Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10201) Dji Phantom


Dji Phantom
csendes újonc

Sziasztok!

Mobilra keresek GPS app-ot. Amiket néztem 5-10 m "pontosságúak", nekem pedig jó lenne a legpontosabb.

Köszi!

(#10202) BoB


BoB
veterán

Hello

Garmin Foretrex 401 alternatívákat keresek. Ha valaki ismer, írjon :))

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#10203) Armoury2003 válasza Dji Phantom (#10201) üzenetére


Armoury2003
csendes tag

Ez sajnos nem az adott alkalmazástól függ, hanem a telefonodtól. Ha a benne lévő modul 5-10 m pontosságú, azon nem lehet segíteni.

(#10204) Kuni válasza SG3rg0 (#10189) üzenetére


Kuni
csendes tag

Szia.

Érdekelne, hogy hol vásároltad a készüléket. Az EMAG-on most akciózva van, de nem derül ki a számomra a honlapon :W , hogy az ott hirdetett készüléken is van-e élettartam térkép frissítési garancia, illetve, hogy az ott árult készüléken magyar nyelvű menü van-a, és a hangja magyar-e. :( Ha esetleg ott vetted, akkor megköszönném az infót. Üdv. Kuni

Én nem értek hozzá, csak (vén fejjel) bele vau-vau!

(#10205) Kuni válasza SG3rg0 (#10196) üzenetére


Kuni
csendes tag

Bocs. Előbb járt a szám. :W Most látom, hogy ott vetted te is, ahol néztem, akkor biztos tudnál infót adni. Az is érdekelne még, hogy a TMC része, hogy működik? Amúgy egy 1000 éves Garminom van, és szerettem nagyon, de lassan lejár az ideje. A sávinformáció nagy segítség lesz ebben a készülékben a régihez képest, meg a sebességhatár figyelmeztetések se ártanak majd. :) Köszi előre is a tippeket. Kuni

Én nem értek hozzá, csak (vén fejjel) bele vau-vau!

(#10206) evil117


evil117
újonc

Kedves Mindenki!

Szeretnék egy új Navit vásárolni.
Fontos, hogy a lehető legpontosabb legyen az utinfo, sokat jarok Németországba.
TOMTOM 1005 GO LIVE(ha jol emlekszem) készüléket használtam.
Ár 120-130e körül.
TOMTOM?
Garmin?
Nagyon megkoszonnem a segítséget.

Üdvözlettel Attila

(#10207) galaxys80


galaxys80
veterán

Sziasztok!

Tudom ,hogy off amit kérdezek, de a többi GPS topik elég halott.
Van egy Garmin 50 LM navim és a Garmin Express programmal elkezdtem frissíteni.
Viszont vagy 2 órája 47%-on ragadt.
Mit tudok tenni?
Ha lehúzom tégla lesz?
Vagy elkezdhetem előről?
Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#10208) kacsa04


kacsa04
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, hogy szerintetek melyik az a GPS, ami a ami viszonylatban a nemzetközi kamionosok életét a legjobban megkönnyíti?
Eddig leginkább a TomTom Go 6000 Kamionos kiadását nézegettem, de láttam 1-2 olyan eszközt is, ami nem kamionos kiadás volt, viszont lehetett benne méretet és súlyt is állítani.
Mivel kezdő leszek a szakmában, így hasznos lenne számomra, hogy ismerje az utakra kitett súly, alagutak elé tett magasságkorlátozó illetve egyéb korlátozó táblákat, valamint a torlódások elkerülése és a traffipaxok helyének ismerete sem utolsó szempont ebben a munkában. :)

Ti mit javasoltok?

(#10209) Kuni válasza galaxys80 (#10207) üzenetére


Kuni
csendes tag

Szia.

Én is így jártam, mint később kiderült a Garmin Express nem volt a legfrissebb. Mivel semmi mást nem tudtam csinálni utolsó esélyként ráfrissítettem a programra az adott állapotában, vagyis olyan 50%-os térképfrissítés közben. :W
Csodák csodájára a program a frissülést követően onnan fojtatta a térképszoftver frissítését, ahol előzőleg állt. Az eredeti indításkor több órát írt ki, amíg végrehajtja a feladatot, és jó sok idő telt el, amíg eljutott a közel 50%-hoz. A letöltő progi frissítését követően percek alatt leszedte és telepítette a térképszoftver és semmi gond nem merült fel a készülék programjával. :C

Bár gondolom késői a tapasztalat, de remélem Te is megtudtad oldani a helyzetet. Ha nem progi frissítést követően ráküldeném újból a térképszoftver frissítést a készülékre.

