Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2701) Nick906


Nick906
csendes tag

Hy!

Tervbe van egy hangkártya vásárlás, főként gitározáshoz (effektek, Guitar Rig) kellene ezért fontos lenne h ASIO-t ismerje. Fentebb láttam h Asus Xonar DX-et javasoltatok, ami kb. árban is okés lenne. Esetleg van más is ebben a kategóriában?
A fenti kari PCI-os, így nem igazán hordozható. Tudtok valami USB-set elérhető áron, ami megfelelne a fenti feltételeknek?

(#2702) schawo válasza pc-user (#2700) üzenetére


schawo
titán

Bocs de ez elég kevés infó. A kinézet csak elég kis mértékben módosítja a kártyáról formálható véleményt :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2703) schawo válasza pc-user (#2700) üzenetére


schawo
titán

Nick906:
USB-vel számíts érzékelhető latency-re XP alatt, többen panaszkodtak még a emu 0202-re is. Ha van FireWire portod, akkor inkább fw modult használj

USB, közepes hangminőség: Behringer UCA202
USB, kiváló hangminőség: E-MU 0202

Firewire jó hangminőség: Behringer FCA202
Firewire, kiváló hangminőség: M-Audio FireWire Solo

Talán az USB-s Behringer latencyje nem olyan vészes, mert egy speciális, külső gyártó által készített drivert használnak, ami megkerüli az XP beépített USB kezelését. De ez nem saját tapasztalat, ilyet még ne használtam. Én FW-re esküszöm :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2704) pc-user válasza schawo (#2702) üzenetére


pc-user
aktív tag

Konkrétan valami ilyesmiről lenne szó.
Az egyik kérdésem pl. az, hogyan valósul itt meg az 5.1-es hangzás egyetlen fejhallgatókimeneten keresztül? :F (szerintem sehogy... :) )
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#2705) schawo válasza pc-user (#2704) üzenetére


schawo
titán

"[...] sehogy... :) [...]"

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2706) pc-user válasza schawo (#2705) üzenetére


pc-user
aktív tag

Sok szép dolgot rá lehet írkálni egy termékre...
Egyébként nekem egy régebbi notihoz kellett volna valami ilyesmi megoldás, mivel a sajátja zajosan vesz fel.

(#2707) ludsimon válasza ludsimon (#2699) üzenetére


ludsimon
veterán

Erre valaki?

undefined

(#2708) ludsimon válasza ludsimon (#2699) üzenetére


ludsimon
veterán

dupla

[ Szerkesztve ]

undefined

(#2709) riam válasza ludsimon (#2699) üzenetére


riam
tag

Szia! Ha hangkártyában gondolkodsz, mindenképpen olyat ajánlok, aminek megerősített fejhallgató kimenete is van. Az Audrack Prodigy HD2 lenne szerintem a legjobb, ezt kimondottan igényes zenehallgatásra ajánlják (kb 30k)
Ha ennél olcsóbban szeretnéd megúszni, szinte ugyanazt tudják az Terratec Aureon Sky/Space kártyái is, bár a driverei hiresen rosszak, de mert ugyanaz a hangchip van benne mint a Prodigy-ben, sokan át moddolják, így azután lehet a Prodigy-ként használni. Ezeket újan már nem lehet kapni, de használtan (itt az apróban is) találhatsz már 5-10k körül.[link] (Az Aureon Fun már újabb, de azt nem szabad megvenni, mivel az már egy legyengített változat, más hangchip-el!)
Egyébként gratulálok az új fülesedhez, szerintem nagyon jó árban jutottál hozzá. Három akg fülesem van, az egyik egy k240s és nagyon szeretem. később, bejárátás után még sokkal jobb hangja lesz!

[ Szerkesztve ]

(#2710) schawo válasza pc-user (#2706) üzenetére


schawo
titán

"sajátja zajosan vesz fel." Ez meg sehogy :DD

Ha relative olcsón akarsz venni egy relative jó felvevő külső modult, akkor a Behringer UCA202 a te barátod. Házi és mini stúdiók és zenészek is rendszeresen használják rögzítésre :)
egy villám review

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2711) pc-user válasza schawo (#2710) üzenetére


pc-user
aktív tag

Nem vesz fel sehogy? Hiába van rajta mic in csati, hangot nem lehet vele felvenni?

