Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10651) PioDVD válasza pjen (#10650) üzenetére


PioDVD
senior tag

Én most arra hajlok, hogy veszek egy 7-es tab-ot gps-sel, 3g-vel, ips panellel, aztán ha mégsem elég jó a gps-e, akkor egy bt-os gps-vevőt hozzá. Persze igyekeznék olyat venni, hogy lehetőleg ne kelljen.

A gáz, hogy bangood-on vagy gearbest-en 10-es, 8 mag, 2 gb ram, 32 gb tár, droid 7, 3g, gps, ips tab volt most 25e alatt, 7-esből viszont valamivel olcsóbban, de mindenben sokkal kevesebbet találok csak. (1 gb ram, 8 gb tár, android 4.x (esetleg 6).) A 10-es meg nem fér be az autóba...

(#10652) pjen válasza PioDVD (#10651) üzenetére


pjen
félisten

Azt a tabot amit Te szeretnél tudásban,én a duplája ár környékén keresgélném.25K környékén még egy jobb PNA- t sem adnak.Egyébként navinak bőven elég 1 giga ram és 8 giga háttér tár,valamilyen 4,x droiddal.

(#10653) PioDVD válasza pjen (#10652) üzenetére


PioDVD
senior tag

Navira elég, amit írtál (a Huawei y300 telefonomon fél gb ram-mal is működött az igo), de ha már tab, akkor nem csak naviként funkcionálna.

25e egy kínai tab-ért nem érné el a fájdalom-küszöbömet, ha 1 év után kuka. Ugyanennyi egy kisebb naviért, ami esetleg helyből csalódás (itt is volt szó nem ajánlott navikról, az itthoni értékelések sem mindig pozitívak), hardverileg meg másra nem is jó, az viszont igen.

De még rágom.

(#10654) gabor_01 válasza PioDVD (#10651) üzenetére


gabor_01
senior tag

Nekem van egy Wayteq maxom. Amikor megvettem, feltelepítettem és nagyon jónak tűnt a GPS vétele. Aztán eltettem tartalékba. Majd előveszem és tesztelem.

(#10655) pjen válasza PioDVD (#10653) üzenetére


pjen
félisten

Szerinted akkor mit kapsz 25 ért a tabok között,egy hulladékot.Azt kell eldönteni,hűgy mire akarod használni.Ha a szekrény lába alá kell,hogy ne billegjen,jó vétel lehet 25K alatt a künai tab.Ha navi kell inkább egy használt okos telót vennék.

(#10656) PioDVD válasza pjen (#10655) üzenetére


PioDVD
senior tag

Telefonok közt meglepően jók az "olcsó szutyok" kínaiak.

De nem feltétlenül kellene brutál olcsó, csak azt írtam, hogy úgy tűnik, a 10-es tab-okat még csak-csak fejlesztik, de a 7-esek mostohagyerekek.

Telekom járható lenne, csak a 7 collt céloztam meg.

(#10657) jegenye77


jegenye77
addikt

Sziasztok!
Karácsonyra keresek szülőknek autós gps t.
Max 30 ezer a keret.
Kijelző 5" vagy nagyobb.
Minél egyszerűbb legyen, nem kell semmi extra tudás.
Csak annyi, hogy ne akadjon, és ne csiga lassúságú legyen a menü.
Tudtok ajánlani ilyen készüléket?
Még annyi, hogy Európa térkép kellene rá illetve nem tudom, hogy alapból az rajta van e.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#10658) pjen válasza PioDVD (#10656) üzenetére


pjen
félisten

hát lányomnak van egy asus zen pad,egész jó.

(#10659) bebokbarni


bebokbarni
csendes tag

Esetleg erről tud valaki valami infót, tapasztalata van valakinek? GPS-nek lenne használva nyilván azért itt kérdezem :D

Samsung T280 Galaxy Tab A 7.0

Ha esetleg jó akkor valami használható autós tartót is linkelhetnétek hozzá.
gugliztam egy ilyet de ki tudja milyen ez a 'márkás' termék
https://www.mobilasz.hu/autos-gepkocsi-tablet-pc-tarto-tapadokorongos-szelvedore-helyezheto-195-110mm-ig-allithato-bolcso/cikk/69923/3520/

(#10660) Sylver001


Sylver001
csendes tag

Srácok, hogyan és milyen összegért lehet a co-pilot szoftvert frissíteni?

