Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) macska válasza royalka (#1650) üzenetére


macska
tag

Jelen pillanatban árban, és teljesítményben a legversenyképesebb cuccok egyike, ha mondhatni ilyet. Én most ezt vennék. Stabil, masszív. Vagy drágábban Kingston Ultimate G2-őt. Ez utóbbiról nincs személyes tapasztalat, a 32GB S102 Pro-ról van egy kicsi.

[ Szerkesztve ]

macska

(#1652) DarkDeer válasza royalka (#1648) üzenetére


DarkDeer
senior tag

A kép alapján mintha lenne:

(#1653) TayRol


TayRol
veterán

Szevasztok!

16 gigas pendrive kellene, usb 2.0, dvd lejatszon lenne hasznalva, a filmeket arrol néznék. Olyan 6e körül mit ajanlanatok? Gondolom ennek a kriteriumnak a legalapabb is megfelel...

TayRol

(#1654) DarkDeer válasza TayRol (#1653) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Én már nem vennék 2.0-ás pendrive-ot. Szerintem vegyél egy olcsóbb 3.0-ásat, alig drágábbak és jóval gyorsabbak.
TRANSCEND Jetflash 700 16GB
ADATA S102 Pro 16GB
CORSAIR Flash Voyager USB3 16GB

[ Szerkesztve ]

(#1655) TayRol válasza DarkDeer (#1654) üzenetére


TayRol
veterán

okes, koszi!

(#1656) talpas válasza TayRol (#1653) üzenetére


talpas
aktív tag

Tőlem okosabb emberek is azt tanácsolják USB 2.0-át ha lehet már ne!.
Ha a legalapabb kell akkor helyi számtek és ott van vedd és vidd. és ne olvass tovább.
Ezt vettem. A döntés a sok típusból végül mindig a tiéd marad.
Én AVI-ra, PC-TV között használom. W7-ready boost-ra ha az a szükséges. A tömb ott van rajta lefoglalva. Nekem a megbízható HW volt a döntő. 1-2-éves garival nem ajánlom az olcsókat, bár megkapod 5-évvel is. Sok márka elárasztott minket és ha csak nálad van akkor tudod meg a sor.szám alapján, hogy eredeti-e.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#1657) TayRol válasza talpas (#1656) üzenetére


TayRol
veterán

koszonom neked is!

(#1658) SSlyTR


SSlyTR
aktív tag

Én is pedrive-okat nézeget és ez a 4 közül választok:
Silicon Power 16GB USB 3.0 Marvel M01
Corsair Flash Voyager USB 3.0 16GB
A-DATA S102 Pro 16GB
A-DATA N005 Pro 16GB

Ti melyiket választanátok?
Igazából usb 2.0-s notim van, de sztem később még ki tudom használni az usb3.0-t.

(#1659) macska válasza SSlyTR (#1658) üzenetére


macska
tag

Ezekkel a pen drive-okkal, csak olvasásban jobb igazán 3.0-án, írásban a 16GB miatt nem igazán. 32GB-tól, már igen. Bár, mintha láttam már feltűnni gyors 16GB-osokat, bár nem igazán nézegettem, mit tudhatnak. Írásban csak az USB 2.0 sávszélességet használják ki egész jól.

[ Szerkesztve ]

macska

(#1660) DarkDeer válasza SSlyTR (#1658) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Mindenképpen az Adata modelleket válaszd! Jelenleg ezek a leggyorsabbak között vannak és a minőségük is nagyon jó, meg a garancia is hosszú.
Az N005 Pro drágább és gyorsabb, de az S102 Pro is elég gyors.

(#1661) SSlyTR válasza macska (#1659) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

ebben a tesztben látszik, hogy a írás is olyan 22-23k között van usb2.0-n. (és mondjuk ez a sima változat, nem a pro)
http://www.notebookcheck.net/Review-ADATA-Nobility-N005-16-GB-USB-3-0.39261.0.html

visszaolvasva a fórumban, találtam utalásokat, hogy a 32gb-osak az igazán gyorsak, de jelenleg 10ezer forint alatt akarom megoldani. A 32gb-os változatok meg 15-16ezerbe kerülnek, ami már nem kicsivel több mint az elképzelt keret.

tudtok ajánlani Bp-en valami jó boltot, ami olcsó és korrekt is?

