Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11001) vitezlejszlo válasza DM43 (#11000) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Szia!

Köszönöm!

laca

(#11002) tangalele


tangalele
csendes tag

Helló!Szerintetek ez a Mio Spirit 5400lm jó választás lenne [link]?

(#11003) natë


natë
nagyúr

[link] vagy [link] vagy [link] vagy [link] ?

:R

(#11004) natë válasza natë (#11003) üzenetére


natë
nagyúr

Vagy a korábban ajánlott 7 collosat?

(#11005) qqwerty válasza Rottweiler89 (#10981) üzenetére


qqwerty
tag

Garmin Nüvi 58 és véletlenül van egy

Telefonszám az adatlapomon!

(#11006) noaa


noaa
csendes tag

Sziasztok!

Milyen GPS-t érdemes mostanság venni? 20-30k a keret. Autózáshoz kellene.
Eddig egy WayteQ X960BT HD volt szolgálatban, de sajnos a napokban összetörtem a kijelzőjét.

Köszi,
Noaa

(#11007) Mad_Wolf


Mad_Wolf
aktív tag

Sziasztok,
lehet hogy nem pont témába vágó, de androidra melyik most a legmegbízhatóbb/legjobb gps app?
Waze-t használom, de kellene mellé egy offline gps is, horvátországi nyaraláshoz biztonsági tartalékként

[ Szerkesztve ]

(#11008) pjen válasza Mad_Wolf (#11007) üzenetére


pjen
félisten

Here,sygic

(#11009) Mad_Wolf válasza pjen (#11008) üzenetére


Mad_Wolf
aktív tag

köszi, közben kipróbáltam őket, a sygic jónak tűnik.
Régebben Igo-t használtam, azt frissítgetik mostanában?

(#11010) pjen válasza Mad_Wolf (#11009) üzenetére


pjen
félisten

Frissítik az IGO-sokszor,de az nem ingyenes.

(#11011) nemcso válasza pjen (#11010) üzenetére


nemcso
senior tag

IGO androidon 2018Q2 -vel műxik M.o. viszonylatban most, az a "friss". :(

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#11012) movax válasza Mad_Wolf (#11007) üzenetére


movax
őstag

Map Factor

(#11013) #91166208


#91166208
törölt tag

Sziasztok. Szeretnék egy jó GPS venni. Kaptam uj állást teherauto sofőrkent és külföldre is kell majd járnom. Ezt néztem ki. Velemenyt kérhetek erről?
[link]
Ár mindegy. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#11014) Erzsébeti


Erzsébeti
tag

Sziasztok!

Egy gps hardware-s kérdésem lenne.

Adott egy autós navigációs fejegység pl. ez:

(https://www.aliexpress.com/item/32772807019.html?spm=a2g0o.detail.1000014.1.53e3563ekLoJUq&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.13338.136569.000000000000000&scm_id=1007.13338.136569.000000000000000&scm-url=1007.13338.136569.000000000000000&pvid=33917d2e-a5bb-4905-b9fe-77f6b24e3495) ,

Azt olvastam egy hozzászólótól, hogy a GPS antennáját nem kell "kitenni" a műszerfalra, hanem simán lehet a kesztyűtartóba, mert úgy is frankón fogja a GPS jeleket.
Nekem ez új, és eddig úgy tudtam, hogy az antennának "látni" kell a műholdakat.

Most hogy is van ez? Ez így tényleg működő képes dolog?

(#11015) pjen válasza Erzsébeti (#11014) üzenetére


pjen
félisten

Láttya az attól,hogy a kesztyű tartóban van.Akkor lenne gond,ha fémből lenne.A telót is kiteszed a szélvédőre,navigál,aztán leesik és a padlón tovább navigál.

(#11016) nemcso válasza Erzsébeti (#11014) üzenetére


nemcso
senior tag

Céges Suzuki S-Cross -ban a műszerfal tetején van a műanyag burkolat alatt a gps jeladó.
Sajnos hibátlanul műxik. :D

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#11017) shiki


shiki
csendes tag

Szeretnék egy GPS készüléket vásárolni szülőknek.
iGO-t használtak Wayteq-en (mint oly sok magyar ember). Minden okés volt, de a Wayteq eszköz bedöglött. Meg, mittudomén, vagy 10 éve volt rajta az iGO frissítve. (persze új térkép futott rajta)

Mit vegyek?
Tomtom? Garmin?

