Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4001) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
Szülinapi ajándékba vennék egy gps-t csak nem tudom melyik legyen. Az adott árért kapható legjobb minőségű gép kéne. Jelen esetben a 19-22k-s árkategória az optimális tartomány. Navon N480-at láttam 19,9k-ért, kinézetre elég szimpinek tűnik, de nem tudom h ajánlott vétel-e?
:R

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#4002) snowdog válasza Bagira01 (#4001) üzenetére


snowdog
veterán

Ebben az árkategóriában nincs legjobb minőség. Mind egyforma kínai tömegcikk.

(#4003) Bagira01 válasza snowdog (#4002) üzenetére


Bagira01
veterán

Csak van 20k-s kategóriába is ajánlott vétel nem?

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#4004) Bagira01


Bagira01
veterán

Na közbe egy kicsit megszaladt a keret, 28k a max ami lenne rá. Wayteq x990 és CNS Globe HD amit ilyen árba láttam.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#4005) laca1978 válasza Bagira01 (#4004) üzenetére


laca1978
csendes tag

Hali!
Én valószínűleg a Cns Globe HD-t fogom megvenni!Nagyon jókat írnak róla a fórumon /nem csak itt más fórumokat is nézegettem/!Wayteq x960 is dicsérik!A döntés a Te kezedben van.Olvas utána mindkét kütyünek és azt válaszd amelyik jobban megfelel neked!

(#4006) slight


slight
csendes tag

Szevasztok! Segítséget szeretnék kérni GPS vásárlás terén! A lényeg az lenne, hogy a környező országok pl. amik nekem kellenek Ausztria, Horvátország, Montenegró, Románia(leginkább erdély miatt), Szlovénia, távolabb esetleg Olaszország, Németország, stb. nyugat! Szomszédból ukrán, szlovák elvileg nem, meg annyira innen keletebbre sem! Valami bővíthetős memóriás, megfelelő RAM/ROM méretű, normálisan frissíthető és árban kb 30-45 ezerig ! Ezek lennének a fontosak! Több típust is írhattok hogy lehessen válogatni! Jó lenne akár az is ha konkrét gépeket mondanátok, a megfelelő rájuk feltöltött térképekkel! Sajna nekem nincs GPS terén tapasztalatom ezért kellene "szakértőktől" ! Nagyon köszi!

(#4007) ALI_G


ALI_G
veterán

Hello,

szerintetek ez megéri az árát?
Tönkrement a GPS-em és kellene egy használható, megbízható, viszonylag olcsóbb készülék amin lehet frissíteni térképet.

Ajánlatot is szívesen fogadok!

Ilyen ment tönkre: xdrive 43b, tök jó volt, amíg működött, kicsivel 1 év után megadta magát. Vaterán vettem.

[ Szerkesztve ]

(#4008) PLaci58 válasza ALI_G (#4007) üzenetére


PLaci58
őstag

Én nem venném meg. Inkább valami újat keresnék ilyesmi árban.

Mi lett az xdrive-al?

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#4009) SM1


SM1
csendes tag

Megint en... Becker navikrol mi a velemeny? 58e-ert tudnek Becker Prof-t csak sajna fogalmam sincs, h mennyire jo a Garmin, Tom-Tom es a tobbi nagyobb markahoz kepest. Nyilvan az IGO az v.mire garancia, de a terkepekkel mi van??

(#4010) ALI_G válasza PLaci58 (#4008) üzenetére


ALI_G
veterán

Rendben bekapcsol, csak pár kattintás után nem érzékeli a nyomkodást. Illetve kattog, hogy érzékelte, de nem visz oda.
Próbáltam már resetelni, kalibrálni...még a factory reset-et nem tudtam végrehajtani, mert nem találtam meg, hogy lehet.
Az azonnali navis topicban már próbáltuk kideríteni, de eredménytelenül. Esetleg további ötlet? :)

(#4011) slight


slight
csendes tag

Tudnátok segíteni a feltett kérdésem/kérésemben? nagyon jó lenne! :O :O :O

(#4012) Jaki2000 válasza slight (#4011) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Jellemzően Kelet-Európa, vagy Teljes-Európa csomaggal kaphatók a navik. Elmondásod szerint neked a Kelet-Európa a fontosabb. Ezen a területen (Magyarországon is) a Top-Map térképek rendelkeznek a legjobb lefedettséggel, és frissítéssel. Ezért érdemes Igo, vagy Igo alapú szoftverrel rendelkező navit választani. Pl a Navon N480 készülék, nem csúcskategóriás, a kijelzője elég gyenge, de 30-ért KeletEU, 40 körül FullEu, Igo8-cal, vagy Primóval kapható, és a Naviextrason frissíthető. Pl itt: edigital.hu

De nézz szét több navi forgalmazó oldalán. Legtöbb helyen vannak hozzászólások, vagy fórumokon (itt is) van a legtöbb típusnak topic-ja.