(#2712) Nick906 válasza schawo (#2703) üzenetére


Nick906
csendes tag

THX a kimerítő választ. :R
A FireWire biztosan jó, csak már majdnem annyiba kerül mint egy gitárkombó, ennyit nem akarok rákölteni, vagy ha igen akkor már a kombót veszem meg.
Az USB-nek még utána nézek (bár azok se olcsók), azért az alacsony latency fontos lenne, de lehet lemondok a hordozhatóságról és marad a PCI-os Xonar DX, az kb. 18-ból megvan. És ezzel nem kéne multieffektet, vagy kombót vennem, a feléből kijövök és rengeteg effekt rendelkezésre áll.

Am a fenti karival (Xonar DX) milyen tapasztalatok vannak? Van esetleg ebben a kategóriában jobb? Persze ár/érték arányt figyelembe véve.

(#2713) BluEyes válasza Nick906 (#2712) üzenetére


BluEyes
őstag

Arra figyelj oda, hogy ezeknek a mezei pc hangkártyáknak (mégha a nagyszerű Xonar is az illető) a bemenete nem épp a pickupok álma. Csúnyán meg tud dögleni a gitárhang, ha nem megfelelő a kártya bemenő impedanciája. Valamint a Latency (késleltetés) sem tud elég alacsony lenni.
Meg különben is, a hangszer az nem pécé. Tisztességes cuccok nélkül nem lesz jó a sound. A helyedben Line6 dolgai között keresgélnék, Toneport UX1 lenne jó pl, a saját effektjei is meglehetősen jók, és műx a GuitarRig-gel is amennyire tudom.
Ezen a fórumon kérdezősködj inkább, kicsivel többet tudnak a szakmáról, mint itt. :) Az adás-vételben nézd meg a #323059 számú hirdetést pl.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#2714) ludsimon válasza riam (#2709) üzenetére


ludsimon
veterán

"később, bejárátás után még sokkal jobb hangja lesz!"

Komolyan?
Én egyelőre nem tudom elképzelni. :D
Most is jól szól de, hogy ennél is jobban.. :)
Amúgy ha jól tudom/olvastam, akkor 200 óra a bejáratási idő?

Egész éjjel bekapcsolva hagyom a zenét, most tart 41 óránál.

Egyébként nem jó!
Laptophoz használom, így csak USB-s jöhet szóba!

[ Szerkesztve ]

undefined

(#2715) schawo válasza BluEyes (#2713) üzenetére


schawo
titán

Jah, gitárhoz :) (write only mód sux)
Szóval gitárhoz egész jó megoldás:
B UCG102

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2716) Nick906 válasza BluEyes (#2713) üzenetére


Nick906
csendes tag

A Line6-es cucc valóban jobbnak tűnik, de ezek a piszkos anyagiak :((( (azért megjegyeztem)
Lassan én is kezdem látni h ez nem úgy műxik ahogy elterveztem, gondoltam egy gitár + erősítő/kombó árából veszek egy jobb gitárt + egy hangkarit s mindenki boldog, de lehet mégsem jobb keverni a kettőt (PC és gitár).
Egyenlőre azért még kitartok az elképzelésem mellett.
A schawo által linkelt behri cucc kb. egy Xonar ára, de teljesítményben vajon mennyire okés?
Ezeknek utána nézek, keresek teszteket.

Addig is ha talált valaki jobb megoldást gitáros témához az szóljon.

Ja és THX a segítséget schawo és BluEyes.

(#2717) BluEyes válasza Nick906 (#2716) üzenetére


BluEyes
őstag

Én nem mondtam, hogy elkefélt ötlet a pc-t bevonni a zenélésbe, ellenkezőleg! Nagyon komoly gitáros arcok csinálják számítógépen, vonalból felvéve a lemezeiket. Csak arra akartam a figyelmed felhívni, hogy ha nem odavaló eszközökkel próbálkozol, akkor igen silány végeredményt kapsz. A hirdetésben amit írtam, a Toneport UX1 ára 23k, kicsi alku biztos belefér. Ez egy spéci vas, pont arra lett kitalálva, amire te szeretnéd használni, és úgy is szól, ahogy kell. :K A kis Behringer azért messze nem ez a kategória, inkább csak olcsóbb. :N
Mondjuk kicsit elfogult is vagyok a Line6 kapcsán. Múltkorjában kerestem itthonra egy igazán olcsó, pici,de jóhangú kis multit, fotelban pirickolás céljára. Volt itt Digitech, Korg, Zoom, csak aztán vettem egy Line6 Pocket POD-ot is (16k használtan, azon a fórumon amit linkeltem korábban), kipróbáltam, aztán a többit gyorsan tovább is adtam. Ezt a kis piros izét meg imádom. :K

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#2718) Nick906 válasza BluEyes (#2717) üzenetére


Nick906
csendes tag

Lehet mégis UX1 lesz. Én az új áráról beszéltem (32k), ez kicsit sok, de használtan lehet még pont befér.
Am a fenti behringernek is utánaolvastam, hát jó tapasztalatokat nem nagyon találtam...
Vagy Line6, vagy valami PCI-os kari, még keresgélek...

