Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4151) DroneZ^ válasza Gyuri27 (#4150) üzenetére


DroneZ^
őstag

max30-40e HUF, legyen benne tetején venti, valahol alul ahol a hideg jön, meg valami halk de mégis hűvös megoldás legyen.. láttam a coolermaster házakat, valami gyilkosak... max40 de azért linkeljetek lefele is pár olcsóbbat.... :R

ilyesmiket találtam:
[link]

A lényeg hogy tényleg nagyon jól szellőzzön mert egy végleges ház lenne, nincs kedvem cserélni szoval lehet nagyobb fajta is, csak legyenek benne elég venti helyek, és adjanak is hozzá...
milyen áruk van ezeknek a FULL Tower Coolermastereknek (4 oldal 2 alul 1felül 1 hatul venti) ?

[ Szerkesztve ]

(#4152) Neoteric válasza DroneZ^ (#4151) üzenetére


Neoteric
addikt

hátha nagyon nem talsz, akkor csinálj egyet te.

haver is azt csinálta, full plexiből, elvitte csávóhoz megmondta mekkora lapok kellenek, hol mekkora lukkal, kivágta, volt rész amit lefújt feketére, meg volt amit üresen hagyott,

elég jól siekredett

bár biztos akad jó ház főleg 40ks árkategbe :)

PSN: ne0teric_sAN

(#4153) DroneZ^ válasza Neoteric (#4152) üzenetére


DroneZ^
őstag

hát legyen inkább csak 30... nincs kedvem idöm erőm saját házat csinálni meg ezek a coolermasterek nagyon szépek....
Mi van még? ezek épphogy beférnek 40be vagy van olyan ami már nem, ezek tul drágák.. valam más :F

[ Szerkesztve ]

(#4154) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Ponit of View V54 25centis oldalventivel milyen? Mennyire halk az a venti?
Most egy Coolermaster ATCs Midi Towerem van, kb szerkezetileg ehez hasonlo, a ventik ugyanugy vannak:
[link]
Elől lent 2x5cm hátul -be. Fent proci mögött 2x5cm -ki. Sokkal hűvösebb lesz az elöbb emlitett ház?

(#4155) Gyuri27 válasza DroneZ^ (#4154) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] szabályozható ventikkel.

Amd - Radeon - Ryzen

(#4156) decibel


decibel
aktív tag

Van valakinek komolyabb fogyasztású pc-je mATX házban? Az Asus TM-211-vel szemezgetek, de nem tudom hogy egyrészt elég e a 270W-os táp egy c2d e6550+9600gt v. hd3850+4gb ram konfigurációhoz, másrészt mennyire melegszik fel egy ilyen kicsi házban. Nézegettem mAtx-es tápokat de 300W fölé egyik sem kúszik.
A másik választottam az ASUS TA-882 lenne, ebben csak a 8cm-es ventik zavarnak. Mivel eddig venti nélküli házat használtam nem tudom mennyivel zavaróbbak a 12cm-es ventiknél.
Ha van alternatívátok fehér házat illetően max 15k-ig, szívesen veszem a tippeket.
Noob kérdés: a fekete házaknál (konkrétan a Cooler Master CM 690) van lehetőség eltakarni a fehér dvd írót (a használhatóságát megtartva :D ), van valami lebicsakló takarólemez?

Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

"you are a monkey poo-poo"

(#4157) tzimash válasza DroneZ^ (#4151) üzenetére


tzimash
őstag

30-40-es árkategóriában én antec p182-t vennék :)
nézd meg a demo animot, meg a videót is az oldalon, hátha te is beleszeretsz :)
hangszigetelt, 3 12cm-es venti jár hozzá stb.

(#4158) Arpee78 válasza decibel (#4156) üzenetére


Arpee78
senior tag

Szia!

Ajánlom figyelmedbe eme két házat:

Antec NSK-3480
egy spcr review

Enermax vostok

Én a kicsi antec-et vettem. 22k ha figyelembe veszed a benne foglalt táp és a ház minőségét, halkságát kimondottan baráti.

Az enermax vostok-nak van ilyen lebicsakló takarólemeze.

Ha atx méretben gondolkozol ajánlhatom az nsk4480-at. A vostok-nak van atx, matx változata és kapható többféle színben (fekete és fehér).

Üdv
Árpi

(#4159) DroneZ^ válasza tzimash (#4157) üzenetére


DroneZ^
őstag

hol vetted és mennyibe fájt?

