Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10901) KL48


KL48
tag

Vásárlás előtt álok. Geocaching-hez milyen készüléket ajánlotok? Korábban egy Mio P360-ra feltett Russa-val próbálkoztam, de nem voltam vele megelégedve. A GPS vevője is elavult, a proci is lassú, stb. Valami korszerűt szeretnék. Okosteló kapcsolat nem kell. Csak a megbízható, pontos ládakeresés a lényeg! Kösz.

(#10902) gaben919


gaben919
csendes tag

Sziasztok esetleg CNS Globe Neo val mik a tapasztalatok?

(#10903) gabor_01 válasza KL48 (#10901) üzenetére


gabor_01
senior tag

Ha igényes vagy, akkor Gpsmap 64S (ST).
Ha takarékoskodóbb, akkor eTrex 20x.
Feltételezem, hogy túrázással is egybe szeretnéd kötni.

Ha csak odaautókázol a helyszínre, akkor egy okostelefon is megteszi, mert a láda adatait komfortosabban lehet tárolni.

(#10904) KL48 válasza gabor_01 (#10903) üzenetére


KL48
tag

Kösz a választ. Okostelefonom nincs. Ládázáshoz keresek minél jobb céleszközt. Mit jelent az "S" és a "ST"?

(#10905) gabor_01 válasza KL48 (#10904) üzenetére


gabor_01
senior tag

Az ST-ben benne egy európai Topo térkép.
Itt tudsz összehasonlításokat végezni: [link]

(#10906) gabor_01 válasza KL48 (#10904) üzenetére


gabor_01
senior tag

Megjegyzem, hogy okostelefon nélkül elég kőbaltás lesz a dolog.
Én 15 évvel ezelőtt kinyomtatva vittem magammal a láda leírásokat. Egy több hetes külföldi útnál eléggé érdekes volt.
A Garmin készülékre a magyar ládákat (geocaching.hu) nem is tudom, hogy le lehet e tölteni.
A nemzetközi (geocaching.com) oldalról rá lehet tölteni a készülékre, de fizetős a dolog (prémium tagság kell).
Okostelefonra meg ingyenes mindez.

(Persze a ládanév és koordináták rátölthetők ingyenesen. A részletes ládaleírás a kérdéses.)

[ Szerkesztve ]

(#10907) klepto válasza gabor_01 (#10906) üzenetére


klepto
addikt

Elnézést, de mik ezek a ládák? Ez valami kincskereső játék nyereményekkel? Vagy valami más?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#10908) gabor_01 válasza klepto (#10907) üzenetére


gabor_01
senior tag

http://www.geocaching.hu/

Elnézést, de nem fogom hosszasan részletezni, valóban off topic lenne.

(#10909) pjen válasza gabor_01 (#10908) üzenetére


pjen
félisten

Csak kiváncsiság,sosem csináltam ilyent.Van mikor 20 métert is téved a rendszer,akkor túrkálni kell?

(#10910) gabor_01 válasza pjen (#10909) üzenetére


gabor_01
senior tag

Így van :F
De egy idő után kialakul a ládázó tekintet. :DD
Amúgy a korrekt leírás sok segítséget tartalmaz.
Ha nem szivatós a rejtő, akkor hamar megtalálható.

(#10911) KL48 válasza gabor_01 (#10906) üzenetére


KL48
tag

Én is kinyomtatott leírással kerestem eddig. Nem is ez volt a legfőbb gond, hanem a lassú, ki-kihagyó, pontatlan kütyü. Úgy döntöttem, legyen a GPSMAP 64S. Kösz a jó tanácsot!

(#10912) gabor_01 válasza KL48 (#10911) üzenetére


gabor_01
senior tag

Jó választás.
Ha vennem kéne és is ezt választanám.
Térképet hozzá biztos tudod, innen tudsz letölteni:
Magyarország
Kölföldre

[ Szerkesztve ]

(#10913) KL48


KL48
tag

Kérem a segítségeteket! Tudna valaki GARMIN GPSMAP 64S(T) -hez magyar nyelvű használatit küldeni, vagy linkelni? Előre is kösz! :R

[ Szerkesztve ]

(#10914) Marci79


Marci79
aktív tag

Nos srácok.
A Sygic egy rakás sz.r. :((( Android-on használom.

