Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4908) torogyuri


torogyuri
aktív tag

engem olyan képnézegető érdekelne Windows 2000-re mint amilyen egyszerű és könnyen kezelhető a windows xp beépített képnézegetője...

(#4909) hopimix


hopimix
tag

Sziasztok!

Ajánljatok már légyszi valami olyan programot, ami hasonló mint az MSN Messenger, viszont megbízható. Fontos lenne, hogy az üzeneteim azonnal eljussanak a másik félhez, de már elegem van az msn-ből, ami néha napokat!!! késik, nem küld el mindent. Csak egy személlyel szeretnék így beszélni, szóval nem kell hogy ismert program legyen. Köszi

(#4910) oregcsóka


oregcsóka
őstag

Sziasztok, létezik-e olyan progi, ami a JPG fájlt átnevezi úgy, hogy az exif infoból kiolvassa a képkészítési dátumot, és bele vagy hozzáilleszti a fájlnévhez? (a dátumot)

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#4911) oregcsóka


oregcsóka
őstag

Ja, és azt elfelejtettem, hogy mindezt egy egész mappában levő képekkel megcsinálja automatikusan.

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#4912) Core2duo6600 válasza oregcsóka (#4911) üzenetére


Core2duo6600
veterán

az acd see nem tudja ezt a funciót, mert ha az nem, akkor alig hiszem, hogy találsz készen ilyen progit

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4913) Core2duo6600 válasza hopimix (#4909) üzenetére


Core2duo6600
veterán

skype, yahoo
De a yahoo tól az MSN Live az jóbb
Friss mind a 2 verzió ?
Nem szokott az MSN el ilyen gond lenni, érdemes lenne a hálózati gondokat felderíteni ha vannak.

Napokat akkor késik, ha nincs a másik oldal belépve
Ekkor nem is biztos, hogy megkapja
Csak a uj verzióknak van ilyen szolgáltatásuk, de az sem mindig mukodik
Tuzfal beállításokat nézd meg, az néha be tud kavarni

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4914) hopimix válasza Core2duo6600 (#4913) üzenetére


hopimix
tag

Köszi!

(#4915) Jarod1


Jarod1
addikt

a skype valahogy fényévekkel jobb hangminőséget produkál mint az MSN

(#4916) Core2duo6600 válasza Jarod1 (#4915) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igen, de volt már úgy, hogy nem tudtam kapcsolódni rajta a skype mellett szól az is, hogy gyakolatilag platform független

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4917) viktor82


viktor82
őstag

Nem tudom hova tegyem fel ezt a ká
érdést,de pl a vista telepitő lemezét hogy tudom iso file-ba át konvertálni, milyen programmal amit egyszerű kezelni!Segitséget köszönöm!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#4918) Fire/SOUL/CD válasza viktor82 (#4917) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Alcohol 120%

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4919) localhost válasza hopimix (#4909) üzenetére


localhost
Közösségépítő

"ami néha napokat!!! késik, nem küld el mindent." - Ezt azért nem nagyon hiszem!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4920) Fire/SOUL/CD válasza oregcsóka (#4910) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Én ACDSee 2. Pro-t használok, az tudja. Valószínüleg a sima verzió is tudja.
Az egész mappában lévőt is.(Batch Processing)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4921) infectedmann


infectedmann
őstag

A partíciók betűjelét milyen progival tudom biztonságosan megváltoztatni? :)

(#4922) Thrawn válasza infectedmann (#4921) üzenetére


Thrawn
félisten

Windows?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4923) ssolitude válasza infectedmann (#4921) üzenetére


ssolitude
őstag

Xp alatt például Xp-vel ;)

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#4924) viktor82 válasza Fire/SOUL/CD (#4918) üzenetére


viktor82
őstag

Kösz meg is próbálom!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#4925) infectedmann válasza Thrawn (#4922) üzenetére


infectedmann
őstag

Igen!
Win :) XP
Partition Magic 8 -al próbálkoztam velem anno legutoljára, de sikeresen kinyírta a win -t :)

"Xp alatt például Xp-vel ;)"
Várom az ötleteket. Én már próbáltam win alól simán megváltoztatni a partíciók betűjelét, de ez valahogy nem lehetséges ;)

Vagy lehet én vagyok láma, pedig megjelenése óta XP -t használok :(((

[ Szerkesztve ]

(#4926) ssolitude válasza infectedmann (#4925) üzenetére


ssolitude
őstag

Sajátgép jobb klikk, Kezelés/Lemezkezelés. Partíció kiválaszt, Meghajtó betűjelének megváltoztatása.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#4927) infectedmann válasza ssolitude (#4926) üzenetére


infectedmann
őstag

:W :W :W :W :W
Most képzeljetek ide egy szép hosszú káromkodást amiben magamat szidom.

