Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4301) sgergi válasza Kazimír (#4300) üzenetére


sgergi
veterán

A cikkben az van, hogy még 2 hónapot várnunk kell, és januári a cikk. Remélem gyorsan bejön majd. Köszi. :R

(#4302) kariad


kariad
senior tag

Hi!

Összerírom, hogy mit szeretnék, hátha van valami konkrét ajánlatotok!

Mindenképp plexi oldallap csicsás előlap (szóval rohadt jól nézzen ki)
Akkor nagyon jól szelőzön, de hangszigetélese jó legyen , rezgéscsill.!
Vagyis csendes legyen a drága!! Úgy is jó, ha valami kieészítökel teszük azzzá!
A vinyom morog nagyon vagy rezonál a drága 1TB és kicsit hangosan csinálja a dolgát!
Mik a legcsendesebb, de jó légkavaró 12 ill 8cm ventik???

No a lényeg a kinézet mert a többi csenes cuccot bele lehet pakoni!!!
A raidmax NINJAT akarom kinézetbe lezuzni!!!!!!!!!! :DD

(#4303) Szkeptik


Szkeptik
tag

Üdv!

Ebben a házban alapból van valamilyen venti, vagy mindet külön venni kell bele? Köszi.
COOLERMASTER - RC-331-KKN1-GP Elite

GIGABYTE GA-970A-DS3P; AMD Athlon II X4 645 @ 3,1GHz; Gigabyte HD7770 1GB DDR5; 8GB Kingmax DDR3-1866MHz

(#4304) rzerge


rzerge
aktív tag

Esetleg ez aki nagy tornyot szeretne? :)

Chieftec Dragon DA-01-BD

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#4305) Dani_kp válasza kariad (#4302) üzenetére


Dani_kp
őstag

Üdv.

Alapjába véve a ventik nem hangosak csak hátul aluminium kivágás miatt van neki hangja. Sztem egy házhoz se kapsz külön rezgés csillapítót, de külön lehet kapni pl.: itt!
Szerintem ez a legcsendesebb légkavaró, érdemes végig olvasni! És itt meg is veheted!
Nekem Raidmax Ninja házam van, és ténnyleg jól néz ki. Kinézetre akkor zúzhatod le ha vmi nagyon kihívó és "érdekes" házat veszel, pl.: egy XG Viper-t (a 3. ház-tól lefele)!!

Remélem tudtam segíteni, ha nem tiszta vmi akkor nyugodtan kérdezd meg :K !

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#4306) applause válasza Kazimír (#4298) üzenetére


applause
aktív tag

Nagyon vékony lemezből van.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#4307) applause válasza Szkeptik (#4303) üzenetére


applause
aktív tag

1db 12 cm-es.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#4308) Dani_kp válasza Szkeptik (#4303) üzenetére


Dani_kp
őstag

Hali.

Ahogy néztem nem adnak hozzá....de az a biztos, ahol kinézted a házat írj nekik h adnak e hozzá ventit, és ők tuti meg tudják mondani :K !

https://ingatlan.com/33821564

(#4309) rzerge


rzerge
aktív tag

ha brutál házat, akkor az ASUS Vento is szóba jöhet :D

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#4310) iksztács


iksztács
csendes tag

Csá mindenkinek.
Én olyan házat keresek, ami hagyományos doboz és az oldalába van integrálva egy 17c tft/lcd. Tudtok ilyet valahol?

(#4311) rzerge válasza iksztács (#4310) üzenetére


rzerge
aktív tag

persze :)

veszel egy házat, és ráragasztod az lcd-t :D
vagy veszel egy olyan lcd-t, amit a hütőkre szoktak rakni, és rárakod a házra :DDD

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#4312) kariad válasza Dani_kp (#4305) üzenetére


kariad
senior tag

Igen én is nézegettem XG Viper föleg, hogy a kocsit is szeretem :DD

No nézd csak mit találtam szerintem ez tutibb Venti nagyobb légszállítás úgyanakkora zajszint!

(#4313) Dani_kp válasza kariad (#4312) üzenetére


Dani_kp
őstag

De ez a golf minta már bevált....de te döntessz, mi itt csak tanácsokat adunk :)) !

https://ingatlan.com/33821564

(#4314) kariad válasza Dani_kp (#4313) üzenetére


kariad
senior tag

Bevált vagyis azt már használta valaki ezt meg senki?

No akkor körkérdés Noctua NF-9B ki használt már??? Tapasztalatok!!!