(#2719) schawo válasza Nick906 (#2718) üzenetére


schawo
titán

Nekem nem nincs ilyen kis Behringerem (M-Audio FireWire 1814-et nyúzok, ami finoman fogalmazva is nem egy kategória), de jókat hallottam róla olyanoktól, akik használják. Szó se róla, a Toneport jobb kütyü.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2720) Nick906 válasza schawo (#2719) üzenetére


Nick906
csendes tag

Oks Behringert én se fikázom látatlanba, valszeg keveset olvastam róla.

Ez a Pocket POD felkeltette az érdeklődésemet. Ez megy PC nélkül is, de ezzel még nem lesz hangkártyám, tehát ez vagy UX1. Érvek/ellenérvek?

Pár tapasztalatot írhatnál róla, akár Priviben is ha itt egy kicsit OFF.

(#2721) Nick906 válasza Nick906 (#2720) üzenetére


Nick906
csendes tag

Sry a második fele BlueEyes-nak ment volna.

(#2722) BluEyes válasza Nick906 (#2720) üzenetére


BluEyes
őstag

Pocket POD más történet. Nem hangkártya, hanem egy komplett multieffekt, leginkább otthoni gyakorlásra, lévén nincs még pedálsora sem, így színpadon macerás a programok közt váltogatni.
Az usb is csak egy szimpla midi in/out. Tehát nem megy a digitalizált hang ki-be az usb-n, az csak a kütyü vezérlésére van, van is egy jópofa szoftver, amivel az usb-n keresztül tudod roppant egyszerűen, átláthatóan programozni. Vyzex Így értelemszerűen a Guitar Rig és hasonlók sem használhatók vele.
Az erősítő- és hangfal szimulációk nagyon jók. Effektekből csak a leginkább használatosakat tartalmazza (reverb, delay, chorus, flanger, tremolo, compressor, fixre állítható wah), aztán ennyi. Namost nekem pont ennyi kellett: gitárhangú gitár (a többi multi esetében ez nem mindig jött össze :D ), kis visszhang, chorus... Volt több multim régebben, a bennük lévő többi effektet végigpróbálgattam egyszer, aztán soha többet. :) nem az én világom.
Én pont hogy nem akartam a számítógéphez kötődni, felvételt se akarok csinálni, csak egy egyszerű, jólszólós kis cuccot kerestem a hifire kötve prüntyögni. A Pocket POD-ot nekem találták ki.

Az UX1 ellenben egy spéci hangkártya, direkt a számítógépes effektezés, felvétel készítés, utómunkák stb. végzésére. Persze a szimpla gyakorlásra is tökéletes. Sokkal-sokkal többet tud, mint a Pocket, és további modellpakkokat lehet hozzá venni, plusz használható a többi szoftverrel (Rig, Revalver, Cubase stb) is. Nagyon jó minőségű AD/DA átalakítók, mikrofon bemenet, stb. jó kis házi stúdió építhető vele.
A Studio GX hangra, effektek szempontjából ugyanaz, mint az UX1, csak olcsóbb, mert csak egy gitár input van rajta, mikrofon nincs. Ha nem akarsz dalolni, a gitárhoz a GX is elég. Mélyen 20k alatt megvehető használtan.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#2723) dalek


dalek
tag

Sziasztok!
M-Audio Fast Track USB-ben ugye nincs fejhallgató előerősítő? Sehol nem találtam erre vonatkozó leírást :F

Ajánlottak egy M-Audio Fast Track USB-t 18 000 Ft-ért, és egy E-mu Tracker Pre-t 30 000 ért.
Az E-mu komolyabb cuccnak tűnik, de vajon megéri a +12 000 forintot, ha csak zenehallgatásra szeretném használni /egyelőre/ ?

(#2724) schawo válasza dalek (#2723) üzenetére


schawo
titán

99%, hogy a füles kimenet erősített.