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#4013) cafat


cafat
tag

Sziasztok! A következő 3 készülék közül melyiket ajánlanátok legjobban?
1. CNS Globe
2. CNS Globe Pro
3. WayteQ X850
Véleményeiteket előre is köszönöm! :R

(#4014) PLaci58 válasza cafat (#4013) üzenetére


PLaci58
őstag

Wayteq X960BT :D

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#4015) ALI_G válasza PLaci58 (#4014) üzenetére


ALI_G
veterán

és miért?

(#4016) PLaci58 válasza ALI_G (#4015) üzenetére


PLaci58
őstag

Alapjaiban ugyanaz mint az általad nézettek, csak nagyobb a belső tárolóhelye (4GB) és jobb a felbontása (800x480) és 5"-os a kijelző, jó fényerő (ez fontos).
Proci, RAM ugyanaz.
Ha fontos az ár, akkor X850.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#4017) cafat válasza PLaci58 (#4016) üzenetére


cafat
tag

Miben jobb a Wayteq x850 mint a CNS Globe azon kívül hogy 4gigás belső memóriája van? A CNS mellett viszont a 2 év garancia szól. Igazából nincs szükségem csúcs készülékre mert ritkán lenne csak használva, kb havi egyszer. Várom a további véleményeket!

(#4018) PLaci58 válasza cafat (#4017) üzenetére


PLaci58
őstag

Te tudod mit akarsz :D

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#4019) laca1978 válasza cafat (#4017) üzenetére


laca1978
csendes tag

Hali!
A Cns Globe Hd is 4 gb belső memória van.Szerintem a Cns Globe Hd-t és a Wayteq x960-t hasonlítsd össze!

(#4020) cafat válasza laca1978 (#4019) üzenetére


cafat
tag

Hali! Én a sima CNS Globe navit akartam összehasonlítani az x850-el. Továbbra is várom a véleményeket. Eddig egy szavazat érkezett az x850-re. :R

(#4021) janihunk


janihunk
senior tag

Sziasztok készül venni egy GPS-készüléket ezt nézegettem: WayteQ x820 13K ért van a PH-n. Semennyire nem értek ezekhez a cuccokhoz ezért jó lenne egy kis gyorstalpaló hogy melyiket érdemes venni persze minél olcsóban minél megbízhatóbbat. Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#4022) Hellas válasza laca1978 (#4019) üzenetére


Hellas
senior tag

De jó, hogy írtad ezt a 960-ast, eddig nem is tudtam, hogy van és most készülök venni navit.
Ha a telefonom kihangosítom vele bluetooth-on keresztül, akkor azt még tovább tudom küldeni a hifire az FM transzmitterrel?

(#4023) PLaci58 válasza Hellas (#4022) üzenetére


PLaci58
őstag

Nem küldi tovább (tudtommal)!
A kihangosítás kényes dolog. Jól kell beállítani a hangszóró és a mikrofon egymáshoz viszonyított hangerejét. Lehet a vételt a végtelenségig erősíteni, de akkor téged nem hallanak mert a mikrofon leszabályoz a gerjedés elkerülése miatt.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#4024) Hellas válasza PLaci58 (#4023) üzenetére


Hellas
senior tag

Értem. És a filmeket hogy viszi? Valahol olvstam, hogy kevesebbet visz, mint pl egy Cns Globe Pro.

(#4025) Hellas


Hellas
senior tag

Illetveaz érdekelne még, hogy amit olvastam egy-két helyen hogy az fm transmitter csak akkor igazán jó, ha bedugjuk az autós töltőt, ez igaz? Nem tudom ez legyen-e vagy CNS Globe Pro :S Csábító a bluetooth és a net, de ha gyengébb a transmittere mint a globe-nak, illetve a filmeket gyengébben viszi akor az nekem nagy ellenérv.

(#4026) snowdog válasza Hellas (#4025) üzenetére


snowdog
veterán

...olvastam egy-két helyen hogy az fm transmitter csak akkor igazán jó, ha bedugjuk az autós töltőt, ez igaz?

