Hirdetés

2019. január 22., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2016-08-03 12:45:37

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#98001) CactuS válasza atee (#98000) üzenetére

CactuS
(Arcképgyáros)

Engem a másik oldala érdekelne, a bányászat hidegen hagy, nem azért, mert ne kellene az "ingyen pénz", csak nyilván, mindig az elején jó ezekbe beleugrani. Én azért kérdeztem, hogy vajon a normálisabb áras 1060/1070-esekre heteket vagy hosszú hónapokat kell vajon várni. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#98002) atee válasza CactuS (#98001) üzenetére

atee
(őstag)

Induljon egy tippjáték? :D Vagy piaci elemzés?
Szerintem nagyjából 2 hónap még az árak stagnálásával kell számolni. Jelentős növekedés már nem várható.
Szeptembertől lassan csökkennek majd az árak. Majd oktoberre beszakad a használtpiac mert az összes szerencsevadás kiárulja a kártyáját egymás alá verve! (amik sok garanciával még jó vételek lesznek)

(#98003) kolopele válasza atee (#98002) üzenetére

kolopele
(PH! addikt)

Aki egy kicsit is tud gondolkodni az nem fog már két hónap múlva használt kártyát vásárolni csak újat. Eddig se voltam híve a használt kártyáknak nagyon, de ezek után meg pláne.

(#98004) Weareus válasza atee (#98000) üzenetére

Weareus
(őstag)

Milyen releváns információ alapján jóslod úgy, hogy néhány hónap és vége? Csak mert, ha így lesz, akkor megvárom, és a mai árak töredékéért fogok venni valami ütős vga-t. Tuti nem lesz áruk majd, amikor mindeki ki akar szállni belőle.

(#98005) feco70

feco70
(fanatikus tag)

Én azt olvastam, hogy kártyával már nem érdemes bányászni, bár én nem nagyon érték hozzá.

Bfbc2 Bf3 Bf4 Bf1

(#98006) atee válasza Weareus (#98004) üzenetére

atee
(őstag)

Ott van a mondandóm elején, hogy tippjáték és egy bazi nagy smile!
Milyen releváns infót keresel benne :F

(#98007) dugo_ válasza feco70 (#98005) üzenetére

dugo_
(PH! kedvence)

Bitcoint nem is, de most az ETH és a Zcash pörög.

(#98008) Roxkex

Roxkex
(senior tag)

Sziasztok! :)

Habár Én nem venni szeretnék videókártyát (még :P), hanem a laptopomba dedikált videókártya "fura" dolgára kérnék egy kis segítséget. - A Dell notebook topic anorche1 kolléga már részben tudott segíteni. Egyelőre arra jutottam, hogy az AMD kártyát használja Dell Inspiron 3537-es (i7-es széria + radeon 8850M) laptopom amikor elkezdek játszani a Borderlands játékkal.GPU-Z programmal néztem meg, amint elkezdek játszani érezhető, hogy az AMD kártya terhelése iszonyatosan felmegy. - Most meg teljesen csöndbe van a kártya és az intel kártyát terheli. (Értsd, ameddig írom a hsz-t)
A grafikát felcsapom fullra ( + annyi kiegészítést hozzá tennék,hogy ki van vetítve egy 24 colos 1080p-s monitorra, így olyan felbontásban is szeretnék játszani.) és (számomra) indokolatlanul kicsi az FPS, értsd 30-25 FPS-ek mozognak.
Most volt egy kicsi időm tesztelgetni és arra jutottam, hogy a "Dinamikus árnyékok" funkciót ha bekapcsolom akkor lesz ilyen az FPS egyébként ha kinyomom (de minden más marad koccon) akkor 30-50 között mozog, bár sokszor droppol 30-ra, különösen amikor kicsit nagyobb a fight és viszonylag sok a füst-effekt.

Illetve szoktam játszani az új unreal tournament játékkal, ami határozottan nagyobb gépet igényel - médium grafikán szoktam játszani és 35-50 FPS stabilan meg van, ha nagyon sok rakétát lőnek belém, körém .. stb akkor a sok füst / effekt miatt érezhető, hogy rosszabb az FPS.
Ilyen beállításokkal szoktam nyomatni az UT-t + 1080p-ben.

