Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10851) Kukcaman válasza Kukcaman (#10850) üzenetére


Kukcaman
senior tag

persze micro változatra gondoltam.

(#10852) gabor_01 válasza Kukcaman (#10850) üzenetére


gabor_01
senior tag

SDHC-t biztos. Nekem mindig 8GB-os van benne.

(#10853) Kukcaman válasza gabor_01 (#10852) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Rendben. Köszi a hasznos infókat :)) Megrendeltem.
Erre a TLC-s készülékre azért kíváncsi lennék valós környezetben. Elég hasznos funkciónak látom.

[ Szerkesztve ]

(#10854) Debilon


Debilon
addikt

üdv!

tudom, hogy visszatérő kérdés, de motorra néznék valami GPS-t. Árban 35-45 ezer Ft-nál többet nem szívesen adnék érte. WAZE és meglevő Sygic full EU licenc miatt androidos kütyü érdekelne, de sajnos azokat nem nagyon találok :(

Wayteq xRider (mert jó lenne ha vízhatlan lenne külön tok nélkül) ami képben van, ezzel valakinek bővebb tapasztalat? Aki esetleg Sygic-el használja WinCE-n is ugyanúgy frissül az app és a térképek mint a droidos verzióban?

vagy más hasonló eszköz?

ami nem vízhatlan, külön tokban azzá téve mi jöhetne szóba?

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#10855) // Chaka //


// Chaka //
tag

Sziasztok! Ha veszek egy pár éves kiadású 6"-os tepsifont navigációs célra, és a GPS-nél annyi van megadva: "GPS, Glonass, A-GPS", akkor ebből le lehet valamit szűrni? Pl. Budapest belvárosában milyen esélyekre számíthatok :U

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#10856) Debilon válasza // Chaka // (#10855) üzenetére


Debilon
addikt

szerintem a GLONASS miatt nem olyan vészes dolgokra (értsd elég jóra)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#10857) // Chaka // válasza Debilon (#10856) üzenetére


// Chaka //
tag

Köszi a segítséget, szétnézek a piacon ...

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#10858) laszlohu válasza Debilon (#10854) üzenetére


laszlohu
addikt

az xridernél nem frissül automatikusan a sygic, egész más a wince, mint az android, ezenkívül a kesztyűt le kell venni, hogy tudd uticélt megadni, vagyis nyomkodni.

(#10859) rrobi


rrobi
aktív tag

Sziasztok, szeretném kikérni a tanácsotokat!

Egy Wayteq x985BT készüléket használok iGO Primo-val, de nem lettünk barátok! A jellel, stabilitással kapcsolatban nem érzek problémát, hamar észhez tér alagút után. Európában autózom, hosszú, forgalmas utakon, amik közben előfordulnak torlódások, dugók, és ezek elkerülésében nem lett partner a jelenlegi készülék és program! Ha önállóan kikerülök egy ilyet, az utolsó pillanatig vissza akar fordítani az általa tervezett útra, semmi rugalmasság nincs benne! Elvileg minden beállítás jó, mégis küzdünk egymással! Mi lehet a baj? Mit cseréljek?

Próbáltam Samsung J5 telefonnal, mobil nettel, Waze-t, de nagyon lesújtó véleményem van róla! Google maps kapcsán pozitív tapasztalatokat szereztem, de ha lehetséges, egy internet nélküli megoldást szeretnék találni!

Létezik olyan GPS, ami nem mobiltelefonos, nem internetes alapú, de valós idejű forgalmi információk figyelembevételével irányít? Megfizethető egy ilyen?

Köszönöm!

(#10860) pjen válasza rrobi (#10859) üzenetére


pjen
félisten

Valahonnan kapnia kell a valós idejű infókat,net,szolgáltató.A vodának van GPS passz,1000ft havonta korlátlan Waze elérés.Egyébként már nem emlékszem .de a vissza fordítás vagy frissítési,vagy beállítási gond.Szerintem beállítási.

[ Szerkesztve ]

(#10861) laszlohu válasza rrobi (#10859) üzenetére


laszlohu
addikt

Garminnál így hívják :

Fm forgalmi információ:

más néven TMC, vagy más néven FM rádiós technológia.

Garminnál a "T" típusjelűekben van : pl. LMT típusjelűek,

ezenkívül Tomtom egyes készülékein van TMC ( FM )

[ Szerkesztve ]

(#10862) Debilon válasza laszlohu (#10858) üzenetére


Debilon
addikt

a kesztyű levétel nem gond, menet közben úgysem nyomkodnám csak megálláskor

win storeból frissíthető PC-n keresztül?

esetleg más alternatíva?

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#10863) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Anyáméknak keresek valami jól használható és pontos navit autóba, mit ajánlanátok 50k-ig? Gyors és pontos vevő, nagy és jól látható kijelző, EU térkép lenne az elvárás.

