Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) SSlyTR


SSlyTR
aktív tag

Külföldről megrendelve kb 11500-ért találtam 32gb-os adata s102Pro pendrive-ot, csak a garancia 2 év, míg ha itthon veszem meg 15000ért, élettartam garancia van rá. Ha külföldről rendelném meg tudnám érvényesítetni az élettartam garanciát?
nem találtam adatanak magyar elérhetőségét, aki vett ilyen élettartam garis pendrive-ot, és regisztrálta a nemzetközi oldalon, annak mit írtak? mennyi garancia van rá?

igazából azért érdekes, mert ha már adok tizenezer forintot valamiért, akkor legyen normális garancia rá.

(#1702) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Meg tudjátok mondani, h melyik 8gb-os pendriveon van led visszajelző?
Usb 3.0-as pendrivokat nézegettem. Az Adata s102-ön nincs, azt már tudom.

Let's begin, de gozaimasu!

(#1703) macska válasza maestro87 (#1698) üzenetére


macska
tag

Elolvastad mit írtam anno??? Figyelj oda. Az, hogy nem tudod mi a címkéző, hülye választ nem kell adni. Legyünk má korrektek. ;] :DD :DD

" ..... Ha nagyon nem, akkor marad a fent említett alkoholos filc." :D

[ Szerkesztve ]

macska

(#1704) macska válasza SSlyTR (#1701) üzenetére


macska
tag

Hát én nem vennék 3500ft különbségért kintről. Az élettertam gari a gyártó felé megy mindenképp, ha itthon veszed, akkor is. Azt kell nézni, hogy mennyi magyar gart adnak hozzá. Ha rendeltetésszürű használat ok, akkor valószínű itthon cserélik. Ha kintről veszed, az macerás lehet. Én inkább várnék, míg bejön a kasszába a különbözet, vagy reszkírozz egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

macska

(#1705) macska válasza Willie (#1699) üzenetére


macska
tag

amelyikre több a magyar garancia. Tökmindegy szerintem.

macska

(#1706) macska válasza Willie (#1699) üzenetére


macska
tag

ha leírtad volna, hogy 4 db kell, nem is adok választ. Kimarad a címkéző. :D

macska

(#1707) Soma01


Soma01
veterán

Sziasztok!

Nekem egy olcsó, kicsi de nagyon gyors pendrive kellene. Mit tudtok ajánlani?

(#1708) maestro87 válasza macska (#1703) üzenetére


maestro87
őstag

Mi van? Milyen hülye választ adtam? Szerinted 4 címkéért valaki venni fog egy olyan címkéző kütyüt? Ilyen címkézőket inkább gyárak használnak csomagoláskor ahol naponta több csomagot kell feliratozni, mint hogy hétköznapi emberek. Itt szerintem te nem voltál korrekt, mert több ezer forintos címkézőt ajánlasz pár pendrive-ra, amiből nyilván nincs senkinek pár darabnál több. Még ha nekem hetente is kellene címkéznem, akkor se dobnék ki rá annyi pénzt. Az alkoholos filc meg nem szép, hanem egyenesen csunya. :) Főleg ha fekete színű a pendrive. :))
Részemről téma lezárva.

(#1709) macska válasza maestro87 (#1708) üzenetére


macska
tag

a 4db címkét utólag írta. Amit én írtam, az meg arról szólt, hogy ha nem kell sok, akkor jó a filc is. Szépen kell írni, oszt jó van. :D Akkor "röhögtél ki", amikor utólag leírta a 4 címkét. A cinikus válasz ezé vót. :)) Téma zárva. :) :DD

[ Szerkesztve ]

macska

(#1710) royalka válasza macska (#1709) üzenetére


royalka
őstag

:Y Jó nagy vita lett itt. ;] Egy kis hülyeségen.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1711) _ak_


_ak_
addikt

#1702? :U

Let's begin, de gozaimasu!

(#1712) macska válasza _ak_ (#1711) üzenetére


macska
tag

Kinézel 2-3 darab árban megfelelőt egy adott üzletben. Felhívod, és megkérdezed az eladót. :)
A Silicon Power Blaze B10-en van, de én megszenvedtem vele. Ezért nem is ajánlottam. 32GB-os az enyém. A 8GB-oson is elvileg lehet, de nem tudom 100%-ra.

[ Szerkesztve ]

macska

(#1713) _ak_ válasza macska (#1712) üzenetére


_ak_
addikt

Ahogy keresgéltem, úgy tűnik, h a Transcend jetFlash 700 8GB-osa lesz megfelelő nekem. 3K-t szerintem megér, bár Transcend flashem nem volt még, nem tudom mit várhatok tőle, de a célenak szerintem meg fog felelni. Illetve még a Corsair Flash Voyageren is van, ha minden igaz, de árban az már egy másik kategória.