Üdv.

Kuni

Én nem értek hozzá, csak (vén fejjel) bele vau-vau!

(#10210) Blindfish


Blindfish
tag

Sziasztok!
Érdeklődnék és a segítségeteket kérném, hogy milyen Navigációt vegyek.
Kamionozni kell majd, az árat 80e forintig gondoltam, de nem ragaszkodom lehet kicsit felette ha nagyon megéri.
Tomtom-ot nézegettem meg a Mio, Becker-t.
Nem tudom eldönteni melyik a jobb. :))
Szeretném, ha életvégéig lehetne frissíteni és előre tudja, hogy hol vannak dugók, útépítések (azt hiszem ez a Traffic Live már mint a TomTomban).
Ha kamionos korlátozásokat is mutatna nem lenne rossz (ámbár azt olvastam nagyon sok félre vezető pl. Tomtomban volt valaki akit elkerülőre vitt 1 utca miatt, amiben nem volt semmilyen korlátozás.)
Egyenlőre ennyit tudtam írni egy kis segítség jól jönne, ha írnátok valamit hogy melyikből érdemes választani.

Válaszotokat előre is köszönöm! :R
Üdv Blindfish

(#10211) yuyizi


yuyizi
tag

Sziasztok. Navigáció vásárlásán gondolkozom. 20-25 ezer ft körül szeretnék venni, ami teljesen offline navigáció. Esetleg tudnátok ajánlani valamit? Nagyon megköszönném :R :R

Videó vágást és szerkesztést vállalok ! Flickr: https://www.flickr.com/photos/128935591@N02/

(#10212) Zsoxx


Zsoxx
senior tag

Sziasztok

Navon N670 Plus iGO Primo Truck GPS-t használ valaki? A termékleírásban az szerepel, hogy "választékos hangutasítások". Ez azt jelenti, hogy ez az eszköz hangfelismerő?
Olyan kamionos GPS-t keresek, amelynél szóban is meg lehet határozni az úticélt.

(#10213) Blindfish válasza Blindfish (#10210) üzenetére


Blindfish
tag

Közben keresgéltem, mi a véleményetek a "TomTom GO 600 EU 45 Navigációs készülék (Lifetime)"-ról?
Miben a különbözik a "TomTom GO 60 EU 45 Navigációs készülék (Lifetime)"-tól? Csak a multi touchban, az jelent 20e forint különbséget?

Szerk.: Mind a kettő tudja elvileg, azt írják. Nem találom a kettő között a különbséget... Valaki segítsen!! :W

[ Szerkesztve ]

(#10214) Zsoxx


Zsoxx
senior tag

Ahogy elnézem, ez a topik halott.

(#10215) atee válasza Zsoxx (#10214) üzenetére


atee
őstag

Szinte teljesen! Elèg kevès emberek van itt szüksège komolyabb gpsre . Főleg, hogy általános használat mellett egy mobil waze is megfelel.

De pl a Becker truck az tud hangfelismerèst. Nagyjából semmire nem jò :)
Hamarabb begèpelem!

[ Szerkesztve ]

D-day 2002-01-04 01:54

(#10216) kacsa04 válasza atee (#10215) üzenetére


kacsa04
csendes tag

Viszont annak a néhány embernek akinek szüksége van, az magára van utalva :(
Most lesz meg a jogosítványom C+E kategóriára, és nemzetközi fuvarozói állásra fogok jelentkezni. Nekem létszükséglet lenne egy jó GPS, de tanácsok híján kénytelen leszek a több éves általam talált tesztek és saját gondolatmenetem / tippem után menni és megvenni valamit, ami 5 számjegyes árcédulával van ellátva. Remélem beletrafálok, nálam a hibák ellenére is a Live kapcsolata miatt (Pontos forgalmi jelentés) a TomTom Trucker Go 6000 a befutó!
Akinél más a befutó, miért pont az? Adjunk tanácsokat mi egymásnak akik kérdezgetünk! :DD

(#10217) Zsoxx válasza kacsa04 (#10216) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Ez a TomTom pontosabban jelzi a dugókat, forgalmi torlódásokat a többi kamionos gps-nél?

