Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10751) csikosdapro


csikosdapro
tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy gps-t mezőgazdasági használatra, 10cm-es pontosságú legalább kellene... ha tudtok ajánlani, akkor megköszönném, vagy irányítsatok a megfelelő helyre :D

Köszönöm!

(#10752) pjen válasza csikosdapro (#10751) üzenetére


pjen
félisten

Lehet,hogy a katonasággal kell tárgyalnod,vagy megvárni a Galileót,nem tudom,lehet már működik.

(#10753) csikosdapro válasza pjen (#10752) üzenetére


csikosdapro
tag

omg... sok szart akarnak drágán adni, ezért kérdezem a "segítőkészeket"

(#10754) pjen válasza csikosdapro (#10753) üzenetére


pjen
félisten

Az a baj a rendszer,ami polgári célra engedélyezve van,nem tudja azt a pontosságot-

(#10755) novakalex


novakalex
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy céges vásárlásunk GPS-ekre..

Igo navigációs szoftver kellene mindenképp, az se baj ha androidos...
Mit ajánlotok 30e forintig bezárólag?
Nagy távolságú utakat kellene megtenni velük, szóval jó lenne ha nem dobálná el a GPS jelet..

Eddig wayteq x995BT volt, ami egy ideig kiszolgált, azonban most már folyamatosan eldobálja a jelet. :R :R

[ Szerkesztve ]

(#10756) novakalex válasza novakalex (#10755) üzenetére


novakalex
aktív tag

erre valaki?

(#10757) laszlohu válasza novakalex (#10756) üzenetére


laszlohu
addikt

a/

Wayteq X995 MAX 7" ( Android OS )

sajnos a 30000 Ft - ba nem fér bele a fenti,
az FM transzmitterét szidják, de a gps jelet nem dobálja

b/

Wayteq X985 BT 5" ( Wince 6.0 OS ) PNA

[ Szerkesztve ]

(#10758) laszlohu


laszlohu
addikt

Ezenkívül még van ez :

[link]

Elméletileg :
Mágneses tartóval

viszont kissebb felbontással

[ Szerkesztve ]

(#10759) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Navon N490 plus 9900 Ft a Teszkóban (Székesfehérvár, kis Tesco, 2db tuti van még), ill. az N670 15eFt körül asszem (3-4db biztosan van). iGO frissítés jár hozzájuk, de nem figyeltem, mennyi.

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#10760) pjen válasza HornedReaper (#10759) üzenetére


pjen
félisten

Az nagyon jó ár,17K alatt sehol nem láttam.

(#10761) Tüzi

Üdv!
Tudja-e valaki, hogy a tomtom 6200-ashoz a live traffic az 1 éves licence, vagy, mint a térképeknél élettartamos?
Tudnék venni egy új 6200-ast 60ért, és mivel nemzetközizek, a dugók elkerüléséhez jó lenne.
A jelenlegi kis x850-em teljesen hibátlan, csak nem jelez dugókat.

Köszi!

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#10762) gedikart válasza Tüzi (#10761) üzenetére


gedikart
aktív tag

Én úgy tudom, hogy SIM kártyát kapsz, amit élettartamig (supportig) használhatsz. Gondolkoztam a Tomtom 5200/6200-n de inkább veszek egy Garmint (még akkori is, ha ott kell a mobilnet a live traffichoz - állítólag napi 1 órát használva 40-50 MB-ot használ fel a mobilnetből/hó).

[ Szerkesztve ]

(#10763) szanyi20


szanyi20
tag

Sziasztok. GPS vásárlás előtt állok. Azt kérdezném, hogy melyik most az olyan készülék, aminek már rendes hardvere van, nem akad a menü sehol, rendben teszi a dolgát, EU térkép, gyakori frissítéssel?

Létezik ilyen? Eddig mobillal navigáltam, de most már kímélni szeretném, és nagyobb kijelzőt is szeretnék mint 4.7...

