Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2001) aggressor válasza runner 125 (#1992) üzenetére


aggressor
aktív tag

sok webshop azért elég nagy kamus.. tapasztalat... pcx-nél nincs előrendelés vagy van vagy nincs..... lehet azért nincs még a webshopokban mert komoly érdeklődő nincs iránta.. inenn is csak egy valaki kérdezte meg, hogy van e náluk van nincs de az sem akar venni..

[ Szerkesztve ]

(#2002) aggressor válasza haimon97 (#1995) üzenetére


aggressor
aktív tag

azt mondták van nekik? ha van akkor már több mint egy hónapja kapható ott..

(#2003) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Sziasztok!

Egy ilyen Bluepanther - Diamond GPS szeretnék venni. Szerintetek ez mennyire jó? Mik az előnyei és hátrányai? Jah és felmegy e rá az IGO? Köszi!

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#2004) runner 125 válasza Dr. Romano (#2003) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jó, az IGO hivatalosan nem megy fel rá.

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2005) Dr. Romano válasza runner 125 (#2004) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Köszi a választ!
Akkor milyen térképszoftvereket lehet hozzá "downloadingolni" ;] amik futnak is vele?

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#2006) dudi válasza Dr. Romano (#2005) üzenetére


dudi
senior tag

"hivatalosan" nem túl sokat, de úgy hallottam, hogy nem hivatalosan volt már olyan, akinek ment vele az iGo is ;]

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#2007) runner 125 válasza Dr. Romano (#2005) üzenetére


runner 125
nagyúr

Pölö ájgó, de addiktként gondolom vágod,h a warez tilos. :N

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2008) Teasüti válasza runner 125 (#2000) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem, nem hiszem. Neten a legelső helyről, amit árgép kidobott. Nem emlékszem a bolt nevére. :)

(#2009) Teasüti válasza dudi (#2006) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Wincén nem annak kellene mennie, amit felraksz rá? Vagyis mindennek.
Nekem úgy logikus, h ez a dolga egy oprendszernek.

(#2010) Dr. Romano válasza runner 125 (#2007) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Természetesen, csak mivel a W betűs témában annyira nem vagyok járatos, ezér értetlenkedtem :)

Köszi a válaszokat.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#2011) runner 125 válasza Teasüti (#2009) üzenetére


runner 125
nagyúr

Gyári állapotban a gyártók a PNA-kra tolnak egy "skin-t", így gyakorlatilag az fut azon a gépen ami abból a "menüből" elérhető. Pölö film, zene, jpeg.. és a GPS.

Persze buherálni lehet...,de egy épp azért a skin, h egyszerűbb legyen.

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2012) Anti666 válasza Teasüti (#2009) üzenetére


Anti666
aktív tag

Wincén nem annak kellene mennie, amit felraksz rá? Vagyis mindennek.

Linux-on mennek a Windows-os programok? Nem, érdekes, pedig mind2 egy op rendszer... Egyébként a WinCE60-án elég sok progi nem megy, ami ment az 5.0-áson, már ha ez a kérdés... és igen, A BP Diamond-on 6.0-ás CE van. No persze ha csak mint GPS akarod használni, teljesen jó lehet egy dánlódingolt ájgóval.

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#2013) Teasüti válasza Anti666 (#2012) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Akkor ezt úgy kell érteni, h nincsenek progik wince 6 alá? :)
PEdig gondoltam megtömöm játékkal, unalmasabb időkre...

szerk: borral mennek. :) Ez részletkérdés, nem erről volt szó.

[ Szerkesztve ]

(#2014) Anti666 válasza Teasüti (#2013) üzenetére


Anti666
aktív tag

Akkor ezt úgy kell érteni, h nincsenek progik wince 6 alá?

Igen, jelenleg ezt pontosan így kell érteni, azért is szajkózzuk már 1000L, hogy inkább BP Azure, mert azon 5.0 winCE van, de nekem mind1, mindenki azt vesz amit akar...

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#2015) Döle


Döle
csendes tag

Sziasztok! Én még nagyon zöldfülű vagyok a témával kapcsolatban...
lenne egy kérdésem.... mi a véleményetek erről a termékről?
A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#2016) Anti666 válasza Döle (#2015) üzenetére


Anti666
aktív tag

Szerintem ez egy qrva jó cucc!!

