Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10801) pjen válasza Zarbi (#10800) üzenetére


pjen
félisten

Azért IGO picit más mint egy off gugli.Árúházból leszedhető a Sygic próbáld ki telón.Aku idővel mért foglalkozol,a kocsi tölti.

(#10802) Marci79


Marci79
aktív tag

Sziasztok!

Kocsiba keresnék gps-t.

Azon tulajdonságok, amik lényegesebbek lennének:
-7 colos
-androidos
-külső antennát lehessen hozzá csatlakoztatni.
-a legolcsóbban akarom megúszni

Jelenleg Samsung Note 4-et használok iGo-val. A kocsiban sűrűn eldobja a gps jelet. Azért lényeges számomra a külső antenna, hogy ez ne történjen meg újból! Az android pedig azért, mert imádom az iGo-t és nem akarok másikra váltani. Plusz ez eredeti is.

Tudtok ajánlani valamit a fentiek tükrében?

(#10803) laszlohu válasza Marci79 (#10802) üzenetére


laszlohu
addikt

Azt nem tudnám megmondani, hogy melyikhez lehet külső gps antennát csatlakoztatni, esetleg az androidos topikban is tehetsz egy próbát az alábbi linken a kérdésed feltevésében :

[link]

úgy tudom, van blutooth - os külső gps vevő, és blutooth viszont mindegyik tabletben van, persze tisztelet a kivételnek

(#10804) pjen válasza Marci79 (#10802) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom merre használod,én egy HTC M7 er használok és szinte sosem veszti el a jelet.Szintén IGO.

(#10805) lautnermark válasza Marci79 (#10802) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Fémgőzölt szélvédőd van?

(#10806) Marci79


Marci79
aktív tag

Egy Volvo-m van. Hogy fémgőzölt-e a szélvédő.... Lövésem sincs róla. (Pilkington vagy mi, a szélvédő márkája.)
Legutóbb 15-én szívtam meg vele pesten. Egyszerűen nem találtam műholdat csak 1-2 másodpercre majd 1 perces szünetek után. Nem állandó jelenség ez a kocsiban, de baromi idegesítő, mikor előjön. Pesti közlekedésnél meg gondolom nem kell részleteznem mennyire is gáz egy ilyen szitu?!

[ Szerkesztve ]

(#10807) pjen válasza Marci79 (#10806) üzenetére


pjen
félisten

Kevésbé sűrűn beépített részen,országúton is eldobálja a jelet?

(#10808) xyzolesz


xyzolesz
csendes tag

Sziasztok,

40k környékén milyen GPS-t tudnátok ajánlani, Európa térképpel? Nyáron tervezünk Erdélybe menni az lenne az első komoly tesztje.

Előre is köszi a segítséget!

(#10809) Marci79 válasza pjen (#10807) üzenetére


Marci79
aktív tag

Igen. A 4-esen is csinálta pestre menet.

(#10810) pjen válasza Marci79 (#10809) üzenetére


pjen
félisten

Én megpróbálnék először egy másik telót.Nekem például antenna ként viselkedik a töltő kábel,ha be van dugva sokkal hamarabb talál holdat.

(#10811) lautnermark válasza Marci79 (#10809) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Más navi programmal is eldobálja a jelet? Pl. Waze?

(#10812) Tüzi válasza gedikart (#10762) üzenetére

Köszi a választ!
Most utána tudtam nézni... ezekben beépített sim van, és évi 15k (50euro) a live traffic költsége. Havi 1200 forint, és ganze EU.
Na, szóval vettem egy 6200-t. De nem működik a traffic (pont ami miatt megvettem). Erre kiderítettem, hogy a 6200 dobozában egy 620 lapult :DDD
Szóval jövő héten vissza fogom vinni a bótba', aztán megkérem őket, hogy a hülyéket a másik oldalon keressék :)
Jó, a cimboráim, szóval biztos nem akartak átb.szni, de azért na... :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#10813) Tüzi válasza xyzolesz (#10808) üzenetére

Szerintem egy 9-es wayteq-el nem nagyon tudsz mellélőni... "végtelenmag" pedig a barátod.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#10814) Marci79 válasza lautnermark (#10811) üzenetére


Marci79
aktív tag

Igen. Azzal is ez volt. Meg a google maps-el is. Nem hiszem, hogy szoftver gubanc lenne. Az iGo-t töröltem és újra letöltöttem. De nem oldotta meg a problémát. Még kíváncsiságból megveszem a Sygic-et. Az úgy is baromi jó akcióban van most.
Terepen semmi gond nincs. Csak a kocsiban. Most másik kocsiban nincs lehetőségem kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#10815) pjen válasza Marci79 (#10814) üzenetére


pjen
félisten

Sygicet ne vedd meg elsőre,áruházból leszedhető,hibátlanul.Próbálj egy hosszú töltő kábelt.Lógasd ki az ablakon.Vagy csak húzd le az ablakot kicsit menet közben.Sokat segíthet.