(#10764) laszlohu válasza szanyi20 (#10763) üzenetére


laszlohu
addikt

vannak olyan típusok, amik nem rezisztív, hanem kapacitív kijelzővel rendelkeznek, viszont azok ára drágább kategória, sajnos nem követtem nyomon, annak idején
80-100 ezer forint környéke

(#10765) szanyi20 válasza laszlohu (#10764) üzenetére


szanyi20
tag

Köszi. Az is érdekelne amiben integráltan van dashcam. A garminokat nézegettem, nem tudom hogy azok milyen minőségüek...

(#10766) pjen válasza szanyi20 (#10763) üzenetére


pjen
félisten

Az jó,ha nagyobb a kijelző,csak néha sokat takar,rossz útón könnyebben leesik.Milyen mobil,én inkább ahelyett vettem másikat.Így a régi csak jól bevált GPS.

(#10767) gedikart válasza szanyi20 (#10765) üzenetére


gedikart
aktív tag

Ebben nincs kamera, de a felhasználó elég sok videót feltöltött:

[link1]

[link2]

[ Szerkesztve ]

(#10768) adrian94


adrian94
őstag

Sziasztok :) szeretnek venni egy GPS-t, futarkodasra hasznalnam! Olyat keresek ami a pontos cimet jelzi (tehat ha beirom, hogy xy utca akkor pontosan oda vezet), a leheto legrovidebb uton! Illetve olyan kene, amibe tudok beirni egyszerre tobb cimet is es sorrendbe rakja a cimeket es jeloli, hogy melyik van legkozelebb, kozep tavolsagra es legtavolabb es ugy mutatja a legrovidebb utvonalat :)

Tudtok valamit ajanlani? :)

(#10769) pjen válasza adrian94 (#10768) üzenetére


pjen
félisten

Sajna GPS pontosságát,főleg belvárosban maga a rendszer korlátozza.Akár 30-40 métert is tévedhet.Van fenn ismertető a Galileo rendszerről és,hogy melyik telók használják.Na,az pontos.Érdemes elolvasni.

(#10770) adrian94 válasza pjen (#10769) üzenetére


adrian94
őstag

A leheto legkisebb tevedessel melyik a legjobb GPS? Olyan kene amire elore van telepitve az operacios rendszer es nem kell kulon megvenni :) jo lenne ha 20.000 ft-nal nem lenne tobb :)

(#10771) pjen válasza adrian94 (#10770) üzenetére


pjen
félisten

Hát 20000 alatt programmal komplett,valami nagyon akciósat kapsz.Nézz körül itt a PH aprón,vagy vatera stb.

(#10772) adrian94 válasza pjen (#10771) üzenetére


adrian94
őstag

Errol mi a velemenyed? szerinted jo lehet?

[ Szerkesztve ]

(#10773) lautnermark válasza adrian94 (#10770) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Ha jó hardverű, strapabíró gépet szeretnél, akkor Garmin.
Ha friss, pontos térképet, akkor Waze app.
Ha a sok címmel való optimalizálás a fontos, akkor Igo.
Mit jelent a futárkodás? Mekkora autóval? Egy város, egy megye, országosan vagy nemzetközi?
Kérdés: ha munka közben beszarik a "gps", akkor mit csinálsz?
Uh. tessék venni egy jó PAPIRtérképet is mellé (vagy legalább tölts le a mobilra mondjuk egy Waze app-t) és legalább a főútvonalakat tanuld meg, hogy melyik merre van.

(#10774) adrian94 válasza lautnermark (#10773) üzenetére


adrian94
őstag

Csak varoson belul lenne szemelygepkocsival. Google Maps app tudja azt, hogy egyszerre tobb cimet irok be!

Az mennyire pontos? Mennyire ajanlott app?