Abban szeretném a tanácsotokat kérni - mint szakértőbb emberek - hogy szerintetek ez normális ezzel a configgal ? :O

Ugyanis egy sokkal régebbi számítógéppel (asztali) amiben van egy Radeon HD5670-es kártya érezhetően jobb KOCC grafikán. (Értsd a "Dinamikus árnyékok" funkció is be van kapcsolva)

Előre is köszi szépen mindennemű segítséget ! :)

Xiaomi Redmi 3 PRO - MIUIHU V8 "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#98009) NandorHUN válasza kolopele (#98003) üzenetére

NandorHUN
(PH! addikt)

Azért szerintem itthoniak 95%-a nem bányászás miatt vesz kártyát, szóval annyira nem para.

(#98010) kolopele válasza NandorHUN (#98009) üzenetére

kolopele
(PH! addikt)

Azért ha hirtelen megugranak az olcsó kártyák itt az aprón elhiheted hogy azok bányász kártyák voltak.

(#98011) Ribi válasza NandorHUN (#98009) üzenetére

Ribi
(PH! nagyúr)

Szerintem nézz utána ennek az egésznek. Sokan eladták a kártyáikat bányászásra, mert jóval eredeti áron felül is megvették. Hónapok óta már a nagykerből alig jut el kiskerbe pár VGA, de az is percek alatt eltűnik. Emiatt offolódik szét minden VGA topik.

[ Szerkesztve ]

(#98012) kolopele válasza Ribi (#98011) üzenetére

kolopele
(PH! addikt)

Akik eladták pár tízezer miatt azokat valahol nem értem meg, volt aki előtte csak úgy keresett kártyát jó áron. Most hogy eladták jóformán nincs mit venni.

(#98013) atee válasza kolopele (#98012) üzenetére

atee
(őstag)

Simán lehet, hogy nincs ideje vagy kedve nyáron játszani. Így a kártya csak állna a gépében.
Nagyjából így vagyok én is. De RX480 ról 30k pluszért vettem GTX1080 at! Szerintem nem volt rossz bolt.
Főleg, hogy most akár azt is el tudnám kicsit többért adni már :)

(#98014) kolopele válasza atee (#98013) üzenetére

kolopele
(PH! addikt)

Hát ja. Én a két 1080 - at adtam el 300 ezerért miután megvettem az 1080 TI - t ( több mint 100 ezer mínusszal, ugye nem a haszonszerzés volt a cél), de inkább veszek belőle még egyet mintsem eladjam ilyen "nyár van" kifogások miatt. Eddig is voltak nyarak, mégsem adta el senki a kártyáját.

[ Szerkesztve ]

(#98015) cfcfan30

cfcfan30
(lelkes újonc)

Sajnos nem tartott sokaig az etherium balhe :( mar kezdtem orulni a tortenetnek, de normalizalodott a helyzet, marad minden a regiben :/

(#98016) NandorHUN válasza kolopele (#98010) üzenetére

NandorHUN
(PH! addikt)

Nem hiszem, hogy ezért ugrott meg az ára, hanem mert senki nem szeret rosszuljárni, pl. én 1070 Gaming X-emet 115-ért vettem, de ha most feltenném hirdetni akkor alkalmazkodnék én is a piachoz és 150-ért árulnám.
Nem azért mert bányásztam, hanem mert mindenki kb ennyiért árulja a sajátját is és valoszeg megvennék a felárral együtt.

Használt piacon meg sokan ugyanúgy rendes bolti termékekhez áraznak, ha ott 200 körül van a VGA akkor nem kell csodálkozni, hogy itt is annyi amennyi.

[ Szerkesztve ]

(#98017) flimo

flimo
(őstag)

Hali!

Geforce GTX 750 Ti közeli teljesítménnyel (alulról is közelítheti) most milyen nvidia kártyát ajánlanátok?

Először szomjan halunk, azután éhen halunk, végül mind meghalunk!

(#98018) lolal válasza flimo (#98017) üzenetére

lolal
(senior tag)

Egyáltalán azt furcsállom , hogy van, akinek a 750ti opció 2017 - ben. Helyedben legalább valami garis 960 at keresgélnék.

Tudja, Pelikán elvtárs, egyszer majd kérni fogunk magától valamit.

