Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) Boogie33


Boogie33
senior tag

Hali.
Azt szeretném kérdezni hogy egy 6970-et mennyire érdemes lecserélni egy XFX-re 40K kellene rádobni.Igazából milyen egy XFX egy MSI-hoz képest ?
Azt azért még hozzá tenném hogy ilyen lapom van amit nem szándékozom mostanság lecserélni .

[ Szerkesztve ]

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#15002) marcusa válasza Boogie33 (#15001) üzenetére


marcusa
addikt

Annyiért simán megéri, 6970 40-45k-t ér használtan, 7970 90-100 között. :)

:-)

(#15003) Zunex


Zunex
tag

Sziasztok!
Valaki ért a Sapphire TRIXXhez? Az lenne a kérdésem vagyis problémám vele, hogy amikor először OCzek vele akkor nincs semmi gond, de amikor másodjára teszem akkor teljesen megzavarodik és max 10 MHz-re tudom állítani a kártyát és természetesen szaggat minden,, mint ahogy azt 10mhz-en illik. Egy Sapphire HD 6870-et akarok OCzni, de csak TRIXXel tudom a feszültséget növelni. Catalystal 960/1100-at megy gyári feszen. Valaki tudna segíteni?

Előre is köszönöm!

(#15004) Boogie33 válasza marcusa (#15002) üzenetére


Boogie33
senior tag

Na jó de milyen kari minőségileg az XFX ( nem ismerem ) az MSI hez képest . És az alaplapom Csak PCI 2.0 -ás tudnám használni a XFX-et rendesen ?

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#15005) marcusa válasza Boogie33 (#15004) üzenetére


marcusa
addikt

Hát, nekem még sosem volt XFX, 7850/70 topic-ban most ketten is panaszkodtak, hogy nagyon melegszik, de szerintem kérdezz be a 7970 topic-ba, biztos van olyan, akinek az van. :K

:-)

(#15006) csucsbicep válasza -secret- (#14992) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Vagy gari, ha van, illetve otthon megmókolod. Leszeded a burkolatot és a gyáeri ventiket és teszel rá másikat.

(#15007) Hubba12 válasza Boogie33 (#15004) üzenetére


Hubba12
senior tag

Nekem van XFX-el kapcsolatban tapasztalatom és volt velük bajom.

Csak az ASUS!

(#15008) Boogie33 válasza Hubba12 (#15007) üzenetére


Boogie33
senior tag

Hát úgy döntöttem hogy nem veszek most VGA-t , ez egy örök pénz nyelő kezd elegem lenni, tavaly őszi a 6970-em,és megint vegyek kártyát ? Vennék most egy 7970-et tuti 6 hónap múlva megjelenne a 8970. Lehet veszek egy X-boxot az csak tovább tart mint egy vga. :C

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#15009) Hubba12 válasza Boogie33 (#15008) üzenetére


Hubba12
senior tag

:R :D

Csak az ASUS!

(#15010) AAntii


AAntii
őstag

Sziasztok!

560ti-t érdemes venni manapság vagy azoknak teljesen leáldozott?
Ha jól nézem kb. 35-ért mennek garanciával. Volt annak idején egy gigabyteom, de az akkor még szűk keresztmetszet tápom miatt mennie kellett, így kicsit nosztalgiázni támadt kedvem, de ha mégsem jönne be, akkor nem szeretnék túl sokat rajta ülni.

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#15011) csucsbicep válasza AAntii (#15010) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Attól függ mennyiért.

(#15012) syberia válasza AAntii (#15010) üzenetére


syberia
veterán

Szerintem 35-ért simán jó vétel-ha garis-az 560 Ti.

https://howbad.info/

(#15013) czanga


czanga
őstag

Sziasztok.

Bar google a baratom es itt is keresgeltem, de jobbnak talaltam inkabb kerdezni.
Mennyiben valos az, hogy Asus 7770-es "sima" DC kartya nem turi a tuningot a gyari asus alkalmazas hasznalatakor sem? Instabilitasra gondolok foleg.

Nem a v2-es verziot keszulok venni es ha meglessz hozza proci akkor fel gondolnam huzni DC Top kartya orajeleire meximum.

A kartya topicjaban volt szo errol de nem hiszem, hogy valos a gond es csak a sapphire kartyak turik a tunningot.
Bocsanat ha nem a legmegfelelobb a topic, plusz telefonrol irtam.