CPU: 32bit Centrality Titan (SoC), 600MHz
Memória: 128MB RAM / 2048MB ROM
Kijelző: 4.3 coll színes, transzflektív TFT, 800 x 480 pixel felbontás, 16 bit színmélység
Akkumulátor: 1700 mAh Lithium-Ion cserélhető
Op.rendszer: Microsoft Windows CE 5.0 Core (Macallan)

Gyors proci, nagy felbontás! Láttam ezt már élőben, pipec képe van! Széles kjelző, elég jó akksi és cserélhető is, legalábbis azt írják. Ezenkívül WinCE50 ami nagyon jó!!! Bármi feltehető rá szinte, a shellek valszeg futnak rajta:)

Negatívum hogy qrva drága, 80 ropi és akkor csak kelet eu-t kapsz hozzá. Persze valszeg felteheted rá a warez igo-dat is, de ha nem akarod, akkor még további 30 ropi a nyugat EU kieg. Össz vissz 110eFt... Borsós:)

Én a Wayteq N800-at jobb alternatívának látom, a maga 50-60eFt-jával és W igo-val:) (Kérdés hogy mikor jön már?:)

De ha sok pénzed van, vedd meg, nagyon tuti kütyü!!!

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#2017) Döle


Döle
csendes tag

Köszönöm a választ :) Sztem teljesen igazad van... az N800 is tökéletesen megfelel nekem :)

(#2018) Norbi46


Norbi46
aktív tag

Sziasztok!

PNA-t szeretnék venni de nem igazán tudok dönteni! Igazából 2 készülék között vacilálok.
1. WAYTEQ X820/BT
2. BluePanther Diamond

Igaziból a megbízhatóság/tartósság lenne a fő szempont!!!
Egyébként jól tudom hogy a 2 készülék hardvere ugyanaz csak a gyártó más??? És mind 2 Dual procis???

A válaszokat előre is köszönöm!!! :R

(#2019) Anti666 válasza Norbi46 (#2018) üzenetére


Anti666
aktív tag

Diamond előnye: 4 GB háttértár.
x820 előnye: olcsóbb TMC antenna és cserélhető akksi.
Mindkettő hátránya: WinCE 6.0 :)

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#2020) Norbi46 válasza Anti666 (#2019) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Tehát akkor diamondot vegyek?!

Te melyiket vennéd?

(#2021) Anti666 válasza Norbi46 (#2020) üzenetére


Anti666
aktív tag

Én egyiket sem venném meg most, mert WinCE60 van rajta és azon jelenleg nagyon sok program nem indul el. Én továbbra is Wayteq N770-et vennék, de mivel az már eléggé kifutó darab, maradna a Bluepanther Azure.

Viszont ha Neked mégis ebben a 2XeFt árkategóriában kell kütyü és elég az ájgó, akkor dönts a TMC szerint! Ha nem kell TMC, akkor Diamond több háttértárral, ha kell TMC, akkor viszont végy x820-at cserélhető akksival.

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#2022) Norbi46 válasza Anti666 (#2021) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Köszönöm a választ Anti666!!! :R

(#2023) tyranos


tyranos
csendes tag

Hali, jelenleg Angliaban vagyok es szeretnek egy navigaciot venni. Teljesen vak vagyok a temaban, tehat a kerdeseim:
1. Valasztanom kell TomTom, Garmin, Binatone es Navman markak kozul, melyiket ajanlanatok?
2. Eleg nagy arkulonbseg van a teljes Europa es a UK terkeppel ellatott keszulekek kozott. Nekem termeszetesen egesz Europa kellene, de nem tudom ezt letolteni ingyen valahonnan, ha mar megvan az olcsobb UK-s verzio? Vagy egyaltalan hogyan mukodnek ezek a dolgok? Elore is koszonom.

(#2024) Zola_


Zola_
tag

Sziasztok!
Hajnalba nyúlóan olvasva és nézelődve két készülék maradt a "lower cost" kategóriában... Érdeklődöm, hogy a tájékozottabbak/tapasztaltabbak szerint melyik jobb? Van-e valami sajátosság, amit a leírásból előszeretettel kihagynak, de számíthat.
Szempont volt, hogy lehetőleg valamilyen tiszta software legyen mellékelve. (kérdés persze, hogy mennyire használható)

1. NDrive G280S [link]
2. TomTom ONE [link]
(ennél a tartó kicsit eltér a megszokottól, azt látom)

Előre is köszönöm a véleményeket!

