Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2501) krisztian7 válasza Celithrandi (#2500) üzenetére


krisztian7
tag

Ezeken az oldalakon nem nagyon van , amit van az is 35 volt, ami túlságosan el volt árazva.
Gondolkoztam már ebay-ről is rendelni
[ilyet], de nem találtam róla semmi jó leírást, ráadásul erre rájönne az áfa is( ha elkapják és mostanában sok mindent átnéznek).
Amúgy ez az audigy 2 nem szed fel túl sok zajt a számítógépből? Win 7 alatt milyen a drivere?

[ Szerkesztve ]

(#2502) scream


scream
veterán

ezek közül melyik lenne nekem jó ? :F persze ,ha lehet a 15ezres árkategoriában kéne nézelődni (mivel eBay ezért a 15k-ban a szállításnak is benne kell lennie ... :((( )

[ Szerkesztve ]

(#2503) krisztian7 válasza scream (#2502) üzenetére


krisztian7
tag

15 ezernél mindegyik drágább, ez kerül 100dollárba szállítással együtt
itt , de nem tudom milyen lehet.

(#2504) scream válasza krisztian7 (#2503) üzenetére


scream
veterán

és ezek mennyivel jobbak mint pl egy sima xonar dx ? :F

(#2505) krisztian7 válasza scream (#2504) üzenetére


krisztian7
tag

Szerintem valamekkora javulást biztos elérhetsz vele, de nem biztos, hogy hallani fogod. Szerintem menj el meghallgatni valahova monjduk atc bp-re és hallgass meg egy dac-ot. viheted a saját fülesedet is meg cd-det. hallgatózni kell.
Atc Bp:
1152 Bp. Nagysándor József u. 41.
Bejelentkezés demóra, fülelésre: 20/2224151 vagy 70/4556516

(#2506) scream válasza krisztian7 (#2505) üzenetére


scream
veterán

köszi, amint időm engedi elmegyek és meghallgatom :K

de az a baj,hogy nekem nagyon drágák ... most nem akarok 30k-ért csak egy ilyen USB DAC-ot venni, inkább veszek DX-et 15-ért és a maradékot meg az uj VGA-ra költöm ...

(#2507) malloc


malloc
csendes tag

Sziasztok!

Elsősorban Guitar Rig miatt szeretnék egy lehetőleg asio-s kártyát. Csak hobbi célra kellene, tehát nem kell a stúdió minőség. (Plusz zene hallgatásra, filmre és játékra kell.)
Mit tudnátok ajánlani 15-20k-ig?

(#2508) schawo válasza malloc (#2507) üzenetére


schawo
titán

Xonar DX lesz a te barátod :))

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2509) Celithrandi válasza krisztian7 (#2501) üzenetére


Celithrandi
addikt

ilyen olcsó szaroknál nincs vám usából, ha meg eu ból rendelsz semmire sincs vám.
ha az avforum téma drága ott lehet alkudni bőven.
azt hogy audigy mit szed fel az passz, nekem a 48khz down s. bőven elég arra hogy lecseréljem :W

win 7 jövő héten jün meg a májkromaffiától akkor rakom fel egy 2. vonyóra , majd kiderül mit tud, eddig csak asszony laposán láttam, ott majd 1 óra alatt találtam meg az eszközkezelőt :W

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#2510) Celithrandi válasza scream (#2502) üzenetére


Celithrandi
addikt

látatlanba lehetetlen, max ha lenne teszt vagy bemutatóterem

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#2511) Celithrandi válasza krisztian7 (#2505) üzenetére


Celithrandi
addikt

én ezzel értek 1 et

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#2512) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok,
gyakorlati tapasztalatok érdekelnének esetlegesen egy másik Audiotrak Prodigy 7.1 tulajtól, hogy mit szól a Win 7-hez a kártya... upgrade advisor nem ismeri, fórumot böngészve újabb verziók elvileg okésak, de ez a sima 7.1 volna még.

