Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10401) gabor_01 válasza Lali-213 (#10400) üzenetére


gabor_01
senior tag

A helyzet az, hogy működik is meg nem is :DD
Ez igaz itthon is, külföldön is.
A baj a késleltetett információ.
Ha épp előtted van a baleset, lehet még nem jelzi és nem lesz időd letérni a pályáról.
A másik eset, hogy jelzi és te letérsz, hogy elkerüld a dugót, de közben meg megszűnt a torlódás.

Az internetes online rendszerek valamivel gyorsabbak. A Google térkép 1-5 perc késleltetéssel többé kevésbé használható.

Én a hagyományos GPS mellett időnként megnézem telefonon mi a helyzet.
(Főleg, ha látom, hogy kritikus hely felé közeledem.)

Régebben mindig volt TMC a GPS-eimhez, de leszoktam róla.

[ Szerkesztve ]

(#10402) Lali-213 válasza gabor_01 (#10401) üzenetére


Lali-213
senior tag

Az M7-esre jellemző pénteki őrületet sem biztos, hogy ki lehet kerülni vele?

(#10403) gabor_01 válasza Lali-213 (#10402) üzenetére


gabor_01
senior tag

Azt igen, mert eléggé hosszú ideig tart. De alternatív útvonalra ne számíts, mindenki azt használja :DD
De ehhez nem kell TMC :D

(#10404) Lali-213 válasza gabor_01 (#10403) üzenetére


Lali-213
senior tag

Lehet, hogy inkább egy helikopter kéne? :D

Szóval nagy eséllyel lesz kidobott pénz, ha lecserélem a mostani készülékem?

(#10405) gabor_01 válasza Lali-213 (#10404) üzenetére


gabor_01
senior tag

Én azért a helyedben beszereznék egy TMC-s kütyüt pusztán kíváncsiságból.
De nem ölnék bele sok pénzt.
A régi Garminodat nehéz jó pénzért eladni. Viszont egy új, bolti áron drága.
Inkább egy használt TMC-set keresnék.

(#10406) Lali-213 válasza gabor_01 (#10405) üzenetére


Lali-213
senior tag

Lehet, hogy megfogadom a tanácsodat és körülnézek a használt cuccok között.

(#10407) Yodafon


Yodafon
senior tag

Hello

Tudja valaki miért ilyen bűn lassú az Etrex 30 iránytűje? Megnéztem a Dakota 20 ról egy videót és szinte sírtam hogy milyen lágyan forog az iránytű míg etrex nél akkorákat laggol mint Pentium 1-esen a GTA San Andreas. De miért? Pedig GPS független elekromos iránytű van benne, mert mondjuk a 10-es etrexnél megértem miért lassú hisz GPS alapú.

I'm gangsta!

(#10408) KL


KL
tag

Helló!

Vásároltam egy navon 670 plus navigációt. Azt szeretném megkérdezni erre lehet más szoftvert (játék stb.) telepíteni? Tehát elérhető-e az operációs rendszer, vagy alap, hogy navigációként működik. (A régi mio pocket pc-n még az ufo-val is tudtam játszani).

Kösz!

A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely a teljes megsemmisüléshez vezet...

(#10409) kirusz1 válasza nemcso (#10399) üzenetére


kirusz1
őstag

Az androidos igo milyen csatornát használ?nálam teljesen jól működik az előrejelzés?

(#10410) padi68


padi68
senior tag

Sziasztok, sajnos nem találtam más pörgős topikot....

Etrex20 hogyan tudom törölni az összes megtett km-ert?
Minden másra rájöttem de ez kifogott rajtam.... :W

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#10411) Yodafon válasza padi68 (#10410) üzenetére


Yodafon
senior tag

Szerintem sehogy. Legalabbis nekem a 10-esen nem sikerult.

I'm gangsta!

(#10412) padi68 válasza Yodafon (#10411) üzenetére


padi68
senior tag

Köszönöm :)

közben megtudtam, hogy csak hardresettel lehet.....

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#10413) D@ny7


D@ny7
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Wayteq X995 MAX gps készüléket, sajnos 2 hétig bírta a napi használatot, tönkrement benne valami, csak fekete képet ad illetve néha fehér csíkokat. Ha pihentetem és ujra bekapcsolom működik pár percig de aztán elkezd futni a kép majd újra fehér csíkok és fekete képernyő.

Tudásban hasonló készüléket keresek, tudnátok ajánlani egy megbízhatót?

