Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) Orgi válasza Geresics (#1096) üzenetére


Orgi
őstag

Szeretném lecserélni a régi 2 gigás Corsair Flash Voyager GT-m és elolvasva a tesztet szimpatikus volt ez a Nobility s805. Azonban ha jól nézem a táblázatot, írási sebessége 11600 kb/s, nem kevés ez egy picit? Direkt többször kipróbáltam és a mostani Flash Voyager GT-re 20000-23000 kb/s-el írok Total Commander szerint sorozatrészeket. Ez reális vagy TC mellémér vagy simán ennyivel lassabb csak vagy benézek valamit?

(#1102) inkubator


inkubator
tag

Silicon-power-luxmini-920 8gb-ot vettem a Flash Voyager és a Rally 2 helyett, remélem nem vettem sokkal lassabb írásút. Szerintetek? Gyorsasági tesztem a sebesség pendrive topikban.

Note 4, bicikli 3, Gear 2, asszony 1

(#1103) Fauno válasza inkubator (#1102) üzenetére


Fauno
tag

Szia,

én is ilyen "Silicon Power LuxMini 920" pendrivot szeretnék venni, tudnál róla írni, hogy vállt be? Amin még gondolkozom: Adata Nobility S805. Melyiket érdemesebb venni?

(#1104) inkubator


inkubator
tag

A 2 pendrive között a különbség képekben:
Nobility S805 8gb

Silicon Power luxmini920 8gb

A Silico power tesztjét én csináltam, a Nobility tesztjét: INNEN vettem.
Számomra egyértelmű hogy a Silicon Power a győztes.

Hátrány:
1., Képeken kafának tűnik a karbon minta, de élőben elég gagyi.
2., A kupakja könnyen csúszik, viszont ha a helyén van tuti nem jön le, nem lehet elhagyni.
Ez nem feltétlen hátrány csak nekem előtte Kingston lila fehér volt amit ha lezártál a kupak bepattant a helyére.

Előny:
1., Kis fileokat is meglepően gyorsan másol fel.
2., Alakja nem olyan széles mint a Nobilityé ezért szorosan egymás melletti usb-s eszközöknél minden elfér.
3., Burkolata sötétszürke áttetsző műanyag és potrohába szép kék led jelzi az adatmozgást. Nekem bejön. :DD

Burkolata ugyan nem fém mint a Nobility-é , de masszív, nem recseg.

1,5 gb-ot 21Mb-al másolt fel a gépre 1 perc alatt, gépről pendrive-ra ugyan azt 12 Mb-al 2 perc alatt. Ezt az eredményt egy gyenge XP-s gépen produkálta lehet hogy usb 1.0 val. Win7-en gyorsabban másolt. Az előző Kinston-om 5-el másolt, és éréződik hogy 3 szor gyorsabb! :C

Konklúzió: Ha az ember túljut a kezdeti "Mi ez a gagyi kinézetű matrica!" mondaton és kipróbálja a tudását illetve sebességét, onnantól kinézeti gondja elhalványul. Én amit vártam tőle azt meg is kaptam. Bátran ajánlom Neked is! :K

Note 4, bicikli 3, Gear 2, asszony 1

(#1105) Fauno válasza inkubator (#1104) üzenetére


Fauno
tag

Szia,

nagyon szépen köszönöm a részletes beszámolót. :)
Így számomra is egyre szimpatikusabb a Silicon Power.

(#1106) Fr3eWar válasza Geresics (#1096) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Szerintem inkább Adata N005. Én Múlt héten vettem és jó a teljesítménye. Ez legalább kihasználja az USB2 szabványt maximumon. A feleségemnek lassan 2éve van Corsair FlashVoyager GT 16-gb je. Az is jó, de sokkal lassabb mint ez. Eddig a furcsa amit tapasztaltam, hogy sok adat mozgatása után nagyon felmelegedik a pendrive, USB3-mas használat esetén jobban mint 2-esnél.

Szerk, ha már ATTO,

Ezt most melóhelyen előlapi USB2-es porton készítettem úgy hogy kb 3giga szabad a pendrive-on.

[ Szerkesztve ]

(#1107) Fr3eWar válasza Fr3eWar (#1106) üzenetére


Fr3eWar
őstag

USB3 alatt:

ADATA N005 16gb

CrystalDiskMark 3:

ATTO:

(#1108) Nova96


Nova96
őstag

Üdv szeretnék pendrivet venni 4-5k ért.
-2GB vagy 4GB
-usb 2.0
-És gyors legyen az írás,olvasás.