Már csak egy problem van. Nem engedi módosítani a betűjelet :DDD
Arra hivatkozik, hogy rendszer- vagy rendszerköt betűjelét akarom módosítani...
suxx :)
Úgyhogy mégsem olyan egyszerű ;)

[ Szerkesztve ]

(#4928) ssolitude válasza infectedmann (#4927) üzenetére


ssolitude
őstag

Az élet egyszerű. Magunk tesszük bonyolultá... :))

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#4929) ssolitude válasza infectedmann (#4927) üzenetére


ssolitude
őstag

Természetesen a C-n kívül bármit módosíthatsz, hacsak a többi partíció nem elsődleges.Ha a C-t engedné, akkor újraundítás után nem lenne mit elindítani.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#4930) infectedmann


infectedmann
őstag

Váááá :) Rohadt XP telepítő felcserélte a kis és nagy partíciómat (Vista telepítő alatt még totál jó volt minden) ezért akartam buherálni a meghajtók betűjelét. A nagy partíción csak adat van, oda nem akarok XP -t pakolni.
No mindegy :) XP bekaphatja.

(#4931) #65675776 válasza infectedmann (#4930) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az alapértelmezett betűjelkiosztásnak szabályai vannak. Ezért nem c: a rendszerpartíciód. Csak azt nem értem ez miért olyan nagy probléma. Adj nevet a partícióknak, és akkor tudod mi merre.

(#4932) oregcsóka


oregcsóka
őstag

ACDSEE, OK, köszönöm szépen, megkukkolom. :R

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#4933) rauschie


rauschie
senior tag

Nem kapcsolódik szorosan a témához, de fontos lenne.

Adott egy videó, youtubeon, ezt lekapkodom .flvben (savetube.com) de egyszerüen 3 órája keresek olyan programot ami átalakitja nekem .avivá hosszusági limit és vízjegyek elhelyezése nélkül. Tökéletesen kétségbe vagyok esve, nagyonszépen megköszönném ha valaki átkonvertálná nekem valahogyan, legjobb lenne ha a hang minél jobb maradna de annyira nemrudom ez hány kbps lehet. Kérlek ne ajánlgassatok progikat, tényleg mindent megpróbáltam, úgyérzem. (online konvertálgatók nem mentek, elégsok offline sem müködött valszeg a gépemmel is gebasz van, de tényleg kivagyok, amióta gépem van ilyen még nem volt...)

Előre is köszönet annak aki megszán! :R

(#4934) Jazz


Jazz
veterán

Üdv!

Valami nyagyon jó nyomtató program kéne, a feltelepített canon progin túl.

Konkrétan: Van 500 oldalnyi szöveg. Én kétoldalasban oldalrendezéssel (egy lapon négy oldal) szeretnék nyomtatni, és mind a két oldalára.
Eddig még nincs is gond mivel Canon nyomtató progi tud ilyet rendezni. A gondd csak azzal van hogy ha a kétoldalas be van kapcsolva, a csutka fekete szöveget is a színes tintákból rakja össze. egy szerűen ilyen *-ul van megírva a program, gondolom direkt (jobban fogy a tinta), és ezt a sehogy sem tudom kijátszani, még akkor se ha Adobe-ban beállítom hogy színek nyomtatása feketével, vagy nyomtatókezelő progiba hogy szürkenyomtatás. Még úgy se hogy "külső" lapadagolás van és én fordítom meg a lapot.

Ezt úgy lehetne kijátszani hogy először kinyomtatom az egyik oldalakat, majd a másikakat. Csak hogy egy lapon 4... oldal van. Így egyesével kéne kinyomni (először: 1-2-3-4, 9-10-11-12,....). De még ezzel se lenne gond, de adobe-ban (profess.) nem lehet beírni felsorolás szerűen a nyomtatandó oldalak számát! (még ha lehetne is, egyesével beírni 500-ig...)