(#4160) DroneZ^ válasza tzimash (#4157) üzenetére


DroneZ^
őstag

20körül ne is álmodjak normális házról?

(#4161) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Hú nekem nagyon megtetszett a Cooler Master 690... és az ára valami mennyei, mi a véleményetek?

(#4162) decibel válasza Arpee78 (#4158) üzenetére


decibel
aktív tag

Köszi a választ, az Enermax tetszetős, de nem nagyon lehet kapni itthon. :O

Szerk.: közben ráleltem őrá: [link]. Eddig mindenki csúnyának találta, de nekem bejön. Lehet bele 120milis ventit rakni, az előlap pedig fehér.

[ Szerkesztve ]

"you are a monkey poo-poo"

(#4163) applause


applause
aktív tag

Enermax vostok házat, hol lehet venni?

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#4164) applause válasza decibel (#4162) üzenetére


applause
aktív tag

Nagyon vékony lemezből van 0,5mm-es.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#4165) trident válasza TazLeacher (#4068) üzenetére


trident
csendes tag

Durván másfél év alatt nem koptak el a csavarok, nem lötyög az oldal, nem rezonál, nem deformálódott. Nem tartom rajta a súlyzókészletemet sem, mert nem arra való.

Elllenben minimális munkával javítottam az amúgy is jó szellőzést. További kontra a 8 centis venti és a "lyukacsos" oldallapoknak nem csak előnyei vannak.

DE. Én nem fikáznám azokat akik ilyet terveznek venni. Sőt le sem beszélném őket. Ha árakban nézünk körbe, akkor teljesen rendben van. Evidens, hogy drágábban jobb házakat lehet vásárolni. Szintén alap, hogy érdemes a tápot eladni/kivenni.

Mindenkinek tökéletes és tetsző ház nincs, de én jószívvel tudom ajánlani a briza szériát, e fölött nagyon jó CM, Aerocool, etc kukcók vannak, de az alsó árszegmensben ez szvsz korrekt választás (a dizájn meg vagy bejön valakinek vagy nem, ízlésen meg ostobaság vitatkozni).

meg minden

(#4166) decibel válasza applause (#4164) üzenetére


decibel
aktív tag

Aham, deformálódik vagy rezonál? Pedig még takarólemezei is vannak a dvd elé. Sajna ebben az árkategóriában kompromisszumot kell kötnöm.

"you are a monkey poo-poo"

(#4167) Arpee78 válasza applause (#4163) üzenetére


Arpee78
senior tag

Bandit árlistájában láttam. Igen 0,5 m-es lemezből van, ahogy az asus, gigabyte olcsóbb házai is. Legalább könnyű.

(#4168) applause


applause
aktív tag

Valaki tud-e Gigabyte GZ-X6 házra hazai forrást.
[link]

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#4169) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

Szeretnék egy Chieftec BG-02B-B-B házat, de táp nélkül .

Korábban láttam táp nélkül is, de most csak táppal látom kínálatban .

Nekem tuti, hogy más táp kell bele .

Lehet ezt még valahol táp nélkül kapni ?

Üdv.

Astra

(#4170) tzimash válasza DroneZ^ (#4159) üzenetére


tzimash
őstag

nem vettem meg, és nem is fogom, mert drága :)
valszeg én is a cm 690-et választom, jó ház jó árban.
21k körül van pl Antec solo, ami nagyon tetszik nekem

[ Szerkesztve ]

(#4171) Kornel213


Kornel213
tag

Sziasztok!!
Ebbe a Gigabyte házba ténleg van 2 db ventillátor elől és hátul:::[link] mert itt azt irják és csak 10k :Y szerintem ilyen házat veszek!!!vagy van jobb is??

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

(#4172) Dani_kp válasza Kornel213 (#4171) üzenetére


Dani_kp
őstag

igen van benne mivel írják....de ezen nem kell csodálkozni, ott van pl.: a Raidmax Ares ezen plexi + adnak hozzá 2-3 ventit és ez is csak 10k.
Írd le h mi volna a háznak a feladata...(jó szellőzés, szerelhetőség, csili-vili vagy csak egy sima gépház kellene amibe belemegy pár venti) és akkor biztos tudnak neked mást is ajánlani ami még lehet h olcsóbb is.

https://ingatlan.com/33821564

(#4173) Kornel213 válasza Dani_kp (#4172) üzenetére


Kornel213
tag

A feladata elsőként a jó szellőzés, és szerelhetőség nem kell ilyen csili-vili ház ja és ha lehet csavarmentes legyen mert a mostanit is amikor szét akarom szedni annyit kell csavarozni, de ez annyira nem fontos!!