Let the Zone take me if I am.

(#10864) laszlohu válasza Debilon (#10862) üzenetére


laszlohu
addikt

Sygic Assistant szoftverrel lehet szoftvert, vagyis ha frissül pl. 12.1 - ről 13.1 - re,
illetve térképet frissíteni ( az alábbi linken olvasható , hogy csak akkor lehetséges a frissítés, ha elegendő szabad tárhely áll rendelkezésre )

[link]

Vigyázat !!!

Régebben volt Sygic 3d szoftverrel is,
viszont tudtommal manapság nem láttam, csak szoftver nélkülit,

a fenti sygic assistant - os megoldásnál nem tudom, hogy meg lehet-e venni hozzá felárért a sygic-ot,
persze mobiltelón ilyen gond nincs.

[ Szerkesztve ]

(#10865) rrobi válasza pjen (#10860) üzenetére


rrobi
aktív tag

Köszönöm az infót, a neten nem találtam semmit erről a vodánál. Működik ez külföldön is? Nem EUs országban is?

(#10866) rrobi válasza laszlohu (#10861) üzenetére


rrobi
aktív tag

Valamiért úgy tudtam, az enyém is kezeli a TMC-t, de rá kellet jönnöm, hogy nem! :(

Próbáltam keresni a neten, de sajnos káoszt találtam... Tudnál ajánlani olyan korrektül működő, stabil, az alagutak miatt hamar jelet fogó GPS-t, ami tudja ezt a TMC szolgáltatást, de nem arany áron? Valami középutas készülékre gondoltam. Köszönöm!

(#10867) laszlohu válasza rrobi (#10866) üzenetére


laszlohu
addikt

Sajnos csak arany áron van.

(#10868) Debilon válasza laszlohu (#10864) üzenetére


Debilon
addikt

köszi, azthiszem még kicsit kerülgetem ezt a témát

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#10869) pjen válasza rrobi (#10865) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem hívd fel a vodát.Nekem hozza az ajánlatok között.

(#10870) rrobi válasza laszlohu (#10867) üzenetére


rrobi
aktív tag

Volt már tapasztalatod a Tomtom beépített sim-es navigációival? Valóban gyorsan, rugalmasan kezeli a forgalom változását?

(#10871) rrobi válasza pjen (#10869) üzenetére


rrobi
aktív tag

Elvileg jövő héten be tudok menni egy boltjukba, de már látom magam előtt a tanácstalan tekintetet... :)

(#10872) laszlohu válasza rrobi (#10870) üzenetére


laszlohu
addikt

Nincs vele tapasztalatom, de az alábbi linken van róla írás :

[link]

(#10873) rrobi válasza laszlohu (#10872) üzenetére


rrobi
aktív tag

Köszönöm!

Valakinek van gyakorlati tapasztalata Tomtom Live Traffic-kal kapcsolatban? :U

(#10874) lujo10


lujo10
aktív tag

Sziasztok !

Idáig nem volt rá szükség, de minden változik ;) és ezért GPS vásárlás előtt állok, kb. 25K a keret.
Egy WayteQ x995 lenne a kiszemelt Here-vel társítva. Minden javaslatot, véleményt, esetleges tapasztalati tanácsot szívesen fogadok. Előre is köszi :R

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#10875) LZs?! válasza lujo10 (#10874) üzenetére


LZs?!
aktív tag

@lujo10

Ha nem akarod túlkombinálni, akkor elég jó.

Az egyik kolléga is árul egyet, én már szemeztem vele (ma is uppolva lett).

WayteQ x995

Ugyanakkor, ha csak a navi részét nézed, nem biztos, hogy előrébb leszel vele, mint egy telefonnal.

Nevermind...

(#10876) lujo10 válasza LZs?! (#10875) üzenetére


lujo10
aktív tag

OK, köszi :R

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#10877) kutga válasza LZs?! (#10875) üzenetére


kutga
nagyúr

Mennyire használható, milyen gyors és pontos a vevő? Olvasni róla ezt is, azt is, már régóta kacérkodom vele, szerintem kényelmesebb mint a telefonnal babrálni.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#10878) pjen válasza kutga (#10877) üzenetére


pjen
félisten

Kb ugyanannyit kell babrálni mint egy telót,viszont a telóra mindenféle navi progit felrakhatsz.