Let's begin, de gozaimasu!

(#1714) Kal-El


Kal-El
senior tag

Sziasztok!
Pendrive-ot szeretnék venni, pár szempont alapján:
-kicsi legyen
-lehetőleg jól bírja az ütéseket, mert kulcstartóra szeretném tenni (valami fém)
-legyen rajta adatmentési lehetőség és jelszavas védelem
-tudja kezelni a win7 (bár ez remélem manapság nem nagy elvárás)
-és jól nézzen ki valamennyire

-a sebessége elhanyagolható szempont
-és nem kell nagy tárkapacitás sem (a lehető legkisebb is megfelel)

Kinéztem jó párat, de azok nem az igaziak:
ADATA S805
[Silicon Power Touch T01]
Silicon Power Touch 835
Imation Atom
Kingston DataTraveler SE9

1-2 ütésaálló:
Pretec Bulletproof
[Mini Stainless Steel Pen Drive]

Meg van még egy, ami bejönne, csak irtózatosan drága:
[Lacie XtremKey]

Igazából az utolsó 3ban nem tudom, hogy van-e adatmentés és jelszóvédelem, de szinte mindből hiányzik valami, ami fontos lenne, gondolom a Lacie biztos tudja mindet, de horribilis ára van.

(#1715) BullZeye


BullZeye
veterán

Hol lehet most A-Data s102p -t kapni 32gbos kivitelben? :D

(#1716) macska válasza BullZeye (#1715) üzenetére


macska
tag

Internet: keres, mit, mögé beírva, hogy "ár" :D

macska

(#1717) Soma01


Soma01
veterán

Mini pendrive-ot keresek ami elég gyors is. Ami alig áll ki a csatlakozóból, bent lehet hagyni a gépben, ha elcsomagolom a laptopot is.

(#1718) BullZeye válasza macska (#1716) üzenetére


BullZeye
veterán

Okosabb vagy mint a sokéves átlag, köszi a tippet, googleben nem kapható, átmeneti készlethiány.

(#1719) macska válasza BullZeye (#1718) üzenetére


macska
tag

[link]

Én ezt találtam. A kérdés az volt, hol lehet kapni.
Készlethiány meg van, néha. Ha viszont készlethiány van, hol lehetne mégis kapni. Valószínű sehol. Majd lesz. Meg kell várni. :)

[ Szerkesztve ]

macska

(#1720) BullZeye válasza macska (#1719) üzenetére


BullZeye
veterán

Ezért gondoltam tudtok Pesten egy kis üzletet, ami nincs neten, és még van nekik készleten, de most hogy mondod, tényleg várni fogok, míg lesz (mert van más módszer is?).

És igen, a kérdés az volt, hol lehet kapni, ha valahol nincs készleten, ott nem lehet kapni (vagy tévedek?)

Nem kötözködésből, csak nem szeretem, ha hülyének néznek :)

(#1721) macska válasza BullZeye (#1720) üzenetére


macska
tag

Csak hol lehet kapni volt a kérdés, a készlethiány, és kis üzlet, az nem volt benne abban, amire reagáltam, csak késöbb derültek ki eme, cseppet sem elhanyagolható tényezők. Gondolatolvasó nem vagyok sajnos. :)

Nálam is volt egy eszköznél tipus váltás miatti készlethiány, meg kellett várni a következő szállítást MO-ra. Elég kicsi az esélye annak, hogy valaki pl. tegnap vett A-data S102 Pro-t egy kis boltban Pesten, ahol még volt, és betéved ebbe a topikba.

Sajna van elég olyan tagtárs, aki nem olvas vissza. És ezért sok oly kérdést tesz fel, ami ki van vesézve már. A ze esetedben pedig leírhattad volna az összes tényezőt.

[ Szerkesztve ]

macska

(#1722) Kal-El


Kal-El
senior tag

Na ti is tudtok aztán bolhából elefántot csinálni.
De úgy látom jól szórakoztok :)

(#1723) Soma01 válasza Kal-El (#1722) üzenetére


Soma01
veterán

A helyett, hogy nekem segítenének! :W

(#1724) macska válasza Soma01 (#1723) üzenetére


macska
tag

Miben??? Kicsi, gyors, olcsó??? Mi az hogy kicsi??? Mekkora (8-16GB-32GB), milyen árban, és milyen gyors???? Valami támpont??? Egyébként pedig kerestek már hasonlót, csak vissza kéne olvasni 5-10 oldalt. :)

Én amikor betévedtem ide, az utolsó 10 oldalt visszaolvastam. Tudtam mekkorát szeretnék méretben ( XX GB, USB 3.0 ), tudtam mennyi pénzem van rá, és tudtam már, hogy melyek jöhetnek szóba tipust tekintve is.