(#10775) FullGas


FullGas
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék egy kis tanácsot kérni. Egy Wayteq X985Bt utódját keresem, nemzetközi árú fuvarozásban (Furgon) dolgozom így fontos a megbízható stabil működés. 30-40 ezer Ft közötti árkategóriában nézelődtem és ez a két versenyző a legszinpatikusabb:
- WAYTEQ X995 Max
- TOM TOM START 60 REFURB
Viszont mind a kettőtől valamilyen szinten tartok. A Wayteq-nél az Android (memória kicsi, elavult KitKat, rottolás stb), illetve teljesen idegen a TomTom rendszere nekem. Eddig Igo Primo-t használtam ami számomra egy átlátható egyszerű programnak bizonyult.
Melyik lenne az ideálisabb minden napi munkaeszköznek? :F

(#10776) FullGas válasza FullGas (#10775) üzenetére


FullGas
aktív tag

El mentem a Media Markt-ba és meg nyomkodtam a TomTom-ot. Nagy csalódás volt számomra hogy semmilyen járművel kapcsolatos beállításra nincs lehetőség :((( Gondolok itt arra hogy mondjuk Igo-nál be lehet állítani hogy a max sebességem pl 100Km/h akkor a tervezésnél figyelembe veszi és ez alapján számolja az érkezési időt. Illetve az egyéb járművel kapcsolatos korlátozások is hiányoznak... Így csak és kizárólag személy autós felhasználásra alkalmas. Amúgy masszív, gyors készülékek, átlátható egyszerű menüvel. Ezért véleményem szerint egy középkategóriás okostelefon + Waze ideálisabb. Ami hozná azt amire szükségem van az a TomTom Trucker széria, de az 2-3X drágább.
Így nem kérdés hogy maradok a Wayteq 995 MAX + Igo variációnál :)

(#10777) majestic


majestic
őstag

A szakikhoz!

Hivatalos IGO navigációs szoftverrel ellátott (Magyarország elég) szeretnék venni jó minőségű kütyüt. Ne legyen túl kicsi méretű mert egy idős embernek kellene.

Előre is köszi a javaslatokat!

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#10778) csaba8804


csaba8804
csendes tag

Sziasztok!

Becker navit terveztem venni, de érdemes? Ha jól értesültem a gyártója, az United Navigation csődbe ment vagy valami ilyesmi. Engem az érdekelne, hogy adnak-e ki térképfrissítést hozzá továbbra is?

[ Szerkesztve ]

(#10779) laszlohu válasza csaba8804 (#10778) üzenetére


laszlohu
addikt

Nem hinném, ugyanis szoftver nélkül árulják, az Elektronit Magyarország forgalmazza:

[link]

Okosba Igo Primo klón szoftver rakható rá, így a térképfrissítés is megoldható okosba.

(#10780) laszlohu válasza laszlohu (#10779) üzenetére


laszlohu
addikt

Pontosítás : Nem hinném, hogy adnak ki hozzá térképfrissítést.

(#10781) emolumentum


emolumentum
újonc

Sziasztok! Apumnak szeretnék egy új navigációs multimédiás eszközt a Ford Transit-jába. Teljesen kezdő vagyok a témában, ezért gondoltam, hogy talán itt tud nekem valaki segíteni, hogy jó megoldást válasszak.

ELVÁRÁSOK:

érintőképernyő
bluetotth-val tudja csatlakoztatni a telefonját
legyen nagyon jó a mikrofon és a kimenő hang is (a korábbinál ő hallott, de a vonal másik végén alig hallották)
legyen benne/hozzá jó navigáció
tolató kamerát tudjon rákötni

FM
méret: a korábbi 2 DIN-es volt
tartozékkal együtt (rádiócsatlakozó, keret, stb. ami ilyenkor szükséges)
minél hosszabb garancia

ELŐNY:

USB befogadás
DivX

Azt tudom, hogy az előző az valami Audiovox volt, ami pont a garancia lejárta után 1 hónappal adta meg magát.

Mivel laikus vagyok én biztos az ismertebb márkákból választanék (JVC, Pioneer, Kenwood stb.), de nyitott vagyok minden jó tippre. Ár tekintetében gondolom 40-70e között mér lehet jó megoldást találni.

