Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4201) Winner_hun válasza RoyalFlush (#4200) üzenetére


Winner_hun
félisten

Audacity

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4202) Szólista


Szólista
senior tag

Sziasztok!

Olyan ingyenes progit kellene ami olvassa a pdf formátumot Vista alatt.Nem demo és időkorlátos érdekelne.Ki milyet használ?

Nem vagyok normális. Na és?!

(#4203) Lenry válasza Szólista (#4202) üzenetére


Lenry
félisten

Adobe Reader - freeware és VIsta alatt is megy

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4204) Szólista válasza Szólista (#4202) üzenetére


Szólista
senior tag

Közben találtam 2-t is:[pdf]

Lenry: Köszönöm,teljesen elfelejtkeztem az Adobe-ről. :B

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok normális. Na és?!

(#4205) Lenry válasza szucsinka (#4199) üzenetére


Lenry
félisten

Norton Ghost bár fizetős, de van trial verziója is

Szólista: :R pedig evidens, ha pdf, akkor Adobe

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4206) szucsinka válasza Lenry (#4205) üzenetére


szucsinka
őstag

köcce :R

(#4207) pokol ura válasza szucsinka (#4199) üzenetére


pokol ura
senior tag

szia! hdclone

pokol ura felhasználónak 34 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! MAI MSI MAG B550 Tomahawk;AMD Ryzen 5 5600X;Crucial Ballistix DDR4-3600 16GB K2;ARCTIC Liquid Freezer II 360;Asus TUF Geforce RTX 3060 12G V2;Seasonic Focus GX 750W;Fractal Design Meshify C

(#4208) RoyalFlush válasza Winner_hun (#4201) üzenetére


RoyalFlush
őstag

kössz szépen, nagyon jó kis progi .. :R

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#4209) attyspocak válasza attyspocak (#4198) üzenetére


attyspocak
aktív tag

Senki nem tud megoldást az OpenGL gondra? :(

(#4210) dave93


dave93
őstag

Hi all!
WM 2003on a notes programmal felvettem egy beszélgetést. Ha átmásolom a gépre,word dokumentumnak ismeri fel, de nekem a hang kéne. A formátuma .pwi! Milyen programmal tudnám ezt lejátszani xp-n? köszi

(#4211) torogyuri


torogyuri
aktív tag

Nekem egy olyan DVD katalogizáló progi kellene amiben úgy tudom lementeni az adatokat hogy pl a videókat úgy lássam mint amikor a windowsban olyan fájlnézetre váltok hogy miniatűrben mutasson a videóból egy képet. Létezik ilyen? :F

(#4212) Korte123 válasza Kloden (#4017) üzenetére


Korte123
csendes tag

Üdv Kloden!

Egyik kolléga Mpeg2 file-t szeretett volna vágni, és újrakonvertálás nélkül kimenteni. Azt írtad, hogy:

"VirtualDub-Mpeg2 -vel Direct stream copy módban kódold."

Ott a link, megnéztem ezt a VirtualDub-Mpeg2-t, és én nem találtam meg benne azt, hogy mpg2 file-ként ki lehetne menteni vele. Csak AVI-ban lehet, ahogy minden korábbi Vdubban. Mégis lehet valahogy, csak nem jöttem rá?
Én a VideoReDo nevű programot használtam erre, nagyon király.. volt, amíg le nem járt a 8 napos próbaidőszak, és most már csak pénzé akar dolgozni.
Gondoltam ez a Vdub-mpg2 is jó lenne vágni...
Ez a VideoReDo volt az első, amivel vágni tudtam újrakódolás nélkül! Még a hangot is el tudja csúsztatni. Ez ritkaság.

Előre is köszi

(#4213) Korte123 válasza szucsinka (#4199) üzenetére


Korte123
csendes tag

Helo

Én eddig az XP-ket mindig Total commander F5 Copy-val másoltam át, és minden esetben működött is a másolat. Egyszer régen mondta valaki, nem hittem el, de működik.
Összezippelem, felírom dvd-re, és szükség esetén, ha összeborul az xp-m, visszaolvasom, ráírom a wincsire, és megint új az xp! Nem kell telepíteni, és újra beállítani mindent.
De használtam a Biztonsági mentés című programot a sajátgépben, az is jó.

Elmentéskor nem árt, ha egy másik XP-ről tudod indítani a gépet, és úgy mented el, mert én szerintem egy éppen futó XP-t nem biztos, hogy korrektül el lehet menteni, mert egyes file-ok nyitva vannak, nem olvashatók, vagy félbe vannak hagyva bizonyos dolgok, stb..
De erről még kérdezz meg mást is.