(#2513) malwy válasza Celithrandi (#2486) üzenetére


malwy
senior tag

És ez jobb választás mint egy Prodigy HD2? (Akg 242HD)

(#2514) KMT válasza malwy (#2513) üzenetére


KMT
addikt

Nem. :Y

(#2515) Celithrandi válasza malwy (#2513) üzenetére


Celithrandi
addikt

csak azt tudom mondani, hogy a paramétereit össze kell hasonlítani + meg kell őket hallgatni

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#2516) Celithrandi válasza KMT (#2514) üzenetére


Celithrandi
addikt

indoklás?

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#2517) butyu


butyu
csendes tag

Sziasztok!

A következő probléma miatt lehet, hogy új hangkártyát kell vennem. A problémám, hogy össze szeretném kötni a samsung HT-TZ315 házimozimat a pc-vel optikai kábellel. Az alaplapi audio nem ad digitális jelet, így beraktam a jó öreg SB Live digital-t xp alatt kx driverrel, de sehogy sem sikerül hangot kicsikarni a S/PDIF-en keresztül. Az analógok jól mennek, de ha vlc player-en bejelölöm hogy a spdif-en keresztül küldje a hangot (a kártya és a házimozi optikai kábellel Toshlink dugó - 3,5mm jack dugó össze van kötve és a dvd D-in re van állítva) csak valami "szellemképes"hang :F (úgy értem duplázik a hang) jön ki a hangkártyára kötött 2.1 recsegőkből a házimozi hangfalszet-jéből semmi . Sajnos nem tudom, hogy most a hangkártya, a házimozi rossz vagy csak én vagyok naon láma.

Ha a hangkari rossz akkor milyen kártyát ajánlnátok, hogy a fenti cucc együttműködjön (játék, zene szinte semmi, filmek nagy tételben).

Bocs, hogy körülményesen írtam le a problémát, de tényleg lila gőzöm sincs a hangeszközökhöz.

Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#2518) KMT válasza Celithrandi (#2516) üzenetére


KMT
addikt

Tapasztalat. Volt HD1V-m.

(#2519) Celithrandi válasza butyu (#2517) üzenetére


Celithrandi
addikt

miért nem sima koaxal kötöd össze? egy rendes optikai kábel kb kifizethetetlen.

esetleg rakd fel ezt a cuccot és nézd meg hogy vele mplayer alól kimegye e
http://www.cccp-project.net/

telepítéskor meg is lehet adni hogy ac3 meg dts az szépen kimenjen spdif en.

ha sb t beraktad és feltelepítetted szedd le az alaplapi hang cuccait ha még nem tetted, aztán sb nek is kellene lennie saját progijának ahol be tudod állítani a kimenetet

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#2520) malloc válasza schawo (#2508) üzenetére


malloc
csendes tag

Olvasgattam róla és tetszik. Úgy tűnik, tényleg ő lesz a barátom.
Nagyon köszi :DD

(#2521) Celithrandi


Celithrandi
addikt

na én jövő héten kapok a forgalmazótól egy ilyet tesztre:

M2Tech hiFace USB Digital Audio Interface

Specifications

* Input: 1 x USB A type male
* Output: 1 x RCA female
* Input: USB 2.0 Format
* Output: S/PDIF Stereo Digital Audio Format
* Sampling Frequency: 44.1kHz, 48kHz, 88.2kHz, 96kHz, 176.4khZ, 192kHz
* Resolution: 16 up to 24 bit
* Dimensions: 10.2(d) x 2.2(h) x 2(w) cm
* Power Supply: 5V DC from USB bus
* Temperature: from 0°C to 70°C
* Weight: 50gr approx.

valszeg csak 2.0 hang fog átmenni rajta, de azért tesztelem, hogy ac3 és dts átmegy e.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#2522) doktordrog


doktordrog
aktív tag

Ha van egy sima Audigym, akkor mennyire éri meg beújítani, egy Xonarra? (Egy Genius 3xxx hangfalszettem van)

(#2523) dudika10 válasza doktordrog (#2522) üzenetére


dudika10
veterán

Attól függ melyik xonarra és attól, hogy milyen jó a hallásod.