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

(#4174) Dani_kp válasza Kornel213 (#4173) üzenetére


Dani_kp
őstag

Ezeket most találtam, szerintem jó kis házak 3-4 venti hely, csak ventiket kell belevenni és mivel nem kell neked csili-vili ezért sima fekete venti is jó. de még nézelődök, de ha jól emlékszem akkor jó pár hsz-ell előtte linkeltek pár ilyen sima csavarmentes házakat.

https://ingatlan.com/33821564

(#4175) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Januárban lettem szerencsés tulajdonosa egy Gigabyte - Poseidon háznak. :K NEM CSALÓDTAM benne ÁR/ÉRTÉK nagyon jó a Gigabyte-nál. Szerencsére részletes beszámolót kaphattunk a PH jóvoltából a termékről. Nos aki egy igényes, kevésbé csics-mics házra gondol tudom ajánlani. Kinézetre bár a Triton nagyon hasonló sztem kevésbé szép előről min a Pos., ám ez egyéni véleményem.
Nos a tapasztalatok:
pozitívum: A ház szellőzzöttsége kiváló még a plexivel az oldalán is, nagyon könnyen szerelhető. Erős a váza, stabilan és párnázottan megáll a talpán. Szolid eleganciát mutat a szépen kialakított előlap. Elférnek benne a brutális méretű CPU hűtők, melyek nem érnek hozzá a táphoz. Minden kapcsoló, előlapi csatlakozó ott van ahol annak lennie kell (könnyen hozzáférhető logikus helyen). Halk ventillátorok. Igényes csomagolás és kiegészítők.
Beszéljünk egy kis negatívumról is, bár ez megintcsak egyéni vélemény: Sztem a power gomb és a reset gomb melletti két led /power led és speaker led/ nagyon erősen világítanak a 3 méterre lévő falra simán rávetül a kék fényük, a winchesterek helye elég szűkös ezért melegedés annak ellenére felléphet, hogy a befújó venti előttük van. Akinek 12 cm es ventillátorral rendelkező tápja van és annak rácsa nem esik egy síkba a borítás szélével, ciki módon felfekszik a ház hátsó fém paneljéből visszahajtot táptartóra, így a táp feljebb csúszik és csak nagy nehézségek árán csavarozható be a helyére, ezért a rácsot célszerű leszedni.
Természetesen sokkal több jó tulajdonság szorult belé, mint rossz így kitűnő árával és kellemes megjelenésésvel ajánlom azoknak akik szolid de ugyanakkor igényes, jóminőségű házra vágynak, no és az ár sem mindegy (br 18500-) :C

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#4176) diegho


diegho
nagyúr

sziasztok

15k-ig kéne nekem ház, amiket néztem:
Gigabyte GZ-X1/X2/X3
Gigabyte Triton
Gigabyte Posseidon ez már 16.5k
Raidmax Ninja
Raidmax Sagita

(#4177) bélanéni


bélanéni
őstag

Sziasztok,
lenne egy apró problémám, de jó lenne rá megoldást találni: van egy Chieftec SH01-B-B-SL házam, benne atomhalk alkatrészek. Gyakorlatilag semmi hangja a gépnek, direkt így válogattam össze a cuccokat, egyedül a winyó "kerregését" lehet néha halkan hallani.
Egy dolog viszont bezavar a képbe, hogy maga a ház átveszi valaminek a rezgését (szerintem a winyóét), és ad egy mély búgó hangot. Nem hangos, de jó lenne ha megszűnne. Ha ráteszem a ház tetejére a kezem + a két oldalát enyhén összenyomom, tökéletesen elmúlik a jelenség, eszméletlen csendes lenne úgy a gép. Ha már ennyit vacakoltam az összeállítással, ezt is jó lenne normalizálni. Mit tehetnék, hogy ne rezegjen a ház? Esetleg a rezgéseket elvezetni valahogy? Olyan megoldás szóba sem jöhet, hogy pakoljak valamit a gépre + oldalról legyen megtámasztva vagy hasonló. :) Előre is köszi!