- Magyar nyelv és utasítás bemondás (tehát ahogy felolvas) muszáj, feltétel!
- Magyarország, Európa térkép ami fontos.
- Wayteq újabban csak ilyen 5e forintos kínai noname tableteket árul, saját márkával felcímkézve. Nem igen bízok benne, illetve az Androidos iGO is elég csapnivalóan néz ki. Utánanéztem, de ezeket a tabletokat mókulni se nagyon egyszerű - tehát mondjuk az, hogy felfrissítem, rakok rá valami más szoftvert.. nem igen játszik. Meg, egy csapnivaló belső van bennük, tehát kb minden laggol/akad.

Ár nem annyira tényező, persze azért nem akarok mondjuk 200e-s Garmint- venni. :D
Válaszokat előre is köszi!

(#11018) #91166208 válasza shiki (#11017) üzenetére


#91166208
törölt tag

Nekem wayteq x995 Max van iGO szoftverrel eddig Németorszagba, Hollandiába, Csehországba, Ausztriába és Dániába is méterre pontosan oda vitt ahova kellett. Gyorsan tervez és szinte azonnal talál jelet. Nem hagyott még cserben, én csak ajánlani tudom. 31k ért vettem.

[ Szerkesztve ]

(#11019) shiki válasza #91166208 (#11018) üzenetére


shiki
csendes tag

Engem ez rémiszt meg a Wayteq-nél...

- Android 4.4 KitKat (lol, jó hogy nem MS DOS fut rajta)
- 1 GB RAM (te jó ég... mikor egy számológépnek is több kell... de Androidon, mikor anno is kevés volt az 1GB?! 2019-ben mikor egy kínai occófonban van vagy 6?!)
- 8 GB tárhely (... szintúgy. jézus krisztus segíts meg minket..)
- "nagy felbontású IPS" 1024x600 .... hahahahahahah ohohohohoho huhuhuhuhu

Nem mondom...
Én tudom, hogy ez CSAK GPS-nek "való", és ez oké is. De ezt hogy a Wayteq miért értette úgy, hogy fog egy épp-hogy működőképes kínai leselejtezett tabletet, majd árusítja azt GPS-ként?! Egyszerűen felfoghatatlan.

Kamionosoknak amúgy nem tartom rossz választásnak az iGO-t még mindig. Felcsapsz egy Samsung, vagy Huawei 7" tabletet és mehet a buli. De, ott van is hely egy 7" tabletnak. Kocsiban ezt sajnos majdnemhogy lehetetlen kivitelezni.

Röviden és tömören, szerintem a Wayteq egy lenyúlás. Lehet csak 30, de maga a termék egy elektronikai hulladék amiből indiában gödröket töltenek fel.

Ne érts félre, a komment Wayteq-nek szól és egyáltalán nem feléd szánom. Mindössze képtelen vagyok felháborodás nélkül írni a förmedvényükről amit összehoztak. Szégyen, mivé lett a Wayteq.

Nu, visszatérve a kérdéshez.
Tomtom vagy Garmin? Esetleg valami más márka? :U

(#11020) pjen válasza shiki (#11019) üzenetére


pjen
félisten

Viszont gownd nélkül müxik.Lehet a jogtiszta IGO miatt 30 K.

(#11021) shiki válasza pjen (#11020) üzenetére


shiki
csendes tag

Az iGO-s az 35-40e forint a boltokban úgy láttam. :D

Én nekem semmi bajom azzal, hogy egy sima Android fut rajta. De ilyen occsón' ... 4-6-8gb ramos, 64-128gb tárhelyes tableteket lehet kapni kínából. S még azokon is új Android fut. Legalább futna rajta új Android, meg egy filléres kínai tabletet ütne meg a színvonal, és akkor futhatna rajta HERE, Maps, Sygic, Waze, meg amit akar a jóember. De nem. Wayteq barátunknak muszáj 1000%-os profittal üzemelni, másképp nem lesz meg az a zsíros év végi prémium.