[ Szerkesztve ]

(#10816) xyzolesz válasza Tüzi (#10813) üzenetére


xyzolesz
csendes tag

Köszi a választ!

Most kinéztem a "WayteQ X995 MAX Android 7" GPS navigáció készülék (navigációs szoftver nélkül) ( 8GB )"-ot az extrém digitálnál, csak nem tudom, hogy inkább olyat vegyek, amin már alapból van egy navigációs szoftver vagy, jó ez és majd leszedek rá valamit. Ha az utóbbi, akkor milyen navigációs szoftvert tudnál ajánlani?

Üdv

(#10817) Marci79 válasza pjen (#10815) üzenetére


Marci79
aktív tag

Köszi, kipróbálom.

(#10818) Debilon válasza Marci79 (#10817) üzenetére


Debilon
addikt

van FM transzmitter a kocsiban bedugva, mikor eldobja a GPS jelet?

mert nálam ez rendszeresen előfordul, ha a FM transzmitter működik, akkor GPS vétel megszünik valami rejtélyes okból kifolyólag (3 féle telefon, ebből 2 GLONASS-t is használ, + tablet szintén GPS+GLONASS)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#10819) Marci79 válasza Debilon (#10818) üzenetére


Marci79
aktív tag

Nem, nincs olyanom.

Azért megvettem a Sygic Europe+traffic navigációját. 15 euróért megéri szerintem.)

(#10820) aron0528


aron0528
csendes tag

Sziasztok!

Windows CE alapú GPS-t érdemes venni vagy Android alapút? Valakinek van már tapasztalata az Android alapúval? :)

(#10821) LZs?! válasza aron0528 (#10820) üzenetére


LZs?!
aktív tag

@aron0528

Android alapút; tulajdonképpen ugyanazt kapod, mint egy Android-os telefonnal. OS verziószámra figyelj...

A CE erősen korlátozott funkcionalitással bír, valójában csak a gyártó által ráhúzott applikáció keretében tudod használni, hacsak nem mész utána a CE specifikus applikációknak...amiből sokat nem találsz, mivel évtizedes OS.

Nevermind...

(#10822) aron0528 válasza LZs?! (#10821) üzenetére


aron0528
csendes tag

Köszönöm a segítséged. Van olyam stabil a műhold vétele mint egy Windows CE navinak? Nekem akadt már olyan Androidos telefonom ami elég nehezen talált műholdat szabadban.

(#10823) pjen válasza aron0528 (#10822) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos ez lutri,de a CE-s navi sem talál mindíg könnyen holdat,Viszont,ha van valamennyi neted a gugli Maps szinte mindíg jó.

(#10824) LZs?! válasza aron0528 (#10822) üzenetére


LZs?!
aktív tag

@aron0528

A műhold követésének minimális köze van (sincs...) az OS-hez.

Szoftveres oldalon maga a navigációs app játszik közre, de leginkább a hardware a főszereplő - ez utóbbit legfeljebb a specifikációs listán tudod csekkolni.

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#10825) OldMike válasza aron0528 (#10822) üzenetére


OldMike
őstag

Szerintem a műholdvételi képesség nem oprendszer függő, hanem a hardver a lényeg. A WinCE leginkább a navi eszközökön használatos, viszont azoknak a hardverét kifejezetten a célhoz alakították, tehát kutyakötelességük hogy elég hamar találjanak jelet. Persze a beépített chip nem azonos, tehát lesz valamennyi eltérés.
A tableteken jellemzően Android van, de ezeknek az eszközöknek zömét nem navigációra fejlesztették, tehát nem lesz viharsebes és bombabiztos ez a tulajdonsága (ahogy a fényképező része is eléggé gyatra a tabletek többségének). Néhány kivételnek azonban a navi funkciót is szánták (pl. NAVON, WAYTEQ a nálunk kaphatókból), ezekben dedikált műholdas chip van. Ugyanakkor azért ezek tabletként nem a legkorszerűbbek, hogy finoman fogalmazzak.
És még egy saját tapasztalat, de mások is írták már: A műholdvételt ajánlatos karbantartani. Én például az Androidos GPS tabletemet akkor is bekapcsolom műhold keresésre legalább hetente egyszer, ha egyébként nem akarom navigálásra használni. Így - az egyébként nem túl acélos eszköz - kb. 30-40 mp alatt talál jelet, eléggé beépített területen, de szabad ég alatt. Ha ezt elmulasztom, akkor akár 2-3 percig is keresgél. Csak megjegyzem, hogy a Huawei P9 Lite telefonom ugyanott 6-8 mp alatt másfélszer több műholdat talál (persze egészen más kategória).