(#4315) Sk8erPeter válasza Kazimír (#4298) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Kazimír: Végül is tényleg nem rossz ez a CM RC-331 Elite, még meggondolom.
De talán kevésbé robusztus megjelenésű az Asus TA-651.
De szerintem még nagyon kellemes az Asus TA-861
vagy az Asus TA-863 is. Ez utóbbiakkal csak az a bajom, hogy inkább olyan házat vennék, amibe 12 cm-es venti megy, hogy kisebb legyen a zaj. Vagy ti mit gondoltok erről? :B

atilius: az általad megjelölt Raidmax O2 se rossz, de akkor már inkább a fentiek valamelyike.

applause: "Nagyon vékony lemezből van." (A Cooler Master RC-331-re vonatkozóan) És ettől esetleg jobban zörög? Azért azon kissé meglepődtem, amikor olvastam, hogy a ház 6 kg-ot nyom. Nem is kevés. ;)

Sk8erPeter

(#4316) sgergi válasza Sk8erPeter (#4315) üzenetére


sgergi
veterán

Ezek közül a CM a legjobb. 10k alatt szvsz a legjobb vétel, de mivel tényleg vékony anyag, ezért hajlamos a rezonanciára. De ettő még jó ház ennyiért.

(#4317) Sk8erPeter válasza sgergi (#4316) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

És mivel indokolnád, hogy a Cooler Master a legjobb? Mert azon kívül, hogy mi a márkája, nem tudom, mi szól INKÁBB emellett, mint az Asus házak mellett (melyek egyébként szvsz szebbek/elegánsabbak), ha ez is ugyanúgy hajlamos a rezonanciára... :U

Sk8erPeter

(#4318) Gyuri27 válasza sgergi (#4316) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nekem nem rezonál kérlek. Annyi, hogy a lukacsos kiképzés miatt figyelni kell a tisztán tartásra.

Amd - Radeon - Ryzen

(#4319) sgergi válasza Sk8erPeter (#4317) üzenetére


sgergi
veterán

Szerintem csúnyák az Asusok, de ez szubjektív. CM-nek nagyobbak a vintihelyei, nagyobb az egész ház, jó szellőzik, mert lukacsos, porszűrővel el van látvs, hogy ne porosodjon. Légbeömlő, csavar nélküli szerelés megegyezik. A Raidmaxra mondanám, hogy szerintem még jó, oldalán 23 cm-es ventivel, és 2DB gyári 12-essel ellátva.

Gyuri27: Már nekem sem, de az elején csúnyán rezonált, és ezért búgott az egész. Átrendeztem a belsőt, Gumit tettem a ventikhez, így már faxa kis ház.

[ Szerkesztve ]

(#4320) Kazimír válasza Dani_kp (#4308) üzenetére


Kazimír
őstag

Rosszul nézted. Kell, hogy adjanak hozzá, ez gyárilag jár bele! Ha olyat láttál, amiben nem volt, akkor ott a boltban vették ki, vagy nem tudom.

applause: Az anyag tényleg vékony, de már gondolkozom, hogy a két oldallap illesztéseihez mit tegyek, hogy teljesen halk legyen. (alaphelyzetben nálam se rezonál be, csak játék alatt, ha felpörög a hűtés is). Időnként nem árt leportalanítani, de ezt minden gépnél/háznál megteszi az ember.

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#4321) Tomocso


Tomocso
tag

Sziasztok!!
Új ház vásárlása előtt állok és ajánlatokat szeretnék kérni.

A lényeg hogy nagyon jol szellőzzön (mert húzva lesz a gép),
szabályozható ventis legyen, és halk !!!!

Max 12 ezret szénnék rá,
én eddig az LCPower 909BD-t találtam, ez szerintetek milyen? De várok más ötleteket!!!

észrevételeket előre is köszönöm

-

(#4322) kariad


kariad
senior tag

Erről a házról vélemény? apluscase el diablo

(#4323) Dani_kp válasza kariad (#4314) üzenetére


Dani_kp
őstag

Nem, csak éppen a silnt eagle régebb óta van a piacon és sok pozitív visszajelzést kapott.

Valószínűleg a Noctua NF-B9-et is használja valaki, sztem itt kérdezd meg vagy esetleg próbáld meg itt is!

https://ingatlan.com/33821564

(#4324) Dani_kp válasza Kazimír (#4320) üzenetére


Dani_kp
őstag

Rosszul nézted. Kell, hogy adjanak hozzá, ez gyárilag jár bele! Ha olyat láttál, amiben nem volt, akkor ott a boltban vették ki, vagy nem tudom.

Előfordulhat, de amugy se értek annyira a CM házakhoz, de a legbiztosabb akkor is az ha ír egy e-mailt az áruháznak és ők tuti tudnak válaszolni.

https://ingatlan.com/33821564

(#4325) kariad válasza Dani_kp (#4323) üzenetére


kariad
senior tag

Értem! Megprobálom ott hátha tudnak valamit! Mert az adatok alapján sokkal jobb! :K

(#4326) engusz


engusz
veterán

Iszonyat mennyiségű új házat vittem fel a PC Gear-re. Lesz még pár Thermaltake, talán egy-két Gigabyte és pár Silverstone is.

