Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) raziel01


raziel01
veterán

Ez oké lenne 5700-ért?

Adata 16GB USB 3.0 AC103-16G-RBK fekete pendrive 10 év garancia

USB 2.0-án használnám úgyis egyelőre.

(#1852) macska válasza raziel01 (#1851) üzenetére


macska
tag

USB 3.0-án csak olvasásban lesz gyorsabb, írásban nem igazán. Az ár, az meg neked kell, hogy ok legyen.

macska

(#1853) bul07


bul07
nagyúr

Ipon kínálatából a legolcsóbb 16Gb közül melyiket érdemes megvenni(DVD lejátszóba lesz használva)
A felsoroltak közül a sebesség lenne a legfontosabb(garancia meg mindre több mint ami kellene így a márkanév nem játszik)
KINGMAX PD-03 16GB Fekete
VERITECH V305A 16GB Fekete
VERITECH V312 16GB Fekete
LEXAR JumpDrive S70 16GB
KINGMAX PD-02 16GB Fekete

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1854) macska válasza bul07 (#1853) üzenetére


macska
tag

20MB/sec olvasás bármire elég. (DVD, BLU-RAY) Mindegyik tud ennyit, sőt felette is szerintem. Amelyik árban jó, és külalakra is. + nem árt olyan, melyhez szoftware is van. Hátha jól jön egyszer.

[ Szerkesztve ]

macska

(#1855) bul07 válasza macska (#1854) üzenetére


bul07
nagyúr

És melyik lehet a leggyorsabb írásban?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1856) macska válasza bul07 (#1855) üzenetére


macska
tag

Kb egy szint lehet nagyságrendileg, de talán ezt neked kéne megnézni, ha fontos.
Ha valami gyors kell legyen, az mindkét irányba gyorsnak kell lennie. Ha bármelyik "lassú", olvasás, írás, akko eszközhasználatilag "lassú" lesz."Minden lánc olyan erős, mint a leggyengébb láncszeme." Média file megtekintéséhez USB
2.0-ról, ma már bármelyik jó.Gyártó oldalon próbálj infóhoz jutni.

macska

(#1857) sdd2


sdd2
veterán

Sziasztok!

Elnézést ha rossz helyre írok de nem találtam mást. Van egy EMTEC 4GB-os pendrive-om és voltak rajta olyan adatok amik nem nincsenek meg máshol viszont egyik napról a másik napra FAW rendszert ír ki a gép és formázni akarja. Mivele lehet elmenteni az adatokat teljesen ahogy volt? :R :R

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#1858) fatal` válasza sdd2 (#1857) üzenetére


fatal`
titán

GetDataback for FAT, ha fatra volt formázva, vagy GetDataBack for NTFS, ha ntfsre. És az a FAW az bizonyára RAW lehet.

Mielőtt hozzányúlnál egy linux livecd alatt megnézném, mert sokszor az még látja és akkor menthető sima másolással, nem kell gdb.

És nem tárolunk pótolhatatlan adatot pendriveon, memóriakártyán. :)

(#1859) sdd2 válasza fatal` (#1858) üzenetére


sdd2
veterán

Nincs linuxos gépem :( És ez a program pontosan ugyan úgy mindent visszatesz? Nem szedi szét a programokat mondjuk?

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#1860) fatal` válasza sdd2 (#1859) üzenetére


fatal`
titán

Nem kell linuxos gép, bebootolsz egy live cd-ről és kész.

Nem tesz vissza semmit, hdd-re tudod lementeni vele, mutatja a mappaszerkezetet (ha nem sérült a pendrive). Sérült adathordozó helyére nem írkálunk fájlokat, mert felülírod esetleg a menteni kívánt tartalom hátralévő részét.

[ Szerkesztve ]

(#1861) sdd2 válasza fatal` (#1860) üzenetére


sdd2
veterán

Ezt a CD-st nem értem nagyon. Az jó ha HDD-re mindent ugyan úgy lement ahogy volt.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#1862) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Tervezem pendrive vételét, mert a mostani 1 gigás kingston rémálom, mind sebesség mind tárhely terén :)

Viszont 2 dolog lenne ami miatt nemtudok dönteni.

1; Van egy Samsung LED-tvm. Namost ha usb 3.0 veszek szerintetek akkoris felfogja ismerni a tv a pendrive-ot? Mert tudom hogy ugye pc-n visszafele kompatibilis, na de tv-n?