(#10218) kacsa04 válasza Zsoxx (#10217) üzenetére


kacsa04
csendes tag

Elvileg igen! Ha jól informálódtam az internetről akkor ez a rendszer rengeteg naviról és telefonról kap adatokat állandóan és küld is (2 percenként) a beépített SIM-nek köszönhetőne neten keresztül, ellentétben a TCM-es rádiófrekvencián át kapott jellel. Ugye ha ilyet használsz az küldi a jelet rólad a többi autósnak, míg a TCM csak veszi.
Ha TCM-el jó infód van egy torlódásról, és elvisz kerülőútra, az esélye megvan, hogy a kerülőút ami pl. autópályával párhuzamos országút (amin ugye lehet akár több kereszteződés is) ugyan olyan lassú lesz a haladás ha nem lassabb a sok kerülő autó miatt mint magán a pályán, ...ami legalább Km-ben kevesebb / és nyugodtabb..
Ez sajnos nem pont Magyarországra vonatkozik, de nyugat Európában nagyon jól működik! Így olvastam.
Itt egy vidi a pontosságára, https://youtu.be/lrq6S66ZeZ8 viszont sajnos tcm-es hasonló videót nem találtam :( (csak a tesztekből / egyéni véleményekből olvasgattam sokat és az alapján írom / vélem tudni most ezt.)

(#10219) FragMaster


FragMaster
addikt

A wayteq x995-nek van valami androidos alternatívája? A régi android zavar rajta, bár amíg az igo támogatja azt az api levelt, addig nem számít. Esetleg van még perspektíva a win ce-ben?

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#10220) Louies


Louies
tag

Milyen navit érdemes most venni? Eddig wayteq volt ami tönkre ment. most lecserélném, valami nagyobb re 6" 7". Navon, vagy még mindig a wayteq a legjobb.

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#10221) atee válasza Louies (#10220) üzenetére


atee
őstag

Szerintem maradhatsz a wayteqnél. Ár/értékben nem nagyon van jobb választás most!

D-day 2002-01-04 01:54

(#10222) atee válasza kacsa04 (#10216) üzenetére


atee
őstag

Az én tapasztalatom az agyon magasztalt Becker navival kapcsolatban [link]

Szerintem érdemes két navigációt használni. Egyrészt jól jöhet ha van tartalék. Másrészt nem nagyon van olyan ami egyben tud minden igényt kielégíteni.
Nekem egy 6-7 colos készüléken kellene olyan primo (mert szerintem az a legjobban átlátható, kezelhető progi) Ami nem visz be olyan helyre a városokban ahol nem férek el busszal!
A becker tudja pontosan a magasságokat és rendszeresen frissül. plusz ami nekem fontos tudok bele igo poikat tenni. Amiből több ezer van már!
Amit linkeltem ott leírom azt is, hogy mi jó és mi rossz, megengedhetetlen egy "prémium" készüléknél!
Egyszerűen a "vacak" wayteq sok szempontból jobb!

Tomtom azért nem kellett mert nem szeretem a programját. a Live nagyon jó rajta! Viszont igo poikat se tudom beletenni.
Illetve amit én láttam. 140k ért van a kollégámnak az piszok lassan tervez!

Nézz be kamionos fórumokra is, hogy ott mit ajánlanak! Én mindenképp két készülék párhuzamos használata mellett vagyok!

[ Szerkesztve ]

D-day 2002-01-04 01:54

(#10223) Prime110 válasza Zsoxx (#10214) üzenetére


Prime110
aktív tag

Mivel maga a PNA-piac is olyan mint a pusztulat.
Nincs előretörő innováció, nincsenek új gyártók, de hát miért is lennének? A régiek bőven lefedik a piacot. Lehetne e sikere a mai világban egy Becker-Garmin-TomTom-WayteQ mellett bárminek? Aligha.
Amik meg itt az évek alatt ki lett beszélve bárkinek adhatnak bőven táptalajt arra, hogy a csupán facelift megoldásokat használó gyártók kínálatából.
Egy arany szabály van már csak: Élettartam Frissítés alatt ne vegyünk navigációt hosszú távra és munkára! A többire meg már tényleg csak úri mulatság egy PNA...

(#10224) mbwrestling


mbwrestling
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni!

Vásároltam egy ily Wayteq x985BT típusú navigációt.
Feltettem a belső tárhelyére az iGo 8at, a gép teljesen megzavarodott. Ki és be kapcsol folyamatosan, nem reagál semmire. A PC-m nem tudja felismerni, mivel folyamatosan ki-be kapcsol a navigáció, tehát letörölni sem tudom a programot. A reset gombot hiába nyomogatom, nem történik semmi.