Csak biztonsági mentést akarsz csinálni az XP-ről, vagy esetleg futtatni is akarod arról a másik winyóról? Mert én ezzel az utóbbival kicsit megszenvedtem :)
Azt akartam, hogy a meglévő XP-t átmentem a másik winyóra, és így két XP-m legyen, és a BIOS-ban át tudjam váltani, hogy épp melyikről akarjak bootolni, így melyik XP-t akarom használni. De az volt a gond, hogy amikor a D winyóról bootoltam, ahelyett, hogy a D winyóból lett volna C (mint régen a win98-as világban), a C ugyanúgy az eredeti C maradt, és a D winyó is megmaradt D.. vagyis... ezt már nehezen tudom elmagyarázni, de valahogy az xp a D-ről indult el, de a rendszerfile-okat mégis a C-ről szedte, mivel a hivatkozások a C-re mutattak, és így az XP a két winyóból élt... :F Mert az XP az agyában telepítéskor eltárolta a winyóbetűjel kiosztást, kőbe véste, és ettől nem tágított. Ez sok esetben jó, pl. amikor egy új winyót teszel be, régen a win98-nál felborulhatott az eddigi betűjelkiosztás, mert ott mindig sorbaszedte a winyókat kábel, és partíció szerint, itt az XP-nél pedig ez fix, és nem változik meg, csak ha átírod. És a C-t természetesen nem engedte nekem átírni a Lemezkezelőben, mert az a rendszer partíció...

A megoldás úgy emlékszem az volt, hogy miután átmentettem az XP-t a D-re, lehúztam minden más winyót, a D-t tettem Primary Masterre, és úgy indítottam el. Akkor lefixálta azt C-ként, és ezután már tehettem vissza a régi winyó(ka)t, nem borította fel a dolgot.

(#4214) GrandeP


GrandeP
őstag

Sziasztok!

Egy számlázó és nyilvántartó programra lenne szükségem ami ingyenes... egy kezdő vállkozásnak kell és még most nincs nincs pénz ilyenre... exel-el meg sz@r! :D

közi előre is.

ui: elég ha csak készlet nyilvántart.

[ Szerkesztve ]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#4215) PazsitZ válasza GrandeP (#4214) üzenetére


PazsitZ
addikt

Konkrétat nem tudok neked mondani, de gugli talál jópár találatot.
[link] [link] [link] [link] [link]
Ki kell próbálgatni őket, melyik mit tud, melyik felene meg.

- http://pazsitz.hu -

(#4216) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

Üdv!

Egyik FTP tárhelyről szeretnék szeretnék közvetlen átmásolni fájlokat egy másik FTP tárhelyre. Gúglin nem nagyon találtam ilyesmit. A http://directransfer.net -en meg extra.hu -s FTP-hez nem kapcsolódott.

Tud valaki ilyen progit?

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#4217) Winner_hun válasza BigBadPlaYeR (#4216) üzenetére


Winner_hun
félisten

extra.hu-nál ha jól tudom nincs engedélyezve az ilyen fajta másolás
[link]

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4218) BigBadPlaYeR válasza Winner_hun (#4217) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Ezt nem tudtam. Köszönöm!

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#4219) GrandeP válasza PazsitZ (#4215) üzenetére


GrandeP
őstag

Köszi én is nézegettem de főként raktári célokra kellene....

Tehát készlet nyilvántartani... ilyet tud-e vki aki? :)

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#4220) gabor128 válasza zoltanz (#4151) üzenetére


gabor128
aktív tag

HI!

NA! A következő a helyzet. A VirtualDub-bal le tudom menteni az egyes avi-k hangját. Eddig OK. Azonban kellene egy olyan progi, amivel az avi filmből az eredeti hanot lehet törölni (vagy legalább "szünetet" berakni), majd a videóhoz valahogy rárakni a már lementett hangsávokat.

Van egy Movie Maker nevű gagyi kis progim, amivel képekből és audióból lehet wmv-t készíteni. Elvileg avi-t is be lehet importálni és külön hozzáadni audiót, de ha megpróbálom mindig kifagy. Úgy látszik ezt nem szereti.

Szóval valakinek valami ötlet?

(Valahogy lehet, mert ugyanonnan van olyan avim ami Dualdub-os. Azt nem tudom, hogy pontosan hogy hozzák létre, de van ilyen. Filmnézés közben lehet vele hangsávot váltani.)

[ Szerkesztve ]

(#4221) Blaise


Blaise
veterán

Sziasztok !

