Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4851) royce válasza Jofi81 (#4846) üzenetére


royce
csendes tag

Köszi szépen! Már találtam is!

(#4852) Lenry válasza Core2duo6600 (#4849) üzenetére


Lenry
félisten

köszi, jók lettek a programok :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4853) Osiris válasza Winner_hun (#4850) üzenetére


Osiris
őstag

Thx!

(#4854) csellosi


csellosi
tag

Kossz all.

- Miota dolgozol a cegnel? - Miota megfenyegettek, hogy kirugnak.

(#4855) Heartka


Heartka
csendes tag

Üdv. Nekem olyan program kellene, amiben ilyen fizikai dolgokat lehet csinálni, pl. "épitek" benne egy libikókát...és azt rendesen mozog, meg pl. ha túl sok az egyik felén az "anyag" akkor leeseik, meg ilyesmik :D

(#4856) Lenry válasza Heartka (#4855) üzenetére


Lenry
félisten

szerintem ehhez spéci libikókatervező program kell... legalábbis azt tudom, hogy van spéci torbacsil-tervező program, lehet, hogy libikókához is van :) (a mérleghinta helyére persze bármi beképzelhető)

esetleg lehet hogy valamelyik CAD programnak van szimulációs módja is, nem tudom...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4857) Zomb€€


Zomb€€
őstag

Senki? :(

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#4858) Core2duo6600 válasza Zomb€€ (#4857) üzenetére


Core2duo6600
veterán

ilyen szvsz nincsen

Én azt használtam, hogy az alaplapin 5.1 re betettem, majd a fulset bedugtam a front, ba ott alapból a sztereo jelent meg, és semmit nem kellett állítgatni
lehet, te is jobban járnál ezzel a megoldással

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4859) Core2duo6600 válasza Heartka (#4855) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Építészeti progik közül nézz sorba, ahogy a másik hozzászoló is mondja valami tervező progi kell neked, hogy de hogy warezban találsz erre kicsi az esély, mert ilyeneket nem használnak tömegek, de egész biztosan van, aztán, hogy windows ra van vagy másra az a következő lépés, de ha azt nézzük volt olyan játék, ami nem is annyira játék volt hanem inkább oktató progi, hidtervezőknek, ahol hidat kellett csinálni, és a vonat alatt nem szakadhatott le. ..
Na most ezzel az erővel lehet ilyenis, szerintem van amúgy ....
CAD / CAM progiknál nézz körbe

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4860) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Létezik olyan program / windows beállítás, hogy amíg az egyik program használja a winyót, addig a másik várjon?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4861) Core2duo6600 válasza Winner_hun (#4860) üzenetére


Core2duo6600
veterán

emlékszel még a jóöreg c16 - 64 stb gépekre,
no ott nem volt több progfi verekszik a winyoért :)

Egyébként pontosan úgy van, ahogyan mondod
egy időpillanatban 1 folyamatot szolgáll ki
idősztásosan pl, de van még a pásztázásos technika is
előbb jött elöb megy elv....

Hirtelen ennyi jutott eszembe

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4862) Winner_hun válasza Core2duo6600 (#4861) üzenetére


Winner_hun
félisten

Abból a korszakból kimaradtam.

Az egy dolog hogy 1 időpillanatban 1 folyamatot, na de ha egy folyamat pl 1 perc, 55 mp-nél jár a folyamat, bejön egy következő folyamat, akkor azokat egyszerre csinálja, a winyó olvasófeje ugrál össze-vissza és a maradék 5 mp-ből lesz 20. Az ilyeneket akarom elkerülni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4863) Core2duo6600 válasza Winner_hun (#4862) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Erre talán megoldás lehet a NCQ támogatás
Sata hdd knél

ahci módban mukodik asszem, pont ilyenekre fejlesztették ki, hátha segít
vagy a scsi rendszer, nem véletlen van a szerverekben olyen ...hisz egy mail szerver, vagy webserver folyamatosan daráná a winyot

De nekem is kerreg, már megszoktam, ezért van

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4864) Winner_hun válasza Core2duo6600 (#4863) üzenetére


Winner_hun
félisten

NCQ nincs a winyómban, akkor marad az, ami van:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4865) canniball válasza Winner_hun (#4862) üzenetére


canniball
nagyúr

2 db 2 tányéros/4 fejes vinyó raidben - 8 fej könnyebben ugrál... :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4866) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Valamilyen tök egyszerű ingyenes progit keresek rajzolgatásra. (ábrák ilyesmik)
Ki mit ajánl? (lehetőleg linkkel)

Köszi

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#4867) kraftxld válasza MZsoltee (#4866) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4868) Kkocos válasza Zomb€€ (#4857) üzenetére