Ha zenei szerkesztésre, rögzítésre is szeretnéd használni, akkor M-Audio > E-MU, csak a márkanév miatt, illetve egészen pontosan azért, mert az M-Audio eszközöket a Pro Tools is támogatja.
Ha csak mezei rögzítésre, zenehallgatásra, akkor az E-Mu-tól talán kicsit jobb hangminőséget kapsz. Hogy ez 12000 Ft-tal jobb hangminőség-e, azt nem tudom :D

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2725) schawo válasza dalek (#2723) üzenetére


schawo
titán

Ellenőriztem, erősített:

Headphone Outputs
max output level: +2dBV at THD < 0.007% into 32 ohms
max output power: 48 mW per channel into 32 ohms
signal to noise ratio: -105dB, A-weighted, max. gain
dynamic range: 105dB, A-weighted, max. gain
THD + N: 0.007% (-83 dB), 1kHz, -1dBFS, max. gain
frequency response: 20Hz to 20kHz, -0.2 / +0.1dB, max. gain
output impedance: 33 ohms
crosstalk: < -85dB, 1kHz, channel-to-channel, into 32 ohms
headphone impedance: 32 to 600 Ohms recommended

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2726) Nick906 válasza BluEyes (#2722) üzenetére


Nick906
csendes tag

Oks, akkor UX1 lesz sztem. Thx a segítséget

(#2727) tejeskifly


tejeskifly
aktív tag

szevasztok, mostanában szeretnék venni valami hangkarit, 5-6-ért néztem hardveraprón Terratec Aureon Sky-t, ami audiotracká van alakítva. Ennyi pénzért van esetleg jobb? Lényeges hogy működjön win7 64bit-el

(#2728) schawo válasza tejeskifly (#2727) üzenetére


schawo
titán

Nem mai gyerek, de még mindig igen jónak számít. 6k-ért ajándék. Kompatibilitásról nincs infóm, de ha mennek vele az Audiotrak driverek, akkor nem hiszem, hogy gondod lesz vele.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2729) BluEyes válasza tejeskifly (#2727) üzenetére


BluEyes
őstag

Megy w7 alatt a vista driverekkel (mármint Terratec Sky-ként a terratec driverekkel). Mondjuk én w7-32bit alatt használom, de nem látom okát, hogy miért ne menne 64 biten. Vista-64bit driver van hozzá.
Ezt az Audiotrak-ra flesselést próbáltam anno, szerintem ökörség, értelme semmi, ellenben instabil szar lesz a kártyából. Jó hír viszont, hogy visszaflesselni Sky-ra ugyanolyan egyszerű.
Hogy értsd: A Prodigy 7.1-es, míg a Sky csak 5.1, plusz a Prodigy-n koax, míg a Sky-n optikai a digi kimenet. Az átflesselt kártya ezen difik miatt nem százas.
Ha olcsón akarsz jóhangú kártyát zenehallgatásra, füleserősítővel, akkor ezt válaszd. Kicsit azért próbálj alkudni.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#2730) Bib


Bib
őstag

Hali!
Érdeklődnék hogy audigy 2 zs karimat érdemes lenne e lecserélni egy x-fi titaniumra vagy gamerre?
Egyáltalán mi a különbség a kettő között?
Amire kellene :zene,néha film meg játék.Igazából ami a problémám cod2 alatt eax 3 bekapcsolva néha akadozik a gém.Igazából kb 6 éve együtt élek ezzel :) s már a 3. gépembe is ez az audigy 2 van.Az x-ram ebben segítene ?
Köszi a válaszokat előre is .

(#2731) Bib válasza Bib (#2730) üzenetére


Bib
őstag

Valaki legyen szíves segíteni.

(#2732) Falconer válasza Bib (#2730) üzenetére


Falconer
aktív tag

Zenére ne gamert vegyél, mert oltári szar a frequency response. X-fi extreme gamer teszt Bár mondjuk ez attól is függ, hogy milyen fejhallgatón/hangszórón hallgatod a rendszert. Ha valami olcsóbb dolgon, akkor jó az xtreme gamer is.

Ha ennél komolyabb darabot veszel akkor az hangminőségben és teljesítményben is jobb lesz lesz az audigy2nél jóval. Ha meg játszol EAX5 játékokkal, akkor sokat tud dobni az élményen.

Cod2nél szerintem lényegtelen, mert az Audigy2 az EAX4et támogat, tehát nem kéne h probléma legyen neki. Cod2 egyébként is egy igen régi játék és már anno is nagyon jól optimalizált volt.