42LM660S

(#10826) laszlohu válasza OldMike (#10825) üzenetére


laszlohu
addikt

Azt hozzátenném Androidos tabletnél, hogy nem mindegy, hogy pl. 8 , vagy 24 műholdat tud befogni, mert utóbbi esetben sokkal pontosabb és gyorsabb.

(#10827) paolinho


paolinho
őstag

Egy havercsaj azzal a problémával keresett meg, hogy a WayteQ X950 tipusú készülékén az a probléma állt elő, hogy a navigálás során nem olvasható azoknak az utcáknak a neve, amelyekben éppen halad. Így néz ki ez:

Szerintetek mi lehet a gond, illetve hogyan lehetne a betűket olvashatóvá tenni?

Előre is köszi a segítséget!

(#10828) laszlohu válasza paolinho (#10827) üzenetére


laszlohu
addikt

Próbálkozz a másik topikban, ha nem kaptál volna választ :

[link]

a fenti linken a primo-ról és az igo8 - cal kapcsolatban is tudnak segíteni,

másik javaslatom : mélyedj el jobban a témában és kezdd 0 - ról, majd tölts le hozzá egy összeállítást,
mert az még mindig egyszerübb, mint a hibakeresés.

[ Szerkesztve ]

(#10829) paolinho válasza laszlohu (#10828) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi szépen, megyek a linkelt topikba.
Bevallom, annyira nem vonz a téma, hogy elmélyedjek benne a nulláról (rohadtul nincs ennyi felesleges időm), egyszerűen csak szeretnék a lánynak segíteni, és ha ez megy egyszerűen, akkor megoldom, ha nem, akkor így járt. :)

(#10830) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Milyen GPS-t érdemes venni 20.000.-F alatt, ami megbízható, és kellően erős GPS vevővel rendelkezik?
Ha lenne rajta térkép nem ártana, ha nincs, lehet-e még valahonnan WIN 6CE rendszerre térképet letölteni lehetőleg legálisan, és ingyen?
Az elvárás egy min. Android Here pontosság és kezelhetőség.
A cél, a mobil kiváltása, és megtartása telefonálás, meg internetezés céljára :B

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#10831) pjen válasza klepto (#10830) üzenetére


pjen
félisten

Vegyél még egy mobilt.Én például ezért tartottam meg a HTC M 7-et.

(#10832) kbyte1024 válasza klepto (#10830) üzenetére


kbyte1024
addikt

WayteQ 985 pl

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#10833) klepto válasza kbyte1024 (#10832) üzenetére


klepto
addikt

Árban szimpatikus, de ha jól olvastam, erre nincs gyárilag navigációs szoftver telepítve.
Létezik-e legálisan ingyenesen letölthető, legalább M.O. térképpel rendelkező navigáció ilyen Win Ce készülékre?
Más:
A plusz telefonon mint opciós lehetőség, én is gondolkozom :B

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#10834) kbyte1024 válasza klepto (#10833) üzenetére


kbyte1024
addikt

ja ja én is magamnak raktam rá:)

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#10835) pjen válasza klepto (#10833) üzenetére


pjen
félisten

Igyenes és legális,nem igazán.

(#10836) klepto válasza pjen (#10835) üzenetére


klepto
addikt

Akkor Androidra miért van? :F
Na jó, ez csak költői kérdés volt :B
Akkor annyival módosítanám a kérdésemet, hogy milyen olcsó, min. Magyarország térképpel rendelkező GPS-t ajánlanátok?
Nem ragaszkodom az IGO-hoz, sem a csilivili megjelenéshez, csak a pontos célbaéréshez :B
Nekem pl. ez tetszene árban, ha lenne raktáron. Ezzel a készülékkel, vagy akár álltalánosságban a Don't Panic szoftverrel van valakinek tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#10837) pjen válasza klepto (#10836) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem vegyél egy + telót,rakjál rá egy Sygicet,és meg van oldva.

(#10838) LZs?! válasza klepto (#10836) üzenetére


LZs?!
aktív tag

30-40k kozott van 7-es Androiddal 'szerelt' 7,5 collos keszulek eMag-on, SIM, WiFi, etc. Arra azt telepitesz, ami tetszik...es meg jo is a kutyu.

Tudom, hogy 20k-t irtal, es ahogy elozoleg mar irtak, szerintem abbol nezz egy hasznalt kozepkategorias telefont, praktikumban jobban jarsz; a navigacios chipje annak nem lesz rosszabb, mint a 10-20k-s naviknak.

