Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10701) Adam8199 válasza Adam8199 (#10691) üzenetére


Adam8199
tag

Végül egy tomtom go 40 gps-t vettem.De azért köszönöm a segítséget.

Audi A4 B5

(#10702) dani_golf


dani_golf
tag

hello all
ismerős kért meg vegyek egy gpst neki 40 körülig.tudnátok vmit ajánlani?mert nekem csak egy wayteq 985bt-m van.a többiröl semmi infom nincs miért drágábbak,Garmin,TomTom,Navon...eltudntáok röviden és tömören mondani mik skülönbségek,és talán meik a aranyközéput? elöre is thx

(#10703) Prime110 válasza dani_golf (#10702) üzenetére


Prime110
aktív tag

Mondjuk azért, mert azokon alapvetően ezeken van szoftver, ami helyből nem ingyenes.
A Navon egy hazai márka, ami kizárólag iGO-t futtat, ebből a régi WinCE alapút illetve Android alapon is elérhető, amin az iGO egy módosított ún. NextGen verziója fut, de nem a legmegbízhatóbb márka, szervizelés előfordulhat.
Ésszerű vétel: link - élettartam térképfrissítés, de csak 4,3"-on. Ma már az okostelefonok 80%-a is nagyobb ennél, de, mint céleszköz elég lehet.
A Garmin egy ősrégi amerikai márka, kizárólag HERE (született NavteQ) térképekkel elérhetőek, amik gyakorlatilag már semmivel sem rosszabbak, mint egykoron, bátran ajánlható kategória:
Ésszerű vétel: link - élettartam frissítés de már 5"-on és nem jellemző a szervizes meghibásodás sem, de a menüjét szokni kell, mert amerikai agyra tervezték.
TomTom klasszikus holland cég, saját szoftverrel és térképpel is, ugyanis az övék a TeleAtlas műholdrendszer, tehát saját térképfejlesztés is zajlik náluk, eszerint adják ki a készülékekre a frissítéseket.
Ésszerű vétel: link 5"-os szintén élettartam frissítéssel és normális hardver. Ez a refurbished kivitel pedig csak annyiban érdekesség, hogy ezt nem a bolt, hanem maga a TomTom csomagolta, szoftverezte újra és csökkentett áron értékesíti, de ugyanúgy teljes-értékű készülék, természetesen garanciával.

(#10704) Beni2360


Beni2360
félisten

Sziasztok!
A barátom vásárolt még a nyáron egy wayteQ x995 GPS-t és a felső sávban állandóan jelen vana fülhallgató ikon és nem ad ki hangot pl a zenénél. Alkalmazás hang van. semmi más.Hogyan tudom eltüntetni és gondolom 2.5mm jack való hozzá. :F Válaszokat előre is köszönöm. :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10705) Beni2360 válasza Beni2360 (#10704) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi de megoldódott a problémám. :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10706) Nauda válasza laszlohu (#10690) üzenetére


Nauda
tag

Hali!

Hol lehet a Wayteq Xrider-t Sygic 3d - vel megvásárolni? Én csak térkép nélküli verziót találok mindenhol :(
Ha térkép nélkül veszem meg, akkor mit érdemes rávarázsolni? Ha lehet akkor privátban kérnék egy kis segítséget.

A Navitel szoftverével kapcsolatban mik a tapasztalatok? ITN converterrel tudok exportálni Navitel készülékhez térképet? Találtam egy navitel leírást a neten, ahol a 19. oldalon .gdb kiterjesztést látok.
http://download.navitel.su/Manuals/Manual_NavitelNavigator_8_HU.pdf
Az ITN converterben nincs Navitel lehetőség, viszont Garmin Map Sourve 6 esetén (*.gdb) kiterjesztést kapok. Ezt vajon be lehet tölteni a Navitel programjába?

(#10707) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Sziasztok! Eddig az autóban egy 6 éve a Tescoban olcsón vásárolt, refurb TOMTOM VIA 125-öt használtam, amelyhez egyetlen (akkori legfrissebb) térképfrissítés járt csak. Magyarul a térképek is 6 évesek, nagyvárosokban gyakorlatilag használhatatlan, pedig maga a készülék hibátlan, és - számomra - kényelmesebb is mint az iGO alapúak (van olyanom is, a motoron WayteQ xRiderrel tolom... :B ).