Állítólag 1x megveszed és utána a frissítés egy nagy kérdőjel.
A díjmentes verzió pedig 2014-es térkép.

Honnan lehet frissíteni - lehetőleg díjmentesen a co-pilot szoftvert?

(#10661) PioDVD válasza bebokbarni (#10659) üzenetére


PioDVD
senior tag

Ha jól látom, nincs benne gps.
Persze, ha eleve külső gps vevővel tervezel, akkor nem szóltam.

(#10662) bebokbarni válasza PioDVD (#10661) üzenetére


bebokbarni
csendes tag

mindenhol azt láttam hogy GPS,Glonass van benne a samsung oldalán is

(#10663) PioDVD válasza bebokbarni (#10662) üzenetére


PioDVD
senior tag

Lehet, éjjel a feldobott oldalakon nem írták, de speciel a samu-nál nem néztem.

Viszont a saját esetemre visszatérve, ha samu-ból 35e, akkor nem tűnik lehetetlen küldetésnek 25-30 -ért jóval erősebb és mégis jó kínait találni, telefonban is a samu árának feléből-harmadából igen jó kütyük vannak.

(#10664) pjen válasza PioDVD (#10663) üzenetére


pjen
félisten

Azért ez Samuból messze az alja,különösen a ram.Én most egy HUAWEI P9 LITE 2017 telót használok,a HTC m7 már 4 éves,de a GPS része még mindíg veri a kinait.Rendld meg,próbáld ki aztán meglátod.2 giga ram alatt szinte használhatatlanok,persze nem ismerem az igényeidet.

(#10665) PioDVD válasza pjen (#10664) üzenetére


PioDVD
senior tag

Rendelnék én, csak nincs mit. :) Ahogy írtam, 7 collban szinte megállt az élet, 10-esből sok van, telefonból is, csak abból nem.

Van amúgy egy 8-as tab-om, de nem hogy gps, de bt sincs benne... Nincs vajon mód arra, hogy egy telefon bt helyett wifi-n adja át a gps jelet? Vagy 2 éve kerestem, de nem találtam megoldást.

(#10666) gedikart


gedikart
aktív tag

Olvasgattam, a Sygic és az IGO nextgen sem éppen nyerő. Mi lenne, ha egy Wayteq X985BT-t vennék, arra lehet legálisan kapni IGO primot vagy már csak Androidra árulnak térképszoftvert?

(#10667) pjen válasza gedikart (#10666) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem amire felmegy az IGO arra a prímó megfelelő verziója is,legalábbis nekem működött.

(#10668) DM43 válasza gedikart (#10666) üzenetére


DM43
őstag

PNA-ra sosem lehetett külön iGO-t venni (volt olyan PNA, amit ilyen programmal árultak, de ott nem külön vetted meg).
Windows-os Wayteq-re legálisan max. Sygic-et tudsz venni.

[ Szerkesztve ]

(#10669) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Az apósomnak tönkrement a régi navigációja.
Gondoltam, hogy odaadom neki az én Wayteq 850-emet, s magamnak veszek egyet.
Egyébként ritkán használom a navigációt, ezért olyan kellene, aminek nem beépített az akkumulátora.
5"-os érdekelne, jó felbontással.
Tudtok-e valamit ajánlani, amihez jár még teljes EU térkép élettartam licencel?

(#10670) GEPESZ66 válasza DM43 (#10668) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Legálisan lehet egyébént Wayteq 850-re jó áron Sygic-et venni?