[ Szerkesztve ]

(#15014) Grave_444 válasza czanga (#15013) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Tuningban pedig a Sapphire a legjobb. :) [link]

(#15015) czanga válasza Grave_444 (#15014) üzenetére


czanga
őstag

Bakter. :) Pedig a 3 ev gari nem artana (konnyebb eladni kesobb cserekor) es giga kartyat nem gondolnek venni.

(#15016) AAntii válasza czanga (#15015) üzenetére


AAntii
őstag

Ha nem akarsz másfél évnél tovább ülni a kártyán, akkor a Sapphire is jó lehet neked, mivel sokkal többet nem tudsz kérni egy másfél év garival rendelkező kártyáért, mint egy fél évvel rendelkezőért ebben az árkategóriában. Nekem a legolcsóbb, legkisebb, hőcső nélküli Sapphireom volt, azt is lehetett húzni vagy 10-15%-kal, szóval jól futnak.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#15017) czanga válasza AAntii (#15016) üzenetére


czanga
őstag

Hardverker-ben (máshonnan nem veszek) pont nincs Sapphire, az alap hőcsöves verzió sajnos. :( Holnap majd felhívom őket, hogy mi a helyzet a kártyával, mert nincs érkezési infó.

Amúgy a 4830-amat eddig használtam 2009 óta, ami ugyan szintén sapphire volt, itt a használati idő a lényeges. :) (csak úgy plusz infóként)

[ Szerkesztve ]

(#15018) ryori


ryori
senior tag

hi

AMD A6-5400K integrált 7540D -vel. mellé milyen videókártyát?

1. verzió amivel biztosan működik a dual graphics: [link]
2. verzió amivel már nem biztos hogy megy a dg(cf) de ez elég jó kártya. [link]

A keret 20.000 Ft. 80cm-s tv-n játszanék 1920x1080 felbontásban hdmi kábelen. minőség low-medium elég. de ha high az még jobb :C

bár elvileg 6670essel is működik a dualgraphics crossfire. de hivatalosan 6570es a 100% tuti. bár youtuben is mint ha láttam volna 6670es dg-t :Y na mind1 vélemények?

[ Szerkesztve ]

(#15019) anytime válasza Boogie33 (#15008) üzenetére


anytime
őstag

Van kint egy elado xbox-om ;]
Azert sztem gondold meg, azert konzol ide vagy oda, sztem a szgeppel nem veszi fel a versenyt, persze az orok kerdes, milyen jatekot kivansz futtatni es milyen vas segitsegevel ....

(#15020) marcusa válasza ryori (#15018) üzenetére


marcusa
addikt

Én is úgy tudtam, hogy 6670-nel is megy a dg. Ha nem, akkor 6770 nyújt kb olyan teljesítményt, mint a 6670+apu páros. Bele is fér a keretbe. :)

:-)

(#15021) HeliumA


HeliumA
aktív tag

Szervusztok!

Melyik a legjobb 8x AGP-s kari amit egy ilyen alaplapba tennék be.

Kinéztem egy Ati HD4670-et szerintetek?

Atis

"A Pénz valóban nem boldogít, mert nem érzem magam boldogabbnak most, hogy 500m$-om van, mint amikor 400m$-om volt" /Arnold Schwarzenegger/

(#15022) AAntii válasza HeliumA (#15021) üzenetére


AAntii
őstag

Szia!

His 4670 ez még ha minden igaz kapható is, ati fronton alighanem a legerősebb, de ha nem, úgyis kijavítanak mindkettőnket. A tavalyi évben hozta vissza a His a termékpalettára. Nekem 4850-en volt hasonló hűtésem, nem volt hangos és nagyon jó hatásfokkal üzemelt, így a 4670-hez szintén jó lehet ez a hűtés, mivel hőcsövet így hirtelen nem látok, de nem is ugyanakkora fogyasztással bír a két kártya.

Az már más kérdés, mennyire érdemes agp-hez még videokártyát venni, pláne hogy az említett darabnak megkérik az árát.

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#15023) johnbeurer


johnbeurer
csendes tag

Sziasztok!

Most olvasgatom h itt nagyon szidjatok a 7870 sapphiret... :/ most fog megjonni a hetvegen..
Ez a bs most mindegyiknel elojon vagy csak par darabnal volt gond? Kicsit elkezdtem aggodni... bar meg lesz ra 1 ev gari...