Olyan (lehetőleg ingyenes) programra lenne szükségem ami fényképekből egy html galériát generál :R

(#4222) Winner_hun válasza Blaise (#4221) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezek közül valamelyik?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4223) Blaise válasza Winner_hun (#4222) üzenetére


Blaise
veterán

Köszi tökéletes :R

JAlbumot használtam régebben is most is ezt kerestem, scak nem emlékeztem a nevére

(#4224) #65675776 válasza gabor128 (#4220) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ehhez kell neked a VirtualDubMod. A Stream menü -> Stream List... alatt kedvedre pakoláűszhatod be az új és tilthatod le az eredeti hangsávokat.

(#4225) #24889344


#24889344
törölt tag

Nekem olyan gondom van, hogy szeretnék bitszintű másolatot készíteni egy USB flash-ről (leklónozni). Milyen progival lehetne.

üdv.

(#4226) gabor128 válasza #65675776 (#4224) üzenetére


gabor128
aktív tag

Köszi.

Még egy dolgot szeretnék megkérdezni.

Van egy rakás avim, amit ki akarok írni DVD-re. Ehhez szeretnék valamilyen menüt csinálni. Háttérképpel, zenével és kis képkockákat rá, melyekkel ki lehet választani az adott filmet.
NEM DVD menüt akarok csinálni, mert ahhoz van DVDMaestro-m, hanem avikból egy menüt.

Tud vki ilyen progit?

(#4227) #65675776 válasza gabor128 (#4226) üzenetére


#65675776
törölt tag

(#4228) ollie válasza gabor128 (#4226) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kérdés, hogy min akarod lejátszani azt a bizonyos DVD-t. Semelyik DVD lejátszó nem fogja neked ezt a menüt lejátszani, amennyiben HTML alapú. Ha meg DIVX alapú (a DIVX6 formátum képes erre), akkor meg majdnem ugyanott vagy, ugyanis a lejátszók többsége ugyancsak nem tudja kezelni ezt a formátumot. PErsze lehet, hogy ez utóbbiban tévedek.

Utánanéztem, ez utóbbit csak DIVX ULTRA certified lejátszók képesek kezelni. És ez a formátum az, amit daa-raa által linkelt program állít elő.

[ Szerkesztve ]

***

(#4229) coolhand


coolhand
csendes tag

Sziasztok

Olyan programot keresnék, amelyik 64 bites op rendszeren (XP) is működik, és
RAID 0 tömbre is vissza tudja állítani a rendszert.
Nem arról lenne szó, hogy a RAID szétesett, hanem a C part RAID 0 tömbön van.

(Az Acronis nem vált be, kipróbáltam.
A boot CD-ról bebútolva nem látja a RAID tömböt, amire vissza kellene állítani a rendszert.
Windowsból elíndítva szintén nem sikerült. )

Bocs, ha már volt róla szó, de sürgős a dolog.
Előre is köszi az ötleteket

We can be heroes just for one day

(#4230) lúzer válasza coolhand (#4229) üzenetére


lúzer
veterán

de honnan akarod visszaállítani?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#4231) coolhand válasza lúzer (#4230) üzenetére


coolhand
csendes tag

Egy másik vinyóról, amelyik nem tagja a RAID tömbnek.
Oda mentem a rendszert.

We can be heroes just for one day

(#4232) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

Egy ingyenes audio konvertáló programot keresek, amibe sok audio állítható be egyszerre. Alapos beállítási lehetőségekkel.
Hanganyagokról lenne szóm, amit szeretnék nagyobb tömörítéssel tárolni, tehát nem a hangzás a lényeg.
De a témához eléggé nem értek, így azt sem tudom milyen codec-et kellene keresnem a legjobb tömörség eléréséhez?
átlag 10-20 megás szövegfájlokról van szó, amiken olyan 20 - 40 perces beszéd van.

Köszönöm a segítséget!
amargo

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4233) Hujikolp válasza #24889344 (#4225) üzenetére


Hujikolp
őstag

ez engem is érdekelne, vagy valammi hasonló.

(#4234) kraftxld válasza coolhand (#4229) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Melyik verziójú trueimage-vel próbáltad? Milyen vezérlőn van a tömb?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4235) coolhand válasza kraftxld (#4234) üzenetére


coolhand
csendes tag

Home 11 és
Workstation 9,1 (+ BartPE plugin )
verzióval, mindenféle módon.
(boot CD-vel, Windows-ból)

Intel ICH9 alaplapi vezérlővel kialakított RAID 0 tömb (Asus P5E alaplap)

Közben a HIRONs boot CD-t is kipróbáltam és nem müxik. (kék halál)
valószínűleg azért , mert az 32 bites Windowsra van.
(És egy másik BartPE CD-t is. Eredmény ua.)