(#1662) vond


vond
MODERÁTOR

Sziasztok!

Kellene nekem egy normális árfekvésben lévő, 16, vagy max. 32 GB-os, USB3-as, de USB2 kompatibilis pendrive, ami a kis file-okat is viszonylag gyorsan kezeli. Az nem szempont, hogy mondjuk adott esetben 5 vagy 8 perc alatt tolok fel rá egy 1080p mkv-t, inkább legyen a kisebb file-okkal is gyors... Kinézet, strapabíróság sem számít nagyon...

Programozáshoz, honlapfejlesztéshez, grafikai munkákhoz, egyéb office cuccokhoz szükséges állományokat tárolnék rajta, illetve szállítanék 2-3 gép között...

Néztem a nagyon jó árban lévő, 16 gigás ADATA S102 Pro-t, annak olyan 0,2-0,3 MB/s körül volt a 4K-s írása a tesztekben, viszont az N005-nek meg - ahol láttam - kb. tízszer ekkora volt... Ez kb. megfelel a valóságnak? Hülye kérdés, tudom, de ez mennyire érződik a valóságban? Megéri pl. a 16 gigás N005 azt a 1,5-2 ezres felárat?

Egyébként az adatátviteli sebességnek mennyi köze van a file-ok eléréséhez?

Nnnna, még mielőtt túlságosan belebonyolódnék: Azt szeretném, hogy az apró file-ok olvasásánál/írásánál ne lassuljon be annyira a folyamat, mint ahogy az most a DataTraveler G3-asomnál történik... Gyorsan elérhetőek legyenek a kisebb file-ok is... Gördülékenyen lehessen velük dolgozni, anélkül, hogy felmásolnám őket SSD-re, HDD-re...

Előre is köszönöm szépen a segítséget! ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#1663) Ereshkigal válasza vond (#1662) üzenetére


Ereshkigal
őstag

32 GB-os ADATA N005 Pro tesztjeim USB 2.0-n:
CDM:
[3x50MB]
[3x1000MB]
HDT:
[teszt]

(#1664) macska válasza Ereshkigal (#1663) üzenetére


macska
tag

Az olvasás nagyon jó, a 37.XX MB/sec-kel, a többi reális. Furcsa, hogy 30 fölé tud menni az olvasás 2.0-án, de elfogadom. :C
2.0-án olvasás, írás max 30MB/sec szokott lenni. A max USB 2.0 viszont szépen kihasználja. :K

[ Szerkesztve ]

macska

(#1665) Ereshkigal válasza macska (#1664) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Amit a HD Tune mutat, azt hozza. :) USB 3.0 tesztet sajna még nem tudtam csinálni, egyelőre nincs a gépemben.

vond: csak arra tudok gondolni, hogy azokat a "tízszeres" értékeket USB 3.0 alatt tudja hozni a 4k-s teszteknél.

(#1666) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Néztem ki egy A-DATA N005 Pro 16GB pendrive-ot. Azlenne a kérdésem hogy Gigabyte P67A UD3 B3 lapom van, és hátul van 2 db usb 3.0 portja. nincs véletlenül valakinek ilyen alaplapja? mert foggalmam sincs hogy mennyire jó az ebben levő usb 3.0 chip. Értem ezalatt hogy pl hogy alaplapok között lehet akár 5-10 megabájt per sec-es sebességkülönbség, mert pl egyikbe jobb usb 3.0 chip van?

iPhone 13 Pro Max

(#1667) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Sziasztok!

Tudna nekem ajánlani valaki egy igyenes programot amivel koddal védhetném a pendrive-on lévő adataimat, nem kell semmi extra,csak kodot kérjen ha bedugom a gépbe.
Volt valahol nekem egy egyszerú kis program de nem találom.
Az lenne a legjobb ami nem particionálná két fel hanem egybe maradna az egész csak kodot kérne a belépéshez.