Szóval a TOMTOM-ot cserélném, egy szintén refurb készülékre, melyhez viszont már élettartam-frissítésű a térkép. Elég olcsónak tűnik, erről van szó: [link] Szerintetek ennyit megér? (Nekem jobban bejön a TOMTOM rendszere, mint a többi, általam ismert. Telefonnal meg nem szeretek navigálni).

szerk: a régi VIA125-höz is lehetne térképfrissítést vásárolni, de az pont 20 ezer pénz egy évre (!!! :Y ), mint ez a komplett, 2 év garanciális készülék örök térképpel. Igaz, ez csak 4,3"-os lenne, a régi meg 5"-os volt.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#10708) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Apámnak fölmérésre, pontos GPS pozíció meghatározására kéne egy GPS. E téren egyáltalán nem vagyok otthon, ezért kérném a véleményeteket, milyen cucc jó erre a célra? Én így elsőre a Garmin eTrex10-et néztem. Szerintem tök mindegy erre ía célra, hogy nem színes a kijelzője, legalább nem merül olyan gyorsan. Vélemények?

(#10709) gabor_01 válasza Gabesz87 (#10708) üzenetére


gabor_01
senior tag

Ilyen célra léteznek eszközök.
Amit te írsz, az amatőr játékszer a kívánt eszközhöz képest.
pl. ilyenek:
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#10710) Gabesz87 válasza gabor_01 (#10709) üzenetére


Gabesz87
addikt

De nem kell profi cucc. Nem ezzel foglalkozik. Őszintén szólva nem tudom, mi célból kell, anyám kérte, hogy nézzek ilyet :) Vannak földjeink, most vagy oda kell valamiért, vagy amit még el tudok képzelni, elég sokat foglalkozik méhekkel, és talán e célból, de nem tudom....szóval tényleg csak annyi kell, hogy a GPS koordinátát kiírja. Van egy Garmin nüvi navijuk, nem tudom azzal lehetséges-e, de elmondásuk szerint az nem ír ki koordinátákat.

(#10711) gabor_01 válasza Gabesz87 (#10710) üzenetére


gabor_01
senior tag

Nem így kezdted. Pontos GSP-t írtál.
Arra, hogy visszataláljon a letelepített méhekhez, ahhoz jó lesz az etrex. Koordinátát is ki lehet olvasni.
Elmenti a helyet érdekes pontként, nevet is adhat neki. Erre tökéletes.
A pontosság viszont csak a szokásos 3-5 m lesz.

[ Szerkesztve ]

(#10712) Gabesz87 válasza gabor_01 (#10711) üzenetére


Gabesz87
addikt

Szerintem az teljesen mindegy, nem kell cm-es pontosság. Rendben van akkor, köszi az infót.

(#10713) PLaci58 válasza Gabesz87 (#10710) üzenetére


PLaci58
őstag

Lehet hogy egy ilyen is megfelel a célnak.

Mini gps
16 pontot el tud tárolni, leolvasható a koordináta és vissza vezet a kiválasztott pontra. Kb. 6 órát bír egy töltéssel.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#10714) #01478400


#01478400
törölt tag

Üdvözletem !

GPS vásárlás előtt állok , és néztem ki , 2 db terméket , szerintetek melyik a jobb és megbízhatóbb ? ( annyira nem értek hozzá , ajándékba venném a páromnak ! ez ért is kérném a segítségeteket )

[link]

[link]

Annyi fontos szempont lenne hogy Magyarország , Európa térkép legyen rajta ! Ha tudtok ajánlani jobbat mint amint belinkeltem az ajánlatokat megköszönöm előre is !
Ár Max : 20 ezer Ft lenne !

(#10715) Bogyó bá' válasza #01478400 (#10714) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én a TomTom-ot rendeltem meg pár napja, elvileg hétfőn hozzák. Nekem jobban bejön a rendszere, mint az iGO, más meg nem szereti. Ízlések és pofonok....
A Navon-hoz csak Mo-i térkép jár, a másikhoz meg teljes Európa, élettartam frissítéssel (évi 4 térkép).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#10716) #01478400 válasza Bogyó bá' (#10715) üzenetére