(#98019) core i7 válasza lolal (#98018) üzenetére

core i7
(PH! addikt)

vannak akiknek még a GT 740 is opció
(#98017) flimo Egyébként GT 1030

[ Szerkesztve ]

A Videókártya manapszág drágaszág

(#98020) Euromail válasza lolal (#98018) üzenetére

Euromail
(fanatikus tag)

még mindent elvisz a 750ti semmi gond vele nincsen
még HD 5750 el is tudnak játszani meglepő :F [link]
pedig erről azt gondolnám ősrégi ezen nem futnak már újcímek

Intel i7-4770, MSI GTX 1060 GAMING X 3G, Chieftec A80 750w, Coolermaster Hyper 212+ 76.8 CFM! LG 24" 1920x1200

(#98021) flimo válasza lolal (#98018) üzenetére

flimo
(őstag)

Stellaris a legkomolyabb játék amit futtat, egy időben még sokaltam is rá :))

(#98022) flimo válasza core i7 (#98019) üzenetére

flimo
(őstag)

Kösz!

(#98023) elfelejtette válasza core i7 (#98019) üzenetére

elfelejtette
(PH! kedvence)

A GT1030 jó kis kari, lecserélném rá a GT640-em, bár ezzel is megvan a NFS THE RUN-ban a FullHD 50fps Ultra grafikával...

"Mint a leszakított haldokló virág, mint az ötmillió magyar, akit nem hall a nagyvilág" Ismerős Arcok - Nélküled ### Honor 7A

(#98024) hegegabi80 válasza lolal (#98018) üzenetére

hegegabi80
(őstag)

Nos nem mindenki engedheti meg magának, hogy százezres kártyákat vegyen.
Meg nem csak játékra és munkára kell ám a gép. Pl én is elvoltam 750Ti-vel, most az RX550-el is jól elvagyok.
Mivel egyre ritkábban játszok bőven elég. Mi értelme lenne egy drága kártyának, ha pl havi 5-6 órát játszok összesen.
Sőt dolgozok a gépen is, de ahhoz elég lenne még egy 775 pentium is.

[ Szerkesztve ]

(#98025) jokeph válasza core i7 (#98019) üzenetére

jokeph
(PH! addikt)

Üdv!

Szerinted elég lenne nekem HD (1600*1200) felbontáshoz egy RX550,460 vagy GT1030 (a HD 5670-em kevés) ?

A játék az a StarCraft II - Legacy Of The Void lenne.

A többi cucc: G4560 Pentium, Asrock Z270m-ITX/ac, 2*8 GB G.Skill Rip Jaws V 3000 MHZ, Corsair CX 500.

Előre is: :R

Retro-Socket T(LGA775): Xeon X3360,Zalman CNPS9700 NT,ASUS P5E3 Deluxe,STRIX R9 380,4*2 GB DDR3 1600,Seagate 500 GB SATA II HDD,Corsair VX450,ANTEC Nine Hundred Black Steel,SamSung Syncmaster 940N

(#98026) _Alister_ válasza jokeph (#98025) üzenetére

_Alister_
(PH! félisten)

Ezek közül az RX460 a legerősebb. Az 550-et átlag 5-10 fps-el veri. Elég lesz arra a felbontásra, persze nem ultra grafikára.
Keresd a legolcsóbb 2 gigás variánst.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#98027) kolopele válasza NandorHUN (#98016) üzenetére

kolopele
(PH! addikt)

Én azt tudom. Egy ismerősöm kártyáját adtam el pár napja 145 - ért, igaz ő 160 - ért is vette, de elég volt neki egy 1050 TI amire használja a gépet, így legalább alig bukott valamit. Ez most szerintem a reális ár érte, többért már nem is nagyon mennek el, főleg nem 180 - ért használtan.

(#98028) kiralyarpad

kiralyarpad
(újonc)

Kedves Emberek!
Segítsetek abban, hogy egy MSI GTX 1060 gaming x 3 GB videókártya elbír-e 3 db 24 colos 1920x1080-as (full HD) monitort?
Ez az a kártya ami belefér nálam a keretbe. (100.000.-Ft) és mily csoda! Még lehet kapni.
Valaki azt írta, hogy a felbontás miatt nem lesz jó, de ezt nem értem.
3 db full HD-s monitornak a felbontása ugye 5760 x 1080 pixel.

a fenti kártya felbontása 7680 x 4320 pixel
Akkor miért nem jó?????

Eredetileg GTX 1060 6 GB-ost szerettem volna, de úgy néz ki lecsúsztam róla.