Ami fontos, mindenképp androidos kell.
Futnia kell rajta a TuneIn rádiónak, chrome böngészőnek, Igo-nak, google maps-nek.
Fontos hogy WiFi legyen benn.
Ha esetleg lenne benne kamera az sem lenne rossz dolog.

(#10414) laszlohu válasza D@ny7 (#10413) üzenetére


laszlohu
addikt

[link]

Mindenképpen ajánlott hozzá memóriát venni, ugyanis anélkül gyorsan betelik a 3 Gb - os tényleges belső memória ( Háttértár ),
a 8 mínusz 3 Gb - on az OS csücsül, tehát az nem felhasználható egyéb célra

[ Szerkesztve ]

(#10415) pjen válasza D@ny7 (#10413) üzenetére


pjen
félisten

Mért nem egy telót használsz,mondjuk egy phabetet.Ezeket mind tudja.

(#10416) D@ny7 válasza pjen (#10415) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Az az egy bajom az okostelefonokkal és tabletekkel hogy nem gps navigációra vannak kihegyezve, nem tudom hogy milyen pontos gps van belehelyezve. Van egy LG G4-esem abba tényleg jó a gps, előtte azt használtam, de több okból kifolyólag is szükség van egy külön eszközre amit gps-ként használhatok. Van egy Xperia SP-m is na azon viszont az Igo-nak több percbe telik mire gps jelet fog!!!

(#10417) pjen válasza D@ny7 (#10416) üzenetére


pjen
félisten

A pontosság leginkább nem a Te észközödön múlik.Én egy HTC M7 el navigálok,nincs vele semmi gond.Sokáig használtam navit,nem volt jobb.Van egy Sony tablet Z-m,egészen küváló mint navi csak 10 coll.

(#10418) D@ny7 válasza pjen (#10417) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Ezzel vitatkoznék, mert szerintem pont hogy az eszközbe épített gps vevő minősége adja meg azt a pontosságot ami elvárható egy navigációtol. Na most szerintem egy alsókategóriás okostelefonban vagy tabletben nem található minőségi gps modul.A HTC M7 és a Sony Tablet Z nem egy alsókategóriás cucc, ezeken elvárható hogy szépen fusson a navigáció, telefonálás és egyéb más funkció mellett.

(#10419) laszlohu válasza D@ny7 (#10418) üzenetére


laszlohu
addikt

Az Acernek a véleményeket olvasva jó a gps - e, de nem tudja a Glonass-t.

(#10420) pjen válasza D@ny7 (#10418) üzenetére


pjen
félisten

M7 est már 30 körül kapsz.Egyébként ahogy én tudom a mostani kommersz navik pár méter pontosságúak.Egy új rendszer indul amely már cm pontosságú lesz.Pár teló már tudja és sok megkapja frissítésben.Az induló Galileo ról azt írják 10x pontosabb lesz a mostani rendszernél.

[ Szerkesztve ]

(#10421) D@ny7 válasza pjen (#10420) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Erről hallottam már énis, de ez még a jövő zenéje, kell egy kis idő mire kiforrja magát. Ahhoz meg hogy széles körben elterjedjen még több idő kell.

(#10422) D@ny7 válasza laszlohu (#10419) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Alszok rá egyet, de még ha találok is olyan tabletet ami megfelelő lenne, ahoz kell autós töltő+ tartó!
Itt meg is jegyezném hogy a wayteq autós tartója nagyon jó volt, annál jobbat szerintem aligha találni.

(#10423) kirusz1 válasza D@ny7 (#10418) üzenetére


kirusz1
őstag

Én ezzel nem értek egyet xperia x8 am tökéletesen navigált ami nem egy felső kategoria.ami egy cns truck kal teszteltem egyszerre és semmiben se maradt alul a gps készülékkel szemben.

(#10424) pjen válasza D@ny7 (#10422) üzenetére


pjen
félisten

Nem is értem,mért nem veszel megint Wayteq X995 MAX Ha annyira jó volt,csak garival?Én néha használok egy galaxi minit.Az is jo,csak pici.

[ Szerkesztve ]

(#10425) nemcso válasza pjen (#10424) üzenetére


nemcso
senior tag

Én egy éve tettem le a PNA-t és váltottam Asus Zenfone 2-re. Amint megtaláltam az optimális helyét a szélvédő alatt, megszüntek a gps jelvesztések, korrekten navigál a telo is.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#10426) miska17


miska17
tag

Üdv !
Ismerősöm gps készüléket akar venni, ezt nézte ki:[link]
Érdemes ezt most megvenni ?
Én okostelefonra váltottam,Samuj5'16 teljesen jól navigál, ismerős meg hallani sem akar az okostelefonos megoldásról, sőt az informatikáról sem,nem is tudom mit mondjak neki...