[ Szerkesztve ]

(#15024) marcusa válasza johnbeurer (#15023) üzenetére


marcusa
addikt

Nem mindenkinél jön elő, de sok volt a hibás darab. Gariban cserélik. De legközelebb még vásárlás előtt informálódj ;)

:-)

(#15025) peq válasza johnbeurer (#15023) üzenetére


peq
aktív tag

Lehet akitől vetted/veszed, előjött a bs hiba, azért adja el. Szervizbe meg klappolt minden, kompatibilitási gondokkal nem cserélnek. Légy borúlátó! :DDD Utólag már minek vakarózol?

(#15026) Boogie33 válasza anytime (#15019) üzenetére


Boogie33
senior tag

Azzal van itt igazán a probléma hogy sok pénzbe és időbe ( mert pénzem nincs dögivel fizetésből élek ) tellett mire eljutottam idáig ami most van , és most kezdjem előröl ? Nem tudom.
Valahol meg kell húzni egy határt , és legfeljebb akkor venni valami újat ha nagyon muszáj ,de ez szerintem még nem most van. Most ezt érzem de ki tudja lehet később más lesz a véleményem. :R

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#15027) HeliumA válasza AAntii (#15022) üzenetére


HeliumA
aktív tag

Köszönöm AAntii!

Úgy tűnik, akkor jó felé kapiskáltam. Természetesen használtat akarok bele, hisz nincs értelme egy "ócskavasba " zsír karit bele venni. A cél az, hogy gyorsabb legyen mint az alaplapi vezérlője. Szerintem ezzel abszolválom is.

Atis

"A Pénz valóban nem boldogít, mert nem érzem magam boldogabbnak most, hogy 500m$-om van, mint amikor 400m$-om volt" /Arnold Schwarzenegger/

(#15028) KAMELOT válasza johnbeurer (#15023) üzenetére


KAMELOT
titán

1 év gari? Honnét veszed azt a kártyát? :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#15029) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Hi.

Szerintetek jó döntés volt egy Gigabyte HD6670 vétele az x4 965 BE (@3,6GHZ) procim mellé?
Melyik vga lenne a maximális amit ki bírna hajtani?

Egyébként ez előtt egy HD4650 512mb- om volt.

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#15030) Buci21 válasza sutyesz96 (#15029) üzenetére


Buci21
addikt

egy HD 7770 vagy 7790 ami határa, vagy használtan egy HD 6850/70 szintje. nekem a HD 6870 ált. VGA limit, de produkált már Far Cry 3 alatt procit is. Meghúzva 4ghz fölé sztem egy HD 7850-t is neccesen kiszolgálna :D

A HD 6670 GGDR5 vagy 3? ha 3, akkor állj el a vásárlástól, és szerválj valami potensebbet, ha játék a cél. A GGDR5-ös 6670 egész kis tökös kártya :D

[ Szerkesztve ]

(#15031) KAMELOT válasza sutyesz96 (#15029) üzenetére


KAMELOT
titán

Oda HD7850-ig rakhatsz dolgokat!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#15032) KreeZonas


KreeZonas
csendes tag

Sziasztok! Tudnátok ajánlani nekem egy videókártyát az ilyen alaplapomhoz? Egy Phenom II procival pörög, tápom is van hozzá egy 500W-os FSP SAGA II. Használtan is elég lenne egy videókártya, 30˙000 forintig.

Néhány - nem a legújabb - játék szeretném, ha menne rajta, hogy barátnőmmel legyen mivel elszórakozzunk. Mégiscsak ciki, hogy az ő laptopján játszunk, mikor nekem itt az asztali! :B Meg persze filmezésre is akarom használni, de semmi blue-ray, vagy full-HD. Sűrűn nem akarom cserélgetni, se tuningolni, szóval valami megbízható, jó ár/érték arányút ha tudna valaki ajánlani, megköszönném!