#01478400
törölt tag

Köszönöm a segítséged és a válaszod , akkor a TomTom lesz ! :B :K

(#10717) gabor_01 válasza #01478400 (#10716) üzenetére


gabor_01
senior tag

Jó kis kütyü ez a Tomtom. Én repülős utazásnál szoktam vinni magammal. Kis helyen elfér. Kompakt.
Napi használatra szerintem kicsi.
Széleskörűen testre szabható ellentétben egy Garminnal. A Garmin azoknak való, akik csak beütik a címet és hajrá. Két véglet.
Az Igo meg olyan tud lenni, amilyennek szeretnéd :D

(#10718) PLaci58


PLaci58
őstag

Itt hirdetem meg először, hátha érdekel valakit egy [Garmin StreetPilot C510] műemlék készülék :DDD
Újszerű kinézet, hibátlan működés. Van hozzá autós töltő TMC vevővel, tapadó tartó, tok.
6K-ért vihető.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#10719) zuzo28


zuzo28
tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni, GPS-t szeretnék vásárolni, itthoni és tengerentúli, USA használatra, tehát mindenféleképpen világtérképes fog kelleni, ezen kívül jó lenne még:

- kisbuszba kell, jó ha tudja a magasságkorlátokat ilyesmit
- 6-7 colos
- képernyő jól látható legyen napsütésben is
- magyar nyelvű menü
- POI-k USA-ban
- traffipax jelzés

Árban valahol 50-80 között gondolkodtam, kérlek ajánljatok nekem valamit!

Előre is köszi! :R :R :R

(#10720) laszlohu válasza zuzo28 (#10719) üzenetére


laszlohu
addikt

Én kapásból csak 2 félét találtam a neten, amihez világtérkép van :

Tomtom Go 61
Tomtom Go 610 World

(#10721) laszlohu válasza laszlohu (#10720) üzenetére


laszlohu
addikt

Egypár link :

[link]

[link2]

(#10722) zuzo28 válasza laszlohu (#10721) üzenetére


zuzo28
tag

Köszönöm a tippeket! :R

Ha van valakinek tapasztalat a két típussal szívesen várom!

(#10723) Prime110 válasza zuzo28 (#10719) üzenetére


Prime110
aktív tag

Erre bármelyik iGO-s is alkalmas, és van lehetőség bérelni a térképet is rövid időre (1-3 hónap).
A kisbusz alatt mit értesz? Ford Transit? Ahhoz nem kell ilyesmi, mert nincs rajta korlátozás, ha rendes lakóbusz, akkor a sima navi nálad nem is játszik, oda már jobb a Truck / Caravan készülék, a Beckernek volt régen kimondottan ilyenje. Kár, hogy a techalott állapotban van a márka is lassan.
Vagy a linkelt TT-k végül is jók lehetnek még.

Más: Na ez a nem semmi, ezt hogy sikerült összerakni? Becker belső SW nélkül? Azért emlékeim szerint erre nem "kopipészt" a módszere a szoftverezésnek... Ide jutott ez a márka is, szégyen...

[ Szerkesztve ]

(#10724) laszlohu válasza Prime110 (#10723) üzenetére


laszlohu
addikt

Konkurenciája lesz a Wayteq - nek, :Y
ideje a Wayteq - nek is beújítani, mondjuk mágneses tartót adjanak a saját
"hulladék" tartójuk helyett, mint pl. a Becker.

(#10725) Prime110 válasza laszlohu (#10724) üzenetére


Prime110
aktív tag

Az rendben van, és inkább Becker, de erre, hogy varázsolod az SW-t?
A Toolbox csak térképet képes kezelni, SW-t sosem tudott (bár évek nem használom, éppenséggel megtanulhatott), de ez nagyon érdekelne...

(#10726) zsoca929


zsoca929
aktív tag

Sziasztok!

Apámnak egy Wayteq X980bt wince6.0 rendszerrel megáldott navija van, igo primo hd-vel.
Elég régi a szoftver így szeretném frissíteni neki.
Van mód rá esetleg ha igen mire,hogyan?
Ha nincs, akkor mit ajánlotok( gondolom már android lenne a későbbi support miatt) 5" legalább a méret miatt, illetve kamionos-buszos-autós gps kell, elvileg ez az igo primo lenne.
Köszönöm a segítő válaszokat. :R

(#10727) laszlohu válasza Prime110 (#10725) üzenetére


laszlohu
addikt

Alapból igo primoval szállítják, úgyhogy kb úgy lehet rá SW varázsolni, mint a Wayteq-re,
amit szoftver nélkül árulnak.