Tehát egy ilyen kezelő program kéne, amivel bármilyen igényt megtudok oldani. Plottoló programok ilyenek azt hiszem, ami profi, amivel nem a nyomtató progit, vagy Firefox nyomtató opcióját használod, hanem mindent ezen keresztül nyomtatsz, szerkesztheted...

thx!

free your mind

(#4935) Jazz válasza rauschie (#4933) üzenetére


Jazz
veterán

Youtube downloader

Egyszerű, gyors, leszedi flv-be, majd szépen kódol xvid-be, nincs vízjel, van hang minden, kódolási minsőéget is választhatsz. :R

free your mind

(#4936) Jofi81 válasza rauschie (#4933) üzenetére


Jofi81
őstag

(#4937) Jazz


Jazz
veterán

Valamilyen nagyon jó külső nyomtató program kéne (plotter progik), amivel kitudom kerülni hogy ne a canon beállításait kelljen használni (oldalrendezés, két oldalas....mivel Canon ilyen módon színes tintából nyomja feketét)

thx

free your mind

(#4938) rauschie válasza Jofi81 (#4936) üzenetére


rauschie
senior tag

kösziköszikösziköszökösziiiiiiii!! :R :R :R :R :R :))

:R köszi

(#4939) Fire/SOUL/CD válasza Jazz (#4934) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ha jól értem, akkor az első oldalt(lapot) megcsinálja feketébe csak a következőkön kezdi szinesbe nyomtatni a fekete dolgokat.

Egyes nyomtatók minden lap nyomtatása elött betöltik az alapértelmezett beállításukat.
Ezt úgy tudod rövidrezárni, hogy megkeresed az alapértelmezett beállításokba hogy feketével nyomtasson, bekapcsolod, mented, alapértelmezetté teszed.
(bocsi, konkrétan Canon esetében meg a Te nyomtadódba hogy hol van ez azt nem tudom, de az elvet leírtam)

Próbáld ki, talán segít.

Fire.

UI: Szürkeárnyalatos nyomtatáskor full minőségre kell állítani, mert a színes részek világosabb szürkével lesznek kinyomva. Szines szöveg esetén minden nyomtató ez csinálja, a lézerprintereknél meg még nagyobb a kontraszt a különböző szürkék közt.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4940) Gabás válasza Jazz (#4937) üzenetére


Gabás
addikt

ki is kapcsolhatod azt a patront, ha nem használhatod

(#4941) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok feltettem a vista topiba de mégis csak itt a helye a kérdésemnek :B.Olyan progit keresek amellyel tudok tv oldalakról letölteni klipeket és nem csak nézni tudom.Próbáltattam több letöltö programmal de sajnos egyikkel sem sikerült.

(#4942) VladimirR válasza qwertly (#4941) üzenetére


VladimirR
nagyúr

milyen oldalak, milyen klippek?

(#4943) qwertly válasza VladimirR (#4942) üzenetére


qwertly
addikt

Szia a itt a link [link] olyan gyökerek,hogy mindent elkövetnek azért,hogy csak nézni lehessen de csak van valamilyen módszer amivel lementhetem :DDD .

(#4944) Fire/SOUL/CD válasza qwertly (#4943) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Internet Download Manager

Jobb egér a klippen,
download FLV video with IDM

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4945) hruodnand válasza qwertly (#4943) üzenetére


hruodnand
senior tag

Hi!
Firefoxhoz leszeded a DownloadHelper kiegészítőt és kirakod nagy méretbe a videót a TV2 videós oldalán, majd leszeded flv formátumban. Elvileg 4 számjegy a fájl neve alapból ezeknek a videóknak.

(#4946) qwertly válasza Fire/SOUL/CD (#4944) üzenetére


qwertly
addikt

Ezt adta ki de [link] igy nem megy :(.Talán mással sikerűl.

(#4947) qwertly válasza hruodnand (#4945) üzenetére


qwertly
addikt

Köszi megpróbálom mert úgyis a frefoxot használom :).Esetleg nem ismersz valamilyen jó konvertálót amivel a flv fájlokat áttudnám avi konvertálni?

(#4948) canniball válasza qwertly (#4947) üzenetére


canniball
nagyúr

Super

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4949) Fire/SOUL/CD válasza qwertly (#4946) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ha nem közvetlenül mutat a link az FLV-re, akkor el kell indítani a klippet.
Utána vissza az előző oldalra és már megy is a letöltés.
(az FLV csak a flashplayer aktiválásakor válik "elérhetővé"

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4950) hruodnand válasza canniball (#4948) üzenetére


hruodnand
senior tag

Super miatt kaptam kétszer kékhalált Vista SP1 alatt, de lehet, hogy másnál jól megy. :(

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.