(#1668) Ereshkigal válasza jozsi252 (#1666) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ennyi sebességkülönbség simán lehet, vezérlőtől függően. Viszont ez egy elég gyors pendrive, nem fogod észrevenni.

(#1669) macska válasza jozsi252 (#1666) üzenetére


macska
tag

Én nem tudom, de anno, hónapokkal ezelőtt vettem 3200-ért USB 3.0 PCI-E-s kártyát a gépembe, és tökéletesen viszi az a 3.0 pen drive-omat, kihozza, amit tud. Szerintem az alaplapi USB 3.0-sok is ma tök jók. Gigabyte alaplapom van, nagyon komázom, tökéletesen müxik, sokat tud. Ergo, nem hinném, hogy lassú lenne egy Gigabyte alaplapban az USB 3.0 port. Következtetek, de szerintem összességében nincs mitől tartanod. 16GB-nál az olvasás lesz mérhetően jobb, az írás 25-30MB / sec körül, azaz max. USB 2.0. sávszélességű. Az olvasás jóval 30MB/sec felett lesz, hozzávetőleg 50-70 MB6sec között kb. a 3.0 porton.

[ Szerkesztve ]

macska

(#1670) vond válasza Ereshkigal (#1665) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Igen, asszem USB3-as teszteredményeknél láttam a különbséget, de abban korántsem vagyok biztos, hogy ennyi volt... :) Azóta már találtam olyan eredményeket is, ahol messze nincs ekkora különbség...

A tesztet is köszi! Szerintem vagy az S102, vagy az N005 lesz, 16 gigás kiszerelésben... Attól függően, hogy éppen mennyi pénz lesz rá...

Minden jót!

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#1671) macska válasza Ereshkigal (#1665) üzenetére


macska
tag

Érdekes dolgot figyeltem meg. Total Commander-rel másolva (USB 3.0) file-okat néha 28MB/sec-kel másolok a pen drive-omra, néha 60MB/sec-kel is. Az okát nem sejtem, pedig ugyanarról a winyóról van szó. A teszt progival mindig hozza a jó, az eszköznek megfelelő paramétereket.
A 4K-s tesztjeim viszont borzalmasak :D , de nem törődöm velük. :D Már nem is tesztelem, csak a legfelső tesztet. :D

macska

(#1672) macska válasza jozsi252 (#1666) üzenetére


macska
tag

Ha alaplapot veszek egyszer, Gigabyte lesz, a mostanival nagyon meg vagyok elégedve. :))

macska

(#1673) macska válasza macska (#1671) üzenetére


macska
tag

Ugyanakkora file-okat másolok, nem kis file-okat, az utóbbiakat tudom, hogy lassabban másolja.

macska

(#1674) Ereshkigal válasza macska (#1673) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Némi "hullámzás" előfordulhat, HD Tune teszteken lehet ezeket látni, de ezek a "völgyek" általában rövid ideig szoktak tartani. Nem tudom mi lehet, talán az usb kártya nem az igazi. Akartam én is venni, de egyelőre elhalasztottam, mert ahány kártya annyi vezérlő, árban is vannak ám különbségek, meg olyat is olvastam, hogy nem hozzák az alaplapi vezérlők sebességét. :o Megnéznék mondjuk egy olyan tesztet, ahol néhány usb kártyával 1-2 pendrive-ot tesztelnek, referenciának meg van valami alaplapos vezérlős mérés.

