Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91701) Speed® válasza TechN7ne (#91700) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Placebó :) Színhőmérséklet azonosra állítása után egyforma a kép.

(#91702) Alastair' válasza Speed® (#91701) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Semmivel sem gyengébb a Geforce képe, mondom ezt 6 év Radeon után.
Régen tényleg szebb volt, de ez long time ago in a galaxy far far away......

TechN7ne: mivel a 3 gigás 1060 gyorsabb mint az RX470, így nyilván azzal jár a legjobban.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#91703) TechN7ne válasza Alastair' (#91702) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Höhh ,na jahh ,kiváncsi vagyok egy év múlva is gyorsabb lesz e ....

(#91704) Alastair' válasza fagy53 (#91699) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ez a dolog amúgy erősen emlékeztet azokra az időkre, amikor megvettem az 1 gigás GTS 450-est. Akkortájt kezdett kibontakozni a DX11 és szükség lett a több vramra. Előtte jól megvoltam az 512-es 4870-essel.
A GTS topikba folyamatosan arról ment a téma, hogy mennyivel jobban jártam volna egy 768 megás GTX460-al (neked akkor az volt, csináltunk is egy rakás tesztet) , ami azt igazolta, hogy hiába van több ram a GTS-en a GTX460 a kevesebb vrammal is gyorsabb, mert erősebb rajta a gpu. Tuti emlékszel.

Most meg azzal jön nekem mindenki, hogy az RX470 azért gyorsabb mert több a vram, hiába gyengébb a gpu. :C Akkor, hogy is van ez?
Ja és a 768 megás GTX460 ma is gyorsabb mint az 1 gigás GTS450. :D

Alister from Hell

(#91705) bobalazs válasza Alastair' (#91704) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Tök unalmas már ez a 470/1060 téma, meg lerágott csont már.
Bosszantó az a flémkeltés is mikor egyikőtök ezt a másik azt mondja na mert hogy az enyém gyorsabb...
Egyezzünk meg abba amibe már számtalanszor, hogy játékfüggő a teljesítményük.

(#91709) Speed® válasza Alastair' (#91702) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Így van..a színhőmérséklet kinek hogy jön be..azért lehet állítgatni.

Félresiklott diskurzust töröltem.

[ Szerkesztve ]

(#91710) Alastair' válasza Speed® (#91709) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Az nvidia a Fermi idején rengeteget javított a képminőségen. Előtte a HD 4800 agyonverte 9800GTX és társait.

köszi :R

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#91711) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Sziasztok!

Egy kissé koros Phenom 1045t mellé nézegetek új vidokarit egy ideje. Nvidia vonalon nagyon overkill lenne egy 1050Ti 4 giga rammal, vagy emellé a proci mellé elég egy sima 1050 2giga rammal? Full HD alkalmi játék, 2-3-4 éves címekkel + Gta V és az új Doom lenne tervben, viszonyleg kompromisszummentesen. A procit fel akarom cibálni 4GHz környékére.

8 giga ddr3, ssd, 400as FSP táp van még jelen, 40-50 ezer forintot szánok rá maximum, a ventilátort terheletlenül leállító kiadások abszolút előnyben lennének... Ha valaki linkel egy bestbuy darabot, nagyon hálás lennék.

Köszönöm szépen!

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#91712) Forest48


Forest48
aktív tag

Sziasztok!
Gondoltam mágkérdezem itt, hátha van közöttetek egy jó piacelemző :D.
Szeretnék venni egy msi gtx1050 ti oc-t, most 52ért van a 4Gb-os dupla ventis. Várható, hogy ennél lejebb csúszna karácsony után? Úgy nézem, hogy már megindultak lefelé, rx460-ból is van, ami 10000et esett 1 hét alatt.

(#91713) Alastair' válasza Den Hadnagy (#91711) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Talán a 4 giga vram miatt érné meg jobban a Ti, de a proci sokat fog benehagyni.

Alister from Hell

(#91714) Speed® válasza Alastair' (#91713) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha 4GHz környékére felhúzza, nem lesz nagy baj..kérdés megy-e annyit.

(#91715) Den Hadnagy válasza Speed® (#91714) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Nem gyári a hűtő, meg ahogy szétnéztem, a tapasztalatok szerint 3,7-en szaladgál alapfeszen. Köszönöm a válaszokat!

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#91716) Mentolka


Mentolka
senior tag

Sziasztok,
Egy ideje már kiestem a gyakorlatból, ezért kérdezlek Benneteket.
Mire cserélnétek a jelenlegi videokártyát a gépemben? Konfig: Asus P5K (P35 chipset), 4GB RAM, HD7770 (PCI-E).
Az alaplapot nem cserélném, mert akkor mindent cserélhetnék, annyi pénzem meg nincs.
Köszi!

