Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3151) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Olyan programot keresek, amivel egyszerűen lehet képeket letölteni. Létezik valami online kereső, ami kb úgy jeleníti meg a találatokat, mint a Google képkeresője, csak egy kattintással le is lehet tölteni? Illetve konkrét weboldalakról ugyanígy. A mindenféle website másoló szoftverek nekem nem jöttek be, túl sok szemetet is leszednek, rosszul konfigurálhatók. Egyes oldalakról előbb leszedik a fél netet, mint azt, ami a megadott url-en van...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#3152) #25954560 válasza Dilikutya (#3151) üzenetére


#25954560
törölt tag

wget-tel leszeded az indexfajlt, majd kikeresed belole a .jpg, .png, .gif tartalmu bejegyzeseket es aztan wget rajuk is :) vmi szkriptnyelven megoldhato sztem vindoz alatt is, de persze a mindenfele flash-es java-s albumok, stb megszivatjak...

(#3153) Armando_19


Armando_19
őstag

Sziasztok.
Milyen olyan windows-os program van, amivel egy 1:1-ben tudok klónozni egy CF kártyát?
Adott egy 128MB-s kari, amin linux OS van, és át akarom flashelni egy üres 128-as karira.
USB-s CF kártya olvasóm van, norton ghostal nem megy. -.-
Thx

(#3154) doc válasza Armando_19 (#3153) üzenetére


doc
nagyúr

nem jött be a dd?

(#3155) Armando_19 válasza doc (#3154) üzenetére


Armando_19
őstag

:( béna vagyok linuxhoz...

(#3156) #25954560 válasza Armando_19 (#3155) üzenetére


#25954560
törölt tag

(#3157) Armando_19 válasza #25954560 (#3156) üzenetére


Armando_19
őstag

Ó ó, thanksz, megnézem.

(#3158) Ch4os válasza Ch4os (#3118) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Megtaláltam ezt a info-kat a háttérképre tevő szotvert.
neve BackInfo.
Innen letölthető

(#3159) Armando_19 válasza #25954560 (#3156) üzenetére


Armando_19
őstag

Hmm, akármit írok be, nem akar nagyon működni...eléggé szorít az idő is.

(#3160) kicsitomi88


kicsitomi88
őstag

Sziasztok

Ahova fenymasolni jarok ott a szkenner altal bevitt kepet egy olyan program dolgozza fel ami a kepet automatikusan egy pdfbe menti.

Pl szkennelsz egy konyvet, egy fekvő oldalra rak ket lapot es mindezt automatikusan, az embernek csak szkennelni kell. Na melyik progi lehet ez?

90 87.5 87.8 87.5

(#3161) #25954560 válasza Armando_19 (#3159) üzenetére


#25954560
törölt tag

akkor probald ki a winhex-et. tobb otletem nincs, de linukc alatt lenne a legeccerubb.

(#3162) power12


power12
csendes tag

Sziasztok!

Olyan (lehetőleg ingyenes) progit keresnék, ami egy mp3 mixet megadott időközökre tud szétvagdalni és ezeket a pl. 5 perces darabokat külön fájlokba lementi.

Előre is köszi!

(#3163) Armando_19 válasza #25954560 (#3161) üzenetére


Armando_19
őstag

Hát igen, de sajna ahoz meg nem értek...:(

(#3164) Winner_hun válasza power12 (#3162) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kérdés
válasz1
válasz2

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3165) power12 válasza Winner_hun (#3164) üzenetére


power12
csendes tag

:R

(#3166) ollie válasza kicsitomi88 (#3160) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Maga a scanner szoftvere csinálja (ami működteti a gépet).

***

(#3167) Armando_19 válasza #25954560 (#3161) üzenetére


Armando_19
őstag

Megpróbálok nekifutni a DD-nek, kijön a konzol, de nem tudok vele mit kezdeni. hiába írom be hogy --version, --help, semmit nem csinál.

(#3168) Rommel6600


Rommel6600
őstag

Mivel tudnék csoportosan exif adatokat módosítani?
Arról van szó, hogy rosszul volt beállítva a fényképezőn a dátum, így a szeptemberi képek októberre lettek dátumozva :O
Mivel nem egy képről lenne szó, ezért kérném a segítségeteket, hogy javasoljatok egy olyan programot amivel ez könnyedén megoldható.

