Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2051) redzsi válasza redzsi (#2045) üzenetére


redzsi
senior tag

No és a felugró képre van valami ötlet?
[link]

(#2052) zil0g


zil0g
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kerdesem itt a felveztes:
Otthon van 5.1 belepo szintu hangcucc.
Nos a problema az asztali pc leselejteve lesz miutan megerkezik az uj laptop, de az 5.1 et nem akarom kidobni/eladni, hanem inkabb vennek egy usb -s vagy expresscard -os hangkartyat. De gondolkodok melyik legyen igy:

Kikernem a velemenyeteket is, versenyzok:

- X-Fi Xtreme Audio Notebook -expresscard
(bosszanto hogy az 5.1 es kimenett kulon kell hozza megvenni)

- X-Fi Surround 5.1 - usb

- Trust SC-5500P - usb

- Asus Xonar-U1

Nekem eroteljesen a creativeokhoz huz azok kozul is a X-Fi Surround 5.1-hez a szivem annak ellenere hogy a creativeok drivereit neha szidjak (mondjuk ugyis xp lesz meg fenn a masinan jo sokaig ;] )
(meg habar tom, hogy egy hangkartya arra is valo, hogy a terhelest levegye a cpurol, de eleg sok helyen nyavajogtak az usb -s hangkartyak visszafogajk a gepeiket, express xcard nal is fenn all ez?)
Valaszokat elore is kosz!

(#2053) celf válasza zil0g (#2052) üzenetére


celf
őstag

egyebkent en ugy tudom, hogy csak a dedikalt DSP chipes karyak veszik el a cpu-rol a terhelest. es az a profibb kategoriaban is az egy fokkal dragabbak kozott van.

(#2054) atom18


atom18
aktív tag

hali. milyen hangkártyát ajánlotok,én az alábbiakat gondoltam:

Creative SB X-Fi XtremeGamer
Creative SB X-Fi XtremeMusic
ASUS Xonar D1

fontos szempont a film és a zene.
köszi a segítséget mindenkinek.

(#2055) hossszú válasza atom18 (#2054) üzenetére


hossszú
őstag

ASUS Xonar D1-et vegyél :K

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#2056) csny75


csny75
csendes tag

Helló!

Hangkártyát szeretnék venni, elsősorban játékra (Battlefield 2), de film+zene is fontos!
Digitális kimenet, és a játékok miatt EAX is kell! Esetleg EZ jó választás lenne? Előre is köszi!

(#2057) hossszú válasza csny75 (#2056) üzenetére


hossszú
őstag

Neked egy X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty Pro is megfelelne. :B

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#2058) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Ti milyen hangkártyát vennétek a helyemben az Audigy 1-esem helyére?
-van egy Genius 5.1-es hangrendszerem, azt szeretném kihasználni vele
-valamint vagy egy Sennheiser HD555-m is, ha azt meg tudná hajtani rendesen az sem lenne hátrány!
-és még az is feltétel, hogy működjön rendesen win7 alatt (legyen basszus, ne recsegjen, stb), mert creative-ék képtelenek erre sajnos :(((

jah és majd elfelejtettem, leggyakrabban zenét hallgatok vagy filmezek, néha játszom, de nem kell profi gamer kártya, inkább a musica szóljon szépen rajta :)

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#2059) celf válasza A_ScHuLcZ (#2058) üzenetére


celf
őstag

nem sok lehetoseg van. asus azt csa.

(#2060) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Xonar DX és a Xonar D1 között mi a különbség?
Ezeknél már nincs baj driver szempontjából win7 alatt sem? Mert az audigy-t úgy kellett hackelni, hogy pl az mp3-ak alatt legyen basszus, vagy hogy mint a 6 hangszórón szóljon a zene is, ne csak a 2 fronton.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#2061) abridabri válasza A_ScHuLcZ (#2060) üzenetére


abridabri
veterán

DX = pci express csatlakozo / D1 = sima pci . Mas kulonbseg nincsen koztuk.
Win7 alatt tokeletes a driver ,mint minden mas oprendszer alatt is... :K

(#2062) CséZé


CséZé
őstag

Hi!

AKG K 99 füleshez és Logitech Z-2300-hoz milyen hangkártyát ne sajnáljak?
Sokat hallottam már az Asus Xonar D1-et és régebben az Audiotrak Prodigy HD2-t ajánlották. Az utóbbi nem felesleges? Esetleg más alternatíva?