[ Szerkesztve ]

(#15033) Buci21 válasza KreeZonas (#15032) üzenetére


Buci21
addikt

megpróbálod 4magosítani a procit? ezeket az x3-asokat lehet, ha jól tudom :D Am a 30 ezres keretben HD 7770 vagy 7750 ami ajánlott :D jól fog vele menni, az nem kérdés, fHD-ban kis kompromisszumokkal azért lehet tolni :D

Gémer barátnő? szép munka, vedd is el feleségül xD

(#15034) vctm


vctm
csendes tag

Sziasztok! Mostanság terveztem beszerezni egy új vga-t és tanácsot szeretnék kérni, hogy a konfigomhoz mi az, amire még érdemes lenne beruházni. Asus p8h77-m le, i3 3240, 2x4 gb Kingston ddr3 1333. Kb. 50k-ig mennék el, ilyen tájt nekem egy 7850 lenne a leginkább szimpatikus. Ja, és jelenleg egy hd5670 teljesít(get)

(#15035) Buci21 válasza vctm (#15034) üzenetére


Buci21
addikt

HD 7850 !!2GB!!, ha a felbontás fHD, a procival pont egyensúlyban lesz. Asus, Powercolor, VTX3D, XFX ajánlott, Sapphire kerülendő, mert még lehet a polcokon a Blackscreen hibás szériából (volt egy pár ilyen, elv javították, gyak tudja a kutya mi van a bolt polcain). Gigabyte határeset, ebből a kártyából nem volt sok hibás darabjuk, de mostanában minőségben kicsit gyengébbek.
XFX HD 7850 2GB - 51K

[ Szerkesztve ]

(#15036) KreeZonas válasza Buci21 (#15033) üzenetére


KreeZonas
csendes tag

Nem vagyok nagy hackelő, amíg nem érzek rá konkrét igényt, nem esek neki.
Itt találtam is egy HD7770-est, ez akár jó is lehet hozzá?

(Szégyellem össze-vissza magam, de vagy 5 éve nem foglalkoztam hardverrel, nem is tudom kell-e költenem 30ezret a karira... Lehet az igényeimnek 20asért is elég lenne?)

(#15037) Freiherr válasza vctm (#15034) üzenetére


Freiherr
őstag

Jó választás,de pár helyen már kevés lesz a processzorod alá.

XXX

(#15038) Buci21 válasza KreeZonas (#15036) üzenetére


Buci21
addikt

a bolt, ahova a gari szól, kicsit olyan hirtelen elsüllyedős, és lécelős boltnak tűnik... az, hogy Gigabyte, az másik dolog, az lehet, hogy csak személyes ellenszenvem. De ha bízol a gariban, akkor az a kártya jó lesz, menni fog szépen. Az, hogy kell-e rá ennyit költened, az attól függ, mi az igény és a felbontás.

(#15039) vctm válasza Buci21 (#15035) üzenetére


vctm
csendes tag

Igen, mindenképp 2gb-ost szeretnék, egy 24"-es samsungom van, 1920x1200, bár gondolom ez annyit nem nyom a latba. Azt hiszem akkor meg is van a nyertes, már csak a fizut kell megvárni:D köszönöm a gyors választ!

(#15040) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok.

Szeretnék kisebb fogyasztást, de kisebb teljesitményt nem. Késöbbi játékokra is gondolva...

Jelenlegi konfig Asus m4a88td egy X2 555@B55 3.2GHz, 2*4Gb rammal, ATI 6950 2Gb.

Autoszimulátor, FPS ami főként megy a gépen, lehetőség szerint csak full hd-ban nyomok mindent, min. 4x-4x beállításokkal.

50ft körüli összeget szánnék rá, 2Gb-os ati 7850, gtx 660, 650 boost amiket nézegettem.

Érdemes ebbe nagyobb VGA-t pakolni vagy inkább lap/cpu csere lenne a fontosabb?

[ Szerkesztve ]

(#15041) Buci21 válasza vctm (#15039) üzenetére


Buci21
addikt

Azért kérdeztem, mert ha kisebb felbontás, és eszed ágában sincs váltani monitort és ezáltal felbontást, akk felesleges a 2 Giga. te fHD-t használsz, abból is a "nagyobbikat', nem az 1920*1080-t hanem 1200-t, ide el fog kélni a több RAM. A proci egy-két vad multi alatt el fog fogyni, pl BF3 multija, stb. Single-ben egyértelműen kiegyensúlyozott a cucc :D

(#15040) t.imi:
kevés a CPU, és ezen a platformon több kraftot csak nagyobb fogyi mellett kapsz. Ajánlott a váltás 1155-re és egy core i3-ra vagy i5-re (mire futja), és addig maradhat a HD 6970. Utána egy HD 7870 vagy egy GTX 660 lehet méltó utódja kb azonos teljesítményszinten, kisebb fogyival. A 1155-ös platform energiaigénye egy i3-assal már kapásból szerényebb, mint ennek a cuccnak.

