Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) Yany válasza truefx (#1500) üzenetére


Yany
addikt

ok, ez egy hasznos vélemény volt, köszi

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1502) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Erről mi a véleményetek?
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#1503) royalka


royalka
őstag

Ismét vásárlás előtt kicsit előrébb olvastam, de nem nagyon találtam olyat ami jó volna vagy alacsonyan van a belőtt ár.. Barátosnémnak kellene egy 16g-s pen de nem túl sokat akarok rászánni, de sokat lenne használva egy WD tv live enné a kicsikét... valami javaslat??

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1504) macska válasza royalka (#1503) üzenetére


macska
tag

Talán A-Data S 102 Pro. Mint korábban írtam, média lejátszókban vannak problémás pen drive-ok, leakadnak menet közben.

macska

(#1505) royalka válasza macska (#1504) üzenetére


royalka
őstag

Nos akkor vagy amit te mondasz vagy Sandisk Cruzer Blade 16GB.... Melyik legyen? :F

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1506) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Kis segítséget szeretnék kérni pendrive vásárlásában. Ismerősöm szeretne venni egy nagyon kismértű pendrive-ot. Én ezt néztem ki neki.

[link]

itt a DTMC-nek a gb után van valami különleges jelentése? vagy csak azt jelöli hogy micro méretű pendrive

Vagy szerintetek ez nem a legjobb? ha ígyvan akkor tudtok más ilyen kicsit ajánlani?

köszönöm előre is. :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#1507) macska válasza royalka (#1505) üzenetére


macska
tag

A-data S102 pro 32GB USB 3.0 teszteltem 3X, és az LG DP1 médialejátszómban, nem volt gond vele. A Silicon Blaze B10 32GB sokszor leáll, pc-ben jól müxik. Egy kollégám mondta, hogy náluk is sokszor kilép a pendrive a média lejátszójukban. Nem tudom milyen pendrivokról van szó, viszont az az érzésem, hogy jelenleg erre a célra bizonytalansági tényező forog fenn. Mivel te erre a célra is használnád, így mondtam egy ötletet. Fentebb írtam is róla egy kis szösszenetet. Nem tudom, hogy 16GB-ban s 102 pro 3.0, azt tudom, hogy 32GB Adata S102 Pro eddig stabilnak tűnik.

Az Adata S 102 Pro 32GB USB 3.0 teljesen okésnak tűnik. Ha választanom kéne egy gyártót, akkor azt venném inkább amiről pozitív tapasztalatot kaptam. Ha már dönteni kell. Egy biztos, arról van infó, hogy a médialejátszókban az USB 2.0 porton nem minden pendrive működik jól.

[ Szerkesztve ]

macska

(#1508) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Sziasztok.

A közeljövőben 8 GB-os pendrive-ot szeretnék vásárolni. Az írás / olvasás sebessége gyakorlatilag mindegy, ütés- v. vízállónak sem kell lennie, egy fő szempont van (ill. kettő), MEGBÍZHATÓSÁG (és ár).

A szimpla 8 GB-os Kingston DataTraveler G3-makról mi az általános vélemény?
Vagy a Kingston DataTraveler 101 G2 8GB? Esetleg Verbatim PinStripe v. SanDisk Cruzer Blade?
Ezek nagyon olcsóak, és tényleg csak a megbízhatóság lenne a lényeg - tehát ha valamit rámásolok, akkor azt tutira megőrizze.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1509) FireKeeper válasza Synthwave (#1508) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

A corsair flashvoyagereket is megsasolhatod. Nem vészes az ára, ráadásul ütésálló, és van belőle USB3.0-ás változat is. Emellett tudtommal a simára is jár 5 év gari.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1510) Synthwave válasza FireKeeper (#1509) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha több pénzt szánnék rá, Corsair-t vennék, de az sajna nem 2-3 ezer forint. De ha tudsz 3ezeré' 8 GB-os Flash Voyager-t, akkor szólj.
USB 3.0, sebesség nem lényeg, csak az adatbiztonság.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1511) royalka válasza macska (#1507) üzenetére


royalka
őstag

Köszi a választ. Közben annyit változott a helyzet hogy csak 8giga lessz és egy kis mezei lejátszó fogja vinni. (odaadta neki a kisvinyomat a wd-hez) de akkor A-data lessz.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1512) EAndrew


EAndrew
aktív tag

Üdv!