Nu, tehát, ami engem kiborít, az az, hogy milyen rövidtávra tervezték ezt a kütyüt, és milyen elvault. A KitKat már 2013 októberi rendszer. 6 éves. HAT. Egy idő után, az újabb iGO vagy más programok már nem fognak futni, mert mikor kiadják/tervezik/írják őket, meg kell határozni, mennyi ideig visszamenőleg szeretnéd támogatni az eszközöket. A 4.4 (KitKat) pedig már ősidők óta elavult, a kutya nem emlékszik rá. (Csak a Wayteq és kínai beszállítója, az E-junk Imports Ltd.)

Eh.

Ui.: Bocsánat a durrogásért, tényleg nem a hozzászólóknak szól, és köszönet a tippért / ajánlásért.

(#11022) pjen válasza shiki (#11021) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem simán fut rajta a HERE,SYGIC.Ha engedi telepíteni,a droid nem lenne akadály.Van egy öreg HTC telóm szintén Kit Kat.Működik vele mindegyik.keresztlányomék már hosszú évek óta használnak egyet.Én mindíg az utóljára lecserélt telómat használom navinak,de a hárombetűst nem nagyon engedi felrakni.

(#11023) shiki válasza pjen (#11022) üzenetére


shiki
csendes tag

Én személyesen az aktuális telefont használom, ezzel a CD olvasós lyukba kapaszkodó iOttie tartóval... de öregeknek a telefon egyszerűen túl kicsi, hogy lássanak is rajta bármit. Főleg útközben. Ezért akarok valami dedikált GPS-t keresni.

Nem volt úgy gond a régivel, de nagyon eljárt már felette az idő. Mint írtam, azon is WinCE futott, valami ezeréves iGO-val amit még ük-ük-ősapáink meg az Aradi vértanúk fejlesztettek kőtáblákon.

Telefon + GPS téma:
Régen én is kímélgettem a telefont, jaj nehogy akkor túl sokat használjam a kijelzőt, jaj nehogy beégjen a kép. Aztán 2-3 év után a telefonjaim karc mentesen, majdnem tökéletes akkuval kerültek eladásra. De minek? Ígyis-úgyis elöregszenek, és ígyis-úgyis csak annyit fizetnek érte, mint amennyit adnának egy leharcolt, más készülékért. Azóta nem babusgatom, használom.

Egy dologgal amúgy vigyázni kell telefon GPS esetén.
Telefonokban használt GPS nagyon de nagyon változó tud lenni.
Értsd: Van amelyik pontosabb/jobb, van amelyik csapnivaló.

Pl. Huawei Mate 20 Pro, Pixel 3a (+ XL), Samsung Note 9 / S10 S10+, Samsung A70, mind nagyon jó GPS-el rendelkezik. iPhone XS, iPhone XR, Zenfone 6, stb, csapnivaló GPS-el rendelkeznek (főleg árukhoz képest).

Miként tudhatod, hogy jó-e a GPS vétel rajtuk?
- Notebookcheck review-ban van GPS rész.
- Érdemes felrakni a "GPS Test" és "GPSTest" appokat egy kiszemelt telefonon, majd megnézni, milyen jelerősségük van.
- Az, hogy valami drága, nem jelenti, hogy jó is. (prémium készülék is van rossz vétellel)
- Új telefonok mint Mi9, vagy Snapdragon 855-el szerelt (pl Zenfone 6), tudnak Dual-Band GPS-t. De, ezek közül is van ami ugyanúgy rossz pontosságú.