Szóval ne tartsátok magatokban ha van valami jó javaslatotok. Előre is nagyon köszi a segítséget!

(#10782) pista1235 válasza laszlohu (#10779) üzenetére


pista1235
tag

milyen igot lehetne szerinted rárakni? a Becker félén kívül működne rajta szerinted a sima primo is?

(#10783) laszlohu válasza pista1235 (#10782) üzenetére


laszlohu
addikt

Mivel Wince van rajta, szerintem nincs akadálya, bár nem próbáltam, egyébként a
Becker Edition szerintem semmivel sem tud kevesebbet, mint a sima Primo.

(#10784) gabor_01 válasza emolumentum (#10781) üzenetére


gabor_01
senior tag

Egy ideje nézegetem ezt a kategóriát. De ezért az árért csak noname gagyit lehet kapni az ebay-en.
Igaz van nem androidos is valamivel olcsóbban, de azt már nem vennék.
Márkás meg annyival drágább, hogy fel sem merül.

(#10785) pista1235 válasza laszlohu (#10783) üzenetére


pista1235
tag

Azért kérdeztem mert régebben egy 43asnál próbálkoztunk egy ismerősnek rátenni sima Igo-t de akkor nem jött össze. A Becker Editionnal se lenne bajom de azt be tudom szerezni?

(#10786) laszlohu válasza pista1235 (#10785) üzenetére


laszlohu
addikt

Elképzelhető, hogy pénzért is meg lehet venni, de én warez oldalakon találtam rá.

[ Szerkesztve ]

(#10787) laszlohu


laszlohu
addikt

Fontos még megjegyezni, hogy általában 800X480 - as felbontásra vannak optimalizálva,
többnyire ezért nem megy pl. egy Becker -nél, aminek más a felbontása.

Én is megszenvedtem anno, mire a 320X240 - es kütyümre ráraktam.

(#10788) laszlohu


laszlohu
addikt

most olvastam a navigyurci oldalon a waze ról egy hasznos cikket, miszerint ha be van pipálva a forgalmi infók letöltése, akkor offline, vagyis net nélkül is lehet használni, gratula, ha tényleg műkszik így is.

(#10789) Mcrazy válasza laszlohu (#10788) üzenetére


Mcrazy
őstag

Még folyamatos internetnél is soxor téves a forgalmi info. Ha "fél nappal" előtte letöltöd, akkor mire számíthatsz?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#10790) laszlohu válasza Mcrazy (#10789) üzenetére


laszlohu
addikt

nem az a lényeg, sőt engem kicsit sem érdekel a forgalmi info, csak az offline, mobilinternet nélküli navigálás, de azóta már utánaolvastam, és kiderült, hogy útvonalat tervezni is csak aktív nettel lehet, úgyhogy rájöttem, hogy számomra felejtős

(#10791) #47205632


#47205632
törölt tag

Hali.

Olyan GPS-t keresek max 20-30 ezer Ft értékben amin van Magyarország térkép, kocaautósnak. Viszont olyan opciót is kéne tudnia, hogy a turistautak.hu oldalon lévő letölthető offline térképeket is tudja futtatni, ezt melyik tudná?
Továbbá olyan kell amibe nem kell sim, se mobilnet.

(#10792) gabor_01 válasza #47205632 (#10791) üzenetére


gabor_01
senior tag

Hát most autókázni, vagy turistáskodni szeretnél?
Teljesen eltérő követelményt jelentenek.
Mindenesetre a Garmin kütyüre elvileg felrakható a turistautak térkép.
Túrautakon akarsz autózni? Az autós kütyü max 1-2 órát bír ki aksival.

(#10793) #47205632 válasza gabor_01 (#10792) üzenetére


#47205632
törölt tag

Nem tudtam, hogy ekkora a hardveres különbség közöttük. A Garmin az direkt turista használatra van nagyobb üzemidővel? Inkább ez lenne a fontosabb, a kocsit megoldom akkor a telefonommal legfeljebb, Win10-es, ezen elvileg Here maps van alapból is és wifin ha otthon bejárom kézzel a területet akkor elmenti offline. Soha nem használtam még.

