Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) Narakh válasza haypro (#43000) üzenetére


Narakh
senior tag

Az a bajom, hogy ha a TV-re kidobva megy HD film, már egy egyszerű böngésző indítására akadni kezd. Olyan, mintha kevés lenne neki a hardver (ami nonszensz).

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#43002) ivana válasza Narakh (#43001) üzenetére


ivana
Ármester

Biztos a legfrissebb driver van fenn? Milyen OS-t futtatsz?

(#43003) arcszesz válasza Narakh (#43001) üzenetére


arcszesz
aktív tag

Milyen procival?
Mert az lehet gyenge. Radeonnal részben vagy teljesen a cpu dekódolja a filmet.

(#43004) Narakh válasza ivana (#43002) üzenetére


Narakh
senior tag

A legfrissebb release volt fenn, aztán a beta drivert is megpróbáltam. Win8-at használok. Már másik kábellel is próbáltam, ugyanaz.

arcszesz:
i5 3550

[ Szerkesztve ]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#43005) ivana válasza Narakh (#43004) üzenetére


ivana
Ármester

A böngésző véletlenül nem chrome? Az utóbbi verziókban láttam ilyet, valami a hardveres gyorsítással lehetett.

[ Szerkesztve ]

(#43006) Narakh válasza ivana (#43005) üzenetére


Narakh
senior tag

De igen, chrome.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#43007) ivana válasza Narakh (#43006) üzenetére


ivana
Ármester

Próbáld ki más böngészővel szerintem ez lesz a baj,

(#43008) mclaren777


mclaren777
senior tag

Ajánlott még a Radeon R7 260X?
Egy Athlon II X4 630 mellé menne.

Ha igen, úgy pontosan melyik gyártó, melyik típusa?

Fontos lenne az ár/teljesítmény/fogyasztás arány, de a TrueAudio és egyéb érdekes innovációkra is kíváncsi vagyok.

:R

(#43009) Narakh válasza ivana (#43007) üzenetére


Narakh
senior tag

Közben sikerült átrángatnom egy barátomat a 7770-ével, azzal nem produkált hasonlót. Megy a kártya gariba.

Köszönöm a segítő válaszokat. :R

[ Szerkesztve ]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#43010) Djsaba


Djsaba
senior tag

Sziasztok!

Azon gondolkozom, hogy leváltanám az Asus GTX 660 Ti Oc kártyámat, mégpedig azért, mert nem igazán szeretem ezeket a Ti-ket.

Eladnám, és egy kis ráfordítással, lehetne valami jobbat találni? (Akár aprós, viszont megbízható+garanciával..) :)

Tudnátok írni egy dominancia sorrendet, a felette álló 3 kártyáról? Mondjuk az ár nem annyira szabad, csak kíváncsi vagyok.

(#43011) hermanyi


hermanyi
őstag

Urak eljött a fejlesztés ideje és most előre és nem hátrafelé . Szóval a jelenlegi integráltat szeretném háttérbe szorítani . Amivel játszom Race07 ,rFactor ,F1, hébe-hóba FPS , és más szim játékok AC és társai. Felbontás ful HD és szeretem a grafikát maxon élsimítás 4x felette nem sok értelmét látom mert látványra lópikula.
Atibol volt 7950-em nem tetszett, NV 480 TF2 tetszett , amit költenék rá az kb 80 és lehet használt is nem ragaszkodom az új VGA hoz .

Válaszokat elöre is köszönöm .

UI : kb 2 évre kellene .
Amiben gondolkodtam GAINWARD 2944-BLISS GTX770 2GB GDDR5 PCIE nem tudom mennyire hangos:(
Fülesben játszom szóval ha elviselhető akkor asszonyt majd megnevelem .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#43012) Rendo84 válasza hermanyi (#43011) üzenetére


Rendo84
senior tag

HD7950 miért nem tetszett?
Egyébként szerintem használtan a GTX770 vagy HD7970-el járnál a legjobban.