Szerintetek melyik pd legyen a kettő közül:
Adata s102 usb 3.0 16 gb
Silicon power marvel m01 Usb 3.0 16 gb

Ja és egyébként ezekből a típusokból a 8 gb-os verzió katasztrofálisan lassabb (írás/olvasás) vagy még belefér?

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#1513) macska válasza EAndrew (#1512) üzenetére


macska
tag

Adata s102 Pro inkább.16GB (!!) A sebesség is elfogatható.

16GB is lassú, gondolom a 8GB még lassabb. Sebesség nem számít, ha arról beszélünk.Ha sebesség is kell minimum 16GB, ha jó sebesség kell, akkor USB 3.0 kell venni, mert az hozza közel az USB 2.0 max sávszélességet.
A gyártó oldalán nézd meg irányadónak, mennyit tudhat a pen drive. 8GB-nál szerintem mindegy.

Nekem Silicon Power Blaze B10-em van, de csalódtam benne kicsit. PC-ben most ok, de médialejátszóban a 32GB USB 3.0-ás , hát hogy is mondjam, nem ok. Most mindig formázom, aztán teszek rá média file-t. Így az első 20 másodpercben kiakad, második húzásra végigviszi.

Silicon Power (Blaze B10 32GB USB 3.0) helyett bármit vehetsz, ez a véleményem róla dióhéjban. Valószínű nem lesz rosszabb. A belseje jó, a cserélt második darabnak (!!), hozza azt, amit ennek az árkategóriának illik hozni USB 3.0-án, de az egész gagyi kategória, szerintem. Sosem veszek Silicon Power terméket többé. Ez a summázásom végeredménye a magam tapasztalatai alapján. Amennyivel olcsóbb egy Adata S102 Pro-nál, annyival xarabb is, minőségileg, és ez elég sok problémát okozott nekem, főleg a gagyi minőségű csatlakozója. Jópofa, hogy változik a színe, LED is van rajta, csak egy normális csatlakozót kellett volna rátenni. Én ez utóbbiért vettem meg, mert max 15000FT szántam, rá, abba a Silicon power belefért. Csak amikor kibontottam, és használtam, akkor jöttem rá, milyen xar a csatija, egy A-data S102 Pro-hoz képest. Körömmel, meg újjal igazgattam, mire jó lett valahogy. Ja, és az első darab 25MB/sec írt USB 3.0, kaptam egy másik darabot, más csomagolásút, gondolom más sorozat, vagy forrás, egyből hozta az 50MB/sec körüli írást USB 3.0. Most már csak néha leakad a média lejátszó szerkezetben. Az A-data S102 Pro meg masszíyvabb, és tökéletesen müxik mindenhol, ahol akarom. Szóval a következő Pendrive-om A-Data lesz. :D

[ Szerkesztve ]

macska

(#1514) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Azt szeretném megkérdezni, hogy a többször emlegetett a-data n005 pro pendrive-okat hol lehet emberi áron beszerezni? Simát sem kaptam ma (Miskolc+megnéztem a 2 kedvenc bp-i boltomat, de mindenhol elfogyott), pro-t meg még nem is láttam.

[ Szerkesztve ]

(#1515) Ereshkigal válasza Ereshkigal (#1514) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Tárgytalan. Külföldről megrendeltem a pro-t kb. annyiért, mint itthon a sima lenne.

(#1516) FireKeeper válasza Ereshkigal (#1515) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

majd egy gyors sebességtesztet lökhetnél róla! :R

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1517) royalka


royalka
őstag

Gondolom megosztom.. :
Corsair Flash Voyager GT 16 USB2

[ Szerkesztve ]

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1518) Ereshkigal válasza FireKeeper (#1516) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Rendben, jövő héten elvileg itt van.

(#1519) macska válasza macska (#1498) üzenetére


macska
tag

32GB Silicon Power Blaze B10 USB 3.0.
A kontaktus probléma korábban meg lett oldva, macerásan, sok idő, de ok lett. Mert ugye, az ember nem gondolja, hogy a gyári csomagolásból bontott, védőkupakkal ellátott, originál szerkezetnek ez lehet a gondja.

Most viszont egyenlőre a média file lejátszás is stabilabb jóval. 3-ból 1,8X gond nélkül működik, azaz végig megy a média file. Amikor nem, akkor kb 20-30 másodperc után lép ki, és második indításnál, úgy, hogy a pendrive nincs a média lejátszóból kivéve sem, megy rendesen. Így már elviselhető a működése ebben az üzemmódban is, bár nem tökéletes. Remélem hosszútávon így marad.

