Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90101) JegesEmber20 válasza solfilo (#90098) üzenetére


JegesEmber20
aktív tag

+2 Jobban jársz az új kártyával.

(#90102) maross


maross
veterán

Adott egy nem mai gep, Phenom II X4 Black Edition 965 procival , 560Ti 1gb videokartyaval, 1440x900 felbontasu monitorral. Van ertelme videokartyat jobbra cserelni, ha igen, mi a max? Enyhe bottleneck belefér. (jobb monitor ertelmetlen, nem latja a kulonbseget, jobb procihoz pedig mindent kell cserelni, ahogy neztem ez a max a lapban ami nem durvan premium áras /asus m4a77d/). Koszi!

szerk: tap 500as chieftec

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#90103) FollowTheORI válasza maross (#90102) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Amíg van rá driver support nincs értelme cserélni, utána is csak a driver support miatt lenne értelme.
De ha nagyon cserélni akarnék, akkor max ilyen 950-1050 szintű cuccra valamire.

Amugy egész gép kuka. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#90104) maross válasza FollowTheORI (#90103) üzenetére


maross
veterán

Koszi. 1050-en elmélkedem egy kicsit, bár pont most emelkedik minden dollarerosodesnek es forintgyengulesnek hala..black fridayt megvarom vele.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#90105) Weareus


Weareus
addikt

Tegyük fel hogy nincs két darab (gyári refhűtős) 7970-em (pontosabb leírásért: lásd adatlapom), amiken jelenleg EK full cover vízhűtőblokk van, tegyük fel továbbá, hogy nem akarom olcsón eladni. Viszont ha lenne és árulnám, akkor "gáz" lenne beírni ide?

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#90106) Hunork válasza maross (#90102) üzenetére


Hunork
veterán

Szia! :)
Azt a kártyát vagy GTX950/960, vagy GTX1050Ti-re cserélném. Alatta nincs értelme menni. :N

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#90107) maross válasza Hunork (#90106) üzenetére


maross
veterán

Azt tudom, a kerdes inkabb az meddig birja kiszolgalni a proci. Valoszinu kap egy fullhd monitort is az oreg, hadd viruljon a feje.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#90108) Hunork válasza maross (#90107) üzenetére


Hunork
veterán

Szerintem már ezeknél is fog "pihenni" a VGA, bár a 1050Ti még nem volt tesztelés alatt, de szerintem nem nagy durranás az 560Ti-hez képest. NV oldalról a GTX960 ideális választás, vagy egy 950 OC. AMD oldalról még az RX 460 lehet alternatíva. (szerintem)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#90109) kockaharcos


kockaharcos
senior tag

Sziasztok!

Gtx 970 ről váltanék, gtx 1060 OC, illetve 1070-en gondokodom

Full Hd-ben kihajtja szerintetek a 2600k 4,6 GHz-en?

Köszi a választ :R

(#90110) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Gigabyte 5570 -es kártyám ami a gépen újratelepítésével Win 7 (64) alatt elkezdett döglődni
HD adás közben ledobál, elsötétedik, kiírja hogy a Radeon nem válaszolt ezért újra indult, szóval lényegében nem lehet egy normális youtube HD filmet megnézni rajta

Most az alaplapi VGA-t használom de kisebb a felbontása és HD alatt szaggat, így feltehetőleg kéne valamilyen kártyát venni a gépembe.

Elvárások: HD videók szakadásmentes nézése, jó felbontás.
Kizáró ok: Gigabyte, ATI radeon meg ezen sz@rok algyártmányai.

Milyen kártyát tudnátok javasolni egy 6 éves gépbe? (Nem játszom semmi spéci játékkal csak irodai használatra használom, illetve filmet néznék vele. )

Köszi a tippeket

(#90111) Create. válasza maglew (#90110) üzenetére


Create.
Topikgazda

Driver probléma lesz valószínűleg, próbálj régebbit-újabbat. Amit a cd-n van azt?

Max összeg mennyi lenne?

[ Szerkesztve ]

(#90112) maglew válasza Create. (#90111) üzenetére


maglew
aktív tag

Már vagy 5 félét felraktam mindig lefagy :(

(#90113) Csupingo válasza maglew (#90112) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg másik böngésző, vagy html5 helyett flash, vagy fordítva.
Új vagy használt kártya kéne? Az újak sajna elég drágán kezdenek: gt 710, 720 van 11 és 18 környékén.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#90114) maglew válasza Csupingo (#90113) üzenetére


maglew
aktív tag

Chrome, Firefox böngésző alatt is csinálja, facebook oldal videói és Youtube videók alatt.