(#2733) kbhuinfo válasza Falconer (#2732) üzenetére


kbhuinfo
tag

Most vettem x-fi-t MSI kiadásban, szerencsére az optikai kimenet stereo és nem 5.1, szóval én nem tudom használni (mindazonáltal szép hangja van). Ha valakit érdekel, akkor írjon (11e).

Nekem zene, videó és játék használatára kellene <20e magyar forint értékű kártya. Milyet ajánlanátok? A játék és a házimozi (optikai 5.1 követelmény) előnyt élvez...

Köszönöm!

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#2734) dudika10 válasza kbhuinfo (#2733) üzenetére


dudika10
veterán

Asus Xonar DS / D1 / DX.

Ezek elvileg mind tudják azt, amire neked szükséged van. :K

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2735) kbhuinfo válasza dudika10 (#2734) üzenetére


kbhuinfo
tag

Köszi!

Turtle beach eltűnt a színről... pedig régen klassz cuccokat csinált. Driverek régi eszközökhöz már nem készülnek?

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#2736) Falconer válasza kbhuinfo (#2733) üzenetére


Falconer
aktív tag

X-fi micsoda?

Szerk:
X-fi Titanium 20k alatt van Klikk, és 5.1es dolby digital a digitális kimenete.

[ Szerkesztve ]

(#2737) schawo válasza kbhuinfo (#2735) üzenetére


schawo
titán

Turtle Beach, hmm azok a régi szép idők ... :) Még mindig van valamelyik szekrényben két TB kártya is.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2738) kbhuinfo válasza Falconer (#2736) üzenetére


kbhuinfo
tag

Valóban, jó hír, akkor csak mellélőttem. [link]
Ebben sajnos nincs DD live, szóval stereo az optikai. Viszont van rajta ez a "shield", ami az interferenciát hivatott csökkenteni.

Kérdés: miért hallok mégis borzalmas zajt a fejhallgatóban, mikor dolgozik a gép, vagy pl. egy progress bar "halad"? Köszi!

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#2739) Vaze


Vaze
őstag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy manapság mennyit ér egy sound blaster audigy 2 zs Kari?
Köszi

Üdv...:Zoli

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#2740) Vaze válasza Vaze (#2739) üzenetére


Vaze
őstag

Bocsi azt elfelejtettem oda irni hogy használtan mennyit is ér?:)

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#2741) Vaze válasza Vaze (#2740) üzenetére


Vaze
őstag

UP

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#2742) schawo válasza Vaze (#2739) üzenetére


schawo
titán

Fórumon próbálja valaki 8e-ért eladni, fél éve sikertelenül.
Egy másik hirdetésben 6e-ért kínálják, egyelőre még megvan. Ebből én 4-5e-re taksálom.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2743) Vaze válasza schawo (#2742) üzenetére


Vaze
őstag

Értem
Köszi szépen

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#2744) killer1203


killer1203
senior tag

Hali

Egy alaplapi ALC 889A -t érdemes lecserélni egy Asus xonar DS -re vagy valami hasonlóra? Logi x-540 el használnám, de az alaplapival is jólszol szerintem. Annyivall szebb és tisztább lessz a hang hogy 12k-t kiadjak érte :F

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#2745) dudika10 válasza killer1203 (#2744) üzenetére


dudika10
veterán

Ez attól függ, hogy mennyire jó a hallásod. Szerintem ahhoz a kategóriához nem igazán érdemes még rászánni ennyit. A hangrendszer árának a fele... :N

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2746) killer1203 válasza dudika10 (#2745) üzenetére


killer1203
senior tag

Átlagos szerintem :) Filmre és zenére használom legtöbbet de szerintem alaplapival is szépen szól, ha kitudnám próbálni akkor könnyebb lenne választani :)

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#2747) dudika10 válasza killer1203 (#2746) üzenetére


dudika10
veterán

Az x540 elég valószínű, hogy szűk keresztmetszet lenne. Szerintem.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2748) schawo válasza dudika10 (#2747) üzenetére


schawo
titán

Egyetértek.

(#2744) killer1203:
Amúgy a 889A elég jó, messze a többi alaplapi csipogó fölé nő.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2749) killer1203


killer1203
senior tag

Akkor marad az alaplapi, jólessz majd másra a pénzecske :DDD

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#2750) IRON STORM


IRON STORM
őstag

Xonar DX-t tervezek vásárolni. Főleg játékra és zenére használom majd. Játékok alatt lehetnek vele problémák esetleg?

Csak a TDi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.