Ami változott, hogy a NTFS formázás nem Total Commander-en keresztül történt, hanem ott, ahol a winchestereimet formázom minden esetben. Lassú formázás, nem gyors formázás üzemmódban.

Start / Vezérlőpult / Felügyeleti Eszközök / Számítógép kezelés / Lemezkezelés.

Itt formáztam le NTFS-re, és azóta egész jó a működési biztonság az LG DP1 média lejátszó USB 2.0 portján közvetlenül az USB 3.0 32GB Silicon Power Blaze B10-nek.

Akinek hasonló gondja akad, talán segítség lehet, nálam nagy javulás történt.

[ Szerkesztve ]

macska

(#1520) macska válasza royalka (#1517) üzenetére


macska
tag

Kösz. Reális eredmény egy 16GB USB 2.0-tól.
Én 1000MB és 5X teszt beállításban teszteltem az én pen drivomat. Azt megfigyeltem, hogy az 5db egymás utáni tesztből véglegesen a legmagasabb értékeket jeleníti meg.

32GB Silicon Power blaze B10 3.0 USB 2.0-ás alaplapi porton 1 db 1000 MB teszt beállításnál a
Seq teszt értéke: Olvasás: 28.53 MB / sec Írás: 26.62 MB / sec

(A többit 512K , 4K, 4KQD32 nem teszteltem USB 2.0-án.. NTFS-re volt formázva már.)

[ Szerkesztve ]

macska

(#1521) royalka válasza macska (#1520) üzenetére


royalka
őstag

Gondolkoztam én is a nagy méreten, de ahogy ez lefutott ugyan azt az eredményt hozta, mint amit éles körülmények közt. Ezért gondoltam hogy ezt postolom..

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1522) macska válasza royalka (#1521) üzenetére


macska
tag

Arra akartam utalni, hogy egymás után több teszt esetén a legmagasabb érték jelenik meg végleg.
Az 5db teszt, 1000MB-on, USB 3.0 porton volt. Jó ez a kis progi, egyből kihozta, hogy az első Silicon power-emmel valami gáz van, USB 3.0-án 25.XX MB /sec írás kicsit karcsú volt. A cserélt már 54,94 MB/sec szinten vitte a prímet USB 3.0 írás Seq teszt esetén. :D Total Commander-es másolásnál is kijött a különbség.

[ Szerkesztve ]

macska

(#1523) royalka válasza macska (#1522) üzenetére


royalka
őstag

Hát most már ami lesz nálam pen és nincs fent róla teszt itt akkor postolom..

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1524) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Erre valaki? :F

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1525) macska válasza Synthwave (#1524) üzenetére


macska
tag

Garancia ideig cserélhető, ez legyen a fő szempont szerintem. Murphy törvénye, ami elromolhat, el is romlik. De elég, ha véletlenül leejted. Garancia idő, + amelyik a legjobban tetszik, kinézetre.

macska

(#1526) Synthwave válasza macska (#1525) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Biztos van megbízhatósági sorrend az olcsóak között is. A garancia nem érdekel, mert ha már gariztatni kell, akkor úgyis mindegy; az adatok elvesztek, a hajamat kitépkedtem, az, hogy cserélik, már nem vígasztal.
Fontos biztonsági mentéseket akarok tárolni rajta.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1527) Blabcsi válasza Synthwave (#1526) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Jobb, ha DVD-re írod, arról nem vész el a cucc.
Esetleg tárold neten, titkosítva több helyen.
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#1528) royalka


royalka
őstag

Keresgéltem de a szállítási költség nagyon megbobja az árat.. Itt helybe adata s805 van.. de ennek nagyon gyér a sebessége sztem. Kingstonnal eddig csak szívtam, de lehet tenni kéne még 1 póbát. Esetleg valami javaslat??

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1529) macska válasza Synthwave (#1526) üzenetére


macska
tag

Ha nagyon fontos, akkor a megoldás a minimum 2X mentés, mivel annak elég kevés az esélye, hogy 2 eszköz egy időben romlik el. Azonban senki nem fogja neked azt mondani, bármilyet veszel, hogy nem romolhat el. Akár a te hibádból is. Ami elromolhat, el is romlik. Mennyire fontosak az adatok??? Neked kell eldöntened.