[ Szerkesztve ]

macska

(#1725) Soma01 válasza macska (#1724) üzenetére


Soma01
veterán

Nekem egy USB 2.0-s mini pendrive kellene, 8 Gigás
Ilyen mini:
Mindig be lenne ReadyBoost miatt. Ezért a sebesség is fontos.

(#1726) csƵ


csƵ
őstag

Üdv!

Biztos volt már 100 ilyen kérdés, de azért van a topik, hogy kérdezzünk.

8-16GB-os pendrive-ot keresek. Megbízható legyen és relatíve gyors.

[ Szerkesztve ]

(#1727) macska válasza Soma01 (#1725) üzenetére


macska
tag

Szerintem ezekből bármelyik jó, ami árban megfelel. Én inkább arra próbálnék keresni, hogy mikori modell a kérdéses cuccos. (2010, 2011) Talán (!!) sebességben is ezek lehetnek a "leggyorsabbak". Ezt követően már csak az anyagi rész lehet tényező.

macska

(#1728) macska válasza csƵ (#1726) üzenetére


macska
tag

Volt szó róla. USB 3.0-ás, mert max kihasználja az USB 2.0 sávszélességet, de 3.0-ás porton nem lesznek gyorsabbak, bár ahogy láttam, feltüntek 16GB-ban is ma már USB 3.0 gyors pendrivok, 16GB méretben is, de majdnem 32GB-os árban. A 32GB 3.0-sok gyorsak.
Silicon Power tipussal nekem gondjaim voltak, azt nem ajánlom.

UI: A topik arra is való, hogy visszaolvassunk. Nem azt kell elvárni, hogy más ember szánjon esetlegesen órás nagyságrendű időt a te problémád megoldására. 10 perc belefér. :)

[ Szerkesztve ]

macska

(#1729) csƵ válasza macska (#1728) üzenetére


csƵ
őstag

Sandisk Cruzer Blade?

(#1730) macska válasza csƵ (#1729) üzenetére


macska
tag

Nincs róla személyes tapasztalatom, rosszat nem olvastam róla. Magyar garancia időt nézd.

macska

(#1731) macska válasza Kal-El (#1714) üzenetére


macska
tag

Nem biztos, de amihez szoftwer-t adnak, ahhoz lehet jelszavas védelem is. A gyártó oldalán megnézheted. A többi szempont egyéni. A kulcstartós valószínű úgy van tervezve, hogy a kulcstartós ütődéseket bírja.

macska

(#1732) TayRol válasza Soma01 (#1725) üzenetére


TayRol
veterán

pont ma lattam a dunakeszi aucahnban, 8 gigas 3490 penz volt, a markajat ne kerdezd. a tdk pendriveok koze volt rakva.

(#1733) Soma01


Soma01
veterán

USB 2.0-nál mi számít jó írás/olvasás sebességnek, 8 Gigásak közt? 10 mega / 20 mega már jó?

[ Szerkesztve ]

(#1734) macska válasza Soma01 (#1733) üzenetére


macska
tag

igen, 10 felett már jó 8GB-nál, szerintem.

[ Szerkesztve ]

macska

(#1735) BullZeye válasza Soma01 (#1733) üzenetére


BullZeye
veterán

5/10 - szar, legtöbb mostani Kingston ilyen, kerülendő, ha nem akarsz megőszülni míg rámásolsz valamit

10/20 - elmegy (5 éves 8 gigás Kingston 4kért véve ezt tudja nekem, szóval elvárnék többet 2012ben)

20/30 - USB 2.0 - kifejezetten nagyon jó, ennek kéne lennie az etalonnak, pl Kingston R500

30/68 - USB 3.0 - elmegy, Adata s102

40/80 - USB 3.0 - jó, 32gb-os Corsair Voyager

41/135 USB 3.0 - még jobb, 32gb-os Corsair Voyager GT

50/100 USB 3.0 - nagyon jó, 32gb-os A-data s102p
, és S107

90/180 USB 3.0 - egyike a legjobbaknak, de már túl nagy fizikálisan, Adata N005

135/225 USB 3.0 - legjobb 64gb, Kingston HyperX

(#1736) Soma01 válasza BullZeye (#1735) üzenetére


Soma01
veterán

Nagyon köszönöm, hogy összeszedted! :R
Én ezt néztem eddig: [link]

Mert ugye a kis méret is számít...