Mit tegyek? Ötlet? ( a márkaszervíz így sztem nem veszi vissza jótállásba)

Találkozott már valaki ilyen jelenséggel?

(#10225) laszlohu válasza mbwrestling (#10224) üzenetére


laszlohu
addikt

Először fel kell tölteni az akksit,
a másik hiba lehet, hogy

Az automatikus indulást szerintem bepipáltad, amikor betallóztad az igo8- at
az öreg hiba,
egyébként majdnem biztos, hogy nem megfelelő igo8 - at töltöttél le hozzá,
vagy valamit nem másoltál be.

Én Wince emulátoron szoktam kipróbálni, hogy megy-e, majd ezután élesben.

A fenti problémára van megoldás, barátod az internet.

[ Szerkesztve ]

(#10226) jbauer05


jbauer05
tag

Üdv

25-30k környékén milyen navigációt ajánlanátok ? Ennyiért lehet megbízhatót kapni?

(#10227) Prime110 válasza jbauer05 (#10226) üzenetére


Prime110
aktív tag

(#10228) Louies


Louies
tag

WayteQ x995MAX - 7"-os modell. valakinek van vele tapasztalata?

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#10229) GH111


GH111
csendes újonc

Üdvözlök Mindenkit!

Szeretném én is kikérni a véleményeket két GPS típusról vagy inkább Márkáról.
Olvastam, hogy a piacon sok fajta eszköz létezik, de valamiféle két-három rendszer az uralkodó:
A WIN CE rendszer
A Garmin saját rendszere
és a TomTom saját rendszer

Melyik lenne a jobb választás a Garmin navigációk vagy a Win CE navigációk közül, HA:

Olyan eszközt szeretnék amivel hegyekben is tudjuk hol vagyunk, tehát nem csak autós.
Legyen azért hozzá autós térkép is amivel Európában vagy akár Amerikában is elnavigálhatunk.
És frissítések is elérhetőek legyenek hozzá.

Nem vagyok jártas a témában, ezért ha a felsorolt 3 rendszer közül, professzionálisabbak is léteznek, azokat szívesen fogadom, sőt kérem is hogy nyugodtan írják le.

Előre is köszönettel mindenkinek!

Ebay-ről rendelni tudó, segítőkész partnert keresek, http://hardverapro.hu/apro/ebay-rol_rendelni_tudo_segitokesz_partnert_keresek

(#10230) Oldman2


Oldman2
veterán

Lányom barátja (leendő vejkó) pár napja egy Futárcégnél dolgozik...

Ma megkérdezték tőlem, hogy kb. 20e HUF (max 30) magasságában milyen Navigációs eszközt érdemes venni, amivel lehet úgy útvonalat tervezni, hogy:

Reggel előáll 30-40-sok cím, ezeket beviszem és kapok egy optimalizált bejárási útvonalat?

Egyáltalán létezik ilyen készülék/szoftver?

Az élettartamra szóló frissítési lehetőség remélem nem kell ecsetelnem hogy kell!

(#10231) Oldman2 válasza atee (#10222) üzenetére


Oldman2
veterán

Kamionos fórum? Itt a PH-n?

Egy linket lécci...

(#10232) Kbali válasza kacsa04 (#10216) üzenetére


Kbali
nagyúr

Vótmá? Talán még a legélőbb olyan oldal, ahol található infó.

(#10233) atee válasza Oldman2 (#10231) üzenetére


atee
őstag

Kamionos fòrumokra. Ebben hol írtam, hogy a PH.-n? :F

D-day 2002-01-04 01:54

(#10234) Oldman2 válasza atee (#10233) üzenetére


Oldman2
veterán

Sehol nem írtad, csak erre asszociáltam elsőre.
Bocs.

(#10235) monster95


monster95
tag

Sziasztok.
Mostanában tervezek venni gps-t autoóba de még nem tudom milyet vegyek.Amit edig níéztem és tetszet Garmin nüvi 2589LMT.Ezzel kapcsolatban mi a véleményetek.Illetve tudtok ajánlani mást is?

(#10236) Prime110 válasza monster95 (#10235) üzenetére


Prime110
aktív tag

Ezen az árkategóriában jó vétel, kívánni sem lehet több funkciót, mint amit ez nyújt.
Ez alá ne add, ha ennyit szánsz rá.

