Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4651) brumee


brumee
csendes tag

Hello olyan programot keresek amivel a hangkártyám bemenetét a kimenetre tudom irányítani.

(#4652) VladimirR válasza brumee (#4651) üzenetére


VladimirR
nagyúr

sndvol32.exe?
csak mert ezt elvileg alapbol megcsinalja - esetleg nincs lenemitva ami kellene?

(#4653) kem válasza kraftxld (#4641) üzenetére


kem
addikt

Köszi.
Értesz ennek a push oldali konfigurásához?
USB-n nem megy a video jel, csak firewire-n :O

szerk: honnan lehet beszerezni az encodingot hozzá?

[ Szerkesztve ]

Köszi!

(#4654) localhost válasza brumee (#4651) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ez a windows keverőrje vagy mixere magától Uri Geller nélkül is: csak kiálts a tálca jobb oldalán a hangszóróikonra: MŰKÖDJ! MŰKÖDJ!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4655) haxy27


haxy27
aktív tag

szoval mégegyszer nem tud valaki ojan progit amivel korlátozhatom egy számítógép hálózati kapcsolatát? ja igen és távezérelhető. és nem netlimiternek hívják.

A demokrácia azt jelenti, hogy mindenkinek lehetősége van a híd alatt aludni!

(#4656) daveredline


daveredline
tag

milyen(kicsi) program amivel legegyszerűbben tudok 3gp formátumú videókat egybefűzni egy videóba???

(#4657) GrandeP


GrandeP
őstag

ÜDv!

két programot keresek és ehhez kérnék segítséget....

Az egyik, feladata az lenne h egy adott programot vagy programokat, a gép bekapcsolása után mondjuk 4 vagy 5 percel indítsa el automatán... minden bekapcsoláskor.

A másik meg egy vnc-hez hasonló progi.... A cél az lenne h munkahelyről lássam az otthoni gépemet ezt azt megtudjak vele csinálni és ha kell megtudjam nézni a webkamera képét!

Köszönöm előre is.

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#4658) localhost válasza GrandeP (#4657) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Második: Remotelyanywhere

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4659) Winner_hun válasza GrandeP (#4657) üzenetére


Winner_hun
félisten

Elsőre megoldás [link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4660) Csipané válasza GrandeP (#4657) üzenetére


Csipané
csendes tag

logmein.com

Ha valamit keresek akkor azt szerertném itt megtalálni

(#4661) GrandeP


GrandeP
őstag

Köszönöm mindenkinek megyek próbálom is őket... :R

Winterhun... ha lehet inkább progit használnék... de ez se rossz ötlet. :)

[ Szerkesztve ]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#4662) GrandeP válasza GrandeP (#4661) üzenetére


GrandeP
őstag

uhh most nézem h félre írtam a neves bocsi!

Winner_hun

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#4663) Winner_hun válasza GrandeP (#4662) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mint kb majdnem mindenki;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4664) #54715584


#54715584
törölt tag

sziasztok,

mondjatok nekem lecci lakastervezo progikat, ahova lehet butorokat / berendezeseket bepakolni es a vegen akar 3D-ben megtekinteni
valaszokat elore is koszi :)

(#4665) Gabás válasza #54715584 (#4664) üzenetére


Gabás
addikt

Google SketchUp

logouton is írtak róla: [link]

[ Szerkesztve ]

(#4666) #54715584 válasza Gabás (#4665) üzenetére


#54715584
törölt tag

koszi :R

(#4667) John Fowler


John Fowler
tag

Tud valaki nekem olyan képnézegetőt ajánlani amiben beállítható hogy fullscreen-en más felbontást használjon, mint a desktop? Ja igen, windows-hoz kellene (XP)...

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

(#4668) GrandeP válasza John Fowler (#4667) üzenetére


GrandeP
őstag

Én úgy gondolom h fullscreen-en mindegyik progi úgy nyitja meg a képet, ahogy annak pixelei engedik...

de pl ez egy jó progi irfanview

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#4669) Dagaddt válasza John Fowler (#4667) üzenetére


Dagaddt
aktív tag

Hát ilyenről még soha sem hallottam miért kell neked más felbontás ha képet nézegetsz!?

JA biztos nagy méretű képeid vannak.

Nem is tudom miért nem veszed egyszerűen a legnagyobbra vagy a majdnem legnagyobbra és késsz?!
Általában azt szoktuk tenni így a monitor szab határt! Ha csak nincs valami jó új és nagy monitorod.
Akkor gondolom a VGA szab határt
és ebben az esetben talán lenne értelme egy proginak ami ha winfos 1280*1024 akkor is megnyitja a képet 1920*1200 ban (tudom azegyik norm felbontás a másik széles)most csak mondta valamit

Vagy pont hogy a kissebb képekhez kell???