Előre is köszi

U.I.: Infranview 3.97 megvan, de nem nagyon használom, így nem ismerem annyira. Viszont átnéztem, de én nem találtam benne olyat ami megoldás lenne a problémámra.

(#3169) #25954560 válasza Armando_19 (#3167) üzenetére


#25954560
törölt tag

najo, akkor szajberagosan :D

- letoltod dd
- kicsomagolod mondjuk c:\util\dd-be
- inditasz commandprompt-ot (futtatas/run:cmd v akarhogy)
- odacsattogsz a konyvtaraba a commandprompt ablakaban (cd \util\dd)
- megnezed h milyen eszkozok vannak a gepen (dd --list)
- ezutan bedugod CF kartya es megnezed eszkozoket megint (dd --list)
- a ket listazas kozott lesz kulonbseg "\\.\" es \\?\" kezdettel is
- te rajossz h a kerdojelesek kozul az uj CF meghajto (diff fejben :D)
- elkeszited az image-et (pl. dd bs=1M if=\\?\Device\Harddisk1\Partition1 of=d:\tmp\CF.img --size --progress)
- keletkezett egy CF meretu image, ami tartalmazza az egeszet.
- ezek utan majd jo esellyel vissza is tudod irni masik CF-re ("if=" "of=" felcserelve)

na. egyebkent a winhex miert nem volt jo?

[ Szerkesztve ]

(#3170) Armando_19 válasza #25954560 (#3169) üzenetére


Armando_19
őstag

Huh. Hát most az van,hogy az 1,2,3,4-es lépések megvannak, de a 5. dd --list-re nem reagál semmit. Mikor beírom,le copyzza nekem még 1 sorba a beírt szöveget, de nem történik semmi. Én lennék ilyen láma? Aúgy windwos 2000-en akarom futtatni.

(#3171) #25954560 válasza Armando_19 (#3170) üzenetére


#25954560
törölt tag

megneztem 2000 alatt is. megy. nemtom nalad mivan.

(#3172) Armando_19 válasza #25954560 (#3171) üzenetére


Armando_19
őstag

Na.Kicsit jobban belemerültem abba amit írtál, és most sikerült!:)
Köszönöm:R

(#3174) gyurman válasza molngab (#3173) üzenetére


gyurman
tag

Ez érdekel engem is.
Hú miket kereshetsz?

(#3175) T0MEEE válasza Doviziozo (#52) üzenetére


T0MEEE
tag

Sziasztok!

Erre eseteg tud vki vmilyen progit?! :F
"Létezik olyan program, amely meg tudja azt nekem adni, hogy a dvd íróm, hány lemezt írt meg eddig?"

THX előre is :R

(#3176) #25954560 válasza T0MEEE (#3175) üzenetére


#25954560
törölt tag

valszeg nincs. a meghajtonak hasonloan kene tarolnia ezeket az adatokat, mint a SMARTnak az IDE vinyok eseten. ha lenne ilyen info vmi szabvanyos modon kiolvashatoan a meghajtoban, akkor sok progi (nero infotool, everest, plextools, stb) megadna ezt az infot.

[ Szerkesztve ]

(#3177) Narancs


Narancs
őstag

Sziasztok!
Melyik programmal tudnám azt megoldnai, hogy egyik vinyó tartlmát egy az egyben átmásoljam a másikéra úgy, hogy az oprendszer be tudjon bootolni utána a másik vinyóról frankón?

Beauty is pain

(#3178) ollie válasza Narancs (#3177) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

driveimage xml
savepart

Ezek ingyenesek, válassz!

***

(#3179) Hujikolp


Hujikolp
őstag

van valami kimenő/bejövő internet figyelő? pl, h milyen programok használják a netet meg ilyenek. És ha eddig egy ismeretlen progi akarja használni, akkor egyből értesítsen, és az engedélyem nélkül ne is mehessen ki a jel. Van ilyen? És ne zabálja a gépet.