[ Szerkesztve ]

macska

(#1530) macska válasza royalka (#1528) üzenetére


macska
tag

Gyorsat olcsón, az nem fog menni. Mi is a helyzet??? Így nem tom követni, ha legalább egy saját utalás nincs. :D

Én is vettem egy saját magam által kifizethetőnek mondott gyors cuccost. Hát szívtam vele rendesen, de azért a küzdelem használhatóvá tette mindenhol, bár nem tökéletes. Eddig mindkét 2.0 pen drivom gond nélkül müxik évek óta. 1GB Tinidisk (fényképek), 8GB Kingston. Nem gondoltam volna, hogy egy pendrive-val ennyit lehet szívni, mint a torkos borz, mint a 3.0-ás Silicon Power-rel. :D

[ Szerkesztve ]

macska

(#1531) royalka válasza macska (#1530) üzenetére


royalka
őstag

A 7Mb/s írási sebesség az jónak számít? de ha már a 12 körörül lenne akkor nem panaszkonék. Nincs valami középút ami nem drága de legalább 10Mb/s fölött van egy kicsivel?

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1532) macska válasza royalka (#1531) üzenetére


macska
tag

a 2.0 8GB Kingstonom tud 6-8 MB körül. Mennyi lovét szánsz rá????

macska

(#1533) royalka válasza macska (#1532) üzenetére


royalka
őstag

5 ropi körük.. ezért montam ha erre rájön a posta.....

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1534) macska válasza royalka (#1533) üzenetére


macska
tag

16GB és 3.0. pen drive. Koncepció váltást javaslok, ha gyorsabb írás is kellene.

2.0-ás porton ennél van a legnagyobb esély a 10MB/sec körüli írásra szerintem. + pár ezer forinttal már elérhető, de azért dupla méretet kapsz. Erre szoktam mondani, hogy van egy keretem pénzben, és megnézem, hol a nagy ugrás költségben, és ha csak pár ezer forint +, akkor inkább a nagyobbat veszem. Anyagi lehetőség és az ár arány kölcsönös fegyelembe vétele.

vagy marad 7MB/sec írás 8GB-tal.

Boltban, személyes átvétellel megspórolhatod a postaköltséget.

[ Szerkesztve ]

macska

(#1535) Synthwave válasza macska (#1529) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Persze, nyílván nem, de egészen biztos, hogy vannak megbízhatóbb és kevéssé megbízhatóbb termékek az olcsó kategóriában is (ahogy minden másnál is).
Eléggé fontosak, csak sajnos anyagi téren még sz@rnál is trébbül állok. :(

Blabcsi: Net kicsukva, lemez mellett lenne pendrive (ill. az valamivel "univerzálisabb"). De DVD is válhat olvashatatlanná "egyik pillanatról a másikra". Mondjuk a JVC Taiyo Yuden-ek eddig beváltak (7x kopp).

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1536) Mentolka


Mentolka
senior tag

Sziasztok,

Szerintetek ez a fájl (16.20 GB (17,397,461,949 byte)) ráférne egy 16Gb-os pendrive-ra?

(#1537) FireKeeper válasza Mentolka (#1536) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

biztos nem. számítsd bele, hogy a 16GB-osként árult pendrive-ok kapacitása formázás után kisebb is lesz, mint 16GB.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1538) Omega81


Omega81
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Kingston DataTraveler VAULT PRIVACY (DTVP/8GB) pendrive. Gyárilag tartalmaz egy szoftvert, amely jelszót kér s csak utána enged hozzáférni az eszközön található adatokhoz. A pendrive azért lett vásárolva, hogy számítógépről filmet vagy zenét rámásolva ezeket az asztali DVD lejátszón vagy az autóban nézni, hallgatni tudjuk. A baj az, hogy a fenti adatbiztonsági szoftver miatt ugye ez lehetetlen. A kérdésem, van-e valamilyen mód arra, hogy ezt a progit töröljem a pendrive- ról, és sima pendrive- ként használhassam?

Köszi a választ előre is.

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#1539) macska válasza Omega81 (#1538) üzenetére


macska
tag

Leformáznám a pendrive-ot. Nem tudom járható út e, csak egy tipp.

Start / Vezérlőpult / Felügyeleti Eszközök / Számítógép kezelés / Lemezkezelés--> Kiválasztod a pendrive-hoz tartozó betűjelet az adattárolók közül --> Egér jobb gomb klikk--> Formázás (Lassú formázás, nem gyors, NTFS-re)

Vigyázni kell, hogy a pendrive betűjelét válaszd, mert más winchestert kiválasztva az adataid elvesznek.