[ Szerkesztve ]

(#2025) dudi válasza Zola_ (#2024) üzenetére


dudi
senior tag

igaz, nem vagyok a témában teljesen kompetens, de én is nemrég vettem egy gps-t magamnak és az abból szerzett tapasztalatok alapján válaszolnék.
Szóval a TomTom nem tűnik túl jó vételnek, mert a hardware benne nagyon gyenge (266-os procival szinte még a 2d-s nézetben is érezhetően akadozik a navi, a 32mega ram-ról meg már nem is beszélek.
Az NDrive már jobbnak tűnik, főleg, hogy wince fut rajta, vagyis, ha nem vagy teljesen elveszett ember :)) (no offense), akkor 10-15perc alatt sikerülhet egy iGo-t, vagy akár Garmin-t is felrakni a gépre, ennek a procija is sokkal erősebb, 64mb ram. Ami viszont ebben nagyon érdekesen néz ki, az a 64megás rom, amire gyakorlatilag semmit nem lehet a passziánszon kívül felrakni (térképszoftverre gondolok).
Aztán meg ez az NDrive térképszoftver ha nagyon nem megy, innen még mindig vannak váltási lehetőségeid :)
Remélem nem írtam nagyon nagy hülyeségeket, ahogy végiggondoltam nekem logikusnak tűntem :))

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#2026) dudi válasza tyranos (#2023) üzenetére


dudi
senior tag

Az X430-as Binatone elég jónak tűnik így specifikáció alapján, ha lehet azért próbálj ki néhányat személyesen is. Nomeg erre is igaz, hogy nem kell feltétlenül iGo nélkül használni. (Wince 5.0 fut rajta oprendszerként). Az összes többi Binatone is hasonló szagú, mint ez, csak ez tűnik eddig a fullextrás modelljüknek :)
A navman-ról csak annyit találtam, hogy MIO, úh. ha lehet skatulyázni, akkor ez kissé felejtős.

Remélem nem írtam nagyon nagy hülyeségeket, ahogy végiggondoltam nekem logikusnak tűntem :))
az időkeretből természetesen mindig kifutok

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#2027) Zolás


Zolás
addikt

Üdv urak. Két kérdésem lenne. Kinéztem két gps-t nagyjából árban is jók lennének.
Viszont az egyiken Wince6.0 van és ahogy olvasom azok nem annyira nyerők.
Szóval nekem csak az Igo8 kéne hogy jól menjen az elfut az ujabb winen is vagy csak a régin?
A másik a két készülék.
Mindkettő bluepanther:Diamond
Zaphire
Vagy esetleg a régebbi verzió:Azure
Melyik éri meg ha csak az Igo8at futtatnám rajta?(videó-zene-stb nem kell)

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#2028) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok!
Gondolom én leszek az ezredik, aki ezt megkérdezi, de please segítsetek... Egyáltalán nem vagyok jártas GPS témában, viszont tervezem egy készülék megvételét. Azt már értem, hogy nem ajánlott W6-ost, de nem tudom pontosan miért?
Mire kell figyelnem vásárláskor? Tudnátok ajánlani egy jó kis összefoglalót, ahol mindezt megtudhatom?
Pl miért jobb egy 50ezres készülék egy 25-30e-től? Azon kívül, hogy pl. nagyobb a kijelzője?

Max 30 ezerig keresek, miket érdemes megnézni?
Térképet melyiket ajánlatok, főleg részletes és profi Magyarország, Horvátország és Szerbia érdekelne.
Köszi előre is!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#2029) Anti666 válasza Zolás (#2027) üzenetére


Anti666
aktív tag

Ha csak igo kell, elég Neked a Zaphire.

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#2030) Anti666 válasza gurabli (#2028) üzenetére


Anti666
aktív tag

1. A winCE 6.0 egy újabb op rendszer és mondjuk hasonlóan mint akkoriban a vista-n, nem fut sok winXP-s régi program, melyek a winCE 50-án hibamentesen futottak. De ha csak IGO kell neked, akkor ez Téged nem érdekel. Ez azokat érdekelheti, akik fel szeretnének tenni rá MOST egy shellt, melyben van kb. 100 db egyéb másik program, kvázi pda-sítja a pna-t. (Később valszeg lesznek 6.0-ásra is optimalizált progik, de most nem sok minden fut még rajta).