(#10427) Oldman2 válasza miska17 (#10426) üzenetére


Oldman2
veterán

Kérdezd meg tőle, hogy szoftver nélkül, hozzáértőként mit fog ezzel a készülékkel kezdeni...
:C

Vagy a drágábbat venné?

[ Szerkesztve ]

(#10428) shunter


shunter
aktív tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek/tapasztalatotok erről az eszközről? : Garmin DriveSmart 61LMT-S

Régóta a HereWeGo t használom Android mobilon amivel nincs is különösebb bajom, csak mivel mostanság jóval többet Autózok ismeretlen utakon Autópályán is, jól jönne a sávnavigáció. Első körben TomTom ot akartam venni de a Garmin szimpatikusabb, uh valszeg ez lesz.

Plusz egy fontos kérdés. Ha az Osztrákoknál veszem meg, ugyan azt kapom amit Magyarországon vennék? Gondolok itt pl magyar kezelőfelület és magyar beszéd.

(#10429) Prime110 válasza shunter (#10428) üzenetére


Prime110
aktív tag

Persze, itthon is átállíthatod német nyelvűre, gondolom odakint is át lehet magyarra.

(#10430) Yodafon


Yodafon
senior tag

Etrex 30x vagy GPSMAP 64s? GPSMAP 64s Etrex 30x? Hmm.........
Üzemidőben mennyivel jobb a 30x? GPS+GLONASS+EGNOS/WAAS bekapcsolása mellett. Illetve az is érdekelne hogy a 64s mennyivel jobb vételt biztosít az antennájával? Komolyan nem hiszem el h nincs a neten egy nyamvadt összehasonlító videó erről. Mármint az érzékenység különbségéről. :Y

I'm gangsta!

(#10431) laszlohu válasza Yodafon (#10430) üzenetére


laszlohu
addikt

64s - es típus 16 óráig bírja az akksija, az etrex 24 órájával szemben,

a gps érzékenységben nincs különbség, a 64s típus sokkal gyorsabban rajzolja ki a térképet,
10 másodperc alatt a teljes képet.

(#10432) Yodafon válasza laszlohu (#10431) üzenetére


Yodafon
senior tag

Ez tapasztalat? Mert ez az üzemidő konkrétan a Garmin spec-ben van ami azért a valós felhasználástól elég messze van. Továbbá az hogy érzékenységen nincs különbség kötve hiszem elnézve azt a bazi nagy antennát a 64s-en. A kérdés inkább az h mekkora pluszt ad érzékenységben a külön quad-helix antenna.

I'm gangsta!

(#10433) shunter válasza Prime110 (#10429) üzenetére


shunter
aktív tag

Köszi a választ! :)

(#10434) Zilko87


Zilko87
tag

Sziasztok! Kicsit tudatlan vagyok a témában, szeretnék némi segítséget kérni tőletek. Szóval egy hónap múlva indulunk nyaralni Szlovéniába. Belföldi utazásoknál a google maps-t használom navigációnak a telómról, de ha átlépem a határt gondolom elmegy a net vele együtt a gps-em is. Van erre megoldás vagy mindenképp be kellene szereznem egy külön GPS-t? Mik az ajánlott darabok 30ezer körül? Előre is köszönöm a válaszokat.

(#10435) nemcso válasza Zilko87 (#10434) üzenetére


nemcso
senior tag

Használj offline navi appot. Here WeGo, Maps.Me még ingyenesek is.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#10436) Yodafon válasza Zilko87 (#10434) üzenetére


Yodafon
senior tag

Ott van még az OSMAnd is. Kicsit fapados de egész jól használható és ingyenes.

I'm gangsta!

(#10437) laszlohu válasza Yodafon (#10436) üzenetére


laszlohu
addikt

+1

ráadásul, ha van hiányzó utcanév, akkor az alábbi linken van térképszerkesztő :

[link]

(#10438) LámaZ válasza Zilko87 (#10434) üzenetére


LámaZ
addikt

Öreg!
Júni 15-től nincs roamingdíj az EU-ban, tehát a szlovénoknál ugyanúgy használhatod a mobilod, mint itthon.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#10439) PLaci58 válasza LámaZ (#10438) üzenetére


PLaci58
őstag

Ennek azért utána kéne nézni, mert vannak buktatói a dolognak.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#10440) laszlohu válasza LámaZ (#10438) üzenetére


laszlohu
addikt

1.
Vigyázni kell, mert az adatkorlát túllépése után már megabájtonként számláznak!
a fenti esetben viszont már nagyon nem éri meg

2. Az adatkorlát Magyarországon ( MO )nem biztos, hogy ugyanannyi, mint az EU - ban,
úgyhogy hiba az van dögivel vele,

pl. MO ( 6 GB a keret) , ugyanebben az esetben EU - ban(1.5 GB után jön az sms, hogy elfogyott a keret, vagyis jóval kevesebb

[ Szerkesztve ]

(#10441) lordmark


lordmark
tag

Sziasztok!