[ Szerkesztve ]

(#43013) hermanyi válasza Rendo84 (#43012) üzenetére


hermanyi
őstag

Egy Giga kari volt . Magával a VGA val semmi baj nem volt csak Driver az egyik jó volt a race07 hez és rF hez de a másik játékban játékokban mikrolag volt . más driver pedig fordítva. kemény 3 hónapig bírtam és váltottam a jól bevált (elötte is az volt) 480 TF2 re .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#43014) Rendo84 válasza hermanyi (#43013) üzenetére


Rendo84
senior tag

Egyébként jellemzően a gyári ventik többsége, terhelés alatt eléggé hangosnak mondható, a nagyrészük.
De ha fülest használsz, akkor szinte mindegy melyiket választod ilyen szempontból.
Mikrolagnak számtalan oka lehet (vírus, nem megfelelő beállítás, szoftverek akadnak, op rendszer régen volt telepítve, játék optimalizálatlanság, nem eredeti program és még sorolhatnám sokáig), de ez nem vga hibája.

(#43015) hermanyi válasza Rendo84 (#43014) üzenetére


hermanyi
őstag

Mint írtam VGA jó erős csak driver . Ha vírus vagy op rendszer vagy akármi akkor folyamatosan lenne mikrolag és driver cserével nem szűnne meg vagy ha igen akkor nem menne át másik játékra . De ez kb 1 éve volt azóta lehet változott ezen a téren.
Amin még gondolkodom az a phantom azt elég halknak mondják és tetszik ,hogy kihúzható a 3 venti is ,csak az nem nagyon fér bele 80 ba :( .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#43016) bluyoo válasza Djsaba (#43010) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mit nem szeretsz igazán a GTX660Ti-ben? :DDD

Bazinga!

(#43017) Rendo84 válasza Djsaba (#43010) üzenetére


Rendo84
senior tag

[link]
Ha az adatlapod szerint tényleg 3570K-s cpu-d van, ahhoz tényleg egy erősebb vga dukál. ;]

[ Szerkesztve ]

(#43018) Djsaba válasza bluyoo (#43016) üzenetére


Djsaba
senior tag

Hülyeségeket beszélek itt részegen. ;] Azt hittem 660-as "maggal=gpu" van megáldva, de azon a lépcsőn már túlestünk :D

Csak azon méláztam, hogy esetleg eladni, és venni egy 760-at vagy 670-et, vagy valamit . Mert talán nincs akkora árkülönbség közöttük, viszont hozna némi teljesítményt. (igaz egy kutyák, ugyan az a gpu-val ellátva, viccelődve az adottságokkal)

Rendo84: Azért ekkora ráfordításra nem gondoltam. Amúgy 3570k-m van. :)
Szerinted alapfeszen is inkább VGA hiányos?

(#43019) Rendo84 válasza Djsaba (#43018) üzenetére


Rendo84
senior tag

A linket, csak az általad kért dominancia sorrend miatt tettem be, nagyjából tükrözi az erősorrendet. Nem azért hogy ezt a karit vedd. :D

(#43020) Djsaba válasza Rendo84 (#43019) üzenetére


Djsaba
senior tag

Mantle utáni dominancia sorrend nincs :F
Mert ahogy hallom javultak azért az eredmények valamelyest , na meg a GTX-nél is volt egy jó kis boost most.

De aztán lehet bevállalok egy ilyet, nem tudom még. Szerinted mikor érném el, hogy alapfeszelt 3570k egyenlő/alul maradjon a Vga-val szemben? :D

[ Szerkesztve ]

(#43021) bluyoo válasza Djsaba (#43018) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát nem tudom mennyire érné meg a cserebere. :) ASUS GTX 760 DirectCU II OC 2 GB rev.

Bazinga!

(#43022) Kreash


Kreash
aktív tag

Sziasztok.
Hd7770 ből az asusokkal szokott lenni valami baj ?
Konkrétan erre a 2 modellre gondolok.
1, 2
Elegendő az elsőnek a hűtése ?