2. Az 50 ezres kütyü azért drágább, mert ad1: ahhoz hivatalosan veszed meg a navigációs progit (legyen az igo, amigo, sygic vagy garmin), ad2: lehet hogy többet tud: 5col kijelző, nagy felbontás (800x480), wifi, márkásabb, stb).

3. 30eFt-ig, wayteq x620,x820, Bluepanther Zaphire, Diamond egy felrakott igo-val. Mindegyik WinCE60-ás. BP Azure ami még 50-ás wince, akinek olyan kell, de az 35eFt.

[ Szerkesztve ]

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#2031) Bachman


Bachman
csendes tag

Tisztelt Hozzáértők!

Egy ismerősöm autójában utazva megtetszett a navigációs készüléke és mivel nemsokára külföldre (később is jól jöhet), elgondolkodtam én is egy ilyen vásárlásán.

A HW egy Wayteq x620-as volt és az iGo futott rajta, de elbizonytalanodtam, ugyanis az iGo oldalán (http://www.navngo.com/pages/global/eng/igo_8_description) én Windows Mobile rendszerkövetelményt olvastam, a Waytek oldala szerint (http://www.wayteq.hu/index.php?article=188) a gépen Windows CE fut. Ez a két rendszer ugyanaz? Ha nem, akkor hogyan futott rajta az iGo? Esetleg az iGo-nak van Win CE változata is (ilyen utalást nem találtam)?

ELőre is köszönöm!

(#2032) joe2005 válasza Bachman (#2031) üzenetére


joe2005
senior tag

Leírás.
Ez egy fordított oldal nem túl jó, de összességében érthető magyarítással.

Egyébként az a minimumkövetelmény és fut win ce-n.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#2033) joe2005 válasza joe2005 (#2032) üzenetére


joe2005
senior tag

Hivatalosan nem fut win CE-n. :(

"Have you tried turning it off and on again?"

(#2034) Anti666 válasza joe2005 (#2033) üzenetére


Anti666
aktív tag

Miért, a többi PNA-n milyen op rendszer van? Szerintem mindegyiken wince, a mobil az a pdáké. Konklúzió: az ájgó fut mindkettőn, más kérdés, hogy a navengo nem reklámozza a lapján.

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#2035) Kbali válasza Anti666 (#2034) üzenetére


Kbali
nagyúr

Igen, nem reklámozzák, mert nem hivatalos a támogatás, PNA-ra nincs iGo, legfeljebb klón.

(#2036) Anti666 válasza Kbali (#2035) üzenetére


Anti666
aktív tag

Inkább fogalmazzunk úgy, hogy PNA-val együtt forgalmazzák az ájgókat, már amelyiket. Ezek az ájgók különbözhetnek egymástól és természetesen van mindegyikhez hivatalos support, az más kérdés hogy milyen...

Külön PNA-hoz ájgót hivatalosan nem lehet kapni. Csak PDA-hoz. Amik a neten keringenek, általában pda-s ájgók, melyek ígyúgy mennek PNA-kon is.

A navengó azért írja hogy nem támogatott a véjtek, meg a bpanth., mert nem is az részükről:) Kvázi nem fizettek nekik érte. Az más kérdés, hogy egy talált ájgó akár el is indulhat a kütyükön, kvázi csökkentve a kismagyar költségeit.

[ Szerkesztve ]

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#2037) tisszekreny


tisszekreny
tag

Sziasztok!

Lehet hogy nem a megfelelő topicba írom a kérdésem, de szerintem ti tudtok nekem segíteni a dologban.

Tehát a kérdésem az lenne, hogy azokkal a telefonokkal amelyekben csak a-GPS van lehet ugyanúgy navigálni mint pl egy ilyen N95 8GB-al ami beépített GPS vevővel rendelkezik?

