A Dell elég öntörvényűen építette a gépeit, így nagyon sok olyan megoldás, csatlakozó született, ami csak saját márkás termékekkel volt kompatibilis... Így egy esetleges gépfejlesztésnél belefothatsz egy-két problémába..
Nem Írtad, hogy milyen ház...A kis slim, vagy az mAtx(bár gondolom ez utóbbi..) Mekkora táp van benne?
A 750Ti-nek már kell egy 6pines csatlakozó (gyanítom ez nincs a tápon) Bár molexel megoldható.
Mivel ez a vga nem a PCI slotból kapja a működéshez szükséges tápellátást (illetve nem az egészet) így akár működhet is...ha a táp bírja...

Egyébként 1155-ös lapot már csak használtat kapsz, de 10-15 ezerért biztosan találsz, csak z-s lapokért kérnek többet..

(#90791) Pécsi gyerek : Biztosan, bár mint fentebb írtam, a + tápellátás nélköli vga-ra értendő!

[ Szerkesztve ]

(#90793) gyenesmartin válasza Pécsi gyerek (#90791) üzenetére


gyenesmartin
őstag

19. oldalt, én 35W-ot látok.
Egyszer akartam egy Dell gépben videókártyát cserélni egy modernebbre (4370-et talán 6670-re) és nem működött benne a vga. Más gépben igen, de a Dell-ben nem.

(#90794) Csupingo válasza PioDVD (#90789) üzenetére


Csupingo
veterán

Szerintem mennie kéne a gtx 750 ti-vel is. 60 W a tdp-je a kártyának, létezik belőle plusz tápcsatlakozó nélküli is. A gép kézikönyvében én 35 W-ot láttam írva a vga-hoz. Talán ez nem kőbevésett érték, mert a pci-e szabvány 75 W-ot ad meg, ha minden igaz. Érdemes körülnézni a dell oldalán, hogy biost lehet e frissíteni a lapon, ha nem működne bennt a vga.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#90795) PioDVD válasza =HG= (#90792) üzenetére


PioDVD
senior tag

Köszönöm mindenkinek!

Ahogy javítottak, 35 w, kicsit elkeveredtem, annyit keresgéltem már. Ez a 6 pin-es csatlakozó azt jelenti, hogy azon keresztül is kap tápot, a 60 w-os kártya akár mehet is? Mint írtam, az 550 ti kártya a gép testvérében üzemelt, évekig, pedig annak közel 120 w a max tdp-je.

Biztos igazad van az alaplap árakkal kapcsolatban, de kicsit fájna a szívem egy régi technológiára költeni (vga + táp mellett). Ahogy az öreg i5 lecserélése sem esne jól, mert semmi baja.

Mondjuk a legjobb az lenne, ha tápot sem kellene cserélni, midi torony ház, 250 w-os táppal, nem tudom, elég lenne-e? Alaplap, proci, vga, 1 vincseszter, vez. nélküli egér+billentyű. Igazából +40 w fogyasztás jönne szóba elvileg, a prociba integrált vga-ra írtak max. 20 w fogyasztást a linkelt .pdf 29. oldalán.

[ Szerkesztve ]

(#90796) Csupingo válasza PioDVD (#90795) üzenetére


Csupingo
veterán

A 750 ti-hez elég lenne a táp szerintem. Az 550 ti-hez már nem.
(Amúgy a pci-express 3.0-ás foglalatból 150 W is kivehető, de gondolom azért, hogy szinte minden lapba be lehessen tenni a nagyobb fogyasztású vga-kat is, a gyártók 75 W felett már plusz tápcsatlakozót használnak.)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#90797) =HG= válasza PioDVD (#90795) üzenetére


=HG=
addikt

Nagyon nem keveredtél meg, mert a small gépházban lévő alaplapnál írnak 20W-ot, a tiédnél 35-öt...
Azért írtam a fejlesztéssel kapcsolatos dolgokat, mert sajna ahogy Te is látod, nem éri meg fejleszteni....Elérkezett az az idő, amikor teljesen újban kell gondolkodni..ha már nem elég a jelenlegi...

Gyakorlatilag a 6 pinen keresztül kapja a tápot, a PCI-e keresztül "kommunikál."
Ha nincs 6 pines csati a tápon, akkor kell egy ilyen átalakító: [link]

Elméletileg elég a 250-es táp, bár hangos lesz.. :K

(#90798) PioDVD válasza =HG= (#90797) üzenetére


PioDVD
senior tag

Annyiban keveredtem, hogy rémlett 30 w is, de én a 29. oldalt találtam meg és ott 20 w van. Igaz, mikor rákérdeztetek, akkor jobban megnéztem és ott a beépített vga tdp-je van.

Persze, fejleszteni mindig jó :), de én pl. lassan 10 éve egy Athlon II xp 250 procps gépet nyúzok, a memóriát kellett 4-ről 8 gb-ra növelni és még mindig remekül tudok vele dolgozni, pedig özön weblap megnyitva, köztük állandóan frissülő flash-es oldalak is, így egyelőre várok. A fiamnak is csak annyi nyűgje van, hogy a játékok már el sem indulnak, nem hogy szaggatnának. A procit sajnálnám, meg akkor már tényleg húzós lenne cserélni mindent (nem tudom, egyben mennyiért lehetne eladni a gépét, garanciával szűk br. 60 e-ért hirdetik, én garancia nélkül nyilván csak olcsóbban tudnám eladni), szinte csak a processzor lenne meg belőle... Így, ha sikerül az eredeti táppal hajtani a vga-t, viszonylag olcsón megúsznám és az öreg i5 még mindig nem egy lassú darab, legalábbis pontszámok alapján. Azt megint nem tudom, egy hasonló pontszámú mai i5 valóban hasonlóan teljesít, vagy pontszámtól függetlenül azért jelentősen gyorsabb. Annyit láttam, hogy még mostanában megjelent lövöldözős játéknál az i5-2400 már az ajánlott minimum volt, nem a szükséges minimum, elvileg nem a legújabb, nem full beállítású játéknak még el kellene mennie rajta. De a lényeg, hogy csak vga-t vennék, semmi olyat, ami "ki kell dobni", ha bármelyik régi alkatrésznek baja lenne.

Ha rosszul látom, javítsatok ki nyugodtan. :)

(#90799) =HG= válasza PioDVD (#90798) üzenetére


=HG=
addikt

Jól látod! :R

(#90800) Alastair' válasza PioDVD (#90798) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nem ismerem ezt az alaplapot, de minden pci-expressre a 75 watt szabvány. Még az 1.0-ra is.

Alister from Hell

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.