Igaz, ugyanis az lesz az antenna.

(#4027) PLaci58 válasza Hellas (#4025) üzenetére


PLaci58
őstag

Csak akkor, ha rossz a transmitter!
Kell lennie belső, hangolt antennának, semmi köze a töltőhöz. 2m ről zajmentesen működnie kellene. Viszont ne felejtsük el, hogy az autó antennája kívül van. Hiába tesszük a rádió közelébe a PNA-t, az le van árnyékolva. Azért ne várj hifi minőséget a transmittertől. Nekem nem váltak be. Lehet a fülemmel van a baj :D (sávhatárolt, halk, zajos) Persze ez rádió függő is. Van amelyiken ez már nagyon jó minőségnek tűnik :)

Mit játszik le? Amit ismer a lejátszó program. Érdemes a beépített helyett a TCPMP-t használni, ha gond van a lejátszással.
A legjobb természetesen akkor, ha natív felbontásban használjuk (hú milyen szavakat tudok).
Amikor a film felbontása azonos a készülék felbontásával, mert ilyenkor nem kell a PNA-nak a készülékhez illeszteni.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#4028) Hellas válasza PLaci58 (#4027) üzenetére


Hellas
senior tag

Tehát akkor előfordul, hogy nem a legjobb a vétel a transmitternél, de ez akkor nem csak az x960bt-nél áll fent, hanem a többi típusnál is, mondjuk a CNS-nél is?

Videolejátszásnál pedig gondolom szintén a CNS-nél is van amit nem bír már, főleg, ha valami jobb minőségű, nagyobb méretű és nagyobb felbontású videóval próbálkozok?

Illetve azt olvastam valahol visszább, hogy a 800X480-as felbontás miatt lassabb, főleg a videolejátszás, mint egy 480X272-nél, ez így van?

Összességében akkor úgy tűnik nem rosszabb mint a CNS Pro, annál is fennállnak ugyanezek a "problémák".

(#4029) Wolf-15


Wolf-15
tag

A kérdés a szokásos:
MilyenGPS-t vegyek?

Én nem szeretnék külön navi-programot venni, vagy wazerolni.
Fontos, hogy Görögország térkép is legyen rajta.
A multimédia funkciók másodlagosak, de ha azért txt fáljt tud olvasni az nem lenne rossz.
3D nézet, TCM, sávaszisztens, bluetooth, KELL, FM-transmitter jó ha van.

Amiket eddig kinéztem:
Navon N660 Europa (42 ország)
Navon N750 Europa (42 ország)
Navigon 40 Premium (43 ország)
Navigon 70 Premium (43 ország)

Nem ragaszkodok ezekhez, de első körben ezek tűntek szimpatikusnak.

Tudnátok segíteni?
Alternatívák, pro és kontra.

Előre is köszi!

(#4030) gabor_01


gabor_01
senior tag

Mi a baj a Beckerrel?
(Azon kívül, hogy csak kis méretben létezik.)
Nem érdemes venni?

(#4031) PLaci58 válasza Hellas (#4028) üzenetére


PLaci58
őstag

1, ugyanaz az FM chip van mindegyikben. Nem hallottam még, hogy valamelyik jobb lenne a többinél.

2, mivel a HW szinte ugyanaz, ezért nemigen van eltérés. A szoftver is kínai. Nem szokott a forgalmazó más programokat rátenni. Volt egy ilyen kísérlet az LCP-nél. Saját kiegészítő programcsomagot raktak a PNA-kra (leginkább ingyenesen elérhető programokat).

3, több munka a nagyobb felbontás kezelése, de nagyobb teljesítményű processzorokat is használnak, amikben van video vezérlő processzormag is.

4, probléma mindegyiknél van. Ha csinálnának egy tökéletest, akkor nem kéne időnként lecserélni :D

Fontos a gyors processzor, nagy RAM, ROM és jó kijelző fényerő!

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#4032) Hellas válasza PLaci58 (#4031) üzenetére


Hellas
senior tag

Köszi a válaszod! Azt hiszem akkor Wayteq X960BT lesz. 1000 Ft-val drágább csak, mint a CNS, nagyobb kapacitású az akksija, nagyobb felbontás, jobb fényerő, bluetooth, internet, ahogy olvasom a CNS fényes kijelzője tükröződik is és rosszabb a hangja is. Ami a CNS mellett szólna az igazából a 2 év gari és a hálózati töltő, de mondjuk nem a hálózati töltő alapján kell választani.