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#4178) nyunyu válasza bélanéni (#4177) üzenetére


nyunyu
félisten

Nalam a Casetek haz oldallapjai remegnek, ha elmegy a haz elott a villamos.
Oldallap elejen levo U profil lotyog, es csapodik neki a haz vazanak, es ettol bug.
Hutoszekreny szerelesrol maradt egy hasznalt ajtotomitesem, asszem abbol vagok majd egy hosszu gumicsikot az U profil belsejere, es akkor nem fem a femhez fog utodni.
De egyelore varom a vizhutesem atepitesehez az alkatreszeket, nincs kedvem 2x furni-faragni.

Szerintem nalad is az oldallapok elso ele rezeghet.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4179) Csabroncka válasza bélanéni (#4177) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nekem is megvan ez (Gb Poseidon), mondjuk 3 éves Maxtor winyók kerregnek....., de a csak a ház és akkor is amikor nem ír vagy olvas a vinyó... sztem a videókártya ventillátora (azt nem tom szabályozni), hála Istennek a jó gumicsillapítású lábaknak köszönhetően az asztalom már nem remeg... Próbálj szerezni valahonan gumitalpat, sztem az a fajta is jó amit az alaplapok hátuljára szoktak ragasztani, hogy amikor rádugod a kábeleket ne hajoljon meg. Iyen kis fekete félgömb..sztem megoldja a problémát ;)

"in medias res"

(#4180) bélanéni válasza Csabroncka (#4179) üzenetére


bélanéni
őstag

Köszi mindkettőtöknek!

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#4181) Kornel213 válasza Dani_kp (#4174) üzenetére


Kornel213
tag

Köszi hogy segítesz amit mutattál Raidmax areas ház az egész jó és találtam egy honlapon 8800Ft körüli áron!Lehet hogy azt fogom venni!

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

(#4182) Obi-1 válasza bélanéni (#4177) üzenetére


Obi-1
őstag

A megoldás a HDD és a gépház közti merev rögzítés megszüntetése. Én szivacsra fektettem le a vinyót a gépház aljába, mások gumiszalaggal felfüggesztik. Léteznek gyári megoldások is, HDD decoupler név alatt futnak a nevesebb hűtési megoldások gyártóinál.

[link]

Only a Sith deals in absolutes.

(#4183) bélanéni válasza Obi-1 (#4182) üzenetére


bélanéni
őstag

Köszi.
Szerintem nálam az lesz, hogy pufi műanyaggal kibélelem a ház alját, és arra teszem a winyót. Köszi a segítséget!
mod: A szivacs lehet mégis jobb ötlet, nehogy az alulról szellőzés hiánya miatt annyira felmelegedjen a winyó, hogy megolvassza a műanyagot :) . Méretre vágható szivacsot hol lehet beszerezni? Ez komoly, még sosem vettem :)

[ Szerkesztve ]

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#4184) bélanéni válasza Obi-1 (#4182) üzenetére


bélanéni
őstag

Ez a Decoupler-es megoldás is érdekel, nem feltétlenül ragaszkodom házi barkácshoz, sőt. Ez a kép alapján nem világos, hogy működik. Be lehet tolni a Chieftec ház síneibe? A leírásnál azt írja, nem számít milyen házad van, mindenhova jó. :F

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#4185) Nyiscsák válasza Obi-1 (#4182) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Az olyan szivacs is jó amelyik az alaplapi dobozokban van? Azt könnyen méretre lehetne várni? Nem gond ha nem szellőzik alul?

(#4186) Skizz válasza Nyiscsák (#4185) üzenetére


Skizz
addikt

Persze, hogy jo, en is azzal szorakoztam sok ideig, duborgo maxtoromnak szinte semmi hangja se volt, viszont volt, hogy 52-53 fokra is felmelegedett (everest szerint), tehat szellozessel azert ovastosan.

[ Szerkesztve ]

(#4187) Nyiscsák válasza Skizz (#4186) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Köszi akkor rakok majd elé egy ventillátort le a gép aljába! Na az offnak vége!

(#4188) Dani_kp válasza diegho (#4176) üzenetére


Dani_kp
őstag

hali.