Miért rossz a rossz vétel?
- Elveszti a Maps simán az útvonalat útközben. Csak a Google segít a wifi/bluetooth/torony segítségével, de a GPS modulnak ötlete sincs, hol a fészkes fenébe vagy.
- Átrak másik útra a Maps. Mivel vagy 20M-es pontossága van csak, nem tudja melyik úton mész. Sok sikert, mikor a jó útra szeretnél kanyarodni...
- Városban használhatatlan egy rossz vételű telefon. Sikerült már sok extra KM-t mennem idegen városban, mert képtelen volt pontos GPS-t venni a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#11024) pjen válasza shiki (#11023) üzenetére


pjen
félisten

Ez a Cd olvasós lyúkba kapaszkodó tartó milyen pontosan?OK megtaláltam.Én most egy HTC M7 telót használok navinak.Az IGO elég jól működik rajta.Van benne egy mobil net sim,a maps ot is túdom használni.

[ Szerkesztve ]

(#11025) shiki válasza pjen (#11024) üzenetére


shiki
csendes tag

Haha, nekünk is M7 volt ez előtt (céges), szerettük, de akkut kellett volna cserélni benne. Megpróbáltuk, egyszer szétszedtük - mint kiderült rossz volt az OEM akku amit HTC-től vettünk - újra szétkaptuk - és akkor már nem indult el. Javíthatóság szempontjából borzalmas telefonok - de használni jó őket.

CD olvasós: A Ford Fiesta féle "hajlított" fejegységbe nem megy bele, de a Mondeo fejegységbe tökéletes.

(#11026) pjen válasza shiki (#11025) üzenetére


pjen
félisten

Nekem 1-2 órát még elmegy aksiról,de a kocsiban tudom tölteni.

(#11027) shut-u


shut-u
csendes tag

Sziasztok!

Navigációt vásárolnék,ki milyet ajánl? Szoftver nélkül,elsősorban 7,5 T "kamionra" szánnám. Az ár 25.000,én az Wayteq X995 gondoltam.

Köszi!

(#11028) Intruder A 6 válasza shut-u (#11027) üzenetére


Intruder A 6
aktív tag

X985 BT, Kamionozunk jónéhányan ezt használjuk a kollégákkal.

(#11029) shut-u válasza Intruder A 6 (#11028) üzenetére


shut-u
csendes tag

Köszönöm a segítséget.

(#11030) VásRló


VásRló
tag

Milyen GPS-t ajánlanátok, amin elfutna a waze(real time infókkal)?
Kell ahhoz internetkapcsolat is?

(#11031) pjen válasza VásRló (#11030) üzenetére


pjen
félisten

Okos telo.Kell net a valoss infó hoz.Here megy net nélkül is.ingyenes.

(#11032) VásRló válasza pjen (#11031) üzenetére


VásRló
tag

Telefont nem használnék navigációra. De ezek szerint nem könnyű élő infókat kapni rendes gps-re

[ Szerkesztve ]

(#11033) pjen válasza VásRló (#11032) üzenetére


pjen
félisten

Pedig jó a teló GPS re.Nem is kell a legújabb.Én külföldőn is mindíg azt használok,jobb mint egy PNA.A navi legtöbször egy zárt eszköz,például van rajta IGO vagy sygic stb és passz.A wazze egy droidos alkalmazás,a PNA n nincs droid.

(#11034) kiraly.andra


kiraly.andra
aktív tag

Sziasztok! 76 éves rokonnak kellene valami ahhoz, hogy a budapesti sétáinál legyen segítsége az ismeretlen helyeken is. Lássa, hol van éppen, hova vezetnek a környező utcák, bátran indulhasson el új utakon. Útvonaltervezés, navigáció nem feltétlenül kell, igazából ez olyasmi lenne, mint egy papíralapú térkép, csak látszik rajta, hogy épp hol tartózkodik.

Érdemes ilyen célra GPS-t venni, vagy inkább egy olcsóbb okostelefon? Azért nem költenénk erre sokat, mert egyébként nincs rá szüksége. Van egy 10 inches Asus tablete, tehát ismeri valamennyire az Android rendszert, az érintőképernyős felület működését, de a tablet túl nagy és nehéz erre a célra, valami kisebb, könnyebb eszköz kellene. Én hiszek a célszerszámokban, de az eddigi kutatások alapján erre talán jobb egy telefon.

:a:

(#11035) Gyb001


Gyb001
senior tag

Üdv.
Létezik olyan autóba való "gps" (inkább monitor) amire lehet tükrözni telefont, vagy android auto fut rajta?