A CeBit után biztosan nagy roham lesz. Sok újdonságot jelentettek be. Érdemes lesz figyelni.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#4327) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Most nekem lenne egy kérdésem, ez miért ilyen drága :F ?

https://ingatlan.com/33821564

(#4328) Gorneck válasza Dani_kp (#4327) üzenetére


Gorneck
titán

Mert Zalman... ;) No meg ezé: [link]

Gorneck#1239

(#4329) engusz válasza Dani_kp (#4327) üzenetére


engusz
veterán

Annak idején még olyan infók voltak, hogy egy nagy alutömbből van kivágva valamilyen speciális technikával. Azonkívűl kellőképp nagy és exkluzív a ház. De nyílván az összeg fele az "érzés" megvásárlása.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#4330) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Mind kettőtöknek köszönöm a választ :R !
ha egyszer nyerünk a lotton akkor majd veszek egy ilyen zalman házat :DDD
!

https://ingatlan.com/33821564

(#4331) Kazimír válasza Dani_kp (#4324) üzenetére


Kazimír
őstag

Ez igaz :)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#4332) engusz válasza Dani_kp (#4330) üzenetére


engusz
veterán

Ha lesz lottó nyeremény, akkor nálunk meg lesz egy a vitrinben. Addig csak rendelésre. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#4333) applause válasza Kazimír (#4320) üzenetére


applause
aktív tag

Az oldallapot merevíteni kell. Én úgy gondoltam, hogy a 0,5mm-es műanyag lapot kasírozok az oldallapra belülről.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#4334) Tomocso


Tomocso
tag

Valaki a #4321-es hszre ???
Vélemény, tanács......

-

(#4335) Skizz válasza Tomocso (#4321) üzenetére


Skizz
addikt

Cooler Master Elite 330/331/332/333 ~8-11k között vannak

(#4336) Sk8erPeter válasza sgergi (#4319) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát ez tényleg elég szubjektív kérdés, de szerinted ez most komolyan ronda? :Y
Ha ez neked ronda, akkor elég furcsa ízlésed van, vagy túlságosan elfogult vagy a Cooler Master házak iránt, vagy lehet, hogy nekem van kicsavarodva az ízlésem... :U
Ami inkább nagy hátránya az általam linkelt háznak, hogy csak 8 cm-es venti megy bele, semmiképpen sem az, hogy csúnya lenne... :W
Éppen emiatt (8 cm-es ventik) estem gondolkodóba, hogy biztosan jó lesz-e az nekem... Bár [U]vízhűtés[/U] lesz a gépemben, és így ez már talán változtat a dolgon! Mert ebben az esetben nem feltétlenül kell hűteni az egész házat. Vagy szerintetek? :F

Sk8erPeter

(#4337) engusz válasza Sk8erPeter (#4336) üzenetére


engusz
veterán

Tényleg nem szép, de a kategóriájában megállja a helyét. Volt két féle Asus házam és jó pár átment a kezeim között. Én pl. jobban szerettem őket, mint a Cooler Master Elite-jeit. De ez csak ízlés kérdése. Az Elite is ugyanolyan jó.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#4338) Sk8erPeter válasza engusz (#4337) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Tényleg nem rossz az Elite sem, de szerintem túl robusztus külsőre.
Nem tudom, mi van veletek, hogy rondának találjátok... Szerintem még ha nem is szép, de mindenesetre kellemesebb megjelenésű, mint a CM Elite sorozat tagjai. :U Mindegy, tényleg szubjektív kérdés.
Akkor neked, engusz, pl. melyik Asus-vagy egyéb ház tetszik ebben az árkategóriában (6-9 ezer Ft)?

Sk8erPeter

(#4339) engusz válasza Sk8erPeter (#4338) üzenetére


engusz
veterán

Nem mondtam, hogy ronda. Csak azt, hogy nem szép. :) A kettő között biztosan érezhető a különbség. TA-210, TM-211, TM-210, TA-250 (ilyenem volt), TA-5A (ilyenem is). Ezek tetszetős darabok.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#4340) Gyuri27 válasza Sk8erPeter (#4338) üzenetére


Gyuri27
félisten

Élőben más. A raidmax ares pl képen szép. Élőben, tapintva más. Nem tetszett.