(#90115) Create. válasza Csupingo (#90113) üzenetére


Create.
Topikgazda

Csak kérdés, hogy nem-e más a baj, mivel az új win óta csinálja neki. Én inkább azt próbálnám először rendberakni, az ingyen lenne.

(#90116) Csaber válasza kockaharcos (#90109) üzenetére


Csaber
senior tag

970-ről 1060-ra váltani nem éri meg ha nagyon viszket a zsebed inkább a legolcsóbb 1070-esek közül választanék , a vga kihasználához segítség [link]

[ Szerkesztve ]

(#90117) Csupingo válasza Create. (#90115) üzenetére


Csupingo
veterán

Szerintem is inkább driver gondnak, vagy flash, html5 problémának tűnik.
maglew: catalyst 15.7.1 -gyel is nézted már?
Mindent feltelepítettél? Alaplap driverei stb...

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#90118) maglew válasza Create. (#90115) üzenetére


maglew
aktív tag

Olyan létezhet hogy 32 bit alatt működik 64 bit alatt meg akadozik?
Tettem új vinyót és új memóriát is a gépbe szóval összetett kinyomozni hogy mitől hülyült be :(

(#90119) kockaharcos válasza Csaber (#90116) üzenetére


kockaharcos
senior tag

Köszi Csaber :) :)

(#90120) Create. válasza maglew (#90118) üzenetére


Create.
Topikgazda

Amiatt nem kellene bajnak lennie. Nem tudod melyik ccc verzió volt felrakva a 32bites-re? Azzal kellene megpróbálni. Talán még az obit driver boostert próbáld meg, azzal fel tudsz pakolni minden alaplapi drivert + egyéb windowsos dolgokat, amik kellhetnek.

[ Szerkesztve ]

(#90121) maglew válasza Create. (#90120) üzenetére


maglew
aktív tag

Azon merengek hogy lehet nem volt felrakva a drivere csak úgy be volt dugva aztán ment.
Most kipróbáltam úgy hogy kivettem a videókártyát és átdugtam az alaplapi integrált kártyába a monitoromat, úgy működik de szaggat.

Aztán visszadugtam a videókártyát és driver nélkül is megy, nem adja le a teljes felbontást csak 1400 * 1500-at (ez több mint amit az ingegrált tud) és így nem akadozik.
Viszont nem megy rajta sem a sakk sem a passziánsz mert valami harvergyorsítást kér vagy videókártya drivert -

Hol tudok hardvergyorsítani? Illetve van másik, normálisabb szép sakk program, mert még azzal is kiegyeznék hogy nem a win7-es sakkot használnám :)

(#90122) Create. válasza maglew (#90121) üzenetére


Create.
Topikgazda

Írtam privátot, hogy ne offoljuk szét a topikot.

(#90123) PrometheusX


PrometheusX
aktív tag

Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni tőletek. Most tervezem egy 1060-as vásárlását a 3 GB-os VRAM-mal szerelt verziók közül. Viszont annyira nagy a választék, hogy nem tudok dönteni, melyik lenne a legjobb gyártó, akitől vehetném.
Elsősorban a Gigabyte GTX 1060 WINDFORCE OC 3G-ben gondolkodtam, viszont tudom hogy vannak más gyártók is akiknek jó a kártyájuk (pl. EVGA). A kártyát 1080p-n használnám, az lenne a legjobb ha halk lenne és nem melegedne annyira (tudom hogy ez a két dolog nehezen fér össze és kb. lehetetlen, de ezt a kombinációt próbálom keresni). Maximum 70.000 forintot szánnék rá. (Illetve azt is megjegyzem, hogy LeC-től rendelném a kártyát.)
Mi lenne a jó választás szerintetek? :) A segítséget előre is köszönöm! :R

(#90124) schawo válasza PrometheusX (#90123) üzenetére


schawo
titán

A kétventisek közül a Giga WF2 a leggyengébb hűtésű (az MSI GT pedig talán a legkevésbé ajánlott), de ezzel együtt is nagyon jó. Csendes, és normális hőfokot tart, félpasszív. Nyugodtan megvehető. A 1060 nagyon könnyen hűthető gpu.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#90125) #70516736 válasza schawo (#90124) üzenetére


#70516736
törölt tag

lehet hogy a leggyengébb (1 hő csöves) de 63 foknál nem melegebb játék alatt
de a legolcsóbb is amit még megvennék (nálam manli meg társai nem játszanak)
én Cole86-tól vettem

[ Szerkesztve ]

(#90126) PrometheusX válasza schawo (#90124) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

:R

Köszönöm a választ!