2; Kingstont hanyagolnám nagyon.. viszont A-Data nagyon bejön. 16 gigásba láttam egy csomó verziót, mint pl c103 - s102pro - n005 pro - sima n005

Namost hozzám így legközelebb a S102 pro áll. Jó vételt csinálok ha megveszem szerintetek? Jelen állás szerint 6300 pénz lenne.

köszi előre is.

iPhone 13 Pro Max

(#1863) macska válasza jozsi252 (#1862) üzenetére


macska
tag

S 102 Pro 3.0 Jó.
(Nálam megy DVD, médialejátszó USB-n, az én Silicon Powerem, 32GB 3.0, de véletlenül se vegyél Silicon Powert. A-Data okés.)

Mostanában a Kingston néha problémás. Pedig én egy 32GB 3.0-ás Kingston-t nézegettem, hogy kicserélem ráfizetéssel idővel, a Silicon Power-emet, akkor marad az A-Aata.)

[ Szerkesztve ]

macska

(#1864) jozsi252 válasza macska (#1863) üzenetére


jozsi252
veterán

Okés köszi akkor megrendelem azt :R

iPhone 13 Pro Max

(#1865) aag


aag
őstag

Keresem a leggyorsabb de még megfizethető árban lévő pendrájvot. Kinek mi a tapasztalata?

(Csak zárójelben mondom el, hogy linuxot telepítek rá, és mindig magamnál tartom. Emiatt fontos a sebesség. Elsősorban 16 és 32 GB-os pendrájvok érdekelnek.)

Jelenleg ez a favoritom.

[ Szerkesztve ]

(#1866) macska válasza aag (#1865) üzenetére


macska
tag

jó ez, ha kicsit hosszabb az átlagnál, téged nem zavar. Az A-Data elég masszív kivitelezés. A sebesség leírva,nagyon jó, ha kicsit kevesebbet hoz, akkor is.

[ Szerkesztve ]

macska

(#1867) aag válasza macska (#1866) üzenetére


aag
őstag

Köszi!

(#1868) BullZeye válasza aag (#1865) üzenetére


BullZeye
veterán

Ez 16Gb-os, azaz közel nem lesz 90mb/s írás, sokkal inkább max 30, úgyhogy olcsóbb az s102p, és kb 2/3 méretben, vagy beinvesztálsz egy 32 gigásra, hogy az írási sebességed is meglegyen.

(#1869) aag válasza BullZeye (#1868) üzenetére


aag
őstag

Konkrétan melyikre gondolsz?

(#1870) Alex91 válasza aag (#1869) üzenetére


Alex91
félisten

A-Data s102 pro-ra gondol, de egyebkent felmesz az a-data honlapjara, es ott korrekt sebesseg adatokat talalsz a pendrive-jaikrol...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1871) BullZeye válasza aag (#1869) üzenetére


BullZeye
veterán

N005-öt írtad, hogy az a favorit, én meg azt mondtam, hogy 16gb-ban drága, és 1.5x nagyobb mint az s102p. Sebességben meg ami az írást illeti ugyanott vannak.

(#1872) macska válasza Alex91 (#1870) üzenetére


macska
tag

[link]

macska

(#1873) aag válasza BullZeye (#1871) üzenetére


aag
őstag

(#1870) Alex91, (#1871) BullZeye, (#1872) macska, köszönöm a segítséget!

(#1874) BDave


BDave
őstag

Sziasztok! Szerintetek melyiket érdemes?
A-Data S102 Pro 16GB ~ 6300 HUF
Transcend Jetflash 700 32GB ~ 7600 HUF

Ha már USB 3.0, akkor 32 GB-ot érdemes vennem, legalábbis erre jutottam tegnap. A legjobb, ha A-Datából lenne 32 GB-os, de az nincs, illetve dupla annyiba kerül, annyit meg nem szeretnék adni érte. Transcend-et meg nem ismerem, nem hallottam róla még jót/rosszat.

(#1875) BullZeye válasza BullZeye (#1715) üzenetére


BullZeye
veterán

Így másfél hónap után megvan az Adata s102 pro 32gb-os pendrive. :)

Végül lényegesen olcsóbb lett mint vártam, 12k-ért megkaptam, aztán majd ebből még visszajön az áfa. 2 év gari + élettartam garancia, ami kb 5 év szokott lenni.