(#10671) laszlohu válasza GEPESZ66 (#10669) üzenetére


laszlohu
addikt

WAYTEQ X985BT, AZON wince os van, vagyis a 850 utódjának is tekinthető,
de a cserélhető akksit el lehet felejteni,

vigyázat!!! Az x995 - ös androidos

(#10672) bebokbarni válasza PioDVD (#10663) üzenetére


bebokbarni
csendes tag

nem nekem lenne, elvileg csak navigációra használná
tudsz küldeni párat ami szerinted jó erre a célra?
-gps kell
-annyi mag amennyi csak lehet :D
-ramból ugyanez.. :D
-min. 7" (kamionba kell és az 5" az kicsi)

(#10673) PioDVD válasza bebokbarni (#10672) üzenetére


PioDVD
senior tag

Én is csak keresgélek. :)

Amit írtam 10-est 25 e-ért megkockáztattam volna, de nekem az nagy. 7-esben meg nem találtam ilyen extrém ajánlatot.

De ajánlani amúgy sem mernék, én a helyedben sem tenném, mert úgyis Te leszel a hibás baj esetén, hiába szólsz a veszélyről. Mondd, hogy vegyen itthon 2 év garanciával vagy tab-ot, vagy gps-t.

Részemről ez ellene szól, hogy megnéztem valamelyik neves gyártó olcsó tab-jának az értékelését - van panasz rendesen. Megnéztem az itt írt W 850 (vagy 860?) gps-t - dettó. Ráadásul utóbbiról többen írjak, hogy 5-6 perc alatt talál jelet. Egy célhardver??? A telefonom (zte red bull, ez is kínai) autóval menet közben max. 2 perc, de inkább jóval kevesebb. Álló helyben meg szinte rögtön. Az üzemidejét keveslem navigálás közben (pár óra), erre szintén a tab-nál írjak, hogy 1-1.5 órát bír.

(#10674) bebokbarni válasza PioDVD (#10673) üzenetére


bebokbarni
csendes tag

alapjában véve jót akarok ajánlani amiről azt gondolom hogy jó lesz, ha véletlen szar lenne akkor is ez olyan dolog hogy ő kért tanácsot és megpróbálom legjobb tudásom szerint kisegíteni vagy utánaérdeklődni pl. itt
a garancia meg olyan dolog hogy hiába van rajta garancia ha problémák vannak vele (nem talál jelet, lassan tölt be a program, sűrűn kifagy stb)
az üzemidő nem gond mert szivargyújtóról lenne használva mindig
milyen fajta az a 10"-es?

(#10675) Sylver001 válasza Sylver001 (#10660) üzenetére


Sylver001
csendes tag

Valaki a #10660-ra?

[ Szerkesztve ]

(#10676) DM43 válasza Sylver001 (#10675) üzenetére


DM43
őstag

(#10678) PioDVD válasza bebokbarni (#10674) üzenetére


PioDVD
senior tag

Cube meg Chuwi tesztekben jót olvastam (meg nyilván a Xiaomiról, de az már drágább kategória). Nézz szét a Gearbest-en, hatha találsz olyat, amit sokan jóra értékelnek - főleg ha esetleg kitér valaki a gps-re is. (Gps vevő gyengesége és nem elég fényerő lehet a legnagyobb buktató.) Ha találsz EU Express szállítással, akkor elvileg/gyakorlatilag áfa- és vámmentesen jön. Europe express viszont nem biztos, az EU Express lenne jó, vagy ha kicsit drágábban ugyan, de EU-raktárból lehet rendelni.

Én most elakadtam, a napellenzőre nem jó a tab, valahová középre kellene rakni, de nincs igazán hely neki. Így talán megvárom, milyen céges mobilt kap az asszony (neki lenne a gps), ha "nagyképűt", akkor talán csak ahhoz keresek egy tartót. Mondjuk a telefonra meg 1 éve vár, nem tudni, mikor lesz belőle valami. Szóval nehéz ez. :)

(#10679) laszlohu


laszlohu
addikt

Ne csesszenek ki a wince - sekkel , azt írja az egyik webshop, hogy a
Wayteq x985BT kifutott modell,
ez most komoly?

Jobbik eset, hogy új típusra váltanak, ami a rosszabbik eset, hogy a 995 , az utódmodell?