(#10728) Prime110 válasza laszlohu (#10727) üzenetére


Prime110
aktív tag

Ezt jó tudni, mert akkor itt a "Wayteq mániát" le is lehet zárni, itt az új alternatíva, ami minőségben csak egy Garmin-nal mérhető össze, az új Wayteq mostantól a Becker! :)

(#10729) qqwerty válasza #01478400 (#10714) üzenetére


qqwerty
tag

WAYTEQ X985 BT HD GPS 800 Mhz 5 HD 800*480 ez egy jó vétel.

Telefonszám az adatlapomon!

(#10730) tankraid


tankraid
aktív tag

Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy hölgyismerősőm szeretne vásárolni kocsiba GPS készüléket.
Leginkább Mo.-használatra. Jó lenne ha vagy alapból lenne hozzá tartó is vagy ha nincs kérlek ajánljatok azt is.
Opció lenne még a könnyű kezlhetőség és a 20k körüli ár.

Én ezeket néztem (de várok más ajánlatot is ha tudtok jobbat) ill. 3 közül melyik?:

Wayteq x985BT : itt csak win-t írtak, külön kell megvenni rá a sofware-t? ha igen ilyen készülékre hol milyen áron lehet beszerezni?

Navon N670 Plus ennél mennyi egy ios frissítés per év?

TomTom Start 20 M nekem ez tűnik a legjobbnak 20k körül de nem értek hozzá, ér annyival többet?

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!!! :R

[ Szerkesztve ]

(#10731) tlac


tlac
nagyúr

Apámnak keresek magyarországi használatra gps-t kb 40-50k körül.

Most van neki egy régi Gamrin Nüvi 215w-je, amire még manapság is van térkép frissítés, sőt 1 éve még új firmware is volt rá. Ez tetszik a Garmintól, viszont sajnos elég lassú a cucc, nagyon lassan tervez, és még néha menet közben is laggol.
Alapvetően megint Garmint vettem volna, mondjuk egy 40LM vagy 50LM-et, de pont a MediaMarkt-ban ezeket nem ajánlotta az eladó, mert, hogy ezek is pont lassúak.
Tényleg ilyenek?

Helyette az androidos Navont ajánlotta, hogy azok sokkal gyorsabbak és ezekből is van élettartam frissítéses.
Ti mi ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

(#10732) zozor76


zozor76
tag

Üdv!

Kaptam egy Wayteq x995-ös navigációt, melyre szeretnék programot venni, na de melyiket? Sygic, vagy iGo? Előbbi 4000ft, míg a másik 9500ft. Melyik a megbízhatóbb? Jelenleg a Szülinapp-ot szeretném kipróbálni rajta, de azt írja az áruház, hogy nem kompatibilis vele, viszont a CatB15Q telefonon, mely ugyanaz a felbontás, az android rendszer (4.4.2) működött rendesen, a mostani Xperia XA1-en is megy, de a Wayteq-en nem. Miért nem engedi?

Tegnap már írtam a másik oldalra, de onnan szerintem törölték, bár lehet én bénáztam el...

Köszönöm!

(#10733) gabor_01 válasza zozor76 (#10732) üzenetére


gabor_01
senior tag

A szülinap csak telefonon működik, tableten nem.

(#10734) zozor76 válasza gabor_01 (#10733) üzenetére


zozor76
tag

Pedig a navi nem tab, hanem 5"-os. :)

Köszönöm!

(#10735) laszlohu válasza zozor76 (#10734) üzenetére


laszlohu
addikt

A 995 - ös tabletnek van árulva,

más:
ettől függetlenül, ha szerencséd van, akkor ha
belépsz PC - n a google playbe és onnan telepíted a tabletes gmail fiókoddal,
akkor olyankor is telepíti, ha egyébként nem írja kompatibilisnek.

(#10736) zozor76 válasza laszlohu (#10735) üzenetére


zozor76
tag

Ilyenkor le kell/érdemes törölni a másik eszközről, vagy mindegy? Az újbóli beállítás elkerülése miatt kérdem.