(#1675) macska válasza Ereshkigal (#1674) üzenetére


macska
tag

2.0 esetében, a régi szép időkben a kártya a felét hozta az alaplapinak, igaz PCI portról. Szerintem a PCI-E port bírja már a sebességet simán. Egyébként nézheted a teszteket, a lényeg alapvetően az, hogy tényleges másoláskor mit hoz a ketyere. Nem szabad túllihegni. A teszt arra jó, hogy mutatja, hogy az eszköz hozza azt, amit tudnia kell. Nálam így derült ki, hogy az első Silicon Power-em egyértelműen rossz volt, és ez a gyakorlatban is látszott pendrive-ra másoláskor. Kicserélték, és kisebb nagyobb egyéni használati zökkenőkkel, most már okés a cuccos. Van amikor 28MB/sec-kel másol, de 85-90% hozza az átlag 45-50 MB/sec-kes írást a pendrive-ra másoláskor nagyobb file-ok esetén. Szóval, az, hogy 3.0 sebességű cuccost vettem, hogy az írás is gyors legyen, megérte. 32GB-ost is ezért vettem, + olcsóbb volt, mint ugyanez 2.0-ban. + volt 3.0-ás kártya a gépben, csak eszköz nem volt, ami kihasználja. :D + a 8GB-os pendrive-ot kinőttem. :D
Visszaolvastam anno a fórumon 10 oldalt, plusz néztem teszteket, megvettem, és alapvetően ma már jól müxik a cuccos. Hozza azt, amiért vettem.

[ Szerkesztve ]

macska

(#1676) noorbertt


noorbertt
őstag

Hali,

Pendrive-ot szeretnék hordozható op rendszerhez. (Valószínűleg linux)

Ami számít az a megbízhatóság, írási sebesség (leginkább a kis fájloknál, bár linuxnál nem biztos h annyira fontos.?) és némileg ütésálló legyen.

Ki is néztem két variációt , amivel kapcsolatban lenne kérdéseim is:

http://ipon.hu/webshop/product/corsair_flash_voyager_16gb/16564
TrueCrypt titkosítás, Plug n Play
Ez a TrueCrypt titkosítás akkor is működik , ha a pendriveon op rendszer van? Azaz bekapcsolom a gépet és jelszót kér és majd utána pörög tovább a rendszer?

http://ipon.hu/webshop/product/corsair_flash_padlock_2_16gb/178471
Corsair Flash Padlock 2 16GB 256-bit AES Hardware Encrypted USB Flash Drive

Ez a hardveres titkosítás menyire biztos? Hogy működik?
256-bit AES Hardware Encrypted USB Flash Drive

Persze ezt a két pendriveot azért emeltem ki ,mert érdekes számomra , de 1xezer-ig mindenféle javaslatot meghallgatok ami jó lehet számomra!

[ Szerkesztve ]

(#1677) dhcodoki


dhcodoki
senior tag

Sziasztok!
Gyors 8-10GB pendrive-ot keresek USB2.0-t. Unom már 4szeres sebességgel írogatni a DVD RW lemezt. Fontos lenne, hogy gyorsabban fel tudjak rá írni pl: egy 4,6GB-os filmet, mint ha újraírható lemezt karcolgatnék.

Találtam egy ilyet:
Sandisk Cruzer
Ha jól számolom, akkor 4-5 perc alatt írható erre a 4,6GB.
Van jobb tippetek?? :F :F :F

(#1678) macska válasza dhcodoki (#1677) üzenetére


macska
tag

Egy USB 3.0-ás pendrive, mert az USB 2.0-án majdnem a maxot hozza, az USB 2.0 adatátviteli sávszélességén. És még lehet, olcsóbb is, vagy alig drágább.

+ 3-5000 forintért majdnem USB 3.0 32GB-osat kapsz. Én az enyém 12400 vettem, bár azt nem ajánlanám, de 15-16 körül már vehetsz. Ha később lesz alaplapi USB 3.0-ád, vagy beruházol 3200ft körül egy USB 3.0 kártyára a későbbiekben, akkor 50MB/sec fog írni, és 4X akkora. Írásban igazán csak a 32GB, vagy a felett gyors az írás. Olvass vissza pár oldalt.
A-Data S102Pro 32GB USB 3.0. pendrive inkább.

[ Szerkesztve ]

macska

(#1679) dhcodoki válasza macska (#1678) üzenetére


dhcodoki
senior tag

"A-Data S102Pro 32GB USB 3.0. pendrive inkább."