[ Szerkesztve ]

(#43023) Djsaba válasza bluyoo (#43021) üzenetére


Djsaba
senior tag

Hát köszi, de arra jutottam, hogy nincs a közelben annyira érdemleges, azt hittem változtak az árak, az új r9 széria megjelenésével stb. Ilyenkor szoktam vadászni 1-el jobbat, szinte 0 ráfordítással :D

De hát most nem igazán éri meg a dolog.

Amúgy a legnagyobb baj ezekkel a tesztekkel, hogy bemutatja a xy Oc stb 760-at, és hozzáméri az alapfeszelt, alap alap alap kártyákhoz :D

Szóval akár az én Asus 660Ti h(OC) még felette is állhatna.. :)

Még várok egy évet. :R

(#43024) Petike6


Petike6
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy konfig csere nélkül milyen vga karit tudnék belenyomni max a gépbe ami nem pazarlás?

E8400 GA35DS3 lap 4GB ram. Most egy 4850et hajt de sajna ezen még nincs vga kimenet.
Kevés pénzért tudnám már eladni ezt a vasat, a 4850 meg már eléggé haldoklik. Inkább vegyek egy komolyabb gépet? 7770re akarok most beruházni. :(((

(#43025) Goblin12


Goblin12
őstag

Így kell vga-t választani. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#43026) ivana válasza Petike6 (#43024) üzenetére


ivana
Ármester

"vga kimenet" Neked szerintem először is vagy egy új monitor vagy egy új monitor kábel kellene. Az adott configba nem érdemes új vga-t venni max. valami használtat a képet ad kategóriából. A hd7700-hez a core2duo kevés lesz. :(

[ Szerkesztve ]

(#43027) Alpachino válasza Petike6 (#43024) üzenetére


Alpachino
veterán

Mehet a 7770, bár a pocid egy kicsit sovány hozzá, de ha közeljövőben konfigot cserélsz, akkor egy gonddal kevesebb lesz :)

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#43028) Szajo


Szajo
őstag

Olvastam pár tesztet, de nem jöttem rá?:
A 750TI tudja a directx 11.2-t?

(#43029) Gainka válasza Szajo (#43028) üzenetére


Gainka
őstag

Nem

(#43030) minek?:S válasza Szajo (#43028) üzenetére


minek?:S
őstag

ugytudom nem.

Üdv.:M.

(#43031) tomic


tomic
addikt

Sziasztok!

Videokari cserén gondolkodom. Jelenleg egy 6970 van ami vizezve is van(talán később fontos lehet a döntéskor).
Amire kellene az a Cod széria jelenleg a Ghost kiváló max, vagy majdnem max felbontáson való multizásához.
Ugye azt tudjuk,hogy Nvidiára van kitalálva a játék. Nekem tök mindegy melyik gyártó kariját ajánlanátok,lényeg vigye és 2 évig ne keljen cserélni,főleg mert ezt is vizezni akarom.Nem tudom jelenleg hol állnak a gyártók a karik fejlesztésével .Mikor jönnek esetleg következő generációk?Nagyon nem követtem őket ,mert nem volt rá szükségem.
Szóval mit ajánlanátok?
Csúcs karik megvételét viszont nem tervezem ilyet ne is ajánljatok. Egyszerű arany közép utat keresem.

(#43032) marcusa válasza tomic (#43031) üzenetére


marcusa
addikt

Az új széria csak év végén jön a felső kategóriában. Mennyit szánnál rá? Gtx770 jó középút lehetne, de ha ennél olcsóbbat szeretnél, akkor gtx760.

[ Szerkesztve ]

:-)

(#43033) minek?:S


minek?:S
őstag

udv. nekem olyan kedesem lenne, hogy nemtudjatok, jon tavasszal GTX750Ti BOOST es GTX790?

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#43034) tomic válasza marcusa (#43032) üzenetére


tomic
addikt

Nehéz megmondani mennyit szánok rá. Külföldön lakom és itt mások az árak.
760- 770 melyik ATI karival van egy szinten kb?

ATI átnevezős karikat nem igazán ismerem. 7970 -ig követtem az erő viszonyt.
760 ár értékben jobb a 770-nél? Tuning melyikben jobb?