Kkocos
tag

Delphiben mar csinaltam hasonlot. Vagyis a hangerot a lejatszo inditasakor automatikusan bizonyos szintre allitottam. En TVideoGrabbert hasznaltam, a free verzioja neha lealitja a videot, de a hangot nem. Tehat ha nem hasznalsz videot mukodni fog, szvsz. Amugy meg ott van TActiveMovie, meg beg biztos tallasz, esetleg mazsolaz innen is.
Javaslat, mivel a bealitasok maradnak, akar le is alithatod automatikusan a programot, ha lefutott, marmint a bealiasok

[ Szerkesztve ]

(#4869) MZsoltee válasza kraftxld (#4867) üzenetére


MZsoltee
veterán

köszi

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#4870) [Anduriel]


[Anduriel]
aktív tag

Egy olyan ingyenes programot keresek ami tudja egy mp3 bitrátáját csökkenteni. Neten mindenhol vmi 4Music program van, de az fizetős :(((

''Az egész világ félreáll az elől, aki tudja, hogy merre megy.''

(#4871) kraftxld válasza [Anduriel] (#4870) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Goldwave?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4872) Jofi81 válasza [Anduriel] (#4870) üzenetére


Jofi81
őstag

(#4873) piqla


piqla
őstag

Sziasztok!

Olyan programot keresnek, ami elore beallitott idoben elkezdi rogziteni a a hanghullamokat. (Delutan kezdodik a netradioban egy musor, de nem leszek itthon, viszont szeretnem meghallgatni.) Elore is koszi!

Szereted az állatokat?

(#4874) Silverlight2


Silverlight2
csendes tag

Helló!
Egy olyan problémám lenne, hogy szeretnék DVD-t lejátszani a gépemen, de nem szeretnék hozzá nagy méretű, sok felesleges szolgáltatást nyújtó programokat telepíteni. (Pl. Nero, Power DVD).
Megoldható az, hogy a Media Playerben is le lehessen játszani ilyet, pl. valamilyen kodekkel, kodekcsomaggal, vagy valami ilyesmit, vagy mindenképpen kell valamilyen külsö program?
És ha kell akkor tudnátok-e ajánlani.
Köszönöm.

(#4875) Sátán44 válasza Silverlight2 (#4874) üzenetére


Sátán44
addikt

MPlayer 2008-04-26 Leírás:
Kis gépigény kell csak neki, így a lassabb géppel rendelkezõk is tudnak teljes képen filmeket nézni vele. Tud DVD-t lejátszani, és az összes ismert formátumot is kezeli. A mérete is azért ilyen nagy, mert már benne van 192 kép és 85 hang codec.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#4876) canniball válasza Silverlight2 (#4874) üzenetére


canniball
nagyúr

Egy "kodekcsomaggal" szvsz több kárt csinálsz mint még egy progival, csak összeszemeteli a rendszert. Próbáld ki pl. a VLC media player-t, nem egy csicsás progi de sok mindent lejátszik külön kodek nélkül is (hogy pont a DVD megy-e így neki azt sajna nem tudom megmondani).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4877) canniball válasza piqla (#4873) üzenetére


canniball
nagyúr

gugli - a többit rád bízom. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4878) Jofi81 válasza Silverlight2 (#4874) üzenetére


Jofi81
őstag

A Media Player lejátssza alapból, ha nem a legújabb van fent, akkor telepítsd a 11-est. Alternatívaként a GOM Player-t tudom ajánlani, én ezt használom minden videóhoz.

(#4879) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Valami DVD-ró progi kellene nekem, ami hasonlít a nerohoz. A szemét most behalt :(((

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#4880) canniball válasza MZsoltee (#4879) üzenetére


canniball
nagyúr

Rakd újra...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4881) Core2duo6600 válasza Silverlight2 (#4874) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A Windows Vista topikbak keress rá, már több izben leírtam, hogy milyen kodekek és milyen sorrendben kell feltenni
A Vista alapból lejátsza a DVD ét, így emlékszem legalábbis, és power dvd ét használok erre

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4882) MZsoltee válasza canniball (#4880) üzenetére


MZsoltee
veterán

Nem akarta felrakni kis registy tisztítás után már akarta :D

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#4883) Jofi81 válasza MZsoltee (#4879) üzenetére


Jofi81
őstag

(#4884) regent


regent
aktív tag

Van egy txt file amiben van 13000 filenév ilyen formában hogy 254546124254546124.jpg
ebbööl az elsöö 9 karakter az értékes.
Van mellette 100 jpg képem, az elsöö 100 filenévnek megfelelöö névvel.
Nekem kellene 13000 jpg kép, természetesen olyan nevekkel, amiket a txt file-ból olvasok ki.
Azaz kellene egy program, ami kiolvassa szépen sorban a txt file-ból soronként az elsöö 9 karaktert, aztán veszi az elsöö képet, csinál róla egy másolatot és elnevezi az éppen kiolvasott névvel.
Jó lenne ha nem mindig ugyanazt a képet duplikáln´más néven, hanem végigmenne mind a 100 létezöön, és azokat duplikálná.

Létezhet ilyen készen, vagy félkészen?