Szerinted akkor melyiket lenne érdemes megvenni, melyik márkát és típust a 3GB-os 1060-asok közül? Vagy minőség szempontjából mindegyik gyártó nagyjából egy szinten van? Van kiemelt esetleg, ami nagyon jó minőségű 1060-at gyárt?

[ Szerkesztve ]

(#90127) schawo válasza PrometheusX (#90126) üzenetére


schawo
titán

Szerintem a Giga WF2-t, főleg 3 gigásból. Ha az ár nem fontos, akkor inkább vegyél 6 gigást. Mit szeretnél a "nagyon jó minőségű" alatt érteni? Bársonybevonatú, vagy gyémánttal kirakottról még nem olvastam. ;]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#90128) halisa


halisa
tag

Sziasztok!
Én is lecserélném a régi VGA kártyámat. A CPU miatt fullon amúgy sem tudom hajtani a felső kategóriás kártyákat ezért valamilyen közép szintűre gondoltam. AMD és NVIDIA érdekel.
Hosszú távra (kb. 5év)

Játékra: FPS (COD, Tomb Raider, stb.) , Online game.

Köszi a segítséget ellőre is.

[ Szerkesztve ]

(#90129) schawo válasza halisa (#90128) üzenetére


schawo
titán

470/480 aztán valamikor cserélj procit is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#90130) FollowTheORI válasza maross (#90107) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Igaz ez 1060-al van, de kb ebből látszik mennyire lenne visszafogva... nyilván a 1050 nem ennyire gyors, szóval lehet kisebb a delta. :)

AMD kártyák meg akár még rosszabbak lehetnek... szóval ezért ajánlottam inkább NV-t.
Szerintem egy 1050 bőven elég, ha már költessz a gépre... és az új monitorhoz is jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#90131) wolf033


wolf033
senior tag

Kettő közül melyiket lenne érdemes megvenni? [link] [link] ? Árban van köztük különbség, nem is kevés.

(#90132) #28752640


#28752640
törölt tag

Sziasztok.
Max 30-35 körül vennék videokártyát használtan, ha lehet amd. Mi férhet bele ebbe a keretbe az ajánlottak közzül?

(#90133) falijja válasza #28752640 (#90132) üzenetére


falijja
őstag

Én egy R9 280x-et néznék garisan...

(#90134) zs-mate


zs-mate
tag

Sziasztok!

Alábbi konfigba tennék egy GTX 1060-at, a kérdésem az lenne hogy milyen típust lenne érdemes választani :F

Alaplap: ASRock 990FX Extreme 3
CPU: AMD FX 8320
CPU Hűtő: Deepcool Ice Warrior
RAM: Corsair Vengeance LP 1600MHz 2x4GB
PSU: Enermax pro 82+ 525w
Ház: SilverStone Raven 3 SST-RV03

Jelenleg Shellkretor kollégánál néztem MSI 6GT OCV1-et és Palit GTX 1060 Dual-t, egyaránt 77k-ért újonnan. 80k lenne a keret és új/alig használt GTX 1060-ra szeretnék rábukni, természetes PH-t végigtúrtam már.

Előre is köszi :R

(#90135) schawo válasza zs-mate (#90134) üzenetére


schawo
titán

MSI GT-t ne! Non-stop forgós a ventije, mintha két generációval korábbról ragadt volna itt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#90136) zamo


zamo
csendes tag

sziasztok

1050es kártya tud kezelni két monitort?
és ha igen, melyik és hogyan? (pl. két hdmi?)
ill. melyik nvidian van két hdmi?

köszönöm

(#90137) Create. válasza zamo (#90136) üzenetére


Create.
Topikgazda

1050-eken ahogy néztem 1displayport, 1 hdmi, 1DVI-D van. Lehet, hogy létezik, olyan amelyiken 2 hdmi van én csak 3 gyártót néztem meg ezeken így volt. 1050ti-n viszont volt amelyiken 3hdmi-t is láttam.