[ Szerkesztve ]

(#43035) marcusa válasza tomic (#43034) üzenetére


marcusa
addikt

A 760 a 270x felett van kicsivel, a 770 meg a 280x-szel van párban.

:-)

(#43036) Sondi1986 válasza tomic (#43034) üzenetére


Sondi1986
addikt

Tuningban inkább AMD kártyák a jobbak.

[ Szerkesztve ]

(#43037) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok!

Röstellem, de most tényleg nem volt időm átböngészni a topicot, de sok értelme nem is lett volna, mert akkora a szakadék az esetemben, hogy a választ nem is biztos, hogy megtaláltam volna a kérdésemre. Röstellem, de egy ideje nem követtem a videokártya trendet, így az információk terén is igen elmaradtam.

A lényeg, hogy jelenleg egy Asus gyártmányú GTX460 1GB videókártya csücsül a gépemben. Elég régen (3 éve tuti) használom már és mivel nem sokat játszom ráadásul 20"-os monitorom volt idáig (1680x1050) nem éreztem szükségét a cserének.
Történt viszont nálam egy monitor csere, így már 23"-on és full HD-ban bámulok a világra, na és ezzel együtt az első játék alatt felvetődött a kérdés, hogy elég nekem ez a kártya? Talán elég, de úgy gondolom megért a jól bevált GTX460 a cserére.

A kérdésem itt bújik meg, mégpedig abban, hogy szerintetek melyik kártya lenne az, ami határozott feljebb lépést jelentene, de azért emészthető áron kivitelezhető a csere. 40-50e fölé semmiképpen nem mennék, viszont a 2GB RAM és a display port kimenet jó lenne.

Ha valaki tud olyan oldalt, ahol összehasonlító diagramokkal tájékozódhatok, az is nagy segítség lenne.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#43038) ImI87


ImI87
őstag

Sziasztok!

Egy AMD 7850 kártyát mire lenne érdemes cserélni, ami komolyabb előrelépés lenne, de azért megállna ilyen 70K környékén? Lehet NV és AMD is. Ár alapján ilyenek férnének bele:
NV GTX 760 2GB
AMD 270X 2GB / 4GB

Ezek közül melyik lenne jó választás, vagy van esetleg más bestbuy mostanság ?

Ja, és a lényeg, hogy csak World of Tanks játékot játszom, 1920*1200 felbontáson, lehetőleg minél fullosabb garfikán.

Köszi

ImI

[ Szerkesztve ]

(#43039) dj79


dj79
senior tag

Tisztelt szakértő Urak :),

kihagytam pár évet az asztali gép bizniszből, ezért némi segítséget kérnék.

1440*900 felbontáshoz keresek nagyon halk hűtésű, esetleg passzív kártyát újonnan 25000 forintig,egy g3220 mellé. Fontos, hogy legyen rajta d-sub és hdmi kimenet. Azért gondolkodom passzívban, mert a gépen jelenlegi leghangosabb alkatrésze a hdd :). Gondolom, hogy még mindig fordítottan arányos a hűtőventillátor mérete a zajjal.

Monitor csere nem lesz a közeljövőben, éppen ezért úgy gondolom, hogy ehhez a felbontáshoz elég lehet egy 1gb-os kártya.

Ki mit tudna javasolni a fentiek alapján? Előre is tisztelettel köszönöm a válaszokat :R

(#43040) harminc3


harminc3
tag

Sziasztok!

Tényleg olyan rossz a gainward gt630-as (1GB 128bit DDR5)? Nincs nagy igényem, egy kis játék min. felbontáson, youtube HD videó, tényleg ilyen alap dolgokhoz kellene. 12000Ft-ért megéri?