Utánaolvastam a Wikipédián, és ott az volt írva hogy az a-GPS csak segít a telefon beépített GPS-nek a gyorsabb felállást. Van egy csomó Nokia (pl E52, E55, stb) amelyekhez a nokia.hu-n csak az van írva hogy támogatják az a-GPS, de az nincs odaírva hogy lenne beépített GPS vevőjük. Az N95 8GB-nak az van írva hogy beépített GPS vevő, a-GPS támogatással. Tehát ha egy telefonhoz csak annyi van írva hogy támogatja az a-GPS-t, akkor az magába foglalja azt is hogy rendelkezik a telefon beépített GPS vevővel is?

A segítségeteket előre is nagyon szépen köszönöm.

(#2038) Kbali válasza tisszekreny (#2037) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szia!

Valószínűleg van benne, ha támogatja az a-GPS-t, ami annyit jelent, hogy a műhold pozíciókat lel lehet előre tölteni, így gyorsabban talál bekapcsolásnál holdat a készülék.
Mobilról navigálni csak azért neccesebb, mert még nem olyan nagyok a kijelzők, hogy lásd is a képet, ne csak a hang legyen, ráadásul a Nokia Maps alkalmazása csak előfizetéssel támogatja a turn by turn navigációt, a térképek sem a legjobbak (főleg a magyar). Ha már fizetni kell érte, akkor Garmin XT-t érdemes feltenni a telefonra, mindenféle platformon elfut.
WinMo-s készülékeken pedig iGo javasolt.

(#2039) gurabli válasza Anti666 (#2030) üzenetére


gurabli
senior tag

Hi! Köszönöm a részletes választ! Kezdek képben lenni.

Kis segítség még rám férne, térkép téren. Jelenleg milyen térképek érhetők el?

Igo, amigo, sygic, garmin - ezek mind térképek (is)? Ezekről mit kell tudni, melyik az ajánlott, mivel tud többet az egyik a másiktól, stb.

Hmm, a wayteq x820 és a Zaphire így elsőre bejön, gondolom nem nyúlok mellé egyikkel sem. Milyen kompromisszumokra számíthatok ezekkel, mit kell tudni, stb...

Köszönöm előre is!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#2040) Anti666 válasza gurabli (#2039) üzenetére


Anti666
aktív tag

Igo, amigo, sygic, garmin - ezek mind térképek (is)? Ezekről mit kell tudni?

A Garmint én igazán nem ismerem, annyi bizonyos hogy hivatalosan Garminnal PNA-t 30-ból nem fogsz tudni venni. Lehet hogy fel tudsz tenni egy véjtekre is pl. az említett progiból, de közel sincs annyi verzió és frissítés mint az ájgóból.

Amigo a szőke kóla plaza cicáknak, egy egyszerűsített igo klón, ugyanazokkal a térképekkel műxik mint az igo. Párszor szerintem meg lejhet nézni, de a hosszútávú használat úgyis IGO-val lesz.

Sygic progit főleg a wayteq-ekhez árulják, úgy tudom, vagy BP-khez, kvázi azokhoz a cuccokhoz, melyeket navi prg nélkül is forgalmaznak. Navi sw opciósan megvehető. Maga a program elég gagyi, szerintem fapadosabb még az amigónál is. Gondolom páran használják, akik vettek a teszkóban egy wayteq n770et sygiccal 40eFT-ért:)

Fentiekből azt gondolom egyenesen következik, hogy ha a pénztárcádból nem akarsz sok papírt kipengetni és mégis egy jól használható, praktikus kiforrott támogatott (good sites:) navi progit keresel, akkor az az IGO lesz.

Hmm, a wayteq x820 és a Zaphire így elsőre bejön, gondolom nem nyúlok mellé egyikkel sem.

Azt javaslom inkább x820-at vegyél, a Zaphire kisképernyős 3.5 colos csak. Egy szélesvásznú kütyü impozánsabb és még 16:9-es videókat is nézhetsz rajta. Ezenkívül olcsóbb hozzá a TMC antenna, csak 5-6eFT, miközben a Zaphire-hoz 13eFT körül van. Továbbá ha nem is nagy (1ó-ig bírja), de legalább cserélhető az akksija és csak 1500 Ft.
Fény és hangerőben viszont lehet a Bluepanther-ek jobbak, legalábbis az Azure jó ezen a téren. Zaphire-t és Diamond-ot még nem láttam. Nem utolsósorban az x820-nak elég nagy fórumja van már:) Link

[ Szerkesztve ]

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#2041) gurabli válasza Anti666 (#2040) üzenetére


gurabli
senior tag

Minden elismerésem Anti666! Respect :R Minden kérdésre értelmes, türelmes és hasznos választ kaptam tőled! THANX! Lehet érdemes lenne készítened egy összefoglalót, ami belinkelhető az első hozzászólásba (más topikoknál van ilyen, pl HDD-k), így naprakészen elolvasható minden infó, fogalmak, aktuális best buy, stb...