És olyan tolatókamera aminek a kijelzoje csak akkor kapcsol be ha tolatok? (tolatólámpával összekötni?)

Legjobb lenne ez a két funkció egy eszközben.

Szerk.
Nem rádió foglalatba való, hanem különálló kellene.
(renault scenic dinamyc, 2013 1.2 tce)

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#11036) solkimm


solkimm
csendes tag

Sziasztok,
Mio SPIRIT 8670 LM FEU navigáció 6,2" Teljes Európa térkép, élettartam frissítéssel most negyvenbe kerül. Érdemes megvenni?
Vagy esetleg tudtok jobbat ajánlani?

(#11037) qqwerty válasza Intruder A 6 (#11028) üzenetére


qqwerty
tag

Egyik legjobb GPS!

Telefonszám az adatlapomon!

(#11038) Ermac


Ermac
tag

Sziasztok !

Max 50.000 ft-ért lakókocsiba milyen gps-t ajánlotok? offline kellene amit egyszerűen lehet frissítgetni, eddig Garmin volt szinte mindig most is azt szeretnék ha lehet de meghallgatok minden ötletet, most vmi kínai gép volt legutóbb de az kipurcant.

Köszönöm.

We are Many You are but One

(#11039) gabor_01 válasza Ermac (#11038) üzenetére


gabor_01
senior tag

Lakókocsiban mit csinálnál vele? :U
Lakóautóra gondolsz esetleg?

(#11040) Ermac válasza gabor_01 (#11039) üzenetére


Ermac
tag

Lakóautóra gondolok, Olaszországba szoktunk vele menni. Valami ötlet van h milyet érdemes mostanság venni?

We are Many You are but One

(#11041) gabor_01 válasza Ermac (#11040) üzenetére


gabor_01
senior tag

Én egyszerre használok 3 megoldást:
7-8" Androidos tablet, ezen Sygic, Google, Waze, Primo.
A telefonom, amin a fentiek majdnem mind futnak.
Garmin 6".
Olaszországban eddig a TomTom térképek jobbak voltak, legalább is vidéken.
(A Sygic TomTomot használ.)
De minél délebbre mész, annál elavultabb lesz minden térkép.

(#11042) Ermac válasza gabor_01 (#11041) üzenetére


Ermac
tag

Nem akarom a telefont ezzel meríteni, amúgyis véges a netem.

Tudnál egy model-t mondani amit érdemes megvenni ennyi pénzért?

We are Many You are but One

(#11043) qqwerty válasza VásRló (#11032) üzenetére


qqwerty
tag

Aki keres az talál :)

Telefonszám az adatlapomon!

(#11044) Ermac


Ermac
tag

Akkor valaki más tudna ajánlani egy gps-t 50.000 ft ért ?

We are Many You are but One

(#11045) gabor_01 válasza Ermac (#11042) üzenetére


gabor_01
senior tag

Például pénteken [ez] 30e lesz. Hozzá Sygic kb 20 ajró teljes világ térkép örökös frissítéssel, forgalommal.

(#11046) Ermac válasza gabor_01 (#11045) üzenetére


Ermac
tag

Kösz de nem kell tablet egy sima gps kell majd szerintem tomtom vagy garmin lesz.

We are Many You are but One

(#11047) laszlohu válasza Ermac (#11046) üzenetére


laszlohu
addikt

bármelyik garmin jó kapacitív kijelzővel

(#11048) Kisfundy


Kisfundy
aktív tag

Sziasztok 30.000huf-ig milyen navit ajánlanátok,aminek jó a térkép támogatása (folyamatosan frissül),illetve ha kell bele lehet "nyúlni" (letölteni rá).
Meg persze olyan hardver legyen alatta hogy azért használható gyorsaságú legyen!

Előre is köszi! :R

(#11049) pjen válasza Kisfundy (#11048) üzenetére


pjen
félisten

Telefon+Sygic+Here.

(#11050) Kisfundy válasza pjen (#11049) üzenetére


Kisfundy
aktív tag

Ok koszi,de akinek kene az nem hasznal okos telefont!

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.