[ Szerkesztve ]

D°°ci

(#4670) Dagaddt


Dagaddt
aktív tag

Segélly kiáltás egy jó dwg konverterért!

DWG->3ds,atl,pln

Tudtok valamit ajánlani!!!!!?

Plííz! :R

D°°ci

(#4671) John Fowler


John Fowler
tag

Köszi a segitő szándékot. Leirom hogy pontosan miért kell, és akkor rögtön egyértelmű lesz hogy mire gondoltam. Szóval adott egy 21"-es CRT monitor, amin a desktop 1280x960-ra van állitva, mert ennél nagyobb felbontáson már őrült kicsik az XP ikonjai, karakterei, nehezen olvashatóak a weboldalak, stb. Szóval az 1280 az pont kényelmes mindennapi használatra. De ha (jó nagy méretű ofkoz) képeket akarok nézegetni, azt jó volna 1600x1200-ben, vagy akár 2048x1536-ban, merthogy a moncsi még azt is lazán viszi. A különbség látható, ugyanis 1280-ban ~1 millió pixelt rajzol ki, 1600-ban majd' 2 milliót, 2048-ban pedig több mint 3milliót. Szóval sokkal szebbek a képek nagyobb felbontáson, jobban kijönnek a részletek.

Amióta az ATI CCC-ből kivették a gyors felbontásváltó menüt (nemtom mi volt a rendes neve, de arra gondolok, hogy a taskbaron lévő kis ATI-ikonra klikkelve feljött egy lista az ismert felbontásokkal -mellesleg ez kinek fájt hogy meg kellett szüntetni???) azóta nincs kedvem minden képnézegetés előtt jobbklikk desktopra, tulajdonságok, felbontás menü, csúszkaállitás, Apply, stb kombóhoz, majd ha végeztem akkor újra ugyanezt. Érdekes módon a Mediaplayer Classic, vagy pl a PowerDVD tud ilyet (be lehet állitani külön felbontást arra, ha fullscreenre kiteszed a videót), de az ismert képnézegetők NEM (pl Irfanview, Xnview, ACDSee, ezeket már próbáltam)

Szóval nekem nagyon kellene ez a rendkivül bonyolult feature ami már DOS alatt is tök alap volt...
Na ilyen képnézegetőt ajánljatok.

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

(#4672) ollie válasza John Fowler (#4671) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Beállítasz egy profilt a CCC-ben a képnézegető programra, ami automatikusan átváltja a felbontást, amikor elindul. Ennyi.

***

(#4673) Dagaddt válasza John Fowler (#4671) üzenetére


Dagaddt
aktív tag

Én meg a helyedben Nagyfelbontásra állítanám a winfost és az ikon méretet meg ilyesmit customizálnám mert lehet!
És akkor mindenhol nagyobb területed lessz!
Progikban!
Ikonokat meg mondom akkorára állítod amekkorára szeretnéd! Tudtommal!

D°°ci

(#4674) John Fowler válasza ollie (#4672) üzenetére


John Fowler
tag

Ez is egy megoldás, de nem a legelegánsabb...
Mert egy másik gép is rá van kötve, abban meg Matrox videókártya van. És a desktopot nem akarom váltogatni, azt sok progi amúgy sem tolerálja jól. És ha csak thumbnail-eket nézek arra nem kell nagyfelbontás.
Nekem elég ha csak a kép megjelenitéséhez vált át.

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

(#4675) John Fowler válasza Dagaddt (#4673) üzenetére


John Fowler
tag

Megnézem, de régen próbáltam már, és úgy rémlik, hogy kiba* ronda lett, és sok proginál semmit sem ér.
De megnézem újra.

Ezt utálom egyébként a mai számtechben... egyre izmosabb és jobb gépek vannak, egyre bonyolultabbak a progik, de egy ilyen alap dolgot nem lehet csak vért izzadva megoldani... tudom hogy egyre kevesebb a CRT, de én pont azt a flexibilitását imádom, hogy nem vagyok egyetlen felbontáshoz kötve, ami néha túl sok, néha túl kevés...