Közben olvasgattam, megrendeltem. Igaz, csak 8gigásat, gondolom az írási sebessége nem lesz toppon, de megalkudtam magammal. :)
köszi a tanácsot.

(#1680) macska válasza dhcodoki (#1679) üzenetére


macska
tag

Ezért vagyunk itt.
Egyébként megnéztem az általad belinkelt cuccos árát, azért javasoltam legfőképp, és az írás sebesség miatt. 8GB, meg elég lesz egy darabig, de nem sokáig, nincs az a tárhely, ami elég lenne.
Én már készülök lelkileg a 128GB-os 3.0-ás A-datára, mert minimum 4X lesz a váltás egyszer. :DD

[ Szerkesztve ]

macska

(#1681) royalka válasza macska (#1680) üzenetére


royalka
őstag

Te nem aprózod akkor el.. XD 128 as....... De miért nem veszel vinyót inkább akkor??

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1682) macska válasza royalka (#1681) üzenetére


macska
tag

Ez azért csak távlati terv, :) majd ha annyi lesz az ára, hogy megérje. Nem adok túl sokat egy eszközért árban, mert felesleges, csak annyit, amennyit megér nekem, és ki is tudom használni. :))
Van egy 250GB-is 2,5-es Western Digital 2.0-ás kis winyóm. Már kicsit nehézkesen ismeri fel a gép, és inkább egy USB 3.0-ás 32GB-os pendrive-ot vettem adat szállításra, mert kisebb a mérete, és gyorsabban másol, + kinőttem a 8GB-os pendrive-ot is, + USB 3.0-ás kártyám kihasználatlan volt a gépemben. :D Ha egy eszközt kiváltok, akkor a duplázás a minimum, de mivel minden van, ami kell, várhatok a 4X-re is akár. ;)

[ Szerkesztve ]

macska

(#1683) royalka válasza macska (#1682) üzenetére


royalka
őstag

Nekem egy 500 külsőm van semmi gond vele csak féltem szállítgatni.. Szal ha sok a cuccc akkor viszem de általában 16-on elfér minden + még egy win7 is figyel rajta ha gyorsan telepíteni kell. XD.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1684) macska válasza royalka (#1683) üzenetére


macska
tag

Én is figyelve szállítom 2,5-est, anno még a 3,5 -es winyókhoz amikor vettem őket, adtak kis átlátszó műanyag dobozt, abba belefér. :K

[ Szerkesztve ]

macska

(#1685) katalin888


katalin888
aktív tag

Sziasztok!

Olvasgattam egy par dolgot a forumon, de azt nem talalom, hogy miert a 32GB-os pendriveoknal van a sebessegugras?
Elmagyarazna valaki!
Koszi ;-)

(#1686) macska válasza katalin888 (#1685) üzenetére


macska
tag

Más valószínű a belső chip készlete, több csatornán ír, olvas, egyszerre, mint a kisebb kapacitású (8GB, 16GB) 3.0 pendrivok. Valami ilyesmi, nem vagyok a dolog tudora. Nekem elég ennyi infó.

macska

(#1687) macska


macska
tag

Itt vettem 1,5m-es USB 3.0 kábelt 1270Ft-ért.
A CristalDisk 3.0.1b-vel leteszteltem 1/1000 SEQ beállításban 1 alkalommal, jó lett, 66.XX MB/sec az olvasás, 49.XX MB/sec az írás. Hozza a kábelen keresztül azt amit kell, és az oprendszer sem írta ki, hogy az "Eszköz gyorsabb működésre képes". Tehát a kábel jónak tünik, és 1270Ft-ot megért már nekem.

[link]

[ Szerkesztve ]

macska

(#1688) BullZeye


BullZeye
veterán

Miért mindenki az A-data-t ajánlgatja, és nem a 32 gigás Voyagert?
Valami baja van Voyagernek? O.o Sztem jobban néz ki, és masszívnak is tűnik, árban hasonlóak, ezért nem értem a dolgot, valaki világosítson fel.