USB3.0 még nincs, majd 1-2 hónap múlva. Addig itt egy kis teszt USB2.0-n

(#1876) macska válasza BullZeye (#1875) üzenetére


macska
tag

USB 3.0-án kb. olvasásban 98.00MB/sec, írásban kb. 48MB/sec-re számíthatsz. :)

macska

(#1877) BDave válasza BDave (#1874) üzenetére


BDave
őstag

Na? Senki? Már lassan egy napja ezen rágódom. Hihetetlen, pedig nem olyan nagy dologról van szó, mégis ezen agyalok. :D

(#1878) bul07


bul07
nagyúr

Beszereztem egy A-DATA C103 16GB pendriveot (4.610Ft fizetem érte)

Pár sebességteszt(gépem adatai a profilomba)

USB2.0 sebességek:

USB3.0 sebességek:

Amúgy nem értem hogy USB3.0 írási sebesség miért ennyi, többre számítottam

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1879) jozsi252 válasza bul07 (#1878) üzenetére


jozsi252
veterán

Ennél többre? A gyári spec is 10 megabájt környékét ír, szóval tökéletesek a méréseid.

iPhone 13 Pro Max

(#1880) macska válasza bul07 (#1878) üzenetére


macska
tag

USB 3.0 az írás nagyon karcsú. Ezt tudja az olcsó 3.0 darab. Ezáltal az eszköz igazán lassú. A gond az, hogy írásban nem használja ki az USB 2.0 sávszélesség felét sem. 24-26MB/sec illene legalább, a 2.0 porton is. Ha engem kérdezel, próbáld kicserélni. Olcsó 16GB 3.0, de annak is gyengus.

macska

(#1881) macska válasza jozsi252 (#1879) üzenetére


macska
tag

Hát akkor ilyet a büdös életben nem vettem volna, "kidobott pénz".,

macska

(#1882) macska válasza jozsi252 (#1879) üzenetére


macska
tag

Azért, mert a 16GB-os olcsó darabok 3.0-án is annyit tudnak írásban, mint USB 2.0-án, de ez még annak is gagyi. Talán jó lett volna, ha visszaolvasol kicsit, akkor nem veszed meg 10MB/sec írással. Az olvasás rendben, de nem sokat érsz vele, ha az írás ilyen lassú, használhatósági szempontból az eszköz is azzá válik.

Köszönjük a tesztet, ilyet ne vegyen senki.

[ Szerkesztve ]

macska

(#1883) macska válasza bul07 (#1878) üzenetére


macska
tag

Csalódás számomra, hogy az A-Data ilyen eszközt is piacon tart, nem téged akartalak megbántani. :)

macska

(#1884) jozsi252 válasza macska (#1882) üzenetére


jozsi252
veterán

Biztos hogy ezt nekem akartad célozni? Csakmert nem én vettem :U

Illetve én S102pro-t akarok venni, ami viszont hozza usb 2.0 sebességét ami 25 mega környéke. Az meg szerintem elég már egy 16gb-os pendrive-ra. Jó persze N005..
Mondjuk a 16 gigás verzió abbólis "csak" 25 megát tud, a 32es viszont már 50 et a 64gb-os meg a brutál 90 megát ami durvának mondható.

iPhone 13 Pro Max

(#1885) macska válasza jozsi252 (#1884) üzenetére


macska
tag

Az jó lesz a 102Pro. Bocsi, rosszra adtam a választ. Amint láttam a teszt oldalaikon, korrektül adják meg a sebességet A-Data-ék.

macska

(#1886) macska válasza jozsi252 (#1884) üzenetére


macska
tag

kétszer ment el, ezt töröltem.

[ Szerkesztve ]

macska

(#1887) bul07 válasza macska (#1880) üzenetére


bul07
nagyúr

Az összes hozászolásodra reagálnék egyben (amúgy minek kétpercenként ugyanarra írni egybe nem lehetett volna)

Én 4.610Ft-ért vettem(ahogy írtam is), legolcsóbb USB2.0 16GB Pendrive 400Ft-al lett volna kevesebb , bár azt nem tudom hogy azoknak menyi az írási sebessége, de nem hinném hogy gyorsabbak lennének írásban(bár lehet)
Csak az USB3.0 miatt vettem ezt, a legolcsóbb USB2.0 akartam eredetileg

Most az ipon-on 5.994Ft na ennyit már nem ér , ennyiért én se ezt venném, 6k környékén a s102 pro jobban megéri(bár most ipon-on kifogyott)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1888) jozsi252 válasza bul07 (#1887) üzenetére


jozsi252
veterán

Áhh nemhiszem el, hétvégén akartam megrendelni erre tegnaptól nem elérhető iponon. :W

iPhone 13 Pro Max

(#1889) macska válasza bul07 (#1887) üzenetére


macska
tag

Szerintem a mostani 2.0-sok 20MB/sec felett tudhatnak. Ezét csodálkoztam a 11MB/sec-en, főleg egy A-Data cuccostól. A kb 3 éves lassú 8GB-os Kingstonon (Nem gyors coccos) céges, tehát egy olcsó is tud 8-9 MB/sec-et, néha.

