Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Hali Mindenki!

Olyan progit keresek ami képes egy 8GB-os iso fájlt két dvd-re felírni (úgy hogy nekem ne kelljen manuálisan összedarabolni előtte stb...).

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#3602) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Keresek olyan programot kb 2 napra, amivel nagytudású, szép videókat lehet készíteni állóképekből. Legyen benne sok efekt meg könnyű kezelhetőség.

Sony vegas tud ilyet? nemismermem, azért kérdem :F :R

[ Szerkesztve ]

(#3603) troland26


troland26
őstag

sziasztok

olyan progi kéne amivel egyszerűen ki tudnék vágni egy zenéből egy részletet , hogy azután csengőhangnak föl tudjam dobni a telómra

köszi :)

(#3604) sekli válasza troland26 (#3603) üzenetére


sekli
addikt

GoldWave

(#3605) sekli válasza Hujikolp (#3602) üzenetére


sekli
addikt

Windows MovieMaker, windows resze, de szerintem nem tul jo... en a Cyberlink Power Directort hasznalom, szvsz van belole trial...

(#3606) sekli válasza Dr. Romano (#3601) üzenetére


sekli
addikt

Gondolom egy jatek biztonsagi menteserol lenne szo..., ilyen programot nem fogsz talalni..., vagy veszel egy ketretegu DVD-t, vagy feldarabolod es kesobb osszerekod, vagy, ha ezek kozott megtalalod azt, amelyik jatekrol szo van, akkor van leiras...

(#3607) Winner_hun válasza troland26 (#3603) üzenetére


Winner_hun
félisten

MP3 DirectCut
Ezzel kivágni tudsz, aztán konvertálnod kell, googleba beírod hogy miből to mibe

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3608) kissgy04


kissgy04
tag

Sziasztok

Tudna nekem vki segíteni abban, hogy hogy lehetne átalakulós videót csinálni.
Tervem, hogy egy mesefiguáról pár perc videó kivágtam ez a videó eleje, majd vhogy alakuljon át mássá, egy másik mesefigurává, amiről van szintén ez rövid videó, majd egy valós fénykép arccá.

Tehát nem szimpla áttűnés, hanem vmi módon robbánás, rezgéssel lassan átdeformálódik a videó végén szereplő alak, a következő videó kezdetén levőre. Morphing effekt.

Meg lehet ezt csinálni és ha igen milyen szoftvrekkel?

Választ előre is köszönöm.

(#3609) gyurman válasza _stick_ (#3594) üzenetére


gyurman
tag

JkDefrag Egy maximalista töredezettségmentesítő. Ingyenes, képernyővédős mentesítéssel, parancssori konfigurálással, így ütemezhető. PAuse nincs, de X-el egy kis várakozás után leáll.

DirMS és Buzsaw páros. Kiváló menet közbeni defrag. Ingyenes. Tehát másolsz egy fájlt és míg mást csinálsz kitöredezi, így kevesebbet kell töredezettségmentesítőzni. A Buzsaw tudja ezt. A DirMS helyett én inkább az ultradefragot használom. Ugyanazt csinálja, csak az ultra szebb és jobb a felülete. Dirms.com-ról kell havonta licencet kérni, de egy idő után rutin lesz.

A perfect disk nekem csúnyább töredezettségmentesítést csinált, mint az Ultra.

(#3610) ollie válasza kissgy04 (#3608) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

ITT találsz morphing szoftvereket. Kilopod az előző rajzfilm utolsó kockáját, és az későbbi rajzfil első kockáját, majd valamelyik progival morpholsz, végül beilleszted a kapot animációt a két video közé (persze kell valami vágóprogram).