Nevermind...

(#10839) lautnermark válasza klepto (#10830) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Wayteq x995, 23 ezer ft. és letöltöd rá hivatalosan az ingyenes Here-t.

(#10840) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Sziasztok!

GPS vásárlás előtt állok, és az olcsóbb kategóriák közül nézelődök, most éppen a Wayteq X985 BT-t. Amennyi jót olvastam róla, annyi rosszat is. Igazából érdemes ezt a készüléket megvenni?
WinCE nekem ez az op rendszer mindig stabilnak tűnt, szóval nem volt vele gondom.
Telepítettem már Wayteq gépre IGO-t is, szóval ilyennel sincs gondom egyelőre.
Viszont nem volt még a kezembe sok ideig, értem ez alatt, hogy kidob valami hibát, vagy lefagy...
Ha van valami más gépezet, amit javasoltok, akkor megköszönöm.
üdv

(#10841) gabor_01 válasza Kukcaman (#10840) üzenetére


gabor_01
senior tag

Ha WinCE kell, ez az a legjobb szerintem. (Már ami újonnan kapható.)
Én már régóta használok ilyet.
Mi rosszat hallottál róla?
Az tény, hogy az x960-as jobb volt valamennyi utódjánál.

(#10842) Kukcaman válasza gabor_01 (#10841) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Ezen a fórumon is olvastam, árukereső, edigital. Egyelőre ezeket olvastam, ahol kapott hideget meleget. pl: veszti a jelet, térkép zoomoláskor hirtelen belassul, lassú.

(#10843) gabor_01 válasza Kukcaman (#10842) üzenetére


gabor_01
senior tag

A lassúság programfüggő. Nálam nem fordult elő. Papíron nem lassabb, mint az elődei.
A gps jelet valóban el tudja dobálni, de csak tizedmásodpercekre. Amikor szurdokban kanyarodok, vagy magas épületek között. Sajnos a vevő ami benne van, az visszalépés az x960-hoz képest. Abban nem mobiltelefonos vevő volt még.
Mivel winCE, ezért nincs AGPS támogatás, így nehezebben talál jelet hosszabb kikapcsolás után.
És Glonass sincs, ugye, ami a pontosságot tudná növelni.
Ennek ellenére megbízhatóbbnak tartom, mint egy szeszélyes androidos (kém) rendszert.

(#10844) gabor_01 válasza Kukcaman (#10842) üzenetére


gabor_01
senior tag

Egyébként, milyen programmal akarod használni? Ez sem mindegy.
Én kipróbálnék néhány különböző készüléket, különböző szoftverekkel hogy melyik szimpatikus.
Pl. Garmin, TomTom, Navitel. Ezeknek saját programjuk van. Van ugye a Sygic, az Igo különböző verziói és még sok egyéb.

(#10845) Kukcaman válasza gabor_01 (#10844) üzenetére


Kukcaman
senior tag

AGPS miatt csinálja, hogy nem talál jelet? Ilyenkor (hosszabb idő eltelte után) bekapcsoláskor mennyi idő kb mire megtalálja a műholdakat?
IGO-t akarok használni rajta. Pár fajta szoftvert már használtam telefonon, de a MyWay az tetszett, a Primo-t meg még nem használtam.

(#10846) gabor_01 válasza Kukcaman (#10845) üzenetére


gabor_01
senior tag

AGPS nélkül is 1-2 perc maximum, mire megtalálja a hódokat.
(De ehhez több hét kikapcsolt állapot kell.)

(#10847) Kukcaman válasza gabor_01 (#10846) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Értem, az nem vészes.
Melyik szoftvert ajánlod rá, ami stabil? (nem fagy meg, vagy hasonló handycap :)) )

(#10848) gabor_01 válasza Kukcaman (#10847) üzenetére


gabor_01
senior tag

Hehe :-)
Igazából amit ajánlanék, az nem kapható rá hivatalosan. Így nem is tehetem.
Én is csak teszteltem vele.
A Sygic kapható vele. Hogy még mi, azt nem tudom.

(#10849) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Egyik ismerősöm szeretne GPS-t venni, program nélkül.

Én a WayteQ X985BT és a Wayteq X995 néztem. Érdemes a drágábbat venni ?
Ismerősöm ezt küldte hogy talán jó lehet ,[link] bár nekem elég noname-nak tűnik.
Szerintetek ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#10850) Kukcaman válasza gabor_01 (#10848) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Értem, akkor majd letesztelem :D
Még valami.
Látom támogat microSD, és microSDHC-t befogad, még ezt is látja szerinted?

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.