(#1737) Soma01


Soma01
veterán

Ez jobbnak tűnik, lehet mégis ez lesz 4500 körül jönne ebay-ről:
[Sandisk Cruzer Fit 16GB]
Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#1738) Soma01 válasza Soma01 (#1737) üzenetére


Soma01
veterán

Bocs, 3400 ft. Az megéri! Nem? :U

(#1739) macska válasza Soma01 (#1738) üzenetére


macska
tag

Én nem vennék e-bay-ről semmit 1000-2000 forint különbségért, de ezt már kifejtettem. még 5000 se. Inkább várnék egy kicsit. Magyar garancia, olyan hely, ahol személyesen átveheted, az a biztos, mert, a gart is intézheted ott.

macska

(#1740) Kal-El válasza macska (#1739) üzenetére


Kal-El
senior tag

És neked a gari megér 2*-es árat?

(#1741) macska válasza Kal-El (#1740) üzenetére


macska
tag

100000-es hazai árnál, már nem biztos, az arány nem mindegy. Ha 50000 ebay, ott is van gari, de azért macerásabb.

UI: Nálam sokszor van gari, mert kifogom a jót :D. Azért a nagy horderejű cuccaim mind müxenek, jól. A kisebbek, hát gariztatom. :D

[ Szerkesztve ]

macska

(#1742) Soma01


Soma01
veterán

...és a termékről mi a véleményetek? :U

(#1743) Kal-El válasza Soma01 (#1742) üzenetére


Kal-El
senior tag

Szerintem jó áron van és jó nagy a kapacitása is, e-mellé meg a lehető legkisebb.
De a döntést neked kell meghozni, hogy milyen tényezők számodra a legfontosabbak.
Ha ez a 3, akkor ne vacillálj rajta: vedd meg! Jó vétel lesz.

(#1744) Soma01 válasza Kal-El (#1743) üzenetére


Soma01
veterán

Be lesz dugva szinte állandóan egy Vistás gépbe és "ReadyBoost" lesz rákapcsolva. Lehet elég egy 8 gigás is belőle. De attól félek, hogy az lassabb.

(#1745) macska válasza Soma01 (#1744) üzenetére


macska
tag

Kipróbáltad már, hogy valójában ez a ReadyBoost számít valamit???? A kollégám kipróbálta, igaz, nem gyors pendrive-val, de nem osztott, nem szorzott a ReadyBoost.
A kérdésem az, hogy láttál e már ilyet a gyakorlatban, és ha igen, mennyit számít??? Vagy csak olvastál róla.

[ Szerkesztve ]

macska

(#1746) Soma01 válasza macska (#1745) üzenetére


Soma01
veterán

Csak olvastam róla, a Dirtywindows-on.
Azt mondod nézzem meg a saját szememmel mielőtt elkezdek bízni benne?

(#1747) hussanas


hussanas
csendes tag

Sziasztok!

Win 7 telepitohoz keresek pendriveot, milyet tudnatok ajanlani?

(#1748) macska válasza Soma01 (#1746) üzenetére


macska
tag

Nem ártana. Még mielőtt beruházol ez miatt, egy eszközre.

macska

(#1749) royalka válasza hussanas (#1747) üzenetére


royalka
őstag

4 giga fölött minden jó sztem. De a sebességre is érdemes odafigyelni.

Más:
amúgy tényleg sokan lusták még a keresőt is használni.. Vissza lapozni ... ezt meg hadjuk.. :-)

[ Szerkesztve ]

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1750) Panzermeyer


Panzermeyer
tag

Sziasztok

Lehet rossz helyre írok, de nem szeretnék új topikot nyitni.

Van nekem egy HP notim Win7 ultimate-el, amire egy T-Mobile mobilnetet szeretnék tenni.
A gépen volt már vodafone-s mobilnet telepítve, illetve találtam egy web'n'walk szoftvert is, amiket töröltem.

A probléma a következő: a stick behelyezésekor az F meghajtó, mint üres meghajtó jelenik meg, megnyitásakor pedig a "Helyezzen be egy lemezt a következőbe: (F)" hibaüzenetet kapom.
Az első megnyitási próba után az F meghajtó el is tűnik a sajátgépből, a lemezkezelésnél még látszik, de nem lehet semmit csinálni vele.

Ez a T-mobile stick más gépben jól működik, illetve ebben a gépben más (telenoros) stick is gond nélkül indul.

Mi lehet a probléma?

Előre is köszönöm a válaszokat.

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.