***

(#3611) _stick_


_stick_
őstag

Tudtok ajánlani egy olyan progit, amivel egy meglévő DVD film iso-jából a DTS-t vissza tudom "butítani" 5.1-re úgy, hogy semmi mást ne érintsen (pl film, menü, stb)?
Remélem érthető voltam :B

(#3612) kissgy04 válasza ollie (#3610) üzenetére


kissgy04
tag

köszönöm szépen :R este megnézem

(#3613) [pod]Diablo


[pod]Diablo
őstag

Hali!
Nemtudna nekem mondani vki 1 olyan prgoramot aminek ha megadok 1 cimet akkor onnan elkezdi letolteni az osszes filet amit ott talal?Itt arra gondolok hogy ha megadom neki ezt a cimet pl:Demek akkor innen elkezdi egybol leszedni a fileoket hogy ne nekem keljen egyesevel leszednem oket.
Elore is koszi!

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#3614) Winner_hun válasza [pod]Diablo (#3613) üzenetére


Winner_hun
félisten

FlashGet nem tud ilyet?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3615) #54715584 válasza [pod]Diablo (#3613) üzenetére


#54715584
törölt tag

webzip? flashget? getright?

(#3616) Thrawn válasza [pod]Diablo (#3613) üzenetére


Thrawn
félisten

FlashGet tud ilyet. A FireFox-ot ha FlashGot kiegészítővel ellátod akkor csak annyi lesz a dolgod, hogy klikkelsz valahol az általad említett oldalon egy jobbgombot, és a Mind letöltése FlashGot-al opciót választod.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3617) AMD Power


AMD Power
titán

Melyik a legjobb MP3 --> MP4 konvertáló program?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3618) attyspocak válasza AMD Power (#3617) üzenetére


attyspocak
aktív tag

Bocs, hogy bele vau, de mi értelme van MP3-ról MP4-re konvertálni? A lejátszód nem eszi a 3-at?
Mert szerintem a minősége nem lesz jobb, az már adott sajna a tömörítés fokától függően. Szerintem.

(#3619) AMD Power válasza attyspocak (#3618) üzenetére


AMD Power
titán

A méret miatt lenne fontos.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3620) attyspocak válasza AMD Power (#3619) üzenetére


attyspocak
aktív tag

Mármint az mp4 kisebb ugyanazon a minőségi feltételekkel? Nem romlik a hanganyag a méretcsökkenéssel?
Pl. a filmek esetében az uj formátumok (matrjoska) pont egyre nagyobb méretú fimeket eredményez bár tényleg jobb minősdégben.

(#3621) AMD Power válasza attyspocak (#3620) üzenetére


AMD Power
titán

Igen igen. És erre a feladatra te mit ajánlanál?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3622) attyspocak válasza AMD Power (#3621) üzenetére


attyspocak
aktív tag

Én zeneszerkesztgetésre (konvertálás vágás) a Nero-t használom. Nem tudom mi a neve, de van a programcsomagban zeneszerkesztő, konvertáló és egyszerú a használata.

(#3623) ollie válasza AMD Power (#3617) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Esetleg ogg-ra nem jó? Persze nem mindegyik médialejátszó eszi, de ugyanazon a bitrátán sokkal jobb a minősége, mint az MP3-nak.

***

(#3624) ollie válasza AMD Power (#3621) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Egyébként ajánlom a MediaCoder-t, ami tud több fajta AAC-be is tömöríteni (ez ugye MP4). A progi teljesen ingyenes, és nagyon profi. :)

Most írok egy cikket róla, ami hamarosan itt lesz elkérhető (kb 1 órán belül): Ingyenes programok: MediaCoder

***

(#3625) attyspocak


attyspocak
aktív tag

Matrjoska film konténer (MKV) fájból feliratot kimenteni hogy lehetne?

Van benne egy rakat, de magyar nincs és a fordítást szeretném megcsinálni az angol alapján, de ugye ehez az egyik ASS vagy milyen fájlt ki kellene menteni a MKV kontánerből.

Már volt, hogy hozzá adtam egy másik filmnél magyar feliratot, de nem találok olyan funkciót, ami a kimentést végezné el, csak olyat, ami kikapcsolja amit akarok és így zárja vissza a konténert. Azonban attól nem lesz elérhető a feliratfájl.