(#3180) Brutforsz válasza Hujikolp (#3179) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Most gyakorlatilag egy tűzfalat írtál le. Ha konkrétabb igényeid is vannak, akkor a tűzfalas topikot ajánlom, egyébként pedig a Sunbelt Kerio Personal Firewallt.
Mindent tud, amit a hozzászólásod alapján szeretnél, otthoni felhasználásra ingyenes, az első 30 napban korlátlanul működik, utána néhány kiegészítő funkciója elérhetetlen lesz, de ezek nélkül is nagyon jó.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#3181) Hujikolp válasza Brutforsz (#3180) üzenetére


Hujikolp
őstag

:R

(#3182) Narancs válasza ollie (#3178) üzenetére


Narancs
őstag

thx :R

Beauty is pain

(#3183) alitak


alitak
senior tag

Milyen progi tudja nekem megmondani azt, hogy melyik portok vannak használatban?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#3184) ollie válasza alitak (#3183) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Sunbelt Personal Firewall is kijelzi programonként, hogy melyik portot használják.

***

(#3185) bnss


bnss
veterán

Üdv.

Egy - lehetőleg ingyenes - függvény rajzoló programot keresek, igazából a sin és cos hullámok rajzolása lene a fő felhasználási terület, majd ezen képek kimentése (ne kelljen mindig printsrceen-t nyomni + iview-el macerálni, bár ez lenne a legkevesebb). Köszi a tippeket előre is! :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3186) ollie válasza bnss (#3185) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez jó?

***

(#3187) bnss válasza ollie (#3186) üzenetére


bnss
veterán

Megpróbálom, kösznöm! :R

szerk.: tökéletes!

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3188) as_Rock


as_Rock
őstag

Szisztok!
Öregemékhez kellene XP alá olyan rezidensen futó trójaigyilkoló, ami lehetőleg külső beavatkozás és mindenféle megerősítő ablak nélkül a háttérben dolgozik.
NOD32 már fent van, de az ilyen-olyan webes helyekről :D mindíg begyűjtenek valami szart amitől belassul a gépük, én meg már piszkosul unom, hogy ahányszor ez van megkapom a "persze, mert nem tudod rendesen beállítani" mondatot :W

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#3189) ollie válasza as_Rock (#3188) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Spybot S&D-nek van rezidens figyelőkéje.

***

(#3190) as_Rock válasza ollie (#3189) üzenetére


as_Rock
őstag

:R
Remálem free:)

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#3191) ollie válasza as_Rock (#3190) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

az

***

(#3192) Jazz válasza ollie (#2974) üzenetére


Jazz
veterán

Így van és tudom, de nem egészen.:) Azzal az a gond, hogy külön ablakot nyit annak amit kinagyít, ergo plusz hely. Nekem olyan kéne, ami az alatta lévőt is nagyítja. Érthetőbben: Van egy 640x480-as alkalmazás a képernyőm közepén. Ezt nem tudom kinagítani, úgy hogy a nagyított képernyő ezen legyen elve, mivel alatta van és nem látja.

Tehát valami olyasmi kéne, hogy kijelölöm a területet, ezt nagyítsd real time-ban, függetlenül attól, hogy a nagyított ablakot én hova huzkodom. Attól még hogy rajta van még fut mögötte a kicsi. Remélem érhető voltam.:) thx

free your mind

(#3193) ollie válasza Jazz (#3192) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor állítsd kisebbre a felbontást. :D

***

(#3194) Jazz válasza ollie (#3193) üzenetére


Jazz
veterán

Lol, de szeretem az ilyet :C
Ezzel kezdtem az egész szösszenetet, hogy egyrészt nem kívánom az 1280x1024-es Tft-m ikonnal csurig telepakolt Desktop-át folyton összeugrasztani, aztán vissza. Mert egyrészt a monitornak is jót tesz, más részt öröm a 120 logikailag elhelyezett ikont az összeugrott 640x480-as asztalról visszarakosgatni (tényleg ilyenkor egymásra rak 3-at vagy 4-et?). De hát szeretem a lehetetlent. :D

Csak van erre megoldás! Opera, Firefox beépülő nyavaja, mindent próbáltam, de azok nem valós nagyítások, Flash alkalamazással pl. semmit nem csinálnak.... :F