[ Szerkesztve ]

(#2063) WN31RD válasza CséZé (#2062) üzenetére


WN31RD
addikt

Jól sejted, teljesen fölösleges egy egész komoly 100+ dolláros hangkártya egy kis semmilyen 100+ dolláros műanyag hangfal mellé. Hacsak nem zajos, teljesen jó lesz neki az integrált. Az AKG K99 jobb ugyan, de 100+ dolláros hangkártya ahhoz is túlzás azért.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2064) CséZé válasza WN31RD (#2063) üzenetére


CséZé
őstag

tehát a Xonar bőven jó, köszi!

(#2065) A_ScHuLcZ válasza abridabri (#2061) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Szuper! 64bittel sincs gondja? Mert épp most váltok arra!

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#2066) abridabri válasza A_ScHuLcZ (#2065) üzenetére


abridabri
veterán

semmi gondja 64bittel

(#2067) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello
Sok hozzászólást olvastam hangkártya ügybe nem csak itt. Akarnék venni egy hangkártyát, hogy ne az alaplapival szóljon.(bár eddig még nem volt gondom vele) Csak aggaszt, hogy az ASUS az egyedüli gyártó aki normálisan támogatja driver szinten a termékeit? :F Egy Audigy SE-t vennék, mert most nem akarok olyan sokat költeni erre a célra. Vista64 alatt működik ez rendesen, mert elég kétes dolgokat olvastam? Ilyen-olyan moddolt driver...stb.

(#2068) abridabri válasza F_Zolee (#2067) üzenetére


abridabri
veterán

allitolag nem muxik semelyik creative win7 alatt meg vista alatt is problemas..nem tudom, en igy tudom. Sajnos jelenleg tenyleg scak az asus az egyetlen alternativa . Mar ha ragaszkodsz a win7hez es nem jo az xp neked

(#2069) F_Zolee válasza abridabri (#2068) üzenetére


F_Zolee
veterán

Sajnos kénytelen vagyok a Vistát használni, mert az új gép alaplapi driverei nem a legjobbak XP alá. Vistánál már nincs gond velük. XP-ből nincs magyar 64bites változat...

(#2070) abridabri válasza F_Zolee (#2069) üzenetére


abridabri
veterán

az xp64 bit amugy 1 rakas sz... . szinte semelyik jatek nem indul el vele , Akkor mar jobb a vista64bit ,amiatt ne bankodj h nincs 64bites xpd :) semmit se veszitesz

(#2071) AtHoS válasza F_Zolee (#2067) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Helló!

Én minap találkoztam egy X-FI Titanium Fatality Champion Series kártyával hardveraprón, aztán kicsit elgondolkodtam. Már vagy 5 éves az Audigy-m és talán illő lenne lecserélni. Audigy-hez eddig KXdriver-t használtam, tehát EAX nuku. Viszont zenei hangzásban nem volt vele problémám. Játékok alatt szintúgy jól muzsikált, de ugye EAX nélkül csak. Eddig csak 32bit-es XP-n nyúztam, itt nem volt gondom vele.

Csak stereo hangfalam van (Genius SP-HF 1250X) illetve néha hifi-re is kidobom a hangot, mikor filmet nézek gépről a TV-n. Ilyenkor jól jön, hogy a KX-el meg lehetett oldani, hogy az első és a hátsó hangkimeneten ugyanaz a hang jöjjön ki, tehát nem kell kábeleket sem dugdosni.

Közben elgondolkodtam egy X-Fi Platinum Fatal1ty Champion Series hangkártyán is. Az előlapi panel picit kényelmesebbé tenné a használatot bizonyos esetekben, meg ehhez távirányító is van. Persze sehol nem találtam egy tesztet sem, ahol legalább olvashatna az ember arról mennyire is használható ez a kiszerelés.

Ezt a topic-ot olvasgatva meg ugye az Asus hangkarik felé terelik a népet ami nem tűnik amúgy rossznak, csakhát picit előítéleteim vannak a C-Media-val kapcsolatban, de ez már erősen szubjektív dolog a részemről. Az Asus topic-ot olvasgatva pedig a pci-e verzióról írták többen is, hogy "lassabb" a PCI verziótól. Én meg PCI-E-ben gondolkodom a jövőt is tekintve ill. sokszor találkoztam a Logi Z5500-as hangfalszett használatával. Annak is utánanézegettem, meg is tetszett de hát ugye 70k és nagyon sokan panaszkodnak, hogy zenére alkalmatlan ill. annyira elegendő csak, hogy szóljon valamin. Emiatt meg a magas ára miatt úgy döntöttem jó ez a 2.0-ás kis Genius is nekem továbbra is :DDD mivel eddig sem volt vele gondom.