Szerintem ehhez a hangfalhoz nincs értelme. Többe kerülne a hangkártya mint amennyit a hangfal ér.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2524) doktordrog válasza dudika10 (#2523) üzenetére


doktordrog
aktív tag

k, lol. :)

köszi

(#2525) doktordrog válasza doktordrog (#2522) üzenetére


doktordrog
aktív tag

Rájöttem, hogy elírtam, és 5xxx-m van. Nem tudom, hogy változtat -e a helyzeten.

Egyébként milyen összegből érdemes hangfalakat venni?

(#2526) dudika10 válasza doktordrog (#2525) üzenetére


dudika10
veterán

Melyik? 5005, 5100?

Egy Xonar DS-en esetleg érdemes elgondolkozni. Elég jó és olcsó hangkártya.

Az, hogy milyen összegért érdemes hangfalat venned az a pénztárcádtól és a füledtől függ. Általában azért egy 5005-ös Geniussal az emberek nagyon nagy része meg van elégedve. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2527) doktordrog válasza dudika10 (#2526) üzenetére


doktordrog
aktív tag

Bocs :)) 3600-m van. De a lényeg, hogy az 5xxx egy Xonarral, nagy előrelépés lenne? Egy 50k-s rááldozást lehet megérne nekem, hogy szebben szóljon.

köszi :)

(#2528) dudika10 válasza doktordrog (#2527) üzenetére


dudika10
veterán

Hát egy 5005 és egy xonar DS az úgy 35-ből kijön. Az egy elég jó páros.
De hatalmas előrelépésre ne számíts. De jobb mint a mostani egy alaplapival.

Minden a füleden múlik. Érdemes lenne meghallgatnod egy olyan rendszert. :K

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2529) doktordrog válasza dudika10 (#2528) üzenetére


doktordrog
aktív tag

Ok, köszi megnézem. De ez az 5005 tökre úgy néz ki, mint a 3600-m.

Nem alaplapim van, hanem Audigym! :DD

(#2530) South Velen válasza doktordrog (#2529) üzenetére


South Velen
addikt

Szerintem sem lenne nagy előrelépés. A 3600 el van találva nagyon.

(#2531) dudika10 válasza doktordrog (#2529) üzenetére


dudika10
veterán

Ja tényleg, hát akkor egyáltalán nem lenne akkora előrelépés mint amennyit ráfordítanál. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2532) doktordrog válasza dudika10 (#2531) üzenetére


doktordrog
aktív tag

Köszi a segítséget :)

Sajnos 2-300k-m nincs erősítőre és rendes hangfalakra :( Majd egyszer.

(#2533) Szigi90


Szigi90
csendes tag

sorry - áttettem egy másik topicba

[ Szerkesztve ]

(#2534) Celithrandi válasza doktordrog (#2532) üzenetére


Celithrandi
addikt

lépésenként kell nem egyben mindent

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#2535) ktg3


ktg3
őstag

sziasztok

asszem elromlott az SB live 5.1 em
szeretnék venni másikat

csak igényesen szeretnék zenét hallgatni semmi más extra nem kell
ilyen audigy 1-2 vel szemezek

érdemes ilyeneket venne vagy van valami más ajánlatotok?

(#2536) dudika10 válasza ktg3 (#2535) üzenetére


dudika10
veterán

Asus Xonar DS vagy D1/DX ha belefér a keretbe.

Xfi Xtreme Audio-t NE.

Ha az asusok nem férnek bele akkor Audigy 1,2,4.
De ne SE vagy más butítottat.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2537) ktg3 válasza dudika10 (#2536) üzenetére


ktg3
őstag

igazából beleférhet akármi
csak ár/értékre legyen jó abban amire nekem kell

akkor az asus xonar ds az tuti lenne?

(#2538) dudika10 válasza ktg3 (#2537) üzenetére


dudika10
veterán

Használom már egy ideje, elég jó kis kártya, driverileg is tök egyszerű. A HiFi mód nagyon jó benne és nagyon olcsón adják.
A D1/DX is kb ugyan ilyen jó ár/érték arányban. De ha nincs mellé drágább hangfalad akkor a DS is megfelelő. :K

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2539) Orgi válasza Orgi (#2512) üzenetére


Orgi
őstag

Úgy látszik csak én használok már ilyen hangkarit, mindenesetre működik Win7 alatt régi bétás driverrel...