Utoljára navigációt akkor használtam mikor a Sony Ericsson W995-ös telóm volt 10 éve, ha jól rémlik Wayfinder navigator volt rajta.

[ Szerkesztve ]

(#10794) gabor_01 válasza #47205632 (#10793) üzenetére


gabor_01
senior tag

Garminból is van autós, túra, hajós,stb...
Túrából is van 1000 féle.
Nézegetni kéne őket. Fogdosni. Olvasgatni fórumokat ezerrel. A turistautakon erről is beszélgetnek.

(#10795) laszlohu válasza gabor_01 (#10792) üzenetére


laszlohu
addikt

Hamarosan a túristautak az openstreetmap - ba olvad, úgyhogy már ma is használható az alábbi link - en található
konvertáló, aminél ki kell jelölni a túristaút célját, majd egy adott e-mail - re letölti garmin kompatibilisre.

Enable manual tile selection: pipa be

[link]

(#10796) gabor_01 válasza laszlohu (#10795) üzenetére


gabor_01
senior tag

Kösz, jó tudni :)

(#10797) gabor_01 válasza #47205632 (#10793) üzenetére


gabor_01
senior tag

Kicsit megnéztem, mit lehet újonnan kapni.
Hát nincs olcsó készülék.
Ha vennem kéne, az alábbiak közül vennék (ár növekszik):
Etrex 20x
Gpsmap 64
Etrex 30x
Gpsmap 64s

(#10798) #47205632 válasza gabor_01 (#10797) üzenetére


#47205632
törölt tag

Etrex20x-et néztem én is, de 60 ezerért elég borsos. Van alatta egy 30 ezres monokróm kijelzős, de abba meg csak a gyári térképe van és nem bővíthető, ergo felejtős.
Ennyi pénzért inkább memorizálom az útvonalat. :DDD Meg kinyomtatom. Bár idehaza luxus is ilyenekkel járni, elég egy iránytű is, egy-másfél órányi sétával lakott területbe botlani akárhol tévedsz el. Ez nem Bear Grylls országa.

(#10799) gabor_01 válasza #47205632 (#10798) üzenetére


gabor_01
senior tag

Túragps-t főleg egy adott út, esetleg előre letöltött útvonal végigjárására érdemes vinni. Jelzi merre vezet a turistaút, méred a megtett utat, stb... Régen geoládázni is ez volt a legjobb.
Esetleg egy jó állapotú használtat is kifoghatsz jó áron. Vagy vársz egy alkalmi akcióra.

(#10800) Zarbi


Zarbi
tag

Üdv!
Apósom születésnapjára szeretne autós GPS-t. Én nagyon le szeretném erről beszélni, mert a max 30-40 ezer forintos árkategóriában nevetséges készülékek vannak egy alap androidos mobilhoz képest is. Nem is értem miért van létjogosultságuk az ilyen olcsó navigációknak.
Kompromisszumként egy androidos navigációt tudnék elképzelni, amin lehetne a here-t vagy google offline térképet használni. Ezeknek viszont röhejes a konfigurációja, gondolok itt főleg az 1GB RAM-ra és az ósdi androidra (kitkat). Rosszul gondolom és ezek azért mégis el tudnak futatni egy navigációs programot normálisan?
Másik az akkumulátor idő. Az 1-2 óra kijelző idő borzasztó egy mai telefon ~4-6 órájához képest.
Bocsánat, hogy okostelefonnal példálózok, de mivel én azt használom navigációra is, nem jut eszembe semmi előnye a sima GPS-nek hozzá képest, főleg BT-s kihangosítással használva.
Normális okostelefont egyébként meg nem akar az öreg.
Vagy ne féljek Sygic, IGO naviktól?
Segítsetek ki legyetek szívesek!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.