Tud valaki mondani egy táblázatot, amin láthatom, hogy ez a kártya hol van a jelenlegi mezőnyben?

[ Szerkesztve ]

(#91717) Den Hadnagy válasza Mentolka (#91716) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Én itt nem vagyok nagy szaki, de abban biztos vagyok, hogy a válaszhoz kellene a jelenlegi procid típusa, a rászánt összeg, a használt felbontás, meg a tápod típusa+teljesítménye.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#91718) Mentolka válasza Den Hadnagy (#91717) üzenetére


Mentolka
senior tag

Ja, ez kimaradt - köszi!

CPU: Intel C2D E8400 (6M Cache, 3.00 GHz, 1333 MHz FSB)
Felbontás: 1900*1200 (ezt tudja a monitor)
Táp:550W
Rászánt összeg: minél kevesebb (mondjuk 20eFt)

(#91719) Alastair' válasza Mentolka (#91716) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Procit jó lett volna megírni. Ha van egy xeon E5450 vagy egy Q9650, egy 750Ti lenne kb az ideális, ha nagyon merészet akarsz húzni egy GTX950 legyen a max.
Ha gyengébb proci van most van benne a max vga.

Alister from Hell

(#91720) Csupingo válasza Mentolka (#91716) üzenetére


Csupingo
veterán

Itt egy táblázat, kb. be lehet lőni rajt a kártyákat. Egy garanciális 750 ti-be talán be lehet nevezni. A cpu-n jó lenne húzni. Esetleg ha a jövőben cserélsz processzort, akkor még gyorsul majd a kártya.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#91721) Pécsi gyerek válasza Mentolka (#91718) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Rakj egy 4 magos xeon procit (6 ezer kb) a lapodbavés akkor mehet egy 750 ti/rx 460.A jelenlegi procid mellé ez a max.

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#91722) Mentolka


Mentolka
senior tag

Köszönöm srácok!
Nagyok vagytok!

(#91723) Den Hadnagy válasza Forest48 (#91712) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Szerintem úgy általában érvényes, hogy karácsony előtt mindennek felmegy az ára, szóval én várnék a helyedben.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#91724) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Most váltottam i7 3770K-ra. Jelenleg egy 4 Gigás GTX 960 van mellette. A monitor FHD, és nem tervezek nagyobb felbontásút venni. Érdemes lenne váltanom 980-ra, vagy 1060 6 Gb-ra, vagy megteszi a jelenlegi 960 is?

(#91725) Alastair' válasza Hauptmann (#91724) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Igen, 1060 6GB-ra mindenképp. De mehet mellé 1070 is, a proci bírja.

Alister from Hell

(#91726) Hauptmann válasza Alastair' (#91725) üzenetére


Hauptmann
addikt

Ettől a választól tartottam. ;] Pedig júliusban vettem a kártyát.

(#91727) peterson79 válasza Csupingo (#90420) üzenetére


peterson79
őstag

Szia,

Szeretnék abban segítséget kérni, hogy milyen TV-tuner kártyát vegyek a gépbe? A válasz lehet egyszerű, de leírnám, hogy nálam mi van, hátha ez gondot okoz.

Adott először is a kábel ami koax és analóg jel jön rajta és elvileg digitális is, ezt még meg kell kérdeznem ha lényeges. Nem Budapest, ez vidék, tehát nem UPC és nem T-home, helyi szolgáltató van. Ezt azért tartom fontosnak, mert jó lenne ha HD-ben lehetne nézni amit akarok, nem lenne túl sok műsor ami érdekelne, Amerikai foci és néhány BL meccs, többnyire tehát sport. Ehhez viszont ha jól tudom digitális műsor kell, de javítsatok ha nem. Na mármost ez azt jelenti, hogy digitális TV tuner kell...vagy nem?

Öö, azt hiszem ennyi. várom az ötleteket, típusokat milyen kártyákat ajánlotok, főleg amit Te/Ti is használtok, tapasztalat stb. miatt.

Bármi kérdés felmerül válaszolok amint tudok.

Üdv, Péter.