Köszönöm a válaszokat

(#98029) dugo_ válasza kiralyarpad (#98028) üzenetére

dugo_
(PH! kedvence)

Elbírja, ha csak képet kell adnia.
Nem bírja el, ha 3x fullHD-nyi felbontásban akarsz játszani.

(#98030) kiralyarpad

kiralyarpad
(újonc)

Ja! És elfelejtettem!
Fenti gtx 1060-as kárty mellé egy core i5-7500-as processzor és egy asrock H270 pro 4 alaplap társul.
A monitor 3 db ASUS VZ249H lenne
Köszönettel

(#98031) kiralyarpad válasza dugo_ (#98029) üzenetére

kiralyarpad
(újonc)

Utóbbit szeretném! Euro track szimulátor 2-vel játszik a gyerek. Miért nem bírja ?

(#98032) Freiherr válasza kiralyarpad (#98031) üzenetére

Freiherr
(őstag)

Akkora felbontáshoz gyenge a kártya,kevés a ram.ETS2 amúgy is elég gépigényes még egy monitoron is,ha felpimpeled.

XXX

(#98033) kiralyarpad

kiralyarpad
(újonc)

3 db full hd-s monitorhoz játékra (euro track szimulátor 2) milyen videókártya kellene?

(#98034) kiralyarpad válasza Freiherr (#98032) üzenetére

kiralyarpad
(újonc)

Értem és köszönöm a választ. A másik opcióm, hogy legyen egy db monitor LG (nem tudom milyen) de ez bazi nagy. 30 valahány colos, de ennek a felbontása 3840 x 1080. Ezt bírná? Vagy még az érdekelne, hogy a 3 db monitorhoz milyen videókártya kellene, amit kapni is lehet? (tudom hogy többszörös az ára, de érdekelne)

(#98035) TheProb

TheProb
(PH! kedvence)

Úgy néz aki, akivel eddig lebeszéltem (legalábbis azt hittem...) az új 1070-et itt az aprón 150ért. kitalálta, hogy lehet inkább eladja másnak... :W és mivel már csak használtak vannak ilyen árban jelenleg, így mit javasoltok?
150ért vállaljak meg egy 2,5 éves használt kártyát, ami a jelek szerint nem bányászatra volt használva vagy szánjam rá magam az olcsóbb 1060-ra?
1060 mennyire időtálló döntés amúgy, csak FHD-ban tervezek játszani, de jó lenne, ha jövőre nem kéne megint kártyacserében gondolkoznom... Pl. 85-90 körül vannak, ami lényegesen olcsóbb, mint a 1070.
Valamint csak a 6gigás verzió ér valamit?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | MCSA: Windows Server 2016

(#98036) Eraah

Eraah
(lelkes újonc)

Sziasztok!

1. Pontos konfigurációd leírása (processzor, táp stb.) - /vagy hivatkozz az adatlapodra/
Ház: Zalman z9- Neo
Táp: FSP 500 Hyper
Lap: Gigabyte 770T-D3L
Proc: AMD Phenom II 955 - nagyon régi tudom :/
Ram: Crucial 2x4 GB kit ddr3
Monitor: Asus 229

2. Milyen felbontás mellett szeretnéd használni?
max 1080p-ig

3. Milyen célra szeretnéd használni a kártyát? (játék, filmnézés, munka?)
Játék, videok, nem szempont játéknál a max grafika kompromisszumos beállítások vállalható felbontás mellett. (1080p és 720p között)

4. Mennyi pénzt szánsz rá?
40-50k 1050 ti re gondoltam, itt jön az első kérdés, mennyire lesz érezhető a bottleneck? Ettől gyengébb kártyát már nem akarok venni. Előbb utobb eljutok egy alaplap proci ram cseréhez.

5. Új vagy használt kártyában gondolkodsz?
Mindegy, de jelenleg még ebben a kategoriában is nagyon magasak az árak. :O

Köszi a véleményezést és az egyéb tippeket előre is. :)

(#98037) Freiherr válasza kiralyarpad (#98034) üzenetére

Freiherr
(őstag)

Én a 30 coll+1060 kombóra szavazok,oda talán elég lesz,legfeljebb kifut a ramból,feljebb meg vehetsz 1070-et aranyáron a 3 monitor mellé.