(#3626) Winner_hun válasza attyspocak (#3625) üzenetére


Winner_hun
félisten

[link]?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3627) attyspocak válasza Winner_hun (#3626) üzenetére


attyspocak
aktív tag

Az mkvmerge fel van telepítve, de nem találok benne ilyen opciót, hogy subtitle save as, vagy egyéb hasonlót, ami a felirat kimentésére volna jó.

Használtam már felirat kikapcsolásához, amikor is kiveszem a kis pipát a felirat elötti négyzetből és utánna ujra menti a filmet, vagy adtam hozzá már feliratot, de nem találok olyan részt sem a parancssoros leírásnál, sem a grafikus felületen, hogy felirat kimentése.

(#3628) AMD Power válasza ollie (#3624) üzenetére


AMD Power
titán

Köszi szépen a tippet.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3629) AMD Power válasza ollie (#3624) üzenetére


AMD Power
titán

És ezzel a progival mire és milyen beállítások mellett érdemes konvertálni. (Logoutba már írtam! :B )

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3630) ollie válasza AMD Power (#3629) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nincs akkor tapasztalatom AAC-vel. Próbáj végig néhány beállítás, és teszteld le az eredményt. Elméletileg 64kbit lehet olyan jó, mint mp3-ban 128.

***

(#3631) AMD Power válasza ollie (#3630) üzenetére


AMD Power
titán

Ez a progiban CT AAC+ vagy a FAAC-ra gondoltál!?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3632) ollie válasza AMD Power (#3631) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mindkettőre.

***

(#3633) AMD Power válasza ollie (#3632) üzenetére


AMD Power
titán

Az AAC-nál a Type aacPlus/High és a többi mit takar?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3634) DragonR+


DragonR+
aktív tag

Tiszteletem! :)

Valaki tud valami okosat, hogy milyen szoftverrel tudnám én megtekinteni, esetleg szerkeszteni a .pvr fájlokat? Vagy DVD-Video formátumra alakítani?
(Ilyeneket törpöl magának egy Kaon PVR)

Üdv: DragonR+
Ui: Már több napja guglizok, próbálgatok, de semmi. Már tele van a törpöm. :O

[ Szerkesztve ]

Ó, de finom a vadkörte, más nevén a vackor…

(#3635) cousin333


cousin333
addikt

Üdv mindenkinek!

A kérdésem, hogy milyen program képes lejátszani E-AC3 hanggal ellátott videókat (mármint most kép van, hang nincs)?

Amivel próbáltam: Mplayer RC2, Mplayer for Windows, VLC Player, KMPlayer, MPC + ffdshow.

Így elsőre az AC3 filter jut eszembe, azzal még nem próbáltam :B (alakinek valami tapasztalata?). Esetleg tud valaki valami kodeket Mplayer-hez, amitől felismeri?

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#3636) harry


harry
veterán

Szeretnék képeket rendszerezni, egy galériát készíteni. Mivel többen is készítettünk képeket egy eseményen ezért uyge össze-vissza vannak filenevek, sorrend, stb. Van olyan progi, amivel egymás után tudom pakolgatni a képeket (pl simán behúzni egymás után a kívánt képeket), majd ezt a sorrendet megtartva átnevezni őket? Próbáltam rákereseni a topicban de nem találkoztam ilyennel.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3637) ollie válasza AMD Power (#3633) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

gondolom szabványokat, keress rá

***

(#3638) cousin333 válasza harry (#3636) üzenetére


cousin333
addikt

Szerintem az Irfanview tud ilyet. Vagy a Total Commander Multi-Rename Tool-ja, feltéve, hogy be tudod állítani a neked tetsző sorrendet.