(#1109) NOD


NOD
senior tag

Tudom, off de hátha valakit érdekel :
Van egy eladó (csak kipróbált) a-data n005 usb 3.0-as, 32gb-s pendrive akit érdekel : INFO

(#1110) Nova96 válasza NOD (#1109) üzenetére


Nova96
őstag

Miért nem off-ba írtad akkor?

(#1111) tween


tween
őstag

házimozizáshoz készülök venni 32 gigás pendrive-ot. mit ajánlotok nagy felbontású filmekhez?

(#1112) Bence01


Bence01
tag

Hello!
Légyszives segítsetek választani egy megbízható és jól kinéző pendrive-ot akarok venne amit a kulcsatrtón fogok használni és emiatt szeretném hogy ütésálló is legyen vagy legalább is bírja a strapát. A Méret 16GB
Pár amiket eddig néztem:
SuperTalent pico C
PQI i812/810
Imation Atom
Szerintetek melyik megbízhatóbb vagy gyorsabb?
Köszi a válaszokat!

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#1113) dunc


dunc
nagyúr

Üdv
Gyors.
Kulturált árú.
Megbízható.
16 gb kapacitású.
USB 2.0
Mit ajánlotok ? :))

[ Szerkesztve ]

(#1114) sb


sb
veterán

Sziasztok!

Több helyen is ajánlva volt így vettem egy OCZ Rally2 8GB-os pendrive-ot, de írásra közel sem hozza azt, amit vártam. Itt és a másik topicban is 10-17MB/s közötti mérések voltak, nekem több gépen is kipróbálva 5.7MB/s-el ír. Eredeti formázással és újraformázva is ez a helyzet. Mi lehet a gond?

(#1115) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

8k körül keresek 8 vagy 16 GB-os pendrive-ot. A-Data modelleket néztem ebben az árban, mit ajánlanátok? :R

Let the Zone take me if I am.

(#1116) Nova96 válasza kutga (#1115) üzenetére


Nova96
őstag

(#1117) fazr


fazr
senior tag

Szerintetek lenne igény ilyen 16 GB-os pendrive-ra 9-10k körül?
Patriot Xporter XT Rage
27 MB/s szekvenciális olvasás
25 MB/s szekvenciális írás
stb

ui: Kereskedelmi forgalomban (esetleg itt aprón) van Mo-n ilyen sebességgel rendelkező pendrive?

[ Szerkesztve ]

(#1118) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Mit gondoltok, érdemes usb 3.0-ás pendrive-ba fektetni plusz pénzt most, ha nagyobbat szeretnék venni (8 vagy 16), de viszont még nincs semmilyen eszközöm, amivel jelenleg ki tudnám használni?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#1119) A_ScHuLcZ válasza A_ScHuLcZ (#1118) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Ha nem, akkor a Silicon Power N 920-as lesz a nyertes sztem, vagy 2x8giga, vagy 1x16, előbbinek annyi az előnye, hogy más célokra tudom használni, egyik a személyes, másik a munkával kapcsolatos.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#1120) inkubator válasza A_ScHuLcZ (#1119) üzenetére


inkubator
tag

Én továbbra is sp-t vennék 2*8-at :D Nem bántam meg, több mint 1 hónapja tökéletes és gyors.

Note 4, bicikli 3, Gear 2, asszony 1

(#1121) Benhill


Benhill
senior tag

Sziasztok. Valami 16 vagy 32gigas(leginkabb 16) pen-drive kellene nekem, hd filmet tennek ra, es azon neznem. Hasonlo legyen sebessegben, mint az alabb lathato kep/pen.

Most van egy 8 gigas Intenso Rainbow Line-om, amirol mar irok egy kis velemenyt:

Szoval, kulseje muanyag, es nem az a csuszos fele muanyag. Jart mar vizben, hoban, tuzo napon, hidegben, esett is mar parszor, es meg mindig mukodik. Kb 4 eve megvan, viszont elegge meg van kopva, de a kupak beton-stabil meg most is, ha rajta van normalisan. Anno nagyon megerte a 3500 penzt es viszonylag sebesseg mondhato rossznak szerintem:

http://prohardver.hu/dl/upc/2011-03/13/112367_ry8rezuwtuzu7u75_eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.jpg

[ Szerkesztve ]

(#1122) SRS


SRS
tag

Sziasztok
USB 3.0-ás pendrivot lehet használni USB 2.0-ás gépbe?