[ Szerkesztve ]

XXX

(#98038) NandorHUN válasza kolopele (#98027) üzenetére

NandorHUN
(PH! addikt)

Én csak a felvetésedre reagáltam, itthon még kártyák nagy része nem mining miatt lesz eladva és használt kártya is ugyanolyan, mint 2 éve volt - én nem aggódnék :)
Használt piaci árak meg nyilván új meg használt árakhoz idomulnak, el akarok valamit adni akkor annyit kérek érte amennyiért tudom, hogy el is viszik. :)

(#98039) solfilo válasza TheProb (#98035) üzenetére

solfilo
(PH! kedvence)

Hogy elég lesz az igényeidnek jövőre is a GTX 1060, azt nem tudom, de ha ez mellett maradsz, a 6GB-osban gondolkodj. Nem csak a VRAM több rajta, hanem több a számolóegysége is, mint a 3GB-osnak.

solfilo

(#98040) Csupingo válasza Eraah (#98036) üzenetére

Csupingo
(PH! addikt)

A jelenlegi procihoz talán max. rx 550, rx 460 vagy gtx 950 passzolna. Persze ha nemsokára cserélsz, akkor szerintem veheted nyugodtan az 1050 ti -t is, gondolom nagyon idegesítő akadásokat azért nem fog produkálni. Talán ilyenkor érdemesebb a grafikai beállításokat feljebb tenni, hogy inkább a kártya izzadjon és ne a cpu. Kevesebb fps lesz így, de valószínűleg kevesebb szaggatás is.

Mi a panasz? Víz alatt fullad? Értem. (Maksa) Mi az, hogy nem jó, he? Mekkmester! Megverlek, legyalázlak... (Vágó vs Rokker Zsoltti)

(#98041) kiralyarpad válasza Freiherr (#98037) üzenetére

kiralyarpad
(újonc)

Az MSI GTX 1070-es gaming x-es videókártya most 188.000.-Ft
Az MSI GTX 1080-as 200.000.-Ft

Érdemesebb lenne 3 monitorhoz 1080-ast vennem_?
Talán számít, hogy a processzorom egy core i5-7500-as.

Köszönöm a választ

(#98042) kiralyarpad

kiralyarpad
(újonc)

Biztos furcsa a kérdésem, de az lenne, hogy mit jelent az, hogy "bányászkodás". Nem lehet kapni MSI GTX 1060 gaming x 6 GB-os videokártyát és mindenhol az olvasom, hogy "bányászkodnak" vele. Mit jelent?
Köszönöm a válaszokat!

(#98043) csicso82 válasza kiralyarpad (#98041) üzenetére

csicso82
(PH! kedvence)

Ha 12 ezer forint a különbség a 1070 és a 1080 között akkor érdemes a 1080-at.

(#98044) solfilo válasza kiralyarpad (#98042) üzenetére

solfilo
(PH! kedvence)

Kriptopénzt (Bitcoin a legismertebb, de most főleg Ethereumot) bányásznak játékra szánt VGA-kkal, Sapphire most jön pl a saját bányászatra szánt verziójával.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#98045) kiralyarpad válasza Freiherr (#98037) üzenetére

kiralyarpad
(újonc)

Nagyon köszönöm a választ. Azt hiszem kifacsarom a pénztárcámat és egy gtx 1080-as lesz. Nagyon hülyének érzem magam, de már ezt sem nagyon lehet kapni.

(#98046) Teaway válasza solfilo (#98044) üzenetére

Teaway
(PH! kedvence)

Ki engedte meg nekik?? :Y
Olyan, mintha papírhajóval indulnék a Vendée Globe-on :W

Nem babázunk! Ez a gyerek nem agyagból van!

(#98047) TheProb

TheProb
(PH! kedvence)

Nekem nagyok az igényeim vagy tényleg 1 kretén a gyerek?
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#98048) norbi2010 válasza TheProb (#98047) üzenetére

norbi2010
(őstag)

Aláírást is kicenzúrázhattad volna, az alapján könnyen meglehet találni az illetőt, nehogy baj legyen belőle.

[ Szerkesztve ]

(#98049) core i7 válasza norbi2010 (#98048) üzenetére

core i7
(PH! addikt)

én is ezt akartam mondani :D

A Videókártya manapszág drágaszág

(#98050) TheProb válasza norbi2010 (#98048) üzenetére

TheProb
(PH! kedvence)

Ennyi erővel a hirdetés nevét is. Azt direkt meghagytam.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.