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

(#4676) Gabás válasza John Fowler (#4674) üzenetére


Gabás
addikt

irfanview-ben beállítható, hogy teljes képernyőmódban a képet annak eredeti felbontásában mutassa, az nem jó? (fölötte már úgyis torzul a kép)

(#4677) canniball


canniball
nagyúr

Van-e olyan progi, ami bizonyos időközönként (pár percenként) képes automatikusan mentést készíteni egy fájlról? (Értsd: átmásolja egy megadott helyre.) Lehetőleg ne egye a gépet, legyen ingyenes és az sem baj, ha nem szemetel feleslegesen (a korábbi fájlt írja felül).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4678) John Fowler válasza Gabás (#4676) üzenetére


John Fowler
tag

Ez az "eredeti felbontás" túl általános.
Tipikusan digitális fényképezőgéppel készült képeknél, nagyobb scan-eknél ez szerintem nem reális a szó szoros értelmében. 5-8-12 megapixeles képek esetén nem igazán kivitelezhető a mai kijelzőkkel...

Nekem annyi kell csupán, hogy fullscreenre váltva egy bizonyos -előre beállitható- felbontásban toljon ki mindent, akár kisebb, akár nagyobb, mint az aktuális desktop.
Videolejátszóknál ez alap feature. Képnézegetőnél (ahol értelme is volna) miért nem?

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

(#4679) sbazsi


sbazsi
veterán

olyan levelezőprogramot keresek, ami képes arra, hogy két gépen fusson egyszerre.

(#4680) canniball válasza sbazsi (#4679) üzenetére


canniball
nagyúr

Hogy mire képes?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4681) sbazsi válasza canniball (#4680) üzenetére


sbazsi
veterán

párhuzamosan, két gépen.
tehát ha az egyikről válaszolok egy levélre, akkor a másikon is legyen a "megválaszolt" ikon a levél mellett. nem baj ha van egy kis késleltetés, mert nem arra kell, hogy a bejövő levleeket két kolléga válaszolgassa meg.
két egymás mellett lévő gépen mindig le lehessen ülni az egyikhez, és lehessen látni melyikkel kell még foglalkozni, melyikkel nem. Ha csak az egyik gépen van levelezés, tuti arra kell várni mindig, mert ott van valaki.

(#4682) Mr.Skyline


Mr.Skyline
senior tag

Sziasztok!

Keresek valamiféle alkalmazást amely "speciálisan" tud törölni
azaz pl. van egy listám fájlnevekkel és a listából kiválaszott fájlneveket keresse meg és törölje le a meghajtóról.

Ha eddig nem oké akkor írok egy példát:

645567.1
123423.1
436577.1
436522.2
456465T.1

ezek a fájlok a .1 .2 az kiterjesztést akar jelenteni
tehát különböző kiterjesztésű és különböző karakterszámú fájlt szeretnék törölni
de az a baj hogy nem 100 vagy 200 fájlról van szó hanem 50000-ről
és ezt egyenként nem lenne a leghatékonyabb törölgetni.
amúgy exel-ben van meg a listám.
aki tud segíteni nekem az írjon mert nagyon nagy szükségem lenne rá.

Köszönöm!

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#4683) canniball válasza sbazsi (#4681) üzenetére


canniball
nagyúr

1. Gmail ala IMAP+TB.
2. Ha csak POP van Portable TB.
3. Vagy levelezz weben keresztül, a böngésző tuti mindig egyformán mutatja. :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4684) sbazsi válasza canniball (#4683) üzenetére


sbazsi
veterán

1 nem gmail, hanem céges.
2 mi van ha egyszerre fut?
3 macera lenne mindig bejeltkezni...

portable thunderbird van fent most, de csak az egyiken.
mi van ha egyszerre fut a két gépen egy hálózati meghajtórol

[ Szerkesztve ]

(#4685) kraftxld válasza sbazsi (#4684) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Milyen levelező szerver fut a cégnél? Exchange + Outlook pl tudja ezt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4686) sbazsi válasza kraftxld (#4685) üzenetére


sbazsi
veterán

kiscég. pop3 :)

(#4687) kraftxld válasza sbazsi (#4686) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor tényleg a gmail a legegyszerűbb. POP3 connectorral berántod a levelet a fiókba, majd a válaszok is szépen megjelennek majd.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4688) sbazsi válasza kraftxld (#4687) üzenetére


sbazsi
veterán

megoldható úgy hogy küldött levélnél ne látszodjon a gmail-os cím?

(#4689) kraftxld válasza sbazsi (#4688) üzenetére


kraftxld
nagyúr

gmail, settings, accounts :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4690) kiskegyed válasza Mr.Skyline (#4682) üzenetére


kiskegyed
aktív tag

Ha a path-t is tudod minden filehoz, akkor írj egy batch file-t. Minden filenév elé beírod, hogy "del " és elmented akármi.bat néven. majd lefuttatod.