Hangkártya témában jelen pillanatban ott tartok, hogy marad az Audigy is. Elvétve játszogatom csak, eddig is elvoltam előlapi panel nélkül, amire eddig szükségem volt azt az Audigy is maradéktalanul tudja.

A napokban kerül majd fel egy 64bit-es Win7 (ha végre elérek majd odáig) és szintén KX meghajtót szeretnék majd hozzá használni. Megvárom a vele szerzett tapasztalatokat, hátha közben valami miatt megváltozik a jelenlegi véleményem.

Addig is olvasgatom tovább mások véleményeit :B

Mod:
Azért egy kérdésem lenne. Úgy olvastam ezekhez az X-FI cuccokhoz külön tápcsati szükséges. Na most ezt nem tudtam eddig mire vélni, miért kell ezeknek külső táp. Valaki felvilágosítana ez ügyben? Esetleg más kariknál is szükséges ilyetén megoldás?

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#2072) FlashBird


FlashBird
tag

Heló skacok!

Cubase 3-hoz , Native Instruments cuccokhoz, és egy midi billentyűhöz szeretnék egy jó hangkártyát venni. mit ajánlotok?

köszi.

(#2073) celf válasza FlashBird (#2072) üzenetére


celf
őstag

RME Fireface 400
:P
amugy emu 0404 usb
TC konnekt meg csak beta driverekkel mukodik win7 alatt, ugyhogy az eleg tre.
esetleg M-Audio, de inkabb az emu
ESI-t sem ajanlom.

[ Szerkesztve ]

(#2074) FlashBird válasza celf (#2073) üzenetére


FlashBird
tag

Köszi a választ!

Én is ezt az emu-t néztem ki csak olvastam egy két rosszat az usbs-ről így még egyenlőre nem tudok dönteni usb vagy pci. Az se mellékes hogy majdnem 2 annyi az usb-s.

(#2075) Simtu


Simtu
senior tag

Sziasztok!

Notebookhoz néztem ki ezt a Trust SC-5500p 5.1 USB hangkártyát. Az E-digital-oldalán olvastam a hozzászólásokat és van aki azt írta, hogy megy Vista alatt az 5.1, volt aki azt írta, hogy Vista alatt csak stereo.
Valakinek van vele tapasztalata esetleg?

Köszi

(#2076) Jeszy


Jeszy
csendes tag

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek lehetséges egy hangkártyánál, hogy egyszerre párhuzamosan küldje a jelet analógon és digitálison is együtt?

Köszönöm előre is a segítséget!

http://www.s-and-j.hu - arculattervezés, webdesign, online és offline grafika

(#2077) Simtu válasza Simtu (#2075) üzenetére


Simtu
senior tag

Úgy tűnik, tökéletesen működik.

(#2078) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Azt szeretném kérdezni, hogy egy PCI Express 1x-es csatolófelületű hangkártya működik egy 16x-os PCI Express sínben?

(#2079) the dealer


the dealer
tag

Sziasztok!

Eddíg egyálltalán nem foglalkoztam ilyen hangkártyás dolgokkal.
Szeretnék kérni egy kis felvilágosítást mire kell odafigyelni hangkari választásnál, milyen adatokat kell figyelembe venni?

Amire szeretném használni nem annyira arra tesz hangsúlyt, hogy milyen futureeket tud csak a minőség számítana. Annyi lenne a lényeg, hogy a keverőpultom kimenetét rákössem a hangkártya line-in bemenetére és jó minőségbe fel tudjam venni amit keverek és sztereóba ki tudjam nyomni egy sztereó hangfalpárra.

( Bakelitlejátszók ---> Keverőpult ---> Hangkártya ---> Erősítő ---> Stereo hangfalak lenne a hang útja. )

Ezeket figyelembe véve tudtok ajánlani nekem vmi hangkártyát?
10.000Ft körüli összeget szeretnék ráfordítani, de ez egy nagyvonalú irányár.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

Real life is just a hobby.