WayteQ xTAB-50 -ról van valakinek tapasztalata?
Pozitív vagy negatív :) ?

Köszönöm!

(#10442) LámaZ válasza laszlohu (#10440) üzenetére


LámaZ
addikt

waze havonta max. 200 MB-ot eszik.

Legyen minden jó!

(#10443) PLaci58 válasza laszlohu (#10440) üzenetére


PLaci58
őstag

Ha jól emlékszem EU-ba való vándorlás esetén az itthoni havidíjból számolják az adatkeretet.
A "méltányos használat" felett 7,7 Euro/GB. Valahogy úgy számolják, hogy az itthoni havidíjat át kell számolni Euroba és osztani 7,7-el, az így kapott adatmennyiség (GB) dupláját használhatja el valaki roaming során.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#10444) brobert1


brobert1
tag

üdv! a Garmin Nüvi 2517 TMC készülék bővíthető -e sd kártyával ? nem találok sehol magyar használati útmutatót róla
köszönöm

(#10445) berton


berton
csendes tag

Sziasztok!

GPS vásárlása előtt állok, és lenne pár kérdésem evvel kapcsolatban.
- Mennyire jók a hibrid GPS/Dashcam eszközök? Megérik ezek az eszközök a felárat, vagy érdemesebb venni egy különálló Dashcam-et?
- A másik dolog ami után érdeklődnék, hogy írták itt egyesek, hogy ha teherautóhoz akarja használni valaki a GPS-t akkor érdemesebb külön hozzájuk kifejlesztettet venni, mint autósat. A kérdésem az lenne evvel kapcsolatban, hogy teherautós GPS-t mennyire lehet személyautóval használni?
- Illetve, van-e külön buszokhoz kifejlesztett GPS is, vagy ezekhez is a teherautós készülékek ajánlottak?

[ Szerkesztve ]

(#10446) pjen válasza berton (#10445) üzenetére


pjen
félisten

Teher autóhoz inkább szovtveresen kell jónak lenni.

(#10447) lautnermark válasza berton (#10445) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Tehernél/busznál mindig van szgk. mód is. Beckert, Garmint nézegessél, ha nem akarsz melléfogni.

(#10448) berton válasza lautnermark (#10447) üzenetére


berton
csendes tag

Köszi a választ. Egyébként van külön csak buszos, illetve csak teherautós rendszer is, vagy egy készülék van amin csak ki kell választani, hogy éppen mit vezetek?

(#10446) pjen
Mennyire egyszerű autós, nem Androidos alapúra feltenni egy teherautós szoftvert, illetve ez nem fogja a garancia megszűnését jelenteni?

És akkor még erre a kérdésemre szeretnék egy választ:
- Mennyire jók a hibrid GPS/Dashcam eszközök? Megérik ezek az eszközök a felárat, vagy érdemesebb venni egy különálló Dashcam-et?

[ Szerkesztve ]

(#10449) pjen válasza berton (#10448) üzenetére


pjen
félisten

Ha veszel olyant vegyél amin Sd kártyán van a navi szovtver.Lehet kisérletezni.Szinte minden navi proginak van buszos és teherautós variánsa.Nekem külön van kamera és navi.Egyébként van androidos,linuxos és win es win es.Valaminek futtatni kell a progit.Maga a gép univerzális,a progiban van kamionos,buszos beállítás.

(#10450) zagloba válasza lautnermark (#10447) üzenetére


zagloba
aktív tag

Én is kamionos GPS-t nézegetek ami tudja az EU-t! Most iGo Primo Truck fut egy egyszerű navin. Most voltam kint vele németbe és az első tervezésnél nem Hegyeshalom felé akart vinni hanem Pozsonynak nem is értettem? Visszafelé már tudta az utat de azt hiszem lehet venni kellene valami komolyabb gépet! A Garmin 50-60-as gépeket nézegetem! Jó választás szerintetek?

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.