Ezek szerint a Wayteq x820 + IGO térkép a nyerő páros (az x820-ra minden korlátozás, megkötés, stb nélkül telepíthető minden térkép, főleg az IGO?). Ami ennél drágább, pl, 30-50 között (térkép nélkül), az melyik lenne, illetve az általad ajánlott modell mivel tudna többet?

Az x820 hardware adatai nem mondanak számomra sokat, elég erős a vas benne, illetve mem, stb, minden ami fontos?

Az, hogy Win6, az csak jelenleg lehet gond, a későbbiekben várható minden Win6ra is? Pl mi az, ami telepíthető Win5-re, de a 6ra már nem, vagyis miről maradok le?

Mennyire fog hiányozni a TMC, mondjuk Pécsen? Igazából működik, megbízható, van értelme?

Mit nem tud az x820, amit egy nagyon profi kütyü tudna?

Huh, hirtelen ennyi, elnézést, hogy bombázlak kérdéseimmel, de bízok benne, hogy másokat is érdekel.

Respect

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#2042) Anti666 válasza gurabli (#2041) üzenetére


Anti666
aktív tag

Kösz a jó szavakat, nem mindig kapok ilyeneket!:)

Összefoglalót szerintem csak a megfelelő jogosultsággal lehet ide feltenni, de majd meglátjuk:)

Azt azért nem mondanám, hogy a 820 a nyerő, én speciál Bluepanther Azure-t vennék az 50-es CE miatt, de akinek csak igo kell és olcsón, annak jó a 820. Térkép szinten minden megy rajta, leszámítva a garmint, arról még nem hallottam.
(BP AZure 5 colos, 4 GB háttértárja van, erősebb jóval az akksija és minden program megy rajta!!:)

A 820 hardware tekintetében elegendő, legalábbis ennyi pénzért gyorsabbat nem találsz.

Az, hogy Win6, az csak jelenleg lehet gond, a későbbiekben várható minden Win6ra is? Pl mi az, ami telepíthető Win5-re, de a 6ra már nem, vagyis miről maradok le?

Ez egy jó kérdés, a 820-as fórumán talán épp mostanság fogják majd ezt illetékes emberkék megnézni, mármint h mi fut rajta jelenleg és mi nem. CE60-hoz valszeg lesznek majd újabb progi verziók, de ez idő kérdése, szerintem több hónap min.

Miről maradhatnál le? Hát több tucat különféle pic,doc,xls,rtf,pdf,ppt,jpg,stb nézegetőről editorrol, 2 tucat mp3 és videó lejátszóról, 10 tucat játékról, 2 tucat utility-ről, stb. Lényegében egy PDA-sított ketyeréd lenne, amit nem csak navigálásra tudnál használni.

TMC hivatalosan országos lefedettségű, de a gyakorlatban sajnos ez nem igaz. Sok helyen a TMC jel maga sem jön be, nem hogy információk. Én azt gondolom jelenleg igazából BPest-en működik, de ott sem minden infó percre napra kész. Még van mit fejleszteni. Én pl. azért vettem meg, mert érdekelt és mert meg akartam vele ismerkedni és 5eFT-ot nem tartottam soknak érte. Néha lehet használni:)

Mit nem tud az x820, amit egy nagyon profi kütyü tudna?