(#2080) benedekco


benedekco
addikt

erre ment volna, de időközben zárult a téma:

ha mákod van akkor az audigy-hez itt találsz okosító drivert és nem kell új karit venned...
itt megtalálhatod, hogy milyen hangkarikkal üzemel a dolog

Én az E-MU 0404-et nézegettem, de lehet inkább egy USB-s cucc lesz, ha télleg olyan alacsony a latency ahogy írják, de sajna ennek nincs DSP-je így a hardveres effektek buknak, nemtom ez mennyire érint Téged. Sajna a TurtleBeach már régi állat Én is akartam anno egy santacruz-t, de elbuktam. Ezekkel a prof karikkal az a baj, hogy rajtuk "nomrális" kimenet, minden 1/4es jack van, az USB-s E-MU 0202-n van 1/8-as és erősíthető füles kimenet is.
Sajna Én is csak kapirhálok és a hangkaris topikban keresgélek...
a problémádhoz nemtudok hozzáfűzni semmit, mert nem értem mi az, hogy "beteltek a szabad d/a csatornak" :F bocsesz, nem vagyok nagy koponya ilyen téren... még csak most kezdem a dolgokat

MOD: kezdem kapizsgálni, hogy mi van, akkor Neked kell a DSP, így nem jó az említett USB-s kari, nomeg 4-5 ezerért nem kapsz megoldást sztem, hacsak a kx driver meg nem oldja ingyé a dolgot....

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#2081) shteer válasza the dealer (#2079) üzenetére


shteer
titán

ha teheted, akkor tegyél hozzá egy kicsit és ASUS Xonar D1 vagy DX

ha a 10k a határ akkor használtan audigy 2 ZS / audigy 4

és ha esetleg duplázható az összeg ;]

..szerintem jónak tűnik

(#2082) grandtour2 válasza benedekco (#2080) üzenetére


grandtour2
tag

koszi az infokat, majd szetnezek a linkjeiden.. Nem nagyon ertem miert kellett bezarni az ASIO-s topicot, de mar hozzaszoktam h ez igy megy mas MO forumokon is.

"beteltek a szabad d/a csatornak" : rosszul fogalmazok lehet, de inkabb leirom az esetet:

hasznalsz Echo effectet mondjuk, es leutsz gyorsan, utemesen sok akordot : a dsp elkezdi a szabad csatornakra rakeverni egyre halkuloan az echokat minden egyes leutott hangra, igenam de ujabbak jonnek, raadasul utemesen csinalod -> elfogynak a csatornak, es elkezd levagni hangokat, ugy hallatszik mintha kioltana 2 hang egymast, sott, meg egy kis feherzajt is produkal (legalabbis a PSR340-en), ugy emlekszem Audigyn egyszeruen kihal a hang.

Szoval erre a jobb hardver lenne a megoldas, olyan ASIO-s olcso hangkartya, ami tobb csatornaval rendelkezne.

(#2083) benedekco válasza grandtour2 (#2082) üzenetére


benedekco
addikt

Csak hogy minden tiszta legyen :)

USB-n tolod?
MIDI jelet ad le a szinti és a hangkari generálja le a hangot is(a feltöltött soundfont-ból) és annak a DSP-je effekteli meg azt?
Milyen progival szólaltatod meg a cuccot?

Más, nem grandtour2 részére:
Van arra lehetőség, hogy egy E-MU 0202-es DSP nélküli usb-s hangkari segítségével tudjak effektelni "reatime"-ban, "marha alacsony" késleltetéssel egy gitárt, vagy bármilyen bemenő jelet? Vagy ez szoftver és processzor sebesség kérdése? Illetve lehet bármiféle előnyöm egy DSP-s hangkarival Reason 4-el? Sajna nemtudom, hogyan is működik ez a progi.
illetve ezek az USB-s hangkarik mennyire háklisak a USB hack-re? Most 500 vagy 1000Hz-en van, hogy klasszúl csússzon a Razer, igazából, nem kellennyi, de a 125 télleg zavaró. Sztem 250 felett nem nagyon érzem a különbséget. Volt szkenner, meg kormány a gépen amik nem bírták elviselni az ilyesmit és csak 125-ön voltak hajlandóak normálisan üzemelni.

DSP-s hangkarival baromi egyszerű lenne effektelt gitár hangot integrálni Reason-ös zenébe. A nélkül viszont magában a szerkesztő progiban kéne utólag rátolni az effekteket, ami már macerásabb és jó hangokat is nehezebb kihozni (legalábbis Nekem).