Na nem jött össze pc-n sem. Egy email címet használok, így nem jött össze. Legalább megpróbáltam. :) Azért köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#10737) kerlac


kerlac
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék tenni a kocsiba egy kis gps követő kütyüt, amivel bármikor bárhonnét meg tudom nézni merre jár a kocsi. Keresgéltem neten és olcsó és dícsért eszközt nem találtam, ellenben egy jónak tűnik, mégpedig:

Tkstar Vizálló GPS nyomkövető Tracker

[link]

Ez tényleg olyan jó mint írják, vagy tudtok másikat esetleg olcsóbbat ajánlani?

Lényeg, hogy bármikor rápillanthassak hogy merre jár a kocsi.

köszönöm.

(#10738) gabor_01 válasza kerlac (#10737) üzenetére


gabor_01
senior tag

Nem ismerem.
De ez kb ugyanazt tudja olcsóbban:
[link]

(#10739) PLaci58 válasza kerlac (#10737) üzenetére


PLaci58
őstag

Azt ugye tudod, hogy ezekbe kell tenni egy SIM kártyát és azzal lehet kommunikálni SMS-ekkel.
Az üzeneteket fizetni kell.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#10740) gedikart


gedikart
aktív tag

Üdv.
Garmin DriveSmart 50LMT-nél ezt írja a gyártó: A készülék FM TMC forgalmi információs vevőt tartalmaz, valamint lehetséges okostelefonján és a Garmin SmartPhone Link alkalmazással valós idejű forgalmat megjeleníteni és elkerülni.

Csak a TMC mennyire használható (Pl BP-en?) Illetve, ezek a forgalmi akadályok/dugók esetén csak értesülök a várható fennakadásról, vagy ezeket felhasználva ki is kerüli azokat a GPS?

[ Szerkesztve ]

(#10741) kerlac válasza PLaci58 (#10739) üzenetére


kerlac
senior tag

igen, olvastam, ezért arra jutottam, mi van ha egy régi mobilt rejtek el a kocsiban és abba teszek sim kártyát? letöltök vmi appot ami követi az útvonalat... ez működhet?

(#10742) kerlac válasza gabor_01 (#10738) üzenetére


kerlac
senior tag

hopp, köszi, hát sokkal barátibb az ára. egy sim bele és kész?

mondjuk nekem nem sms a lényeg, hanem hogy lássak egy útvonalat amin haladt a kocsi.

(#10743) gabor_01 válasza kerlac (#10742) üzenetére


gabor_01
senior tag

Útvonalra nem jó.
Akkor egy telefon, amit követni tudsz appal.

(#10744) XARAI


XARAI
tag

Sziasztok!
Vásárolnom kell egy új GPS-t. Legutobb x995-ös volt. Munkába használom és olyan a munkaköröm, hogy hipp-hopp indulnom kell, ha úgy hozza a helyzet. (Kék lámpás autó) Sajnos az x995 nem jó erre a célra, mert nincs folyamatos töltés alatt, így hamar lemerül készenlétbe. Volt x960-am is, az meg lassan talált holdat készenlétből kilépve. 40-45000 ft körül milyen GPS-t érdemes venni, ami készenlétbe nem fogyaszt sokat és nagyon hamar holdat talál? Tomtom? Navon? A Wayteq kezét picit most elengedném hátha van optimálisabb. A forgalom figyelés nem szükséges.
Köszönöm!

(#10745) XARAI válasza XARAI (#10744) üzenetére


XARAI
tag

Végül vettem egy GO 500-at. Meglátjuk..

(#10746) gedikart


gedikart
aktív tag

TomTom térképével mennyire vagytok megelégedve? Én ahogy a környékemen néztem, a Here térképe jobb.

(#10747) kbyte1024 válasza XARAI (#10744) üzenetére


kbyte1024
addikt

garmin?

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#10748) Prime110 válasza gedikart (#10746) üzenetére


Prime110
aktív tag

Évekkel ezelőtt is nüansznyi volt az eltérés már, itt K-EU-ban is normális volt már minden útszakasz.

(#10749) XARAI válasza gedikart (#10746) üzenetére


XARAI
tag

Ahogy nézem ez település függő. Attól függ hol használja az ember

(#10750) gedikart válasza XARAI (#10749) üzenetére


gedikart
aktív tag

Olvastam, hogy pl egy budapesti user hibákat jelentett be a MapShare-en keresztül (TomTom), és még 3 hónap múlva sem fogadták el a hibajelentéseket.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.