Egy mondjuk nagyobb 50 ezres kütyüben lenne pl. WIFI, 800x480-as nagyobb felbontás, erősebb 600 Mhz-es proci, 3D gyorsítás. Ilyen készülék lenne pl. a várva várt Wayteq N800. Állítólag szeptemberben már jön:)

[ Szerkesztve ]

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#2043) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Első GPSem megvásárlása előtt állok, 90%-ban Budapesten fogom használni, néha vidéken, de egyelőre nem tervezem az országhatáron kívüli autókázást (főleg friss jogsival). Mac-hez szokott ember vagyok, így szeretem az egyszerű használatot, gyakorlatilag A-ból B-be szeretnék kezdetben eljutni én úgy gondolom. A mindennapokban nem tudom, hogy melyik kijelző használható jobban, a 3,5" 4:3 vagy a 4,3" 16:9, mivel utóbbi ha jól számolom kisebb panelmagasságot jelent. Keresnék egy megbízható nem túl drága (határ nagyjából 40 ezer forint) navit, amin eredetileg egy iGo Amigo vagy iGo 8 fut. Hajlandó lennék tört szoftvert is használni, de ahogy láttam meglehetősen macerás telepíteni és frissíteni, én meg nem akarok ezzel szenvedni, csak beülni és menni:) Ahogy elnézem Mac OSX-en nem tudok térképeket frissíteni, mert az alkalmazás csak Windows-os fut, de ezt könnyedén meg tudom oldani:) Eddig a Navon N470-et néztem 39 ezerért, ami jó vételnek tűnik számomra. Ellenvetés?

(#2044) Anti666 válasza Alvin_ti4200 (#2043) üzenetére


Anti666
aktív tag

Üdv! Amennyiben egyszerű használatra gondolsz és legális felrakott kész egyből használható megoldása, akkor akár egy Amigo-val eladott kütyü is jó lehet Neked. A széles kijelzőt viszont azért ajánlanám, mert több minden infó elfér rajta. Navon-t konkrétan nem ismerem. (Ellenvetés a 40-es navon ellen: ennyiből 2 db x620-at is vehetsz tört igoval:)

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#2045) Alvin_ti4200 válasza Anti666 (#2044) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

X620 viszont nem szélesvásznú:) X820 már az, viszont arra nem tudom lehet-e iGot varázsolni, mert WinCE 6.0 fut rajta emlékeim szerint:( (privátban jöhet infó, hogy ne szennyezzük ezt a remek topikot;))

(#2046) Anti666 válasza Alvin_ti4200 (#2045) üzenetére


Anti666
aktív tag

Direkt írtam a 620-ast, mert az 20K. x820 is majdnem 2 db kijönne belőle, mert az meg kb. 23,500Ft. (Tudom h melyik szélesvásznú...) Természetesen x820-asra is felmegy az ájgó, már szerintem ez többször elhangzott. Amúgy is szerintem a Véjtekk meg a Blúpanter pont erre építette ezt a marketinget: arra, hogy ocsóért veszik majd mint a cukrot és cool műxik warez ájgóvAL. Szerinted ha a kütyük nem mennének ájgóval, ki a venné meg vacak szájgiccel mittomén 35eFt-ért? Nagyjon kevesen...

[ Szerkesztve ]

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#2047) runner 125 válasza Anti666 (#2021) üzenetére


runner 125
nagyúr

..azt azért hozzátenném, h nem mindenki bűvöli szét a PNA-t, különböző progikkal/skinekkel,.. :)
Általános -navi- használatra meg teljesen mind1, h 5.0 vagy 6.0. ;)

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2048) pjen


pjen
félisten

Segitsetek.Carrera gps ,régi nevén follow me,minden földi jóval uj igóval 25k körül érdemes venni.Aki ismeri segithetne.köszi.

(#2049) Anti666 válasza runner 125 (#2047) üzenetére


Anti666
aktív tag

Egyetértek.. Írtam vhol az ellenkezőjét?:)

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#2050) Anti666 válasza pjen (#2048) üzenetére


Anti666
aktív tag

Melyik Carrera, a 350-es 19000Ft. tehát azért sok, a 430-as meg 28000, azért meg kevés:) A kütyüket nem ismerem, az akkisijuk nem túl erős (800mAh), a WinCE 50 viszont szimpatikus:) 430-asban FM és BT is van, ami szintén nem rossz ha van, főleg h ugyanezt a wayteq 820 jelenleg nem tudja. Kíváncsi lennék ezeknek a Carreráknak a fény és hangerejükre, ha éles szép kontrasztos képe van, akár még jó választás is lehet.

Érdekes még az 500-as típus is, ami 5 colos, mint a Bluepanther Azure, szintén még 50-as WinCE-vel, sőt 500 Mhz-es procival, bár ezt ugye láttuk a véjtekéknél is, h nem minden esetben jelent látványos sebb. növekedést:)

[ Szerkesztve ]

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.