[ Szerkesztve ]

(#10680) bebokbarni válasza PioDVD (#10678) üzenetére


bebokbarni
csendes tag

néztem ezt a cube-ot meg a chuwi-t de félek én ettől az intel procis dual bootos témától..gearbesten csak olyan van ami android+windows, meg a kérdés még mindig az hogy lehet-e bármelyikhez is találni autós tartót

(#10681) bebokbarni válasza bebokbarni (#10680) üzenetére


bebokbarni
csendes tag

közben ha nem a gearbest oldalán kerestem hanem google-ből ugrottam a termékekre találtam párat ami csak androidos
nem tudom milyen lehet ez: Cube iPlay 10
sajnos az ára is számít mert nem akar sokat költeni

(#10682) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Sziasztok!

Kezdem azzal, hogy nem értek a navigációkhoz, úh. ha értelmetlent írok, nézzétek el nekem. :B
Idős ember számára keresek egyszerűen kezelhető GPS-t, amely nem árasztja el "fölösleges" információkkal és funkciókkal a felhasználóját.
Térképtámogatása hosszú távon működjön, és lehessen rátölteni egyszerre annyi térképet, hogy Olaszország, Németország, valamint az összes minket környező ország rajta legyen. (Teljes Európa?)
Eddig egy TomTom volt használatban, amelynek mindössze 2GB belső tárhelye van és bővíteni nem lehet. Ezt szeretnénk lecserélni.

Köszönöm az ötleteket előre is.

[ Szerkesztve ]

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#10683) PioDVD válasza bebokbarni (#10681) üzenetére


PioDVD
senior tag

Keress rá a barátodnál, erről sok teszt van. A gearbedt, banggood oldalon sok a vélemény, azt is nézd meg valami fordítóval, hacsak nem tudsz angolul, németül, oroszul, ukránul, románul, stb. :)

Ha nincs konkrétan a gps-ről szó sehol, akkor a chip alapján kellene rákeresned, a leírásból nem derül ki, legalább a ruszki műholdakat látja-e? Nekem úgy rémlik, az mtk chip-ekre szokták írni, hogy gyengébb a gps-ük, de egyrészt ahogy olvastam, normális beállítással lehet javítani rajtuk, másrészt meg majd megírják hozzáértők, tényleg így van-e.

(#10684) PioDVD válasza bebokbarni (#10681) üzenetére


PioDVD
senior tag

Azért arra is figyeljen, hogy a kamionban marha meleg lehet, ha ott hagyja pár órára. Nem biztos, hogy egy 10-es tab-ot szívesen sétáltat.

(#10685) pjen válasza PioDVD (#10684) üzenetére


pjen
félisten

A meleg még csak hagyján,de beverik érte az ablakot.

(#10686) PioDVD válasza pjen (#10685) üzenetére


PioDVD
senior tag

Azért van akkora a fülke, hogy el lehessen dugni. :) De hogy a meleget hogy bírja...?

(#10687) pjen válasza PioDVD (#10686) üzenetére


pjen
félisten

Simán bírja,mikor kiteszem nyáron a szélvédő tartóra,van ott meleg rendesen.

(#10688) PioDVD válasza pjen (#10687) üzenetére


PioDVD
senior tag

Ok, hogy a tiéd bírja, de a kinézet tab bírja-e? :) Amúgy valószínűleg az ablakban, ha rásüt a nap, tényleg melegebb van, mint az ülés alatt hagyva a napon, de fene tudja.

Én csak azért "akadékoskodok", mert én vetettem fel ezt a tab irányvonalat és próbálom a buktatókat írni. Ha az olvtárs mégis ilyesmit vesz (vetet), érdekelne majd a tapasztalat.

(#10689) Nauda


Nauda
tag

Szaisztok!

Motorozáshoz keresek vízálló GPS-t. Két kiszemeltem van.

1. http://www.wayteq.eu/hu/wayteq-xrider-motoros-gps-nacigacio
2. https://navitel.cz/hu/devices/navitel-g550-moto

Van ezekkel tapasztalata valakinek?
A Navitelen van szoftver, a Wayteq-et viszont szoftver nélkül adják.

A Wayteq windows alapú. Ffogalmam sincs hogy arra honnan és milyen szoftvert érdemes felrakni?
Vagy inkább valami android alapú vízálló cuccban gondolkodjak?