(#2540) ktg3 válasza dudika10 (#2538) üzenetére


ktg3
őstag

jah csak profi fejhallgatóm lesz mellé amúgy 2X20W os hangfal van mellé de az nem olyan profi és a fejhallgató is csak ilyen 20-30K-s darab lesz

(#2541) BluEyes válasza Orgi (#2539) üzenetére


BluEyes
őstag

Az unokatesó (Terratec Aureon Sky) van nekem, megy szépen W7 alatt a vistás béta driverrel, ASIO és Wasapi (ex-Kernel Streaming) is működik. A Control Panel viszont nem akarja az igazat, csak a digi in-out beállításai, valamint a füleserősítő ki/be jelenik meg, a többi (források és kimenetek jelszintje) a w7 keverőből vezérelhető. Nálad is így van?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#2542) Orgi válasza BluEyes (#2541) üzenetére


Orgi
őstag

Helló,
igen nálam is így van és más is írt privit, hogy neki is így van :) Ez így elfogadható, ennyiért nem veszek új hangkarit, megy ez rendesen úgy tűnik...

(#2543) BluEyes válasza Orgi (#2542) üzenetére


BluEyes
őstag

Sose legyen nagyobb bajunk. Én se cserélem le, míg jól működik az aktuális OS-ek alatt. Jóféle öreg vasak ezek. :K

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#2544) bkvfan


bkvfan
csendes tag

Szaisztok! Nem tudom, jó helyen kérdezem, de van ötletetek, hogyan tudnám összekötni az erősítőmet a számítógépemmel úgy, hogy ne legyen zavaró alapzaja? Ha lehet digitális RCA, vagy optikai kábellel. Kell hozzá valami usb-hangkártya, digitális kimenettel? Lécci segítsetek konkrét típusokkal, vagy ötletekkel. :R
mp3-at szeretnék lejátszani normális minőségben alapzaj nélkül erősitőn keresztül. Az erősítőn van kétfajta digitális bemenet is.

[ Szerkesztve ]

(#2545) dudika10 válasza bkvfan (#2544) üzenetére


dudika10
veterán

Milyen digitális bemenet van az erősítőn? Milyen alaplapod van?
Ha csak zenét hallgatsz és nem játszol akkor az alaplapi hangkártya is elég neked ha van rajta digitális kimenet. Nekem pl van koax is és optikai is. Innentől kezdve már csak a megfelelő kábelt kell megvenned hozzá.

Amennyiben nincs digitális kimenet az alaplapodon, vagy az erősítődön másik van akkor az Asus Xonar-okon van optikai kimenet és azok megérik az áruk. Pl egy Asus Xonar DS elég lehet akkor már neked.

szekr: Ha kitöltöd az alaplapod mindenki könnyebben tud segíteni. ;)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2546) bkvfan válasza dudika10 (#2545) üzenetére


bkvfan
csendes tag

az a helyzet, hogy valami integrált hangkártyám van, azon csak a szokásos három jack típusú csatlakozó van. Igazából olyat szeretnék, amit később laptophoz is tudnék használni, azaz usb csatlakozású.
"Csak" zenét szeretnék hallgatni, filmet nem nézek szgépen, és játszani sem játszok, csak az mp3 zenéket szeretném lejátszani rajta.

[ Szerkesztve ]

(#2547) meroly


meroly
veterán

Sziasztok!
Itt nagyobb a mozgás.
Ebben segítség?

Impossible is nothing

(#2548) dudika10 válasza bkvfan (#2546) üzenetére


dudika10
veterán

Hát akkor ezt tudom mondani csak. Ezen van optikai kimenet.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2549) benedekco válasza dudika10 (#2548) üzenetére


benedekco
addikt

ezen is van és egy 10essel olcsóbb

nem akarok belepofázni, tök véletlen hogy pont láttam ezt... amúgy más miatt kutakodom a zajkeltők közt

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#2550) dudika10 válasza benedekco (#2549) üzenetére


dudika10
veterán

Csak lehet-e kapni? :)
Ezt nem tudom, hogy működik-e win7 alatt. Az előző biztos, és az előző kapható is elvileg.

Azért linkeltem azt, mert arról jóval többet tudok. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.