(#10879) Marci79


Marci79
aktív tag

Napot! :)

Egy érdekességbe futottam újabban. Az iGo és Sygic térképeivel kapcsolatban. Több éve létező dolgok nincsennek a térképeken. Van olyan, ami közel 10 éve (pl. 30-as tábla) megvan és pl. a sygic térképén nem szerepel. Vagy pl. a város táblát kintebb rakták pár kilométerrel, szintén jópár éve már és egyik gps térképén sem szerepel az "új" helye. Vagy utcák hiányoznak a térképekről.
Ilyenkor mit tudok csinálni? Próbáltam a sygic supportnak írni, de nem válaszoltak. Baromi idegesítő, hogy ma is kerestem volna egy-egy utcát és egyik térképén sincs rajta. De még a környezőek sem. Debrecenről van szó amúgy. Fizetős programok lévén igencsak zavaró ez a "malőr". :((

(#10880) Debilon válasza Marci79 (#10879) üzenetére


Debilon
addikt

ezen miért lepődsz meg? talán negyedévente adnak ki map update-t és azon sincsen semmi új dolog rajta :)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#10881) Marci79 válasza Debilon (#10880) üzenetére


Marci79
aktív tag

Azért, mert fizetősök. Nem ingyenesek. Baromi gáz, hogy utcák is hiányoznak. Ráadásul olyanok, amik évek óta megvannak már.

Ha ingyenes programok lennének, nem lepődnék meg. De azért fizetősnél és nem a legolcsóbbaknál....

[ Szerkesztve ]

(#10882) Debilon válasza Marci79 (#10881) üzenetére


Debilon
addikt

fizetősség nem garancia semmire sem..

pl. felénk vagy 12-13 éve volt egy hídfelújítás, előtte 60-40 korlátozások, sygic mapon talán még mindig rajta van :)

nem adnak ki olyan sűrűen frissítést és nem bogarásszák végig a komplett úthálózatot, a fontosabb vagy nagyobb változások, újítások bekerülnek, a többi meg marad olyan amilyen, majd eccercsak változk (gondolom, így látom ezeket a frissítéseket)

éljen az online navi app :) egy ideje már 99 %-ban Wazet használok, nem is nagyon hiányzik a sygic vagy igo

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#10883) laszlohu válasza Marci79 (#10881) üzenetére


laszlohu
addikt

Mivel tomtom térképeket használ a sygic, ezért

Meg kéne próbálni a tomtom térképhibabejelentőre bejelenteni :

[link]

(#10884) Marci79 válasza laszlohu (#10883) üzenetére


Marci79
aktív tag

Köszi. Megpróbálom. Gondolom magyar support nincs nekik?! :)

U.I.:
Van nekik. Jelöltem is a hiányosságokat. Remélem lesz is értelme?!

[ Szerkesztve ]

(#10885) llaszlo


llaszlo
veterán

Az, hogy van, hogy fogom a G Maps-et és kérek egy útvonal tervezést, és majdnem egy órával rövidebb utat készít, mint mondjuk a Sygic? Kipróbáltam számos appot, de egyik sem tervez olyan rövid és gyors utat. A tervezés elég pontos, mert tényleg meg lehet tenni annyi idő alatt. Kihagyja a városok belvárosi részét és ha lehet, akkor inkább elkerülő szélső utakon vezet.
Egyedül a Karta GPS kalkulált még nagyon hasonlót. Az offline maps, a navigator, a free gps navigation mind jóval hosszabb utakat tervez és a városokon keresztül. Hiába állítom be, hogy a legrövidebb, vagy a leggyorsabb útvonal legyen, kb csak annyi változik, hogy van benne pálya vagy nincs.

Van olyan program ami offline és kb azt kalkulálja, mint a GMaps? Vagy a Gmaps útvonalat lehet importálni valamelyik appba?

(#10886) laszlohu válasza llaszlo (#10885) üzenetére


laszlohu
addikt

A Gmaps a waze adatait használja, és az online waze app tud olyan, vagy hasonló utat tervezni.

Offline -ba max úgy tudna, ha külön letöltenéd a dugóinformációt minden indulás előtt.

Egyébként a waze tud offline is működni, de az útvonaltervezés csak online lehetséges vele.

2.

.gpx formátumban biztos ki lehet menteni a gmapsos útvonalat, amit bármely Androidos appba, pl. OSMAND be lehet importálni.

ha pl. wince -s eszköz, akkor is megoldható a .gpx - et a tetszőleges formátumba át lehet konvertálni, majd szintén beimportálni.

[ Szerkesztve ]

(#10887) llaszlo válasza laszlohu (#10886) üzenetére


llaszlo
veterán

Ehhez semmi online útvonal infó nem kell szerintem, hogy eleve elkerüljem a városokat és másik útvonalon menjek. Persze lehet, hogy tévedek. Ez csak algoritmus kérdése lenne, hogy ne a városon keresztül tervezzen, hogyha van más útvonal is. Meg, hogy felesleges cikk-cakkokat ne tegyen bele, pl amikor két település között van jóval rövidebb út is, és mégis bevisz egy harmadikba. Pl Farmos Jászberény között ott van a 3117-es út, ezt a Karta és a GMaps használja, de a többi nem. Miért nem? A többi bevisz Nagykátára és úgy Jászberényre, ráadásul keresztül berényen és nem elkerülő úton, mint a GMaps.