Én megpróbálnám NTFS-ben leformázni. Nem tudom, hogy csináltál e már ilyet, ha nem, kérj segítséget, mert adat vesztés, vagy rendszerösszeomlás is lehet, ha nem jól csinálod.

macska

(#1540) royalka válasza macska (#1539) üzenetére


royalka
őstag

NTFS-t kezel a az asztali meg a többi cucc??? De szerintem is formázd le vagy töröld a programot. (előtte én lementeném a biztonság kedvért.)

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1541) macska válasza royalka (#1540) üzenetére


macska
tag

Omega81-nek tanácsoltam.
A mostani média lejátszó box-ok, és Blu-Ray DVD általában kezeli USB-ről. DVD USB-k, és azon tv-k, melyek csak képet és hangot játszanak le USB-ről, nem biztos. Ezen utobbiakhoz nem kell a 2GB feletti file méret. Az NTFS eszköz függő, így igaz. A régebbiek nem biztos, hogy kezelik.
Az erősítőm sem kezeli azt hiszem, MP3-hoz nem kell. Azonban a Plazma TV, LG DP1, LG BD550 Blu-Ray, igen. Ahol .mkv file lejátszható, az biztos kezeli az NTFS-t.

[ Szerkesztve ]

macska

(#1542) royalka válasza macska (#1541) üzenetére


royalka
őstag

"asztali DVD lejátszón vagy az autóban nézni, hallgatni tudjuk" Nem hiszem hogy az auto az kezelné az NTFS-t. Az világos hogy az új coccok kezelik, nekem is van média box, de ő dvd-t írt..

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1543) Omega81


Omega81
senior tag

Sziasztok!

A formázás nem jött be sajna, a program makacsul ott van... amolyan memória a memóriában. :S

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#1544) macska válasza royalka (#1542) üzenetére


macska
tag

Akkor fat32-re formázza, alapból a lényeget tekintve nem az a probléma lényege, hanem a jelszó. Amit látunk, hogy ezt a problémát a formázás sem oldotta meg. Azt gondolom nézte, hogy esetleg olyat beállítani, hogy ne kelljen jelszó, ha a felhasználó nem akarja. Nincs ötletem.

Alapból az NTFS-t stabilabb file rendszernek tartom, mint a fat 32-őt, bár 80GB felett ajánlották anno mindenképpen az NTFS-t winchesterek esetén.

[ Szerkesztve ]

macska

(#1545) royalka válasza macska (#1544) üzenetére


royalka
őstag

Pendrive téren nem foglalkozok ilyenekkel, számamora a lényeg hogy az adat szállítható legyen. Nem tom hogy 16gb fölött mennyit számít az ntfs, de alatta semmi sebesség külömbséget nem tapasztaltam + fat- al minden cucba belenyomtató ami megint egy fontos dolog (legalább is nekem...).

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1546) Omega81


Omega81
senior tag

Ami még probléma, hogy FAT32- ben a 4-5 gigás film nem megy rá... de valóban a jelszó a probléma. :K

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#1547) macska válasza Omega81 (#1546) üzenetére


macska
tag

Én is ezt gondolom. FAT32-nek 2GB vagy 4GB file méret a probléma. Rég foglalkoztam vele, sok-sok éve minden NTFS nálam.

[ Szerkesztve ]

macska

(#1548) Omega81 válasza macska (#1547) üzenetére


Omega81
senior tag

Igen igen, 4GB :K

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#1549) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Az NTFS-nek is lehet hátránya. Naplózó file rendszer, ha napi szinten használod, akkor a "sok" extra írás miatt lerövidülhet a pendrive-od élettartama. Gond lehet még a hordozhatóság, ha nem figyel oda az ember megeshet, hogy egy másik gépen nem tud valamit megnyitni, mert ott nincs jogosultsága hozzá.

(#1550) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

16/32GB-os pendrive miatt érdeklődnék. Mit ajánlatok?

Néztem párat, de nem tudom mennyire jók.

Corsair Flash Voyager Mini 16GB(hivatalos honlapon nincs adat az írás/olvasás sebességéről)
Silicon Power Touch 830 16GB(erről se találtam)
Sandisk Cruzer Blade 16GB (nagyon erről se találtam értékelhető infót)

32GB-osból melyiket ajánlanátok, vagy milyet?

Tigris, tigris, csóvafény...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.