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#2084) benedekco válasza benedekco (#2083) üzenetére


benedekco
addikt

UP!
a második felére valaki?
pl egy USB-s 0202-vel mekkorát késhetnek a cuccok az usb-nek köszönhetően?
MIDI szinti rádugva gépre prüntyögi, vagy gitárt rárak meg ilyenek...(effektel vagy nélküle)
azt olvastam, hogy a 0202 tudja "gép nélkül" is "erősíteni" a gitárt, és nem tolja át a jelet meg vissza hogy a fülesben megszólaljon, hanem önmagában szal elvileg felvételnél sok bajom nem lehet vele... de mégis ha van valakinek tapasztalata azt szívesen venném...

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#2085) jap válasza AtHoS (#2071) üzenetére


jap
aktív tag

nekem nem egészen működött a kxdriver win7 32 és 64bit (7000,70xx,) alatt:
amikor a driver újraindítja a gépet install után, h befejezze a telep.végét nyekk!
legjobb esetben valamit látott a foobar, de kontrolpanel nuku. :F

azóta 7100 64bit van fennt, de már nincs asztali gépem és a laptop várja az új külső DAC-et.

ui.:
a 7100 és újabb "rtm" verziókkal már lehet h műxik a dolog
:K

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

(#2086) sz.gergely


sz.gergely
csendes tag

Sziasztok!
Lehet furcsa kérdés lesz, de mégiscsak hangkártyavásárlás felé hajtja a logikámat a probléma:
Jelenleg alaplapi hangkeltőről szól a gépem, amivel eddig nem is volt gondom, de most egy játék hangja teljes nyekergésbe fulladt (pattogás, visszhang, digitális zaj), aminek következtében elkezdtem hangkártyák után nézni. Ha jól értettem a DirectX-hez is van valami köze a hibának, de nem változott az értékek állításával.
(Hozzá kell tenni, hogy minden más tökéletesen szól, egyedül ez az alkalmazás tűnik problémásnak, mintha nem bírná az integrált cucc a terhelést.)

Nem értek a hangkártyákhoz, és nem is vágyom a boldogult csöves erősítők kristály csengésére, csak egy megfelelő teljesítményű és minnél olcsóbb megoldást szeretnék.
Láttam itt az első a Xonar. A DS verzió megfelelő, vagy esetleg létezik olcsóbb, de nem elavult megoldás?

Előre is köszönöm!

(#2087) FlashBird


FlashBird
tag

Na ez engem is érdekelne, hogy mennyire éri vagy nem éri meg usb-s emu-t venni...

(#2088) benedekco válasza FlashBird (#2087) üzenetére


benedekco
addikt

má meg van rendeeve....
elvileg jövőhéten át lesz véve, de Én majd csak októberben fogom először felpöccenteni a masinára :)
addig porosodik... azaz nem, mert egy havernál lesz

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#2089) m4rk.89


m4rk.89
aktív tag

Hello!

Játékra zenére filmre tudnátok ajánlani nekem valamilyen hangkártyát max. 20 dezsőig?
Én eddig ezeket néztem: Asus Xonar D1 Sound Blaster X-fi Extreme Audio
Köszi

(#2090) Norbi14


Norbi14
senior tag

Érdemes lenne vennem egy Xonar DS-t? Most egy logitech x-230 hangfalam van amit nemsokára egy szintén Logitech z-2300 váltja. Most alaplapi hanggal tolom...

(#2091) #97544192


#97544192
törölt tag

Sziasztok!
Abszolút hülye vagyok hangkártya téren... Logitech X-530-am van, és szeretném kicsit felturbózni. Ár ne nagyon legyen 10-15 ezer Ft felett. Tudna valaki valami jó hangkártyát ajánlani? Játékhoz, zenehallgatáshoz, filmhez, tehát nem tudom hogy ilyen XtremeAudio féle hangkarik mennyire lehetnek jók máshoz... Tényleg nem akarok mellényúlni, de ezek az XtremeGamer meg XtremeMusic kifejezések nem tetszenek, mert ebből nekem az jön le, hogy a többihez nem lehet valami alkalmas. :N Valaki világosítson fel, légyszi!