(#4691) sbazsi válasza kraftxld (#4689) üzenetére


sbazsi
veterán

ezekkel tisztában vagyok.
de ha onnan küldök emailt, akkor a címzettnél ez a feladó jelenik meg:
feladó@gmail.com; Meghatalmazó:; NÉV [feladó@cégnév.hu]

tehát ott a gmailos cím, amit nem akarok. :F

(#4692) kraftxld válasza sbazsi (#4691) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, ez a "Send on behalf as" jog, exchange esetén meg lehet adni Send As jogot is, amikor teljesen úgy tűnik, mintha a másik ember lenne a feladó.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4693) sbazsi válasza kraftxld (#4692) üzenetére


sbazsi
veterán

nincs exchange a cégnél.

(#4694) kraftxld válasza sbazsi (#4693) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Egyebet nem tudok :)
VPOP3 jut még eszembe, de azt nem igazán ismerem.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4695) canniball válasza sbazsi (#4684) üzenetére


canniball
nagyúr

Bár nem hiszem, hogy kraftxld után tudnék segíteni, de hadd kérdem meg: nem az a problémád, hogy többen használjátok a gépeket és nem biztos, hogy ha az egyiktől felállsz 5 perc múlva lehet, hogy már csak egy másikhoz tudsz leülni?
"mi van ha egyszerre fut a két gépen egy hálózati meghajtórol"
Ezt hogy? :F

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4696) Mr.Skyline válasza kiskegyed (#4690) üzenetére


Mr.Skyline
senior tag

kicsit hüle vagyok ehez :)
ez valamiféle sablon formályában hogy nézne ki?

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#4697) sbazsi válasza canniball (#4695) üzenetére


sbazsi
veterán

a portable thunderbirdre kérdeztem, hogy mi van, ha egyszerre fut.
igen, arról van szó, hogy bármikor bármelyik géphez leül bárki, ugyanazt lássa.
az inboxban és az outboxban is.
A gmail jó lenne, ha meg lehetne oldani, hogy ne legyen nyoma a gmailnak. Vagyishogy ne meghatalmazó meg sender legyen, csak feladó. az pedig a felado@cegnev.hu
ne pedig akarmi@gmail.com

(#4698) canniball válasza sbazsi (#4697) üzenetére


canniball
nagyúr

"a portable thunderbirdre kérdeztem, hogy mi van, ha egyszerre fut."
Azt értem, csak a "hálózati meghajtórol" részét nem tudom hova rakni.

"igen, arról van szó, hogy bármikor bármelyik géphez leül bárki, ugyanazt lássa."
Akkor mégsem: én azt hittem csak a saját levelezésedet akarod látni több gépen, ugyanúgy. De ezek szerint a cég több/minden dolgozójának kéne hozzáférés ugyanazon postafiókhoz minden gépről.

Még valami eszembe jutott: a webes levelezésre azt írtad "macera lenne mindig bejeltkezni...", ha megoldható a Firefox telepítése abban van jelszókezelő, így csak egy kattintás lenne a bejelentkezés.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4699) hokitojas


hokitojas
csendes tag

Hello!
olyan progi kell xp vagy linux alá ami HFS/HFS+ fájlrendszerre képes konvertálni vagy kezeli azokat??
elöre is köszi

(#4700) sbazsi válasza canniball (#4698) üzenetére


sbazsi
veterán

Azt értem, csak a "hálózati meghajtórol" részét nem tudom hova rakni.
Tehát nem a C:-on van a program, hanem a hálózat egy másik gépén.

Akkor mégsem: én azt hittem csak a saját levelezésedet akarod látni több gépen, ugyanúgy. De ezek szerint a cég több/minden dolgozójának kéne hozzáférés ugyanazon postafiókhoz minden gépről.
Úgy mondom, hogy kb egy info@cegnev.hu levélcímet akarok úgy megoldani 2-3 gépen, hogy bárki bármelyikhez leül, rögtön lássa hogy melyikre ment már válasz, melyik az amit csak elolvastak, és nem ment rá válasz, és melyik az amivel még nem történt semmi.

pl a gmail a jelszavak miatt is jó lenne, mert belépve tart, de nem tudom megoldani, hogy ne látszódjon a gmail-os cím.

Bárminek a telepítése megoldható, nincsenek agyonkorlátozott multis cégek gépei.
Sőt, kb van egy XP, és egy célprogram ami kell cég ügyeihez.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.