"We spared no expense"

(#3639) harry válasza cousin333 (#3638) üzenetére


harry
veterán

Csoportos átnevezés ment az office csomagban lévő valamelyik progival (photo cucc), a gond az volt, hogy nem lehetett variálni a sorrendet, csak adott szempont alapján rendezni (név/dátum, stb) és utána átnevezni.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3640) jasszer


jasszer
senior tag

Létezik olyan progi, amivel LAN-ban látjuk egymást a haverokkal (á la Hamachi) és emellett beszélgetni is tudunk (mikrofon/füles, á la TeamSpeak)?

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#3641) harry válasza harry (#3639) üzenetére


harry
veterán

Google Picasa nem rossz, tudom pakolgatni a képeket, és van is benne csoportos átnevezés - csak épp az a gond, hogy nem tallátam beállítási lehetőségeket erre vonatkozóan, és alapból így számoz: xxxx-1.jpg . Ami pedig azért rosz, mert -001 kéne, mvel így is mét borul a sorrend. Remek.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3642) Gerisan


Gerisan
tag

Hali!
Olyan program kéne nekem ahol riasztásokat tudok beállítani.Be lehet állítani egy riasztásnál hogy milyen időközönként riasszon stb. Olyan programot találtam csak ahol csak egy riasztást lehet beállítani vagy midnen alkalommal újra be kell állítani a riasztást mert nem leeht neki megmondani hogy ugyan azt a riasztást ekkor és ekkor kérem.

GIGABYTE GA-B85M-D3H ,Core i5 4460, 12 Gb Ram,GigaByte Geforce GTX 650Ti Boost 1024 MB DDR5,1,5TB SATA HDD,60 Gb SSD

(#3643) ollie válasza Gerisan (#3642) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Stickies tud ilyet.

***

(#3644) ollie válasza jasszer (#3640) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Naszóval, LAN-os hálózatra kéne ilyen program, vagy internetes kapcsolaton keresztül működjön?

Ha internetes kell, akkor rengeteg van, az egyik legismertebb a Ventrilo.

[ Szerkesztve ]

***

(#3645) jasszer válasza ollie (#3644) üzenetére


jasszer
senior tag

Neten keresztül, tehát "WAN-ból LAN-t csináljon". :) (játszani akarunk egy régi játékkal, amiben csak LANolni lehet és emelett beszélni is akarunk egymással, mert nincs beépített chat funkció sem benne)

Két külön progival megoldható, csak szeretném ha egyszerűsödne a dolog.

[ Szerkesztve ]

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#3646) gyurman válasza jasszer (#3645) üzenetére


gyurman
tag

Beszélgetni e netmeetinggel lehet lanon. A hamachi miért nem jó?

(#3647) Gerisan válasza ollie (#3643) üzenetére


Gerisan
tag

köszi.kezdek rájönni hogyan is müxik de úgy nem tudom beállítani hogy egy tv műsort beírok és akkor mondjuk péntekenként riasszon.úgy tudom csak hogy pl. 6 napig riasszon de az úgy nekem nem jó.olyan kéne ahol megtudom adni hogy a hét mely napjain riasszon na és persze hogy hánykor.

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE GA-B85M-D3H ,Core i5 4460, 12 Gb Ram,GigaByte Geforce GTX 650Ti Boost 1024 MB DDR5,1,5TB SATA HDD,60 Gb SSD

(#3648) jasszer válasza gyurman (#3646) üzenetére


jasszer
senior tag

Jó a Hamachi, de ahogy írtam olyan progit vadászok, ami mindkettőt tudja egyszerre.

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#3649) gyurman válasza Gerisan (#3647) üzenetére


gyurman
tag

neked valami feladatutemező kell. Schedule azt hiszem angolul. Win98 alatt Autopilot-ot használtam, de meg nem mondom, honnan szedtem. Akkor tudom netem még nem volt. Valamikor '99 környékén.

(#3650) Bikeman


Bikeman
aktív tag

Milyen program ami.... egy 4 perces wmv videó "alatt" futó zenét lementi mezei mp3-ba?

Mert a freerip ugyanakkora mp3 fáljt csinált, mint maga a videjó...(174mb :Y )

Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.