[ Szerkesztve ]

(#15042) KreeZonas válasza Buci21 (#15038) üzenetére


KreeZonas
csendes tag

Jó, igazából monitort is kéne vennem :DDD De 1280×1024-es felbontásnál nagyobbat nem kell kiszolgálnia. Amúgy ebben a kártyában az is tetszik, hogy haza szoktam járni Szolnokra, szóval helyben lenne.

Elő szokott fordulni, hogy videót is vagdosok - vagyis vagdosnék, ha bírná a gépem. Annyira azért nem jellemző, hogy ezért vegyek nagyon erős kártyát, de jó lenne, ha elvinné élvezhető szinten. Szóval az igény még ez lenne, normál felbontású filmek, nem a legújabb, de azért pofás játékok.
Mit gondolsz?

(#15043) vctm


vctm
csendes tag

Zsír, köszönöm szépen!

(#15044) Buci21 válasza KreeZonas (#15042) üzenetére


Buci21
addikt

Videovágásnál enkódolni csak néhány program használ VGA-t, és az is CUDA magokat, azaz nVidiát, de a real time "nézőkédet", a preview-t azt ez is bőven tudná gyorsítani. Ha bízol a boltban és a gariban, akkor tüzetes átvizsgálás és kipróbálás után veheted, jó haverod lesz egy ideig. 1280*1024-en le fogja tépni a fejed, ott minden szinte maxon fog menni.

(#15045) KreeZonas válasza Buci21 (#15044) üzenetére


KreeZonas
csendes tag

Köszönöm! A videóvágáson akkor a proci 4magosítás segítene inkább, amit említettél? Amúgy jó áron adja a srác a kártyát?

(#15046) Buci21 válasza KreeZonas (#15045) üzenetére


Buci21
addikt

ha minden igaz a kártyával kapcs, akkor igen, korrektnek hangzik, kicsit túl olcsónak is tűnik, szóval tartsd nyitva a szemed. 99% hogy korrekt a dolog, de az ördög nem alszik, átvétel előtt teszteld, ha úgy is közel van, akk dobd be a gépbe, mielőtt fizetsz. legalábbis próbáld meg elintézni, és próbálj meg te lakcímre menni érte, ha nem jön össze, h tudd, hol keresd az emberünket, ha át akar vágni.

Pesti bolt, u.a. a kártya, 32 ezerért újonnan (csak referenciaként)

Videóvágáson a 4GB vagy több RAM, erős proci segít, meg egy gyors háttértár, amiről dolgozik. A proci 4 magosítása gyorsíthat, de attól függ mit. Amit a VGA-n számoltat (effektek real time pl), azokon a 7770 sokat dob, a többi proci húzásával / 4magosításával mehet gyorsabban. (felelősséget nem vállalok érte, ha nem indul, akkor pánikolás helyett BIOS reset elem ki, elem be módszerrel, ezt a tippet mondhatom csak, nagyon kevés az esély, h tönkreteszel bármit is)

[ Szerkesztve ]

(#15047) KreeZonas válasza Buci21 (#15046) üzenetére


KreeZonas
csendes tag

Rendben, köszönöm szépen a segítséget!

(#15048) sutyesz96 válasza Buci21 (#15030) üzenetére


sutyesz96
őstag

ddr3-as, de nem fogok elállni a vásárlástól már mert nagyon jó áron van, és még 3 év gari is van rá! :C

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#15049) Buci21 válasza sutyesz96 (#15048) üzenetére


Buci21
addikt

akkor jó :D a kártyát azért megfogja a DDR3, szóval Catalystban ugorj neki a tuning-szekciónak, és emeld addig a memó órajelét, amíg stabil, hozd ki a legtöbbet abból, amit vettél :D

[ Szerkesztve ]

(#15050) sutyesz96 válasza Buci21 (#15049) üzenetére


sutyesz96
őstag

meglesz, meglesz! :D :R

No matter what, you keep finding something to fight for.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.