A rengeteg térképbaki rohadt idegesítő. Hiába jelentem a régóta létező másságokat/pontatlanságokat debrecenben. Ugyan úgy megvannak. Budapesten szintén hibás. Vagy kevesebb sávot mutat, vagy többet. Olyan helyen akarta, hogy balra kanyarodjak, ahol tilos. Bevitt szembe forgalomba is. Pestről debrecenbe pedig sz.r útvonalon akart visszaküldeni. Még véletlenül sem azon, amin odamentem.
Ezt a gagyi szemetet nagyon nem ajánlott használni. Szutyok program, selejt térképpel. Egy retkes forintot sem szabad adni érte. :(((

(#10915) pjen válasza Marci79 (#10914) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos a többi sem sokkal jobb.Ha nem érdekel,hogy nincs naponta jól,vagy rosszul frissítve nálam még mindíg az IGO a nyerő.

(#10916) Marci79 válasza pjen (#10915) üzenetére


Marci79
aktív tag

Valóban a legjobb az iGo. Azért vettem meg a sygic-et, mert az iGo nem talált műholdat március 15-én. sygic-el nem volt ilyen bajom. Ezt leszámítva iGo-ra állok vissza inkább. Ez egy igazi rakás hulladék app. Hogy finoman fejezzem ki magam. -.- Persze a próba időszak túl rövid, hogy alaposan ki lehessen próbálni. Ha tudom, hogy ilyen, inkább meg sem veszem. Használok valami ingyeneset inkább.

(#10917) pjen válasza Marci79 (#10916) üzenetére


pjen
félisten

Nem is értem,én évek óta ingyen használom a sygicet.Egy előnye azért van,ha hozzá tudod adni egy képhez a hossz-szél információkat,kép alapján vissza talál,nem kell gépelgetni.

(#10918) gabor_01 válasza Marci79 (#10916) üzenetére


gabor_01
senior tag

Hát, azért ez így nem igaz.
Ha Igo-hoz Magyarországon TomTom térképet raksz, az eredmény ugyanez lesz.

(#10919) Marci79


Marci79
aktív tag

Nem a "gyári" térképpel használni őket? o.O Azt meg hogy? :F

(#10920) DM43 válasza Marci79 (#10919) üzenetére


DM43
őstag

Nyilván nem a legálisan megvásárolható programról van szó ...
(egyébként pedig egyáltalán nem térképfüggő a dolog - viszont erősen warez)

[ Szerkesztve ]

(#10921) Marci79 válasza DM43 (#10920) üzenetére


Marci79
aktív tag

:/

(#10922) Boond


Boond
addikt

Kérdés, lehet nem jó topic, de ha találtok mondjátok, én nem láttam keresőben aktívat.

Tudja vhki hogy lehet egy TomTom Start 25 gps-t frissíteni, ha lejárt 2016-ban a 3 éves térkép csomag, és szeretnék újat rárakni, akár fizetősen is? Egyáltalán még támogatva van?

Készülék (Média markban lett véve amúgy)
https://edigital.hu/navigacios-keszulek/tomtom-start-25-m-europa-terkep-3114-orszag-5-elettartam-frissites-p241725

Csak ez nem m-es. 3 év volt rá.

Vagy hogy lehetne rárakni frissebb térképet?

(#10923) pjen válasza Boond (#10922) üzenetére


pjen
félisten

Vannak virág boltok,de ez itt warez.

(#10924) Boond


Boond
addikt

Nem értelek.

Van egy eszköz, ami meg lett véve, van egy térkép frissitési szolgáltatás ami lejárt.
Van egy bolt link, ami nem elérhető.

És akkro amikor az ember megkérdezi, hogy milyen módon lehetne frissíteni "ez itt warez".

De basszus, ha hivatalos forrásból nem lehet, akkor lehet-e egyáltalán bárhogy?

Amúgy meg elsősorban a hivatalos érdekelt volna de valószínütleg nincs rá mód.

szóval menjél a warezzeddel vhova máshova. Mert nem kalózkodás miatt kérdeztem.

Régebben pl lehetett volna venni éves kártya kódot, ilyent sem találtam.

Erre felteszek itt egy kérdés,t és csak ennyit tudsz írni? Eh.

És mi köze ehhez a virágboltnak? Van szülő is és akkor mi van?