(#90138) Találtgyerek


Találtgyerek
addikt

Sziasztok!
Melyik az a legnagyobb nVidia,ATI kártya amit egy i7 2600 alapjáraton rendesen ki tud hajtani?

06-3o/9759I39

(#90139) zenwalk


zenwalk
senior tag

Sziasztok
VGA-t keresek emellé a konfig mellé:
i5-4440
Asrock b85m pro4
Fsp hexa+ 500w
4gb kingston hyperx fury DDR3 ehhez jön még 4 giga

FullHD felbontás mellett Overwatch, CSGO, LOL-ra lenne használnva, a keret 55k- nagyon max. 60k. Tudnátok segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#90140) MZsoltee válasza zenwalk (#90139) üzenetére


MZsoltee
veterán

RX470/GTX1060 3GB

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#90141) zenwalk válasza MZsoltee (#90140) üzenetére


zenwalk
senior tag

Ezek a kártyák sajnos 60k felett vannak. Esetleg 60k alatt is tudnál ajánlani valamit?

(#90142) Create. válasza zenwalk (#90139) üzenetére


Create.
Topikgazda

Rx 470 4gb lenne a legjobb választás, aprón szokott lenni új 60körül. Vagy 1050ti ha találsz 50ért az is jó választás. Viszont +4gb ramot még nem ártana venned.

[ Szerkesztve ]

(#90143) MZsoltee válasza zenwalk (#90141) üzenetére


MZsoltee
veterán

Kicsit elszaladtak az utóbbi egy hónapban az árak, de itt a ph-n találsz garos (2év+) darabot 470-ből tuti! :K

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#90144) solfilo válasza zenwalk (#90141) üzenetére


solfilo
veterán

Most is van hardveraprón 60k körül garanciás, akár bontatlan RX 470. :)

solfilo

(#90145) zenwalk


zenwalk
senior tag

Köszi mindenkinek, hardverapros rx470 lesz a választott kártya :)

(#90146) 3dm


3dm
csendes tag

Sziasztok a kérdés egyszerű:

ASUS GTX980 4GB STRIX vagy
MSI GTX1060 6GB OCV1 vagy
valamilyen AMD RX480 8GB verzió

Köszi a választ!

(#90147) solfilo válasza 3dm (#90146) üzenetére


solfilo
veterán

A kérdés pont nem egyszerű, mert kb egyik sem rossz választás.

Talán így lehetne nézni:
Főleg DX11 és nem hosszú táv, mondjuk 2 évig: GTX 1060 6GB
DX12 és hosszabb táv, inkább talán RX 480 8GB
Emellett egyes játékok egyiknek, más játékok a másiknak kedveznek, szóval ez alapján is lehet dönteni.

Egyikkel sem lősz mellé szerintem, nagy árkülönbségek esetében vedd az olcsóbbat. Egyedül a GTX980-at hanyagolnám a három közül.

Azt azért még leírhatnád, hogy milyen gépbe lenne a kártya, proci, táp.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#90148) 3dm válasza solfilo (#90147) üzenetére


3dm
csendes tag

I5 3470 proci mellé lenne, valamivel hosszabb távra (3-4 év) gondolkodom FULL HD 60Hz monitorral. A táp egy 650W OCZ. A keret kb: 80k (nyilván használtak közül). A játék kérdés már nehezebb, a legújabb AAA FPS (Battlefield, Battlefront, Rainbow six) címeket mindenképp szeretném stabilan pörgetni még egy ideig.

(Később fejlesztenék procit, szval egyenlőre nem lenne tragédia ha nem használná ki a kártyát 100%ban, bár őszintén fogalmam sincs mi a legjobb kártya amihez ez a proci még jó)

[ Szerkesztve ]

(#90149) solfilo válasza 3dm (#90148) üzenetére


solfilo
veterán

A hosszabb táv miatt inkább RX 480 8GB szerintem. Amúgy jelenleg eléggé egyformán megy a GTX 1060 és az RX 480 BF1-ben, ha jól tudom, szóval egyikkel sem lősz mellé. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#90150) Viktor8.


Viktor8.
tag

Sziasztok! Szeretnék venni egy RX480 8Gb-s kártyát. Melyik márkát ajánlanátok?
A Sapphire RX480 Nitro+ 8Gb mennyire jó? Az MSI-s változat mennyivel jobb,megérné azt venni?

Előre is köszi! :D

"Amerre járok lebegnek kavicsok, kövek, sziklák, nyílnak virágok és visszafelé folyik a víz."

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.