(#1123) fazr válasza SRS (#1122) üzenetére


fazr
senior tag

Szia, igen.

(#1124) Messi1983


Messi1983
csendes tag

Tisztelt Fórumtársak!

2 hete egy kingston data trareler 100 G2 8gb-os pendrive-on az írást megszakítottam.
Azóta nem működik. Formázni lehet, másolni rá lehet, de mihelyt kihúzom és visszateszem
a portba a rajta lévő adat törlődik, csak az ikon marad az eredeti méret szerinti kiírásban, ami a valóságban 0-a. Ezután formázom és kiadja, hogy át kell nézni a fájlrendszert és a szektorokat, végezetül a megszakított fájlok másolását tanácsolja, hogy fejezzem be, de ez már nem megy! :(
Valami megoldás, javaslat? Ha nincs, megy a kalapács alá szó szerint! :D
Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#1125) raven12


raven12
senior tag

Hali!

Tudtok segíteni?

Van itt egy pendrive, maxell 8 gigás, egyszer bele lett dugva egy CD lejátszóba, azóta nem ismeri fel semmi...
Bedugtam számtalan gépbe már, mindenhova...

Azt írja, telepíti az illesztőprogramot, sikerül neki, és azt mondja, hogy a pendrive megfelelően működik, mégis az intéző rejtett meghajtóként érzékeli, nem lehet rálépni, még ha különleges engedélyeket is adok magamnak, bármit csinálok vele, azt írja, "Helyezzen be lemezt...". Formázni se tudom, töredezettségmentesíteni se, semmi...

És nincs rajta lock, szóval nem lehet levédeni, mégis úgy viselkedik. Mit tudnék vele csinálni?

(#1126) Goatman


Goatman
aktív tag

Hello!

16Gb-os USB 2.0 pendrive-ot szeretnék 6-7,5k körül, amit NTFS-re formázva használnék. Úgy látom egyrészt nyakig lehet gázolni áruban, másrészt elolvastam az utóbbi időben kelt releváns teszteket PH!-n, már épp döntöttem volna, de a győzteseket a cikk kommentjei kivétel nélkül lehúzták, illetve hiányoltak egy csomó másik modellt..
Egy vagy több tapasztalt pendrive faló/gyűjtő/nyúzó gurut szeretnék megkérdezni, milyet érdemes venni ami okos, erős, gyors stb. :) ?

A választ előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#1127) Teszla_


Teszla_
senior tag

Vettem ma egy 8Gb-os Kingmax PD-07 pendrive-ot 4490Ft-ért.

The Return of The King Special Edition (szerintem csak a minta az, ami miatt special), a felső az, csak az enyém 8Gb-os

Nem vártam túl nagy sebességet, de nem is ez volt az elsődleges szempont. Nekem megfelel

(#1128) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

szereztem egy sandisk cruzer contour-t, az írása nagyon kellemes 17MB/s körül alakul, az olvasás pedig teljesen korrekt 23MB/skörül. nemsokára írok róla egy szösszenetet logouton is, eddig nagyon tetszik a cucc.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1129) aneda


aneda
aktív tag

Üdv Urak!

Milyen gyors pendrive-ot ajánlanátok 16-32GB méretben?
Fontos lenne hogy kicsi (10-100kB) fájlok esetén legyen minnél gyorsabb.
Nem akarok DVD-t cipelni rajta, ellenben a tervező program amiben dolgozom, ilyen kicsi fájlokat használ nagy mennyiségben.

THX!

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#1130) ko9


ko9
addikt

Üdv!
Keresnék én is egy pendrive-ot, nekem arra kellene, hogy elég sűrűn telepítek XP-t meg Win7et, és szükséges frissíteni a legutolsó változatokra mindig a telepítőket, mert nem akarom minden gépnél futtatni órákon át futtatni a WinUpdate-et, és lemezeket se akarok hetente írogatni.
Szóval azért kellene a pendrive, hogy arról normális sebességgel tudjak telepíteni rendszereket, ezért a kis fájlok olvasása lenne fontos, normális sebességgel. 8/16GBos bőven elég lenne.
Milyet ajánlanátok ezekkel a feltételekkel?
Köszönöm előre is!
Üdv: Gyula