(#91728) Csupingo válasza peterson79 (#91727) üzenetére


Csupingo
veterán

Az nem világos, ami a múltkor se volt. :) Ha ott a kábel, akkor gondolom elő van fizetve egy szolgáltatónál. Ilyenkor kérsz egy boxot is és azt csinálsz már, amit akarsz. Azt hiszem, akár egy hdmi-s monitorra közvetlenül is ráköthető és tv-ként használható. Itt talán több szakit ki tudsz fogni. Olyan tuner van, akkér usb-s is, amivel az ingyenes földfelszíni adást (dvb-t) lehet fogni. Kábelről gondolom csak azt lehetne, amit a szolgáltató elküld. Azt nem tudom, hogy kódolva van e. Tehát: mit szeretnél pontosan? Lóg ki egy koax kábel a falból és arról néznél műsorokat a számítógépen, mert tv nincs? Nem biztos, hogy box nélkül lehetséges. Ezt sajna nem tudom. (Talán az ingyenes adók (inkább analóg) bejönnének, ha még egyaltalán van valami jel a kábelben.)
Talán parabola kéne és megnézni, hogy egyaltalán mit lehet ingyenesen fogni.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#91729) peterson79 válasza Csupingo (#91728) üzenetére


peterson79
őstag

Szia,

Kösz a gyors választ. Akkor írnám.

Igen, van egy koax kábal amit ha bedugok a TV-be megy az adás, nem kell set-top box, itt nem ilyen van (ezért írtam, hogy nem UPC és nem T-Home)

Nem akarok venni új TV-t, mert most vettem egy 69 colos FULL HD-s monitort, azt hiszem ez pont elég lesz rá, filmeket is így nézem. Nem sok adást nézek ezért sem érné meg a TV, csak a plusz helyet foglalná.

Egy a lényeg, hogy az adott koax kábelt ha bedugom a TV tuner kártyába, akkor lássam a TV adást PC monitoron keresztül. Ehhez milyen kártya kell?

Én úgy tudom, de megkérdezem persze, hogy jön digitális adás is az analóg mellett.

Azért kérdezem így körbe, mert az analóg kártya az jóval olcsóbb és ha az elég, akkor azt veszem, de ha kell a digitális akkor muszáj vagyok azt venni. Ezt a részét nem vágom annyira, ezért kérnéksegítséget.

Üdv, Péter.

(#91730) #70516736 válasza peterson79 (#91729) üzenetére


#70516736
törölt tag

69 coll :Y
175cm-es az igen milyen messziről nézed?

nincs már analóg adás csak digitális

"Ennek értelmében a átmenet Magyarországon két lépcsőben lesz végrehajtva. Az első fázisban 2013 július 31.-én, a másodikban pedig október 31-én kerülnek véglegesen lekapcsolásra az analóg tv adóállomások. "

[ Szerkesztve ]

(#91731) peterson79 válasza #70516736 (#91730) üzenetére


peterson79
őstag

1 méterről :DDD

jó, elírtam, sorry.

Az akkor miért van, hogy ha változik a csatornakiosztás, akkor írják, hogy analóg csatornák ilyen meg olyan Mhz-en vannak?

(#91732) Macei


Macei
tag

Sziasztok

Melyik az erősebb?

GTX 750Ti 2gb

Vagy

R7 250X 2gb

Ha teszteket is linkelnétek az nagyon jó lenne.

Köszi

(#91733) Emu válasza Macei (#91732) üzenetére


Emu
őstag

750ti, elég lett volna csak ph-n keresgélned:
[link]

(#91734) Csupingo válasza #70516736 (#91730) üzenetére


Csupingo
veterán

Nálunk upc-nél még van analóg alapcsomag. Kb. 20-24 csatorna.

peterson79: Tv-n most szerintem analógot tudsz nézni, mert ci++ kártya kéne a digitális adásokhoz. Szerintem ha nem fizetsz elő a csodás hd adásokra a szolgáltatónál, akkor nem tudod nézni őket. Én még sajnos ilyennel nem kisérleteztem, nem tudok segíteni.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#91735) peterson79 válasza Csupingo (#91734) üzenetére


peterson79
őstag

Köszi azért.

Közben felmentem a helyi szolgáltató weboldalára, hát...k..rva kevés info van, meg marha egyszerű az egész oldal, igénytelen stb.., na mindegy. a lényeg, hogy az legalább ki van írva, hogy több TV készüléket is lehet csatlakoztatni felár nélkül, szal bemegyek az ügyfélszolgálatra és elmondom mit akarok, talán nem vágnak szájba érte :)

Lehet, hogy tudnak is adni egy tunert, mert ott árulnak számtech alkatrészeket is.

ui.: nem gatyáznék annyit, ha tudnám, hogy elég az analóg, de nem akarok beesni egy olyan csapdába, hogy megveszem az analógot és kiderül hogy nem elég vagy éppenséggel szar a minősége és a digitálist meg bírja, sőt csak az jó hozzá.