Nekem egy fekete Raidmax Ninja házam van az "újabb".
én csak dícsérni tudom most nyáron lesz kb. 2 éves. gyárilag adnak hozzá 3 ventit 2 db 120 mm-est és egy 80 mm-est, ebből 1 db 120-as és a 80-as 4 db kék leddel van ellátva és mindent bevilágítanak :) . A 120-as kék ledes a gépház elején van és közvetlenül a winyót(kat) hűti, nem hangosak sőőt szinte hangtalanok, a szellőzése is nagyon jó.
Az oldalán egy gyönyőrű szép plexi ami jó vastag is. Ami még jó benne az a csavar mentes rögzítések + a kézzel kitekerhető csavarok.
Ittvan pár kép:
félig szemből
oldalról
este <- a világos kék neon miatt van az a nagy fényáradat az odalánál. ja és itt az 120-as ledes ventit már hátra szereltem, mert párszor ment éjszaka is..és eléggé zavaró lett volna :DDD

Talám az egyetlen "hátránya" h ha sokat fogdosod az odallapokat meg a tetejét akkor a maszat nagyon meglátszik rajta. de ezt könnyen lehet orvosolni :DD

még annyi h nekem 17-18k.ba volt és azóta se ment le az ára...szóval megmondhatnád h hol láttad te 15k.ért :R

https://ingatlan.com/33821564

(#4189) nyunyu válasza Csabroncka (#4179) üzenetére


nyunyu
félisten

Próbálj szerezni valahonan gumitalpat

Barkacsbolt, (szekreny)ajto becsapasgatlo szilikongumi?
4db, szelesebb oldalan 23 mm atmeroju, 1 centi magas ontapados tappancs volt vagy 400Ft.
Ha meg nem bizol az ontapadosban, akkor atfurod, aztan lehet csavarozni is :)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4190) Daemon09


Daemon09
őstag

Sziasztok!
Milyen házat ajánlanátok nekem? Kitétel : legalább 5x5.25-ös hely, plexi oldallap, jól el lehessen férni benn és így lehessen berakni a winyókat. Valami ilyesmire gondolok, mint ami a képen van.

[ Szerkesztve ]

(#4191) Csabroncka válasza Daemon09 (#4190) üzenetére


Csabroncka
addikt

Cooler Master vagy Gigabyte jól árasított termékei :K
CM:
[link]
[link]
User's üzletben (lista és árak):[link]
GB:
User's üzletben (lista és árak):[link]
Legtöbbször én csak jókat halottam róluk..más házakkal kapcsolatban nincsen nagyon tapasztalatom, de -e két márkát bátran ajánlom :DD

"in medias res"

(#4192) Kazimír válasza Csabroncka (#4191) üzenetére


Kazimír
őstag

Nem azt szerette volna, ha konkrét típust ajánlasz neki? ;) Az én CM 331 Elite házamban pl nem úgy állnak a winchesterek, ahogyan ő szeretné, és - tudtommal - plexi oldallappal sem árulják, így az máris kiesik a kínálatból. (csak ennyit tudtam segíteni, a többivel kapcsolatban nincs "tapasztalatom") :)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#4193) Rossi


Rossi
addikt

Üdv!

Gigabyte GZ-X5-ről mit gondoltok, ilyet szeretnék venni. Vagy esetleg tudtok valami más jó házat ajánlani 10k bruttóért?

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#4194) Nyiscsák válasza Rossi (#4193) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

CM 331! És csak 8k! MIndenkinek nagyon jó tapasztalata van a házzal kapcsolatban! Vagy Raidmax Aires!

(#4195) Rossi válasza Nyiscsák (#4194) üzenetére


Rossi
addikt

Kösz! És hozzá egy CM eXtreme 460W-os táp?

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#4196) Skizz válasza Rossi (#4195) üzenetére


Skizz
addikt

Nem epp ajanlott kategoriaba eso tap.

(#4197) Rossi válasza Skizz (#4196) üzenetére


Rossi
addikt

Akkor Chieftec GPS-400AA, vagy FSP 400PNF?

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#4198) diegho válasza Nyiscsák (#4194) üzenetére


diegho
nagyúr

raidmaxot láttad belülről? kétlem, mert akkor nem ajánlanád. 10k alatt giga GZ-X széria vagy pedig CM Elite.

(#4199) Kombat válasza Rossi (#4197) üzenetére


Kombat
őstag

FSP

(#4200) Obi-1 válasza Nyiscsák (#4187) üzenetére


Obi-1
őstag

Én elektronikával fölfele raktam a gép aljába, hogy szellőzzön. Ventit nem használok vinyóhűtésre. Összesen egy venti van a gépben, a táp 12 centis ventije.

Only a Sith deals in absolutes.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.