[ Szerkesztve ]

macska

(#1890) macska válasza jozsi252 (#1888) üzenetére


macska
tag

Remélhetően jön a következő szállítás az országba. Azt meg kell várni, én is jártam már így, kivártam.

macska

(#1891) jozsi252 válasza macska (#1890) üzenetére


jozsi252
veterán

Hát igen csak az idő.. 1nap 1hét 1hónap

iPhone 13 Pro Max

(#1892) macska válasza jozsi252 (#1891) üzenetére


macska
tag

Nálam 3 hét volt egy más jellegű eszköz esetén, de ott tipus váltás is volt.
Mivel fogy az eszköz, mert jó, és jó áron kínálják, bizhatsz benne, hogy kb annyi lesz, amit mondtál. Inkább várj kicsit, és jót vegyél.

macska

(#1893) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

16gb-os pendrive érdekel, olcsó kategóriában.
Melyik ajánlott innen?
http://www.ipon.hu/webshop/group/pendrive/420/
Kitolható csatlakozós nem jöhet szóba.
Előre is köszi.

SZERK: Majd elfelejtettem corsair sem, mert tv-re csatlakoztatva is használnám.

üdv
szabi

[ Szerkesztve ]

(#1894) BullZeye válasza -szabi- (#1893) üzenetére


BullZeye
veterán

Összegezve túl lusta vagy visszaolvasni, de elvárod tőlünk, hogy nézzünk át 500 pendriveot a kedvedért.

Természetesen, én ezt ajánlom neked: Kinston Datatraveler 101 G2 16gb

Üdv
BullZeye

(#1895) -szabi- válasza BullZeye (#1894) üzenetére


-szabi-
őstag

Egy témában jártas fórumtárs fejből megmondja melyik ajánlott.
Van egy két gigás kingstonom, szörnyen lassú.
Van egy 8gb-os corsair-em amit semmilyen tv nem képes felismerni.
Hivatalos álláspont:
Our USB drives may not work with these types of devices because we use a USB Hub based controller to enhance the performance of the drive and most devices like TV's DVD players and such will not see USB devices through a USB HUB. Sorry!
Ezek után corsair sem kell.

Ezek után számomra célszerűbb megkérdezni egy hozzáértőt, mint megint rosszat venni.
Mi ezzel a baj? :)
Bízom benne mivel te válaszoltál értesz hozzá és az ajánlott kingston jobb mint az enyém.

üdv
szabi

(#1896) macska válasza -szabi- (#1895) üzenetére


macska
tag

pontosan az a baja, amit leírt. 10 oldalt vissza olvastál volna, kb 20 perc, nem több megkaptál volna oly irányadó válaszokat, ami után nem tetted volna fel a kérdésedet. Onnan tudom, hogy én írtam le, pen drive TV, média lejátszó segítő választ. Persze könnyebb várni a választ, aztán csak linkelgetni a pen drive-ok között. A másik majd foglalkozik a te problémáddal 1 órát, amikor te 20 percet sem vagy képes rászánni, hogy a problémádra megoldást keress.

macska

(#1897) -szabi-


-szabi-
őstag

Szóval neked lenne jó ajánlatod, amit 1 perc alatt ide írhatnál.
De nem írod le helyette inkább szánsz időt egy hosszabb volumenű kioktató szövegre.
Az olvass vissza ajánlat nagyszerű, de mindenképp ajánlom bevenni a repertoárba a használd a keresőt, wiki a barátod, guglizz rá kifejezéseket.
A teljesség kedvéért. :)

Segíteni viszont semmiképp ne próbálj.
Az milyen lenne már.

üdv
szabi

(#1898) macska válasza -szabi- (#1897) üzenetére


macska
tag

hát nem írom le "1000X", mert ugye, erre nincs időm, unom, mert nem csak te várod el ezt, hanem más is. Nem vagy egyedül. :)

macska

(#1899) macska válasza macska (#1898) üzenetére


macska
tag

"használd a keresőt, wiki a barátod, guglizz rá kifejezéseket." használd. :)

macska

(#1900) aag válasza macska (#1898) üzenetére


aag
őstag

unom, mert nem csak te várod el ezt, hanem más is

Vagy segítesz, vagy nem, de légyszíves ne hisztizz!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.