(#2092) Shono válasza #97544192 (#2091) üzenetére


Shono
aktív tag

utolsó 3 kommentre:
Elvileg a tervezett hangrendszeretekhez bármelyik általatok említett kártya jó lehet.
Én ebben az árkategóriában az ASUS Xonar DX vagy D1-re szavaznék foglalattól függően (elvileg minden másban megegyeznek.)
ennek oka:
real-time Dolby Digital (AC3) 5.1 surround sounds to your home theater environment through one single S/PDIF connection.
Ilyet a "fapad" Creative kártyák nem tudnak, azokból csak a DVD hangja jön ki DL 5.1-ben SPDIF OUT-on.
Ráadásul a kondik is sokkal szebbek rajta.
A kártyatulajok majd megerősítenek vagy megcáfolnak.
Akinek "nem számít az ár" annak meg ezt tudom javasolni: Auzentech X-Fi Prelude

[ Szerkesztve ]

(#2093) benedekco válasza Shono (#2092) üzenetére


benedekco
addikt

wow, nem vagyok valami tájékozott manapság hangkari ügyben, de az mellbe vágott, hogy creative professzor van azon a karin, amit nem ők gyártanak :Y
lehet, hogy ez hangkari lesz, faintos támogatottsággal?
bár sztem csak olyan szerződést köthettek a creativa-al, hogy nem engednek neki sokkal többet mint egy fullos x-fi tudna, de az idő meghozhatja az erejét ;)

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#2094) #97544192 válasza Shono (#2092) üzenetére


#97544192
törölt tag

Akkor azt hiszem az Asus Xonar D1 a jó választás, köszi!

(#2095) sz.gergely válasza Shono (#2092) üzenetére


sz.gergely
csendes tag

DS verzióról tudsz valamit? Vagy 15 alatt ne reménykedjek működő megoldásban? Azért is mertem úgy kérdezni, hogy pontosan meghatároztam a hangkártyavásárlás okául szolgáló hibát, hogy egy nálamnál hozzáértőbb javasolhasson valamit. Mint írtam... elsősorban játékhoz kell, és lehetőleg minél olcsóbb darab.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#2096) benedekco válasza sz.gergely (#2095) üzenetére


benedekco
addikt

[OFF]használt piac? esetleg hammon bazárja itt az aprók alatt...

"idehalgass, ha Én Neked volnék most rögtön belefolytanám a vízbe" - Az ördög jobb és balkeze 2[/OFF]

szal ha Én Neked volnék akkor vennék valamit a használt piacról, valami EAX-ot tudó cuccost, feltéve ha annyi az igény, hogy játék alatt jól szerepeljen

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#2097) Norbi14


Norbi14
senior tag

Aprón látok 9ért Asus DS-t. Pontosan mien hátrányom származhat belőle DX-el szemben?

(#2098) Barney™ válasza Norbi14 (#2097) üzenetére


Barney™
aktív tag

pci csatis és nem pcie

(#2099) riov


riov
tag

Sziasztok!

Z-5500 -as házimozihoz szeretnék megfelelő hangkártyát vásárolni.
Sokat filmezek és zenét hallgatok. Fontos hogy az FHD-s filmek DTS hangja is gyönyörűen
szólaljon meg. A kártya zajszűrése legyen jó, most egy régi SB live! -om van és a hangszórók igen erősen sisteregnek. SPDIF kimenet legyen a hangkarin coax vagy toslink.

Előre is köszi a segítségeteket.

*** Home office ***

(#2100) Shono válasza sz.gergely (#2095) üzenetére


Shono
aktív tag

Spec alapján nem feltétlen választanám a DS-t. Persze egy alaplapi hangkártyánál bármi jobb, ha az embernek normális a hallása. (szerintem)
"Játékhoz, zenehallgatáshoz, filmhez - elsősorban játékhoz"
Minden, ami játékhoz kell jóval drágább, mint a többi (leszámítva a specifikus kártyákat), és nagyjából 25+ nál kezdődik az érezhető különbség. Ha csak az a lényeg hogy ne az alaplapi hang sisteregjen a hangszórón, akkor a DS-is jó lehet, bár sose hallottam a hangját.

Azért javasoltam a D1/DX verziókat, mert igazán kellemes feature a Dolby Digital Live. 1 darab kábellel rákötöd a házimozidra/egyéb DAC-ra, és kiváló hangzást kapsz. Szerintem ez megér +5ezer forintot.

riov ez neked is jó lehet.

További érdeklődés: Asus Xonar D1 Review
A PH!n :ASUS Xonar az X-Fi ellen

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.