[ Szerkesztve ]

(#10925) pjen válasza Boond (#10924) üzenetére


pjen
félisten

Hallottál már olyanról,hogy: ncore,bithorló,bithumen,stb.Ezeken az oldalakon lehet törvényes és nem teljesen törvényes tevékenységet folytatni.Mindenki eldöntheti hogyan használja.

(#10926) DM43 válasza Boond (#10924) üzenetére


DM43
őstag

Ezt találtam legális frissítés ügyben: [link]

Ezt is érdemes átolvasni: [link]

[ Szerkesztve ]

(#10927) Boond válasza pjen (#10925) üzenetére


Boond
addikt

Még sosem, mi az?

DM43
Ez mind szép és jó de 2014 most meg 2018 van, mint írtam 2016-ban járt le a 3 éves térkép frissítés, ami a gps regisztrációjához járt.

A tomtom oldalát is megtaláltam az is szép és jó, csak épp nem létező oldal.

Pedig ahogy néztem, talán tavalyi cikk alapján jelent meg 990-es vagy hányas verziójú térkép is, nekem kb 930-as végződésű verziójú van, 2016-os. Abból is már cska rész térkép ment rá az eszközre, amin elvileg 1 gb Szabadhely van, tehát ergo, kb 2 gbos körül lehet max a tár, vagy annál vmivel több.

A másik, pedig, ezek az eszközök zárt rendszerűek, nem lehet megnyitni mint meghajtót, vagy ilyesmi, tehát, ha még találnák is rá feltételezzük térképet, fogalmam sincs hogy lehetne egyáltalán rá rakni. Mennyire lenne megbízható stb. Egyáltalán arra tervezték-e vagy más eszközre...
Mondjuk a bekapcsoló gombja, már így sem a legjobb...

Meg ha nekem kellene, már inkább lehet google térképet használnék...

De szüleimnek kell/övék.

[ Szerkesztve ]

(#10928) Debilon


Debilon
addikt

üdv!

valaki nem tud helyet, ahol xrider-t bontanak? :D

5-6x lett a töltőnyílás feletti kis gumi/műanyag kinyitva, de letört.. már először éreztem, hogy annyira ki van vékonyítva a hajtásnál, hogy tuti nem lesz hosszú életű, de nem gondoltam volna, hogy töltés és térkép és egyebek másolása miatt párszor kinyitva ez lesz a vége

szóval ami az SD foglalatot és a töltő aljzatot takaró hosszú csíkra lenne szükségem

vagy írjak a wayteq-nek, hogy ez most akkor mi?

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#10929) laszlohu válasza Debilon (#10928) üzenetére


laszlohu
addikt

Olyan megoldást szoktak alkalmazni, hogy beleteszik egy átlátszó tokba, és akkor újra vízálló lesz,
még a sima wayteq is , ami nem a rider. pl. x985BT

(#10930) Debilon válasza laszlohu (#10929) üzenetére


Debilon
addikt

jó, de ennek van saját bölcsője ami tölti közben, ha beteszem nájlonba, akkor ez kiesik..meg hogy néz ki

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#10931) Debilon válasza Debilon (#10930) üzenetére


Debilon
addikt

közben Wayteq válaszolt email-re

küldenek másik fedelet :)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#10932) Sanki


Sanki
addikt

Sziasztok.

15-18.000 Ft környékén milyen ajánlott GPS-ek vannak?
Nagyobb extra igény nincs, vigyen el A-ból B-be, akár külföldön is.

(#10933) laszlohu válasza Sanki (#10932) üzenetére


laszlohu
addikt

Az alábbi szoftver nélkül van :

[link]

(#10934) Sanki válasza laszlohu (#10933) üzenetére


Sanki
addikt

Erre úgy lehet szoftvert telepíteni, mint egy sima androidos telefonra? Tehát Google play?

(#10935) DM43 válasza Sanki (#10934) üzenetére


DM43
őstag

A WayteQ985BT nem androidos, hanem WinCE-s - így szóba sem jöhet a Google Play!

(#10936) Sanki válasza DM43 (#10935) üzenetére


Sanki
addikt

Ja, értem.
Ezekre akkor hogy lehet telepíteni?

(#10937) pjen válasza Sanki (#10932) üzenetére


pjen
félisten

Egy okos telóval és a here vevő val a play ról megoldod.Meg kell venni mondjuk az IGO progif.Vannak egyéb megoldások,de az itt tilos.