Előre is köszi

(#10690) laszlohu válasza Nauda (#10689) üzenetére


laszlohu
addikt

A Wayteq Xrider - et Sygic 3d - vel is meg lehet venni

Azt írják a tesztek, hogy kesztyűben nehézkes vele útvonalat tervezni,
mondjuk nem lehetetlen,
lehetséges pc - n megtervezni az utat,
majd azt átkonvertálni a tetszőleges szoftvernek megfelelően( Garmin, Sygic, Tomtom stb.),
az alábbi progival :
[link]
majd rámásolni Wayteq - re , és betallózni, vagy bemásolni a Sygicba.

A Sygic a Tomtom térképeit használja.

[ Szerkesztve ]

(#10691) Adam8199


Adam8199
tag

Üdv.
Németországba megyek,szeretnék venni egy jól használható GPS-t,ami pontosan és gyorsan navigál.A keret max 25000ft.WayteQ X985BT vagy WayteQ X995 ezeket a modelleket néztem.Szerintetek melyik a jobb vàlasztás?Válaszokat előre is köszönöm.

Audi A4 B5

(#10692) laszlohu válasza Adam8199 (#10691) üzenetére


laszlohu
addikt

A Wayteq x985 Bt ( Wince OS ) egy céleszköz, kissebb a hibázás lehetősége, ha szoftver nélkülit veszel, neked kell rá szoftvert hegeszteni, de lehet alapból sygic - al venni.

A Wayteq X995 androidos, ha volt már androidos okostelód, akkor ajánlott, mivel akkor nem az alapoktól kell kezdened,
a frissebb Waze nevü applikáció nem megy rajta, csak egy adott verziójú, gondolom régebbi verza,
buherálással,
A 995 - re számos ingyenes navigálós app rámegy, a google play - ről le lehet tölteni,
nameg van benne wifi, stb.

[ Szerkesztve ]

(#10693) Adam8199 válasza laszlohu (#10692) üzenetére


Adam8199
tag

Úgy hallottam az androidos hajlamos lefagyni navigálás közben.Nem tudom ez mennyire igaz.A másikra gondolom tudok igo-t rakni?

Audi A4 B5

(#10694) laszlohu válasza Adam8199 (#10693) üzenetére


laszlohu
addikt

Ha nekem kéne választani, akkor a 985 BT,

tapasztalatom sok nincs a 995 - ről,
de ilyeneket olvastam : gyakran fagyogat, és kilép,
pl. a here wego appal garantáltan ( 2016 - os vélemény )

(#10695) Adam8199 válasza laszlohu (#10694) üzenetére


Adam8199
tag

Én is inkább afelé hajlok.Ha esetleg sygic nélkül veszem,és igo-t rakok rá,abból származhat bármiféle hátrányom?

[ Szerkesztve ]

Audi A4 B5

(#10696) Sylver001 válasza DM43 (#10676) üzenetére


Sylver001
csendes tag

Köszönöm.

(#10697) kbyte1024 válasza Adam8199 (#10695) üzenetére


kbyte1024
addikt

Nekem is csak nyers gép volt,és igo-t tettem rá.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#10698) fricc_


fricc_
tag

Sziasztok!

Idősebb sofőrnek szeretnék venni egy navit, úgy 40E körül.
Zömében magyarországi, esetenként közép európai utazásokra tervezve.

A fórumot olvasva a Graminra gondoltam.

A kérdés, hogy melyiket?
Van az 50LM, 50LMT, drágábban az 51S Europa 20, 51S Europa22

Ezek között mi a különbség, illetve melyiket lenne érdemes megvenni.

Ha magyarországi honlapon csak a méregdrága modelleket találtam, ezekről nem leltem fel infót.

(#10699) laszlohu válasza fricc_ (#10698) üzenetére


laszlohu
addikt

Az LM és LMT között a TMC ( dugóinformációk ) a különbség,

Az LMT - ben van TMC

Az 51S Bluetooth -os.

[ Szerkesztve ]

(#10700) Adam8199 válasza kbyte1024 (#10697) üzenetére


Adam8199
tag

Köszönöm a választ.

Audi A4 B5

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.