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1131) Alex91


Alex91
félisten

ADATA N005 16GB: USB 3.0-as, gyors meg USB 2.0-an is. Fem (alu) haz. Kicsit nagy meret (9 cm hosszu), es nincs rajta mukodest jelzo LED :(. Hasznalatkor erezhetoen melegszik. 10k koruli brutto ar.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1132) Helmoras


Helmoras
őstag

Hello, nekem is pendrive-ra lenne szükségem usb 2.0, 16 gigás napi szinten másolgatnék rá többször is 10 + gigágat kifejezetten fontos lenne a sebesség, mit ajánlotok? linkeljetek bátran :)

(#1133) aneda válasza aneda (#1129) üzenetére


aneda
aktív tag

Kettőre redukáltam a versenyzők körét:
Adata Nobility N005 32GB vagy Silicon Power Luxmini 920 32GB?

Fontos lenne hogy kicsi (10-100kB) fájlok írása esetén legyen minnél gyorsabb.
Nem akarok DVD-t cipelni rajta, ellenben a tervező program amiben dolgozom, ilyen kicsi fájlokat használ nagy mennyiségben.

Ti melyiket választanátok?

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#1134) Alex91 válasza aneda (#1133) üzenetére


Alex91
félisten

Az USB3.0-as ADATA, szerintem...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1135) aneda válasza Alex91 (#1134) üzenetére


aneda
aktív tag

Miben jobb mint a Luxmini?

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#1136) Alex91 válasza aneda (#1135) üzenetére


Alex91
félisten

Abban, hogy USB 3.0-as, azt majd ha lesz valahol egy olyan gep, amiben ez is lesz, akkor majd orulsz a sebessegnek. Mondjuk - mint irtam - kicsit nagy meretu es LED sincs rajta.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1137) aneda válasza Alex91 (#1136) üzenetére


aneda
aktív tag

USB 3.0 nekem szerintem soká lesz, nem sűrűn cserélgetem a gépeimet.
A nagy mérete kicsit visszatart, de a sebessége meggyőző.
Front USB-t használok, félek hogy könnyen lerúgom.
Neked volt vele tapasztalatod sebesség terén?

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#1138) Alex91 válasza aneda (#1137) üzenetére


Alex91
félisten

Ha rakarasel a topicban, akkor van teszt beteve...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1139) aneda válasza Alex91 (#1138) üzenetére


aneda
aktív tag

Nagyon meggyőző, remélem a 32GB is ilyen gyors... :)
Köszi a segítséget!

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#1140) Dency01


Dency01
aktív tag

Szevasztok.
16 GB -os pendriveot szeretnék venni. Lehetőleg USB 3.0- sat. Nemtudom 8 ezer forintból lehet már ilyet venni? Ha igen akkor melyiket tudnátok ajánlani?

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#1141) Orgi


Orgi
őstag

Corsair Flash Voyager GT 16 GB
7000.-Ft-ot Ebayról megért :)

[ Szerkesztve ]

(#1142) Alex91


Alex91
félisten

[link], de mondjuk ennél lehet, hogy találsz gyorsabbat is, de ez belefér az árba.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1143) aneda válasza aneda (#1139) üzenetére


aneda
aktív tag

Gyors mintazállat! :))

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#1144) WinZol válasza aneda (#1143) üzenetére


WinZol
aktív tag

Sziasztok!

Az Adata és a Kingston USB 3.0 változata
USB 2.0 esetén igényli az Y kábelt?
Azaz két USB port kell hozzá, vagy simán megy egyről is?
Notebook tapasztalat is van?

Köszi

WinZol

(#1145) aneda válasza WinZol (#1144) üzenetére


aneda
aktív tag

Nekem az Adata van, nem használok semmilyen plusz kábelt hozzá.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#1146) fradi81


fradi81
veterán

Hello
Apacer pendrive Edigitálba, olcsó és 10 év gari, vett már ilyet valaki? Gari hogy megy ezeknél, beviszem hogy hibázgat és simán cserélik?

moto g72, Ninebot d28e

(#1147) fradi81 válasza fradi81 (#1146) üzenetére


fradi81
veterán

Ha minden igaz: olvasás 10Mb/s írás: 3Mb/s
Így már annyira nem tűnik jó vételnek, de ha tényleg 10 év gari, akkor telepítő médiumnak megfelel.

moto g72, Ninebot d28e

(#1149) Alex91 válasza #46372352 (#1148) üzenetére


Alex91
félisten

A-Data Superior S102 16GB

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.