(#10237) GH111


GH111
csendes újonc

Üdvözlök Mindenkit!

Szint úgy Garmin-nal kapcsolatos kérdéseim lennének.

A Garmin készüléken és mint rendszeren:
Lehet, úgy nevezett, SD kártyán a térképet tárolni/tartani?

Előre is köszönettel mindenkinek!

Ebay-ről rendelni tudó, segítőkész partnert keresek, http://hardverapro.hu/apro/ebay-rol_rendelni_tudo_segitokesz_partnert_keresek

(#10238) z00li


z00li
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani pár megbízható/jó GPS-t mondjuk 20-30k-ig? :F Válaszokat előre is köszönöm! :R

Üdv: Z

(#10239) GH111


GH111
csendes újonc

Üdvözlök Mindenkit!

Milyen navigáló készüléket vegyen az ember ha domborzati térképes helyhatározást szeretne, WIN CE rendszerhez?

Előre is köszönettel mindenkinek!

Ebay-ről rendelni tudó, segítőkész partnert keresek, http://hardverapro.hu/apro/ebay-rol_rendelni_tudo_segitokesz_partnert_keresek

(#10240) Oldman2 válasza Oldman2 (#10230) üzenetére


Oldman2
veterán

Erre semmi ötlet?

(#10241) Prime110 válasza Oldman2 (#10240) üzenetére


Prime110
aktív tag

Én szánnék rá 15 percet, hogy Google.ben letervezzem, azt kiexportálnám egy xml-be és úgy tudom azt az IGO már megeszi, akár a legolcsóbb navigációval is.

(#10242) Louies válasza z00li (#10238) üzenetére


Louies
tag

Wayteq x995 vettem egy hónapja, nagyon megvagyok vele elégedve. van 5" és 7" is. Ez a negyedik navim, de eddig a legjobb.

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#10243) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Sygic-hez, iGo-hoz, waze-hez eleg lehet 512MB RAM-os, 4x1,3GHz MTK chipsetes 5" noname androidos keszulek? A fo kerdes a Sygic lenne..

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#10244) nemcso válasza HornedReaper (#10243) üzenetére


nemcso
senior tag

Sygic manual

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#10245) Remi1234


Remi1234
aktív tag

Az [ilyen] 7" gpsekrol mi a véleményetek? Vagy inkább waytek? Szülőknek keresek valamit lehetőleg nagyobb képernyővel.

PSN ID: RemiFungus

(#10246) z00li válasza Louies (#10242) üzenetére


z00li
senior tag

Köszi! :R Viszont testvérem már elintézte a dolgot, vett egy 4,3"-os navon N490-et hivatalos magyar igoval. :K

(#10247) TXT


TXT
őstag

Sziasztok!
Olyan navit keresnek szemelygepkocsis hasznalathoz egy kozeli idosebb hozzatartozonak, amely megbizhatoan es gyorsan pozicional, lehetoleg napos idoben is jol lathato, atlathato es egyszeruen kezelheto teljes erteku Magyarorszagi szoftvert tartalmaz (nem lenyeg Europa, csak Mo.), amelyhez jar es egyszeruen, konnyeden lehet frissiteni a terkepszoftvert, bekapcsolas utan azonnal hasznalhato, szoval olyan komplett navit, amit a leheto legkonnyebben lehet hasznalni arra, amire valo lenne, eljutni A-bol B-be. Nem kell semmi extra funkcio Android meglete vagy ilyesmi, navigalashoz lenne ra szukseg.
Keret max 40e, de az sem baj, ha ettol akar lenyegesen olcsobban is hozza lehet jutni egy ficsoroktol mentes, jol hasznalhato eszkozhoz. :K Tudnatok tapasztalatbol ajanlani ilyen eszkozt? Ha tobb is van, legfeljebb valogatunk majd. :D Elore is koszonom a segito szandeku valaszokat! :R

(#10248) Prime110 válasza TXT (#10247) üzenetére


Prime110
aktív tag

(#10249) TXT válasza Prime110 (#10248) üzenetére


TXT
őstag

koszonom. :R Csak az a baj ezzel, hogy karacsonyig beszerezhetetlen...
Errol mi a velemeny? :U

[ Szerkesztve ]

(#10250) Prime110 válasza TXT (#10249) üzenetére


Prime110
aktív tag

Ezzel sincs nagy gond, a Garmin-t nem figyeltem, hogy már nincs, de használható természetesen a Navon is.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.