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#3195) gandras


gandras
tag

Sziasztok én egy olyan programot keresek, ami grafikusan kijelzi, azt hogy hol vannak wifi csatlakozási pontok, merre és milyen irányban a géptől, laptopon használnám, egyszer láttam egy ilyet képen valahol, de a nevére nem emlékszem, tudja valaki hogy milyen programról lehet szó?, (természetesen wifi kártya is kell hozzá, hogy átfésülje a környéket ;) )

(#3196) gsc73 válasza gandras (#3195) üzenetére


gsc73
aktív tag

Hali!

Nem vagyok WIFI szakértő, de azt gondolom, hogy ehhez spec. hardver is kell.
Ha az antenna karakterisztikája körkörös, (ránézésre a bot antenna az) akkor nem lehet vele irányt mérni. Térerőt igen, de irányt nem. Ha mégis van ilyen SW engem is érdekelne.

g.

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#3197) maru válasza gandras (#3195) üzenetére


maru
aktív tag

Simán szoftveresen ezt biztosan nem lehet megoldani. Én úgy gondolom ehhez legalább három antenna kell.

(#3198) gandras válasza maru (#3197) üzenetére


gandras
tag

A programban ki volt irva hogy É D K NY Ezt mindig fixnek vette, pl beállítottad egy iránytű segítségével hogy a laptop észak felé nézzen és akor már tudtál tájékozódni hameg nem akkor gondolom pontatlan volt, tuti hogy nem kellett hozzá plusz hardver, mert úgy emlékszem hogy laptop beépített wifijével csinálták, csak tudnám hol láttam :W :W :W

(#3199) föccer válasza gandras (#3198) üzenetére


föccer
nagyúr

Marunak annyiban igaza van, hogy egy mért pontból nem lehet térbeli koordinátákat meghatározni.

üdv.: föccer

[OFF]A rendszer gondolom hasonló elven működhet mint a gps helymeghatározó. Az úgy működik, hogy van egy vevőkészüléked, amit a kezedben fogsz, vagy beteszed az autóba. A Föld körül pedig 32 db adóműhold kering, amik folyamatosan sogározzák a Földre a saját koordinátájukat (mármint a műhold pontos pozicióját), valamint köldenek egy "pontos időt" Hogy melyik időpontra vonatkozik az adott koordináta. Ha jól emlékszem ezt az adatcsomagot másodpercenként küldi. A vevőkészülék nem csinál mást, mint veszi a műholdak álltal küldött jelet, és a kapott koordináta is idő értékekből (némi 4. rendű parciális differenciálegyenletek segítségével) Ki tudja számolni a saját koordinátáit. A dolog érdekessége, hogy elvileg elég lenne 3 műholdtól kapott információ a számításhoz, viszont a légkör különböző összetétele (esőfelhő, vihar, magas, vagy alacsony légnyomás) más-más mértékben lassítja a rádióhullámok terjedését. Ennek a kiküszübülése miatt kell 4 műhold minimálisan. Ha többet lát a vevő, akkor kiegyenlítő számítások miatt pontosítani tudja a saját helyzetét, valamint a mérés pontosságát.

Most jön a poén: Amennyiben nem áll rendelkezésre 4 műhold, akkor a száűmítások még elvégezhetőek, csak annyi baj van velük, hogy több ismeretlen van az egyenletekben, mint ahány egyenletet fel tudunk állítani, ezért a pozició meghatározásának fokszáma alacsonyabb lesz, mint 3. Pontosan 4 műholdnál 3. fokú (hosszúság, szélességi helyzet, és magassági koordináta) 3 műholdnál 2. fokú (szél., hossz., nincs magasság), 2 műholdnál már csak 1. fokú. 1 műholdból pedig nem lehet meghatározni poziciót.
[/OFF]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3200) gyurman válasza Jazz (#3194) üzenetére


gyurman
tag

Helló!
Nem hülyeség, amit keresel, valahol láttam ilyet, de hogy merre, meg nem mondom.
Anno a screen refresh szóra kerestem. Tedd te is a google barátoddal.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.