Hol tudom exportálni a Gmaps adatokat gpx-be?

(#10888) klepto válasza llaszlo (#10885) üzenetére


klepto
addikt

Üdv!

A Here WeGo-t próbáltad?
Én is több appot kipróbáltam, de még az IGO 10 is ment a levesbe, mert bár csicsásabb, mint a HERE, de nekem annak tetszik legjobban az útvonalvezetése. Engem sokszor visz elkerülő utakra, de ha épp az a legrövidebb, akkor akár olyan utakon is elvisz, ami abszolút alsóbbrendű, kertvárosi (egy sávos, de két irányú) utak, és nem a gyors, nagy forgalmú városi átvezetők.
Egy időben nagyon be voltam indulva, hogy veszek GPS-t, de mire letöltöttem minden nagyobb navigáció Androidos változatának próbaverzióját, és összehasonlítottam a HERE programmal, rájöttem, hogy grafika ide, márkanév oda, még mindig a HERE a legpontosabb, és a legegyszerűbben beállíthatóbb mind közül (persze van aki pont ezt szidja :D).

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#10889) laszlohu válasza llaszlo (#10887) üzenetére


laszlohu
addikt

Jó lehet, hogy optimista voltam, ezek szerint a gmaps - ból nehéz gpx - et csinálni,
de az alábbi honlapon lehet ( csak nem gmapsból ):
be lehet adni a kezdő pontot, majd a végpontot, majd köztespontot,
és ha nem felel meg , jobb egérgombbal ( Set Intermediate ) a tervezett út bármely pontja tetszőlegesen variálható, és a végén el lehet menteni gpx - be.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#10890) llaszlo válasza klepto (#10888) üzenetére


llaszlo
veterán

Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget. A HERE-t is próbáltam egész jó.

(#10891) gyuszito


gyuszito
senior tag

Sziasztok!
Apósom ügyeleti sofőr lett.
Szükségünk lenne egy gyors, megbízható GPS készülékre az elején. Aztán úgyis ő maga lesz a GPS.
Tudnátok ebben segíteni? Nincsenek túlzott igények, 5 település tartozik hozzá, az is mind a környéken. De ha szükség van a dokikra, gyorsan találjon utat. A többi a kresszen múlik =)
Előre is köszönöm a segítséget!
:R

Nem az számít, hogy mit mond, hanem hogy Ki mondja!

(#10892) pjen válasza gyuszito (#10891) üzenetére


pjen
félisten

Egy okos telo+sygic vagy here ingyenesen.esetleg a 3 betűs droidos.

[ Szerkesztve ]

(#10893) lautnermark válasza gyuszito (#10891) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Ha "kéklámpás", akkor csak az igo (van benne kék lámpás funkció). Amúgy okosteló és Waze.A Sygic egy vicc vidéken.

(#10894) pjen válasza lautnermark (#10893) üzenetére


pjen
félisten

A here-t próbáltad?Én elég sokat járok BAZ megyébe,még nem volt gondom a Sygiccel.

(#10895) kgpassat


kgpassat
csendes tag

Sziasztok,

vettem egy WayteQ X620 kütyüt, Win CE 6.0 van rajta meg Nav N Go IGO 8, 2013-as térképpel.
Tudna valaki segíteni, hogy hogyan lehet friss térképet rávarázsolni?
Inkább priviben... :D

Köszi.

(#10896) gyuszito válasza pjen (#10892) üzenetére


gyuszito
senior tag

lautnermark,
pjen

Köszönöm a segítséget! Valójában preferálnánk a dedikált GPS egységeket.
:R

Nem az számít, hogy mit mond, hanem hogy Ki mondja!

(#10897) kbyte1024 válasza kgpassat (#10895) üzenetére


kbyte1024
addikt

ment a privi

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#10898) gaben919


gaben919
csendes tag

sziasztok!GPS vásárlás előtt állok és szeretnék olyat venni amivel használható a royaltek 3000 TMC vevő.WinCE gép érdekelne igo val.Van ilyen készülék?Navon Wayteq Köszi

(#10899) laszlohu válasza gaben919 (#10898) üzenetére


laszlohu
addikt

Csak a használt wayteq - ekkel, az újak, pl.a 985 már nem tudja a tmc-t

(#10900) se000


se000
tag

Sziasztok. Ez megér 10.000 ft ot? Mio Spirit 5100 NM GPS navigáció. Az öreg Mio P350 helyett kéne valami .

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.