(#43041) MurdR válasza dj79 (#43039) üzenetére


MurdR
veterán

Az AMD 7750nek van passzív változata, ~25k

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#43042) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Milyen VGA-t ajánlanátok grafikához, nagyméretű képek mozgatásához, Photoshop használathoz...?
Árban max 100K ft-t szánok rá... :R

(#43043) MurdR válasza harminc3 (#43040) üzenetére


MurdR
veterán

Milyen játékokhoz?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#43044) MurdR válasza harminc3 (#43040) üzenetére


MurdR
veterán

Akkor már inkább ez használtan, ha elbírja a tápod...
HD5770 VaporX

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#43045) harminc3 válasza MurdR (#43044) üzenetére


harminc3
tag

Köszi a választ. Csak az ára vonzott, de úgy látom nem éri meg.

(#43046) Szajo válasza Clemi (#43037) üzenetére


Szajo
őstag

A kérdésedre azért tudok csak válaszolni, mert én is vettem egy 23" DELL FullHD monitort és mellette egy Asus GTX460 1GB om volt amit mára már eladtam, és míg nem veszek másikat IGP-n vagyok.
Figyelj nekem minden játék elfutott FullHD-ban de csakis levéve a grafikát minimumra. (Egyes játék eseteiben közepesre.)

Szóval ha szeretnéd kompenzálni akkor mindenképp GTX 660 2GB vagy a fölött! (GTX 660 iponban 48től már van) Ha 10-15 el többet szánsz rá 60-70 között már kapható 760 is ha az emlékezetem nem csal, azzal már tényleg el leszel egy ideig.

Vagy dönthetsz az olcsóbb (de nem feltétlen rosszabb) oldalon is, az AMD-nél. Elég jó kártyák vannak ott is jó áron és ott lesz később a Mantle Patch is (amit elég sok játék kihasznál majd elvileg) de én speciel nem bízok az AMD-ben.

[ Szerkesztve ]

(#43047) Clemi válasza Szajo (#43046) üzenetére


Clemi
veterán

Szia, köszi a választ. Közben bújtam kicsit a cikkeket és én is arra a következtetésre jutottam, hogy ezt a kártyát csak 50e körüli áron beszerezhető kártyára érdemes lecserélni. Nagyjából én is a 660 körül leskelődtem, de megfordult a fejemben a 650-es sorozat is. Az nVidia vonalon itt el is akadtam. Ehhez tényleg jó lenne egy tapasztalás, hogy a 650 feljebb lépés lenne-e mert a 660 tudom hogy igen, mert arról olvastam tesztet, de a 650-ben már nem vagyok biztos.

Az Ati vonalat meg sajna egyáltalán nem ismerem, anno 4870-ről váltottam a GTX 460-ra. Néhány fps miatt nem akarnék 50e-t kiadni.

Csak azt gondoltam, az eltelt 3 év alatt fejlődött annyit a tech ezen a téren, hogy egy 460-as sebességnél azért többet tud nyújtani egy mostani 30e körüli kártya, de ezek szerint nem. Persze javítsatok ki légyszi ha tévedek!

(#43048) MurdR válasza harminc3 (#43045) üzenetére


MurdR
veterán

nemigazán...

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#43049) Szajo válasza Clemi (#43047) üzenetére


Szajo
őstag

Figyelj a 460 hoz képest a 660 elég sokat hoz. De ha mondjuk veszel egy 750TI-t azzal sem jársz rosszul kb 30-35% jobbat hoz mint a 460 és a fogyasztása bőven kevesebb! (Valamint "újabb")
Szóval szerintem a GTX460at el tudod adni 17ért mert 1hónapja kb én is annyiért adtam el, meg megpótlod kicsivel és egy 750TI már kijön belőle ami azért jobb mint a 460. De ha rászánod vegyél egy 660at szerintem.

(#43050) gtamate2 válasza Clemi (#43047) üzenetére


gtamate2
veterán

30k-ért ott a 7790 ami már többet nyújt vagy 30%-kal nála, de arra meg felesleges cserélni. Szerintem minimum 50-60%-tól éri meg egy vgat cserélni. A 460-ról minimum GTX 650ti boost-ra váltanék, de inkább 660/ 660 ti-re. Amd oldalról esetleg ott a 7850/70 ami alternatíva.

*Sn0w

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.