(#91736) Csupingo válasza peterson79 (#91735) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha jó minőséget szeretnél, akkor az analógot elfelejtheted szerintem. Nekem se volt valami gyönyörű egy sima fhd lcd tv-n. (Gondolom akkor most analóg adás van nálatok, ahhoz talán elég lenne egy régi tuner kártya is, de ha digitálist szeretnél, akkor már boxot, vagy kártyát kéne kérned a szolgáltatótól. Ha már van box, akkor azt nem muszáj a gépre kötni, hacsak nem akarnál felvenni is, közvetlenül a monitorra is dughatod.)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#91737) Macei válasza Emu (#91733) üzenetére


Macei
tag

Köszönöm

Gyorsan kellett választanom.

(#91738) peterson79 válasza Csupingo (#91736) üzenetére


peterson79
őstag

Nos a minőség, igen, jó lenne ha HD lenne, mert a Sport 1-2-n, már abban adják a meccseket. Kérdezem a szolgáltatót, nem marad más választás.

(#91739) smc válasza Csupingo (#91734) üzenetére


smc
addikt

Kivétel a digi, én analógra fizettem elő, de grátisz adják mellé a HD-t. Úgy tudom a diginek is vannak alfajai vidéken.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#91740) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Segítsetek dönteni, melyik kártyát vegyem. LR, PS a fő szempont. AsRock H170M lapon van egy i5-6500. 750Ti az elképzelés, de képben van a 660Ti is. Használtban gondolokdom 30k-ig. A 760 már felette van, és nem tudom meg is érné-e?

(#91741) tomic válasza sakal83 (#91196) üzenetére


tomic
addikt

Sikerült egy karit beszereznem,viszont az összes I5-2400-ről sikerül lecsúsznom.
Egy PowerColor R9 380 4GB verziós lett 100 euroért. 4 hónapos, tehát elég sok még rajta a gari is.
Remélem az öregemnek elég lesz a Cod szériákhoz a kis I3-2100 társaságában.

(#91742) FollowTheORI válasza peterson79 (#91738) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

https://www.aqua.hu/avermedia-td310-usb-tuner-feher-367270.html

Egy ilyet kell venned (ha tényleg nem kell CI kártya a digitális vételhez).

http://www.avermedia.com/hu/tv_more/product/tv/avermedia_td310

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#91743) lotuska


lotuska
tag

Sziasztok, R7 370 egy atcimkezett 7850, de epp annyira rossz vetel, hogy nem er meg 24.000Ft-ot sem ez a kartya 28 honap garival [link] alkalmi jatekra?

(#91744) lsc válasza lotuska (#91743) üzenetére


lsc
nagyúr

Annyit annyi garival megér.

Az élet kegyetlen .

(#91746) Alastair' válasza TechN7ne (#91703) üzenetére


Alastair'
nagyúr

klikk, elég sok játékot teszteltek, szerintem mindenki eldöntheti, hogy melyik a neki megfelelő választás.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#91747) TechN7ne válasza Alastair' (#91746) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Le is martam volna magam ha 3gb os kártyát vettem volna ,akkora pancser azért nem vagyok ,van annyi hozzá értésem hogy ne fél évre vegyek kártyát.

Egy hónap sem és 2017 ,mindenkinek hanyagolni kéne a 3gb os megoldásokat.

(#91748) B.Á.L.!.N.T válasza TechN7ne (#91747) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Akkor én jó nagy pancser vagyok :D ...

(#91749) _drk válasza TechN7ne (#91747) üzenetére


_drk
őstag

Akármekkora troll vagy, ebben egyet értek.
Ez kb most olyan mint a 70ezres 960-as év elején. Ahogy kolega írta fentebb már most cserélni kéne.
Lehet nem márciusban, de az ősszel tuti megfogja pár játék.

[ Szerkesztve ]

(#91750) Hannibhál válasza _drk (#91749) üzenetére


Hannibhál
őstag

Ha a megfog alatt azt érted, hogy ultra-ról highra vagy mediumra kell rakni a textúrát akkor igen. Ha azt érted alatta, hogy nem lehet vele játszani, akkor nem, párom gtx 660assal van el gyönyörűen s igaz nem ultrán megy és stabli 60 fps sincs(átlag 45-50) de mindennel tud játszani:) Persze tény és való ha van pénz akkor érdemes azt venni, de pl nekem az a plusz 17e ft amikor én vettem az 1060-asomat sokat nyomott a latba. De akkor miért nem vettél rx470est?-kérdezi az egyszer szaki. Azért mert jórészt nvidia-s játékokkal tolom, és online fps-ekkel ahova nem kell sok vram:)
Szóval ott tartunk hogy sokan nem azért vezsnek szerintem 3gb-os kártyát mert az szívük vágya, hanem mert arra van pénz, mert sokkal jobb ezzel a 3gb vrammal is mint egy gtx 1050 ti a 4el...

Gépelés nem az erősségemasdsdk

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.