[ Szerkesztve ]

(#10938) Szajo


Szajo
őstag

Sziasztok!
Belföldi kamionozáshoz keresnék GPS-t 20-25ezerig.
Tudtok olyat ami erre a célra jó, megbízható és programmal egyben van árulják? (Tehát ne vigyen be súlykorlátos útra...)

(#10939) Tigris011


Tigris011
tag

Sziasztok! Érdeklődnék erről a készülékekről, hogy melyik éri meg jobban főleg a program hogy melyik a jobb pontosabb.
NAVITEL F300 GPS Navigáció + teljes Európa térkép
Navon N490 Plus navigáció + iGO8 Magyarország térkép
Navon N670 Plus navigáció + iGO8 Magyarország térkép

[ Szerkesztve ]

(#10940) pjen válasza Tigris011 (#10939) üzenetére


pjen
félisten

Én szeretem az IGO-t,ha pontosat akarsz olyant vegyél ami kezeli a Galileót.

(#10941) Tigris011 válasza pjen (#10940) üzenetére


Tigris011
tag

Köszi a választ , de egy kicsit segíts mi az a galileó sajna nem ismerem nem igazán vagyok képben navigációban :(

(#10942) pjen válasza Tigris011 (#10941) üzenetére


pjen
félisten

Az EU álltal fejlesztett navi.Valóban pontos.Az amerikai GPS kiváltására hozták létre.Sajnos a GPS nem igazán pontos nem engedélyezik polgári célra a nagyobb pontosságot.Először 100 méter volt.Egyébként az árúházból is tölthető.

(#10943) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

hali. melyik lenne a legjobb gps, autóba?

(#10944) thEndeR


thEndeR
tag

Sziasztok!

Kinéztem 3 fajta GPS-t, kettő ezek közül egy kategória az egyik egy kicsit olcsóbb. Kamionozáshoz kell, úgyhogy fontos az, hogy betudjam írni a kocsi méreteit és hogy legyen benne valós idejű forgalmi információ.

Ezeket néztem: 1, TomTom GO 6250 2, Garmin Dezl 770LMT-D 3, Mio Mivue Drive 65 LM

(#10945) laszlohu válasza thEndeR (#10944) üzenetére


laszlohu
addikt

a tomtom ban van tomtom live sim kártya alapú valós idejű dugóelkerülő

(#10946) fgabor87


fgabor87
tag

Sziasztok!
Autóba szeretnék navit venni. Jelenleg egy ősrégi Mio 520-at használunk, rá lett valahogy préselve egy iGo, így vannak friss térképek, dehát elég pici a kijelző, és nem is a legjobb minőség. Egy dolog miatt nem lett lecserélve: lehet rá külső antennát kötni. Egy VW Crafter-ben használjuk, külső antenna nélkül eléggé pontatlan.
Két kérdésem lenne:
- új naviknak erősebb/jobb antennájuk van? Elképzelhető, hogy azok külső antenna nélkül is jól működnének egy ekkora fémdobozban?
- létezik még olyan eszköz, amire lehet külső antennát kötni? Sajnos én nem találok sehol. :(

(#10947) Ga3rieL válasza fgabor87 (#10946) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Hali. én szerintem csak garmin-t vegyetek. nekem is az volt, 50 LM. semmi bajom nemvolt vele, nemfagy, meg ilyen vacakságok.

(#10948) pjen válasza fgabor87 (#10946) üzenetére


pjen
félisten

Egy okos telóval simán kiválthatod.Próbáld ki,például tegyél rá egy sygicet,vagy egy HERE progit,áruházból letölthetó..Rég nem kell már külső antenna,hiszen a szélvédő nincs fémből.

(#10949) fgabor87 válasza pjen (#10948) üzenetére


fgabor87
tag

Köszi, kipróbálom majd telóval, de attól félek, hogy a vezetőfülke fölötti személyautóktól eltérő kialakítás jobban árnyékolja a jelet... Az 520C nem is működik rendesen külső antenna nélkül, de személykocsiban tökéletes volt mindig.

(#10950) pjen válasza fgabor87 (#10949) üzenetére


pjen
félisten

Nekem Renault master ben működött a p9 lite.Ott valami más gond van.p9 lita és HTC M7 et használok felváltva egy Kangó max,egy berlingó,és egy tojota mikró busszal és nincs gond egyiken sem.Sygic,here,HTC- -IGO is.Előtte Samsung omnia igóval Fiat Scudó páros,jól ment.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.