Most szeretnék venni valami USB 3.0-s jól kinéző stramm cuccot, aminél lehetőleg nem egyszerű elhagyni a kupakot, és lehetőleg gyorsan Ír és Olvas.

(#1689) macska válasza BullZeye (#1688) üzenetére


macska
tag

Mert tapasztalat, az A-data-ról van. Vedd meg a Voyagert, teszteld, és majd akkor arról is lesz gyakorlati tapasztalat. Felvilágosításnak ez gondolom elég is.
A Silicon Power Blaze B10-ről 32GB 3.0-ásról is van nekem személy szerint tapasztalatom, hát nem épp pozitív, de most már jól működik a B10 is.

[ Szerkesztve ]

macska

(#1690) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Létezik olyan pendrive, amit lehet címkézni? (mint ahogyan a floppyt lehetett)
Kellene pár operációs rendszeres pendrájvot készítenem, és csak ezért érdekelne. :)

Előre is köszi a választ.

Üdv.

(#1691) royalka válasza BullZeye (#1688) üzenetére


royalka
őstag

Nekem se tetszik az A-data de mivel őróla van személyes tapasztalat ezért ajánlós.. Nekem 16GB-os Voyagerem van. Meg vagyok vele elégedve mert stabil eddig nem hagyott még cserbe. Nem tom hogy az új szériás hogy szerepel de sztem az se rossz. Akupak meg nagyos patent rajta, szal leesni biztos nem fog.

(#1690) Intercreptor: Alkoholos filc... ;]

[ Szerkesztve ]

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1692) macska válasza Willie (#1690) üzenetére


macska
tag

Cimkéző, (Öntapadós szalagra ír.) ha máskor is szükség lehet valamit felcimkézni. Ha nagyon nem, akkor marad a fent említett alkoholos filc.

macska

(#1693) Willie


Willie
őstag

Okés, köszönöm szépen! :) Akkor az lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#1694) Erneszto


Erneszto
tag

Sziasztok!
[link] Ezzel kapcsolatban valami vélemény, esetleg teszt? Elég korrektnek tűnik a 120/70 Mega olvasási-írási sebesség.

(#1695) maestro87 válasza Willie (#1693) üzenetére


maestro87
őstag

Nem tudom macska milyen címkézőre gondolt, de szerintem egyszerűbb venni egy öntapadós A/4-es lapot amire aztán ha tetszik akár színesben is nyomtathatsz (mondjuk a win7 logóját) aztán majd körbevágod és felragasztod rá. Vagy sima papír és cellux.:-)

(#1696) macska válasza Erneszto (#1694) üzenetére


macska
tag

Ha kiírják, akkor azt a gyártó szavatolja általában (!!), azaz sokkal rosszabb nem hiszem, hogy lesz. Azonban bizonyos esetekben lassabb lesz, kis file-oknál, vagy valami miatt. Nálam is változó, van amikor 28MB/sec, van amikor 47MB/sec (átlagos), van amikor 66MB/sec az írása a 32G Silicon Power B10-nek USB 3.0-án ugyan arról a winchesterről másolva a file-t a pendrive-ra. Teszt pedig, vagy te, vagy nyugati oldalakon keresgélj.

macska

(#1697) macska válasza maestro87 (#1695) üzenetére


macska
tag

[link]

Például egy ilyen.

macska

(#1698) maestro87 válasza macska (#1697) üzenetére


maestro87
őstag

Azért ez 2 címkéért elég drága megoldás. :D Gondolom nem kell az illetőnek naponta címkézni.:)

(#1699) Willie


Willie
őstag

:D Összvissz 4 db kell, de most már meg fogom tudni oldani. :)

Amúgy 4 és 8 gigás pendrájvok terén melyek a javasoltak?

(#1700) Erneszto válasza macska (#1696) üzenetére


Erneszto
tag

Köszönöm a választ.
Azért is írtam be, mert esetleg másoknak is ajánlható lesz ha beválik. Valószínűleg be is ruházok egyre.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.