Amd - Radeon - Ryzen

(#4341) Sk8erPeter válasza engusz (#4339) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

engusz: a TA-5A és a TA-210, TA-250 tényleg nem rossz. A TM-210, TM-211 viszont microATX-os. Mint látható, én nem utasítok el rögtön mindent, ami nekem nem tetszik.
Nekem továbbra is bejön a TA-863. :K Pedig az általad említettek is egész jók.

Gyuri27: hát igen, a képek elég sokszor csalnak, de ez érthető is, minden gyártó megpróbálja a legelőnyösebb oldaláról bemutatni a termékeit, és a lehető legjobb pózban lefényképezni, hogy valaki meg is vegye. ;) Aztán a végén lehet, hogy tényleg nem olyan csodás az Asus TA-863 élőben. Nekem mindenesetre képen tetszik. :K Végül is az a lényeg, hogy nekem tetsszen, mégiscsak én fogom használni... :U :K

Sk8erPeter

(#4342) engusz válasza Sk8erPeter (#4341) üzenetére


engusz
veterán

Akkor nincs mese. Vételezz egyet. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#4343) Gyuri27 válasza Sk8erPeter (#4341) üzenetére


Gyuri27
félisten

Cukor falat. ;) Nem azt mondtam, hogy nem te döntesz és nem te fogod használni. Annyit mondtam meg kell nézni élőben.
Az ares hátulja teljesen máshogy nézz ki élőben mint a raidmax oldalán. Náluk egy 12cm-s ventinek van hely. Élőben meg 2 8cm-s van. :o

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#4344) sNiP3rFun


sNiP3rFun
tag

Sziasztok!

CM Elite 331 RC-331-KKN1-GP, erről a házról mi a véleményetek valakinek van ilyen, esetleg egyéb tapasztalatok, hűtése STB...kinézet, van alapba hütő hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#4345) Gyuri27 válasza sNiP3rFun (#4344) üzenetére


Gyuri27
félisten

Jó. Annyi pénzért meg főleg. Ha rezonál van rá trükk (bár kérdés kinél miért, másnál miért nem) lejjebb írta kollega. Hátul van egy 12cm-s venti. Előre egy 9, de még inkább 12-s venti kell.

Amd - Radeon - Ryzen

(#4346) Skizz válasza sNiP3rFun (#4344) üzenetére


Skizz
addikt

8-9 rongyért kifejezetten jó. Nálam nem is rezonál... Egyedül az elülső ventihelyet fogom kibagdosni, mert így nem sok lég jut a ventinek.

(#4347) Sonny C. válasza Sk8erPeter (#4336) üzenetére


Sonny C.
tag

Szia!
Előre tudsz bele tenni 1 db 12cm-es ventit is, hátulra meg 2 8cm-est. Egy 8 cm-est adnak hozzá ha jól emlékszem! Meg az FSP táp sem hátrány!
Nyáron ilyenbe raktam össze egy gépet az unokaöcsémnek, ha esetleg tudok segíteni kérdezz bátran!

[ Szerkesztve ]

(#4348) Sk8erPeter válasza Sonny C. (#4347) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Sonny C.: "Előre tudsz bele tenni 1 db 12cm-es ventit is, hátulra meg 2 8cm-est." Ez megnyugtató, mert eddig azt hittem, hogy csak 8 cm-es venti megy bele előre is. Köszi a segítséget. :R Az FSP táp egyébként már megvan, úgyhogy anélkül veszem. ;)

Gyuri27: "Cukor falat." :F :Y :U :W :( (Tyűha, gondok vannak? ;])
"Nem azt mondtam, hogy nem te döntesz és nem te fogod használni." - Sztem a hsz-emből kiderül, hogy én se így értelmeztem. De ha nem, akkor most mondom. :U Épp azt mondtam, hogy nem szabad hinni a képeknek, mert sokszor csalókák.
Az, hogy a Raidmax Ares honlapján azt írják, hogy hátulra 12 cm-es venti megy, "Élőben meg 2 8cm-s van.", az egész egyszerűen átb*szás. :(( Megnéztem, tényleg azt írják. Azért ez durva. :(

Sk8erPeter

(#4349) sNiP3rFun


sNiP3rFun
tag

Én nagyon pártoltam ezt a házat de mostmár téleg kételyeim vannak iránta. :F

Én ugy érzem húsvétre bekell fektetnem egy ilyen házikoba CM Elite 331 RC-331-KKN1-GP köszi a segtiségeteket sztem jó választás de ha valakinek van még tippje örülnék ha megosztaná velem.

[ Szerkesztve ]

(#4350) Gyuri27 válasza sNiP3rFun (#4349) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] elite 4 fajta előlappal. Tessék választani. Én elégedett vagyok a sajátommal. Kell + egy 12cms venti és ennyi.

Sk8erPeter: egen az ;)

Amd - Radeon - Ryzen

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.