(#4033) PLaci58 válasza Hellas (#4032) üzenetére


PLaci58
őstag

A gyári hiba kijön pár nap alatt :D
Hálózati töltőt olyan 1600 Ft körül lehet kapni.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#4034) Hellas válasza PLaci58 (#4033) üzenetére


Hellas
senior tag

Hálózati töltőnél nagyon fontos nekem, hogy 2000 mA-s legyen? pár száz forintért találtam olyan adaptert, ami 230V bemenet és USB kimenet 500 mA-val. Gondolom ez is feltöltené, csak kb 3 és félszer olyan lassan?

Illetve még azt találtam, hogy a CNS-en Win CE 6.0 SP1 core van, Wayteq-en pedig Win CE 6.0 core. Ez valami érdemi különbséget eredményez?

(#4035) snowdog válasza PLaci58 (#4033) üzenetére


snowdog
veterán

Vagy akár már ~500 Ft-ért is (ingyenes házhozszállítással)! :)) [link]

USB Power Adapter/Charger for iPhone 4 - White (100~240V/EU Plug)
Price: $2.50 (Free shipping)

- AC Input: 100~240V, 50/60HZ, 0.15A
- USB Output: 5V/1A
- EU round power plugs
- Slim and compact design

~1.000,- Ft-ért már 2A-es is kapható!

Nyugodtam lehet rendelni, én már többször vásároltam náluk. Persze a szállításra pár hetet várni kell. Ez az ingyenes szállítás hátulütője. Akinek sürgős, az fizessen többet! :D

[ Szerkesztve ]

(#4036) PLaci58 válasza Hellas (#4034) üzenetére


PLaci58
őstag

Nem fontos a 2 A. Használtam már én is 1A-es töltőt hozzá. Az eredeti Wayteq töltő árát írtam. Lehet, hogy az 500 mA-is elég. Ki kell próbálni. A készülék nem károsodhat, legfeljebb a töltő, ha nem elég korrekt az áram korlátozása :D

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#4037) Hellas válasza PLaci58 (#4036) üzenetére


Hellas
senior tag

Értem, köszi szépen. :)
Megvettem az x960 BT-t, most ismerkedek vele.

Eddigi vélemény:

- a GPS nagyon gyors, nagyon gyorsan elindul a szoftver, nagyon gyorsan tervez útvonalat és talál műholdat.

- internet bluetooth-on keresztül telefonnal, sikerül csatlakozni, de egy idő után a telefonom lefagy, vagy kikapcsol, de ez sztem nem a navi hibája.

- bluetooth kihangosítás jó, viszont a telefonkönyvet nem tudom lehívni a telefonomról (Samsung S5230), vagy legalábbis valamit nem jól csinálok

- Videolejátszás egész jó, ha nem túl jó minőségű filmet próbálok lejátszani

- FM transzmitter, na az usb kábel, vagy szivargyújtó töltő nélkül egy rakás ***...Anélkül szószerint semmit sem hallani a hangjából, csak nagy sistergés az egész, kocsiban is, lakásban hifivel is. Kábellel viszont jó a vétel, de kicsit halk. Többihez is be kell dugni az antennát?

(#4038) PLaci58 válasza Hellas (#4037) üzenetére


PLaci58
őstag

Nem minden telefonról tudja lehívni a telefonkönyvet.
Nekem az N770-el, akkumulátorról simán ment az FM a szobában is, mindenféle kábel nélkül.

A lényeg a GPS. A többi csak csicsa :D

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#4039) Hellas válasza PLaci58 (#4038) üzenetére


Hellas
senior tag

És telefonkönyv "manuális" létrehozásának nincs valami módja?

(#4040) v_angelus


v_angelus
tag

Sziasztok,

lenne egy kérdésem, ha csak navigációra akarom használni a kütyüt, akkor melyiket érdemes megvenni, illetve megéri-e a plusz 4-5 ezer huf a plusz 100MHz-et
- WAYTEQ X960BT
- WAYTEQ X990

Mihelyt tudjátok, hogy mi a kérdés, érteni fogjátok a választ is.