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#4885) Kkocos válasza regent (#4884) üzenetére


Kkocos
tag

Meglehet csinálni könnyen bármien programozó nyelvben, de ahoz elég speciális a kérés hogy legyen készen ilyen progi. Szvsz. Legalábbis ha vlki el nem készitette, értsd hogy nem egy altalánosan ismert progiról van szó.

(#4886) localhost válasza localhost (#4782) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Én elküldtem a CÉDÉT, cserébe várom a beszámolót... kaptál-e prémium vágást, és miből mekkorát! :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4887) localhost válasza [Anduriel] (#4870) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Akár a winamp is képes erre! :-) De próbáld az Easy Cd Extractor magyar változatát!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4888) Hujikolp válasza regent (#4884) üzenetére


Hujikolp
őstag

Hát php-val meglehet csinálni, azzal nem lehetetlen csak macera lehet.

A kódót meg kell írni, talán 1 óra lehet, szervert felpakolni, konfigurálni fél óra. Majd futtatni.

(#4889) Core2duo6600 válasza regent (#4884) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Szerintem végy egy delphi könyvet
és állj neki
szerintem ezzel a legegyszerübb

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4890) Kkocos válasza Core2duo6600 (#4889) üzenetére


Kkocos
tag

Delphi, csak hogy az interfész is könnyen menjen

(#4891) dr_strange válasza regent (#4884) üzenetére


dr_strange
senior tag

Az nem világos, hogyan legyen a 100 jpg képből 13000. Képenként 130 példány?

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#4892) Kloden


Kloden
senior tag

Milyen programmal lehet videók minőségét összehasonlítani? Most nem a bitrátára/tömörítési arányra gondolok, hanem amivel szemre össze lehet vetni őket, teszem azt egymás mellé teszi a két videót és szemrevételezhetem a minőségüket.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#4893) Kkocos válasza Kloden (#4892) üzenetére


Kkocos
tag

Evel mi a gond? Indisd el mindegyiket. Csak dobd rá, pl az mplayer exe-ére és menni fognak. Most próbáltam ki, amellet hogy fut a Kis7 fullscan-je, több egyébb progival együtt nem ugrál, tehát a minőség mind2tőben teljes.

(#4894) harait


harait
tag

Sziasztok, sürgős help kellene nekem! A memokártyámról véletlen letöröltem fontos doc fájlokat, melyik programmal tudnám visszahozni???Azóta nem is másoltam rá, az egyik progival visszatudtam hozni valamit, de az is hibás, köszi előre is

-Miért nem jön ki a medve tavasszal a barlangjából???? -MERT MEGDÖGLÖTT! xD

(#4895) canniball válasza harait (#4894) üzenetére


canniball
nagyúr

Talán a Flash File Recovery vagy a Get Data Back for FAT...de csak tipp...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4896) #65675776 válasza harait (#4894) üzenetére


#65675776
törölt tag

Restoration

(#4897) regent válasza dr_strange (#4891) üzenetére


regent
aktív tag

Hát, igen kb. errööl lenne szó. Van a kép1, ebbööl kellene 130 másolat minden másolat más-más névvel. A lényeg, hogy nem lehetnek akármik a filenevek, hanem egy txt-file-ból kell kiszedni ööket.
A másik út, hogy akármik lehetnek a filenevek, de akkor meg a txt file-t kell módosítani, és beleírni a 13000 egyedi nevet.
Ez is járható út, de akkor meg olyan progi kell, ami csinál a 100 meglévöö fileról 130-130 másolatot, mindet egyedi névvel látja el, aztán ezeket a neveket beírja egy txt file-ba.

Tudom, hogy nem olyan bonyolult, fénykoromban könnyen le is kódoltam volna, de most ezer más dolgot kell csinálnom, és sokat utána kéne olvasnom, hogy pontosan melyik függvényt, hogyan, milyen paraméterekkel stb...
Ráadásul záros határidöön belül kellene.
Le kellene futtatni egy tesztet, hogy meddig tart a 13000 képpel egy dokumentum generálása, ha sokáig, akkor a fejlesztök nekiugranak és optimalizálnak, ha nem, akkor marad minden a régiben. Szeretnék egy szép adatot szolgáltatni, mikor errööl beszélgetünk.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#4898) Me-262


Me-262
csendes tag

Üdv!

Olyan progit keresek, ami a képernyőn bármely alkalmazás (játékok pl.) futása alatt képes rendszerinformációkat (pontos idő, proci hőmérséklet...) kiírni. (Mint a fraps az fps-t, bármely fullscreen módban futó progin)

(#4899) Winner_hun válasza Me-262 (#4898) üzenetére


Winner_hun
félisten

PowerStrip
Legalább is ha jól emlékszek tud ilyet

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4900) regent válasza regent (#4897) üzenetére


regent
aktív tag

OK. Tárgytalan. A fejlesztöök nekilátnak, nem kellenek nekik a pontos számok.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.