Úgy látszik a 64 bites op. rendszer és a RAID 0 tömb együtt túl sok ezeknek
az eszközöknek.

[ Szerkesztve ]

We can be heroes just for one day

(#4236) kraftxld válasza coolhand (#4235) üzenetére


kraftxld
nagyúr

9.5-ös Echo-val is meg kellene próbálni.
A hiren's boot cd pedig független a telepített win-től.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4237) audi100td


audi100td
nagyúr

Sziasztok,

Nem tud valaki egy jó Firewall progit Win Xp alá?

(#4238) audi100td


audi100td
nagyúr

Ja és nem baj ha nem ingyenes

(#4239) #54715584 válasza audi100td (#4238) üzenetére


#54715584
törölt tag

gugli a baratod

(#4240) coolhand válasza kraftxld (#4236) üzenetére


coolhand
csendes tag

A HIRENs boot CD tényleg, de a rajta levő BartPE 32-bites XP-t indít, vagy valami ahhoz
hasonlót. Többet is kipróbáltam. Egész szép gyűjteményem van már boot CD-ből.
Kipróbálom az Echo-t is, hátha....

We can be heroes just for one day

(#4241) gabor128 válasza ollie (#4228) üzenetére


gabor128
aktív tag

Üdv!

Megnéztem a progit. Egész jó, de van néhány gond vele. Pl. Újrakonvertálja az összes divix filmet, ami sok időt elvesz (5 db 200MB-os kb 3 óra) másrészt egy db nagy avi lesz belőle, amit nem is lehet akárhol lejátszani, ahogy ollie említette.

Ezek után végre sikerült megfogalmaznom, hogy pontosan mit akarok.

Szóval lenne egy DVD lemez, amire kb. 15 db 200 MB-os avi menne rá. Ehhez gondoltam egy olyan menüt (mint a DVD-knél), hogy egy háttérkép, bevezető zene, és ki lehessen választani az adott filmet.
Nyilván nem lehet olyan menüt készíteni, mint a rendes DVD filmeknél, ezért valahogy úgy lehetne megcsinálni, hogy egy speciális avit készítünk, amit a lemez berakása után elsőként indítanánk el (DVD lejátszóhoz készíteném). Ez egy olyan avi lenne, ami 1 háttérképet tartalmaz+zene. Kb 1 perces lenne, ami alatt bőven ki lehet választani az adott részt. A probléma az , hogy hogy oldjam meg azt, hogy a kiválasztott epizódra nyomva az adott fájlt játssza le. Amit daa-raa javasolt, az jó lenne, de nem szeretném összekonvertálni a filmeket, de úgy néz ki máshogy nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#4242) #65675776 válasza gabor128 (#4241) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha a bal oldali oszlopban rányomsz a New Movie gombra, akkor annyi avi-lesz a lemezen, amennyit csak akarsz.

Az viszont tényleg zavaró, hogy mindenképpen újratömörít.

[ Szerkesztve ]

(#4243) MTbc


MTbc
senior tag

Sziasztok kéne nekem egy progi ami meg adott időközönként váltja a háttérképem párat már kipróbáltam de nem volt jó! :R

(#4244) Winner_hun válasza MTbc (#4243) üzenetére


Winner_hun
félisten

[link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4245) MTbc válasza Winner_hun (#4244) üzenetére


MTbc
senior tag

Köszi ezt a kulcsszót kerestem :)

(#4246) audi100td válasza #54715584 (#4239) üzenetére


audi100td
nagyúr

Köszi, de közben felraktam az Eset Smart Security-t és ebben van firewall is.

(#4247) ollie válasza gabor128 (#4241) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Amit te szeretnél, azt csak az említett programmal lehet megcsinálni, és összesen kb 15 fajta asztali DVD lejátszó van a világon, ami képes is lejátszani.
Szóval sokat nem érsz vele.

***

(#4248) R


R
aktív tag

Egy programot keresek,
ingyenes (magyar fejlesztés),
szótár(ozó)program, lehet hangot hozzáadni a szavakhoz,
*.wdl-be ment,
valakinek megvan hogy is hívják?

[ Szerkesztve ]

(#4249) ollie válasza R (#4248) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

EZ?

***

(#4250) R válasza ollie (#4249) üzenetére


R
aktív tag

nem :(
kikérdező rész is van benne, szófajonkénti csoportosítás, megjegyzések, stb.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.