(#4041) petiked válasza Wolf-15 (#4029) üzenetére


petiked
tag

Sziasztok,

A Navon jó, de a Wayteq X960BT vagy a Wayteq x820BT is nagyon jó, ilyenem van, régebben vettem és itt kértem tanácsot, és nagyon jól muzsikál. Tapasztalat: Gyorsan megtalálja a jelet és talán 1x kellett kikapcsolnom menet közben és újraindítanom, de nem a hardvere miatt, hanem a térképszoftverre vmi olyan magyar térképet tehettem, ami vmi hibát írt ki, de lecseréltem, és azóta jó. A Wayteq Fm transzemittere is elég jól muzsikál, talán 10-ből 8-at adnék rá. Ha filmet szeretnél nézni vagy mp3mat hallgatni nos arra már 10 pontot adnék, baromi jól működik, különösen a film része, utazás közben teljesen nézhető, folyamatos képet ad. - persze nem HD felbontású, de azért ennyi pénzért ilyen jól működű kis kütyüt, megéri venni. Mellesleg az akksija cserélhető, ha valaki egy hosszú hétvégét tervezne vele, töltés nélkül (de nagyon ne legyen hosszú a hétvége, mert azért ez is hamar lemerül) :-)

Üdv.
Peti

˘°°°˘ Californication ˘°°°˘ The people vs. Hank Moody ˛˛Creator: Tom Kapinos¸¸

(#4042) snowdog válasza petiked (#4041) üzenetére


snowdog
veterán

Mellesleg az akksija cserélhető, ha valaki egy hosszú hétvégét tervezne vele, töltés nélkül (de nagyon ne legyen hosszú a hétvége, mert azért ez is hamar lemerül) :-)

A hétvége azért erős túlzás, az akku max. 1-3 órát bír, jó esetben. :)

(#2416) compi.hu
"Ahogyan az várható volt, elsőként a mindössze 900 mAh-s akkumulátorral rendelkező x820 képernyője sötétült el, 91 perc (~1.5 óra) után, majd az 1500 mAh-s N800 fejezte be a tesztet a 149. percben (~2.5 óra). Az 1800 mAh akkumulátorkapacitással gazdálkodó x920 sem bírta sokkal tovább, a 152. percben adta fel a harcot."

[ Szerkesztve ]

(#4043) petiked válasza snowdog (#4042) üzenetére


petiked
tag

jogos és igaz :-) köszi a pontosítást.

úgy gondoltam, hogy odafelé- helyben és hazafelé is ha használni szeretné az ember, akkor azért 2 akksival elmegy :-) persze üzemidőtől függ, de meg-megnézni mi hol van, azt azért bírja és jól is jön. (ha filmet is szeretnénk nézni, akkor nem árt a töltő a közelben) :-)

˘°°°˘ Californication ˘°°°˘ The people vs. Hank Moody ˛˛Creator: Tom Kapinos¸¸

(#4044) maathe válasza atala (#200) üzenetére


maathe
senior tag

Szeretnék egy GPS-t venni és a Wayteq X990-et néztem ki. Szerintetek ebben az árkategóriában van jobb?

Sry, véletlenül ment válaszként :S

[ Szerkesztve ]

(#4045) Kbali válasza Hellas (#4039) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem lehet, hogy csak a telefonon kellene BT-nél beállítani a SIM/PIM hozzáférést?

(#4046) cafat


cafat
tag

Sziasztok! Vettem egy CNS Globe készüléket és van egy kis problémám vele. Másoltam rá mixeket amik 2-3 órásak és nem játssza le őket, csak elkezdi lejátszani és kb 2 másodperc után kilép. Lehet ezzel valamit kezdeni, hogy lejátssza a hosszabb mp3-akat is?

(#4047) crosgals válasza maathe (#4044) üzenetére


crosgals
tag

Csak ajánlani tudom.

A privátokat hamarabb észreveszem!

(#4048) crosgals válasza v_angelus (#4040) üzenetére


crosgals
tag

Szerintem nem éri meg!

A privátokat hamarabb észreveszem!

(#4049) v_angelus válasza crosgals (#4048) üzenetére


v_angelus
tag

Köszi, akkor marad a 960BT, egy kicsit jobban utána is olvastam, és igaz, hogy gyorsabb a proci, de ha jól láttam, nincs a 990-ben FM trasmiter, bluetooth, telefonkönyv, amit lehet soha nem használnék, de azért jó ha van :)

[ Szerkesztve ]

Mihelyt tudjátok, hogy mi a kérdés, érteni fogjátok a választ is.

(#4050) cafat válasza cafat (#4046) üzenetére


cafat
tag

Valakinek valami ötlete hogy miért csinálja ezt? :F

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.